net korps rijksveldwachfc dat enkele' Jaren geleden 1600 man telde is thans ge daald tot 1150 man. Aanstelling tot rijksveldwachter geschiedt slechts sporatiscli. Voor wie naar België reist. Het Belgisch gezantschap herinnert er aan dat Nederlanders, die zich naar België begeven, moeten voorzien zijn van een pas poort of van een bewijs van Nederlander schap met foto. De stempel der gemeente moet half op do foto en half op het bewijs afgedrukt zijn. Allo dagen worden er Nederlanders aan de grens geweigerd omdat zij zich aanmel den met een bewijs van Nederlanderschap zonder foto of voorzien van een foto door den drager zelf opgeplakt. Arbeidstijd broodbakkerijen. Bij ministcrioele beschikking is aan hoof den of bestuurders van broodbakkerijen, waarin tevens koek-, banket-, chocolade- en suikerwerken worden vervaardigd, in alle gemeenten des Bijks vergund, dat van 19 Nov. tot en met 5 Dec. op werkdagen en bovendien op 21, 22, 24, 28, 29 en 31 Deo. de werktijd van do in hun onderneming werkzame bakkersgezellen per dag met ten hoogste twee uren en per week met ten hoogste twaalf uren wordt verlengd. Bij ministcrieele beschikking is aan hoofden of bestuurders van broodbakke rijen, waarin tevens koek-, banket-, choco lade- en suikerwerken worden vervaardigd, in alle gemeenten des Rijks vergund, dat van 19 Nov. tot en met 5 Dec. op werk dagen, en bovendien op 21, 22, 24, 28, 29 en 31 Dec. door de in hun onderneming werkzame jongens van 16 en 17 jaren ge durende ten hoogste 10 uren per dag ar beid wordt verricht, onder voorwaarde, dat: de betrokken arbeiders niet langer dan 55 uren per week arbeid verrichten; de arbeidstijd in zijn geheel gelegen ie tusschcn 7 uur voorm. en 7 uur nam. De hoofdbesturen der Patroonshonden in het Bakkersbedrijf, hebben do hoofdbe sturen der Gezellenbonden medegedeeld, dat zij tegen 29 Dec. a.s. do bestaande arbeidsregeling opzeggen. Tevens hebben zij, de besturen der ge zellen-organisaties uilgenoodigd tot oene bespreking, dezer dagen te houden, tenein de te beraadslagen of de mogelijkheid en de bereidwilligheid aanwezig is, om tus- schen allo hij de vorige overeenkomst be trokken partijen, een nieuwe overeen komst af te sluiten. Be werkloosheid in het schildersbedrijf. Laat nu schilderen. Door bet comité voor re-gularisatie en werkverruiming in het schildersbedrijf wordt een oproep verspreid, waarin, alle eigenaren van nebouwen worden aangezocht thans het onderhoudswerk aan hun eigen dommen te laten verrichten. In dit jaargetijde heerscht in het huis- schildersbedriif groote werkloosheid, die gelenigd kan w- rden door het stelselmatig over het gehealc jaar te verdeelen. De ramp bij St. Sauveur. Bij Kon. Besluit is de zilveren eerepenning voor menschlievcnd hulpbetoon, wegens de door hen met levensgevaar betoonde hulp vaardigheid bij de opsporing van de slacht offers van het ongeval in Augustus jl. bij Luz-St. Sauveur toegekend aan: H. J. M. L. Geutier, priester te Niort; L. Abadie, chauffeur te Lourdes; H. Souberbie, ge naamd Gallat, metselaar te Luz; B. La- crampe Jr., drukker te Lourdes; A. Brubal- lat, schilder te Luz; J. Gabin, metselaar te Luz; S. Heulant, ingenieur te Sarraneolin; D, Yergez, gai'de-répablicaine te Luz. Veer Eer en Deugd. Congresdag in het Bisdom Haarlem. Te Amsterdam is gisteren het Derde Diocesaan Congres gehouden van do R.