De brand ta Rotterdam. Men herinnert zich den brand, die Dins dagavond heeft gewoed in het kantoorpand Wijnstraat 133 te Botterdam, "waarbij de zolderverdieping, waarop het arciïl®f der jn liquidatie zijnde bankiersfirma Dcirid- jon cn Spier geborgen wa3, een prooi der (vlammen werd. Onmiddellijk liecfb de po rtie een ernstig onderzoek ingesteld. In jyerband daarmede is aangehouden decon verge A. F. iW. i-j. Brand. Gistermorgen om halfacht ontdekte een knecht van den drogist Slaap te Bussum, dat brand was uitgebroken In diens pak huis achter do meubelfabriek van de firma Doornmalen aan de Brinklaan. De politié- brandweer greep met twee slangen op de waterleiding het vuur aan, waaraan waar schijnlijk te danken is, dat de brand tot het pakhuis beperkt bleef. Dit staat ge heel ingebouwd en was gevuld met allerlei brandbare stoffen als spiritus en terpen tijn. Om kwart over negen was het vuur gebluscht. Een uur later vlamde h.6b echter opnieuw op, maar werd toen weer spoedig bedwongen. De oorzaak is onbekend, de schade wordt door verzekering gedekt. Verbrand. Te Geldrop trok het 6-jarig kind van F. "VV. do gloeiende kachel om. Het kind bekwam ernstige brandwonden. Do toe stand is zorgwekkend. V erdronken, To Pernis is de veehandelaar Van der W. met zijn fiets in een sloot gereden en verdronken. Te Meerssen is het twee-jarig doch tertje van den spoorbeambte S., terwijl de moeder even de kamer bad verlaten, voor over in een groote waschteil met water ge vallen en verdronken. Toen de moeder binnenkwam was de arme kleine reeds over leden. Bekend. In verband met de zware mishandeling van den schippér H. Drenth te Steenwijk, ia Dinsdag nog gearresteerd en naar Zwolle overgebracht een arbeider te Havelterberg De vier verdachten hebben, na door den rechter-commissaris te zijn gehoord een volledige bekentenis afgelegd, waarna ze weer in vrijheid zijn gesteld. Een moedige daad en haar belooning. In verband met hetgeen aan het Hbld. werd medegedeeld omtrent de vernigling van een gaslantaarn in de buurt van Zaandam door een inwoner dier stad, wiens paard op hol geslagen was en welke inwo ner reeds een schade-berekening van de gasfabriek zou- ontvangen hebben nog voor dat bij uit de ziekenverpleging naar huis getrahsporeterd was, deelt de directeur van de gasfabriek te Zaandam aan ge noemd blad mede, dat dit laatste niet juist is. De directeur kreeg eerst 36 uren, nadat de lantaarn vernield was, bericht hiervan door den onwillekeurigen vernieler zelf. Een onkostenberekening was dan ook door de gasfabriek in liet geheel nog niet opge maakt of uitgereikt. De millioenenzwendel. „Tekel" vertelt in de „G. en E.-landr", dat er een aantal lieden aan de beurs van Amsterdam zijn, die te goeder naam en faam bekend staan doch niet geaarzeld heb ben om zaken te doen voor die lui van de Erusselsche Bank. Laatst was er een zoogenaamde execu tie aan de beurs, waarin aandeelen der Danube Oil Cy gestoken waren. De heele beurs wist er van dat die aandeelen inge stoken waren door de heeren van de Brus- selsche Bank, doch £r werd niet tegen ge ageerd, dat de aandeelen in de executie waren. Weet ge waartoe al die aandeelen in de executie werden gebracht? Om er een koers voor te kunnen noteeren, waarmede de rijke hoe ren in Noord-Brabant en Zeeland beetge nomen konden worden en ze wilden de financieele kranten er toe overhalen dien koers, op te nemen', doch deze bedankten tv voor en toen gevraagd werd, waarom de kranten het weigerden, luidd^ het antwoord dat zij zich niet wilden leenen voor dien zwendelboel. Dat was de reden, dat die koers niet. opgenomen werd en derhalve met dien koers geen agitatie kon gemaakt gorden. De Brusselsche Bank is nooit een bank geweest, doch had den naam Bank aange nomen om beter de argeloozen beet te kun nen nemen. Dat lukte wonderwel. Beeds twee jaar geleden werd dikwijls de klacht vernomen, dat in de twee genoemde pro vinciën vele rijke boeren bedrogen waren door een paar Amsterdammers, die hun puike papieren hadden weten af ta trog gelen om daarvoor aandeelen der Brussel sche Bank in de plaats te geven. Volgens „Tekel" ligt de sohuld voor een groot deel bij de Justitie, die niet ingegre pen heeft, toen dat noodig was. Koeien gestolen. 