Q060- LET OP ■waarbij tweo mannen stonden, die zich met een of ander bezighielden, teen lag het voor de hand verband te zoeken tusschen de in- braak en den geheimzinnigen auto. Wat men echter ook onmiddellijk veron dersteld had, was dat de bezoekers zich moesten hebben voorzien van de voorlich ting van een met de plaatselijke situatie bekenden handlanger. En nu waren er eeni- ge aanwijzingen, welke in een bepaalde richting gingen. Een onlangs uit de gevangenis ontslagen persoon is nl. den voorafgaanden Zaterdag middag als laatste bezoeker in het corres pondentschap geweest. Hij verscheen daar na 12 uur, toen de kas al was afgesloten, om een bankbiljet te wisselen. Ondanks het late uur werd hij geholpen, zoodab hij toen, ruimschoots tijd had het interieur nog eens ter dege op te nemen. Dit feit gaf ge noeg stof voor verdenking, om den bedoel den persoon aan een kruisverhoor te onder werpen. Na dit verhoor werd last- gegeven tot gevangenhouding van den man en over- bienging naar Zwolle. Tegelijkertijd is de werkplaats (Icmpen- pakhuis) van den man. geïnspecteerd, waar bij o.a. een zak met ongeveer f 150 aan zil ver werd gevonden. Ook,dit was verdacht, Dc inbrekers hadden, al bet geldswaardig papier meegenomen;, het zilver hebben zij laten liggen, uitgezonderd één zak met 500 guldens. Aannemende nu, dat 'zij alvo: uiteen te gaan, den inhoud van dien zak met huil handlanger gedeeld hebben, dan zou ieders portie juist ruim f 150 geweest zijn. In tusschen wordt het onderzoek liiei elders met. ijver voortgezet. Inbraak. Te Oost- en West-Souburg is op enkele plaatsen ingebroken, o. a. in tie consistorie der Geref. Kerk, waar evenwel geen geld aanwezig was. De daders zijn niet bekend. Na zeven jaar. Zeven jaar geleden werd uit Utrecht een brief verzenden naar het Consulaat te New York. bestemd voor iemand, die uit Indië via Amerika naar Hengelo reisde. De brief is daar blijven liggen en werd dezer dagen aan het juists adres te Hengelo bezorgd. Niet werkende wegwerkers. Op de vergadering van den Raad van Ambt Hardenberg, waar de begroeting 1924 behandeld werd, maakte de heer Mulder (V. D.) bezwaar tegen het bedrag wat uitga- trokken werd als bijdrage aan de Provin cie voor het onderhoud van de Provinciale wegen, omdat dit bedrag te hoog was. Spr. beweerde dikwijls de wegwerkers in het Noord-Oostelijk deel van Overijssel te pas- seeren, maar ben zelden werkend te hebben aangetroffen. Waar' de Raad bij de behan- deling van de begrooting 1923 al reeds hier op de aandacht had gevestigd van Gedepu teerde Staten van Overijsel zonder op het desbetreffende schrijven van Gedeputeerde. Staten een antwoord te hebben gekregen, teiwij! het toezicht, op de wegwerkers'ook niet verbéterd was, stelde de- heer-Mulder tc^ aan Gedeputeerde Staten een open brinf over deze aangelegenheid te schrijven, welk voorspel zonder hoofdelijke stemming aangenomen werd. Ook de- twee sociaal-de mocraten 01smani*n Lawarit hadden tegen dit voorstel geen bezwaar. Zes kleine nikkertjes" Tn een enzer garnizoenen zond een reser ve-kapitein. commandant van een kader- land stormblasse belast met de vooroefenin gen bij den vrij willigen landstorm een voorstel bij den inspecteur van den Land- slcrm in om over te gaan tot het benoemen van een commissie voor het examinee-ren van zes candidaten ter verkrijging van het. bewiis van voorgeoefendheid. Aldus geschiedde en zelfs werd van een der andere garnizoenen een officier tijdelijk gedetacheerd in de plaats waar het exa men zou worden afgenomen, aan welke de- tac-heering vergoeding van reis- en verblijf kost en-(voor do schatkist) verbonden waren. Een adspirant- trokzich