vertegenwoordigers der werkgevers- erf ar beidersorganisaties inzake het geschil inde textielindustrie. Beide partijen gaven een uitvoerige uit eenzetting van haar standpunt, doch, naar men aan het Volk meedeelde mogen de kan sen op een oplossing van het geschil niet groot genoemd worden. Emigratie naar Noord-Frankrijk. Naar wij vernemen, zullen de heeren stoor J. G. van Schaik, A. G. do Bruijn en P. J. S. Serrarens de volgende week in opdracht van het R.-K. Vakbureau een onderzoek gaan instellen naar de om standigheden waaronder do Nederland- sche arbeiders in Noord-Frankrijk wer ken. Het moet in het voornemen liggen eenzelfde onderzoek in to stellen in de Belgische mijnstreek. Gemengds üsa^ïeisieM. Mijnongelukken. De mijnarbeider J. Bonjour uit Kerkrade verwondde zich bij een val in bet badlokaal der Domaniale Steenkolenmijn te Heerlen zoodanig, dat bij in bet hospitaal moest worden opgenomen. Hij is aan de gevolgen van den val overleden. De mijnarbeider J. Zillekens uit Sit- tard werd gisteren in de ondergrondscbe werken der staatsmijn Hendrik te Bruns- sum onder neervallende steenen bedolven en daarbij zoo ernstig gewond, dat hij on middellijk ter plaatse overleed. Do onge lukkige laat een weduwe met een kindje Achter. Ongelukken. In Kerkrade werd in bewusteloozen toe stand op den weg naast zijn vernield rij wiel gevonden een man, met een wonde aan bet achterhoofd. Ooggetuigen hebben gezien, boe de onbekende, een werkman, door een auto is aangereden, welke zich meer dan met gewone snelheid verwijderde. De man is naar bet ziekenhuis overgebracht De piliri> doet onderzoek. Te Emmer Erfscheidenveen is de ven ter S. v. d. Tnnk door den bevigen wind van een draaivlonder in bet kanaal gevallen en verdronken. Op de Weesperzijde te Amsterdam is gisterenmiddag een 11-jarige jongen, die plotseling van achter een kar kwam, door een in andere rich ting rijdenden auto ver reden en gedood. Getuigen verklaren, dat den chauffeur gqen schuld treft. Gisterenmorgen te 11 uur is op den Bijswijkscheweg een autobus van den dienst Den HaagRijswijk ter hoogte van de sigarettenfabriek Laurens omgeslagen, doordat bet voertuig, dat moest uitwijken, een te korten draai nam en daardoor met één wiel tegen de booge rail van de electri- sche tram aanreed. Wonder boven wonder bekwamen de twee inzittenden geen letsel en de chauffeur slechts onbeduidende kwet suren. Met hulp van voorbijgangers is de autobus weer overeind gezet; het berkeer ondervond geen stagnatie. De 58-iarige timmerman G. Boersma te Sneek, is Maandag van een ladder ^geval len. Hij kreeg een schedelbreuk en is gis teren overleden. Deed gevonden. De vermiste dochter van den landbouwer S., uit buurtschap Buurse bij Haaksbergen, waarvan wij reeds nfelding maakten en voor wier opsporing door den vader een groote geldsom was uitgeloofd, is door eenige per sonen dood gevonden in een bosch te buurt schap RutbeGk. Door electrischen stroom getroffen. Dinsdagavond wilde P. F. J. Reeckers, ge huwd. wonende te Geldrop en werkzaam bij de fabriek der Frirna Keunen te Eindhoven een gloeilampje, dat weinig licht verspreid de, wat vaster aan de fitting draaien. Hij klom daartoe op een ijzeren buis, welke zich twee meter boven den beganen grond be vindt. Toen hij daarop aan het lampje be gon te draaien, ceelde de stroom zich aan hem mede en werd hij daardoor getroffen, ten gevolge waarvan hij in letterlijken zin aan de geleiding, waaraan het lampje was bevestigd bleef hangen. De andere werklie den, die dit zagen, kwamen toegesneld. Eén hunner sloot den stroom af, hetgeen tot ge