js aan gegeven. Ten slotte wordt (orslel-Wesselingh met 10 stem- .„omen, luidende als volgt: Ieder k verplicht toe te staan, dat ten ,B de openbare verlichting of neuing de buisleidingen in zijn 5?n worden gelegd. Van de voor- terkzaamheden wordt aan, den (toraf ktanis gegeven, terwijl liceft op vergoeding der wel be- flde, die uit de toepassing van Voortvloeit. Alleen de lieer Star- eJ)it legen. Een drietal reclames nslag schoolgeld van C. van 0. Slingerland en L. Olijerhoek jbanhaafd, daar zij volgens de ,g juist zijn aangeslagen. Aan Langerak on wed. H. van der gedurende 6 maanden een toe- r_ huishuur verleend van f 1. terwijl de huishuur van Th. Ha- jnde 6 maanden geheel voor re- getneente wordt genomen, rondvraag deelt de Voorzitter de Sint Nicolaaslaan in orde is n dat de weg aan den Vliet is zooals hij oorspronkelijk was ford. De heer Van der Krogt dat dc weg echter maar 6 dagen ik genomen kan worden. Den is zulks bekend, terwijl uit een ingesteld onderzoek tevens ge- dat de pont alleen gebruikt kan loir liet. overzetten van rijtuigen De heer Stadhouder stelt voor !ane subsidie niet uit te keeren, er niet aan voldaan wordt, dat jlere wagens overgezet kunnen a als er 's Zondags niet wordt De Voorzitter zegt, dat het over- iZondag wel niet zal worden toe- De heer Stadhouder vindt dat 5 meer waar er van hoogerhand iinning gegeven wordt om op Zon den zegen te visschen. Hij 'acht de kerk gaan en het halen van sheer van grooter belang. De zal trachten te verkrijgen, wat jen is. ens deelt de Voorzitter mede, dat lorden van de eigenaars van den er Weg zijn ingekomen; ver- eigenaren geven geen toe-stem- het leggen dei' buisleiding. Alle zullen in handen gesteld worden betreffende commissie. Nog kau geven, dat van het verbeteren jetpad langs de Meerburgerwatc- ,kan komen, omreden de grootste ïiml. het gesticht „De Goede jen toestemming geeft, iër Starrenburg heeft vernomen, lijk geen subsidie meer geeft voor wacht en dus den toestand niet jaiiijk inziet. Voor de gemeente ook wel dezelfde weg gevolgd erhalve stelt hij voor de subsidie in te trekken. De Voorzitter dat er bij de rondvraag geen kan gedaan worden; dit dient le geschieden. De heer Starren- laarmede rekening houden, want deze zaak terugkomen. Stadhouder wil den heer De antwoord dienen naar aanlei- diens opmerking over verkwis- emeente-gelden. De Voorzitter (aartoe verlof noodig is van den verlof wordt verleend. De heer leest vervolgens een schrifte- mgesteld rapport voor van onge- i volgenden inhoud: Volgens het Sjft de aannemer van het werk sste aflevering nog gedurende 3 aansprakelijk voor alle gebreken fen, welke aan het schoolgebouw voorkomen, terwijl hij op de eer- Kgging is gehouden alles te her- bij het einde van den onder mijn het geheel in orde ten ge in de Directie moet opleveren. De {(levering geschiedde 10 Juli 1923, le onderhoudstermijn pas op 10 ia.v. afliep. Voor 10 October had De Graaf dus geen recht om over itvoering te spreken; hij had met opmerkingen moeten wachten, onderhoudstermijn was verstre de speelplaats wegdreef, is niet hij heeft zich persoonlijk over- na de raadsvergadering slechts is lagen ten gevolge van den aanhoudenden regenval. Ver- de eerste straat nog gelegd jio absoluut geen verzakking verzakking heeft niet alleen fbad daar waar de heer De Graaf doch op meerdere plaatsen. Er drie man gedurende 2 uur aan idling gewerkt, zoodat er dus van «itvoering geen sprake is. De In- fvan het L. O., die kort te voren -to is -geweest, gaf zelfs zijn te- rid te kennen over het feit, dat het Ws van zoo'n school zoo'n mooi temaken. Ook is hem, Stadhouder, (gekomen, dat de heer De Graaf Mt, dat het pad vanaf de speel bar het Patronaat zeker ook door teente moest betaald worden. Zulks kt, want dat betaalt het schoölbe- de bewijsstukken zijn daarvan rieu. Verder heeft de heer De 1, dat de speelplaats f 5000.