WISBRUN LIFFMANN, St.NICOLAAS-CADEAU VENDUHUIS DER NOTabelen Ingebonden Stukken [Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Werkloozen-ontspannicig of Mijnheer de Redacteur! Gaarne zou ik een antwoord hebben op een hierna te stellen vraag; hij voorbaat mijn dank. Ik meende, dat in onze gemeente een verordening bestond op do publieke ver makelijkheid en dat bij het organiseeren daarvan belasting verschuldigd was, 't zij naar oppervlakte der zaal, 't zij naar de hoegrootheid der entreegelden. Maar nu geloof ik, dat ik mij hierin heb vergist, want inplaats van belasting te heffen schijnt tegenwoordig voor publieke verma kelijkheden gratis de Groote Stadszaal te worden gegeven, ten minste Maandag avond gaf de Centrale Commissie voor Arbeidersontwikkeling (thans zonder bij voeging van uitgaande van do L. B. B. <?n S. D. A. P.") een publieke vermakelijk heid (men noemt het ontspanning voor werkloozen, maar liet aantal niet-werk- loozen, dat aanwezig was, moet zeer groot zijn geweest); een publieke verma kelijkheid dus, waarvoor de gemeente, in plaats van belasting te krijgen, gratis de Groolu Stadszaal gaf. Daarom is mijn vraag: beslaat hier zulk een verordening nog of heb ik mij vergist ('t zou geen schande zijn; dat over komt ook groot en menschen)? Hoogachtend, W. v. RESTEREN. Een stoomgemaal. Mijnheer do Redacteur! Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad. Bij voorbaat mijn dank. Wij leven weer in een tijd van groofeu regenval, zeer groot zelfs. Wij leven ook weer in een tijd van hoog water, zeer hoog zelfs. Wij- zien bier weer eens het groote gemis van een stoom- of electrisch gemaal. ..Hebben jullie dat dan niet hoor ik reeds velen vragen. Neen, lezer, dat heb ben wo niet. In onzen Vcenscheri. polder, waar op het oogenblik voor vele duizenden guldens aan bloembollen staan uitgeplant, hebben we geen stoomgemaal. In onzen Veenschen polder, waarvan heel Roelof- arendsveen moet bestaan hebben we geen wapen tegen hoog water bij windstilte, zooals die nu reeds eenige dagen heerscht. Voor de tuinderij is het op het oogen blik niet zóó erg, maar het gebeurt toch meermalen, dat ook de tuinderij in de zomermaanden schade ondervindt van den hoogen waterstand. En ieder, die eehigs- zins op de hoogte is met de theorie van bemesting, uitspoeling en verzuring, weet, dat een hooge waterstand ook nü schade lijk is voor de tuinderij. En waarom heb ben we dan geen stoomgemaal? Omdat het te duur is? Nu ja, het zal wel wat duurder uitkomen dan de tegenwoordige windmolens, maar ik zeg, en velen met nij zullen het zeggen, dat een stoomge maal een noodzakelijk ding is. Of zal men Gods water maar over Gods akker laten 'oopen? Zal men den put dempen "als het *alf- verdronken is? Zal men eerst een -stoomgemaal plaatsen wanneer voor dui- senden guldens bloembollen zijn verzopen, :ji tuinbouwgewassen door hoogen water land bedorven? Hoeveel boeren polders hebben geen stoomgemaal? En hier slaan toch veel ircoter belangen op het spel dan in een hoerenpoldcr. En de landluiren zijn toch wel van dien -<ard, dat den huurders toch.wel zeker heid mag en ook kan gegeven worden, dat -ij geen schacV} zullen ondervinden van aen te hoogen waterstand. En laten dan de eigenaars van wat booger gelegen land bedenken, dat het hier jen algemeen belang geldt; dat hier groote belangen op het spel staan, en dat er ~roeg of laat toch wel een stoomgemaal zal komen. Welaan, hoeren ingelanden, laten eenige uwer de hoofden ecus bij elkaar steken en nog eens een voorstel tot plaatsing van een stoomgemaal doen, ook al is, naar wij hopen, over eenige dagen het gevaar weer geweken. Voorzeker zult gij den dank oog sten van velen, en ook vooral van mij, Een huurder van middelmatig hoogland. Roelofarendsveen, 25 November 1923. Land» en Tuinbouw De Tulpenkwcekersorganisatie. Voor de plannen om een groep Tulpen- kweekers te vormen om gezamenlijk een te «nellen aanwas van den voorraad Tulpen legen te gaan, bestaat, naar het „Wkhl. Bl.