WW. Limonades DE ECHTE. JMoftdmfUikaGji I. VAM DER STOK Pyrex Vuurvast Glaswerk Overal verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK R.H.W. Wilt u in uw kerk uw bezoekers opwekken om deze conferenties te bezoeken'? Ik wenscb zelfs een stap verder te gaan. Zou het niet gewenscht zijn, dat wij tezamen gingen optreden voor roomschen en pro testanten tegelijk en in het openbaar met elkander van gedachten wisselden? Mij dunkt, als er iets is, wat tot denken en onderzoeken prikkelt, dan is 't juist het aanhooren van tegenover elkaar staande zienswijzen. Geachte Heer Vergeer, ik vertrouw er op, dat u mij op dit schrijven in oprecht heid zult antwoorden in dit blad. N. J. G. SCHERMERHORK Nieuwe Niedorp, Oct. 1923. Aan dat verzoek, in dien laats ten re gel uitgedrukt, is volledig voldaan door het volgend antwoord: Aan den Weleerw. Heer Ds. N. J. G. Schermerhorn Tegenwerking in zake onze Conferenties hadden wij Uwerzijds niet verwacht. Uw krachtige aansporing (waarvoor wij U dankbaar zijn) om te gaan luisteren, ver wondert ons niet. Uw handelwijze is ge heel logisch en rationeel, beoordeeld naar het standpunt, waarop U staat omtrent „vrij onderzoek" in geloofszaken. „Vrij onderzoek" wel te verstaan volgens Uwe opvatting. Den katholiek staat 't vrij te onderzoe ken op welke gronden de geloofswaarheden steunen. Met recht en reden mag dan ook beweerd worden, dat „de Roomsche Kerk 't vrije onderzoek niet versmoort. Het ker kelijk leergezag dat in dezen onfeilbaar is maakt uit, wat als geloofswaarheid Is aan te nemen. De katholieke kerk hul digt echter niet het beginsel: Menschen, zoekt vrij en gelooft, wat U goeddunkt. Hier gaat het er thans niet om uit te maken, welk standpunt - het Uwe of het onze het juiste is. We hebben slechts even de antwoorden te motiveeren, welke wij gaan geven op de door U gestelde vragen. U bgrijpt reeds, dat waar wij een verschillende standpunt innemen, ook de consequenties verschillend zijn. Waar wij U toegeven, dat U vanuit Uw standpunt logisch en rationeel handelt, meenen wij dit evengoed te mogen zeggen van de ge volgtrekkingen, die uit ons standpunt voortvloeien. Ie. U vraagt: „hebt U er ook bezwaar tegen, dat de Roomsche gemeenteleden eens kennis komen nemen van de protes- tantsche denkbeelden en meeningen?" Het antwoord luidt: a. Indien de katholieken daarheen gaan omdat zij de mogelijkheid niet uitgeslo ten achten aldus de waarheid te achter halen .moet hun de gang naar die Con ferenties worden verboden krachtens bet zooeven besproken katholieke standpunt n.L: het kerkelijk Leergezag alleen maakt uit, wat te gelooven is. b. Indien de katholieken daarheen zou den gaan slechts uit nieuwsgierigheid dan zou de gang naar die Conferenties nog moeten ontzegd worden, vanwege de gevaarlijke gelegenheid tot verzwakking van geloofsovertuiging. Wie het gevaar bemint, zal er in vergaan. 2e. U vraagt: „Zou bet niet gewenscht zijn, dat wij tezamen gingen optreden voor Roomschen en» Protestanten tegelijk en in 't openhaar met elkander van ge dachten wisselden". Antwoord: Dan zouden wij de Room schen langs een omweg naar Uw Confe renties brengen, ben dwingen te luisteren naar leeringen, die niet zijn van de Roomsch Katholieke Kerk, die naar ouzo vaste overtuiging alléén is aangesteld, om Christus' leer te verkondigen. Maar DomineeIs 't U wel ernst? Dordt >-Genève—Rome en Wittenberg met Ko ningsbergen incluis ik wil zeggen, heel ongeloovig en geloovig Nederland zou de buik vast houden van 't lachen, indien Dominee Schermerhorn met 'n Roomschen Pater op stap ging! Wat nut hebben openbare debatten en dan nog wel godsdienstige debatten, ach, laten we daarop niet verder ingaan! Veroorloof mij, Weleerw. Heer, nog even de opmerking, dat onze Conferenties niet gerioht