'Gisternacht zijn ten nadeele' "van den landbouwer Joh. Moors, Cammerweg te Maastricht, twee koeien uit de weide ge stolen ter waarde van f 800. Men vermoedt dat de dief de koeien over de nabij ge legen Belgische grens gebracht heeft. Veelbelovend. H' r Te Middelburg hebben twee agéntên van politie een 17-jarigen jongen op heeterdaad betrapt, die met een vriend van denzelfden leeftijd door inklimming inbraak pleegde in een des flachts onbewaakten bakkerswin kel. Ook" de tweede was spoedig aange houden. De jongens hadden de toonbank lade gelicht. Naar z'n vroegereri b~aas teruggewandeld. De slager Sch. te 'Apeldoorn kocht van Sen heer B. te iWenum een koe, die hij tijdelijk in een stal aan den Vlijtschen mtg onder dak bracht'. Toen Sch. den volgenden 'dag de koe uit «Jen stal yilde halen, [was het dier ver dwenen. Bij onderzoek bleek, dat' 3e koé, 'die blijkbaar aan een goeden maaltijd de .Voorkeur gaf boven de slachtbank, den langen weg naar de haar bekende weide alleen had gevonden. Bustig liep zij in de Weide van dan vorisen eitrenaar te grazen Priesterstudent-mijnwerker. De politie van Heerlen hield een Duit schor aan, die niet in het bezit was van de vereischte papieren. Uit het onderzoek bleek, zoo meldt de „Tijd", dat do Duit scher werkzaam was op Staatsmijn „Wil- helmina" en tevens student in een Duitsch seminarie. Hij werkte op de mijn om geld te verdienen voor de voortzetting zijner studies. De oude truc. Op een kantoor aan de Zuidblaak te Bot terdam kwamen één dezer dagen twee» kooplieden, die linnen kantoorjassen voor twee kwartjes te koop aanboden. Tevens hadden ze servetten af te geven tegen bespottelijk lage prijzen. Eenige bedienden hadden wel zin in de koopjes en bestelden. Een en ander zou volgens afspraak later geleverd worden. Toen kwamen de kooplieden met cou pons stof voor costuums voor den dag. De prijs was veertig gulden en wanneer het goed gekocht werd, zou een uitstekend kleermaker den koopers er een mooi pak van aanmeten. Twee der bedienden stolden er zich heel wat van voor. Eén kocht cr vier coupons een ander kocht er eén. Natuurlijk was het hier boter bij de visch en de kooplie den streken f 200 op. De kantoorbedienden wachten echter nog op de levering van de jasjes en de servet ten, terwijl ook de handige kleermaker tot nu toe niet is komen opdagen. Bovendien bleek de stof minderwaardig. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie)! Aan de R.-K. Dienstplichtigen Wederom zullen binnen enkel dagen een flink aantal uwer hij het leger worden ingelijfd. Gdj komt dan in een geheel nieuwe om geving, onttrokken aan het oog van ouders en opvoeders, wellicht in een om geving vol gevaren voor ziel en lichaam. Moet ge dan met vrees en angst uw diensttijd tegemoet zien? Immers noen! Het zal veei van U zelf afhangen, of ge sterk zult staan tegenover do gevaren, of ge weerstand zult kunnen bieden aan de verleiding van vloekers en vuilsprekers en erger. Ook in uw diensttijd kunt ge on getwijfeld verzekerd zijn van den steun welke U van Katholieke zijde zoowel geestelijk als stoffelijk, volop wordt ge boden. Vrienden, maakt gebruik van dien steun; dan zult ge zeker niet slechter texugkeêren in het burgerleven; wellicht zelfs krachtiger, gesterkt door den strijd dien ge ongetwijfeld zult hebben te voeren en waarin ge overwinnaar kunt en moet blijven. Met aandrang sporen wij U aan lid te worden van onze organisatie, den Ned. R.