3 8. Het diploma wordt geweigerd, indien het gemiddeld cijfer van mondeling en schriftelijk examen voor Godsdienstleer la ger is dan 6, of voor een der vakken lager is dan 4, of voor meer dan één vak 4 is. In alle andere gevallen wordt het diploma verleend. "Wanneer het examen de beide gedeelten omvat, staat het ter heoordeeling der commissio of het diploina kan worden uitgereikt in sommige gevallen, als voor twee vakken het cijfer 4 is toegekend. Voor het examen in een vak, waarvoor 7 of hoogcr is toegekend, is men bij een volgend examen vrijgesteld. 9. Voor do onkosten, aan de examens verbonden, betaalt elke candidaat voor alk gedeelte een examengeld van f 2.50 of minder overeenkomstig het oordeel van 3en leeraar. Wie beide gedeelten in eens maakt is f 5 verschuldigd, of minder over eenkomstig het oordeel van den leeraar. 10. Uit een ander bisdom worden geen sandidateü toegelaten. Diploma's echter in andere bisdommen van Nederland ver kregen, worden erkend en geven gelijke rechten als het diploma in het Bisdom Haarlem uitgereikt. 11. Twee of meer leeraren kunnen na overleg met de andere commissie-leden bepalen, dat hun candidaten voor het af leggen van het examen samenkomen. In dit geval behoudt iedere leeraar ten op zichte van liet examen zijner candidaten de bevoegdheden en rechten, in vorige artikelen omschreven, ook wat betreft de opgaven voor het schriftelijk werk. 12. Het diploma wordt onderteekend door de drie leden der commissie. 13. Overgangsbapalingen. a. Overeenkomstig no. 2 zulten echter voor het eerst de leerplannen worden ingediend vóór den 15den December 1923. b. De bepaling in no. 5, dat het examen zal worden afgelegd in tweo gedeelten, is facultatief gesteld voor het jaar 1924. c. Zij die c.q. in 1924 voor het tweede gedeelte. barden geëxamineerd, zijn vrij gesteld van het examen in het eerste gedeelte, indien zij in de eerste leerjaren in deze vakken voldoende examen hebben afgelegd. d. Diploma's, welke tot den dag van bo venstaande bepalingen zijn uitgereikt, worden gelijk gesteld met het bezit van diploma A. 14. In allo gevallen, waarin deze rege ling niet voorziet, beslist de Bisschoppe lijk Gecommitteerde. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft in verband met bovenstaande rege ling benoemd tot Bisschoppelijk Gecom mitteerde voor deze examencommissies den "Weleerw. Heer J. J. M. Janssen Schmidt, Rector van het St. Bavo-gestieht te Noordwijkerhout. „St. Bavo." Een reisje naar Keulen. In den modernen tijd! Nadat wij ons reeds meermalen hadden afgevraagd hoe de toestanden in het be zette gebied van Duitschiand toch wel zou den zijn, hadden wij thans do gelegenheid hierop een antwoord te bekomen. Op een zakenreis naar Dusseldorf zijnde, konden wij n.L verschillende indrukken en gege vens verzamelen. Wij vertrokken dan via ZevenaarElten, waar werkelijk een vrij goede verbinding bestaat. Met den trein van 8.03 van Utrecht vertrekkende, heeft men n.L een doorgaande verbinding naar Elten. Van Elten vertrekt dan 40 minuten later een trein rechtstreeks naar Sterkrade. Rechtstreeks op Oberhausen is nog steeds niet mogelijk. Op dit eerste traject krijgt men evenwel reeds onmiddellijk een in druk van de kosten van het reizen in Duitschiand. Van Elten naar Sterkrade toch betaalt men 2de klasse boemeltrein 3 billioen cn 960 milliard Reichsmark. Ne men wij den officieelen koers der Berliner Beurs aan (waarnaar vrijwel geheel Duischland zich richt) dan komt een der gelijk klein traject op f 4.15. Van