voor den aan valler van het examen terug. Twee adspi- ranien verschenen op dén eersten examen dag niet, zoodat het. examen werd aange vangen met drie candidaten. Reeds spoedig bleek een hunner geen kans van slagen te hebben, zoodat deze uitviel. .Bleven over twee adspiranten. Een_ dezer had nog nim mer met een mitrailleur geschoten, wel licht zoo'n wapen nog nimmer gezien; viel dus ook uit. Den volgenden dag was een Zaterdag zou het examen worden voortgezet met den overgeblevene. Toen bleek dat deze van den Israelietischen gods dienst was. en dus niet kon verschijnen. De commissie besloot, toen in verband met de voor het Rijk aan dat- examen verbon den kosten het verdere examen te 8 taken. Avp. Een duur stukje grond. Tn dezen tijd van bezuiniging werd door het Rijk bij inschrijving te koop aangebo den de z.g. Batterij, in 1870 opgeworpen te gen een eventueelen opmarsch van Duitsche troepen naar de IJsel, meldt de Zwolsehe correspondent van.hetHbld. De hiervoor benoodigde grond wat ter plaatse verkre gen door uitgraving, waardoor een kolk voor liet bolwerk ontstond, die nu oogen- eeïiijnlijk dichtgegroeid is. De hoofdambte naar der gemeente adviseerde tot aankoop. De waarde van den grond werd. getaxeerd op f 8000, nabij de batterij ligt lage grond, ongeschikt voor bouwterrein. De batterij bevat 6000 kub. M. zand, waarmede de ge meentegrond kan worden opgehoogd. 6000 kub. M. f 1 per kub. M. is f 6000; de ge meente schreef in voor f 14.251, deze laat ste gulden moest er nog beslist bij. De gemeente werd voor dat bedrag 'eige nares, behoudens goedkeuring van Raad en Ged. Staten. Nu blijkt, en vele herinneren het zich, dat er van den onbeheerd li-ggen- den grond in den loop der jaren nog wel iets is weggehaald, bijgevolg de batterij levert hoogstens grond op om den kuil te dempen, en de gemeente, die f 7000 te veel inschreef, zou nu nog f 6000 voor zand moe- ten uitgeven plus werkloon. Deze overwe gingen hebben in de zitting van Maandag- avond jl. den Raad van Zwolle er toe geleid heb voorstel tot aankoop te verwerpen met 21 tegen 4 stemmen, die der wethouders. Noord-Limburg in duisternis. Men meldt uit Yenlo aan de „Msb.":' Dinsdagavond werd Noord-Limburg, voor zoover het stroom betrekt van do Provin ciale Cent rale te Heerlen, vrij plotseling in het duister gehuld. Reeds omstreeks 6 uur begon het licht te deinen, totdat plotseling om half 7 alles in het donker vat. Onder de winkelcndo moeders, welke reeds bezig wa ren de St. Nicolaasinkoopen te deen, ont stond in verschillende winkels te Yenlo als het war© een paniek. Grijpend en tastend trachtte men een uitweg te vinden, omdat thuis de kleintjes misschien onder de hoede van een grooteren broer of zus, eveneens in het duister zaten en angstig de komst van moeder afwachtten. Op straat trachtten, zoo goed en zoo kwaad als het ging enkele automobielen, voor do straatverlichting te zorgen totdat omstreeks 8 uur de fout hersteld was en eerst te Venlo en later de omliggende, dor pen., weer van het noodige- licht werden voorzien. STADSNIEUWS UIT DE LEIDSCHE VROEDSCHAP. Ziekenhuisverpleging. Publieke aanbesteding gewenscht. Het nieuws rioleerstslsel; geen dem ping Mare en Levendaal. Maandag heeft de gemeenteraad voor belangrijke beslissingen gestaan: wij be doelen het rioleerings- en dempingsvraag- stuk. Vóórdat wij daaraan toe waren, is eerst nog over 'n paar andere kwesties gede batteerd. We- behoeven voor de Leidsche Pluim vee-tentoonstelling de Stadsgehoorzaal niet te verhuren beneden bet minimum meende de heer Oostdam en hij oppo neerde tegen een desbetreffend voorstel van B. en W., waarbij hij slechts