— dit is onwaar, want het ge- Wrag is groot f 1115. Vervolgens te een berekening, dat een speel- met tegels goedkooper is dan een bts die begrint moet worden, ter- Motte dbor spreker wordt betoogd, sr den president van het schoolbe- grootste zuinigheid is betracht. *r De Graaf merkt op, dat hij het gehad over schoolbouw, doch SRefalaats slecht was. Hij blijft 8 bewering en heeft geen rapport tont dagelijks komt hij er voorhij. bedrag betreft erkent hij, dat hij £rin heeft vergist. !?€r Stadhouder zegt nog, dat het puur de speelplaats zoo niet zal waarop de heer De Graaf dat hem zulks zeer verheugt. t?e?s. verzoekt de heer Stadhouder 'jos aan den Hoogen Rijndijk, toch geen dienst meer deen, op bwWan' an^ers morden ze alle •bid. Nu 2ijn er reeds 7 van de tonen. De Voorzitter zegt oader- Eetroffende de verleende Hinderwets vergunning aan Acetylena, vraagt de heer Stadhouder waarom geen ijzeren hek is voorgeschreven in. plaats van de paaltjes en of do tank met de vulling niet een 15 M. dieper de poort ingelegd kon worden. Ook is hem verteld, dat er bij Do Boer aan de fundeering gegraven Is. De Voor zitter antwoordt, dat De Boer geen be zwaar had, dat de tank in de poort kwam te liggen; de vulling geschiedt bij de pomp. Bij do zitting ingevolge do Hinder wet zijn daartegen geen bezwaren inge bracht. Aan de fundeering van het huis De Boer is niet gegraven; men is gestuit op oen oud riool. De heer G. v. Leeuwen vraagt of de huurder van het tuinland aan den Rijndijk ook horgen heeft gesteld, waarop de Voorzitter bevestigend ant woordt. De heer De Graaf noodigt B. en W. uit om de lijst van onderstand huis huur do jaarlijksche revue te doen passec- ren. De Voorzitter zal dit in de volgende vergadering aan de orde stellen. Hierna sluiting. ZOETERWOUDE (Dorp), R. K. Schooi. In de vacature aan de R. K. Par. Jongensschool alhier, opengeko- men door het a.s. vertrek van mej. J. M. H. Klompó naar de Zusterschool te Noord- Bccmster (Jisperweg) is voorzien door be noeming van den heer W. J. M. L. Spitzen van Dinteloord N.M. Het aantal leerkrach ten is hiermee weer voltallig gemaakt. SASSENHEIM. De bocmen in de Teylingerlaan. Aan den gemeenteraad is het volgend adres ge zonden: „Geven ondergeteekenden, allen bewoners van de Teylingerlaan e.a.. beleefd te ken nend dat zij inderdaad zijn opgescliokkcn van het doodvonnis dezer dagen door het Dage- lijksch Bestuur geveld over de aan bovenge noemde laan staande hoornen, die nu (als laatste getuigen van de vroegere boschweel- de van Teylinger's dreven) als 't wave hunne armen tot de laanbewoners opheffen om toch de executie van dit harde vonnis van hunne hoofden af te wenden; dat adressanten, vruchteloos naar de aan leid end o oorzaak van dit rooiings voorstel zeekende, zich schier dagelijks afvragen: „waarom dat?", waar die hoomenrij het eenigste decor is aan de toch reeds zoo naakte