itfsÉ Conti 1 weede Blad oninküjke Koopman 6 October 1923 Over de Wereld, L 24 October a.s. 2ullen do Katlio- vrouwen van do gansche wereld zich en in een negendaagsch gebed God den wereld-vredo to verkrij- j' Vrouwenbond van Nederland S dit voorstel gedaan aan do Inter- aio Unio van R.-K. Vrouwenbonden Nederlandsche vrouwen hebben „„nier allen tezamen gebeden dat horstel in goede aarde zou vallen, ant iets anders is het te bidden om J en voorspoed voor 't eigen land, vereenigd te smeeken om den vrede de wereld, dat is: het vergeven en veten van geleden onrecht en geleden ad het niet meer triomfeeren over wallen vijand, bet niet meer wrok- éer ellende en smart, het berusten 10 nederlaag. Dat is: alle gedachten haat en wraak, alle gedachten aan ogggiorie en bloedigen triomf verban- nit het hart en daarin alléén willen iheerschen de gedachte aan het groo- -ebod: „Gij zult uw naaste liefhebben lift zelf'. b dat die vrede, die liefde, die eens- ndheid zullen heerschen, daarvoor u de vrouwen van de gansche Katho- wereld bidden. 43 bij de „Interna- :1e Liga" aangesloten Bonden, dus verschillende volkeren hebben het stel van Nederland aanvaard. Mil an vrouwen, één van geest door de •beid, zullen smeeken één van hart orden in de liefde! Millioenen vrou- zullen op den feestdag van alle gen tot de H. Tafel naderen en de lende en de Zegepralende Kerk n dien dag zich .vereenigen en den van hemel en aarde smeeken: „dona pacem!" bidden om vrede tot Hem, bij Wiens ortc do Hemelen ruischten van vre- hoogste goed vrede bracht aan ijnen na Zijn Verrijzenis. Wij bidden niet om zegen over onzo wapenen, nee gedood zal worden, wij bidden rede en liefde, om de hoogste en gaven Gods. 11 bij ons dun niet verkooren? we zien den vrede, dien we afbidden als een tijdperk van louter stoffelijke aar', van loome rust cn zelfgenoeg- beid. We gelooven niet aan het Pa- op aarde, wij gelooven en wij ho- hct Paradijs daarboven to bezitten, preien dat lijden en strijd zullen blij- Wij willen den vrede om te werken God en voor den naaste; om op te i, wat haat on zonde hebben ver- Maar dien vrede zien we als een erk, waarin de menschlieid eindelijk il zal koeren van oude barbaarscho tingen en het woord „moed" niet Mi verbinden aan broedermoord en de vrouwen door do „Internationale saam verbonden zullen bidden. En D die harten, besproeid door de dauw I het gezamenlijk gebed, zullen de sgedachten kiemen en tot daden in eigen kring en in het maatschap leven. iQneer men de georganiseerde Ka le vrouwen heeft gemist op de Vre- ngressen, dan is dit omdat de H. aan do „Unie der Vrouwenbonden" od saam te werken met neutrale ligingen op welke wijze ook. Zeker omdat zij afkeerig zijn mode te ar- aan het apostolaat des vredes, Z. II. den Paus ons wel degelijk 'oort en oproept. geen enkele Katholiko vrouw i verzuimen, zij weze lid van 'rouwonbond of niet. Vooral ook de onzen van al onze verschillende moeten met haar gebed helpen. irs, laat uwe kleine kinderen mee- het bed der onschuldigen dringt wolken. Kf vrede, o Heer, aan die op U verhoor do gebeden van uw volkl" *LB. STEENHOFF—SMULDERS. BHÜMEHLftBID De schadeloosstelling der Kamerleden. „Hun gewet ens geld. stink t". Het initiatief der Christelijk-ITistoriscbo Kamerleden, die vrijwillig 10 op bun schadeloosstelling wenschen gekort te zien schijnt onder do collega's nog weinig in stemming te hebben gevonden. Reeds deelden we mede, dat de Vrijheidsbonders zich achter een 'formaliteit (het niet ple gen van overleg) verscholen, om zich min of meer van de zaak af te maken. Bekend is reeds dat do sociaal-demo» cratische fractie van korting op de scha» doloosstelling niets hebben moet. Het be sluit der Christelijk-Historischen heeft zelfs bij den beer Schaper een paroxisme van woede verwekt. In een fel „Volk"-ar- tikel vaart deze roede hoogedelgestrenge tegen de collega's van de Unie uit en hij ontziet zich niet, de plalvloersch uitdruk king te gebruiken, welke wij als onder kop bezigden. Volgens dezen politikus n.l. hebben deze beeren door hun verzet