-K. Bond van Dienstplichtigen „St. Joris", die met een prachtig program Uwe belangen behartigt. De contributie bedraagt slechts enkele centen per week en is dus geen bezwaar. Het Centraal Bureau van den Bond geeft gaarne hulp en steun aan alle dienst plichtigen. Als lid van „St. Joris" ontvangt ge gratis eens per maand het bondsorgaan „Geeft Acht", waarin go alles kunt lezen, wat voor een Roomsck soldaat van be lang is. 4 Vrienden, schrijft nog heden .een brief kaart aan het Centraal Bureau van „St. Joris", van Oldenharneveltstraat 33b, Rotterdam, en U ontvangt gratis onze lectuur. - |l Het Hoofdbestuur. SPORT VOETBAL. DIOG. HAARL. BOND. Officieel Districfsnieuws. District Leiden. Woensdag 1.1. vergaderde bet bestuur van bovengenoemd District in het St. Pan- cratius-Patronaat, Hooigracht te Leiden. Alle bestuursleden waren aanwezig. Nadat de Voorz., de heer G. v. Gerwen, met den Chr. groet bad geopend, werd o.m. overgegaan tot de verdeeling der functies van de herkozen en nieuw geko men bestuursleden. Het Bestuur-is samen gesteld als volgt: G. v. Gerwen, Voorz., M. G. J. Braun, Vice-Voorz., A. H. Sclira- ma en H. Schouten, Commissarissen, en D. Haverkorn, Secr.-Penningm. Op deze vergadering werd tevens de competitie-indeeling voor do Junioren be-, handeld. Tot Gompititieleider werd aan gewezen de beer D. Haverkorn. Do Junioren-elftallen werden ingedeeld als volgt: Afd. A.: Leiden I en II; Lisse I, S.J.G. I: E.M.S. I. Afd. B.: Leiden III; Lisse H; S.A.G. I en E.M.S. II. Na nog eenige huishoudelijke zaken werd deze vergadering met den Ghr. gr. dsor den Voorz. gesloten. Do vereenigingen, uitkomende in 3e Junioren-Competitie, worden verzocht vóór 4 Nov. do elftal-opgaven en een bedrag van f 2.50 voor elk deelnemend elftal te zenden aan den Competitie-leider, den heer D. Haverkorn, Alexanderstraat 50, Leiden. Ter bevordering van de goede gang van zaken wordt verzocht 'hieraan ten spoedigste te voldoen. De vereenigingen L.F.C., Lisse; V.F.C., Voerhout: 3.A.C.. Zoeberwoude; en R.V.G. No. 5. 9783 LEiDEN, October 1923 L. S, Wij merkten in onze laatste annonce op, dat ons bedrijf aantrekkelijk is voor allen, die belang hebben bij een goede exploitatie van onzen eigen vaderlandschen bodem. Het mag van algemeene bekendheid geacht worden, dat een welvarende boerenstand ten goede komt aan alle klassen der bevolking. Hieraan mede te werken Is één deronderdeelenvan ons bedrijf, n. I. a. Financiering van landaankoop en •ontginning, speciaal ten behoeve van kleine grondbezitters. b. Het bezit van eigen grondex ploitaties, Eenige mededeelingen over wat wij op dit gebied reeds hebben bereikt geven wij een volgenden keer, 9658 Hoogachtend, Spaarfonds v. Bodemcultuur Rijpwetoring, welke vereenigingen zich niet lieten vertegenwoordigen op de 1.1. gehouden jaarvergadering van het District Leiden, en geen kennisgeving zonden, zijn volgens reglement beboet met een bedrag van f 2.50. Dit moet vóór 15 Nov. worden gezonden aan den secr.-penningm. yan feet District Leiden. De vereenigingen, geen elftal hebbend in de Junioren-Competitie 19231924, worden bij deze verzocht hunne contri butie aan het District, zijnde f 2.50, te voldoen vóór 15 Nov. bij den secr.-pen ningm., Alexanderstraat 50, Leiden. Men gelieve van een en ander goede nota 'te nemen. D. HAVERKORN, Secr.-Penningm. Blauw-Wit naar België. Eet bestuur van-Blauw-Wit deelt mede, dat bet eerste elftal op 25 December e.k. (lsten Kerstdag) een wedstrijd speelt te gen de „Royal Antwerp Football Club" te Antwerpen. Door deze mededeeling is dus de kans van een wedstrijd Blauw-Wit- Ajax op .dien datum buitengesloten. Land- en Tuinboaw Melklevering naar hst Ruhrgebied. Evenals verleden winter zal ook nu weer. volle melk geleverd worden aan het Ruhr gebied, echter zal nu de melk niet betrok ken worden uit Brabant of Limburg, maar uit den Achterhoek van Gelderland. Met 20 besturen en directeuren van Coöp. fa brieken zijn besprekingen gevoerd omtrent een dagelijksche levering van 