laan; waarom dat? waar die boo- menrij nochtans niet alleen als „natuurmo nument" door do aanbewoners en anderen gewaardeerd, maar hier vooral op het groote nut liarer aanwezigheid gewezen moet wor den, omdat de hoornen gezien den open weg: le. niet in geringe mate besehutten tegen zonnestralen en stormvlagen en 2e. zij met de bestaande ondcrplanting het behoud, zijn van den slootkant in wel ker beveiliging zeker op andere wijze voor zien zou moeten worden, waarmede hooge kosten gepaard gaan; dat de aanplanting van jonge hoornen bier niet voldoende is aangezien met den groei, eer er van 'n krachtig den grond vasthou dend wortelgestel en ook schaduwrijkheid sprake kan zijn, een menschenleeftijd. ge moeid is dat naar het oordeel van vakmenschen de hoornen wel oud, maar nog lang niet uitge leefd zijn en eens behoorlijk gesnoeid cn ge modelleerd, oog en hart van den natuurlief hebber nog jaren kunnen boeien, terwijl zij goed „op regel" staande, niet het minste ge vaar voor het verkeer opleveren. Redenen waarom ondergeteekenden be sloten zich tot Uwen Raad te wenden met het vriendelijk evenwel dringend verzoek, om, hij do behandeling van het aanhangige voorstel, dit h. L 'op degelijke gronden steu nend adres, in casu, mede hun goed recht als direct belanghebbenden wel te willen overwegen, althans zoo mogelijk de boomen alsnog te willen sparen, wat adressanten zeer op prijs zouden stellen. 't Welk doende, enz."x STADSNIEUWS Cursus niet-Katholieken van Pater Hendrichs S. J. Gisteren de tweede conferentie was nog drukker bezocht dan de eerste. Pater Hendrichs had dezen avond tot onderwerp: Miskent Gods Woord de we tenschap? In liet eerste gedeelte betoogde do èerw. redenaar, dat Gods openbaring door alle eeuwen heen wordt bevestigd door won deren zinnelijk waarneembare fei ten, die hoven de krachten der natuur liggen De Evangeliën verhalen ons vele wonderen. En wetenschappelijk vast staat, dat de Evangeliën zijn geschreven door tijdgenooten van Christus, alleszins betrouwbare personen. Na de pauze ging spr. vorder, dat niet alleen de wetenschap de Openbaring be vestigt, maar ook de Openbaring de weten schap steunt. Eerstens is de openbaring zelve een Goddelijke gave voor het intel lect. Vervolgens, de openbaring laat de wetenschap op heel haar terrein volkomen vrij. Op de derde plaats, de openbaring heeft de wetenschap vooruit gestuwd en gebracht onder het volk, in zooverre het volk de wetenschap tot zijn bezit kan maken. Ook deze conferentie van den geleerden Jezuïet was weer buitengewoon leerzaam en boeiend. Volgende week Woehisdag de derde der zes conferenties heeft pater Hen drichs tot onderwerp: Onteert Romo het Mensch-geworden Woord. LOURDES-FILM. Hier ter stede zal 19 22, 23, 25 cn 26 November in den foyer der Stadsgehoor zaal worden vertoond de L o u r d e s- f i 1 m. Het is een buitengewoon schitterende film; Leiden is de tweede plaats in ons land, waar dit zeldzaam schoono product van de bioscoop zal worden vertoond. De baten zullen zijn voor het R.-K. Huisvestings-Comité. De H. O.-baznr. Wij moeten ter aanvulling van ons ver slag van gisteravond omtrent de opening van den bazar in den foyer nog opmerken, dat daarbij tegenwoordig was het bestuur van den neutralen L. B. B. 