zijn tot het Protestantisme, maar tot alle niet-Katholieken. Er is geen sprake van aanval op 't Protestantisme. Het gaat alleen over,de uiteenzetting der Katholieke Geloofs- en Zedenleer. In de zen cursus wellicht minder specifiek Roomsch, dan in een mogelijk volgende serie. We bedoelen een uiteenzetting der katholieke leer, met vermijding van alles, wat andersdenkenden kan kwetsen. Open bare polemiek is zoo weinig ons doel, dat wij daartoe in do kerk in 't geheel geen gelegenheid geven en niet dan in uiterste gevallen daartoe zullen overgaan in de publieke pers. P. fr. DEODATUS VERGEER, Nieuwo Niedorp. O.F.M. OPROEP VOOR DEN NOOD IN DUITSCHLAND. Hieronder volgt de brief van den Kar dinaal-Aartsbisschop van Keulen in zijn „De gruwzame hongersnood dwingt mij, aan de Katholieken van het buitenland openlijk dezen smeekenden hulprccp te richten 'een hongersnood, waarin de millioenen tellendo bevolking van mijn aartsdiocees door de algemecno werk loosheid en wanorde van dag tot Hag jam- merlijker wordt neergeworpen. Mij bloedt en breekt bet hart bij do ellende des volks, die dagelijks mijn ooren moéten hooren en mijn oogen moeten zien. Op mijn herderlijke reizen hebben gees telijken en burgemeesters mij handen wringend verzocht, alle denkbare wegen te beproeven, om de onafwendbaar schij nende catastrofe van een bloedigen ver- Bchrikkingslijd, van een groote sterfte on der de hongerlijdende, verkleumde, ver bitterde en vertwijfelde bevolking, vooral van de zwakken' en zieken, van de moe ders en kinderen toch nog, zoo mogelijk, op het laatste oogenblik te stuiten. Mijn oproep om redding heeft met bin nen- en buitenlandsche politiek niets uit to staan en bedoelt ook niemand aan te klagen. Hij wordt mij ingegeven door de hei lige overtuiging, dat het mijn herderlijke plicht is, als een vader voor do mijnen in dezen tijd van den jammerlijksten levens nood het uiterste te wagen. Het gaat zonder overdrijving, om millioenen men- schenlevens in het middelpunt van Euro- peesche cultuur. Om de Liefde van den gekruisigden Heiland wend ik mij daarom tot u, Ka tholieken van het buitenland, opdat uwe christelijke naastenliefde! het voorbeeld van milddadigheid van den Heiligen Vader volge. Brengt aan het Katholieke Rijnland en de gezamenlijk hier lijdende bevolking met uw liefdegaven snel hulp, eer het te laat is! Zendt ons vooral levensmiddelen voor onze vele gTOOte steden en industrie-cen tra en helpt ook, naarmate het in de eerst volgende weken steeds kouder wordt, met kleeding en kolen! De zendingen kunnen aan het Katho lieke Karitasverband van het aartsdio cees Keulen te Keulen, of aan de plaatse lijke Katholieke Karilas-secretariaten van het aartsdiocees Keulen gezonden worden. Zulke secretariaten bestaan in Aken. Barmen, Bonn, Krefeld, Duren, Düsseldorf, Elberfeld, Essen, Keulen, München-Gladbach, Mülheim-Ruhr, Ober- hausen, Opladen, Solingen, Steele, Uer- dingen, Viersen en Werden-an-der-Ruhr. Aan do bezettende mogendheden echter verzoek ik, het spoorwegverkeer voor dit reddingswerk in de ruimste mate vrij te in de afgelo'opcn jaren voor ons gedaan. Wij zijn n diepe dankbaarheid verschul digd. Maar om Christus' wil verlaat ons niet in dit uur, waarin de nood op het hoogsto gestegen is en de ondergang an ders onvermijdelijk is. „Weest barmhar tig, gelijk ook uw Vader barmhartig is". (Luc. 6, 36). De Aartsbisschop van Keulen, KAREL JOSEPH Kardinaal SCHULTE. Keulen, 27 October 1923. Men zende zijn liefdegaven aan het R.