volg had, dat R. van twee meter hoogte op den grond viel, waardoor hij ernstig ge wond werd. Onmiddellijk werd geneeskun dige hulp ingeroepen, op last waarvan hij naar het ziekenhuis werd overgebracht, waar hij circa half zeven gisterenavond is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen. Autobus verbrand. Gisteren is te Schijndel een autobus van den dienst den BoschEindhoven verbrand Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Inbrekers aangehouden. Te Haarlem zijn de laatste dagen vijf mannen uit Amsterdam aangehouden, die zich onder Heemstede schuldig gemaakt hadden aan inbraak in een villa, die tijde lijk onbewoond, was. Twee hunner werden juist door de politie gesnapt, toen deze een onderzoek kwam instellen naar hetgeen de drie andere aangehouden inbrekers in de zelfde villa gestolen hadden. Na een wor steling werden de inbrekers overmeesterd. Ontvluchte krankzinnige aangehouden. Door de politie te IJmuiden is aan het strand b'j de Semaphore aangetroffen een ontvluchtte uit het Provinciaal Ziekenhuis te Bloemendaal, wiens kleederen doornat waren. Of de man een bad heeft willen nemen of zich verdrinken, was niet uit hem te krijgen. Nadat zij door do politie met het geval in kennis waren gesteld, hebben verplegers van 't gesticht hem weer terug gehaald. Aangehouden. Te Sneek is op verzoek van de commissa ris van politie aldaar binnengebracht een reiziger, N. N., van Anna Polowna, ver dacht van verduistering in dienstbetrekking oplichting en valschheid in geschrifte. Bui tendien heeft hij zich nog te verantwoorden voor misdrijven te Gorredijk en te 's-Gra- jenhane. Gisterenmorgen is hij naar Leeu- 1 warden gezonden en aldaar ter beschikking gesteld van de justitie. Zoekgeraakte kolenwagens. „Vaz Diao" meldt uit Tiel: Voor de leden der Coöp. Verbruiksveree- ging en Bakkerij onderafdeeling van de Tilsche Werklieden vereeniging ^Vooruit gang zij ons Doel" werden geregeld wagonB kolen besteld. Eenige weken geleden zijn op onbegrij pelijke wijze eenige wagons zoekgeraakt. Gebleken is, dat er door bestuursleden on regelmatigheden met bons moeten hebben plaats gehad. Een bijzondere algemeene ledenvergadering van deze vereeniging is tegen aanstaanden. Woensdag uitgeschreven Door eenige leden zal het voorstel gedaan worden het gebcele bestuur te doen aftre den. Intusschen hebben de voorzitter ~H. G. L. en het bestuurslid A. J. L. als zoodanig bedankt. De politie stelt een onderzoek in. De beide afgetreden bestuursleden zijn reeds gehoord. Een schadepost van 2ton. De ontvanger der registratie no. S en do meinen te Rotterdam, heeft gisteren defini tief aangeslagen het complex panden Op pert 69 en Verlaat-straat 52 en 56, in ge bruik geweest bij de posterijen. Bij den voorloopigen afslag werd Het com plex door den heer J. E. Dulfer ingezet op f 95.300. De makelaarsfirma Van Alphen en Co. heeft nu gisteren, naar wij in de N. R. Crt. zien, het complex gekocht voor f 95.900. Be houdens de noodige zekerheid stellig heeft de ontvanger den koop gegund. Een paar jaar geleden heeft het rijk het complex voor f 341.000 gekocht. Bij een openbare inschrijving voor hetzelfde com plex, eenige weken geleden gehouden, was het hoogste bod f 75.000, dat toen niet werd aangenomen. Een succes. Aan de firma De Vries Robbé Co., Con- structiowerkplaatsen te Gorinchem, is na internationale inschrijving door de Staatsspoorwegen van Siam opgedragen de vervaardiging van 42 spoorbruggen met spanwijdten van 9 tot 50 M. „Hbld." Een mooi voorbeeld. Een barbier te Amersfoort zal gedurende den winter zijn vaste klanten, voor