I ttouveauté's A. WAALS, HaarLstr. 114 - Leitien fiSESmaSEISKIED! Oageiiiks ontvangen wij de Saaiste g§ welke wij tegen zeer voordeeiige prijzen verkoopeit. B Waj bieden thans aan 3 g De nieuwste Kantels, uitsluitend prima kwaliteiten, vanaf f 12.75, 14.75, enz. jjj Kindermantels in moderne stoffen vanaf f2.75, 4.75, 8.75, enz. Jongedamesmantels vanaf f6.75, 9.75, 12.75, 16.75, enz. g Imitatie Bontjekkers (zeer modern) vanaf f 14.75, 18.75, 26.75, enz. g Seal Peiuche Kantels tegen bijzonder lagen prijs, g Japonnen in Stof en Fluweel vanaf f6,75, 8.75, 12.75, enz. ËMiMütelijke Aankondiging cl er bedankt. De vagende "week gaat de raad weer met nieuwen moed aan liet kiezen. KERKNIEUWS Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleunen. SPORT VOETBAL. De Ned. Corinthians. Een deputatie uit het bestuur der Ned. Corinthians heeft een onderhoud gehad met het bijna voltallig bestuur van den N.V.B. Daar twee bestuursleden ontbraken, is bet nemen van een besluit omtrent de er- kenning, waarop van de zijde van de N. C. in den.laatsten tijd zeer is aangedrongen uitgesteld tot de e. k. bestuursvergade ring in de eerste lielft van Dcc., waarin te vens bet rapport zal worden overgelegd van de commissie destijds ingesteld ter bestu deering van het voetbalvraagstuk onder „maatschappelijk beter gesitueerden." In verband met een en ander is de jaar lij ksehe algemeene vergadering der Ned. Corinthians uitgesteld tot 22 Dcc., een da- .tum na dien waarop de N. V. B. eën beslis sing zal nemen. De Ned. Corinthians hebben zich bereid verklaard, ter versterking van de geldmid delen van bet Ned. Olymp. Comité een wedstrijd te spelen, zoo mogelijk te Amster dam, tegen een door bet N. O. C. aan te wijzen tegenstander, terwijl ook overwogen wordt op deze wijze den N. A. U., in ver band met de Olympische Spelen te hulp' te komen. i KORFBAL. In het wedstrijdrooster van den N. K. B. voor a.s. Zondag ie de wede-trijd H. S. V. Dordrecht omgezet in Dordrecht-H. S. Y. (11—1 uur). STADSNIEUWS TOOROP-TENTO ONSTELLING. In de Lakenhal. De ongelukkige historie met het Drieko- ningenraam heeft de kunst vau Jan Toorop weer eens in het centrum der belangstelling geplaatst. Jan Toorop zelf is een te groot kunstenaar om deze „reclame" als zoodanig te accepteeren, daarvoor beeft de bekrom pen miskenning zijner kunst hem te zeer moeten grieven, daarvoor ook staat zijn meesterschap te hoog. Niettemin kan men het een gelukkig toeval noemen, dat juist in dezen tijd het Stedelijk Museum „de La kenhal" een serie werken van hem exposeert Gelukkig niet zoozeer voor J. Toorop zelf els wel voor velen van ons, voor wie wel licht de geruchtmakende Haagsche zaak ren aanleiding is om zich, meer dart anders het geval sou zijn, te interesseeren voor liet werk van .dezen grootmeester. Immers, zijn teekeningen waarin het geestelijke, het abstracte, het symbolische, het meditatieve zoozeer domineeren, trekken niet allen met even groote kracht. En. toch moeten juist z'j komen, voor wie Toorop nog te veel een ..vreemde" is; juist zij moeten de gele genheid aangrijpen om eens rustig te ko men mediteeren voor de werken van dezen dienzinnigen kunstenaar. Jan Toorop werd 64 jaar geleden in Indië geboren. Zijn kunstenaarsloopbaan begon hij in Delft aan de Polytechnische School, waar hij slechts een jaar verbleef. Van 1880 tot 1882 vertoefde hij te Amsterdam op de Academie voor beeldende kunsten. De drang tot zwerven, die iederen kunstenaar in het bloed zit, dreef hem daarop naar Brussel en Londen, maar sinds 1830 heeft hij zich voorgoed in Holland gevestigd. In 1905 is hij tot de Katholieke Kerk over gegaan. Deze overgang heeft niet nagelaten haar stempel te drukken op Toorop's werk. Als zoovele philcsophisch aangelegde natu ren nog