8, v. LEEUWEN Bericht van Inzet schooling enz. nabij de Thomasbrug, eigen dom van den heer Jac. de Groot. Deze is bereid dezen grond te verkoopen voor f 2500. De heer Admiraal vraagt of de los plaats aan de Seine dan vervalt, hetgeen geen de Voorz. beaamt. Dit vindt de heer Admiraal wel wat erger. De heer v. Nes acht dit stuk grond veel te klein, terwijl dan tevens gedacht kau. worden aan de vaartverbetering. Verschil lende leden beamen dit. Ten slotte wordt het voorstel-v. Nes aangenomen en zal er een nader onderzoek ingesteld worden. c. Voor een verbinding tusschen de Hoofdstraat en den Achterweg van den heer De "Wit voor een prijs van f 5000. Met de te maken onkosten is het totale be drag bepaald op f 7000. De heer Woldringh de Hoog vindt, waar het slechts een weg van 4K> M. be treft, die dus niet voor groot verkeer ge schikt is, dit,plan veel te kostbaar. Spr. zou liever een verbetering aangebracht willen zien tusschen Exter en v. d. Berg. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. B. en W. stellen vervolgens voor om over te gaan tot vergrooting van de raad zaal en van de publieke tribune, die afge scheiden van de raadzaal gebruikt kan worden als commissiekamer, trouwzaal, enz. Verder stellen B. en W. voor een brandvrije archief kamer en een lokaal voor de afd. Onderwijs en Financiën bij te bouwen. RIJNZATERWOUDE. Bijzonderheid. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld dat in den tuin van H. Schoo nog mooie regels peulen te be zichtigen zijn, waarvan S. nog malsche peultjes snijden kan. Bij van Sch. kan men voor de tweede maal een perenboom in vollen bloei zien staan. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert as. Vrijdag, des avonds te 7 uur, ter afhandeling der volgende pun ten :1e. Ingekomen stukken; 2e. Rechts verordening van Bijlandsbrug; 3. Aanvul ling rekening 1921; 4e. Eindsaldo Burger wacht; 5e. Renteloos voorschot gaszinker Zandsloot; 6e. Aanvulling begrooting 1923. R. K. Landarbeidersbcnd. De afdee- ling van dezen Bond vergaderde op Dins dag j.l. De voorzitter betreurde in zijn openingswoord de slechte opkomst. De penningmeester lichtte de wijziging in de uitkeering van 't Werkloozenfonds toe. Het is in 't vervolg toegestaan als weTk- loozen één of meer uren per dag te wer ken en toch te stempelen, mits het geen vollen dag werk is. Die uren worden dan tot een dag gevormd en van de uitkee ring afgetrokken. De Voorz. verzoekt de leden, die werk voor meerdere personen wéten, hiervan 't bestuur in kennis te stellen en deelt mede, dat eenige leden te werk gesteld zijn op de gronden van de Pastorie en bij den aanleg der Gaslei ding. Gemengd© iSspaelhiten. Een dolle koe in huis. Terwijl de bewoners sliepen, rukte zich 's nachts een koe van den landbouwer B. te Winterswijk, met de paal. waaraan ze ge bonden was. los, en liep den zoon des hui- 7.è.3, die door bet geraas was wakker ge worden. onder den voet. De koe die in -de keuken wist te dringen, wierp daar alles omver, zoodat de land bouwer die kwam toesnellen, tegen den grond werd geworpen en drie ribben brak. De zoon werd cok op verschillende plaat sen gekneusd, zoodat vader en zoon voor- loo] ig bet bed moeten houden Door de hulp van een buurman werd het woedende dier in de weide gedreven. Het strandhotel op Schiermonnikoog. Uit Schiermonnikoog meldt men aan het „N. v. h. N.": De storm, heeft opnieuw het Strandhotel vreeselijk geteisterd. De helft van de groote fraaie serre is nu reeds naar beneden ge stort, en de verwoestingen zouden zeker, nog grooteren omvang hebben aangenomen wanneer niet het neerstortende puin een tijdelijke borstwering bad gevormd tegen de woedende elementen. Ook aan de Z.