-Clt." verneemt, groote belangstelling Het voorloopig comité heeft do heeren B. Molenaar en A. van der Tang bereid ge vonden, om zooveel mogelijk Tulpenkwee kers to bezoeken om hun handteekening te •verkrijgen voor-deelname aan de plannen Het spreekt vanzelf, zoo deelde het blad verder mede, dat het ondoenlijk is om alle kweekers persoonlijk to laten bezoeken in een kort tijdsbestek. Voor afdeelingsbestu- ren en plaatselijke commissies is er der halve gelegenheid te over, om zich voor deze zaak verdienstelijk te maken. Op de afdeelingsvergaderingen bespreke men de zaak en make men lijsten van de perso nen, die willen toetreden. Het is voor het Blagen natuurlijk noodig, dat.de deelname algemeen is. De toegelredenen zullen zelf kunnen beslissen over de wijze, waarop uitvoering zal worden gegeven aan het Pl^n: het van de markt nemen van zoo- yeel mogelikj van het mud'goed der onder- Binden. Wanneer de deelname groot gó- aoeg is en het laat zich aanzien, dat slechts zeer weinigen er buiten zullen blij- ïlen zal een vergadering van toegetrede- fisn de gelegenheid bieden, vast te stellen Lwelke wijze met het bijoen te brengen is izal worden gehandeld, oij^oor op het oogenblik toe te treden, be- "lechfs over het beginsel: Vor ming van en organisatie voor''gezamenlij ke bestrijding van te snellen aanwas der tulpenproductie. Uitvoerregeling voor kaas. Het Kaascontrolestation NoorJ-Hol- land, to Alkmaar, houdt op 10 December aldaar een buitengewone algemeene leden vergadering ter bespreking van de rege ling van den uitvoer van kaas, welke zaak door het bekende schrijven van den direc teur-generaal van den landbouw aan de orde is gesteld. Het bestuur van bet station heeft aan de leden bericht, dat het er prijs op stelt, in dezo zeer gewichtige aangelegenheid zooveel mogelijk de meening van alle aan geslotenen to leeren kennen. tfgESHTZfiËCEBa Voetballen op Zondag. Ter terechtzitting van het Kantonge recht to Woerden zijn tegen Donderdag 6 December des morgens te 10.30 uur ge-, dagvaard J. Reijen, F. G. G. Wessels, J. F. Sauer, G. H. Uittenboogaard, C. Roden burg, M. Bosman, F. v. Veenendaal, W. Vink en J. A. v. Aelst, allen bestuursleden van do Bodegravensche Voetbalvereeniging „Bodegraven" te Bodegraven, wegens het organiseeren van een voetbalwedstrijd tus- schen „Bodegraven I" en de Gooische Zwaluwen op 26 Augustus 1923 zonder hiervoor toestemming te hebben van B. en W. te Bodegraven. Voor de vereeniging „Bodegraven" zal optreden Mr. Welcker van Schiedam. SPORT VOETBAL. R.-K. FEDERATIE. V.E.P. I—E.M.M. II 3—0. V.E.P. speelde Zondag haar tweeden competitie-wedstrijd. Direct ontwikkelt, zich een vlug spel. V.E.P. blijkt de meer dere, het spel is voortdurend op de helft •der gasten. Vele aanvallen op dit doel wor den ondernomen. De keeper redt steeds schitterend. Smulders weet echter twee maal achtereen het net te vinden. Rust gaat in met 2—0 voor Woerden. Na rust ontstaat een klein incident. Een neutraal grensrechter wijst geregeld den scheidsrechter op zijn velo fouten. Wan neer do grensrechter zijn waarschuwingen al feller herhaalt, laat de scheidsrechter hem van het veld verwijderen. Dit inci dent geeft eenige stoornis in het spel. Wan neer het afgeloopen is, gaat het spel vlug ger; enkele spelers van E.M.M. worden wat te forsch, waardoor eenige vrije trap pen worden gegeven. V.E.P. isgeregeld voor het doel der gasten. Er wordt echter naast cf over geschoten Een mooi geno men corner door Smulders wordt door Boon nandig ingekopt. Stand 30. Na eenige vergeefsche aanvallen komt het ein de niet 3—0 voor V.E.P.. WATERPOLO. Het IJ—Rest. v. Weder!. 