- IC. Vereeniging tot Bestrijding der Zede loosheid „Voor Eer en Deugd". De Congresdag werd geopend met een plechtige H. Mis des morgens to half elf opgedragen in de St. DominicuskeTk door den ZeerEerw. Pater L. H. Perguin O.P., daarbij geassisteerd door de WelEerw. Paters Jos. Frehe O.P. en Th. Welter O.P Na het Evangelie geschiedde de op dracht der leden, die in grooten getaJe aanwezig waren, aan do H. Maagd Maria door den ZeerEerw. Pater Perguin. Des middags to half drie vond in het gebouw der St. Jozefsgezelien-Vereeniging aan de Plantage Middenlaan een drukbe zochte congrs-vergadering plaats. Do Zeereenv. lieer L. M. Wanna open de do bijeenkomst. Hierna was het woord aan mej. A. G. M. Mooyraan over het onderwerp: „Reine jeugd". Spr. cri tiseerde de toenemende verweekelijking in de opvoeding. Do eer ste eisch voor een goede opvoeding is vol gens spreekster het aankweeken van een strenge gehoorzaamheid. De opvoeding dient niet to beginnen op het zesdo jaar, gelijk sommige moeders wel eens meenen, maar aanstonds; eigenlijk reeds na het eerste uur. We mogen met liet kind geen spelletje spelen of laten spelen, waaraan een licha melijke prikkeling ten grondslag ligt. De meisjes mogen geen bok of paaltje sprin gen. Wo mogen kinderen niet voor straf alleen laten slaan of in het donker zetten. •Spr. heeft hier verschillende natuurlijke .middelen genoemd om de jeugd der kin deren to beschermen, welke een groote steun kunnen zijn om het natuurlijke schaamtegevoel te ondersteunen. Maar we hebben nog zooveel bovennatuurlijke mid delen. Spr. wijst er verder op, dat jongens en meisjes boven de drie jaar niet meer bij elkaar mogen slapen. We moeten de kin deren ook vroegtijdig reeds wennen aan versterving. Spr. protesteert hierna tegen de mede, welke jongens en meisjes met bloote bee- nen en hloofce armen of ontbloote halzen laat loopen. Wo mogen den kinderen ook geen slbcht voorbeeld geven door zelf een onvoldoende klceding te dragen. Hierna was het woord aan den Zeer Eerw. Hooggel. heer F. A. H. van der Loo, professor to Rijsenburg, die zou spre ken over het onderwerpZedelijksheids- gevaren voor onzo rijpere jeugd. Deze gevaren zijn in den Tegel hei ergst in do jongelingsjaren als do geest le zwak is om weersfnnd to bieden. Een geregelde dagorde zegt spr. is een machtig middel om de bekoring to ver drijven, omdat we dan gemakkelijk onze gedachten, welko naar liet kwade worden gelrokken op iets anders zullen kunnen richten. Een groot zedelij khoidsgevaar voor onze rijpere jeugd is do nieuwsgierigheid welko vooral in de puberteitsjaren door zoovele dingen wordt gestimuleerd. Laten we do jeugd opwekken in zulko aangele genheden voorlichting te vragen aan ouders en biechtvaders. In bepaalde ge vallen kan voorlichting een ge-biedende eiscli zijn, maar voorlichting alleen zon der karakter- en wilsvorming is onvol doende. Met voorlich ingslectuur moeten we zeer voorzichting zijn; er schuilt hier zeer veel kaf onder het koren. Laten we ons daarom door hoogstaande menschen laten voorlichten omtrent lectuur over scxueele onderwerpen. Na een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering daarop gesloten. DSOC. R. K. VROUWENBOND. (V ervolg). Op voorstel van hot dagelijkscli bestuur besloot men in verband met het feit, dat de Vrouwenbond in de toekomst zijn taak naar behooren wil blijven vervullen, de huidige bijdrage te handhaven. Daarna was aan de orde een voorstel van de afdeeling Haarlem, om van den geheelen R.-K. Vrouwenbond in Nederland een actie te deen uitgaan, om zieke moeders, leden van den R.-K. Vrouwenbond, die verpleging in een ziekenhuis behoeven, genoemde ver pleging te kunnen verschaffen. Men besloot een commissie te benoemen, om de kwestie te bestudeeren. Rector Jansen wees er nog even op, dat men geen aparte vereenigingen moet vor men. De taak van den Vrouwenbond moet zijn het ter hand nemen van de tallooze kleine sympathie-betuigingen, die aan de zieke in verschillenden vorm gebracht kun nen worden. De vorming van fondsen achtte spr. een schier niet te bereiken opzet. In de commissie werden benoemd de af gevaardigden van den Haag, Muiden, Was senaar en Loosduinen. De afdeelingen Den Haag en Rotterdam wenschten respectievelijk gel.)genheid tot discussie op een volgenden Vrouwen-la-nd- dag en een bijeenkomst van leidsters in den R.