versterT:t bij Toorop door zijn geboorte uit het land, waar bijna iedereen een geboren wijsgeer is zocht hij ruste loos naar het verborgene achter de uiter lijke dingen, zoch hij de Waarheid, ocht bij God. totdat hij Hem vond. Getuigden ziin eerste werken van een twijfelend Gods geloof, van een berustende tragiek, na zijn bekeering wordt zijn kunst meer verdiept, wordt zijn overtuiging vaster en daardoor ziin symbolische wijze van uitdrukking krachtiger en zekerder. Toorop's werk is steeds symbolisch; bij copieert niet de natuur, maar maakt de na tuur, de uiterlijke dingen onderschikt aan hetgeen hij zeggen wil. Want in al zijn fi- guren ligt een gedachte, ligt een stuk levens leer. En daarom is het zoo begrijpelijk, dat ziin overgang van het heidendom tot bet Christendom, tot het Katholicisme de meest omvattende goddelijke leer van alle tijden zijn werk zoozeer in belangrijkheid "heeft doen winnen. Daarbij komt een volkomen meesterschap over de techniek. Zijn vrouwen- en kinder figuren zijn zoo fijn en teer geteekend en met zulk een vergeestelijkte uitdrukking in hun geheele wezen, dat zij niet van deze aarde schijnen te zijn zijn Madonna's bijv. met het Goddelijk kind. Terwijl zijn mannenfiguren krachtig zijn, met zware groeven in aangezicht en banden, geteekend met zwarte breede contouren denk maar eens aan „De mijnwerker". Kracht weet Toorop te paren aaii uiterste fijnheid, weel de van expressie aan soberheid en strak heid van lijn. Ook op deze tentoonstelling komt de veel zijdigheid van Toorop's kunst mooi uit. In de 3 ineenloopende zaaltjes van den nieu wen bouw zijn ruim 60 werken, grootere en ■kleinere tentoongesteld, uit alle tijdperken van zijn leven. De vroegste is van 1888 en stelt voor bet samendringen in de vale schemering van het uitvaagsel van Londen voor het „House of Refuge". Hier vindt men de kenmerkende eigenschap van Toorop, fcijn zin voor bet tragische, wel heel sterk terug. H'jg' Ook zijn allerlaatste werken zijn verte genwoordigd, zooals bet portret van de Ko ningin-Moeder, van Jhr. Loudon en de „profetes", alle werken van het laatste jaar, die bewijzen dat de kunst van Toorop nog niets van haar krachtige fijnheid heeft ver loren. Toorop is meer teekenaar dan kleur- kunstenaar, in zijir composities overheerscht de lijn, doch dat hij ook uitbundige kleu men aandurft, toonen een paar portretten, zooals dat van den bisschop van Haarlem, van prof. Schreurs en van den Jezuiet Huls man. Ook is er een klein ontwerp van het be faamde Driekoningenraam, een schets van 1920, waarin een felle en gedurfde kleur- schakecring gloeit. Een klein zelfportret van den meester uit 1915 vindt men er eveneens, waarbij o.a. op valt, dat de linkerhand het potlood vast houdt. Toorop is lil. linksch. Hedonmiddag om 2 uur wordt deze be langwekkende tentoonstelling voor liet publiek geopend. Wij hopen er later nog eens op terug te komen. HET JUBILEUM DER MANNEN-CONGREGATIE. Wij drukken hier af de volgorde der Geestelijke Oefeningen, le geven door den Weleerw. Pater P. Voets C.s.s.R., van Woensdag 21 November tot Zondagavond 25 Nov., aan de leden en adspirantleden der Mannen-afdeeling van Aartsbroeder schap der H. Familie J. M. J., gevestigd in do parochiekerk van O. L. Vr. Hemel vaart (Men Père), bij gelegenheid van het zestigjarig jubileum. Woensdag 21 November, des avonds 8 uur: Opening van het Fec-sttriduum met predicatie. Donderdag Vrijdag en Zaterdag, 22, 23 en 24 November, des morgens om 6 uur predicatie en H. Mis. Donderdag en Vrijdag, 22 en 23 No vember, des avonds om 8 uur avond oefening, waaronder do groote preek. Vrijdagavond: Plechtige overdracht van het jnhileuml-geschenk der Congregatie aan de parochie. Zaterdagavond geen vergadering. Zondagmorgen 25 November, om 6 uur