45. De gisteravond gehouden polo-wedstrijd tussc'hen het IJ en de Rest v. Ncdcrl. ein digde in een 54-overwinning voor de Rest. Het IJ had bij rust een 31-voor-, sprong. De A'damsche ploeg miste echter een der beste spelers, waardoor zij het na de rust niet meer konden bolwerken. SCHERMEN. Competitiewedstrijd K.N.A.8.B. Gisteravond is to 's-Gravenhago de com petitiewedstrijd tusschen de Haagsche en Leidscho officieren gehouden. Den Haag kwam op floret en degen uit met de schermers De Jongli, Mijsberg, Bruins en Scheffer; Leiden met De Jong, Henny, Bruins en Verkuil. De strijd op floret was zeer spannend; beide tegenstanders wisten 8 partijen te winnen, terwijl Leiden 34 en Den Haag 35 ontvangen treffers bad. Op dezen won Den Haag met 10—3 en 3 coups double. We gens het late uur moest de sabel wedstrijd worden uitgesteld tot Vrijdag 7 December Hoofdsecondant was de lieer van Rossum BILJARTEN. J. O. S. I-Flora I. De uitslagen van den biljartwedstrijd D. O. S. I (Leiden)Flora I (Noordwijk), de eerste ontmoeting in het Clublocaal van D. O. S., luiden: Flora: J. Koelewijn B. v. d. Voort P. v. d. Voort Jr. M. v. d. Voort P. v. d. Voort Sr. D.OjS.: J. v. d. Berg H. Deynen I. Pardon C. A. Burggraaf A. Verstraaten 6 voor D.O.S. De uitslagen van de 2de ontmoeting in liet Clublokaal van Flora gisteravond, luiden: Flora: J aant. brt. ih.s. gem. 125 42 11 2.97 125 45 13 2.77 88 25 13 3 52 95 30 15 3.16 125 42 17 2.99 122 41 9 2.97 95 44 13 2.15 125 25 14 5.00 125 30 17 4.16 97 41 9 2.36 en D.O. S. 564; verschil aant. brt. h.s. gem. P. v. d. Voort Jr. 50 21 7 2.08 Gh. v. d. Voort 125 33 16 3.79 P. v. d. Voort Sr. 125 22 17 5.67 J. Koelewijn 125 19 27 6.58 B. v. <1. Voort 66 19 9 4.58 D.O.S.: C. A. Burggraaf 125 25 33 5.00 H. den Holder 85 33 11 2.57 A. Verstraaten 99 22 17 4.50 J. v. d. Berg 93 19 14 4.89 I. Pardon '125 20 42 6.25 Tataal Flora 491, D.O.S. 434 aodrdw d; Flora: 491; D.O.S.527; verschil voor D.O.S. 3G. Totaal Flora 1049 en D.O.S. 1091, zoodat deze wedstrijd ia gewonnen door D.O.S. met 42 car. UIT BE PERS HET EXTRA-PARLEMENTAIR KABINET. Hot Utr. Dagblad vreest twee dingen. „In de eerste plaats heeft de heer Beelaerts van Blokland de opdracht tot Kabinetsformatie nog slechts in beraad gehouden. Zal hem datgene gelukken, waarin de heer Kooien is gefaald? Zeer zeker niet, indien hij diens pogin gen tot het vinden van steun bij alle recht sche groepen herhaalt, want de protes- tantsch-christelijke partijen, staan op waarborgen voor een behoorlijke defensie. Hij zal dus of zonder meerderheid moe ten regeeren, en met de helden-moedige mannen, die hij ten langen leste zal vin den, en program uitvoeren van naakte bezuinigng, die wel is waar het cerst- noodige, maar niet het eenig-noodige is, waaraan ons land behoefte heeft, of wel hij zal op de anti-militaristischè meerder heid van verschillende schakeering zich moeten baseeren. In beide gevallen komt onze defensie jammerlijk in het gedrang, in beide gevallen is er een zoodanige op positie uit de Kamer te verwachten, dat het de vraag zal zijn of het Kabinet Bee laerts van Blokland het tot de volgende verkiezingen zal uithouden." Zal hij slagen, wraagt de Haagsche brief schrijver van De Zutph. Crt. van mr. Beelaerts