40 k 50.000 L. volle melk. Omtrent den duur van de levering kon, hoezeer het ook de bedoeling was de leve ring van November tot minstens April te laten loopen, in verband met do bekende onzekere omstandigheden, geen zekerheid verschaft worden. Cras. Nog nooit is er in Friesland in het najaar zooveel grps op stal gevoederd dan thans, een gevolg van omstandigheden. Door den regen zijn de weiden drassig, door den hoogen waterstand ten gevolge van het vele hemelwater staat in menig land water, zoodat de koeion daarin niet verkeeren kunnen. Overal in de weiden is nog volop gras het jaar 1923 is een grasjaar bij uitnemendheid. De hoeren gaan, om het vertrappen van het gras in de lage weido tegen te gaan, hun vee geheel of gedeeltelijk stallen. Dagelijks wordt nu gras gemaaid, dit per as of vaartuig naar den boerderij vervoerd en het vee toegediend. Overal ziet men dan ook dagelijks gras maaiers in het veld; soms met bagger laarzen aan. Al dat gras wordt met de hand gemaaid, omdat eiken dag niet moer gemaaid wordt dan noodig is. Met de machine zou dat niet de moeite waard zijn de paarden aan te spannen, doch bovendien zouden de dieren in den drassigen bodem ook nog slecht werk maken. Menig arbeider heeft door dit maaien gelegenheid een daggeld te verdienen, wat een voordeel is, omdat het werk in het vechoudersbedrijf in Friesland ook al niet ruim is. Aardig is de kleurschakeering, die dat dagelijks bij stukjes maaien ten gevolge heeft. De vandaag gemaaide stukjes heel licht groen, dat van gisteren iets donkerder en zoo allengs tot de gewone graskleur. Net een staalkaart van fabriek van stoffenverven, maar dan in het groot! „Hbld." Buiienla Berechten De waarheid omtrent de Metropoliet Szeptycky, De Poolsche correspondent van de „Tijd.", schrijft Niet onbekend aan de 'Katholieken in Nederland is de Rutheenscho metropoliet Andreas Szeptycky uit Lwow in Polen. Hij heeft immers in Holland vertoefd en een van de jongere Hollandsche geestelijken is hem gevolgd. Ook in zijn Redemptoristen klooster te Zboiska 'bij Lwow heb ik Hol- landsche kloosterlingen aangetroffen. Trou wens, waar in de Katholieke wereld is hij niet bekend? 1 -j-ir Ja-, de maatregelen', die de Poolsche re geering tegen hem nam, hebben de oogen der Katholieken weer op hem gericht. Is do Poolsche Tegeering dan anti-Katholiek gezind dat ze optreedt tegen een Katholie ken Aartsbisschop? In het geheel nietl Het is immers de regeering van een Ka tholiek volk, dat zich dit voorjaar van het socialistisch bewind heeft vrijgemaakt. De kern van de zaak is dezeü Do Aartsbisschop is het hoofd van de Buthenen, waarvan het grootste deel (3.340.000) in het Oostelijk deel van Klein- Polen woont. Ze zijn geruineerd, deels se dert de zestiende, deels sedert de achttien de eeuw. Ze wilden het naar beschaving Poolsche Lwow aan zich trekken en na men in 1918 de stad. in bezit. Het kwam tot afschuwelijke 'straatge vechten, waarbij vooral het bloed van stu denten vloeide. Ik vernam te Lwow uit betrouwbare bron het volgende feit. Gedurende de straatgevechten stuurde do Nuntius te Warschau, Mgr. Ratti, de tegenwoordig Paus, brieven aan den La- tijnschen Aartsbisschop Biltscherski en aan den metropuoliet Szeptycky, om de strij dende partijen tot wapenstilstand te be wegen. De Latijnscke Aartsbisschop liet izijn brief voorlezen, maar de gunieerde tdeed het niet, daar hij dacht: Het Ooste lijk Klein-Polen behoort nog niet tot de Poolsche Republiek. Daarom wordt hem cok van Poolsche zijde verweten, dat hij bij verschillende re geeringen, voor het besluit van den Vol kenbond, intervenieerde tegen de annexa tie van Lwow bij Polen. Zoo kwam het, dat de stemming van de Poolsche bevolking, in het bijzonder te Lwow, zich tegen den metropoliet richtte. De regeering vreesde zelfs voor onregel matigheden bij zijn terugkeer. Daarom hield men hem bij de grens aan, niettegen