-zijde begint nu het verval te komen, want de speelsche jeugd behoeft nu de ruiten niet meer te ontzien, die toch ter eenigener tijd zullen worden verbrijzeld en gebruikt ze nu reeds voor een zeer ge schikt mikpunt. Het is een droevig gezicht, dit trotsche gebouw daar te zien staan als een ruine, zoodat de wensch oprijst, 'dat het toch maai' geheel verdwenen mocht zijn. De tram in huis. De veetram, komende van de Bossche markt 'in de richting Waalwijk, is gisteren middag te Vlijmen ontspoord en reed het huis van bakker W. binnen. Voor een groot gedeelte stortte dit in. Veewagens kantelden om, waardoor het verkeer door de Akkerstraat werd afgesneden. Do aangerichte schade is aanmerkelijk. Persoonlijke ongelukken zijn niet te be treuren. De inbraak te Hoofdplaat. De daders van den- inbraak bij den 77- jarigen molenaar Torrey te Hoofdplaat zijn bij de politie bekend. De onverlaten moeten de bedoeling hebben gehad den ouden man te vermoorden, hetgeen voorkomen is, door dat de krasse grijsaard zijn aanvaller een revolver wist afhandig te maken. D Vergiftigingsverschijnselen. Na het eten van schelvisch zijn drie per sonen wonende in een schip, dat in de Lijn baansgracht te Amsterdam ligt, onwel ge worden. Zij hebben tijdelijk het bewustzijn verloren en daarna hevig gebraakt. Door den gezondheidsdienst wordt een onderzoek naar 'de oorzaak ingesteld. Men acht het zeer onwaarschijnlijk, dat de drie personen onwel zijn geworden als gevolg van het eten van de schelvisch,wel ke afkomstig was uit een partij van 99 kilo waarvan verschillende andere menschen gegeten hebben, zonder daarvan hinder te hebben gehad. Een zenuwzieke bestolen. Een'heer, te Amsterdam, woonde eenigen tijd op kamers bij een kamerverhuurster op de Prinsengracht, teen hij in Mei plot seling opgenomen moest worden in een in richting voer zenuwlijders. De hospita, die van de mcening uitging, dat „de meneer wel krankzinnig zou worden", eigende zich toen een groot deel van de eigendommen van haar huurder toe. Eenige voorwerpen wer den verkocht en met een kennis bracht de hospita het geld er door. Edoch, hispita en kennis hadden buiten den waard gerekend. Al gauw kwam de ge meente de eigendommen van den heer op- eischen. De familie onderzocht ze en kwam toen tot de ontdekking, dat een groot deel ontbrak. De eigenaar was ondertusschen zcover hersteld," dat hij zelf kon nazien, wat er alzoo miste. Zoo was uit een van zijn koffers ook nog een kistje weggeno men, dat voor f 7 a 8000 effecten bevatte. De hospita en haar kennis werden door de politie gearresteerd. Zij hekenden lie eigen dommen van den heer gestolen te hebben, behalve.de effecten. Hiervan zeiden zeniets af te weten. Bekend is echter, dat de ken nis op stap geweest is met een Italiaansch effect ter waarde van 500 lire, dat zich in hetzelfde kistje bevond als de andere effec ten, om eens polshoogte te nemen, wat het stuk wel waard waj. De effecten worden nog vermist en de politie doét pogingen ze op te sporen. De vrouw en de kennis-zijn in,handen van de. justitie gesteld. Een ongswenschte dienstbode. Eenige