zoover zij werkloos zijn, gratis scheren en knippen Welkom in Indië. Mien Duymaer van Twist is een bedrag van f 250 ontstolen, zoo meldt de Indische Courant te Batavia. Na de eerste opvoering van Banco. Haar eerste in Indië verdiende geld, een deel van haar gage. Zij had na die eerste opvoering achter de coulissen vele complimenten in ontvangst te nemen van vereerders en achteloos had zij het geld, pas ontvangen, op een kaptafeltje gelegd. En toen zij hófc, bij het verlaten van den schouwburg, in haar taschje wilde opbergen was het verdwenen. De dader is onbekend. Gelegsnheidspostzegels. Ter gelegenheid van de Internationale postzegeltentoonstelling te 's-Gravenhage, van 6 tot 17 September 1924, zal, met me dewerking van het hoofdbestuur der poste rijen en telegrafie, een stel postzegels van 10. 15 en 35 cents worden uitgegeven. Deze zullen uitsluitend beschikbaar worden ^ge steld voor de bezoekers van de tentoon stelling en de deelnemers aan het waar borgfonds. De drie zegels zullen ook alleen te zamen aangeschaft kunnen worden. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Deven ter waarschuwt, alvorens handelsrelaties aan te gaan met zekeren C. Feath, ge- boTen te Rheden (Velp) 7 Februari 1895, laatstwonende te Arnhem, thans te Mühl- heim a. d. Ruhr (D.), zich om inlichtin gen aan zijn bureau te vervoegen. Ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid dér Redactie) Het L. Kr. en het tap verbod. Met den heer Eskens zien wij de groote moeilijkheden^ waarmee de politie te kam pen heeft om een ta-pverbod te handha ven. Ecirfcr is zulks met raeer wetten en veror. dingen het geval. "VVe noemen de Ailc: eb, do verordening op de winkel- si i Ook wij zien het nadeel, dat het .cd nog slechts plaatselijk is in te vemen, doch, wil het eenmaal landelijk worden, dan moeten de groote plaatsen eerst daarmee voorgegaan zijn. Ook zou nog wel iets te zeggen zijn over het bewer ken van het publiek, want geen wet zal in leven blijven, wanneer de geest des volks haar niet draagt. Onthouding en. matigheid te propagceren, dat is heb werk- dcr drankweer-organisaties. Toeh zal de heer E. ons toegeven, dat de proef met het verbod van enkele weken niet voldoende is geweest om zoo maar tot mislukking te concludeereru Evenzoo zal hij erkennen, dat de politie hier een schoone taak had, veel edeler dan het opbrengen en verbali seeren van beschonkenen. Het was hier hulp aan de mooie zaak der drankbestrij ding, zij hielp mee om de groote som die Leiden aan sterken drank jaarlijks uit geeft, (naar ruwe schatting een 300.000 gul den), te verminderen* Met dank voor do plaatsing, besluiten wij, P. BISSCHOP, Voonz. L. Kr. Het tapverbod. Mijnheer de Redacteur. Met verwondering heb ik het stuk ge lezen, ingezonden door den heer Bisschop. Genoemde heer B. houdt zich niet aan de processen-verbaal (als gegevens van den heer Eskens, deskundige, valt daar toch niet aan te tornen). Maar B. zegt, dat het kapitaal, dat be steed wordt aan drank, verminderd zal worden door het tapverbod. Uit de cijfers van den heer Eskens blijkt, dat er met het tapverbod meer gedronkeft ie, d$n Zijn Uw handen en lippen pijnlijk, schraal of gesprongen door de koude, gebruik dan de heerlijk verzachtende en snel genezende Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apoth. en drogisten. 