Sterkrade naar Oberhausen neemt men vervolgens de Elec-irische, hetgeen de luttele uitgave van 140 milliard vereischt. Eerst dan begint de misère. De treinen, welke van Oberhausen rijden, staan onder beheer der Fransche Regie. Meent evenwel niet, dat men daar onmiddellijk aansluiting vindt. De eerste trein vertrekt hier om 4.58 stationstijd of wel 5.58 plaatselijke tijd; men heeft der halve niet minder dan 3 uur oponthoud. Wij benutten dezen tijd om eens een wan deling door Oberhausen to maken, een plaats, waar vroeger een levendige bedrij vigheid heerschte. Thans is alles doodsch. Op de markt heerscht nog ceuige drukte in verband met de talrijke werkloozen, die den huidigen toestand bespreken, doch overi gens is van eenige opleving geen sprake. Alle étalages of in ieder geval vrijwel alle zijn leeggehaald uit vrees voor plunde ringen; een groot gedeelte is geheel ge sloten. Voor enkele levensmiddelenzaken ziet men groepen personen van alle standen ge duldig de wacht houden tot do „Geschafts- zeit" aanvangt, hetgeen niet anders zeggen wil dan dat men in' een paar uur do levensbehoeften verkoopt, welke de zaken lieden dien dag hebben kunnen bekomen. Veelal is hiervoor hoogstens één uur noo- dig en wordt do zaak dan ook, als zijude uitverkocht, gesloten. Reeds een wandeling door deze thans doodsche stad geeft den vreemdeling een indruk van do treurige tijden, welke men daar thans beleeft. Overigens hoorden wij daar nog niet van wandaden en plunderingen. Wij begeven ons vervolgens wederom naar het station, ten einde ons van een plaatsbewijs te voorzien, dqcb komen daar tot da eon- «lurie, dat men in francs heeft te betalen, ergo zich eerst van francs heeft te voor zien. Ook dat is mogelijk, als men circa 23 ets. voor een franc wil betalen. De reis kosten bedrage-n hier 3.85 Fransche francs, ofwel 4.85 Belgische. Te haasten behoeft men zich echter niet, aangezien de trein, welke u naar do plaats van bestemming zal brengen, als gewoonlijk minstens,ka nur te laat is. Enfin op een '4 uur lei men in deze vroeger zoo gehaaste omgeving niet meer en geduldig wacht men dan ook af tot d9 trsiii arriveert, waarmede men in 1 uur Dusseldorf bereikt. Hier is het een en al bedrijvigheid, zoowel in het station als daarvóór. De Kaiser Wilhclmstrasse is een verzamelplaats van deviesen-handela- ren en „Schieter". De straathandel in de- viesen tiert er welig. Tal van vrouwen treft men hier aan, wien het is aan te zien, dat zij hetero dagen hebben gekend, dat zij van hetere afkomst zijn en die u thans om beurten lastig vallen, met het doel enkele sigaretten te verkoopen, een artikel overigens, dat nu juist ook niet tot do billijkste behoort. Men vraagt daar prijzen voor van 700 milliard tot 1 bil lioen per 10 stuks. Het blijkt ons inmid dels onmogelijk een restaurant to krijgen, aangezien alles gesloten is uit vrees voor do talrijke werkloozen en het plebs, dat van de huidige onrust misbruik maakt en in grooto groepen do hotels cn restaurants binnen valt met den eisch om eten. Do eigenaars passan dan ook de moest radi cale maatregelen toe en sluiten hun zaken. De eenige weg is naar de stations-restau ratie, waar men tegen den prijs van 7 francs ten minste een beetje kan eten, wat betiteld wordt met den naam van „diner", ofschoon het den naam „lunch" nog niet waardig- gekeurd kan worden. V/ij vertoe ven nog eenige oogenblikken en vertrekken dan naar een ons bekend privaat hotel. Het blijkt evenwel, dat het politie-uur op 9 uur is gesteld