f 19.75 A. WAALS LESDSCHE MISSIEWEEK. MANTELS haarlemmerstr. 114 .nieu$ Roomsche blijheid dat is ook een kenmerkende karaktertrek van de Missie- tentoonstelling. Ge treft er de missiona rissen, die met opgewektheid verhalen van den toch zoo zwaren missie-arbeid, welken zij eigenlijk als een heel gewoon plicht-leven schijnen te beschouwen; ge vindt en verzameld alle Katholieken, arm en rijk, jong en oud, alle standen door een in 'n prettige stemming, allen op gaand in het ééne- gemeenschappelijke mooi-Roomsche wij, Roomschen, staan toch zoo veel dichter bij elkaar, hebben toch een zooveel inniger saamhoorigheid, dan het vaak lijkt, en, helaas, ook soms is! ge komt er m de keurig-ge- arrangeerde „koffiekamer", waar 't echt gezellig is, en waar het bestuurslid, de heer G. Molkenboer, als een perfecte gérant het commando voert over een aan tal kleine kellners. 't Is ook een aangename, opwekkende verpozing naar de tentoonstelling te gaan. Geen wonder dan ook, dat het bezoek groot is. Gisteravond had men al een aantal bezoeekers van ruim 1800. Het Liefdewerk „Si. Petrus". De lezing met lichtbeelden, die de Wel- Eerw. Heer Rector Th. M. P. Bekkers uit Voorschoten gisterenavond in den foyer der Stadsgehoorzaal hield over het Lief dewerk „St. Petrus", had jammer genoeg niet veel belangstelling gelrokken. Zulks was jammer. Immers het mooie Liefdewerk verdient beter. D..L zullen de weinige aanwezigen zeker ondervonden hebben. Voor rector Bekkers mocht de ge ringe opkomst een teleurstelling zijn, de aanwezigheid van Z. D. H. Mgr. M. G. Yuylsteke en van den Hoog Eerw. Heer Deken Dessens stemde hem zeker tot blijd -Schap. De WelEerw. Heer P. M. Simons heette de hooge gasten alsmede de missionaris sen en de aanwezigen hartelijk welkom en wilde een enkel woord spreken tot inlei ding van den spreker van dezen avond. Do meesten, aldus Kapelaan Simons, ken nen rector Bekkers als oud-kapelaan, velen kennen ook hem ook uit zijn geschriften, doch veel meer kent men hem door zijn bedelen, want spr. weet zeker, dat hij meermalen reeds een aanslag op aller -portemonnaie heeft gepleegd. Thans wil rector Bekkers daarvoor een bewijs van dankbaarheid geven door allen ie laten zien, wat door de medewerking van hen, die het Liefdewerk „St. Petrus" steunen, is bereikt. Spr. zegt; tenslotte, dat zoo rector Bek kers niet in Voorschoten was, dan was hij een echte missionaris wat het bedelen be treft. Rector Bekkers, die hierna het woord verkreeg, wilde dezen avond laten zien een onderdeel van de Missie-actie, door den H. Vader de laatste jaren zoo aanbe volen. Opgericht reeds in 1889 had dit Liefde werk met heel veel moeilijkheden te kam pen, en vond eerst de algemeens belang stelling, toen Paus Benedictus XV in zijn Missie-encycliek schreef, dat de voornaam ste taak der Missie-Oversten was: de zorg voor de opleiding van inlandsche geestelijken. Een inlandsche priester toch, die door afkomst, karakter, gemoedsaard en gezondheid nauw verbonden is met zijn landgenooten, vermag wonderveel om het geloof in hun zielen wortel te doen schie ten. Want veel beter dan ieder ander weet hij op welke wijze zij tot overtuiging kun nen gebracht worden. Vandaar gebeurt het dikwijls, dat. inlandsche geestelijken gemakkelijker toegang hebben, daar, waar vreemde priesters niet vermogen door te dringen. Daarenboven zal Europa op den duur niet in staat zijn steeds 'voldoende mis sionarissen te blijven zenden. Om die redenen verhief Paus Benedic tus ook dit Liefdewerk tot een der drie Pauselijke Genootschappen, voor welke hij de medewerking en deelname van alle Katholieken vroeg en welke zijn opvolger Paus Pius XI goedkeurt en aanbeveelt boven en vóór alle andere Missiewerken. Dit Liefdewerk is sinds 1920 ingevoerd in Italië, Spanje, Frankrijk, Zwitserland, België, Noord-Amerika en Nederland, waar het, dank- zij de edelmoedigheid on zer geloofsgenooten