8067 nu, nu het tapverbod niet ingevoerd is. De heer Eskens staat bij ons, Leidenaars, veel te hoog om aan zijn gegevens te twijfelen. Wat echter den vergunninghouders be treft, (menschen die het hoogst aangesla gen zijn in de belasting), deze willen zich als Nederlandsche Staatsburgers niet aan banden Jaten leggen door een een groepje fanatieke drijvers (Ziet de drukke verga deringen van het Kruisverbond; zij wor den meestal bezocht door twee of drie personen; de j.l. vergadering door hoog stens 12 personen. Het is to wenschen, dat onze Vroede Vaderen er anders over denken dan de heer B. Anders vallen er zeker weer slachtoffer bij een volgende gemeente raadsverkiezing. En nog iets, Mijnheer B.; gaat u de laatste feestdagen eens na; wat heerlijk zijn die van stapel geloopen, dank zij het optreden van onzen hooggeachten Burge meester, die alles op de rechte banen weet te leiden. Laten wij daar een lesje aan nemen, door de wegen te volgen, die hij, de alom gevierde Leidenaar, ons aan geeft, dan behoeven wij ons niet te scha men en zullen wij zeker niet armer wor den. Mijnheer B., doet gij wat gij wilt, maar laat ieder vrij in zijn doen. Geheel-ont houding of tapverbod door dwang, daar deugt niets van. Ook de heeren van de S. D. A. P. den ken er thans anders over. U, Mijnheer de Redacteur, dank ik voor de moeite en plaatsruimte. L. H. A. VAN DER MEEL, Bakkerkorffstraat 29a. Naschrift. Bij dit ingezonden stuk moeten wij iets opmerken. De in zender schrijft: „Het is te hopen, dat onze Vroede Vaderen er anders over denken, dan de heer B., anders vallen er zeker weer slachtoffers bij een volgende ver kiezing". Deze zin geeft ons aanleiding te schrijven: „Het is te hopen, dat al onze Vroede Vaderen even hoog zullen staan als indertijd iemand als de heer Bissehop (niet dezelfde als de voorzitter van het Kruisverbond) om voor hun o e r 1 ij k e overtuiging uit te komen, hoe deze ook zij al dreigt ook het vooruitzicht dat de Roomsch-Eatholieke Kiesver.- hen van dit zedelijk-hoog optreden „slacht offer" zal maken. Red. 1 Rectificatie» In heb ingezonden stuk van den heer Eskens is gisteren'©en fout geslopen: „Verder zal. ik niet op de zaak in gaan geachte Redactie, omdat het Kruis verbond blijkbaar van meening is dat ik mij tegen dat verÜDod zou ver klaren, iets waaraan ik niet zou den ken." Het woordje verbod moet zijn ver- bond (n.l. Kruisverbond.) HIT OE OMGEIHMB ALPHEN AAN DEN RIJN. Bijzonderheid. Bij -den heden gehou den afslag van een partij tuin- en weiland met steenen schuur, gelegen aan het Riet- veldsche pad, werd niet gemijnd. Ongeval. Op de scheepswerf „De Vooruitgang55 van de firma Boot alhier had hedenmorgen een laschapparaat-ontploffing plaats, waardoor de meesterknecht B. door een ijzeren scherf aan het been werd ge troffen, zoodat dit lichaamsdeel ernstig werd verwond en B. zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Landstorm-Uitvoering. De Alphensche Landstormvereeniging gaf gisteravond in de bovenzaal van Hotel „De Vergulde Wagen55 een uitvoering, welke werd aange vangen met een marsch. De Voorz., de heer Benaud, sprak een kort openingswoord, waarna op zijn verzoek door de vrij tal rijke aanwezigen staande het „Wilhelmus werd gezongen. Do avond werd verder af gewisseld door voordrachten en tooneel- stukjes, welke hij de aanwezigen zeer in den smaak vielen. Een fraai nummertje muziek van do heeren Couveé en Snel (viool en piano) verhoogde de gezelligheid. BERKEL. Goed afgeloopen. Bij den landbouwer J. v. d. B., zijn gisteren twee paarden, ge spannen voor een driewielenkar, op hol geslagen door het schrikken van een auto. Een wagen, die langs den weg stond, werd. door den slingerenden kar gegrepen en kwam zeèr beschadigd in de sloot terecht. Hierdoor raakten de hees ten het voertuig kwijt en vlotgen in dollen vaart bij den landbouwer J. M. het erf op; daar werden zij gegrepen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In goede handen. 