-K. Huisvestings-Comité, kring Lei den, zooals gisteravond in dit blad werd bekend gemaakt. Feestavond R.K.V.V. „Leiden". De jonge Roomsche voetbalclub „Lei den" heeft gisteravond in de zaal der St. Jozefgezellen-Vereeniging een uitnenïend geslaagden feestavond geil ouden ter vie ring van het in het afgeloopen seizoen behaalde kampioenschap in do 2 klasse van den Dioc. Haarl. Voetbalbond. Aanwezig waren o.m. de nieuw benoem de Geestelijk Adviseur, de Weleerw. Kape laan J. G. G. Groot, de Weleerw. Pater A. J. M. v. d. Donk, do heer A. Hubaly, bestuurslid van den D. H. V. B., de heer Braun, s'ecr. der Pu K. V. V. „E. M. S." te Noordwijkerhout en verder allo leden der vereeniging met tal van familieleden. Do Voorz. der Vereen., do heer A. Meers hoek, opendo den feestavond met den Glir. groet en heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. gaf vervolgens een kort overzicht van het jeugdig beslaan der vereeniging. Opgericht 5 Oct. 1921 werd het eerste seizoen met vriendschappelijke wedstrijden doorgebracht. Het tweede sei zoen werd daedlijk ingeschreven in de 2o klasse van den D. H. V. B.b alwaar ihet kampioenschap werd behaald, zoodat - ge promoveerd werd naar do lo klas. Dit succes is ongetwijfeld to danken aan de verrichtingen van het eerste elftal, maar tevens aan de eendrachtige samenwerking en broederlijke eensgezindheid van leden en aspirant-leden. Dit behaalde succes moest natuurlijk gevolgd' worden een fuif en uit do' leden werd een feestcommissie benoemd, die zich uitstekend van haar taak heeft gekweten en er zelfs in ge slaagd is uit de leden een tooneelclub to vormen, die een tooneelstukje op zou voe ren. Op het laatste moment was een der leden echter uitgevallen door een plotse ling vertrek naar het buitenland en daar voor speelde thans mede de heer H. Klein Spr. dankte vervolgens den heer J. Jor daans, die met zijn mandoline-quintet zijn welwillende medewerking had toege zegd. Tenslotte deed de Voorz. een krachtig beroep op allen tot steun aan de vereeni ging. Na een tweetal fraaie nummertjes man- doline-anuziek, verkreeg do Geest. Advi seur het woord,, die memoreerde hoe Kapelaan Nieveen v. Dijkum gemeend had wegens le drukke werkzaamheden te moeten bedanken voor het adviseurschap en waar Z. D. H. de Bisschop-van Haar lem het adviseurschap van do sportbewe- ging zeer belangrijk acht, heeft Z. D. H. dat ontslag eervol verleend. Wijl nu Pater v. d. Donk, dien men aanvankelijk als opvolger dacht, te overbelast is met werk zaamheden voor de sociale vereenigingen, is spr. tot adviseur benoemd. ZijnEerw. zegt, dat hij gedurende zijn- 3-jarig leven in do Haarlemscho sportbeweging, de noodzakelijkheid van het Roomsch geor ganiseerd zijn maar al te goed heeft inge zien. Door de sportbeweging op neutralen grondslag toch' zijn vele jongelui verloren gegaan voor de Roomsche actie en voor het Roomsch geloof. Spr. wijst er verder op, dat in die neutrale sportbeweging maar al te veel propaganda gemaakt wordt voor de S.D.A.P., daarom verlangt Z.D.H. de Bisschop dan ook een Roc-m- scbo sportbeweging. Onverantwoord noemt spr. het, wanneer menschen, die ontwik keld zijn en in staat zijn om de Pmomscho sportbeweging te steunen, zulks niet doen, BÏSEESTI3&&T 155 4145 SSeëfaüeerd VLEESCIISCiiOIflS - DERSEilEH, eoz. Allóénverkoop voor Leiden. gfêDALDOOS terwijl ze weten dat de jongelui anders wellicht verloren gaan voor het Roomsche geloof; (Wie geeft zich op als donateur of donatrice? Adres W. G. v. Hoorn, Prinses Wilhelminastraaf 12) Spr. voegt er aan toe, dat veel, waL^oor Patronaat of Jozef- gezéllenvereenigihg niet is bijeengebracht, dat zulks is gedaan door de Roomsche sportbeweging. Laten we dus, aldus be sluit ZijnEerw., deze goede zaak steunen en Roomsche sportoefenaars zijn. Hierna verkreeg de hoer D. Haverkorn liet woord, die voor de aanwezigen enkele coupletten ten gehoorc. bracht, die de lachspieren der aanwezigen ontspanden. De trouwo gezel van de vereeniging, de WelEerw. Pater v. d. Donk, verkreeg als- nu het woord, die onder