-K. Vrouwenhond. De Voorzitter wees erop, dat nationale studiedagen pas kunnen plaats hebben, wanneer de bijeenkomsten van leidsters hebben plaats gp vonden; bovendien moe ten bijeenkomstn van leidsters niet door een te groot aantal aanwezigen be zocht worden. Besloten werd tenslotte o.m. een socialen cursus te Woerden te organiseeren. De afd. Leiden deed hierna het volgende voorstel: De afd. Leiden van den Dioc. R.- K. Vrouwenhond verzoekt het Hoofdbe stuur, ge-zien de afnemende belangstelling voor de ledenvergaderingen van de dames uit de betere standen, vernomen hebbende, dat dit verschijnsel zich op ta-1 van plaat sen en in tal van afdeelingen voordoet, verzoekt het Hoofdbestuur te willen over wegen en zoo mogelijk in de najaarsver gadering te w'ilen behandelen welke in grijpende middelen zouden kunnen worden genomen of aangewend om de zoo noodige bdangstelling terug te krijgen. Over dit onderwerp ontspon zich een uit voerige discuss'e. Do Amsterdamsche afgevaardigde wees er op, dat de groote fout ligt in de opvoe ding. De ouderen krijgt men niet meer; daarom meet onder do jeugd gewerkt wor den. Ook Rector Jansen wees op deze omstan digheid en op het feit, dat op verschillen- do pensionaten in die richting krachtig wordt gewerkt. De afkeer van de betere 6tanden voor het vereengingsleven is in alle organisaties waar to nemen. Amsterdam kwam met het voorstel van subsidie van f 500 tot instandhouding van de R.-K. School van Maatschappelijk Werk te Amsterdam. Het bestuur wenschte dit jaar f 250 te geven, daar naar zijn meening het absoluut onmogelijk is om moer sub sidie voor één post uit te trekken nu meer belangrijke vraagstukken de aandacht vra gen. Men besloot voorloopig f 250 toe te kennen om na inzage van een overzicht van de werkzaamheden der school een nader bedrag te overwegen. Do penningmeesteresse wees bij de be handeling van de begrooting op den terug gang met 1000 leden die in het afgeloopen jaar heeft plaats gehad ondanks de toe name van het aantal afdeelingen. Het bestuur deed hierna een voorstel tot bevordering der opleiding van R.-K. Vroed vrouwen. Men i3 van plan oen fonds te vor men en daaraan een jaariijksche toelage toe te voegen, zoodat gelden aanwezig zul len zijn tot opleiding van één of twee vroedvrouwen. De Vrouwenbond wensebt jaarlijks f 200 toe to staan. Dit voorstel werd door do vergadering in principe aan genomen. Besloten werd uit het reserve fonds f 1000 beschikbaar te stellen. Bij de rondvraag bracht mej. Peetors hulde aan mej. Annie Meyer, die op uit nemende wijze het presidium heeft waarge nomen. Spr. bracht nog dank aan de Rot- terdamsche afdeeling', die do vergadering met de aanbieding van een thee ten zeer ste verrast heeft. Hierna sloot do Voorzitster deze verga dering met den Christelijken groet. SPOfST BILJARTEN. De Pool II—Excelsior II.