1 Toen verleden week eenige heeren des avonds per fiets van Fijnacker den Meerweg af kwamen, meende een hunner iets op den weg te zien liggen. Bij nader bezien bleek het een portemormaie met tamelijk grooten inhoud Bij dien burgemeester ter plaatse is hier van aangifte gedaan. Do wettige eigenaar kan bij den eerlijken vinder P. H. het ver lorene terug bekomen. Personalia. Voor het examen vrije- en ordeoefeningen der Gymnastiek slaag- do te 's-Gravenhago mej. J. Klapwijk, al hier. KATWWIJK AAN DEN RIJN. Tentoonstelling. Gisteren had de ope ning plaats der tentoonstelling in het ge bouw Voorstraat 18. Bij de openiug wa-ren o.m. aanwezig de reeds genoemde, autori teiten. Pastoor H. J. Maas nam bet woord. Op de eerste plaats, aldus spr. meen ik een woord van dank te moeten spreken aan den Burgemeester, den Z.Eer, her Rector, Pastoor Thomann, en verder allo genoodig- den die de opening hebben willen opluiste ren door hunne tegenwoordigheid. Het is dezer dagen 12bJ jaar geleden dat do toen gebouwde kerk in gebruik genomen werd. Ter gelegenheid van dit feit meende Z.Eerw. goed te doen deze tentoonstelling te organiseeren. Pastoor Thomann heeft in dien tijd ook een tentoonstelling georgani seerd om de kerk te kunnen bouwen. Eenigen tijd geleden met veel moed be gonnen kwam men al spoedig op moeilijk heden, b. v. tegelijk dat hier do werkzaam heden in gang waren, organiseerde men te Leiden een Missictentoonstelling. Hoe zou den de loten geplaatst moeten worden voor de groote loterij? Er is echter een beroep gedaan op de zelatrices der kerk en niet zonder succes. Oorspronkelijk had ik, aldus Z.Eerw., op mij genomen 3000 van de 4000 loten te verkoopen. De zelatrices wisten er echter 1800 te plaatsen. Aan deze dames dus een extra woord van dank. In drie weken- waren de loten wel niet allen ge plaatst doch wel de deur uit. Verbaasd kan men ook staan over de medewerking van alle zijden ondervonden. Van de prijzen voor de grootere loterij is bijna alles ge schonken. Daarbij te kunnen zeggen dat nu of bij de voorbereidende werkzaamheden geen enkele klacht is gehoord., geen enkele aanmerking gemaakt, dat zegt wat. Z.Eerw. meende bij de opening Pastoor Thomann uit te moeten noodigen, deze tentoonstelling te openen en gaf dezen na nogmaalseen woord van dank gebracht te hebben aan allen die zich offers getroost hadden om de tentoonstelling te doen slagen, het woord. Het was voor mij, aldus Pastoor Tho mann, een groote vreugde de uitnoodiging om de tentoonstelling te openen, te ontvan gen en ik heb deze uitnoodiging dan ook aangenomen, en wel om verschillende rede nen. Waar ik, aldus spr., den financieelen grondslag voor de Kerk heb mogen helpen leggen ligt het voor de hand dat de gang van zaken in mijn vroegere parochie mij nog interesseert. Ook heb ik bij de opening de zer tentoonstelling nog eens gelegenheid met vele mijner oude parochianen kennis te maken. Ik wenseh U toe dat de tentoonstel ling, met de bekende medewerking van alle parochianen, zal slagen. Met deze ge'luk- wensch verklaar ik de tentoonstelling voor Hierna werd de thee aangeboden en de verschillende genoodigden rondgeleid. Hier bij werd'de aandacht getrokken door de verschillende aardigheden als grabbelton, tombola, pop enz. waar men gretig gebruik van maakte en vele malen z5n geluk ging beproeven. Daar de zaal schitterend elec- trisch is verlicht en heerlijk verwarmd en de gezelligheid verhoogd wordt door het piano spel van de heeren L. v. d. Valk