't Was er gisteravond gezellig en druk, zoodat het bestuur vertrouwt, dat zulks hedenavond weer het geval zal zijn. De 200sle bezoekster ontving een bon, waarop zij bij de firma Bergers aan de Doezaslraat 2% pond rollade kon heko men. Een dochtertje van deze bezoekster ontving een fleschje eau de cologne van de firma De Haan (Nieuwe Rijn). De 250ste bezoeker ontving een bon voor een salonfoto bij do firma Marius Bongc- naar, (P. Slegtenhorst, Nieuwe Rijn) en de dame, die hem begeleidde, een vul potlood. De 300ste bezoeker, die dezelfde was als de 100ste, een kist sigaren, aangeboden door de firma B. Devilc (Nieuwe Rijn). De 400ste bezoekster, een schilderij, aan geboden door de firma Korenhof, Nieuwe Rijn. Hedenavond is het den laatsten avond en heeft de trekking plaats van de gratis loterij. Vervolgens zullen de artikelen, die op den bazar aanwezig zijn en niet verkocht werden, verloot worden. De Leidsche winkelstand. Van Schijndd's speelgoedmagazijn is heden verplaatst van Breeslraat 21 naai de overzijde no. 28. Het behoeft feitelijk niet meer gezegd, want deze speelgoederen winkel heeft steeds zoo groote belangstel ling van klein en groot, dat zulks wel be kend mag worden verondersteld. 't Is een schitterende winkel en keurig geëtaleerd met mechanische- en zooveel andere artikelen, dat wij maar niet aan een opsomming zullen beginnen, 't Ziet er gewoon keurig uit en liet doel: ieder be- zoekerCster) alles zoo volledig mogelijk te laten zien, wordt hier zeker bereikt. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is, met ingang van 1 Januari a.s., aan dr. S. G. de Vries, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als biliothe- caris en beheerder van het prentenkabinet aan de rijksuniversiteit te Leiden, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. De heer R. Paulides, leerling van den heer J. H. Th. Jacobs, alhier, slaagdo gisteren te 's-Gravenhage voor het examen privaat-docent in het boekhouden. Aan den heer J. Warnaar, aannemer alhrer is door B. en W. opgedragen het verbeteren van den Hoogen Rijndijk met daarmee in verband staande werken voor de som vanf 8909.Door de heeren Geertsma en van der Waals is aan den zelfden aannemer opgedragen het houwen 'van twee burger-woonhuizen voor f 10.000.— Op uitnoodiging van de Vereeniging In stituut voor Tropische Geneeskunde heeft gisteravond dr. J. D. Küyser, lector in de. tropische huidziekten, in de collegezaal van het instituut een lezing met licht beelden gehouden over Tropische derma- tomycosen. Niet Maandag, doch Woensdag a.s. zal de voortzetting plaats hebben van de zaak tegen twee leiders der socialistische jeugd groepen wegens het houden van een op tocht zonder toestemming van B. en W. van Katwijk. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft, aan den Minister van Financiën een adres gericht inzake wijzi ging Forensenbelasting. Wij konion hierop terug. Gistermiddag omstreeks Iialfdrie reed op den Ouden Rijn de 14-jarige G. H. den H. op de fietst zijn broertje achterna, toen de li-jarige L. Z. naai- het rijwiel schopte. Hierop ontstond een woordenwisseling, waarbij Den H. door Z. met een stok ge slagen werd. Deze verweerde zich, gaf den jongen een duw en deze viel tegen een kant van den uitgehouwen walstoep en daarna te water. De heer v. Berge Hene gouwen, aldaar wonend, greep den jongen onmiddellijk, doch hij bleek reeds bewus teloos. Blijkbaar had hij door den schrik een toeval gekregen. Per auto van den E. H. D. werd hij naar het Acad. Zieken huis overgebracht. Ook, hier had een kleine oorzaak wel eens groote gevolgen kunnen hebben. Hedenmiddag omstreeks 12 uur sloeg op de Prinsesselcade een voor een wagen gespannen paard op hol, toehehoorende aan de Gcbrs. Owel. Het paard rende do Turfmarkt over en de Beestenmarkt naar molen „De Valk" alwaar het tot staan werd gebracht. Van een 12-jarig meisje werd onderweg de fiets vernield. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. BINNENLAND. Weekblad „De Pest". Door de N.V. Drukkerij en Uitgevers- Vennootschap Futura lo Leiden is aange kocht het recht van uitgave van het be kende twee-maal 's weeks verschijnend blad „De Post" to Arnhem. De N.V. „De Post" wordt geliquideerd, De uitgave van „Dc Past" wordt voorl- aan geëxploiteerd door de N.V. v.h. van Mastrigt en Verhoeven te Arnhem, van welke maatschappij eveneens alle aande len in handen der N.V. Futura le Leiden zijn. Laatste Berichten Het vertrek van den ex-kroonprins, „Het Volk" verneemt, dat de kwestie van het vertrek van den ex-kroonprins en de positie van den ex-keizer een onder werp van bespreking heeft uitgemaakt in de sociaals-democratische Kamerfractie. Naar aanleiding daarvan beeft mr. Troel stra den voorzitter van de Kamer ver zocht een vergadering van de Kamercom missie voor huitenlandscho zaken te be leggen. Technische Hoogeschool. Aan dq Technische Hoogeschool lo Delft zijn ingeschreven op 15 October 1923: civiel-ingenieur 421; bouwkundig inge nieur 115; werktuigkundig ingenieur 444; scheepsbouwkundig ingenieur 34; eleclro- technisch ingenieur 389; scheikundig in genieur 337; mijningenieur 116; ijkers 10; alle lessen 26; enkele lessen 10. Totaal 1922 tegen 2172 op 15 October 1922; een vermindering dus van 250 stu denten. - Hiervan zijn voor dc eerste maal inge schreven: civiel ingenieur 3.9; bouwkundig inge nieur 1(3; werktuigkundig ingenieur 35; scheepsbouwkundig ingenieur 2; electro- technisch ingeunieur 56; scheikundig in genieur 30; mijningenieur 3; ijkers 4; alle lessen 4; enkele lessen 5. Totaal 194 t.gen 350 in liet vorige jaar of 154 studenten minder. De Brusselsche Bank. De eerste kamer der Amslerdamsche Rechtbank heeft heden een beslissing ge nomen inzake de faillissementsaanvrage door den Officier van Justitie mr. Van Ëeinshergen, ten laste van do Brusselsche Bank. Do rechtbank overwoog, dat er vol doende redenen van openbaar lielang wa ren, om de vorderingen van den Officier van Justitie té wettigen, daar de directeu ren voortvluchtig zijn en zij zich aan een vermoedelijk misdrijf hebben schuldig ge maakt. Wat betreft de vraag of dc Brus selsche Bank zich bevindt in een toestand, dat zij heeft opgehouden, te betalen, overwoog de rechtbank, dat de Officier heeft aangetoond, dat er ten laste van de bank een aantal opeischbaro schulden zijn, die echter door den raad van de bank alle zijn betwist; dat de balans van de bank een nadeelig saldo van f 54.000 aanwijst, maar dat er een surplus van f 40.000 aan effecten bij een effectenfirma ten behoeve van do bank is gedeponeerd, over welk bedrag kan worden beschikt; dat onder deze omstandigheden niet kan worden ge zegd, dat die toestand is ingetreden, dat de bank heeft opgehouden te betalen; dat er na 18 October geen betalingen zijn ge daan, maar hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit van het ingrijpen van de Justitie. Op deze gronden