twee medestanders kreeg, wat hemzelf wel evenzeer zal verwonderd hebben als ons; wij hadden den opposant in deze oen wat grooter aantal aan zijn zijde staande colle ga's toegedacht. Een tweede punt, waarover breedvoerig is gepraat, is het voorstel van B. en W. om de vereeniging „Onderlinge Vereeni- ging voor Ziekenverpleging te Leiden" te steunen met een tegemoetkoming van f 1 per persoon en- per dag voor die leden, die anders recht zouden hebben op kostelooze hulp van gemeentewege. Er is voor en er is tegen aan te voeren. Voor: De Vereeniging ontlast de ge meente ook hij inwilliging van haar ver zoek nog voor een deel van de financieele lasten, die zij anders zou hebben voor de ziekenhuis verplichting van minder gesi tueerden. Zij betaalt nu f 1.90, terwijl voor leden dér Vereeniging f 1 zal worden hijgedragen.. Uit billijkheids oogpunt is. er veel voor te zeggen, dat de gemeente een contraprestatie geeft voor wat bedoelde Vereeniging praesteert, wel niet met het doel de gemeentekas ten voordeele te zijn, maar dan toch wel met het p r a c- ti-sck gevolg, dat de gemeente er voordeel van heeft. Tegen: In de vereeniging betalen ai-m en rijk („rijken" zullen wel geen lid zijn) evenveel; de vereeniging heeft voor allen evenveel risico; waarom moet zij nu voor de leden uit de lagere klasse hij ziekenhuis verpleging een bijdrage uit de gemeente kas ontvangen, welke bijdrage aan alle leden ten goede komt. Het voor woog hij de groote meerder heid van den Raad blijkbaar zwaarder dan het tegen. Slechts 7 leden, onder wie 4 Katholieken, gingen met het voor stel van B. en W. mee. Oppositie was er ook tegen het voorstel van. B. en W., om 's Zaterdags op de Vischmarkt c.a. het fietsen te verbieden. Wij kunnen ons de bezwaren van de oppositie indenken. Maar ook lijkt het ons heel rationeel, dat de meerderheid van de Raadsleden, die misschien maar betrekke lijk weinig de Vischmarkt op marktdagen passeeren, het 't verstandigst oordeelde, zich neer to leggen bij het oordeel der op- de-hoogte-zijnde adviseurs van B. en W. Het voorstel van B. en W. werd dan ook aangenomen met niet meer dan acht stem men tegen. Een andere kwestie, waarover nog al is gepraat, heeft de heer Eikerhout in het midden gebracht: Bij het voorstel inzake den woning- houw door „Ons Belang" deed de heer Eikerhout een poging om aan het meer en meer gebruikelijke stelsel van onder- handsche aanbesteding een einde te maken. Direct succes had hij daarmee niet, maar toch zal met de gemaakte opmer kingen in de toekomst allicht rekening worden gehouden, temeer daar de argu menten vóór onderhandscke besteding van weinig beteekenis waren. En nu stappen wij over naar de riolee rings- en dempingskwesties. In een langdurig comité-generaal heb ben do teclmisch-adviseurs der gemeente in deze ir. v. d. Steen v. Ommeren uit 's-Gravenhage en de directeur van Ge meentewerken den Raad inlichtingen ver schaft waaromtrent wij natuurlijk niets weten, tenzij wat uit de openbare Raadszitting van 's avonds is gebleken. Eerst het rioleerings-vraagstuk. De Raad heeft besloten in principe (dus feitelijk nag niet beslist) tot een nieuw rioleer-stelsel voor de geheele stad. Beslist is Maandag alléén, dat er zal wor den gebouwd een Noordelijk pompstation met persleiding naar de Haaghsloot. Ver der niets. Natuurlijk zullen hierop andere besluiten moeten volgen; anders zou dit pompstation er staan bij wijze van een monument, zooals do voorzitter opmerkte. Practisch is het nu ook wel reeds zeker, dat de gemeenteraad het eerst zal beslis sen, om het nieuwe rioleerstclsel in te voe ren voor het Noordelijk gedeelte der stad, de nieuwe wijken