en P. van Leeuwen, ligt het voor de hand dat wio een maal binnen is, niet zoo spoedig geneigd is t© vertrekken. De commissie kan ongetwij feld tijdens de tentoonstelling op een druk bezoek rekenen. Ncodslach??ng. Van den landbouwer Schaap te Katwijk aan Zee was een koe in de slootgeraakt en verdronken. Hij is naar het gebouw van den keuringsdienst gebracht en aldaar geslacht. Een schade post oor S. Tram-vertraging. De motorwagen van de electrischo tram weigerde gisteravond te werken. Een andere wagen werd uit de remise te Riinshurg gehaald, waarmede de eerstbedoelde wagen werd voortgeduwd De dienst had hierdoor eenige vertraging NIEUWKOOP. IJkkanioor. Doordat het ijklcanfoorte Ioiden is vervallen, zal de gemeente' Nieuwkoop in het vervolg ressorteeren onder Utrecht. RIJNSBURG. Woningbouw. Op den Valkenhui* gerweg voor den lieer P. Brussée een huis in aan bouw met aanverwante stallen en schuren,^ De brand. Zooals gemeld was, is bij den brand van Th. do Mooi zijn liiï omge komen, doch ook zijn brik en hittekar kwamen in de vlammen om, benevens een kraam tulpenbollen van 140 R. R. w.o. 70 R. R. Couleur Cardinale en Prins von Oos tenrijk. Do kraam tulpen was niet ver zekerd. Dit is voor de M. een groote schade post. Nachtvorst. Gisterennacht is tenge volge der gladheid het paard van G. v. V. komen te vallen die op weg met groenten naar Den Haag ging. Behoudens een ge broken. boom liep alles goed af. Flora. Dinsdag kwamen de leden dezer vereeniging ter vergadering bijeen. Do Voorz., de heer T. Kralt, opent de vergade ring en heet de leden hartelijk welkom; geeft tevens een beschouwing over het af- geloopen seizoen en zegt dat dit seizoen niet rooskleurig genoemd kan worden; hij, voor zich, schrijft dat niet toe aan een overcompleet van bloemen, noch aan een te weinig vraag naar bloemen, maar aan de natuur: eerst groote koude, toen een hittegolf en nu te nat. Daarna worden de 2 notulen voorgelezen door den secretaris G. v. Dolft, welke, op twee opmerkingen na worden goedgekeurd onder dank. Punt 3. Bespreking tentoonstelling (voor namelijk tulpen en darwintüïpen). Deze zal nationaal gehouden worden cn wel onge veer Februari. Wordt aangenomen. De Voorz. deelt mede dat ieder vanavond drinkt op eigen kosten. (Waarom? vragen stemmen.) De Voorz. hoopt in 5t. voorjaar bij het 10-jarig bestaan eens goed feest te vieren. Punt 4. Bespreking export, wordt ver daagd tot na de pauze om te gelijk te wor den behandeld met de begrooting. Na de pauze komt in behandeling: salaris commissarissen en export. Verscheidene leden stelden daarovr vragen waarvan het resultaat was dat voor de commissarissen f 3.000 wordt uitgetrokken, welk bedrag zij zelf gevraagd hadden; voor export wordt f 2000 verlies op de begrooting geplaatst. Do omzet zal tot 1924 ongeveer bedragen 370 a 380 duizend gulden. Na nog een en ander besproken te heb ben el uit de Voorz. de vergadering op dc gebruikelijke wijze. 1 :=z==5 Swwssatetijka AanStoncligi,,» IÊElViE3Ö3TEUJKE VISCHVERK00P., Aan dan gemeentelijken vischwink»! V Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRIjW verkrijgbaar SCHAR a fO.I7 SCHEi VISCH a f 0.27—f 0.47, SCHOL a foes' KABELJAUW a f 0.44, TARBOT a f06?' TONG it f 1.- per pond. 5'^ W. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 22 November 1923. LE1DERDORPSCHE BRUG. Burgemeester cn Wethouders vefn Lei, den brengen ter algemeene kennis, dat' de Letdc-rdorpsche brug vanaf Vrijdag 23 November a.s. voor alle verkeer ral zijn afgesleten en dat in hef verkeer voor voetgangers en kleine handkarren zal worden voorzien door een nabijgelegen pontveer. