ien gem. opzichter is bovendien zeer be trouwbaar. De voorzitter leest een gedeelte van de notulen van B. en W. voor, waaruit blijkt, dat bij de behandeling, subsidie te verleenen voor een noodbrug over do dwarswetering, geen voorwaarden waren gesteld. De heer Wisman blijft bij zijn oordeel dat hij toch in dien geest had ge sproken. De heer van 't Riet verlangt stem ming over het voorstel, waarna de voor zitter de breedvoerige discussie sluit en het voorstel-Lieverse als het verstrekken de, in stemming brengt, gesteund door den heer Wisman, (f 100 subsidie te ver leenen zonder voorwaarden), hetwelk met 5 tegen 2 stemmen werd verworpen. Vóór stemden de beide wethouders, waarna ook het voorstel-Wisraan hetzelfde lot onder ging. De voorzitter brengt ter tafel het punt: Reconstructie weg Woubrugge*— Leiderdorp. Besloten wordt op het voorstel van Ged. Staten om die weg incluis bruggen en be diening over te nemen en de verschillen de, ook omliggende gemeenten, èen be drag te laten storten, niet in te gaan., daar het bedrag te machtig voor de ge meente is, en de cijfers, welke de voorzit ter niet in openbare vergadering zal noemen, té groot zijn. Na de rondvraag sluit de voorzitter de vergadering en deelt mede dat de heer Boot nog iets voor de geheime vergade ring beeft. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Te Leiden slaagde voor het Doet. examen geneeskunde de heer N. Samson J.Bzn. alhier. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor liet examen M. O. Wiskunde de heer W. Scherpbier alhier. STOMPWIJK. Brand. Gisternacht werden velen uit hun slaap opgeschrikt door 't herhaald geroep van brand, wat spoedig werd ge volgd door 't luiden der brandklok. Bij onderzoek bleek, dat door het omvallen van qen lamp brand was ontstaan in de schuur van den heer J. H. aan den Vliet, die naar de paardenmarkt wilde gaan te Gouda. Met moeite kon het paftrd aan 't vuur worden onttrokken. Konijnen en kip pen, die in de schuur waren onderge bracht kwamen in de vlammen om. De schuur, waarin noga! wat stroo zat, brand de geheel af, maar de belendende gebou wen en hooischelf hieven gespaard. VOORHOUT. Bloembollencultuur. De afd. .der Alge- mcene Vereen, v. Bloembollencultuur, ver gaderde op 18 dezer in Café „Boerhaave" Do Voorzitter betreurt in zijn openings woord de slechte opkomt, terwijl zoo'n be langrijke aangelegenheid aan de orde is Tot 2 weken vóór Kerstmis kunnen in zendingen voor de Kerstmiskeuring plaats hebben, tenzij deze groot zijn. Dan moet zulks eerder geschieden. Met candidaatstelling voor leden van 't Hoofdbestuur wordt nog gewacht. De commissie belast met het organiseeren der tentoonstelling in 1925, vraagt medewer king in den vorm van inzendingen. Opge ven van het aantal stuks hyacinthen, tul pen en crocussefl is noodig om den ingang van 't wandelbosch „Groenendaal", waar do tentoonstelling gehouden wordt, te be planten. Hillegom wil in combinatie met eenige andere afdeelingen de hyacinthen voor haar rekening netmen.Besloten wordt noch aan het een, noch aan het andere mee te doen, doch op de volgende verga dering de collectieve inzending der afdee- ling te bespreken. WASSENAAR. Ned. R.