H. Mis en Plechtige Algemeene H. Com munie voor allen, d^e aan de oefeningen hebben deelgenomen? Zondagavond te zeven uur Plechtig Lof, sluitingspredicatie, Opdracht der nieuwe leden, uitreiking der gouden en ^ilveren medailles aan de gouden en zilveren ju bilarissen, daarna de Pauselijke Zegen. Deze geestelijke oefeningen zijn voor allen toegankelijk. DE LOURDES-FILM. Do Film „Lourdes" zal zonder twijfel een zegetocht maken door geheel Europa, aldus schreef de Parijseke correspondent van „De Tijd", waaraan ook het volgende is ontleend. De korte inhoud van deze film zal u overtuigen van de waarheid en allen die het voorrecht hebben gehad het genade oord Lourdes te bezoeken, zullen hun her innering zien verlevendigd. En de anderen zullen zich een indruk kunnen vormen van het gebeuren te Lourdes. Deze merkwaardige film bestaat uit 4 deelen en doet ons getuigen zijn van een Italaaansche Bedevaart naar Lourdes. In het eerste deel zien wij de bedevaartgangers, alvorens Rome te ver laten, zich naar het Vaticaan begeven. Ons wordt eten blik gegund op de plei nen van St. Pieter en het Vaticaan, ter wijl tijdens de spoorreis, die de bede vaartgangers naar Lourdes voert, schoone naluurtafereelen aan ons oog voorbij trekken. To Parijs voegen zich tal van zieken en pelgrims bij die uit de eeuwige stad. "Wij zijn getuigen van een H. Mis in den trein opgedragen, van een uitreiken, der H. Communie aan do zieken in de spoor wegcoupé^, en een opdragen van de H. Mis door Kardinaal Laurenti in het Sta tion van Carcassonne. Do aankomst te Lourdes en het vervoer der zieken naar het hospitaal in ziekenwagen!jes en op brancards, besluiten, het eerste deel. Het tweede deel doet ons kennis maken met do stadsgezichten Jn Lourdes, de crypt, het canotuarium en de basiliek, De pelgrims begeven zich naar do grot, waar eens de H. Maagd is verschenen aan Bernadetto en zich dan haar als de Onbe vlekte Ontvangenis heeft geopenbaard. Verschillende godsdienstige plechtighe den vinden vervolgens bij de grot plaats. Indrukwekkend is bet oogenblik, als de zieken, na water gedronken te hebben uit do wonderbare bron, in afwachting zijn van de onderdompeling in de Piscine, die zal plaats vinden. Het tweede deel wordt besloten met een. optrekken der be- 1 devaartgangers naar de plaats, waar een H. Mis voor Z. H. den Paus zal worden opgedragen. In het dorde deel zien wij Kardi naal Laurenti en de pelgrims den Calva rieberg bestijgen, wonen wij een H. Mis bij aan de 12e Statie, waar de Kardinaal een toespraak houdt tot de geloovigen. De Eucharistischo processie begeeft zich ver volgens van do grot naar de Basiliek, ter wijl de zieken rondom de „Esplanade" zijn opgesteld en de menigte aan zich zien voorbijtrekken. Do Kardinaal verwijlt een oogenblik bij de zieken, heft het H. Sacra ment boven hun hoofden, en zegent ten slotte, staande voor de Basiliek, de breede scharen van pelgrims. In het Controle bureau, toegankelijk voor allo geleerden, van welken godsdienst of welke natie dan ook, wordt de genezing van verschillende zieken vastgesteld. Wij zien enkele personen, dio kort te voren aan hun ziek en wagentjes waren vastgekluisterd, dit bureau verlaten. Een blik op het verlichte heiligdom in den avond en do stoet van bedevaartgangers, allen c.en kaars dragend, hesluiten dit derde deel. En liet vi er tie deel een korte reis met de funiculair van Pio du Gcrs.doet ons van sckoone naluurtafereelen genieten. Kardinaal Laurenti begeeft zich naar het heiligdom van Betharani. Terugge keerd in Lourdes, volgt al spoedig het ver trek naar Marseille, waar een kort bezoek wordt gebracht aan do „N. D. de la Gar de", het majestueuze kerkgebouw, dat ge heel do stad beheerSoht. Het einde van deze film is zeker niet het minst belangrijke. Do