v. Blokland. „De protestantsche fracties mogen opgelucht zijn, dat men nu eindelijk weer eens een niet-roomschen premier kan krijgen, de groote vraag is, ofg deze diplomaten, die met het volksle ven weinig contact had en bij voorkeur in adellijke en hofkringen leefde, er in zal slagen vertrouwen te wekken in zijn pro gram, hetwelk uiteraard een program van economisch herstel moet zijn. Hij zal bui ten do Kamer moeten zoeken. En dan rijst terstond deze vraag: zullen de meest ge- wenschto figuren, die veelal belangrijke functies bekleeden, zich wagen aan een ministerszetel, terwijl het zeer mogelijk is dat de verkiezingen reeds over anderhalf jaar een oind maken aan het beAvind, ge zwegen nog van de mogelijkheid van oen parlementair malheur- vóór dien tijd". Wetenschappelijke Berichten De dochter der aards. Het door de maan achtergelaten gat. In de „Matin" vertelt Charles Nord- mann een nieuwtje, dat nog wel do moeite waard is. Het schijnt wel, zoo zegt hij, dat de Groote Oceaan niet zou bo staan als de maan er niet Avas en dat de „Pacific" niets anders is dan het gat, dat in de aardkost is ontstaan, teen de maan zich daarvan losscheurde. Charles Nord- mann heeft dat niet zelf bedacht; het is' een denkbeeld a'an den Londenschen ge leerde, prof. Eddingtcn, die het waar schijnlijk acht, dat de maan niets anders is dan een vroeger van de aarde losge scheurd stuk, toen-het aardoppervlak nog niet gestold was. Dè aarde ondervond toen, evenals thans, de aantrekkingskracht van de zon, welke oen vloedgolf deed ontstaan in de nog vloeibare massa van onze planeet. Reeds vroeger hebben andere geleerden, als Henri Poincaré en Sir George Darwin (de zoon van den grooten natuuronder zoeker) er op gewezen, dat er een oogen blik kan komen waarop een aldus, ten gevolge van de aantrekkingskracht op een in vloeibaren toestand verkeerend he mellichaam ontstaand uitsteeksel, dat den vorm "Krijgt van een lang uitgerekte peer, zich losmaakt en een afzonderlijk hemel lichaam vormt. Op die manier zou de aarde do maan hebben gebaard, minstens 10 millioen en hoogstens 100 millioen ja ren geleden. De draaiing van de aarde om haar as, duurde toen niet langer dan 3 of 4 van onze tegenwoordige uren on eerst langzamerhand zou, ten gevolge van de vloedgolven der Oceanen, veroorzaakt dooi de zon en door de maan zelve en door de beweging van de vloeibare massa in het inAvendige der aarde, die een rem mende werking uitoefenden, de omwent e- ling der aarde tot 24 uur zijn vertraagd. Die vertraging duurt nog steeds voort en zou thans een duizendste seconde in de eeuw bedragen, zoodat na verloop van G millioen jaren de duur van een etmaal met één minuut zou worden verlengd. Dit is niet veel en. er zal nog wel een tijdje moeten vcrloopcn, voordat de dag don duur van de maand zal hebben. De mees ten onzer zullen het wel niet meer beleven. Evenmin als een menschelijk oog do ge weldige gebeurtenis heeft aanschomvd, dat de maan zich \'an de aarde afscheidde. Eenmaal aangenomen, dat dit in de vroegste tijden is geschied, is het voor de verbeeldingskracht van prof. Rdding- ton maar een stapje \*erder om aan lo nemen, dat de Groote Oceaan het gat is, dat de maan op aarde heeft achtergelaten toen zij haar zelfstandig bestaan begon Hij wordt in zijn meening versterkt, door dat een vergelijking A'an het volume der maan en van den Grooten Oceaan zijn hy pothese schijnt te staA-en. Bruin en M. C. E. Middcrham Sjoukje d. van T. Feenstra en G. J. Groothelm Johanna Elisabeth d. van G. J. Spanjaard en A. L. v. d. Beijden Adriana d, van W. F. H. v. Hout en N. Timmers Lau rens z. van