-K. Politiebond. De Afd. Veur en Omstr. van den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michaël", hield dezer dagen in een der zalen van het Café „Rusthoek" alhier oen ledenvergadering. De Voorzitter opende de vergadering, .lie tamelijk goed was bezocht, met den Dhristelijken groet en heette alle aanwe nen hartelijk welkom. In zijn openings woord memoreerde de voorz. de verslech teringen welke bij de Rijksambtenaren •Aanhangig zijn, hierbij den wensch uit sprekende, dat de Regeering alsnog zal beraadslagen met Georganiseerd Oyerleg. Na voorlezing der notulen, werden deze onveranderd goedgekeurd. Bij de ingeko men stukken was ondermeer een schrijven van den 2den voorz., den heer J. G. van der Ende, hoofdagent van Politie te Voor burg, dat hem op zijn verzoek, eervol ont slag was verleend uit den Politiedienst, zulks met toekenning van pensioen. Met een toepasselijk woord richtte de voorzit ter zich tot den gepensioneerde en be dankte hem voor de diensten, welke hij aan de afdeeling. bewezen had en wensch- te hem, mede namens de afdeeling een lange welverdiende rust. De heer van der Ende gaf hierna te kennen, dat, niettegenstaande hij gepen sioneerd was, hij tooh gaarne lid van deze Organisatie wilde blijven, hetgeen door de vergadering op hoogen prijs werd gesteld «n waarvoor de voorz. beloofde, de goed keuring aan het Hoofdbestuur te zullen rragen. i Door den Voorz. werd verslag uitge bracht van den gehouden cursus over 1922/1923. Verschillende cursus-zaken werden hierna besproken, waarna de Voorz. de vergadering sloot op de gebrui kelijke wijze. ZOETERMEER. Gemeenteraad. j (Vervolg). Subsidie-aanvraag van de Oranjevereeh. De Oranjevereeniging verzoekt aan de ge meente om een subsidie van f 20Ö, aange zien zij door de jubileumfeesten f 512 is tekort gekomen. De Voorz. zegt, dat B. en W. met geien voorstel komen, doch spr. is van meening, dat de Raad toch iets moet doen. De burgemeester is do ver- eenlging Hippos bijzonderen dank ver schuldigd. Spr. is tegen het houden van b* «dd ravoriicr> - omAai v b-:i gegokt wordt en heeft met Hippos daarover gesproken. In samenwerking met do Oranjevereeni ging is een feestgeorganiseerd waarhij c-en concours-bippique werd gehouden. Daardoor is spr. een grooten dienst be wezen en vindt hij dat de Raad door niets to doen ontevredenheid zal .wekken. Indien Hippos draverijen organiseert wordt de gelegenheid -geboden om op kleine schaal te gokken, wat wellicht elders op grootere schaaBwordt voortgezet en die gelegenheid zou spr. gaarno willen voorkomen. De heer Schaeffer vraagt of de uitge trokken post het vorig jaar bedoeld was voor de oranjefeesten dan wel voor kin derfeesten. Do Voorz.: Voor de jubileumfeesten. De heer Schaeffer meent, dat daardoor de verwachting is opgewekt, dat van ge meentewege financieelo steun zou ver leend worden. Spr. heeft gehoord, dat de Oranjevereeniging op die voorwaarde met Hippos heeft samengewerkt, dat eventuee- lo winst of verlies gelijkelijk door heide vereenig'ngen zou worden genoten of ge dragen. Spr. stelt voor om de helft van het aangevraagde to geven onder beding, dat do Oranjcvcroeniging hot alleen ont vangt omdat do Vereen. Hippos aandeel houders heeft en deze vereeniging opge richt is om eventueel winst te maken; met do Oranjevereen. is dit niet het geval. Do heer Duinisveld betoogt, dat do Oranjevereeniging had moeten zorgen dat de uitgaven de ontvangsten niet overtrof fen. De heer Groenewegen zegt, dat de Oranjevereeniging nimmer iets heeft ge had. Altijd werd een subsidie toegestaan voor do kinderfeesten, die door do Oranje? vereeniging werden georganiseerd A waarvan de kosten de subsidie steeds overtroffen. De kinderfeesten zijn nu op andere wijze gehouden en spr. kan geen reden vinden om het tekort nu uit de ge meentekas