dankzegging voor de ontvangen uitnoodiging, de vereeniging hartelijk feliciteerde met het behaalde succes. Spr. noömde het een kranig stuk werk en hoopt, dat dit kampioenschap door zeer vele andere gevolgd mag worden Spr. onderstreept vervolgens de woerden, door den geest, adviseur gesproken, en wekt allen op om toch belangstelling te toonen in het werk dier jongens, die hun Roomsch ideaal hooger stellen dan hun sportlust. En die belangstelling moet zich toonen niet enkel in het donateurschap maar in het hij wonen der wedstrijden. Dat geeft meer vuur en geestdrift aan de spe lers. Hoevelo belangstellenden hebben de neutrale sportvelden niet. Daarom dus, al len naar den wedstrijd Leiden—'Concordia Hierna leidde de Voorz. het tooneelstuk in, getiteld „Hiep, hiep, hé voor de R. K. V.", spel van den voetbal in ernst en luim, in 3 bedrijven. De Voorz. wees erop, dat in dit stuk gezongen wercl de „Leiden" marsc'li tevens club-lied, vervaardigd door den heer J. 'Scheepens. Spr. zegde dezen vriend der vereeniging hiervoor hartelijk dank. Rest was nog te zeggen, dat de uitvoe ring van dit stukje werkelijk goed was, hetgeen te meer te roemen is, daar de meesten der medespeienden nog niet voor het voetlicht geweest waren. Het pro gramma was overladen, zoodat het be stuur genoodzaakt" was het in te korten Echter mag gezegd, dat allen zich goe/i vermaakt hebben, doch wat ons bovenal trof, was de gezelligheid dio er onder de leden onderling heerschto en wo mogen dan ook constateeren, dat de onderlinge hand gisterenavond zeker hechter is ge worden. Zestig-jarig jubileum der Mannen- Congregatie van de H. Familie. Van Woensdag 21 Nov. tot en met Zon dag 25 Nov. zal plechtig worden gevierd het zestig-jarig jubileum der Mannen-Con gregatie van de H. Familie hier ter stede. De geestelijke oefeningen zullen worden geleid door den hekenden conferencier, den WelEerw. Pater P. Vcets, Redemptorist. Men. boude met deze data rekening bij liet uitschrijven van vergaderingen. Dg melkprijs. Dinsdag vergaderden onder leiding van den heer Ui'cenbogaard, de besturen van beide melkveehoudersbonden met den ge- combineerden Leidschen Melkhandel. Op de laatst gehóuden vergadering werd beslo ten, cm den melkprijs met twee cent per liter te verhoogeu, met dien verstande, dat, wanneer de prijs zich in andere steden zou wijzigen, men dadelijk met dén melkhan del in onderhandeling zou treden. Door de verdeeldheid onder de groote. melkinrichtingen bestaat er in Zuid-Hoila-nd geen organisatorisch vastgestelde melkprijs Do kring Leiden heeft echter liet organi satorisch verband weten to bewaren en*de leden hebben zich strikt aan het besluit van dó laatste vergadering gehouden, niet tegenstaande de verlokkende aanbiedingen van buiten de stad gevestigde melkinrich tingen, die de melk voor hooger prijs wil den afnemen. Hiervoor werd dan ook uitdrukkelijk dank gebracht door den Leidschen Melk handel aan de melkveehouders. Zoolang het nog een enkele melkinrich ting betrof, hebben de besturen van de melkveehouders gemeend hieraan geen oor te mogen verleenen, doch do omstandig heden zijn nu van dien aard, dat overal hoogero aanbiedingen worden gedaan. Cm nu te voorkomen, dat de melk .rond om Leiden, zal worden opgekocht door an dere inrichtingen, vragen de melkveehou ders een verhooging van één cent per L. Op grond dat de zuivelprijzen een ver hooging van de melkprijs niet motiveeren, meent de melkhandel hieraan niet te kun nen voldoen, doch, gedwongen door de groote vraag naar melk van buiten af waar men gaarne den gevraagden prijs en hooger wil betalen, zal do melkhandel het voorstel aan de algemeene vergadering, welke he denavond zal worden gehouden, in overwe ging geven. De uitslag zal dam dadelijk aan de betrokken besturen