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 22 Noveinbdr 1923. 51 Katholieke Hggessda LEIDEN. Maandag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag loe Zondag, Lourdesfilm, Stads-gehcor. aea zaal, Foyer, te 8 uur. Zondag. Tooneelgezel schap „Futura", Zo. merzorg, te 8 uur. H00GMADE. Donderdag en Zondag. Uitvoering Harmo nie, bij O. Hillebrand. NIEUWKOOP. ord Vrijdag. Praatavond, Patronaatsgebouw, t« 7.30 uur. VOORSCHOTEN. Zondag 25 Nov. Feestvergadering voor de leden van den R.-IC. Volksbond, des avonds te 7.30 uur. ALGEMËËNt? AGENDA LEIDEN. Vrijdag. „Bouwmeester Solness" LeiJsciiè Schouwburg, te 8 uur. Telegrafisch ^eei*bep3chf volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 22 Nov. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Baromfecerst.770.5 Alcureyri. Laagste Barometerst.752.7 Toulon. Verwachting tot den avond van 23 Nov.! Zwakke tot matige Zuidelijke tot Ooste lijke wind, meest betrokken en nevelig, weinig of geen neerslag, iets konder in het Oosten. TER AAR. Ple L. I. B. In het Café van den heer G. D. Verhoef aan het Papenveer Maandag 26 Nov., des avonds om G uur, een propaganda-vergadering voor den L T. B. worden gehouden, waarbij gespro ken zal worden door den heer H. J. Gun-] zenboom. Mede zal bestuursvcrkiczin plaats hebben. Korenmolen verkocht. De koren molen met belendende gebouwen, waarin sedert jaren de beer Baas een graanmaal- dcrij uitoefende, Werd dezer dagen ge kocht door den heer H. G. Vis, Graanhan del te Korteraar. ZEGWAARD. Gemeenteraad. In de Dinsdag en Woensdag gehouden raadsvergadering ia o.a. besloten: lo. geen schadevergoeding toe te staan aan de eigenaren van den weg en grasbermen (totaal bedrag f 2308.20) langs den Molenweg in verhand niet de overname en do bestraling van dezen weg; 2o. tot electrificatie over ie gaan van den Zegwaartschen weg vanaf den Hoorn tot de woning van Voskamp cn den geheelen Roggeveen (dus vanaf den Hoorn tot woning van O. Vollebregt); 3o. de opcenten op onbebouwde en bebouwde eigendommen te verdubbelen Personalia. De heer* M. Reijnders al hier is benoemd tot gemeente-ontvanger] te Benthuizen. ZOETERMEER Verkooping. De gisteren verkochte perceelen van don heer M. Vonk aan Vlamingstraat alhier hebben opgebracht f 1605.inzet 7300. ZOETERMEER—ZEGWAART. St. Deus Dedif. Vrijdagavond om i uur wordt een vergadering belbgd door deze- vereeniging bij den lieer Vcmoihu'fi: aller opkomst gewenscht. De Hanze. De heer Clir. Jansen, di recteur van bet Centraal Hanzc-Bureau te Amsterdam, sprak Dinsdagavond voor de R.-K. Middenstandsvereeniging b0 Hanze, alhier over: „Het Middenstands- crediet in het licht der tegenwoordige om:, standigheden". J Nadat de Voorzitter, de heer L. M. d van Well, de vergadering met den Glirri. groet had .geopend, begon "do spreker rede met in vogelvlucht de geschiedenis J schetsen van do middenstandscrcc.^ banken op Katholieken grondslag. Tp® men een vijftien jaar geleden de noodza kelijkheid inzag van organisatie ook van den Katholieken middenstand, werd aanstonds begrepen, dat naast het idee- doel de matcrieele ncocien van dien sta niet mochten vergelen worden. En ten neer een autoriteit als do heer Visseiu aandrong op eigen bank-organisatie 1 den middenstand, dan is het niet ie w wonderen, dat de Katholieken m ,J niet konden achterblijven. Heeft anen in het licht van de huidige omstancli, j, den, toentertijd vergist, bij het °P\ j van middenstandsbonten in eigen Wanneer, men getuige is van het o (lel W SU bi Jrcj

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2