* Dinsdagavond heeft do eerslo ontmoe ting plaats gehad tusschen deze clubs in het Clublokaal van „Do Pool". Uitslagen: pnt. hr. h.s. gem. Ch. Lempers (Exc.) 100 37 12 2.70 Th. Verlint (Do Pool) 68 36 7 1.88 Lambool 100 53 13 1.S8 C. de Haas 85 52 12 1.63 J. de Boef 100 69 8 1.45 K. Ghaudron 99 68 8 1.46 W. v. Leeuwen 100 44 13 2.27 B. v. W. 60 43 12 1.39 Parlevliet 100 54 8 1.85 R. 54 53 6 1.01 Totaal „Excelsior" 500 car. Totaal „Do Pool" 366 car., zoodat „Excelsior" een voorsprong heeft van 134 car. Donderdag 29 Nov. heeft de laats to ontmoeting plaats in het Clublokaal van „Excelsior" to Was senaar. Hoewel het tweede vijftal van „De Pool" in dezen wedstrijd een slecht figuur heeft geslagen, kunnen zij met beetjo goe den wil dezen achterstand heusch wel in- loopcn, dus Poolianen de Leidsche kleuTon hoog gehouden to "Wassenaar. UIT DE QMGEVmG ALPHEN AAN DEN RIJN. „Oefening baart Kunst". De R.-K. Gemengde Zangvereeniging „Oefening baart Kunst", gaf gisteravond onder lei ding van haar directeur, den heer Th. van Niekerk uit Leiden, een goed geslaagde uitvoering. Het goed verzorgd program ma werd aangevangen met de vertolking van het „Domine, Salvum fac", van A. Giesen, dat hijzonder insloeg. Ook de ove rige nummers werden zeer goed ten ge- hoore gebracht. Humoristische voordrach ten van den heer Verkerk van Uithoorn, droegen verder zeer veel tot het welslagen van dezen avond hij. Tijdens de pauze bracht een verdienstelijk piano-nummertje gezelligheid. Tccr.ceivereaniging. Naar aanleiding van het plaatselijk bericht ondei; motto „Tooneelvereenigiug" in „Do Leidsche Courant" van den 14den dezer, kunnen wij mededeelen, dat het geven van loo- neeluitvoeringen niet het doel is der Al- phenscho Landstorm-Vereeniging, maar dat «op 21 NoV. a.s. door do leden dier ver eeniging een. uitvoering wordt gegeven, 'éénder dat een eigenlijke tooneolvereeni- ging is opgericht. Do statuten welke het doel der vereeniging nader omschrijven, zullen spoedig hekend gemaakt worden. Steiger ingezakt. Op do scheepswerf der firma Boot, viel gisteren een seheeps- steiger ineen. Een drietal personen, die zich op den steiger bevonden, bekwamen gelukkig geen errstigo verwondingen. NIEUWKOOP. Kamer van Koophandel. Het Hoofd- stembureau voor de verkiezing van de le den van do Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft besloten in dezo gemeente oen stembureau te vesti gen, waaronder levens zullen ressorteeren de gemeenten Ter Aar, Nieuwveen en Ze venhoven. NOORDEN. Personalia. Tot broedeimeester van de Rijnlandscho processio naar Kevelaar is in de vacature-Kooi jman benoemd de heer A. Zuydervliet 0EGSTGEEST. Personalia. Voor het examen vrije- en orde-oefeningen is te 's-Gravenhage ge slaagd de heer J. W. Brussee, alhier. RIJNSBURG. Ongeluk. Zondag, omstreeks 6 uur, is de heer H„ die per fiets was, ter hoogte van 'b Postkantoor te Noordwijk-Binnen aangereden door een voorbijgaande auto, met 't gevolg dat H. van de fiets geslingerd werd waardoor hij zulke verwondingen op liep dat dr. van Es hem moest verbinden. De fiets was geheel vernield. Rottende wortelen. Door den velen regen zijn hier al verscheidene wortelen, die de mot hebben. Bij gevolg blijven deze in den grond staan. Ook van de gekuilde is men bang voor rotten, daar ze als bagger den kuil ingegaan zijn en daardoor geen lucht hebben. VOORSCHOTEN. Jubileum. Het was heden 40 jaar gele den, dat de heer H. J. Smits als kantoorbe diende in dienst trad van de firma J. M. van Kempen en Zonen, thans de N. V. Kon. Neder!. Edelmetaal Bedrijven, alhier. Per auto van huis gehaald, werd de jubi laris in de Directiekamer door den heer A. E. van Kempen in zeer vleiendo bewoor dingen gelukgewenscht. met zijn jubileum. Namens de Vennootschap werd hem een schrijfbureau en een couvert met inhoud overhandigd. Hierna werd de heer Smits in het met groen en bloemen versierde kantoorlokaal te midden van zijn collega's ontvangen, waarbij het personeel hem een couvert met inhoud offreerde, vergezeld van een harte lijke toespraak van den procuratiehouder, den heer P. J. Bakker. De