bedevaartgan gers zijn terug in Rome en de leiders van dezen pelgrimstocht, begeven zich naar de tuinen van het Vaticaan, waar Z. H. de Paus hen ontvangt. Z. II. Paus Pius XI schrijdt voort dooi de loges van Raphael, vergezeld van zijn kamerheeren en Pauselijke wachten, be geeft zich in do tuinen, die Hij in Zijn met twee paarden bespannen rijtuig door- kruist, cm de Commissieleden te begroe ten. Gedurende eenige oogenblikken on derhoudt Hij zich met hen en verleent tot afscheid aan allo aanwezigen Zijn Pau selijke zegen. Do korto inhoud moge een klein beeld geven van het vele, dat ons in deze film wordt geschonken. Kap. Th. BLOM, Voorz. R.-K. Huisvestings comité, Leiden. Het Leidseh Kruisverbond. Gisterenavond vergaderde het „Leidseh Kruisverbond" onder voorzitterschap van den heer P. Bisschop. Do vergadering was zeer matig bezocht. Van den secretaris was voor dezen avond bericht van verhindering 1 «ingekomen, terwijl hij tevens als zoodanig bedankte. Ingekomen wa3 een schrijven van liet „Leidseh Drankweev Comité" om adhaesie te betuigen aan een voorstel hetwelk bet bij den Raad had ingediend; dit schrijven werd ter zijde gelegd tot bij punt 6 dei- agenda. Voorts had er plaats een samen stelling van het winterprogram. Op de al lereerste plaats beeft liet bestuur gemeend gebruik te moeten maken van de film die aangeboden wo-rdt. door de firma Wed. van Nelle. Deze film is, zooals blijkt uit de laatste Kruisbanier, met zeer groot succes in Den Haag vertoond, terwijl er tevens een groot voordcel,aan is verbonden nl. <lafc het -de kas van de afdeeling niets kost. Dit is ook de reden waarom liet bestuur gemeend beeft deze film als eerste punt op bet win terprogram te moeten plaatsen. Als punt 4 vermeldde de agenda: liet ver slag der dioc. Bondsvergadering. Op een zeer aangename wijze bracht de lieer Bis schop als afgevaardigde der afdeeling Lei den verslag uit van deze Bondsvergadering, waarop oa. ooi: werd besloten de leeftijds grens voor het 't verlaten v. d. Jongensbond te stellen van 16 op 18 jaar. Punt 5 der agenda was de beantwoording der vraag: Wat mogen wij drinken? Geheel onthouders en afschaffers mogen niet dr-n- ken: Ten eerste dranken die zijn bereid door middel van alcohol; daaronder echter niet inbegrepen de gazeuze dranken, die voor het bederf 1 pet. alcohol bevatten. Zij mogen ook niet gebruiken de vruchten die op alcohol zijn getrokken. De Voorz. wees er op dat men vooral voorzichtig moet zijn met het drinken van z.g. alcoholvrije dran ken daar men niet weet of althans niet ze ker weet uit welke grondstoffen zij zijn bereid; nog afschaffer noch geheelonthou der mag drinken de z.g. blocdwijn, daar de statistieken bewezen hebben dat er een groote dosis alcohol in zit. Geheelonthou ders mogen geen bier of wijn drinken; af schaffers kunnen deze dranken matig ge bruiken. l!lllillllili!llii!IIM Bij de bespreking over het tapverbod kwam ter tafel een verzoek van 't Leidseh Drankweercoinité om adhaesiebetuigiugaan zijn adres aan den Gemeenteraad tot be; houd van hei tapverbod. Door verschillende sprekers werd de houding van de R. K. Middenstandsvereeniging teir gunste der op heffing van het verbod afgekeurd, wijl daar bij het particulier belang wordt gesteld bo ven het algemeen belang, en omdat het den middenstand in het algemeen ten goedo komt, als het geld, anders aan sterken drank besteed, wordt benut voor kleeding, voeding enz. Tevens werd de houding der overheid onjuist genoemd, die de proefne ming met liet tapverbod liecft verhinderd door bet herhaald uitstellen der inwerking stelling. De groote meerderheid der verga dering was van meening, dat tijdens dc korte periode, die het verbod beleefde, over duidelijk zijn nut en noodzakelijkheid is gebleken, en dat