te dekken. De heer Scheer zegt, dat het feest twee maanden te vroeg is gehouden. Do heer Schaeffer betoogt, dat het Oranjehuis heeft laten blijken dat er geen bezwaar bestond-, dat jubileumfeesten even tueel vroeg werden gehouden. Degenen echter, die meenen dat het te vroeg was, hadden, meent spr., zich hij do Oranje vereeniging moeten vervoegen. De heer Groenheide vindt, dat de heer Groenewegen het beschouwt alsof de Oran jevereeniging een voordeel heeft behaald door niet voor de kinderen behoeven te zorgen. Do heer Groenewegen bestrijdt dit en zegt het jammer te vinden, dat er een te kort is. Do heer Schaeffer zou graag willen, dat de Oranjevereeniging Blijft bestaan. Do ge meento moet haar steunen die aan het volk liefde voor het Oranjehuis bijbrengt De heer Groenewegen verklaart, dat het niet in zijne bedoeling ligt om het le ven aan de Oranjevereeniging te ontne men. Nadat nog eenige discussies hierover werden gevoerd en de Voorz. bepleit heeft om iets te doen, wordt het voorstel van den lieer Schaeffer om f 100 te verleenen in stemming gebracht en verworpen met 2 stemmen voor, dio van de heer en Groen heide en Schaeffer. Do Voorz. zegt in de wethoudersver gadering een bedrag van f 50 genoemd te hebben en vraagt of een der leden in Uien geest misschien een voorstel wil doen. De heer Schaeffer is hiertoe bereid, doch ook thans behaalt hij geen succes. Zijn voorstel wordt wederom verworpen met twee stemmen voor. Subsidie Gymnastiekvercen. „Pro Pa- tria". Deze vereeniging drukt haar leed wezen er over uit, dat het vorig jaar geen subsidie werd tengevolge van het in „non nenkleeding" verschijnen van de damesle den der vereeniging op de openbare fees ten. Zij betoogt, dat die kleeding is voor geschreven door de leidende Bonden. Uit de overgelegde rekening blijkt, dat er over 1922 een nadeeling saldo van f 192 is De Voorz. zegt, dat B. en W. voorstel len afwijzend op dit verzoek te beschik ken, hoewel spr. voor zich wel subsidie zou willen toestaan. Do heer Schaeffer wijst op de eigen aardige houding dio wordt ingenomen, ter wijl overal in den lande de gymnastiek wordt bevorderd en ook overal meer be oefenaars gaat tellen. "Wat de bewuste kleeding betreft, spr. herinnert er aan, dat tijdens de jubileumviering meerdere sportdemonstralies door Hare Majesteit zijn gadegeslagen. Men behoeft dus niet bang te vrezen, dat hier een min of meer onzedige voorstelling wordt gegeven. Spr. vraagt of de overige Raadsleden feitelijk wel weten hoe die kleeding is en wil gaar ne oen afbeelding daarvan, welke hij bij zich heeft, laten circuleeren. Do heer Duinisveld kan zijn steun niot verleenen. Hij kent een andere gymnas tiek waar de Maatschappij meer aan heeft .en dat is: „werken" De heer Schaeffer vraagt, of kinderen van 612 jaar ook moeten werken en toont aan, dat gymnastiek nuttig en nood zakelijk is. Het overdrijden keurt spr. af. Spr. meent, dat de woorden van den heer Duinisveld niet zoo zwaar moeten gewogen worden; hij is nog van do oude school. De heer Duinisveld: Ik weet nog niet welke- school het beste is, de oude of de nieuwe. Een voorstel van den heer Schaeffer om f 40 subsidie te verleenen wordt verwor pen. Voor de heeren Groenheide en Schaef fer. Vaststelling nieuw reglement van orde. Bij bet artikel waarin gezegd wordt: de vergadering begint een kwartier na den vastgestelden tijd, vraagt do heer Schaef fer naar welko klok gerekend moet wor den, daar er nogal eens verschil van tijd is. De Voorz. meent van de dorpsklok, dat is, die van de R.