tegen a Der lei roo- do bezuinigingsplannen den staat bestolen en deze 10 moeten nu dienen als con- scientie-stopper. En tot dit peil afgezakt, gaat. de heer Schaper al meer omlaag: Doeli het is niet echt, dit gebaar, want de beeren moesten dan maar eens bloot leggen, wat zo op andere wijze verdienen: Snoeck IIenkemans in wijnen, dr. Scliok- king als Gedeputeerde, anderen met rente van hun vermogen. Dan pas zou men kunnen nagaan, of b.v. de armo Kamer leden ook 10 zouden kunnen missen. Deze laatsten hebben het in den duur- sten tijd met f 3000 moeten deen, zo leden armoo en maakten schulden en nu ze pas wat meer ontvangen óm de tekorten van vroeger in le halen, wil men ze suggeree- ren om wat af le staan. En ons geweten is rein; wij hebbende gelden niet helpen verspillen, wij willen geen 300 niillioen aan een Vlootwet beste den. Want dit Ls liet mooiste: wie nu ver plicht of onverplicht geld afstaat van zijn inkomen, geeft het aan Colijn voor de vloot. Wij bedanken stichtelijk. Als de Vlootwet verworpen wordt, zou er over te sproken zijn. Doch dan eerst nog wat an ders. Volgens jle Grondwet moeten de wedu wen cn wezen der Kamerleden gepensio neerd worden. Zij zullen en willen er re delijk voor betalen- Maar tot nog toe is er geen voorstel; men weet nog niet wat aan premie van het traktement gekort zal worden en wat er dus overblijft. De wedu- wo van Willem Helsdingen lijdt armoe, doordat ze vruchteloos wacht op het haar bij de Grondwet toegekendo pensioen; het komt niet, wegens de lakschhe.'d van het Ministerie van Financión. Doch dit is alles nog bijzaak. Dat ech ter de beeren Christelijk-Historischen 10 pet. storten is als men den armen heer Bakker en soortgelijken uitzondert 1 nog veel te weinig ia vergelijking met de enorme schade, die zij den staat hebben berokkend, door 'n politiek van mammon- nis'tisclien en militairistischen aard, waar aan zij zich hebben scbildig gemaakt. Men moet deze beeren bij hun gerucht makende daden in de kaart welen to zien Hun pobiiek geweten is zwart, hun- ge- wetepsgeld stinkt. Een frissche beweging, dit gebrul tegen collega's-Kamerleden, die meenen het hun ne te moeten bijdragen tot versobering van den staatsdienst en eenvoudig het voorbeeld van het Koninkhjk Huis en de ministers volgen. Als een soort halsmis daad wordt het hun aangerekend; en dat enkel omdat gelukkig nog maar de roode „armen" het op 1 .un fatsoen trekken Wij voor ons gelooven overigens niet, dat in de Christelijk-Historischen louter Croesussen zitten; het is daar al juist als in de S. D. A. P., waar behalve „armen" ook wel goed gezeten burgers worden aan getroffen, menschen met flinke wethou derspensioenen en non-activiteitstraktemen ten, waaraan deze nog zoo pas zich met hand en tand hebben vastgeklemd. Zelfs aan deze opeenliooping van tractomenten' mocht niet geraakt worden. FËUIM.ETGM (Nadruk verboden). laalsto der samenzweerders legde nzenveer neder en Luca Pitti nam een zwarten omslag bedekte lijst nemers in de hand en klom lang o marineren trappen op die naar tegenover de zetels voerden en joor het gesloten voorhangsel staan Vanneer hot den doodori vergund is, ?'J op luiden toon, deel te hebben et leven op aarde en het lot van hun wanneer stervelingen ooit vermo pen to bezweren zoo hoor mij ■asimo di Medici' Uw waakzaamheid polken, opdat gij mij voor een meest toegenegen aanhangers hou het ik door kunstenaarshand rinerbeeld vervaardigen en feeste de plaats oprichten. Doch toen 10njülhde, deed ik mij zeiven de Se belofte, dat geen tweede jaar- "m zou voltooien, vóór dezelfde, gehuichelde eer misleidde, u en vernederd. Cosimo di Medici, m daar, waarop Luca Pitti zijn lili' banden zijn voorhij ge- jms dit voorhangsel uw s land- Li6, want niet eerder wilde mijn .p.terugtrekken voor ik u kon toe- overwonnen Thans ech- i'^-ho zwakheid van uw zoon de i3 ker-stens toe rijp is, nu geko- Ub, *k vruchteloos hoopte zoo- °°g waakte: nu kan ik de vruch ten plukken van mijn haat. Nu enthui ik andermaal uw gelaat en roep u toe: Be hoed uw geslacht, Cosimo, grooto