uit de oppositie der ver gunninghouders voldoende naar voren komt het voordeel, dat de gemeenschap van een tapverbod heeft. Met algemeene stemmen werd dan ook de adhaesie aan genoemd adres verleend en aangespoord om de beginselen der drrfnkbe strijding te blijven propageeren. opdat meer en meer de overtuiging veld moge winnen, dat liet drankmisbruik de energie van het volk ondermijnt. Bij de rondvraag werd door een der aan wezigen gevraagd hoe het bestuur er over denkt de lectuur die van dc vroegere pror pagandaclub nog over is te laten verkoopen door de leden van den Jongensbond op de vergaderingen. De Voorz. wil liier niet op ingaan. Wel zal men trachten zoo spoedig mogelijk een propa-gandacommissie samen to stellen die dan met medewei^ing van de jongens zalt trachten deze lectuur aan den man te brengen. Hierna werd de vergadering 'gesloten. Volksbond-nieuws. Commissie .,K iinstcn Wet e ne e ft a p voor 't Volk." Pater Van Steen, die wegens plotselinge ongesteldheid de vorige maand verhinderd was over „Land en Volk van Japan" te komen spreken, hoopt op Diusd&g a.s. dit interessante onderwerp te komen behande len. Den Volksbondsleden wordt voor bij zonderheden verwezen na-ar de advertentie in liet nummer van heden. Do werklooze leden, die de voordracht gratis kunnen bijwonen, gelieven het toe gangsbewijs te holen bij den lieer v. Keste ren in het Bondsgebouw. voor den avond, waarop genoemde voordracht wordt ge houden. „H nip in N o o d". De leden van den R. K. Volksbond wor den er aan herinnerd, dat Zondag wederom een sjoelbakwedstrijd wordt gehouden van „Hulp in Nood". Waarschijnlijk zullen er na dezen voorloopig geen wedstrijden meer ge houden worden, zoodat de leden, die deze commissie wenseben te steunen of nog eert prijsje willen winnen, Zondag vooral niet moeten overslaan. Nog eens: „De Goede Woning". In „Hot Volk" lezeji we: „Ons schrijven van Maandag j.I. onder dit opschrift heeft den toorn opgewekt van het R.-K. dagblad „De Leidsche Cou rant", die thans een geheel scheevc voor stelling der zaak geeft. Wij willen het blad hierbij nog eens in lichten. Het kan die informaties blijk baar gebruiken. In de wijk van „De Goede Woning" staan 159 woonhuizen, waarvan de laag ste huren f 6.65 per week, de hoogste f8.35 bedragen. Het bestuur der bouw- vereeniging tracht de huuders op straat te zetten, niet, zooals de brave „Leidsche Courant" schrijft, omdat de onderhuur heeft plaats gehad, maar omdat uil nood kostgangers gehouden worden". Men behoeft niet „braaf" te zijn, om. het geschrijf in „Het Volk" le veroordee- len als zéér minderwaardig, als laster! Het blad schreef, dat „De Goede Wo ning" woningen leeg laat staan omdat ze in haar huizen pei' sé Roomschen wil heb ben. Wij toonden met feiten aan, dat dit onwaar is. Enmet. geen enkel woord komt nu „Het Volk" hierop terug! Aan den lezer het oordeel' "Wat verder betreft de huren, ook daar bij is „Het Volk", ondanks de aanmatigen de toon, er wéér naast. Wat wij daaromtrent schreven is waar; wij willen dat nu aanvullen en volledig inlichten. „De Goede Woning" heeft: 21 woonhuizen van f3.45; 4 van. f3.65; 43 van -f3.70; 90 van f6.65; 15 van 6.80; 9 VSEMEïfJJTELIiKE VISCHVERKOOIV AFSLUITING STEENSCHUUR. Burgemeester en Wethouders van Lei. den brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Maandag 19 November a.s., de oneven zijde van het Steenschuur (zijde Brcestraat) tot' nadere aankondi-', ging voor het verkeer met rij- en voer. tuigen zal zijn afgesloten, terwijl do even zijde (zijde Jodenkerksteog) tot na dere aankondiging Voor alle verken blijft afgesloten. N. C. DE GIJSELAAR.' Burgemeester' VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 17 November 1923. B. en W. van Leiden brengen ter al- gemeene kennis, dat