staande hij een pas had en verwees hem naar Poznan, waar hij in het hospitaal van de Zusters van St. Vincentius een onder komen vond en als zieke een goede ver pleging genoot. De metropoliet heeft een herderlijk schrij ven uitgevaardigd. Hij spreekt daarin, de woorden van den H. Paulus aanhalend, van de gehoorzaamheid aan het gestelde gezag. Toen men van hem nog een verkla ring van loyaliteit verlangde, wilde hij die niet afleggen; terwijl hij naar Rome ver wees, beweerde hij, dat hij alles zou doen, wat de Paus hem zou bevelen. In de pers zijn de meeningen over de maatregelen der regeering tegenover den metropoliet verdeeld: de linkerzijde valt ■de regeering heftig aan; de rechterzijde daarentegen gaat van tijd tot tijd te^ ver in haar aanklachten tegen den armen zieke. Overigens is do geheel© zaak een moei lijk te ontwarren kluwen; eerst de ge schiedenis zal dit alles volledig ophelderen. FênanoSëeia Berichten De Hanzebank in het Bisdom Haarlem. Naar aanleiding van de door hem ont vangen, bekende circulaire van de N. V. Hanzebank in het Bisdom Haarlem, be treffende volstorting der aandeelen vóór 31 October a.s., zijn door een belangstel lende de volgende vragen gesteld: le. Is het waar, dat er nog verschil lende credieten van meer dan één ton bij do instelling loopende zijn? 2e. Zoo ja, zijn de Directie en Raad van Toezicht van oordeel, dat dergelijke cre dieten bij een bank voor Middenstanders thuisbehooren? 3e. Is het niet met do waarheid in strijd, dat de vrijwillige volstorting groo- tendeels heeft plaats gehad door crediet- nemers, op aandringen van de instelling zelve? 4e. Indien een bevestigend antwoord op vraag 3 gegeven moet worden, is dan de mededeeling „vrijwillige volstorting" niet misplaatst? "Verder wordt er in do circulaire ge sproken over de volstorting om met één slag het fundament der bank krachtig te versterken en de mogelijkheid te bevorde ren om in do credietbehoeften van den R.-K. Middenstand to kunnen voorzien. Zou het in verband met dezo mededeeling niet beter zijn, de uitnoodiging (dwang bevel) uit te stellen, daar men allereerst do aandeelhouders een crediet dient to geven en dit niet beter to bewerkstelligen is, dan door de volstorting tot een beteren tijd aan te houden. Do directie van do Hanzebank beant woordt deze vragen als volgt: Ad. i en 2. Het is inderdaad juist, dat nog enkele credieten loopen van meer dan een ton. Toen n.l. indertijd door den R. K. Middenstand successievelijk onge veer 24 millioen middelen aan do Bank werden toevertrouwd, zijn een aantal groo tero credieten verstrekt, hetgeen bij vrij wel allo Middenstandsbankën het geval is geweest. Sedert geruimen tijd zijn do Directie en Raad van Toezicht reeds werkzaam ge weest in de richting van geleidelijke inkrimping dezer grooto credieten, het geen na de crisis met succes is voortge zet, zoodat in verband met de getroffen maatregelen, tegen het eindo van het jaar nog slechts zeer enkelo credieten, van meer dan één ton zullen zijn bestendigd. Do vraag of dergelijke credieten bij oen Middenstandsbank thuis behooren) kan o.i. nimmer in algemeenen zin beant woord worden, en loopen do meeningen daarover bij de verschillende autoriteiten zeer uiteen. Inlusschen ligt het niet in do bedoeling van Directie en Raad van Toezicht, om voorloopig dergelijke grooto credieten an ders dan bij lioogo uitzondering to ver- leenen of te laten voortbestaan. 