en daar wij eerst te 814 uur stationstijd, ergo 9/a uur stadstijd, het station verlaten, is ons het verkeer over de straat verboden. Het duurt dan ook niet lang of wij bevinden ons tegen over een patrouille, welke ons duidelijk maakt, dat het ons verboden is over de straat te gaan. Op het zien van onze Hol- landsche pas zijn de Fransche militairen echter zeer hoffelijk en bieden hun ver ontschuldiging aan, waarbij zij ons den raad geven spoedig binnen to gaan in ver band met de grooto onrust, welke in een bepaald stadsgedeelte heerscht. Wij zijn spoedig in ons hotel en kunnen van ach ter do betrekkelijk veilige muren hooren, hoe in de Bismarckstrasse schoten worden gelost. Nadat wij den anderen- morgen aan den Hotelier wederom 3 billioen en 600 milliard hebben tet hand gesteld voor lo gies „ohne Friihstück" (zeggen wij dus maar ongeveer f3.40), vertrekken wij we der. Wij vernemen, dat het in den afge- loopen nacht tot hevige botsingen tus- sclien plunderaars en politie is gekomen. To Oberbilk, een voorstad van Düssel- dorf, kwam het tot een geweldig treffen, waarbij enkele dooden zijn gevallen. Het gevolg was hier, dat Zaterdag alle win kels werden geblindeerd en er absoluut niets to krijgen was. Een eigenaardig feit is do omwisseling der buitenlandsche betaalmiddelen. Is do officieele koers, zooals hierboven gezegd, ongeveer 950 milliard pér gulden, in het vrije verkeer stond de koers Zaterdag morgen om 9 uur op 2 billioen per gulden, een half" uur later op 2 billioen 100 mil liard, terwijl deze om 12 uur reeds was opgeloopen tot 2 billioen 350 milliard. Kan men hier dus aan een kant van deze zwen kende koersen profiteeren, aan de andere zijde is men genoodzaakt nauwlettend toe te zien, welke papiermarken men'in han den krijgt. Men doet het beste, onmiddel lijk bij de omwisseling, betaling in Reichs mark te vragen. Doet men dit niet, dan bekomt men een collectie geld van de stad zelf of van divetse organisaties, welke eveneens „eigen" geld uitgeven. Dit geld is evenwel alleen in de stad zelf gang baar. Omwisselen in Reicbsmarken is vrij wel onmogelijk. Heeft men dus eenmaal 'deze geldsoorten en verlaat men do stad, dan is dit papiergeld vrijwel waardeloos en kan men tegen den officieelen koers, dus minstens 100 pCt. hooger, wederom wisselen. In de stad Düsseldorf was het overigens den geheelen Zaterdag weder zeer onrus tig. Wij waren er getuige van, hoe om circa 11 uur in de Bismarckstrasse door do politie met de blanke sabel in de hand een razzia werd gehouden op deviesen- Schieber en andere ongure elementen. Zij worden bij massa's samengedreven en in vrachtauto's overgebracht. Terzelfder tijd dat de politie hier een opruiming hield, werden in de Ellerstrasse wederom eenige winkels geplunderd. En zoo gaat het daar dag in da,g uit, terwijl de wanorde iederen dag steeds toeneemt. Ieder, die Dusseldorf en omgeving in meer normale tijden heeft gekend, zal thans bij een bezoek onmiddel lijk opmerken, welk een verandering hier heeft plaats gevonden. Wat bet gevolg daarvan zal zijn, valt waarlijk niet to zeg gen. De bevolking komt steeds meer de wanhoop nabij en ieder, die zijn cor te luis teren legt in treinen, café's en andere plaatsen, zal onmiddellijk kunnen consta teeren, dat hier een haat en wraakzucht groeit, welke, indien ze tot uitbarsting komt, verschrikkelijk moet zijn. Een feit toch is het, dat de schuld van dit alles op Frankrijk wordt geworpen. Men wijst daarbij op Keulen, waar oudanks do En- gelsche bezetting