door hen aan li Hoppenbrouwer en rechtverkrijgenden v gunning is verleend tot oprichting vai, een mineraalwater- en limonadefabriek is het perceel Apolliekersdijk No. 12/12i. Sectie H No. 3340. B. en W. van Leiden; Gezien liet verzoek van J. v. d. Bos Jr, en H. W. Wittenaar, om ontslag van dg aan liet besluit van hun college van 14 Mei 1923, houdende vergunning tot op. richting van een hoek- en handelsdruki kerij in het perceel Hoogewoerd No. 46, kadastraal bekend Sectie D. No. 1544* verbondeh voorwaarde; Gelet op art. 12 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek 1 dat genoemd verzoek op de Secretarie dc- zer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Zaterdag den lsten i December e.k., des voormiddags te half. elf uur op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Katholieke Agenda LEIDEN Maandag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Lourdesfilm, Stadsgehoor zaal, Foyer, to 8 uur. Dinsdag. Voordracht over Japan mot lichtbeelden door Pater van Steen S.J. te Katwijk, Bondsgebouw, tc 8 uur. ALGEMEENE AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Revue Henri Ter Hall, Stadsgehoorzaal, te S uur. Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend is: A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313. G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136. De apotheek vaa het Ziekenfonds tol Hulp der Mecsehheid is steeds geopend, (toch aileen yr-or leden van dit Fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmoi* ce*1 8 uur neincu de volgende huisartsen den tionst waar: Br 13mining. Pa.-.pri»S|re 59. Tel. SCv. Dr. Bijtel. Hooigracht 86, Tel. 876. Dr. Janssens, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Seret, Sreestraat 18. Tel. 581. Dr. Timracrw- Precstraa. 8. Tr' 303. De Geneeskundige Zondagsdienst tc Oegslgeest wordt vanaf Zaterdagavond 8 uur lot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door Dr. Varekamp, Wamionderweg 22, Telefoon 1916. Tolegi®a'55soh Weerbepichl volgenswaarnemingen verricht in den mor gen van 17 Nov. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.765.2 Toulouse. Laagste Barometerst.: 737.0 Aberdeen. Verwachting tot den avond van 18 Nov.: Meest matige Zuid-Westelijke tot Weste» lijke of Noord-Westelijke wind, afwis selende bewolking, waarschijnlijk nog eenige regen of hagel, zelfde temperatuur. van f 6..90; 3 van f 7.36 van f 7.25; ïj van f7.75; 2 van f8.35. Overigens wat de huren betreft deze zijn vastgesteld van koogerhand, en niet door de vereeniging zolf. Dat móet tocJi iedereen weten, die een Woningbouwver. gaat critiseeren! Wat aangaat: onderhuren of kostgar gers-houden. Wij hebben hierover ooj een en ander opgemerkt elders in dit bl« (onder ingez. stuk). Hier zij alleen nof daarbij gevoegd, dat men (wij zoowel a» de ,,Volk"-scbrijver) alles moet weten var een desbetreffend geval, volkomen op hoogte moet zijn, oan te kunmen veroor' deelen, naar welken kant dan ook. De Leidsche Winkelstand. In perceel Nieuwe Rijn 49, waar to- voor korten tijd de winkel 't BrtTfor™7 gevestigd was, opent de heer J. J- bt0'' tenhof Jr. een piano- en orgel-magazu „De Huisvriend". Een ruimo keuze P» no's, orgels, violen, guitaren, fjan»" phoons enz. vindt men hier voorradig waar deze zaak een filiaal is van de m lang bestaande Haagscho firma, kan ro steeds het nieuwste van het nieuwste wachten. Do verschillende muzickins'J menten worden, overeenkomstig dcn e des tijds, ook in huurkoop gegeven-. Het perceel heeft niet veel vei'a J2 ondergaan. Eenige verbeteringen w aangebracht door den timmerman do schilder Vis bracht hel verfje hoewel het nog niet geheel klaar i». .j wijl do behanger Teljeur het interie zellig aankleedde.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2