wees de recht bank het verzoek van den Officier van Justitie af. TELEGRAMMEN (Ifisn onzen dread!, dienst). Het kabinet-Stresemann. BERLIJN, 15 Nov. (V. D.). De demo craten hebben gisteravond besloten met Stresemann te breken en uit het kabinet to treden. Zij zulleftr dit besluit lieden in de vergadering van hun partij bevestigen. Men gelooft, dat het Centrum, de Ka tholieke partij, eenzelfde besluit zal ne men, waardoor Strc-semann en dc Duitsche Volkspartij geheel alleen zullen Wijven staan. De politiek va'n Stresemann inzake het Rijnland en het Roergebied vindt een heftige oppositie in Beieren, Oldenburg en Hessen, zoowel als in Pruisen. Vooral de Pruisische regeering is van oordeel, dat het eventueel vormen van een nieuwen Rijnlandschen staat, de economische po sitie van Pruisen zal verzwakken. Toch ontbinding van den Rijksdag? BERLIJN, 15 Nov. (V. D.).. Gisteravond heeft de Rijkskanselier Stresemann, die met generaal von Seeckt het dictatorschap o*sjr Duitschland uitoefent, opnieuw bij den Rjikspresident nachtiglug verzocht den Rijksdag Dinsdag, indien geen votum va.n vertrouwen wordt aangenomen, te mogen ontbinden. Rijkspresident Ehert, die een. maand geleden Stresemann de bevoegdheid daar toe had gegeven, heeft thans nog geen antwoord op het verzoek verstrekt. Mc|i acht dit in politieke krjngen geen bemoe digend toeken voor Stresemann. De Rijksdag is tegen Dinsdag bijeenge roepen, terwijl de Commissie voor Buit^a- landsche aangelegenheden Zaterdag bij eenkomt. Massa-ontslag in het Roergebied. BERLIJN, 15 Nov. (V. D.) Dc „Vor- warts" meldt uit Boehuin, dat de vertegen woordigers van do mijnhesturen Dinsdag den vakvereenigingen hebben medegedeeld dat allo "Westpliaalscho arbeiders en be dienden op 15 November als ontslagen be schouwd worden, daar de mijneigenaren do loonen niet meer kunnen uitbetalen. Op de Renibacherhütte zijn reeds allo vrou welijke en ongehuwde mannelijke perso nen ontslagen. Kroegen in beslag genomen. BERLIJN, 15 Nov. (V. D.) De „Deut sche Ztng." meldt, dat generaal von Seeckt tot leninging van den nood alle kroegen on likeurlocalen in beslag heeft doen nemen. Een interview met den ex-kroonprins- LONDEN, 15 Nov. (V. D.) Uit Oels wordt gemeld, dat een Engelsch journalist oen onderhoud heeft gehad met den ex- kroonprins. In dit onderhoud zouden o.m. do a.s. verkiezingen in Engeland een on derwerp van bespreking hebben uitge maakt. De ex-kroonprins zou hebben ver klaard, dat hij hoopte, dat de a.s. verkie zingen in Engeland het resultaat zouden hebben, dat Lloyd George weer minister president van Engeland zou kunnen wor- I den. Dc nieuwe rentemark-biljetten. i BERLIJN, 15 Nov. (V. D.) De rijks- minister van financiën Luther heeft in een schrijven aan de Duitsche rentebanc j deze gemachtigd op 15 November met de i uitgifte van rentemark-Jriljetten een aan vang le maken. Het seniorenconvent bijeengeroepen. BERLIJN, J5 Nov. (V. D.) Uc-t senioren- 1 convent van den Rijksdag, dat cent Vrij dag a.s. zou bijoenkomen, werd plotseling Woensdagavond tol oen zitting bijeenge roepen. Besloten weid de commissie voor buitenlandse!]o zaken Zaterdagavond a.s. te laten bijeenkomen en do plenaire zitting van den Rijksdag Dinsdag a.s. ton .1 uur te doen plaats vinden. Op de agenda staat o.m.: kleinere verdragen mol buitenland se he staten en politieke verklaringen. Invoerverbod voor