do toestand meer nor maal is. Wij verlieten Dusseldorf met de hoop, het hij een volgend bezoek in bete ren toestand aan te treffen, doch met de vrees tevens, dat, voor dit zoover gekomen zal zijn, het nog veel ellende zal hebben to verduren. Als laatste plaats en tevens punt van vertrek stond Keulen op ons programma. Met deze stad bestaat tegen woordig een vrij goede verbinding. Van het „Haubtbahnhof" is nog steeds geen recutstreeksche verbinding. Men gaat even wel met de electrische (lijn 18) naar Ben- raht om Rhein (kosten 75 milliard). Van Benraht heeft men iedere 40 minuten een trein naar Keulen, afwisselend snel- en personentreinen. lil Keulen was de toe stand heel wat beter, zij het dan ook dat er fabelachtige prijzen worden gevraagd. In de restaurant viel onmiddellijk de zeer groote drukte op. Bij navraag bleek ons, dat dit in hoofdzaak vluchteling, u waren der omliggende plaatsen, dia we'.'.er voor een andere ellende, n.L de sepr-. uii.-'l elie beweging te Coblenz, v. ~n gevlucht.-Het betrof hier in hoofdzaak gevluchte beamb ten. die niet onder liet nieuwe regiem wenschten te werken en thans de verdrij ving der separatisten afwachtten. Men toonde ons hier eveneens een collectie se paratistisch geld, hetwelk men den winke DE RENTE-MARK, DIE VOOR DE OUDE PLAATS KOMT. PAP1ER-KARK IN DE Sedert eenige dagen wordt in Duitschiand de rente-Mark in omloop gebracht, het -vierde wettig betaalmiddel, dat op liet oogenblik door heel Duitschiand moet worden aangenomen. Men rekent nu in goudmarken, een niet-hes taande munt-eenheid; G.M. 4,20 wordt geacht, 1 Dollar te zijn. Betalen doet men nog steeds in hoofdzaak met de oude papier-Marken. Wie echter „wertbestandig" betalen wil, d.w.z. anet Gold-unleihe- of schat- kislpromesse, dus met de z.g. Duitsche „Dollars" of met de nieuwe rente- Marken, krijgt 10 a 30 korting. Natuurlijk blijft dat nieuwo geld altijd „wertbestandig", tenzij aan do buitenlandscho beurzen in plaats van do papier-Marken het „werlbestan- dige" geld zal worden genoteerd. liers in de betreffende plaatsen wil opdrin gen. Wij zagen hierbij o.m. een biljetje van kleine afmeting, uitgegeven door de separatisten te Mayen, met als opschrift: „Goed voor 500 milliarden levensmidde len." Hierop wa9 een stempel aange bracht henevens de handteekening van den he tref f enden commandant. Het is be grijpelijk, dat men algemeen weigert, dit waardeloos papier te aanvaarden. Ten slotte hadden wij een prachtver- binding naar Holland. Om 10.20 des avonds vertrokken wij over Elberfeld, Ha gen en Hamin naar Osnabruck en kwamen daar om 4.30 *s morgens aan, waarna wij te 5.41 wederom een rechtstreeksche verbinding met den D.-trcin naar Hol land hadden. Dat het in Duitschiand duur reizen is,-bleek ons ook thans maar al te goed, daar OD9 tot Bentheim een bedrag van 20 hifi. 600 tuil!, werd gevraagd, en rekenen wij 'daarbij de verbinding tot Oldenzaal, dan kunnen wij aannemen, dat een dergelijke reis op ongeveer f 24 komt; een traject waarvoor men in April van dit jaar c.a. fl.60 betaalde. Wij informeer den ook nog naar de oorzaak van deze plotseling overdreven prijzen. Naar men ons mededeelde, vindt dit hoofdzakelijk zijn oorzaak in de te hooge grondprijzen. Men houdt thans voor prijsberekening d9 goudmark aan, vermenigvuldigd met do dagelijks afkomende multiplicator. Voor Zaterdag was déze 600. Het valt niet te verwonderen, dat op die manier zelfs me nige Duitsclier duizelt van do nullen. Een tweetal onzer medereizigers, een Rus, te