heer Smits dankte voor de vele blijken van belangstelling. Per auto werd hij weder naar huis gebracht om het verdere gedeelte van den dag in huiselijken kring door te brengen, waar hij van verschillende zijden nog vele gelukwenschcn in ontvangst te ne men had. Bekroond. Twee leden van onze R. K. Tooneelvereeniging „St. Genesius", nl. de heeren C. van Brecht en Joh. v. d. Peet heb ben op het concours gehouden te Pijnacker een medaille mot diploma behaald. Jubileum. Gisteravond herdacht het Harmoniegezelschap ,.B:nvenuto" zijn vij! en-twintig jarig bestaan en gaf een uitvoe ring in do Groote Vink. Aanvankelijk was het plan deze uitvoering te geven in het R. K. Vereenigingsgebouw, doch door onvoor ziene omstandigheden veranderde dit plan ter elfder ure. Z0ETERW0UDE. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Gemeenteraad. Aanwezig waren alle leden. Do notulen worden onveranderd vastgesteld. Do heer Stadhouder zegt, dat in de couranten nog is opgenomen een uitlating van den heer De Graaf betreffende het roekeloos om springen met gemeentegelden door de schoolbesturen, speciaal door dat aan den Hoogen Rijndijk voor wat betreft den aan leg der speelplaats. Dit is een onverdien de blaam en hij hoopt aan het einde der vergadering meer over dit punt te mogen zeggen. De heer Van Bennekom zegt, dat hem in do pers in den mond is gelegd, dat hij het met de bewering van den heer Do Graaf eens was, doch dit is niet zoo, want hij heeft slechts een veronderstelling geuit. Voor kennisgeving worden aange nomen de volgende ingekomen stukken: 1. Dankbetuiging van A. den Haan voor de huurverlaging. 2. Idem van G. Berg voor de verleende gratificatie. 3. Besluit van Ged. Staten, dat de gemeente-rekening over 1922 uiterlijk 31 October moet worden in gezonden. 4. Bericht van den Rijksontvan ger, dat in de gemeentekas is gestort een bedrag van f 4301.44 en f 4687.23. 3. Ver slag van- do Gezondheidscommissie to Al phen aan den Rijn over 1922. Circulairo van Ged. Staten inzake do uitkcering der Wet van 24 Mei 1897, (StbL 156), mnL, dat zal worden uitgekeerd over het 3de en 4de kwartaal 1923 resp. f 2932.en f 2932 .28/2. Missive van Ged. Staten ter Legeleiding van geodgekeurdc raadsbeslui ten tot ondershandsche aanbesteding ccner drinkwaterleiding, verhuur van eeu woon huis, aanvaarding eener schenking van f 56.33 en tot het voeren van een proces zoowel in aanleg als in hooger beroep over vischwater en het leggen van buizen der drinkwaterleiding in Meerburg. Bij de twee laatste besluiten merkt do Voor zitter op, dat de gemeente tegen 13 dezer is gedagvaard om per procureur te ver schijnen ter Arr.-Rech thank te 's-Graven hage. Besloten wordt do balans en winst en verliesreening over 1922 van den Keu ringsdienst van Waren in het district Leiden, alsmede het verslag over het tijd vak 1 Januari30 Sept. 1923 ter ge meente-secretarie voor do leden ter inzage neder te leggen. De rekening over 1921 is van Ged. Staten terugontvangen met eenige administratieve opmerkingen, derhalve moet ze andermaal vastgesteld worden en wel in ontvangsten op f 159.059.34Yi, in uitgaven op f 139,336.87 cn het batig saldo op. f 19.722.47 Een adres van de bewo ners van Gelderswoude en van den üm- melijkschen weg wordt gerenvoyeerd naar Burg. en Weths. om praeadvies. Op een verzoek van de Kweekschool voor Vroed vrouwen te Heerlen om f25 subsidie per jaar, wordt afwijzend boechikl. Verder deelt de Voorz. mede, dat nog een adres is ingekomen van een drietal bewoners op de Miening, waarbij zij verzoeken om te spuiten, daar het water uit de waterlei ding troebel is. Hij heeft dit adres door gezonden naar den gemeente-opzichter