buiten den Maresingel, waarvoor het absoluut noodig is. De Mare wordt niet gedempt; voor- loopig Met warmte is er gesproken voor en met niet minder warmte tegen de dem ping. Wij kunnen in deze kwestie zulks werd terecht door den heer Knuttel opge merkt drie elementen onderscheiden. Ten eerste: het verkeer. Zich beroepend op zijn ervaring als Mare-bewoner, deze stavend met een statistiek, betoogde de heer Spendel, dat de drukte van het ver keer op de Maro do demping gebiedend eischt. De heer Oostdam bestreed deze mee ning, ontleedde nauwkeurig de statistiek, waarbij hij o.i. zijn zin voor humor nu en dan wel wat al te dartel liet rondspringen De heer Huurman en anderen merkten op, dat de demping van het bedoelde ge deelte Mare een zeer onvolkomen en daar om niet doeltreffende verbetering is; voor welke opvatting wij heel veel gevoelen. Dat de heer Huurman verklaarde, dat hij voor de demping zou zijn, als tegelijk in beginsel werd besloten tot oen radicale verkeers.verbetering (a la het door den lieer Heemskerk ontvouwde plan) dat lijkt ons echter niet heel logisch. Een plan in principe, zonder eenigo vooruitzicht in de toekomst de concrete centen er voor te hebben, is o i. heel weinig, om niet te zeg gen: niets waard. üp de tweede plaats is daar: de schoon heidskwestie. Wie in de Mare-demping een noodzakelijk-vereischte of althans een zéér gewenschte verkeers-verbetering ziet, moet, mag althans schoonheidsoverwegin gen voorhij zien. Maar, zulke overwegin gen bestaan er o.i. toch inderdaad. Er is overdreven in en buiten den Raad (de heer Spendel wees terecht op velerlei overdrij ving van de zijde der tegenstanders van demping) inzako vernieling van stads- schoon. Maar do voorstanders der Mare- demping zijn zéker ook niet geheel van overdrijving vrij te pleiten, als zij die schoonheids-overwegingen, op zich zelf, geheel en al als van nul en geener waarde beschouwen! Wij hebben hierop ook giste ren gewezen in een driestar. Daar is, op de derde plaats, de werkver schaffing. Wie voor de Mare-demping is, kan er dubbel voor zijn, omdat er werk verschaffing mede gepaard gaat. Maar wie er niet voor is, zou een grenzenlooze dwaasheid begaan, om werkverschaffing het motief te doen wezen. Wij zouden, op de vierde plaats, willen noemen de finacieele zijde van het vraag stuk. Maar wij kunnen daaromtrent niets met zekerheid zeggen, dan alleen dit: de Mare-demping zou ongeveer een ton kos ten; nu de Mare niet wordt gedempt, moet er geld woi'den uitgegeven voor brug-ver- nieuwi.ng. Dat is zeker aanzienlijk min der, maar het juiste bedrag is moeilijk te noemen. Nog^ een enkel woord over de Levendaal- demping. In de openbare vergadering is bekend geworden, clat de technisch 'advi seur der gemeente in comité-generaal be slist en sterk heeft ontraden nu tot die dernpiüg over te gaan om technische re denen. Niemand van de Raadsleden gaf toen éênig teeken het er niet mede eens te zijnen 's avonds, toen ir v. d. Steen v. Ommeren, er niet meer was, kwam men met een leuk gezicht vertellen (niet verkla ren, hoe) dat tegen Levendaal-demping ook in dit stadium van do rioleer-kwestie geen bezwaren bestaan! Wij zouden bijna neerschrijven: 't is.... schandelijk' En er waren, nota bene,nog 15 Raadsleden, die voor onmiddellijke demping stemden te genover 16 tegenstemmers. Als 't anders om was geweest wij kunnen ons haast niet indenken dat B. en W. de uitvoering van zulk 'n besluit op zich zouden hebben genomen Nog even komen we terug op een ander voorstel, waarbij een Raadslid een aardig succesje had, zonder dat de kranten-ver slagen er melding van hebben gemaakt. Er was een voorstel om voor