vèr uit de beste re sultaten oplevert; den lsten September 1923 waren er in ons land reeds 79 beur zen gesticht, en hadden zich 105 personen, inrichtingen, vereenigingen of parochiën, als Weldoener aangemeld, zoodat Neder land vast voor 184 studenten zorgt. Van deze worden er twee onderhou den door Leiden, namelijk door de pa rochie van O. L. V. Hemelvaart, die zorgt voor Matteo Shkj'ezi, en door de Sint-Jo- Bephs-Gezellen-Vereeniging, die zorgt voor Paolo Gjini; beiden zijn Albaneezen, af komstig uit het aartsdiocees Durazzo en Etudeeren aan het door Jezuïeten bedien de seminarie van Scutari. We behoeven rector Bekkers niet op den voet te volgen om hier neer te schrijven, 'hoe hij in kleurrijke taal en verduidelijkt door lichtbeelden een prachtig overzicht gaf van het werk der opleiding van de in landsche geestelijken. We schreven hierboven reeds, hoe Ka pelaan Simons van rector Bekkers zegde, dat velen hem kenden uit zijn geschriften Mochten die allen eens gehoord hebben, hoe vol begeestering en heiligen ijver deze Inlandsche missionaris hier weet te arbei den, in zijn geest echter levend te midden van beidenen van allerlei nationaliteiten, zoekend en speurend, vragend en bedelend naar middelen om toch maar steeds meer dere inlandsche priesters te kunnen kwee- ïen. Moge dat groote, priesterlijk vertrou wen niet beschaamd worden. Zeker, er is reeds veel bereikt, de resultaten ervan hebben wij gehoord. Maar er is zoo ont zaggelijk veel meer te doen. Bedenken we slechts en houden we het steeds voor oogen: China alleen met om streeks 450. millioen inwoners heeft nog .ilechts millioen Katholieken. Daarom, allen aan den arbeid en mee gewerkt vooral door geldelijken steun aan de opleiding der inlandsche geestelijkheid Causerie Pater Sireifhaven. In het Volksbondsgebouw hield Pater Streithoven gisterenavond een causerie met lichtbeelden over de missie der paters v. h. H. Hart in Noord-Brazilië, die goed bezocht was. Door den brief van Pater v. d. Horst in ons Missie-nummer is de lezer op de hoogte gesteld met de treurige godsdien- tige toestanden in Brazilië, waarvan deze avond een aanschouwelijko voorstelling gaf: de dikwijls treurige kerkjes, de ver waarloosde menschen in tegenstelling met de overrijke natuur der tropen. De bonte kerkinterieurtjes, hoe bonter hoe liever, de groote Maria-vereering en de begrafenis en processie-gebruiken geven een goede kijk op het godsdienstig leven dit dit in alle opzichten arme volk. Kap. G. Kemperman sprak, na de le zing, een woord van opwekking tot steun aan de Missie, waarna de aanwezigen uit een gingen. Do Missiefilm gisterenmiddag en giste renavond in de St. Josefsgezellenvereen. was heel goed bezet. Hedenmorgen was het feest voor de meisjes der R.-K. Scholen. Niet minder dan 754 waren er uit Leiden, 90 uit Zoe- terwoude (dorp) en 70 uit Zoeterwoude (H.-R.) In twee groepen werden de kinderen verdeeld. De eene groep bezocht de groote zaal, waar de paters allen een en ander uit de verre missie-landen vertelden. De andere groep werd intusschen in den foyer onthaald op lichtbeelden. Pater J. Scholten verhaalde over het Missiewerk in Midden-Afrika en Pater J. Bouma over de Missie op Flores en de kleine Soenda- eilanden. De Missie-wedstrijden. Morgen is het ook Missie-dag voor de sportliefhebbers. Dat hebben de aankon digingen in het programma-boek der A. L. M. A. en in onze courant reeds alom bekend gemaakt. En we hopen, dat de goede bedoelingen der zoo talrijke sport beoefenaars ook werkelijk waardeea-ing mogen ontvangen. Dan zal ook ongetwij feld dit onderdeel der Missie-week goed tot zijn recht komen. Moge bet zoo zijn, dan zullen de sportlui weer eens te meer getoond hebben, dat er ook zeer goede dingen door middel van de sport kunnen bevorderd worden. De wedstrijden zelf beloven zeer inte ressant te worden. Te Leiden zal <3r op bet terrein der R.