'Ad 3 en Afgezien van d9) len der credielnemers, voor wio name met volgestorte aandeelen 1 conditio is voor het tot' stand ko& crediet-overeenkomst, is op een zm aantal aandeelen in do fffgeloop^ maanden geheel vrijwillig volgoj aandeelhouders, dio daartoe op kelo wijzo verplicht waren. Tegen do hier voorgestelde leening" aan aandeelhouders heslarf bezwaar, indien do volstorting mcj voor den betrokken aandeelhouder lijk uitvoerbaar is. De in de circulaire van het b, stuur der Hanzo vermelda phj. commissies, zullen voor deze aan; heid bereidwillig haar bemiddel leenen. Tevens kan er op gewezc-n woih na do publicatie van het besluit i plichte volstorting, dezo kwesii»" meer behandeld is rp do Centrale] vergadering der Hanzo in het I Haarlem, welko op 17 October j.!.t den, plaats vond. Daar is o.m. conclusiën, welko do wenschelijkhj hield van een spoedige regeling d». storting van het aandeelen-kapifoj algemeen© stemmen aangenomen, blijkt, dat hij besturen en afgevaan der Hanze-afdeeling hierover ge« schil van meening bestond. Waar zoo goed als alle aandeel handen zijn van Hanzeleden, magl geconcludeerd worden, dat tegeni meeno volstorting geen verder ]*J kan bestaan. yiT ËSE OMGEVII ALPHEN AAN DEN RIJN. H. Missie. Alhier wordt H. ife predikt van 30 October tot 8 X| door E.E. P.P. Franciscanen. KATWIJK AAN DEN RIJM Jubiieum. Den 15den Novem viert do R. K. Vereeniging „Eerbii Gods huis" haar 12!.'-jarig bestaan: NIEUWKOOP. Poldcrsecretaris. Naar wij va hebben Gedeputeerde Staten van Holland hunne goedkeuring onthoui het besluit van de vergadering v: gerechtigde ingelanden Tan den Nieuwkoop, waarbij aan den Seerc: dien Polder, den heer H. Mol, als zr ontslag werd verleend. Collecte. Op Zaterdag, 27 Oct: in den namiddag in het dorp alk collecte worden gehouden ten bat! het vredeswerk van de Yereesieü Nederlandsche Roodo Kruis". Eenige meisjes zijn aangezocht bus langs de huizen te gaan, ten Fanfare Eensgezindheid tegelijk ea kale marsch door het dorp zal ej de driekleur van den toren zal woq gestoken. Een en ander om de aandacht op üecte te vestigen en voor dit nut'! zooveel mogelijk bijeen te brengen. Op Zaterdag der volgende weck men op dezelfde wijze een collecte ganiseeren in Noorden. Grasverpachting. De uitsla?' gisteren door B. en W. gehó'idi pachting van twee perceelen weils: gen aan de Ziendevaart. is als v'; le perceel (2.08.60 H.A.): -J. 8' Zwammerdam f 300.M. Nieiucei alhier f 325.A. Kwakkenbos, f 326J. van den Akker, alhier I Wed. G. Herrewijn te Alphen ar Rijn f 437.— P. Kapteijn. alhier f Tegenwoordige huur f 200.—. 2e perceel (3o.50 A.): A. van alhier f 4S; J. van den Akker, f 56.J. Staal te Zwammerdam Tegenwoordige huurprijs f 42.—. De huur der beide perceelen is gaan voor den tijd van 12 jaren. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester A. J- vinck. Tegenwoordig allo leden. Na do opening, met gebed worl notulen door den secretaris g?k goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken n kele goedgekeurde raadsbesluiten De aanbieding had plaats vac grooting 1924. Het hoofd der openb. lag. beer Dijken, vraagt tegen 1 Jan] ontslag als zoodanig, met het op? gezondheid. De Voorzitter zegt, dat hij dit t vooral om de reden, dio hem noopt. De heer v. Dijken heeft r bemind en geacht gemaakt, en voorhem het gevraagde ontsla? meest eervolle wijze tc verleen» wordt goedgekeurd. Do autobus-ondernemer v. d. W een herhaald verzoek om subsi® zeld van een exploitatierekening. - kort op die rekening was echter* (f800 ruim) dat er niet aan|'J' was. i Door den heer Van Stijn xviv merkt, dat het aantal reizigers J en Sassenheim vrijwel net zoo P als uit Warmond, en die andere I niets bijdragen. Wethouder Oudshoorn wil 1<>S beoordeelen of er op het beboiwl steld wordt. Z. i. voorziet liet hoefle, en blijft hij voor subsiw niet voor het heelo bedrag, die rekening naziet, dan zou jji wel wat to wijzigen zijn in dea> gen, die to hoog genomen zun- bovendien nog zeggingsrocht subsidie, weegt bij spreker00 gaat rekenen, dat overhelt plaatsen, chaffcurplaats enz., dio de veiligheid dienen kunne borgen zijn voor do reizigers. Do heer Van Stijn vreest stoP sneeuw, enz. De lieer Have haaft zijn vroeger aangevoer ten, o.a. den tol. De heer het vraagstuk van openbare delen, voor een. plaats als de.1

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4