worden medege deeld. De eventueele verhooging zal ingaan op 8 November a-.B. Ontraouw procuratiehouder. Namens do wed. C., winkelierster in manufacturen, alhier, is bij de politie aangifte gedaan, dat de firma door haar procuratiehouder N. in de laatste jaren is benadeeld voor een bedrag van f 16.000. Deze fraude werd ontdekt doordat N. ziek werd en een ander het beheer der firma werd opgedragen. Aan do zaak was tevens een boekhouder verbonden, die van de knoeierijen echter niets bemerkte, omdat N. de fraude pleegde voordat de boekhou der de bescheiden in handen kreeg. Op last van den Commissaris van Politie is de ontrouwe procuratiehouder gisteren in Den Haag gearresteerd en naar hier over gebracht. Het Centraal Stombureau heeft van middag gekozen verklaard tot lid van den gemeenteraad in do vacature-Piekaar (S.-D.) den her W. C. van den Heuvel. Do sergeant Schouten van heb 4do regi ment infanterie is aangesteld tot kamp wachter van de schietbanen te Katwijk aan den Rijn. In het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond, aan do Steenschuur, is gis teravond een rijwiel ontvreemd ten na- deele van den kantoorbediende J. G. alhier en een gummi-regenjas ten nadeele van P. B. uit Katwijk. In een hotel alhier kwam een dame, die tijdens haar verpoozen op de toilette twee gouden ringen van de vingers deed om de handen te wasschen, even later tot de onaangename ontdekking, dat beide ringen verdwenen waren. „Onze Tooneelclub". Aangemoedigd door 't succes en de prachtige recensie verleden jaar met de opvoering van „Haar Offer" verworven waagt „Onze Tooneelclub", onderafd. van den R.-K. Vrouwenbond afd. Leiden, zich andermaal voor 't voetlicht op Dinsdag 27 Nov. a.s. te 8 uur in Zomerzorg. De volgende tooncelstukken zullen wor den opgevoerd: Een geheel nieuw stuk „Do Vondeling" voorafgegaan door „De Hciligo Kindsheid" van J. Golaris, Kape laan te Kerkrade. Daar 't batig saldo evenals verleden, jaar voor een goed doel bestemd is (toen kon ver over de f 100 worden afgedragen) hoopt en vertrouwt het bestuur dezer vereeniging op aller steun, wanneer in de komende dagen u de toegangsbewijzen worden aangeboden. De prijzen staan onder ieders bereik. Voor do omliggende gemeenten, die ons met een bezoek willen vereeren zijn toe gangsbewijzen te verkrijgen bij de Wed. HuiJ>ers, Haarlemmerstraat. HET BESTUUR. MUZIEK. Maatschappij voor Toonkunst. Residentie-Orkest. Een buitengewoon programma heeft veel menschen naar de Grooto Stadszaal gelokt! Als cenig groote nummer voor het eersto deel van den avond stond er „de vijfde Symphome" van Mahler. Een in troductie heeft dit werk niet noodig. Over Mahler's muziek is al veel geschreven; de genialiteit van Mahler is erkend ge- wordefc. Nameloos leed, berusting en overwinning; ziehier de wondere menge ling in Mahler's werken. Altijd weer is er een ondergrond van melancholie, tot zelfs in de uiting van vreugde toe die in deze Symphonie al heel schaarsch te vin den is. Steeds en immer een groote echt- menschelijke worsteling en ontroering, en naast do grootste opstandigheid van de ziel de allerhoogste berusting. In Mahler's vijfde wordt het hart als het ware overstelpt van wee (hoe beangsti gend doen het do hoorns) en opgenomen in do mystieko stemming der berusting, 't Geeft scherpe contrasten: do buitenspo rige worsteling eenerzij ds en daartegen over Mahler s idealistische intenties. Deze wisseling in de stemmingen doet een blik slaan op het geweldig kunnen van den ^meester. Mahler schroomt niet naast zijn grootscho en machtige effecten ook het ge wone neer to schrijven, heel gewoon klin kende melodieën. Bij Mahler zit grootheid ook in liet gewone, want 't draagt zijn persoonlijk cachet. Dr. Van Anrooy heeft zich wel weten in to werken in de Mahler- fèa as bondig VSEMESOTBUiKE VISCKVERKi Aan den gemeentelijken Vise!. Vischmarkt IS (Telef. 