-K. V. V. „Leiden" aan den Haag- schen Straatweg een spannende wedstrijd gespeeld worden tusschen „Leiden" I en Wilhelmus. De jonge Leidsche Roomschë club is er steeds op uit flinke tegenstan ders te kiezen en dus belooft het morgen een spannende wedstrijd aan de hoeve „Veldheim". De wedstrijd vangt aan te halfdrie. Noordwijkerhout is het cen trum voor de dorpen boven Leiden. Daar op het E. M. S.-veld, het mooie plekje bij de duinen, komen een viertal rivalen tegen elkander te staan, waarvan de finale waarschijnlijk wel géspeeld zal worden tusschen L. F. C. I en S. M. C. I. Wij maken deze veronderstelling in de mee ning, dat alle clubs volledig opkomen. Het programma luidt hier als volgt: A. 1 uur: E. M. S. I—S. M. C. I. B. 2 uur: L. F. C. I—S. J. C. I. C. 3.15 uur: Winnaar AWinnaar B. Wassenaar wil al evenmin bij de andere plaatsen ten achter blijven en zoo zal Blauw-Zwart morgenmiddag te halfdrie. een wedstrijd spelen tegen Graaf Floris V uit Den Haag. Het bestuur van deze energieke club vertrouwt, dat velen zijn streven zullen waardeeren en in grooten getale het ter- rerin achter liet Patronaatsgebouw met een bezoek zullen komen vereeren. De en- trée ad f 0.25 behoeft zeker geen bezwaar te zijn. Voor al deze wedstrijden zijn medail les uitgeloofd en, als bet weer nu maar wat wil medewerken, kan het niet anders of bet Missie-comité zal verblijd kunnen worden met een ruime opbrengst der en- tréegelden. De verloting. Maandagmorgen te 10 uur reeds zal een aanvang gemaakt worden met de trekking der loterij. Langs de Stands. Naar Stand 8 der Paters Kruisheeren riep ons het geluid van de neger-telegraaf- zonder-draad. Deze blijkt eenvoudiger dan onze draadloozo toestellen. Het is een uit gehold blok hout, waar de Gongo-negers op slaan en waarvan de toon in stille nachten vèr gehoord wordt. Een broeder der Kruisheeren wilde er ook eens op trom melen, maar 't kostte hem bijna zijn le ven! Hoe dat kwam? Moet u maar eens gaan luisterenDe heeren vinden er pijpeu, van een eenigszins vreemd model weliswaar, maar misschien wil de een of ander ook wel eens zoo'n pijp namaken. Den dames zal het interesseeren hoe haar zwarte zusters zich sieren. Er is een voet ring van eenige kilo's, die gloeiend om hot been gegoten moet worden. Ongeschikt voor hooge hakken! Bij S t an d 9 stond 'n Pater Capucijn te schieten met 'n Dajak-geweer, 'n uitgeholde stok van 'n kleine 2 meter. De Dajaks (Borneo) doen er een klein pijltje in en blazen het er met kracht uit. Daarmede raken zij op grooten afstand, 't Is anders een geduld wefkje om zoo'n ding uit te hollen, ze doen er maar liefst 10 maanden over! Wapenen vindt men er in overvloed, die gebruikt worden bij do afschuwelijke sneltochten. Of er yog veel koppen gesneld worden? In de binnenlanden meer dan bet gouvernement weet, want als de regee ring er achter komt, worden ze geducht gestraft. Ook Atjehers zijn eh vertegen woordigd, welbekend uit de gevechten met met Bonicgas'iieeiriing is de prijs van bovenstcanden elegantere BSamftel. Ziet onze étalages; wij hebben in alle genres zeer woordeeOige aanbiedingen* Rookt 6 cent Sigaar^ Fabrikaat E.L, Bl.y. WENSEN, Leiden. de Hollanders eenigo jaren terug. Stand 10 vindt men op het podium en is van de paters Missionarissen van de H. Familie. Hier is vooral de wonderbare dierenwereld van Brazilië het voorwerp der belangstelling. Een Condor (een hoog vlieger, dat beest, hij zwiert bij voorkeur 400.0 Meter hoog) houdt gezelschap met een Flamingo, een Zaagvisch (iets voor timmerlui) en een Pepervreter. Een Mie reneter, die er een hijzonder rare smaak op na houdt volgens menschelijke begrip pen, steekt z'n tong uit naar een stel leuke kolibrietjes. Aardig-goedje zijn die kleine vogeltjes, mooi gekleurd en met grappige snuitjes. Iets heel anders biedt Stand 11 van de Paters Passionisten, die tenminste de Nederlandsche Passionisten hoofd zakelijk hun missies