-K. Kerk. In Zegwaard wordt gerekend naar de klok die zich in die gemeente bevindt. Den heer Schaeffer verwondert dit en hij stelt voor rekening te houden met de otficielfl item wteJJAk (van de Hervorm de Kerk). De heer Duinisveld wil zich re gelen naar do klok der R.-K, Kerk, om dat deze het betrouwbaarst is. Het voor stel wordt aangenomen; tegen de heeren Boonekamp, Duinisveld en Groenewegen. (Wat zijn de heeren teergevoelig, dat zelfs het slaan van een uurwerk eener R.-K. Kerk hen pijnigt. En dan gedwon gen te worden zich er naar to moeten re gelen! Corr.) Do heer Groenheide beklaagt zich over den sluiswachter, die een willekeuriger maatstaf neemt voor het betalen der sluis- gelden. De Voorz. verwijst hem naar het „Vcr- latenhestuur". Dg heer Schaeffer vindt, dat do ge meente to royaal is met het branden der lantaarns langs den Voorweg. Des nachts cm 12 uur heeft spr. gezien, dat de lam pen nog brandden, wat niet noodig is, daar men mag verwachten, dat de bewo ners van den Voorweg vroeger naar bed gaan. De Voorz. zegt, dat over deze kwestie al gesproken is. Ook is er over gedacht om de lampen des 's morgens eenige uren te laten branden voor de arbeiders, die naar hun werk gaan en wanneer er R.-K. Vroegdiensten worden gehouden. Een proef hier mede zal worden gehouden. Hierna sluiting der vergadering. ZOETERWCUDE. Gesloten weg. Met ingang van 1 Dcc. a.s. is de Kerk- of Bruggestraat alsmede den Ommedijkschen weg onder deze ge meente door Gedep.- Stalen gesloten ver klaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, ledig zwaarder dan 1700 K.G. met uitzondering van personenmotorrij tuigen met ten hoogste acht zitplaatsen. In bepaalde gevallen zullen Gedep. Staten ontheffing verleenen wanneer zulks wordt verzocht. Personalia. De heer A. v. d. Hoorn ambtenaar ter secretarie alhier staat als No. 2 op de aanbeveling opgemaakt ter voorziening in de vacature van gemeente ontvanger te Ter-Aar. Hillegomsche Brieven. Onze Patronaten. We gaan er op vooruit, lezer, we schrij ven Patrona ten, dus is 't meervoud, maar dat is nog maar heel kort. De ope ning van het eigen patronaat voor de pa rochie van Sint Martinus gaf ons geree- delijk aanleiding om eens wat ruimer kijk te openen op dit mooie jeugdwerk. Ieder baas in eigen huis heeft hij de stichting van het Gérardus-Majella-pa,- tronaat voorgezeten; er is alles vóór en niets tegen en dus geschiedde het uittre den van een deel der jongelui om onder eigen parochiëelc leiding te arbeiden onder volkomen goedkeuring en alle me dewerking der heide Pastoors. Straks komen we nog terug op de hei de Patronaatsgehouwen: eerst vertel len we wat van het nut. Het nut? Voor 20 jaar reeds sprak de Katholieken-dag te Alkmaar hierover heslist uit: men kan de jongens die de school verlaten en de wereld in moeten absoluut niet laten „zwemmen", zonder dat er ernstig gevaar dreigt voor hun geloof, bun zieleleven. En aangemoedigd door Bisschoppelijke woorden pakten onze Priesters hij hun veelheid van werken ook dit weer aan met hun "bekenden ijver en moed! Geen haantje lezer, verre van benijdenswaar dig om te trctseeren do kritiek van do jongens, die van school zijn en „dus" groot en van de ouders, die klaar ston den met hun „wat zal 't uithalen." Dat werkt verlammend en ontmoedigend, die openlijke maar meer nog die bedekte te genwerking, dat schouderophalen en snuiven, dat fijne spotlachje en die hand op de beurs! Maar ten slotte is ook hier