Parijs woonachtig, en een Zwitser, ver klaarden ons, dat het spoorverkeer in Duitschiand thans het duurste' is van de geheele wereld. Wij hebben kunnen constateeren, dat in het bezette gebied de toestand van dien aard is, dat voor de bewoners daar zware dagen te wachten zijn en dat de talrijke oproepen om steun werkelijk niet zijn overdreven, doch integendeel do waarheid nog niet nabij komen. Dergelijke toestan den moet men zelf aanschouwen om zich hiervan een voorstelling te kunnen vor men. Voorts hebben wij gemeend te kun nen constateeren, dat de beweging voor de afscheiding van het Rijnland onder alle rangen steun ondervindt, niet op do basis zooals de separatisten dezo voorstaan, maar men wil een afzonderlijk Rijnland met een afzonderlijk bestuur, staande evenwel onder het Rijk zooals dit bet ge val is met Beieren enz. Ten slotte is ons ook gebleken dat men voor pleizier niet meer naar Duitschiand en zeker niet naar 't bezette gebied behoeft te gaan; ten 1ste om d9 tarieven, welko toch minstens 50 pCt. hooger staan dan in Holland en overi gens om de" groote wanorde, welko overal heerscht. Men is van tijd tot tijd zelfs zijn leven niet zeker. W. HAAGSCHE RECHTBANK". Diefstal vsn een herfege. Ter zake van diefstal van een gouden damesarmbaadhorloge heeft terecht ge staan de 21-jarige Duitsoher K. G., tijde lijk te 's-Gravenhage, thans gedetineerd. Eckl. is met een anderen Duitsclier in een horlogewinkel aan do Breestraat te Lei den geweest, om een dameshorloge te koo pen; hek], heeft toen oen horloge in den zak gestoken, dat later door zijn vriend is heleend voor f 10. Do Officier van Justitie eisch te 3 maan den gevangenisstraf, een zware straf, om dat men den Duitschcrs in Holland meet Iconen, dat zij zich in Holland anders moeten gedragen dan in een geval als dit, wanneer Duitschers van de gunstige gele genheid gebruik maken om do moeilijke omstandigheden in Duitschiand ie ont vluchten. Do verdedigster, dr. van EekMennink, pleitte een lichtere, zoo mogelijk een voor waardelijke straf, vooral met het oog op do ongunstige omstandigheden, waaron der bekl. is opgegroeid. Uitspraak over acht dagen. Brandstichting te Zcsisrwoudc. Ter zake van opzettelijke brandstichting stond terecht J. G. de G28 jaar, land- houwer to Leiden. Bekl. was beschul digd, dat hij met een eindje sigaar een hooischelf in brand had gestoken van hem en zijn broer, te Zoeter woud o, om do verzekerde waarde van De Nederlan den van 1845 vergoed te krijgen. Daardoor was brandgevaar ontstaan voor een an dere hooischelf en voor twee woningen. Volgens een getuige-deskundige was er hoogstens 100.000 pond hooi tegen niet meer dan f 12 de 1000 pond. Bekl. had. getracht de schelf te verzekeren tegen f54.000, en ofschoon do - polis nog niet uit gereikt was, beschouwde de maatschappij do zaak als in orde. Bekl. bekende opzettelijk de hooischelf in brand to hebben gestoken, waarvan hij de waarde schatte op niet meer dan f 3000 en waarvoor hij een assurantie van f 54.000 li ad aangevraagd Op die aan vraag was echter nog niet beslist, en hij ontkende thans,'de schelf in brand te heb ben gesloken om de assurantie te krijgen, in tegenstelling met een vroegere beken tenis. Mr. Bauduin achtte het bewezen dat de hooischelf expres in brand is gestoken en voorts dat er brandgevaar was voor om ringende gebo en. Spr. eischte 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, nir. Fels, pleitte ver zachtende omstandigheden: de druk van zware zorgen, het opjagen door