Medi ci! Eer do morgen daagt is liet verloren en Luca Pitti, dien gij veraclittet, noemt zich de meest vermogende in Florence. Uw koud marmerbeeld entvango thans de naamlijst uwer vijanden. Zegevierend hebt gij tijdens uw leven uw tegenstan ders bedwongen; toon nu, of go het cok nog in den dood vernïoogt! In uw stee- nen handen leg ik deze bladen werkt uw geest nog voort, vernietig haar dan door de kracht uwer marmeren vingers en met haar mij cn de belagers van uw huis Met een ruk verwijderde Pitti het zwaren tapijt en hief het noodlotLige do cument in de hoogte. Maar op hetzelfde cogenhlik klonk een kreet van ontzetting door do ruime zaal. Een hand strekte zich uit en nam de zwarte lijst in ontvangst. Als door een bliksemstraal getroffen stortte Luca Pit ti op de marmeren treden ineen. Voor het levensgr.oote beeld van Cosimo di Medici stond de gestalte van diens kleinzoon Lo renzo, wiens hand thans de lijst omvat hield, con aanklacht op leven en dood voor de deelnemers, zoo liet huis der Medici heerschendo bleef in Florence. LorenzoDe zoon van Piel.ro! riepen cenigen hij lieeft alles gehoord, wij zijn verloren! Anderen snelden in blinde haast naar do uitgangen, terwijl een der- do groep door elkander schreeuwde: Hij heeft ons beluisterd, wij houden hem ge vangen tot alles voorhij is! Niemand waagde door blik of gebaar aan te duiden wat er opvlamde in Dioli- salvi's ziel. - Intussclien is het voor den heer Scha per en zijn kornuiten ter meerdere rust van hun geweten te hopen, dat do Vloot wet niet wordt verworpen. 1 „Msbd." Woningbouw. De stopzetting der premie verleening. Do Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid maakt bekend, dat in verband met de nog beschikbare middelen alleen die aanvragen om de premie, bedoeld in het Kon. Besluit van 8 November 1920 no. 29 (Woningbouw) in behandeDng kunnen worden genomen, welke vóór 1 Novem ber 1923 het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid-of het Bureau van den Hoofdinspecteur den heer Van der Kaa hebben bereikt, Zekerheid, dat aan die aanvragen ten volle zal worden vol daan, kan niet worden gegeven. Aanvra gen, welke na 31 October 1923 bij bet Departement of bij den Hoofdinspecteur inkomen, worden ter zijde gelegd. Legervsrmïndering? Naar de Tel. verneemt, is in beginsel besloten tot een aanmerkelijke legerver- mindcring door opheffing van een der vier divisies, en wel do tweede divisie te Arnhem, bestaande uit, 6 regimenten in fanterie, 2 regimenten veld-arti'llerie en 1 half regiment huzaren. R.-K. Internaten en Drankbestrijding. Door de Centrale Jeugdcommissie van „Sobriëtas" werd aan de Moederhuizen van die religieuze Congregaties, welke pensionaten of andere instituten van op voeding 'als filialen hebben, een bezoek gebracht om met do Dirècties of Oversten een bespreking te houden over de alcohol vrije en anti-alcoholische opvoeding hun ner leerlingen. Over deze bezoeken werd een. rapport samengesteld, waaruit blijkt, dat bijna alle bezochte Moederhuizen blijk gaven, dit jeugdwerk goed gezind te ziin. Door enkele Directies werden wel bezwa ren geopperd tegen oprichting van drank- we ervereenigingen in haar inrichtingen, maar zij waren toch volkomen bereid het beoogde doel door andere middelen te hel pen bevorderen, zooals door occasioneel anti-alcoholisch onderwijs, verspreiding van drankbestrijdersle'ctuur, het doen hou den nu en dan van een spreekbeurt of lezing over het alcoholisme en de drank bestrijding voor do leerlingen en voor het onderwijzend personeel barer inrich tingen. Nu hiertoe de goedkeuring der Moederhuizen verkregen is, zijn do Bonds- Jeugdeommissie's in de verschillende bis dommen aangevangen met het bezoeken der filialen, waarin de religieuse Congre gaties, zoowel mannelijke als vrouwelijke, zich wijden aan de opvoeding der Room- sclio jeugd. De Arbeidswet et* de „Tribune". Do Zesde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen D. Posthumus, bedrijfs leider van do drukkerij „De Strijd". Bekl was beschuldigd van overtreding van de