de verlofszaken strengere eischen te stellen, ('t Bevreemd de ons wel dat geen der Raadsleden deze eischen tè hoog oordeelde') De tegenwoor dige verlofhouders behoeven aan de nieu we bepalingn echter niet te voldoen; en ook niet hunne weduwen, die na hun dood de zaak overnemen. Na een conferentie met het Raadslid Coster bracht de voor zitter nu deze wijziging aan, dat ook de we bepalingen echter niet te voldoen; en weduwe van een vergunninghouder, zoo zij der bedoelde gunstige overgangsbepaling valt. De Raad vereenigde zich, zooals van zelf spreekt, met dezo wijziging. HU WAARBORGT OsT ËEE OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN. Steun aan Rijnland. Bij het Bestuur van het R.-K. Huisvesting-comité, Kring Alphen a. d. Riju, zijn ten bato van het noodlijdende Katholieke Rijnland ingeko men de navolgende giften: Parochie Al phen a. d. Rijn f 640, Parochie Aarlan- derveen f185, Parochie Noorden f270, benevens voor een oud Priester een gift van f 10. Verkcoping. Gisteren had hij'afslag ten overstaan van notaris v. d. Berg de verkooping plaats van eenigo perccelen weiland met schuur, henevens een perceel tuinland, gelegen nabij de Cornelia de Vlamingstraat te Alplien. Do perceélen, in bod staande op f 13800, werden toegewe zen voor f 15100 aan den heer Verkleij qq. te Hazerswoude. "■'-fs NIEUWKOOP. Ziekenfonds. Dinsdag hield het Zie kenfonds „Helpt Elkander" zijn 15e jaar vergadering hij Th. v. Bosch. De Voorz., de heer Mol, opende de ver gadering met een woord van welkom en deelde mede den goeden stand en de flinke bezittingen van het fonds. Do notulen wer-r den gelezen en onveranderd vastgesteld; eveneens het jaarverslag. Hierna werd verslag uitgebracht door den Penningm. waaruit bleek, dat de in komsten waren f 1445.93, de uitgaven f 591.09, zoodat er een batig -saldo was van f 854.84; het fonds heeft aan be zittingen f 3846.06; aan ziekengeld was uitgekeerd f 291.00. Daarna volgde verkiezing van vier af tredende bestuursleden, de hecren Mol, Slootjes, Zwart en v. d. Burg. Bij stem ming bleek dat de vier aftredenden waren herkozen. Als financieele commissie werden ge kozen de heeren D. Kraneburg, G. de Rooij en W. van Koert. Hierna stelde do Voorz. voor om aan behoeftige leden, die zich telkens naar het ziekenhuis moeten begeven, een vergoeding te geven van f 2.50 per reis tot hoogstens f 25 per boekjaar. De heer Zwart acht het heter dat hier voor een kleine contributie wordt betaald. Na veelvuldig bespreking werd besloten om aan allen voor den tijd van cén jaar deze vergoeding te geven. Daarna werd voorgesteld om aan dr. Vogelezang voor de kostelooze hulp aan het ziekenfonds verleend, een bewijs van erkentelijkheid te geven voor een bedrag van ten hoogste f 50.wat met algemeene stemmen werd aangenomen. Daarna werd er door den voorzitter sterk op aangedrrongen om loten te koo- pen, met 'net doel een Sanatoriumfonds te stichten. Spr. deelde mede, dat het loten- koopen vergemakkelijkt wordt door weke lijks een zegel te koopen van een kwartje, om zoo bezitter te worden van een lot. Hierna volgde sluiting. Te water. Dinsdag geraakte de ar beider Eijs te water, toen bij het afsteken met de slootgraaf de steel brak. Gelukkig was zijn zoon in de nabijheid, die hem bijtijds kon redden. TER AAR. Reclame. Wat mooie reclame onze winkelstand biedt moge thans wederom blij ken bij, de Firma. C. Hoo gen veen te Lange- raar. Aan koopers boven f 2.50 wordt hij gelegenheid van de St. Nicolaas een mooie pop cadeau gegeven; aan hen, die kunnen raden wanneer zij jarig is. De pop bezit een brief met inhoud. Propaganda-verg. L. T. B. Maandag avond werd een