schuld- eischers, enz. De wanhoop heeft bekl. tot zijn daad gedreven. Spr. trok voorts in twijfel of er gemeen gevaar voor ander goed was. Op het oogen blik van het stichten van den brand be stond dat gevaar niet; ook was dat gevaar niet to voorzien. Het gevaar voor die eene hooischelf is bovendien geen „gemeen" gevaar. Voorts trachtte spr. aan te toonen, dat er geien sprake was van een „verzekerd goed". Geen polis, geen schriftelijk bewijs, niet eens een mondelinge mededeeling is er gedaanDan kan er dus ook geen spra ke zijn van geldelijke bevoordeeling. Dat blijkt ook hieruit, dat aan bekl.'s broer nog niets van diens aandeel is uitgekeerd. Ten slotte pleitte spr. voor wat de recht bank 'bewezen acht, mildheid bij de straf bepalingen en zoo mogelijk een voorwaar delijke straf. Uitspraak over acht dagen. Diefstal van paardentuig, enz. Voor do rechtbank hebben verder te recht gestaan de losse werklieden H. de M., 34 jaar, en A. v. d. K., uit R ij n s - b u r g, wegens diefstal in vereemging van een partij leder, paardentuig, jassen enz. van ren stalhouder te Voorbout. Beido beklaagden bekenden. Het gesto- leno is naar Rijnsburg gebracht, naar do woning van den eersten beklaagde, die het later in Den Haag alleen heeft verkocht. Mr. Bauduin, Officier van Justitie, eischto tegen eten eersten heklaagdo een gevangenisstraf van zes maanden, tegen don tweeden van- een jaar, daar deze reci divist is. Beido beklaagden schreven hun daad too aan de misère waarin zij verkeerden; zij waren al lang werkloos, de eerste had zelfs geen eten meer voor de jongste kin deren. De verdediger, mr. van Vrijberghe de Coo- ningh, noemde het een hopeloos geval. Het eenige lichtpunt in de zaak tegen den twee den beklaagde is, dat hij tenslotte heeft besloten, alles ruiterlijk to bekennen. In het geval tegen den eersten beklaagden staat do zaak gunstiger: juridisch geen re cidive, een goed certificaat uit den dienst, do slechte omstandigheden die ook gelden voor den tweeden beklaag»!. Vos»r c!j verzocht spr. een voorwaatfielijko \eryq deeling, vooral omdat hij dan de kan&j werk niet zal miste open. HAAGSCH GERECHTSHGF. Het Hof heeft bevestigd de vomfisi tegen: IT. H., schipper té Leiden, dc.cr'i Haagsehen politierechter wegens mislia® ling veroordeeld tot f 10 boete subs. dagen hechtenis. P. J. v. H., textielarbeiders te Zoete; woude, door den Haagschen political ter wegens bedreiging met zware anisW deling cn vernieling veroordeeld tot bet® van f2.50 als schade vcrgoGuing. iuifaiiS. ienchfeu - at, een aer uruj Je inscriptie: t| irlevens op W ekeloosheid gea ti Dc slachtoffers der Snsfiietd. Als een permanente waarschuwing aa de auto- en raotorfieisrijders hebben .5 burgers van St. Louis (Missouri) con ki miment opgericht ter nagedachtenis de 32 kinderen, die sinds liet begin va dit jaar in do straten van dezo stad zij overreden cn gedood. Het. gedenkleelj staat in do Twaalfde-straat, een der d: J ste verkeerswegen. Hel monument draagt tL- gedachtenis aan do kinderlcv altaar der snelheid en roei ferd. Moeten we hier ook op een dergelijk liatief ■wachten alvorens aan de onbcsuiL hardrijderij een einde wordt gemaakt! Esn moord uit nocckveer. De Beiersche landdagafgevaardigde Eij ner wilde in zijn geboorteplaats Ja-sber als bemiddelaar optreden in oen kweslj met een landbouwer, Burgmaier genaanH In den loop van het gesprek trok deze oei revolver en richtte liet wapen op Eisnei die zijn leven .bedreigd achtte eri tw« schoten loste op Burgmaier, welko