1225) is D01J verkrijgbaar VERSCHE HARING SCHELVISCH a f 0.21—f 0.35, a f 0.23—f 0.36—f 0.47, ZUIDERS a f 0.45, KABELJAUW a f 0.42. G| f 0.48, TARBOT a f 0.62 per pond) der dooiToopend verkrijgbaar IN), en VOLLE HARING a f 0.04H pe, N. C. DE GIJSELA AR, Burgej Leiden, 7 November 1023. B. en W. van Leiden brengen le meene kennis, dat de beslissing c_ zoek van C. Dirkse, om vergunning richting van een sigarenmaker ij ent kerverij in heb perceel Narmstraat Sectio B No. 2287, is verdaagd. JtpM LEIDEN. Woensdag. Conferentie voer niet-Ki ken „St. Petruskerk", te 8,1 Donderdag. Uitvoering Sixtijnsche te 8.15 uur.. Donderdag R.-K. Bouwvakarbeiders, gebouw, te 8 uur. Apotheek dio tot en met Zond Maandagmorgen eiken nacht en de dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel.S De apotheek van het Ziekenfoo' Hulp der Mecschheid is steeds gt doch alleen vcor leden van dit Fos Tslaspafisoh Weep&sri volgens waarnemingen verricht in gen van 7 Nov. 1923, niedege door het Kon. Ned. Meteorologis Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.763.2 Valenli Laagste Barometerst.: 747.3 Akurt; Verwachting tot den avond van Zwakke tot matige Westelijke tol lijke wind, nevelig tot half- of bewolkt, aanvankelijk weini neerslag, overdoe iets zachter. idéé. Natuurlijk en eenvoudig als geeft hij zich geheel. Geen valscliei ging, die zich aan ons-opdringt. Zw soms zeer suggestief in zijn ot piëteitvol streven. Bij wijlen zou u langd hebben naar een meer nijpa voelsuiting en een meer felle heli Het „Residentie-orkest" had een gen avond en was saamhoorig in geving. Technisch was de vertolkii geacheveerd, cn knap en virtuoo Dr. van Anrooy gedirigeerd. Aan den dirigent en het orb es dankbaar huldo gebracht. Na de wachtte een programma, hoewel h der ieders bereik liggend, minder baar vooor het orkest op zickz«! jongo cellist Louis Schuyer zou 1 cert A kl. t. van Lalo voordrag! orkestbegeleiding. Deze zoo mek muziek stelt hooge eischen aan i tolking. 't Wil mij voorkomtm, solist aanvankelijk niet geheel op mak was. Later speelde liij zich in. is er hij hem zeker aanwezig. Tn: hij zijn spel nog veel verdiepen, i maken, en meer variatie aanbrec klankbelichting. Technisch heeft hij zuiver spel doen hooren. De cello Is last van zakken, wat door opsle gauw hersteld werd. Alles klonk ral do mogelijkheid is niet uitgeste zijn instrument te weinig toon tel de groote zaal. De begeleiding doorj kest was alleszins artistiek en besfl De dirigent heeft de aangc i'.aiff woonte zijn solisten geheel den fl te laten: Het succes van den kunstenaar is dan ook niet gebleven. Tot slot „Piet Hein", Hollandsc-lia sodie van Peter van Anrooy. meen is dit een kennismaking Leidenaars. Aller belangstelling f de knappo en geestige vcrwerlic? ons mooi, frisch volkslied „Piet 08 de groote orkestrale bewerking, Anrooy bet deed ondergaan, heeft' geest van friscbheid bewaard, die een Hollandscho rakpsodie. Dr. rooy genoot veel waardeering, allo aanwezigen luide blijk gavea. Er was dook tegen den achter^ het podium aangebracht, om sen van geluid te voorkomen. (Men zie voor verder Stadsutë volgende pagina.) VOETBAL. Een record. Bij den Zondag te Silvolde fp voetbalwedstrijd tusschen _SilvoWf Concordia I, uit Aalten,.voor do 1« Geld. Voetbalbond, eindigde deze ste van Silvolde met 25—0. BILJARTEN. Dc Bengel III—De pool Donderdagavond heeft de dero^ ting plaats gehad, tusschen deze het Clublocaal van „De Pool'. pnt. bvt. i Ba-velaar (Do Bengel) 58 47 D. Boon (De Pool) 75 47 F. Labordus 45 49 N. de Wolf C. v. E. .42 53 D. Mioeh 75 f Hurk 75 oS J. Kanbier Jr. '64 5J l5„ 2 K. v. Hoven 60

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2