propaganda-vergadering ge houden voor de leden der afd. van den L. T. B. De voorz. van het comité, de heer M. Holscher, opende met. den Ohr. groet, heette de aanwezigen hartelijk welkom, en geeft vervolgens het woord aan den heer Ganzen- bocm. Achtereenvolgens werd door den ge- achten spreker uitvoerig uiteengezet: „Wat is de L. T. B.? Het doel van den L. T. B. Hoe staat de L. T. B. ten opzichte van zijn instellingen?" Nadat spreker zijn rede heeft geëindigd, bracht de vergadering een harte lijk applaus, en de voorz. dankte hem voor zijn boeiende rede. Vervolgens werd door spr. gelegenheid gegeven vragen te stellen. Hiervan maakte A. C. Hocgervo'rst gebruik naar aanleiding van sprekers gehouden rede over een, bij ervaring ondervonden zaak. Spreker zal dit nader onderzoeken, om het in goede banen te leiden. Vervolgens wordt nog door meerderen het woord gevraagd. Spr. beantwoordde allen. Op de vraag op welke wijze een vacature in het Hoofdbe stuur wordt aangevuld antwoordde spr. dat dit uit dis bepaalde vakgroep geschiedt, die door een zetel moet worden aangevuld. Vervolgens wordt door spreker zijn harte- lijken dank gebracht voor de prettige wijze waarop is vergaderd, en de zaken zijn be sproken. Daarna had verkiezing van het bestuur der afd. plaats. Tot voorz. werd gekozen de beer M. Hölscher, vervolgens de heer S. van Zwieten, P. van Dam, P. Hoogervorst Kz. en C. v. d. Hoorn Jz. Allen nemen hun benoeming aan. Daarna 6 tekle de Voorz. de vraag, of er ook voorstellen zijn voor de algemeene vergadering. Naar aanleiding daarvan werd door den heer A. P. Uijtte- waal de conbributie-verhooging besproken. Nadat nog door den voorzitter de bestrij ding der onkosten der plaatselijke kas zijn besproken, wordt onder dank voor de be langstelling de vergadering met den Chr. groet gesloten. VOORHOUT. De vorst. Verschillende telephoondra- den hebben hun vracht niet kunnen tor sen. Langs den Schravendamscheweg zijn een drietal en langs den Teylingerlaan een viertal palen afgeknapt, 't "Wordt daar levensgevaarlijk. Het teleplioonpersoneel is ijverig in de weer verbetering in den toestand te brengen. WARMOND. Wijkverpleging. Gisteravond werd op de bazaar, onder leiding van den heer Bolderdijk, een concert gegeven, van War- mond's fanfare. Do verkoop enz. vlotte ook weer bijzonder, vooral de loten gingen goed weg. Morgenavond zal den verkoop plaats hebben van de overgebleven artike len, waarhij een strijkje. Een pop Bracht aan lotenverkoop op f25, de ets van Frans van Ray, „Schoen lapper" f 62.50 De eerste avond was de totaal opbrengst f600 reeds overschreden en, gezien de blijvende belangstelling, zal het niet ver van liet driedubbele blijven voor de totaal-opbrengst. SPQS3T De Sportillustratie. Naar do ..Msbd." verneemt, zal do „Sportillustratiemet anderen naam bij con uitgever te Rotterdam verschijnen. KORFBAL. Pretest afgewezen. De protest-commissie van den N. K. B heeft het protest van Fluks tegen Dor drecht (H.V.C.), ingediend na den wed strijd van 4 Nov., afgewezen, op grond dat hij de mondelinge indiening niet is vol daan aan art. 28 van het Wedstrijdregle ment. De uitslag blijft dus 3—3. ZWEMMEN. In „de Regentes" te 's-Gravenhage werd gisteravond een zwemfeest gehouden ter herdenking van het 12-jarig bestaan van do H. Z. en P. G. Hier verwierf do heer Hetzel (L.Z.G.) den eersten prijs in het nummer schoon-* springen. De estafette-race voor heeren 4 x 2d M. had den volgenden uitslag: 1. A. Z. 58 4/5 sec.; 2. H.Z. en P.G. 59 2/5 sec.; 3 Maas 59 4/5 sec.; 4. Leiden-1 min. 2 4/5 Buitenl. Berichten Slachtoffers van het ijsvermaak. Zes personen verdronken. Gisteren heeft te Stolberg