waarheid gebleken, dat de deugd ten slotte zegeviert. Wij willen geen tegen stelling schetsen tusschen het patronaat van vóór bijna een kwart eeuw en het huidige: waarom ook? Genoeg zij hel er op te wijzen dat zelfs nog in onzen tijd het nut door dwaze ouders en eigenwijze knapen wordt in twijfel getrokken. De één zegt dat 't alleen voor straatjongens is of voor de arme lui, ('t is grof lezer, maar we spreken uit ervaring): nummer twee zegt, dat 't er een leven is dat hooren en zien vergaat (ook 'n argument); 'n derde kan z'n jongens zelf wel leeren kaarten en hoeft ze daarvoor niet naar 't patro naat 1e sturen; ;'n vierde trekt z'n neus op voor de vergaderlokaliteiten en!z. enz. 't Kan zoo wel toe. nietwaar; 't minder mooie, de waarheid en de leugen zijn schitterend gecombineerd. Kort zullen we een en ander even weerleggen juist nu de tijd van bezoek c-n toetreding tot dit onvolprezen jeugdwerk is aangebro ken. Loopt het zieleleven van het burger kind minder gevaar dn den gevaarlijk- sten leeftijd dan dat Van den armen jon gen? Hebben die burgerkinderen in de ouderlijke woning dan altoos wat een goed Patronaat biedt „de vrede van een lief tehuis?" En zou 't voor werkelijk arme kinderen geen grievende beleedi- ging zijn den schijn te wekken, alsof het Patronaat 'n soort armenhuis is? 't Zou gelijk staan met een Kniisvcrbond van enkel dronkaards! Dan dat kaarten! Maar moet de hoog dan altoos gespannen staan? W ij, lezer, noemen 't kranig wat de patronaatsjongens doen: overdag wer ken, Vier cf vijf avonden in de week gansch den winter door vervolgonder wijs, Zondags op het patronaat gods dienstonderwijs, 'n tooneelclubl maande- lijksche alg. H. Communie... Ziet dat is iets anders, dat is wat meer dan kaar ten! Maar waarom zou de jeugd we zeiden 't reeds boven ook niet eens wat spel en ontspanning mogen hebben? Ze heeft daar groote behoefte aan! Laat ze maar eens d'r hart ophalen, flink pret maken, Ze heeft er alle recht op. Komen wo nu tot de lokaliteiten. Hat is do kwes tie van do beurs. Toen het Kerkbestuur van St. Martinus de oude pastorie van bestemming deed veranderen is er in dat patriciersgehouw een praehtzaal als Pa tronaatszaal gemaakt, daar is dus de zaak „af". En bij St. Joseph? Ja, dat kon beter, 't is -verre van een ideaal. Maar momenteel moet er geroeid worden mc-t dc huidige riemen. Als nu de critici Pastoor van Leeuwen en Kap. "Wortel eens met een doelmatiger gebouw wilde verrassen zouden ze dat klaa'gpunt ook van de agen da afvoeren, maar alles kan niet in eens! Gaarne wekken we bij dezen de Ouders op ook hij het mooie patronaatswerk ach ter hun Herders te staan en hun boven- menschelike taak te steunen cn te ver lichten a. door hun jongens die daarvoor in aanmerking komen als trouwe leden te zenden, van eiken stand daar 't nut Voor allen is; b. door voorzooverre het ge vraagd wordt en de beurs het toelaat, geldelijke offers te brengen met blij ge moed. Niemand heter dan onze Geeste lijkheid kent de waarheid der spreuk: wie do jeugd heeft, heeft de toekomst en in onze dagen wordt voor geestelijk- als tijdelijk belang voor allen die van goe den wille zijn gezorgd door het aaneen geschakeld geheel van Roomsche School, Patronaat. Josephgezellen. H. Familie, Derde Orde enz. Zoo zij het. HILLEGOMMER. J1CAPE1KIE-WIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats- cxamen Indische Recht: de heeren A. Ver hoef, Dordrecht, E. J. van der Laan, Gro ningen; Doctoraal examen rechten: de heeren