maanden geleden kwamen bij de politie alhier klachten in van eenige bewo ners van de Weteringschans en van den Overtoom, te Amsterdam, dat zij door een dienstmeisje, dat slechts enkele dagen bij litie stelde een onderzoek in en juist op het hen in dienst was, bestolen waren. De po- oogenblik, dat zij de verdachte op het spoor was, werd het 21-jarige meisje in ge zelschap van een 27-jarigen constructiewer ker door de Rotterdamsche politie gearres teerd, daar zij aldaar eveneens van'diefstal beschuldigd waren. Het hleek, dat de aangehouden man, die getrouwd was, een verhouding had aange knoopt met het dienstmeisje. Een klein be drag aan geld, dat de man had. was spoe dig verteerd en toen hadden beiden het plan opgevat, om op sluwe manier aan geld te komen. Het meisje verhuurde zich bij verschillende families te Rotterdam, Den Ha-ag en Amsterdam, waar ze telkens enkele dagen in dienst bleef. De dienstmeid keek eens góed rond wat er mee te nemen viel en sprak dan met haar handlanger af, om tij dens de afwezigheid van de huisgenooten den buit te komen halen. Door het tweetal werd op die manier een groot aantal zilve ren lepels en messen, goude?i armbanden en horloges, alsmede kostbare kleedingstuk ken ontvreemd. Na haar slag te hebben ge daan, maakte de dienstmeid zich met haar medeplichtige uit de voeten. Voor honder den guldens -aan goud en zilver wordt door de slachtoffers vermist. Beiden hebben bekend de gesignaleerde misdrijven te hebben gepleegd. Eerst zul len zij in Rotterdam terecht staan, dan zullen zij zich voor de Ha-agsche Rechtbank hebben te verantwoorden en tenslotte zal het tweetal met de Amsterdamsche rech ters kennis maken. Ernstige vechtpartij in een wisselkantoor. In een der vele wisselkantoren, welke, het Damrak te Amsterdam telt, is het Dins dagmiddag, circa 12 uur, tot een formeele vechtpartij gekomen, meldt de „Tel." Twee als heer gekleede personen kwamen zich op het privékantoor van de Noord-Nederland- sche Bankvereeniging, Damrak 11, bekla gen over een, naar hunne meening, -minder goed3 afwikkeling van zaken. De bank directeur was juist 'bezig eenige rolletjes goudgeld te tellen, welke bezigheid den be zoekers blijkbaar een geschikt oogenblik toescheen, tot handtastelijkheden over te gaan, In de verwarring, die nu volgde, schijnt een der bezoekers er in geslaagd te zijn, een deel van het goudgeld in eigen zak te-deponeeren; ten minste later heeft de politie in zijn zak goudgeld gevonden, hetwelk afkomstig was van de tafel in het privékantoor der bank. Maar voor het zoo ver was, hadden de handtastelijkheden een vrij ernstigen omvang aangenomen. Een op het kantoor werkzaam zijnde typiste, welke .zich met het geval wilde bemoeien, werd zoo stevig aangepakt, dat. haar blouse werd. stukgescheurd, waarbij zij dermate aan haar arm werd verwond, dat dit lichaamsdeel later verbonden moest wor den. Inmiddels had een jeugdiger kantoor meisje de politie in kennis gesteld met het geen op dat oogenblik in het privé-kantoor geschiedde. Spoedig waren vijf agenten ter plaatse, die de wat. al' te hardhandige bezoekers tot zelfs de ruiten in het privé-kantoor der Noord-Nederlandsche Bankvereeniging had- het moeten afleggen stevig geboeid, on der overgroote belangstelling van het pu bliek, naar het bureau in de Warmoesstraat overbrachten. Een lijst van wanbetalers. Te Delft zal voor de leden der