Arnerikaansche luxe-artikelen. KOPENHAGEN, 15 Nov. (V. J).) Ten einde de Deenscho valuta to stabiliseeren heeft de Deenscho regeering ccnigo invoer verboden vastgesteld voor verschillende Amerikaanscho luxe-artikelen, waaronder auto's, zijde en juwc-olon. Voor den invoer vaai deze goederen zullen, hooge invoer rechten geheven worden. Amerika had op de" Deensche markt van luxe-goederen oen goed afzetgebied. Dc Nobelprijs vcor literatuur. STOCKHOLM, 15 Nov. (V. D.) Do Nobelprijs voor literatuur hs toegekend aan de Icrschen schrijver William Butler Yeats. STOCKHOLM, 15 Nov. (V. D.) De plcch ligheden lor gelegenheid van de uitreiking van den Nobelprijs zullen plaats hebben op 9 December lo Stockholm. MARKTBERICHTE!!! LEIDEN, 14 November. Veiling. Andijvie f 0.401.30. Kroten f 24, Roodekool f 9.30, Grocnekool f 2.204.60. Gelekool f 8 11, Rapen f 3.20—3.20, Selderie f 0.80—1.90. Prei f 2.604.20, Knolselderic f 36, alles per 100; Spruiten ff 1621, Kroten f 7—8, Toiiiaten f 14—28 alles per 100 Kg. GOUDA, 15 November. Kaas. Aanvoer 116 partijen. Handel matig, le kw. f 5457. 2de kw. f 5053, Zware met Rijksmerk le tw. f 5057, zwaardere f 58. Boter. Weinig aanvoer, handel flauw. Weiboter f 1.151.25, Goeboter f 1.15i.20. Eieren. Weinig aanvoer, handel flauw, f 14.50—15.25 per 100 st^cs. Vee. Vette varkens, aanvoer redelijk, handel stug per half kg. 3740 cent; Magere Varkens aanvoer redelijk, handel stug. per half Kg 35—37 cent; Magere Biggen, aan voer redelijk, handel stug, per stuk f 10—18 Melkvee aanvoer redelijk, handel redelijk, per stuk f 275—325; Zniglammeren aanvoer groot, handel redelijk, per stuk f 2836; Nuchtere Kalveren, aanvoer redelijlc, han del redelijk, per stuk f 1222. Biggen per VOORSCHOTEN, 15 Nov. Veiling M.PM. Kipeieren per 100 stuks f 1416.70; Eend eieren per 100 stuks f 13.80, Duiven per stuk f 0.10; Konijnen per stuk f 0.60—1.25. WisAdno.ceriugen (Amsterdam1 Zicht. Londen v ''*2? Berliin per billioen 0.6o Parijs 14.521/2 Brussel 32 87tya Zfirich 46 SO Weencn P.003S Rome 13.67 n Madrid 34.50 n Kopenhagen 45.30 n Christiania 3S.40 Stockholm - 70.25 New-York 2.6S Marlcenbilj. p. LillLoen f 2. BEURSOVERZICHT Hoewel de ondertoon van de markt niet slecht was, vond de algemeene rijzing geen verderen voortgang, doordat cr eenig ma teriaal loskwam tengevolge van winstnemiif- gen. Kolon. banken boven de topprijzen var» gisteren. Kon.* iets lager, waarschijnlijk in verband met Wallstreet. Gee. weinig veran derd. Affaire in Rubbers kalm. met weinig geprononceerde tendenz en onregelmatig koersverloop. Tabakken bescheiden handel en zonder groote variaties. Seheepv. vast. Amerikanen vast in verband inet de gesle gen dollarkoers? Prolongatie 41/8 pet. Advertentiën Ondertrouwd: G. BRUSSEL en 8024 E. J. v. d. KLUGT. DeHuwelijksvoltrekking zal plaats hebben op 29 November a.s., des v.m. te 9.30 uur. in de Parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart (Mon Père). Leiden, 15 November 1923. Haarlemmerstraat 305. 258. Ondertrouwd: JOHAN DE TOMSE en MARIE KORSWAGEN. Leiden, 15 November 1923 Gasstraat 38 Prinsestraat 11 Heden overleed na een langdurig doch geduldig i lijden, voorzien van dc I li.II. Sacramenten der Stervenden, de Heer JOHANNES ZOET, i in den ouderdom G1 jaren. 8038 Uit idler naam A. PENNING DE VLIES. Oudc-Wcterinc 15 November 1923.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5