hebben is Noord- Bulgarije. Het bekeeringswerk is daar uiterst moeilijk, omdat zij die van de Schismatieke Kerk overgaan tot de Katho lieke beschouwd worden als landverra ders. De Schismatieke Kerk is daar n.l. de Staatskerk. Er hangt een portret van Mgr. Pluym, die indertijd regent van het Seminarie „Hageveld" was. Verder zijn er veel kleedingstukken en gebruiksartike len, dio voor onze Hollandsche huismoe ders zeer eigenaardige dingen zijn. Hoe kunnen ze nu toch op een doodgewone handdoek gaan borduren, als je er straks je handen aan moet afvegen? Stand 12 is van de paters Carmelie- ten. Deze stand, die een mooie plaats heeft midden op het podium, trekt onmiddellijk door de schoone missietrypliek van pater Berthold van de Pluim, in het midden Maria van den Berg Garmel, aan weers zijden de missioneerendo Carmelieten met hunne bekeerlingen. Deze stand heeft z'n speciaal karakter gezocht en gevonden in de groote collectie opgezette dieren uit Brazilië, waarvan de pater, dien wij' daar troffen, leerzaam *weet te vertellen. Ook de inzending uit Oost-Java en Madoe- ra is interessant. Bij stand 13 wordt het oog al aan stonds geboeid door dé keur collectie schelpen uit Indië. De paters v. d. Con gregatie van den H. Geest en het II. Hart v. Maria hebben 20 missiegebieden in Afrika en 6 missies in Noord-Amerika. Van die zeldzaam mooie schelpen waar voor een docent aan onze Universiteit, die tegelijk: met ons den stand bezocht, zich blijkbaar zeer interesseerde was ons zooveel te vertellen, dat wij de bezichti ging van de vele andere merkwaardighe den moesten uitstellen tot oen volgend be zoek. Even hekeken we toc.li nog de mooie van kruidnagels gevormde mandjes; ter wijl een reuze-struisvogelei, met zeer dik ke schil, dat -niet door den vogel, maar door de zon wordt uitgebroed, ons wel dui delijk demonstreerde, hoe warm de mis sionarissen het in Oost-Afrika hebben. Stand 14 prijkt met het portret van Mgr. Hamer, den in Cbina-Mangolie ver moorde bisschop der paters van de Con gregatie van het Onbevl. Hart. v. Maria. Wij hadden hier nog maar weinig oog voor de vele curiosi, toen wij den Pater hoorden vertellen, hoe hij op de Philippij nen de taal van de menschen had opge vangen, hen daarna had leeren lezen en schrijven, leeren drukkende hoeken met platen liet hij zien; hoe er op de Philippijnen moet wordei\ gewerkt onder menschen, die elkaar niet verstaan, of schoon zo vrij dicht bij elkaar wonen, daar ze vijf dialecten spreken. En in al die dialecten heeft men de menschen onder richt, en daardoor óók hun stoffelijk be staan'veel verbeterd. De missionaris stond dat te verhalen in allen eenvoud. Maar wij gevoelden een bijna scbuchteren, ver legen eerbied voor een groot man, een liard werker ter eere Gods, die daar voor ons stond Stand 15. Bijzonder interessant! Hier treft ge do paters van de Sociëteit der Afrikaansche Missies. Hier ziet go b.v afgodsbeelden uit Indisch-West-Afrika, waarvoor honderden menschenlevens zijn geofferd. En de pater vertelde ons, hoe hij na zich te hebben vergewist van de ge zindheid der overheid 1 heeft verbrand een afgodstempel, waar voortdurend men schen werden geofferd. Op die plaats heeft hij een Katholieke kerk gebouwd. De hei denen hebben hun tempel toen buiten de stad opnieuw gebouwd, maar or werden geen menschen voor de afgoden vermoord; (laartoe hadden ze zich verplicht. We zagen daar beelden, die de bekeer den heidenen uit - Indisch West-Afrika hadden gemaakt: Christus aan het kruis, de kerk voorgesteld door een vrouw. „Bij die menschen ontbreekt het instinct voor do proporties", zeido de pater. En wij dachten: „Dat instinct schijnt hier ook wel eens zoek bij ónze moderne kunste naars" Bij Stand 16, die van de Paters van de St. Joseph's Congregatie van Mill Hill, hebben wij met verbazing staan kijken naar het deinonstreeren van een Dajak- sche sarong. Onder de vele