verschil lende Middenstanclsveveenigingen een lijst van wanbetalers worden aangelegd. Amerikaansch. Een onbekend heer stopte Dinsdagmid dag met een auto voor de rijwielbewaar plaats van het Delftsche Poort-stat.ion te Rotterdam. Hij vroeg den bewaarder op den wagen te willen passen, aangezien hij onmiddellijk met den trein naar Antwer pen moest,.die op het .punt stond, te ver trekken. Zonder het commentaar van den rijwielbewaker af te wachten, rende hij het station binnen, den ander met een. verbluft gezicht achterlatend. De. oppasser-tegen- wil-en-dank waarschuwde de politie. Deze stelde een onderzoek in en het bleek, dat de zgak werkelijk zoo zat, als de haastige reiziger verteld had. Het was iemand uit Delft, genaamd P. J. K., die op deze Ame- rikaansche wijze zijn auto had achtergela ten. De wagen is naar den politiepost aan de D ui venyo orde s tra a t overgebracht. Daar is, naar men weet dc stalling van de paav- den en motorfietsen yan de bereden- en motor-brigade. Waaneer de Delftenaar uit Antwerpen terugkomt,kan hij er zijn kar halen. Hij is er in elk geval goed opgebor gen. De smakelooze luitenant. Bij de Luchtvaartaf deeling te Soester- berg kwamen in den laatsten tijd voortdu rend klachten voor over de aardappelen, die aan de miliciens worden verstrekt. Vrij dag jl. werden deze Machten door de be trokkenen ter kennis gebracht, van den dienstdoenden luitenant van de week. Hier op zijn de aardappelen gekeurd door den luitenant Koppert, die de aardappelen goed keurde en verklaarde, dat dergelijke klach ten niet mber zouden worden geaccepteerd. De ontevredenheid over de aardappelen bleef bestaan. En eindelijk schijnen deze klachten den commandant der Luchtvaart- afdceling ter oore te zijn gekemen. Althans door hem werden de aardappelen Dinsdag jl. opnieuw gekeurd,* met als gevolg dat door dien commandant werd bepaald, dat de aardappelen niet meer verstrekt moch ten worden, na Dinsdag. De miliciens dach ten er echter anders over. Zij meenden, dat het beter was om die aacdappelen dan ook Dinsdag maar nie/ te rfttigen. Zij weiger den dc aardappelen te eten en toen zij op het uur .van appél geen ander eten hadden gekregen, weigerden zij eenparig aan te tre den. Eerst nadat hun was verzekerd, dat zij 's avonds ander eten zouden krijgen, hebben zij gevolg gegeven aan het bevel om aan te treden. Het komt ons voor, dat met de ernstige en gegronde klachten der miliciens wel wat al te lichtvaardig is omgesprongen dooi den hiervoor genoemden luitenant Kop pert. „Volk". Een gelukkigs gemeentel B. en W. der gemeente Blokker stellen den gemeenteraad voor, voor 1924 geen. plaatselijke inkomstenbelasting te heffen, alsmed de opcenten op de. personeele be lasting te doen vervallen. In het vorige jaar werd totaal f 7000 plalaselijke inkomstenbelasting geheven en bedroegen genoemde opcenten f 1519.48 Ook het electrisch bedrijf in deze ge meente staat er zoo gunstig voor, dat voorgesteld wordt én den stroomprijs én de lichfpuntenbelasting beide te doen ver lagen. Ësssfenl. Berichten Een menschenredder. Dinsdag is te Bordeaux een zekere Jean Dumas bij een poging om een -jongen uit de Gironde te redden verdronken. Dumas, is ridder van het legioen van eer en bezit 25 medailles voor het redden van levens uit zee. Toen Dumas den jongen in het wa ter zag vallen, sprong hij hem, ondanks zijn 76 jaren, na, doch hij kreeg krampen