om advies. De heer Sterrenburg zegt, dat de gemeente-opzichter beloofd heeft, dat door den gemeente-wegwerker Van der Ploeg eiken morgen gespuid zou worden. Met het cog op de volksgezondheid is zulks ook de gelijk noodzakelijk. De Voorzitter had het heter gevonden, indien van een en ander kennis was gegeven ter secretarie, dan had men niet zoo'n omslachtigen weg be hoeven te gebruiken. Thans zal de zaak ook officieel behandeld worden. Vervol gens zegt de Voorzitter, dat B. en W. zich hebben gewend tot den Minister van Justi tie of deze genegen is bij te dragen in de kosten van een aan te brengen telefoon aansluiting bij den Rijksveldwachter. Er is een ontkennend antwoord ontvangen. B. en W. wenschen thans van den Raad te vernemen, of en zoo ja, waar er in de Wc-ipoort dan een telefoontoestel op kos ten van de gemeento moet geplaatst wor den. De heer Stadhouder vindt de ge- schikste plaats bij do rijkspolitie. Z. b. s. wordt hiertoe besloten. Voorlezing ge schiedt van een tweetal beschikkingen van Ged. Staten inzake bijdrage dezer, ge meente in de kosten van het gemeentelijk Gymnasium en de gemeentelijke Hoogero Burgerschool to Leiden over het tijdvak 1 September31 Dec. 1922. Berekend over c-en vol jaar moet er voor 'n 5-tal kinderen ongeveer f 1100 betaald worden. ïn ver band hiermede wordt na eenigo discussie besloten aan de gemeente Leiden te ver zoeken do regeling van het schoolgeld voor de Hoogere Burgerschool en van het Gym nasium zoo hoog moglijk op te voeren, speciaal voor hen, wier maatschappelijke- positie kan geacht worden van dien aard te zijn, dat zij deze kosten kunnen betalen en 2do aan den Min. van 0., K. cn W. te verzoeken, te bevorderen, dat. het vijfde lid van art. 36 guater der Middelbaar-0n- derwijs-wet en het vierde lid van art. 8 quater der Hooger-Onderwijs-wet worden ingetrokken, opdat desgewensclit het ge- heele bedrag of een gedeelte daarvan op de ouders of voogden der leerlingen of op dezen kan worden verhaald. Dit besluit zal aan diverse gemeentebesturen in den omtrek gezonden worden met verzoek een besluit in denzelfden geest te bevorderen. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier der hondenbelasting over 1923, ten bedrage van f7.Punt 3 der agenda, het aan gaan eener kasgeldleening wordt van do agenda afgevoerd, en besloteD de kosten van den aanleg der drinkwaterleiding aan den Schenkelweg te voldoen uit de buiten gewone uitgaven (f 1490) zonder daarvoor een leening aan te gaan. Besloten wordt tot het doen van betalingen uit den post onvoorziene, tot wijziging der begrooting en tot het doen van af- en overschrijvin gen op de begrooting 1923. De heer Star- renhurg stelt nog voor om een bedrag van f 500 uit te trekken voor de werkloozen, doch de Voorzitter antwoordt, dat do post nog niet overschreden is, waarna de beer JUankoaajgj, ysemebhtelijke vischvehkoc Aan den gemeen [dijk™ visrW Yischmarkt 18, «cl. 122.), is VlUr, verkrijgbaar SCHELV1SCH a fa» f0.30, SCHOL 10.20-f0.33, TAB it f 0.43, 70NG a 10.90 per pool MAAK- en VOLLE HARiNG a fa, er ctuk en ZEEUWSCHE M0SSEI a f 0.05 per K.G. N. C. DE GIJSELAAB, Durgemaa Leiden, 15 November 1923. SCailhöliielke LEIDEN. Donderdag. Recollectieavond, Ilartobn kerk, te 8 uur. Donderdag. Apologetische cursus. Rroh haar, Academiegebouw, El0k| 23, te 8 uur. Vrijdag. Prop. club „St. Catharina", B0, gebouw, to 8 uur. Vrijdag. Kruisverbond Bondsgcbouv NIEUWKOOP. Vrijdag. Praatavond, Patronaatsgébons 7.30 uur. ALGEMEENE AGENDA Donderdag. Leidsche IJsclub, „In deal gulden Turk", te 9 uur. Vrijdag. Twee do Abonnementsconcert, L sche Schouwburg, te S uur. Vrijdag, Zaterdag en Zondag. Revue