J. F. KeTser, Den Haag; Doctoraal examen Godgeleerdheid: de heer J. KruijT, Leiden; Apothekers-assistenten examen, 3e groep Geslaagd de dames: L. Henneveld, Vlaar- dingen; R. B. Groot, Delft; E. E. Schilper- oort, Hillegom; G. J. C. van Schaik, Don Haag. SPORT WIELRIJDEN. Leidsche Ren en Toeristvereen. Swift." Morgen zal de eerste rit gereden worden voor het kampioenschap, welke gaat over 160 K. M. Hij, die in deze beide wed strijden het minst aantal punten behaald, wordt kampioen. De samenkomst is 9.30 uur aan de Kweek school voor Zeevaart. BILJARTEN. „De Bengel"„De Pool." Gisterenavond heeft do eerste ontmoe ting plaats gehad tusschen bovengenoem de clubs, welke de eerstvolgende vijf we ken zullen kampen. Het eerste vijftal van beide clubs opende dezen wedstrijd, welke zeer spannend belooft te worden. Uitslagen: pnt. brt. h.s. gem. Schouten (De Bengel) 91 36 17 2.52 A. Kulk (De Pool) 125 36 10 3.47 Venstra 125 35 17 3.57 W. F. Karstens 89 34 17 2.61 Lasschuit 67 52 11 1.28 C. J. Koning 125 52 11 2.40 C. Annokee 97 49 8 1.98 N. N. 125 49 17 2.55 Jack. Beuk 125 23 24 5.43 B. de Boo - 81 22 20 3.68 Totaal „De Bengel" 505 car.; totaal „De Pool" 545 car., zoodat „De Pool" een voor sprong heeft van 40 car.A.s. Donderdag wordt deze wedstrijd voortgezet in V>t clublokaal van „De Bengel" door de heide tweede vijftallen. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, afd. LEIDEN. Zondag Sjoelbakwedstrijd „Hulp in Nood", 810 uur. i Dinsdag Graf. Studieclub 8 uur. Woensdag 7.808.30 uur R-echtsk. Bureau. Woensdag 8.15 uur Bestuursraadsverg. Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 89 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes ..St. Isidorus" van 7,30 tot 8,30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—9 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7,30-^ 8,30 uur. 79 uur Bibliotheek. ST. JOZEFSGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30 cn van 6.30—10 uur; van 8—10 uur verplichte bijeenkomst voor de gezellen. Zondag 8-30 uur .prijsbiljarten. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag bijeenkomst voor de Gezellen. Maandag 8.30 uur vergadering Commissaris sen Afd. Gezellen. Dinsdagavond te half ach't sluiting van bet veertigurengebed. De Commissarissen der Afd. Gezellen worden uitgcnoodigdi aan dc processie deel tco nemen. Dinsdag en Donderdag te 8.30. xiur repe'titie tooneelchib Adolf Kolping. Dinsdag 8.30 uur kegelclub Afd. Gezellen. Donderdag 8.15 uur kegelclub „Alle Negen" Zaterdag van 8-30—9.30 uur bibliotheek. ZITA-VEREENIGIMG, Noordeinde 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. Zondag vanaf 12 uur is de zaal geopend voor do Ho'.laudsche en Dui'tsobe dienstmeis jes. Maandag van 8—10 uur bijeenkomst Duit- scho dienstmeisjes. Woensdag van 810 uur bijeenkomst Hob landscbe dienstmeisjes. Dondcidag van 810 uur bijeenkomst Hol- landsche dienstmeisjes; van 78 uur biblio theek voor niet-ledeu; van 89 uur voor leden Afd. Meisjespatroreau Dinsdag 7.309.30 afd. na-patronaal, Wcersdag 79 uur ftooneol Vrijdag van 78 uur zangles; van &J uur bibliotheek; van 8.15—9 uur godsdi onderricht. Het onderwijs in huishoud* vakken en herhaling®onderwijs wordt g6J aan de R.