en zonk weg. Enkele uren later werd zijn lijk met dat van den knaap uit de rivier opge haald. Brutale overval. Dieven hebben in den tuin van haar villa aan de Riviera de vrouw van een bankier en haar gezelschapsdame, een Russische, overvallen. De vrouwen bevonden zich op het balcon van het benedenhuis, toen plot seling twee mannen te voorschijn sprongen, die de dames vastbonden, haar met revol vers bedreigden' en de sleutels opeischten. De roovers doorzochten vervolgens het huis en vertrokken met medeneming van een aantal juweelen. Ontvreemd werden een zeldzame diamant ter waarde van bijna twee ton en een collier met 130 paarlen, een waarde vertegenwoordigend van 120.000 gulden. De politieheeft het parelsnoer te ruggevonden. De dieven hadden het naar het schijnt, verloren. Ongeluk in de haven van Havre. Vijf matrozen gestikt. Terwijl in de haven de Fransche boot „Caroline" werd gedesinfecteerd, drongen de daarbij gebruikte gassen door tot inde machinekamer. Tengevolge hiervan kwamen vijf matrozen door verstikking om het le ven, terwijl zeven andere in levensgevaar verkeerden. Duitsche stow-aways te Londen aangehouden. Gezagvoerder Martens, van de Duitsche vrachtboot' Barbara werd te Londen voor het pnlitiegcrecht veroordeeld tot een hoete van vijftig pond sterling wegens het aan land laten van een tweetal Duitsche .kler ken, zonder paspoort eri zonder vergunning van de Engelsche immigratie-autoriteiten. De beide Duitschers hadden zich te Ham burg aan boord verscholen en wérden gedu rende de reis ontdekt. Een hunner verklaarde door den gezag voerder ondervraagd te zijn hqe hij aan boord was gekomen. De gezagvoerder ont kende dit en verklaarde onkundig te zijn gebleven van bet feit, dat de beide klerken zich aan boord bevonden. De politierechter verklaarde, dat de vrachtboot in beslag zal worden genomen, wanneer de boeto binnen 3 dagen niet zaj zijn betaald. Een aanvaring van trawlers uit Grimsby. Onder -de Engelsche kust kwamen twee trawlers uit Grimsby met elkander in aan varing met het gevolg, dat een van de vaartuigen de „Maos-olia", binnen eenige minuten zonk. De bemanning, uit 12 perso nen bestaande, sprong over boord en werd door een sleepboot opgepikt. De gezagvoerder van het gezonken schiy sprong in het water met zijn zwarte kat in den arm, en werd samen met het dier gered. Een vreeseiijkc bekentenis. Een geschiedenis, waaruit blijkt, welke onrusten kwellingen des gewetens een misdadiger kunnen pijnigen, wordt uit een plaats in Nevada (Ver. Staten) gemeld. Een land-opzichter, die een inspectie tocht deed door het berggebied, nabij de stad Eureka, stiet op een bouwvallige hut in Culver Canyon. In een soort slaapkooi vond hij een men schelijk geraamte, terwijl uit een soort brievenhanger aan den muur een vuil en vergeeld vel papier hing-, waarop een ver klaring .geschreven was, die reeds dateer de van Juli 1899. Een gouden horloge, waarop de letters' „L. R. S." gegraveerd waren, en een gou den horlogeketting lagen naast het ge raamte. De verklaring luidt als volgt: „Na 14- jaren rondgezworen te hebben, ben ik weer terug in de hut, die ik zelf c bouwd heb. Ik vraag mij af, of iemand dit ooit zal lezen, of zal dit papier naast- mij verrot* ten? Zes jaren liggen nu achter mij, die een hel voor mij geweest zijn; zo zijn zeker het begin van de vergelding. Het schijnt mij, dat ik gemakkelijker rust zal