missies van Mill Hill is er n.l. ook een op Borneo, en een der paters demonstreerde uit de prac- tijk. Het is ongelooflijk wat een Dajak met zoo'n sarong kan doen. Hij gebruikt hem als bed en als hoofddeksel, al naar de behoefte van het oogenblik Een bijzon der lekker hapje zijn daar eetbare rup sen; ze zijn wat muf geworden, anders zoudt u een proef.ie kunnen nemen. Ook uit de Congo, Kameroen en andere Afri kaansche gewesten ligt er heel wat te be wonderen. Stand 17, die der Pater Maristen, brengt n precies aan het andere einde van de wereld. Als u een duikje neemt dwars door de aardbol hoen, komt u hij de missiestalies dezer Paters in Australië en Oceanië terecht. Aan knotsen van ijzer hout, strijdbijlen en vergiftige pijlen geen gebrek. Merkwaardig zijn de halsbanden van geslepen walvischtanden, tanden van apen en meer vreemd gespuis. Ook liggen er haarspelden, die op een Nederlandsch meisjeskopje waarschijnlijk niet zullen passen. Ze zijn wel een halve meter lang! Stand 18 ziet er al hijzonder gevaar lijk uit. De paters van het H. Hart hebben namelijk een levensgrooten koppensneller meegebracht. Van gips natuurlijk. Hij lijkt anders op zijn broertjes van Zuid- Ninuw-Guinea als twee druppels water. De tanden van een everzwijn heeft hij op zijn neus wie doet hem dat na? an hij voelt -zich gevleid wanneer men tegen hem zegt. Je bent een reuzenvarken.Bat is daar een eere-titel en beduidt, dat hij niet hang is voor een wild zwijn. Van de Kei- en Tanimha-eilanden je moet bepaald de schoolatlas weer voor den dag halen zijn er ook allerlei typische voorwerpen, teveel om op to noemen. Uit S t a n d 19 kijkt u een roode draak aan. Hij komt van (Ij Sóenda-eilanden, waar do Paters van de Congregatie v. h. Goddelijk Woord hun missies hebben. Waarschijnlijk moot hij passen op de il lustere rij afgodjes van het .eiland Flores. Ze staan er zoo stokstijf naast elkaar, dat zij eerder symbolen van onmacht dan van macht schijnen, Bijzonder rijk voorzien is de stand wat betreft Florineesch en Timoreesch vlechtwerk. Voor de liefheb bers liggen er alle benoodigdheden voor het fabriceeren van een Sirih-pruimpje. 't Is wel niet alles zuivere B. Z. K., doch het is te proheeren. Na de zaal te zijn doorgelaveerd be reiken wij Stand 20 van de Paters van het Gezelschap van Maria. Deze. paters hebben missies in Afrika, Noord- en Zuid- Amerika, Haïti, IJsland en Denemarken, 't Is niet allemaal naast de deur. Een eland skop uit Vancouver kijkt van boven af neer op een zeer cosmopolitisch gezelschap. Met z'n eene oog kijkt hij naar IJsland en met het andere naar de In dianen van Haïti en Columbia. Bat IJs land schijnt een „nuheimisch" land te zijn De paters hebben van do kerk naar de pastorie, palen in den grond jmooten slaan, verhonden met touwen, waarlangs ze zich heen en weer trekken. Vanwege de stormen. Tegen den wand hangt een oud „boek". Het is ongeveer een meter lang en daarop staat in Indianenteekens de geheele Bijhelsclie geschiedenis. Daar moet je padvinder voor zijn om uit die paar teekens den bijbel te vindon. Lest best. Stand 21 van de paters v. d. Congregatie der Missie (Lazaristen) Deze stand is wol een der fraaiste van do hcele tentoonstelling en dat hebben de paters aan de Chineezen to danken. Uit China zijn n.l. vele en mooie inzendingen. Vooral do collectie koperwerk met email- cloisonné is de moeite waard. Wat uiterst fijne versieringen, uitgevoerd in zulke fraaie en zuivere lijnen, dat het haast onmogelijk lijkt, dat iemand zoo iets fijns tot stand brengen kan. Do Chineezen weten wel wat mooi is, China, is een oud cultuurland met een hoogd beschaving, zij het dan heidenscho beschaving. Ook heel mooi zijn de gewaden, van zij vervaardigd, met keurig borduursel. Er zijn gewaden bij van meer dan 100-jari- gen ouderdom, wier kleuren nog niets van hun frischheid hebben verloren. Daar zagen wij ook den Chineeschen