-K. Vakschool Noordoiu'dt) no. jo ST. AGNES MEISJES-PATRONAAT.' (Par. O.L. Vr. Hemelv. If on Pm).' Maandag 7.309 uur 3c lecrj. naai.'ej. Dinsdag 7.309 uur 2c leerjaar, naai] leerjaar naailes. Wcensdag van 7.809 uur L balingsondorwijs: le leerj. naailes. Donderdag 7.309 uur, 2e leerjaar 4e cn 5c idem. Vrijdag 7.309 'v«r lc leerjaar naai 8.15 2e lee-iaar Godsdienst; 8.15—9 en 4o idem. Maandag van 7.309.30 kookles aan de school. Sparen voor en na de lessen. Bibliotheek Donderdagavond. De ouders worden verzocht er op to dat de meisjes zich ordelijk langs di ST. PETRUS-PATRONAAT. Zendag to 8 uur in de St. Lodewijkskert gemeene H. Communie, te 4 uur pa'tronag Donderdag begint het triduum te leiden; den Eerw. Pa'ter Jan-zon. Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van 8.309.30 uur Bibliotheek. PATRONAAT ST. ANTON1US (Hartckr, Zondag te half vijf conferentie waarna i spanning, gelegenheid tot sparen en fonds. Woensdag 8 uur repetitie tooneelclub „Er sior." Donderdag van 8—9 uur Arbeidsbeurs. Donderdag 8 uur opening van het Trie.; in de Lodowijkskerk. Dc ouders worden zucht toe te zien dat de jongens alle oefeua meemaken. PANCRATIUS JONGENS PATRONAAT Zondag van 4.45 tot 6 uur Confcre "foor de verschillende afdeelingen. Tot ontspanning. Tevens Bibliotheek, Spaarkas gelegenheid om zich op te geven en le 'sj voor de a-s. retraite. 7 uur Lof. De oudersi den verzocht zelf toe te zien dat de jongei Lof bijwonen. Maandag 8 uur Congregaltie. Dinsdag 8 uur Repetitie voor de Toona in het gebouw der St. Josepbgczellcnve:. Woensdag 8 uur Repc-'titie. voor de Tc. club. Donderdag 8 uür in de Lodewijkskcr- ning van het Triduum. z Vrijdag 's morgens 6.30 uur H. Mis a preek. Zaterdag 's avonds 8 uur Lof met pra Zaterdag 5 uur gelegenheid om tc hiecWa in de Lodewijkskerk. Zondag 6.30 uur Gezongen H. M. 1 AJgemeeno H. Communie. N. V. „De Tijdgees District Leiden, UITGELOTE NUMMERS. Trekking 17 Oct. 1923. Prijzen van f 10.000: 1797S met F: van f 30.000. Prijzen van f 1 000 5215, 11933,1 f200: 20732; f 100: 0570, 138S3, 20758, 20853. Prijzen van f go-- (cigengeld.) 153 157 187 529 739 3105 3144 3239 5197 6403 6542 6569 10719 10794 11743 11786 11821 11E5 11981 12061 12481 12484 13S52 1 3609 14779 14788 14977 14978 16910 20505 20545 20554 20561 20570 20593 29751 Later aflosbaa 138 142 146 159 306 3® 522 527 546 5-'S 591 2390 3109 3113 3126 3230 3240 3243 6397 6398 6505 6521 6522 6541 6552 6568 6587 8112 8S50 10715 10763 11255 11393 1152011541 1165S 11700 11705 11762 11779 1175 11795 11817 1183311905 119571195 12060 12065 12153 12164 122021225 1228S 12297 12341 12374 12783 1254! 12706 12740 12787 12794 12795 1372 13S24 1S857 13868 13910 13933 1ST 13998 14806 14807 14317 1498317* 20521 20528 20537 20541 2054120351 20563 20581 20583 205S9 20599 205" 20726 20769 20794. Trekking 18 Oct. 1923. Prijzen van f 400: 3193; f200: 0 Prijzen van f 90.^ (eigeng® 307 616 3112 6399 6503 C33 11331 12001 12095 13845 139011 20700 20717 20710 20903. Later aflosbaar. 141 158 170 309 321 526 530 542 566 509 3102 3100 3115 3120 3123 3220 3949 6391 6502 6504 6555 6560 6504 6584 8069 t* 9450 9453 10705 10775 107311» j 11445 11487 11491 11607 1163811» I 11807 11930 1103411952 1197111» 12140 12373 12447 12487 1270812; 13701 13707 13711 13730 1376215» 13898 13979 14001 14778 148051 v 14989 17358 17836 18144 20516 fflj 20623 20631 20683 30691 20762 20716 20718 20727 20737 20755®» 20765 20766 20772 20773 2078221' 20959 20963 20996 Trekking van 19 Gelobd- Prijs van f 3000: No. W*. Prijzen van f90.— (eisen m Later aflosbaar. 162 597 2783 3146 6519JJI 12657 13863 13900 18799 2O530-'*T Nieuwe Obl. wederom verkrijtB lste Trekking 26 Nov. IT EoofdvertegettVj 13806 Vrouwensteeg h

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4