vinden, wanneer ik datgene neer schrijf wat ik niet durfde fluisteren zelfs, sinds'ik het deed. Mijn naam is Lee Singleton. Ik werd geboren in Crosfield (Maryland); naui dienst in het Zuidleger; -werd tweemaal gewond en bleef in 't leger tot het einde van den oorlog, mijn ouders stierven. In 1871 belandde ik in Eureka» waar ik dienst nam als stoker van den ■hoogoven. Mijn kameraad was een zekere John Murphy, een brutale kerel. Hij be- leedigde mij verscheidene malen. Hij was veel sterker dan ik, een rund gelijk. Op zekeren dag sloeg hij mij. Ik wachtte twee weken op een gunstige gelegenheid en, toen deze zich eindelijk voordeed, sloeg ik hem op zijn hoofd met mijn schop en wierp het lijk in den oven. Daarna sclien het, of elke. schop erts welke in den oven geworgssa werd, op Murphy's lijk terecht kwam e© of het ge luid van het vuur ide taal was, waarin mijn misdaad verweten werd". Uit niets bleek, op welk tijdstip de man wiens overblijfselen in de but gevonden waren, overledn was. Ernstige mijnontploffing in Virginia. T a 1 r ij k o slachtoffers. In de kolenmijnen „Glenrogers" heeft, zoóals gemeld, een ernstige ontploffing plaats gehad, die talrijke slachtoffers heeft geëischt. Reeds zijn 12 lijken vonden. Er is weinig hoop op redding van de 30 arbeiders, die zich nog in de mijn bevin den. Van de 65 arbeiders, die op het oogen blik der ontplofing in de mijn waren, zijn er tot dusverre 23 gered. Een nadere telegram óver de ontplof fing in de mijn Glenrogers meldt, dat 27 mijnwerkers zijn omgekomen. Drie en zestig arbeiders waren op het oogenblik der ontploffing in de mijn werk zaam. Zes en dertig hunner slaagden erin to ontkomen. Lssid» en Tuinboui» Veiling te L i s s e, "van plantgoed, per H.L. op 6 dezer, onder Directie van Hol land's Bloembolienliuis. E V T. La Reine f 13.50; E.Y.T. C.hryso- lora f23: D.T. Murillo f27; Dw. Win. Pitt f155; E.V.T. Artus f 15; E.V.T. Prins v. Oostenrijk f64; E.V/T. Witte Due Max f25; E.V.T. Herman Schlegel f 14; E.V.T. Lady Boreel f 30, E.V.T. Scarlet Due f64; E.V.T. Cram. Brillant f35; E.V.T. Rose Grisdelin f 16; E.V.T. Gele Pr'ns f26; E.V.T. Diana f 17; D.T. Imperator Rubrorurn f57; D.T. Gloria Solis f 2P,; Dw. Wm. Copland f20; Dw. Clara Bult f 6.50. Kwaliteit: La Reine t./m. Pilt, goeu; f de rest middelmatig en daar .beneden Belangstelling cn kooplust groot. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. 6 November. Geboren: Jakobus Johannes z. van P. Haasbeek en A. C. Hitner Palien d. van H. Niehot en J. Siere. Ondertrouwd: J. Meerbeek jm. j. en T. Kriek wed. 30 j. Overleden: A. ter Wee z. 3 w. A. P. Schildde Jong wed. 77 j. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Petrus Nicolaas zoon van H. W. van Meijgaarden en M. J. Noordermeer Willem, zo-on van'G. Gre- bel en M. C. Lens. Overleden: Tjeerd Anne Stokerij echtgenoot van M. A, Mesenig. FfliLLISSEESaEISTEBB Uitgesproken: L. Oud, zonder beroep, Hoofddorp Haarlemmermeer; cur. mr. L. U. Rengers, Hora Siccama. A. J. G. de Vries, reiziger, Franklinstraal 51, Heemstede; cur. mr. M. Sling® berg. AtöSTERDAfóSCHE ANTHRACJET-MAATSCHAPPIJ. Vertegenwoordigster dep DQRÏ445Ï8&LE S¥3BJWEf3 HEERENSINGEL 34-35 TELEFOON 9523 Levert op naam der üfflsjjn in verzegelde zakken DO^A^SALE ANTHHACIET. Anthracse* No. i (50/80 m.m.) f3.50 atIpR n_„ Antforaciet 2 (30/50 m.m.) f3.55 I Anthraciet 3 (20/30 m.m.) f3.25 p Prima