god van den ouderdom, die het eten van per ziken aanbeveelt als het beste middel om oud te worden. Het middel is misschien HOUDEN EN MESTEN VAN Burgemeester en Wethouders" "van den geven hij deze kennis aan het bb, dat op Zaterdag den 20sten October des voormiddags te halfelf uren q Raadhuis, gelegenheid zal worden ven om bezwaren in to brengen verzoek van A. H. Rijsbergen en L Menken om vergunning tot het houden^ mesten van varkens in een te bomc houten schuur op een terrein achter'5 Rijn- en Schiekade, kad. Sectio G. No i Gedurende drie dagen vóór het tijik hierboven genoemd, kan op de Secretin kennis worden genomen van de stukb zoo die omtrent dit verzoek mochten ingekomen. N. C. DE GIJSELAAR op Is VAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 13 October 1923, B. en W. van Leiden brengen ter ah meene kennis, dat door J. E. Verklej£ verzoek is ingediend om verlof voord verkoop, van alcoholhoudenden andei' dan sterken drank voor gebruik terpkg se van verkoop in het perceel Bof No. 13. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van E. R. om vergunning tot uitbreiding der fej en banketbakkerij in het perceel Laa Mare no. 6, Kad. Sectie H, No. 3197-"' Geven bij dezen kennis aan het puft dat genoemd verzoek met de bijlagei do Secretarie dezer gemeente ter visie legd is; alsmede, dat op Zaterdag, d October eik., des voormiddags te ft elf uren, op het Raadhuis, g zal worden gegeven om bezwaren Itf dit verzoek in- to brengen, terwijl zij aandacht op vestigen, dat niet tot ft; gerechtigd zijn zij, die niet ov slig art. 7 der Hinderwet voor het meentehes tuur of een zi jner le verschenen, teneinde hunne bezro mondeling toe te lichten. Apotheken geopend van Donderdag October tot en met Zondag 7 Octok H. J. M. Proot, Maarsmansstees i De apotheek van het Ziekenfonds I Hulp der Menschheid is steeds geofs doch alleen vcor leden van dit Foods, Van Zaterdagavond 8 u» tot Maandag gen 8 uur nemen de volgende huisai dionst waar: I)r. Bniimnsf, Vnrmhnrz 59. Tel Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506, Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1241. Dr. Veldtiuyzen, Hooigracht 84, Tel.I De Geneeskundige Zondags..— Oegstgeest. wordt van Zaterdagavft uur tot Maandagmorgen acht uur ra genomen door Dr. Timmermans, 141 minapark, tel. 390. Wee^Sjericiil volgens waarnemingen verricht in di gen van 13 Oct. 1923, medegei door het Kon. Ned. Meteorologie Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.756.0 Seydisfj4 Laagste Barometerst.: 731.8 Skagen, Verwachting tot den avond van Matige tot krachtige, later afneus Zuidwestelijke tot Noordwestelijke zwaarbewolkt met tijdelijke opk aanvankelijk nog buiïg en kouder. niet doelmatig, doch smakelijk geval. Het programma. Vanavond is de tentoon^ ling geopend van iVi10 uura"1 Vanavond lichtbeeld']; St. Jozefsgezellénveereniging 1 Volksbond. Voor bet program van m 0 zie men o.a. do advertentie in dit mer. Wegens de groote aanvrage is voer sluitingsavond de We'eerw. Pater niaeus de Greeve bereid tweern» spreken zoowel in de öroo'e kleine zaal. In beide zalen hefzeP' gram. Kaartenverkoop en pla bij den heer Dieben, Maarsmanssis$ af Maandag 12 uur. KERKNIEUWS Pater Fr. D. Borghorst 0. F. Ill Na een kortstondige ziekte over het klooster der Paters Mi Franciscanen aan de B. K. H. B- len de Eerwaarde Pater fr. Danie horst O.F.M. in den leeftijd van K In 1908 deed pater Borghorst zijn1 ze professie, in 1914 werd hij t° gewijd. jjj Als leeraar in de Duitsche taai g aan da It. K. H. B. S. to H»oWj het Gymnasium der Paters Ah" te Venraij. ,J A.s. Maandag zal de p'echbge begrafenis plaats hebben. ACADEMIE- LEÏDEN, Geslaagd voor W] raai examen rechten de heer .j,.^ to Leiden; Mevr. W. S. de Bi'u veldt-Houtman te Leiden en G. de Meijere te Leiden; Candidaats-examen rechten W. Moll te Den Haag;

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2