L. A. v. d. Nagel en H. A. Suecht Lucas Petrus z. A'an L. P. He- meiik en B. C. Verhoogt. Overleden: H. H. B. Kuiters z. 15 j. W. Krommenhoek z. 34 j. BODEGRAVEN. Gevestigd: J. M. van Kippersluia en gezin, arbeider, van Zwammerdam M. van der Meijden, arbeider, van. Ede W. van Hof, dienstbode, Van Gouda M. J. A. Smit, dienstbode, a'an Jutphaas T. de Knikker, zonder beroep, van Reeu- wijk K. van 't Wout, zonder beroep, van Delft J. F. Bos en gezin, arbeider, van Barwoutswaarder T. P. Zeilstra, zonder beroep, van Reeuwijlc M. Siemen, dienstbode, van Wiefelstede (Duitschland) E. Sinning, dienstbode, van Zwammer dam C. Hoogenboom, zonder beroep, van Willeskop C. A. Scheen, zonder beroep, van Zwammerdam M. Wand- sclipr, dienstbode, van Oberlethe (Duitsch land) A. A. Vrijlandt, arts, van Leus- den C. G. Snel en gezin, kantoorbe diende, van Voorschoten T. Verrips, landarbeider, van Streefkerk C. J. F-. Rothfusz en gezin, fabrieksarbeider, vdn Zwammerdam. Vertrokken: G. do Ruijter, dienstbode, naar Geldermalsen W. de Joodo en echtgenoote, zonder beroep, naar Amsterdam A. M. Voordauw, los werk man, naar Zwammerdam A. A. P. Os kam, zonder beroep, naar Mijdrecht J. Meester, monteur, naar Zwammerdam G. Verweij, dienstbode, naar Waddings veen C. Buitelaar, zonder beroep, naar 's-Gravenhage J. Hulscher, zonder be roep, naar Utrecht B. J. E. ten Brink en gezin, postdirecteur, naar Helmond G. J. Scheen, dienstbode, naar Leiden H. H. de Groot en echtgenoote, fabrikant, naar Haarlem M. v. d. Klis, dienstbode naar Haarlem S. J. Steenbergen, tim merman, naar Nieuwer-Amslel M. Boer dienstbode, naar Linschoten J. Kijlstra en echtgenoote, arts, naar Waardenburg G. M. J. Heije, dienstbode, naar Nieuwkoop J. M. Both, zonder beroep, naar Zulphen M. Zaal, huishoudster, naar Alphen aan den Rijn A. van der Berg, spoorwegarbeider, naar Leiden C. van Ekereu en gezin, los werkman, naar Alphen aan den Rijn M. Zaal.'huis houdster, naar HazerSAvoude M. A. Groenen, dienstbode, naar Gouda Jan Lammens en gezin, chauffeur, naar Zwam merdam D. Edelman, zonder beroep, naar Uithoorn. G e b o r e uHendrik Leo, zoon van L. Nijenhuis en E. E. HofAvegcn Cornelia Johannes, z. van G. Walraven en W. M. Kouwenhoven. Overleden: E. M. van Rooijcn, wed. van W. Voortlouw 74 j. G. van Gulrk, geh. met B. Roskam 38 j. (overleden te Leiden). OEGSTGEEST. Geboren: Johanna d. van J. Lagas en N. van Dijk Eduard Jacobus Johan nes z. van J. W. A. de Bruijn en A. C. Th. Goster. Ondertrouwd: K. A. Grü'zner te Amsterdam en E. Demter. Overleden: L. van Rooi jen 42 j. SASSENHEIM. Geboren Emmerensiane Agnes Cor nelia, dochter van H. Bax en G. W. W. Post Cornelia Helena, dochter van J. C. J. Noordermeer en. M. Mecuwissen. Gehuwd Nikolaas Johannes Rotteveel 26 jaar en Elisabeth Maria Cornelia van Reisen, 24 jaar. Gevestigd: M. Tiekink en gezin, Charbonlaan 10, uit Aalten P. A. Lieffe- ring en gezin, Hoofdstraat 141a uit Den' Haag. Vertrokken: J. Uyttenbogaard en gezin van Tyloosstraat 14 naar Hilversum C. Vis, van Hoofdstraat 254 naar Den i I DANKBETUIGING; On lergeteekenden brengen him hartelijken en welgemeewi- den dank aan geb uren en vrienden 'voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het droevig cn plotselings afsterA'en van hun geliefden oudsten Zoon. Inzonderheid betuigen: zij hun diepgevoelden en hartelijken dank aan de leden van de vereeniging van Gedurige Aanbidding voor de plechtige begrafenis onzen dierbaren overledene bezorgd. J. DE GROOT C. DE GROOT- VAN BOHEMEN en Kinderen. Noordwijkerhout, 26 Nov. '23 Parochie H. Victor. Er bieclt zich aan voor dag en nacht, een net 4304 R. K. MEISJE voorlichte huishoudelijke bezig heden. Hoog loon geen ver- eischte. Brieven aan agent der L. Crt.,S. J. HOOGM A ZegAvaard H.H. WINKELIERS. Een burgerdochter biedt zich aan als winkeljuffrouw, ook bekend met het Lingerievak. Brieven onder no. 4339 bureau van dit blad. H.H. KAPPERS. Biedt zich aan een neb R.