dien dood ten gevolge hadden, Eisner hoort 'er beschikking d| autoriteiten gesteld. n^fsf Den eeni;;-.n '.dmnst, oio Woei dag Croydon heeft kunnen hereiken, wei door middel van de "draadloozo telefoon I midden van mist en nevel den weg rial het vliegveld aangewezen. De bestuurde kon de aarde niet zien en riep draadloo het vliegveld te Croydon op. Torsten werden apparaten te Croydon en Pul ha in werking gesteld en met tusschenpooa van enkele minuten werd den bestuurd! geregeld meegedeeld waar hij zich bevél en in welke richting hij verder moei s hu-en. Teen de bestuurder ten slotte hef vlieg veld bereikte, werd de juiste positie dooi vuurpijlen aangegeven. De Poof-reiziger Cock veroordeeld.' Dr. Frederick Cook, de bekende Amerj kaanscho Noordpoolreizigcr, heeft zie voor de rechtbank te verantwoorden gis had wegens fraude, n.l. misbruik van ver; trouwen hij plannen tot oprichting val petroleum-maatschappijcn. Cook werd veroordeeld tot 177 maai den gevangenisstraf en een boete v 12.CQ0 dollar., Dc Oberammcrgriiser .Passiespelers raai Amerika. De acteurs, die eik jaar dc vvercldbcroen de Passiespelen opvoeren, zullen ondaaj den tegenzin der landelijke bevolking e«, tour naar Amerika maken. Zij zullen in bui karakteristieke kleedij vertrekken en vooi werpen meenemen, die zij gemaakt hebbfi om er in het land van den dollar een afzet gebied voor te vinden. Veertien der best beste spelers, docb geen vrouwen, zulle zich 1 December te Hamburg inschepen. In het Centraal Palace te New Yoil wordt een miniatuur Obera-mmergau cpg« bouwd waar een tentoonstelling zal words gehouden. Later gaat- dc veis naar Chicago Anton Lang" zal de Christusfiguur ui:« beelden, „Tijd;1 Een waardig gezin. Naar een radio-bericht uit Dijor. meldt, is men dozer dagen op bet spcor gekowa van niet minder dan honderd groote ei kleine diefstallen, welko voornamelijk ge pleegd zijn in bazars en groote winkels. De bedrijvers van deze roovcrijen vonneii oen gezin, met name Boillet, de vader, madame Boillet, do moeder, Lilians, j! jaar oud, een dochtertje, het dienstmeid ïsabello Defiance, 16. jaar oud, Jean, 17-jarige zoon, een vriendin des huizöi Clementine Bol vin, en een vriend des ka- zes, Louis Bariet, bediende op een hacdek kantoor in do buurt. Bij oen onderzoek'ten huize van derf waardige rervcrsfamilio vond de polme een voorraad pelswerk, Idee ran, bijoute rieën, meubelen-, en lakenselio stoffen, groot genoeg, om er een bazar van op l,J zetten. a Madame Boillet richtte ook kleine mciS- jea af voor het stolen van kleinigheid van d© winkeltoonbanken. Baby's voorspoedige reis. Een baby van zeven maanden is ia Zlla oentjo Zondag te Liverpool aangekome* met een der groote mailbooten uit Canu- da. Hij was netjes geëxpedieerd uit Galg* ry, een stad in het Westen van die ven®, dominion, en had dus 3200 kilometer T® spoor en 4800 kilometer over zee gcri|| Baby's beido ouders zijn daarginds k° na elkander gestorven en do arme r|W' mes werd naar vrienden in Engeland 2 stuurd, die hem bij aankomst to LlvCf pool ook in ontvangst namen. Aan boord wist men van baby's rig lot af; tal van gevoelige zielen badu zich over het weesje ontfermd, cn het a zorg laten ten deel vallen, die het lm F looze wicht noodig had. En dat met der succes. i Uit oen vergelijking tusschcrt o gewicht bij aankomst en. het gewich geschreven stond op een aan dc 'U1 gespeld papiertje bleek, dat liet kmu reis bijna tweo pond was aangekomen i

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 8