bij Aken een ernstig ijsongeluk plaats gehad. Een groot aantal personen nam deel aan de ijsvreug- de, men vermaakte zich met schaatsenrij den op een vrij diepen vijver, toen zich plotseling deijsbodem begaf en een aantal schaatsenrijders er door zakte. Zes perso- nen verdronken. Er zijn reeds 3 lijken opge haald. Onrustbarende droogte in Bulgarijs. De aanhoudende droogte in Bulgarije, die nu reeds vier maanden voortduurt, geeft veel aanleiding tot bezorgdheid. Sedert Au gustus is er niet meer dan 32 m.M. regen gevallen, terwijl de normale hoeveelheid in den herfst 220 mM. bedraagt. Slechts de helft van de velden is bezaaid. Sedert het jaar 1678 is een zoo groote droog te niet meer voorgekomen. In dat jaar kon de tarwe eerst in December uitgezaaid wor< den. Auto-ongeluk bij Bagdad. Volgens een te Bagdad ontvangen tele gram heeft midden in de woêsTTTtf een ern stig auto-ongeluk plaats gevonden. Een drie tal automobielen was van Bagdad vertrok- ken om een gezelschap Amerikaansche oud-- heidkundigen te vervoeren, waaronder de bekende prof. Clay en da\ Magnus. De ach terste auto reed bij het vertrek op do beide voorste. Een Arabischo gids werd gedood en een Amerikaansche dame ernstig ge wond. De overige inzittenden kwamen met den schrik vrij Autocar in een ravijn. Uit Valencia wordt, naar de Brusselsche redacteur va-n de Msb. meldt, geseind, dat in de buurt dier stad een autocar, die voet ballers vervoerde, door het breken van het stuur in een ravijn is gestort en dat daarbij 22 personen gewond zijn. Hevige brand in de Spaansche stad La Linea. Gisterenavond brak plotseling een ernsti ge brand uit in de Spaansche stad La Linea De brand liet zich dermate ernstig aanzien dat de Spaansche autoriteiten de hulp van de brandweer te Gibraltar inriepen. Deze wist, gesteund door een afdeeling Britsche militairen, uitbreiding van den brand te voorkomen. Het groote badhuis werd ge heel verwoest. De valsche doktersdiploma's in Amerika. Betreffende de ergerlijke w Intoestanden in Connecticut, waar aan honderden z.g. „dokters" valsche diploma's zijn uitgereikt^ kunnen nog de volgendo bijzonderheden worden gemeld: Agenten van lever.sverzekerin.gmaatschap pijen, winkelbedienden, metselaars, bar biers, loodgieters, zelfs verkeersagenten reisden van Kansas City uit in specials auto's naar de verschillende plaatsen waar geëxamineerd werd en daar maatregelen waren ge-troffen om van te voren de examen opgawen van diverse medicinale examen commissies in handen te krijgen, was bet gevolg, dat verschillende malen candidates een flink succes hadden en zelfs bijzondere kennis aan dien' dag legden. Onderweg naar Connecticut werden m>g andere liefhebbers, die op een doktersdi ploma aasden, opgepikt. Gedurende do terechtzitting to Hartford hï Connecticut bleek, dat een der „dokters 'den dood van z^ven menschen op zijn-ge weten had, zelfs was een der patiënten overleden ten gevolge van een te grooto dosis ether. Een kerkhof voor atheisten. Voor de revolutie kende men in Rusland geen algemeene begraafplaatsen. Ieder» godsdienstige gemeento had een eigen kerk hof, dat onder toezicht stond van een pries ter of van een daartoe door heb k^dd^* stuur aangewezen .collego (zooals bij do Joden), Kwam een ongeloovige te sterven, dan was de godsdienstige groep, tot wellk de overledene officieel behoordo - be oude regime erkende geen atheisten ver- plicht een graf ter beschikking van de a* milie van den gestorvene te stellen. leidde dikwijls tot conflicten, doch dc s.er^ ke- hand der politie dwong do wcersoaoni gen te gehoorzamen en zoo gebeurde he*

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6