H: Tc-r Hall, Stadsgehoorzaal, ts8] Dagelijks tot on racfc Vrijdag. Bazar Dfc- bescherming in de NutszaaL Dagelijks tot en met Donderdag, Handelsbedienden, enz. in de S'j zaal, Foyer. Apotheek dio tot cn met Zondag Maandagmorgen eiken naclit eu des Z dags geopend is: A. J. Donk, Doczastraat 31, Tel. 1. G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. ]jjj De apotheek van het Ziekenfonds Bulp der Menschheid is steeds geo;® Goch alleen vror leden van dit Fondi Tebgpafisch Wecpkepidil volgensAvaarnemingen verricht in dc-nroj gen van 15 Nov. 192;-, medegédec-H door het Kon. Ned. Meteorologisch i Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 763.0 Biarritz Laagste Barometerst.: 727.7 Roest, j Verwachting tot den avond van 16Nei Matige tot krachtige Zuidelijke tot Vel lijke wind, betrokken met rcgeD, lsj opklarend, aanvankelijk veel zachter, j S. zijn voorstel intrekt. Overeenkomstigs voorstel van B. en W. wordt besloten a de gemeente Voorscholen een regeling treffen inzake toelating van kinderen: de gemeente Zoeterwoude op de openfa lagere scholen aldaar. Een verzoek i het Patronaatsbestuur tot het rooien n een boom aan den Schenkelweg w toegestaan onder voorwaarde, dat na i rooien de weg in een behoorlijken ril van onderhoud wordt gebracht en dat voor de gemeente geen kosten uit zuS voortvloeien. Naar aanleiding van het verzoek n den Raad aan de Gezondheidscommki te Alphen aan den Rijn om dc wonin? D. Nr. 8 en F. Nrs. 19, 31 en 32 od woonbaar te verklaren, heeft dn Geul heidscommissie geadviseerd tot oiibemM baarverklaring op grond van diverse breken, die niet meer voor verbelffl vatbaar zijn, tot onbewooiibaarverklaril over te gaan. B. en W. doen derhalve ff voorstel daartoe en wenschen, met het op den a.s. winter den ontruimingsleifflj te bepalen op 6 maanden. De beer Slal houder zegt, dat een der bewoners i van der Werken in Leiderdorp uit Éi wonj'jg is gezet en toen zooals het b«d tijdelijk zijn intrek zou nemen in schuur aan den Hoogen Rijndijk. Del* wuste persoon zit er echter thans tj Als zijn woning nu onbewoonbaar «wj verklaard moet do burgemeester van Iff derdorp maar toonen, dat hij burgervacj is en hem weer terugnemen. De been Graaf zegt, dat het geen schuur is- d® altijd als woning heeft dienst gedaan I heer Stadhouder repliceert en houdt bewering- staande. De heer de Graaf wel voor onbewoonbaarvcrklaring, doch vraagt zich tevens af „Waar moeten 1 menschen naar toe"? De heer Stadliou1. meent, dat de gemeente indertijd een 5 tal woningen wilde houwen, waiM men daarmede begint krijgt men wlW opschuiving. De heer van Bemicko'-n j1 twijfelt of de menschen v/el 3 of 4 Sc huur per week betalen kunnen. Den M de Graaf is het bekend dat er aan u Hoogen Rijndijk nog woningen leeg slaij kan men de eigenaars niet verplicht1^1 die te verhuren? De Voorzitter begrijp', discussies niet, want de Raad hoeft® eerst aan de Gezondheidscommissie zocht om tot onbewoonbaarvei'klarin-c" te gaan. De lieer De Graaf antwoordt^ dit geschiedde om huuropdrijving 'ev- komen. Do heer Noordman vindt 1|C*2 schrikkelijk, dat er menschen in krotten moeten wonen, terwijl er toen woningen leeg slaan. Do Voorzitter tenslotte de discussie en brengt bet stel van B. en W. in stemming, bc' met algemeeae stemmen wordt aaa» men. ;rJ Behandeld wordt vervolgens de wi.' a. der Bouw- en Woniugycrordeiu'a& de band yan het uitgebrachte desbetreffende commissie. ïïet v01°)rVJj commissie wordt bijna on verander genomen, terwijl levens op verz^j; j de R.-K. Patroonsvereeuigiug or J sloten om do zwaarte der binten ningen te bepalen op do zwaai e

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2