Anf-hraciefi Eierkolen f2.60 franco tnu>s OPLEIDING tot T^past(e)5 SteËio=T^pEst(e)j Cotirespsndeni(e), Boekhouder enz. CLUB- EN PRIVAATLESSEN IN: 7989 Hederiandsch, Rekenen, Handven-beferen, Stenografie, Boekhouden (c. a.), Moderne Talen, Handelscorrespondentie. flanelig Gagels - Vraaoi prospecios en inllclilingen STENO -DACTYLO-PQNTSCHOOL Nieuwe Rijn 68a - Telefoon S2I9 PRSJSNOTEEBING. Dik vet gerookt Spek f2.50 Mager gerookt Spek f2.50 Rauwe Reuzel f3.50 Zuiyer gesm. Reuze! f2,50 Zuiver gesm. P.undvet f2.50 Alles per 5 pond. Noordeinde 37, Telefoon 716. 7996 .Moest - Keelpó"rteï?l »abohbo«2 BJoemeBsmagazBjn Pieterskerkhof 12. Mooie Cy- clame 50 cent. Mooie Primula 30 cent. Sierpalmen vanaf f 1.50 Chrysantheums in alle kleuren en goedkoop. SS8 EL RENEE Bij dc Veiling, 2 Novem ber 1923, in het „Plof van Holland" te Noordwijk-Bin- nen, gehouden door C. VER- SLUYS, Notaris te Leiden, is ingezet: Dc Villa „MARE VISTA" met Erf, aan dé Zuid-Boule vard te Noord wijk aan Zee, naast het „Huis ter Duin", op i- f 10.000, dadelijk verhoogd niet f «800. nog verhoogd met f 500, Nadere verhoogingen als gebruikelijk te Leiden. Afslag op Vrijdag 9 Novem ber 1923, voorm. 11 uur, in het „Hof van Holland", te Noordwij k-Binnen. 879 MEST. Wij kunnen nog leveren, prima ruige Mest. A. J. v, STIJN, 7995 Warmond. OPENBAAR SLACHTHUIS. Vrijdag van 9 tot 10 uur, verkoop van een buitengewone groote partij versch Paarden- vleesch (voorwaardelijk goed gekeurd), 6 pond Lappen l'l.CO, Rosbief 40, Biefstuk 50 cent per pond. 7900 N. Wassenaar I ?uT £S P G \7 S 5 8 E Puik beste Winteraardappelen Bravo's 15.90, Cohinor's f5.40, Red Star f5.25 per 70 K.G. H. ZIRKZEE, Gouwsluis, Alpben a/d. Rijn. 7992 ÖE¥1SCHHML HAARLEMMERSTR. 232 TELEFOON 666. Heden voorbanden: De echte EJfrokking. Versehe Spierang. Geweekte StokvêscEï. Stoot?- cn EakpaSang. ScSieB eon ScheEvasch. Versche Haring, enz. Versctae gepelde Garnaüen 15 cent per ons. Deze zaak heeft geen filiaal. 7998 Aanbevelend. A. VAM OER 5CAAS. STALBENOODIGDHEDEN! Alvorens inkoopen te doen, informeer U dan ook even in de bekende Ijzer- en Touw- winkel, daar is steeds van alles te bekomen, tegen billijke prijzen en solide kwaliteit. Ruime sorteering: diverse Ram pels, Kettingen, Noodschalmen, Staakbaken, K laven, Engelsche Mestvorken, Hooigraven, Hou ten- en IJzeren Schoppen, Paa.rdenruiven, Hooimanden, Touwwerk, Varkenstroggen, Stalbezems, enz. Vaste prijzen. Franco levering. A. J. HART- WIJK Jr., ÏJzer- én Touwh., Nieuwe Beestenmarkt 9, 7994 - (Schapenmarkt). KECTIRGATSE. TE KOOP AANGEBODEN: Zeiltuig voor groote Roeiboot of Vlet, zoo goed als nieuw voor slechts f13.50 met alle toebehooren, Bakkers- ofKrui- denierskar, in goeden staat voor f 28.50, Gramophoon, dege lijke Machine, pracht eiken Kast en koperen Hoorn voor slechts f16.00, een pracht Verre kijker (minocle) grootste maat voor slechts f 17.50. Brieven en bezichtiging P. G. MULDER, Rijnsburg, Vliet N.Z. 65. 3219 Voedert Uw kippen in het koude, gure Jaargetijde met Prima samensfielling- Hoogs voedingswaarde. Gegarandeerd gehalte: onjeV< 36% Eiwit en Vei en 42,6 /o ZetmeelstofFen. NEEMT PSGEF. Zakjes van 25 pond f 2.75 50 pond f5.00,100 F f9.50 en franco. Tirma Gés. BLöISK, IEI Kort Galgewater 12-15, T'| 23i Firma K. BLONK ZOHEH, LEIDSCHENDAM, Tel. Advorteeren doet verk' ■goopfi'1'

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4