-K. Persoon, goed kunnende scheren voor Zaterdags n.m., zoowel in de stad als omlig gende dorpen. Brieven bureau van dit blad onder No. 4337 Gevraagd, zoo spoedig moge lijk een R.-K. BOERENKNECHT die goed kan melken, bij N. DISSELDORP, Noordwijker- hout. 4328 Gevraagd, voor noodhulp, met 1 of half December, een NET MEISJE voor halve dagen, beneden de 16 jaar, in een burgergezin. Brieven onder No. 4327 bureau van dit blad. CAFÉ-BILLARD te koop aangeboden wegens dubbele zaken op een dermooiste en drukste standen te Leiden, een goed bestaan opleverend en direct te aanvaarden. Brieven bureau v. d. blad No. 4302. in de gemeente Castricum,nieuw gebouwd met Kanfoor en Zol ders. Eigen Waterleiding en Machines. Geheel voor drogerij ingericht. Ook te huur. 4319 Te bevragen: L. v. Meer- dervoorl 45 en Notaris HEENK te Castricnm. Gemeentelijke Bank van Leening te Leiden. De Veiling der panden be leend in de maanden Maart, April en Mei 1923 zal plaats hebben Woensdag 12 December 1923, aanvangende v.m, ten 9 uur. Te zien in het lokaal Nieuwsteeg No. 8 Dinsdag 11 December 1923 van 102 uur Lossing of rente-betaling tot uiterlijk 30 November 1923. U385 Haarlemmerstraat 116-120, Een mooi en nuttig is een BONTSTEL. U vindt bij ons een enorme sorteering PELTERIJEN in de goedkoopste tot de fijnste soorten. Men zie étalage FAILLISSEMENTEN SINT NIC0LAAS aanbieding, ruime keuze in spiegels en schilderijen, te vens het beste adres voor het omlijsten van platen en foto's JanA'ossensteeg 67 en Haar lemmerstraat 62. t. o. het Volkshuis. 4253 Opruiming Pathéfoons. Zeer voordeelige prijzen. Prachtige Salonkast voor f 90. W. BARNING, Oude Singel 16 4333 NAAIMACHINES. Nuttig St. Nicolaas-Cadeaux le klas nieuwe Hand-, Trap en Inzink-Naaimachines, heb beste van het beste, langduri ge garantie. Zeer concurree- rend. Joh. Engel, Noordwijk. Vertrouwd vakkundig adres. Vraagt gratis prijscourant. Uitgesproken L. Mokveld, to Delft, BrouAverstraat 5. cur. mr. H. J. Frima. Q. J. van Leeuwen, weduwe H. van Veen, te Wassenaar, cur. mr. A. Graftdijk. BURGERLIJKE STAMD LEIDEN. 27 November. Geboren: Catharina. Petronella van J. P. v. Kempen en O. P. Bizot Mal thijs z. van M. v. Dijk en M. Spaargaren Maurina Johanna Suzanna d. A'an L. A. Mennes en J. Engelenberg Wouter 7. van F. v. d. Zeeuw en E. v. Heuzera Gerritje Elisabeth Susanna d. van B. de HaaHemmersiraat 54b. Op Vrijdag 30 Nov. a.s., des n.m. 2 uur, zal in het openbaar worden verkocht, uit zeer deftige Inboedels, av.o. fraai Mahonie gebogen Glazenkast, Theekast, Waschtafel, Slaapkamer-Ameublement, Noten- en Eikenhouten Ledikan ten, fraaie Boekenkast, Amerikaansch Bureau en Bureaux Ministres, Eiken Buffetten, Linnenkasten, Theekasten, Haar den, Fornuizen, Kachels. Wegens opheffing Filiaal WelEd. Heer B. A. A. v. NOORT, groote partij Overhemden, Sjaals, Handschoenen, Slobkousen, Boorden, Dassen, Manchetten, eenig Bontwerk, w.a.Moffen, Kragen. Vossen, Bonthoéden, groote partij Waschstellen, Serviezen, Fruitschalen, Borden, verscheidene aardige Schilderstukjes, fraaie Koperen Pendules met Coupes, Divans en partij Speelgoedereu. Bij deze veiling kunnen alleen nette goederen worden bijgevoegd of Avorden op verlangen afgehaald. 4342 Tel. 951. Taxatie gratis.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7