Arbeidswet. Hij had, op 3 October 1922 drio machinezetters arbeid later verrich ten ten behoeve van. „De .Tribune", 's mor gens te zes uur. Op dat tijdstip mag ech ter volgens de Arbeidswet slechts gewerkt worden ten behoeve van een ochtendblad. Het 0. M. had bevestiging van het von nis van den kantonrechter gevraagd, waar hij bekl. veroordeeld werd tot drie geld boeten van f 1 subs, drie dagen hechtenis De Rechtbank vernietigde het vonnis en opnieuw recht doende veroordeelde zij bekl. tot dezelfde straf. I Een compliment, Wiij lezisni in de „N. Rett. Crt.":' Onze correspondent te Parijs meldt: De „Information" bespreekt den in ternationalen huizennood en prijst Nederland, dat zich ingespannen heeft en den huizennood heeft overwonnen. Het is interessant, vooral dit bericht te lezen in een blad als do „N. R. Ct.", dat in zijn redaetioneele artikelen nogal eens een ander geluid pleegt te doen hooren over onze woning-politiek. Overigens is liet niet de eerste maal, dat men in den vreemde de Nederlandsche regeering prijst voor hetgeen zij op dit gebied heeft verricht en de resultaten, die zij wist te bereiken verre stelt boven do elders verkregen uitkomsten. „Ctr." Ellendigo lafaards! schreeuwde hij, zijt ge bevreesd voor een knaap, die in ver vloekte nieuwsgierigheid tot onze ernsti- gen kring is doorgedrongen? Laat hem rijn daad hoeten, vernietigen wij Gosi- mo's spruiten, beginnen wij met den klein zoc-n! Sterf Lorenzo di Medici, volg uw vader nu! In maohtelooze woede wilde hij zich op Lorenzo werpen met opgeheven hand. Kalm, onbewegelijk, als het marmer beeld van rijn voorvader, zag Lorenzo hem naderen. Hij sprak geen woord, rijn lip pen waren vast opeen geprest; alleen de doodelijke bleekheid van zijn gelaat ge tuigde van den indruk van het vreeselijk o ogenblik. Doch het moordendo staal bereikte hem niet. Van achter het tapijt naar voren springend, greep Filippo met krachtige hand den cnvoorhereiden man. Ik dacht het wel? riep hij luid, dat het zoo gaan zou niet vergeefs zond ik mijn zuster en bleef zelf in de nabij heid. Hier den dolk moordenaar, of ik wurg u! En gij, keerdo hij zich tot de vergadering, vic-es de wraak des volks, wanneer slechts een haar van dit hoofd gekrenkt wordt. Uw aller leven voor dit ©ene, zoo waar ik Filippo heet! Tevergeefs heproefdo door wringen cn rukken do verraderlijke Nei'i zich» aan do krachtige armen van den jongen man to ontworstelen. Bevrijd mij! riep hij, maak hem af! Met "blindheid geslagenen, ziet go niet dat uw hoofden in de hand van dien knaap zijn? Schaamte en verbittering over eigen VOETBAL. R.-K. FEDERATIE, Overzicht. De geheele eerste klasse is voor morgen aangeschreven en de voornaamste wedstrijd daarvan is wel weer die te Maastricht, waar de Sportvèreeniging aller belangstelling op zich geconcentreerd heeft door de competi tie te beginnen met twee overwinningen. Natuurlijk verwachten al de Maastrichtena ren, dat men op den ingeslagen weg zal voortgaan, hetgeen ons, nu het Chèvremont betreft, niet zoo onmogelijk lijkt. Mulo krijgt den eersten wedstrijd thuis tegen do Kimbren, die een flinke partij voetbal spelen en Zondag alleen door een onhandigheid van den keeper, die met den bal in het doel omdraaide, moesten verlie zen. We kennen de sterkte van Mulo echter niet en zullen ons dus van een vermeenden uitslag onthouden. De derde wedstrijd gaat tusschen Con- stantia en Valkenburg, wat wel twee punt jes voor de Valkenburgers zal opleveren, die zich zullen willen herstellen na den nedor- laag tegen-R. K. M. S. V. In de overgangsklasse D. zijn eveneens drie wedstrijden vastgesteld. De eerste is tusschen Graaf Willem en D. H. L. De Ha genaars spelen ongetwijfeld een goede par tij voetbal en zijn op eigen terrein niet ge makkelijk. Bar rom kunnen de Delftenaren de 'handen vol hebben aan hun gastheeren. P. V. C. faalde reeds enkele keeren en komt nu tegen de club in Heemstede uit. Ook daar vreezen we voor de Utrechtena ren, of zij zouden zich moeten herstellen. Wilskracht en E. M. M. lijken ons twee ploegen, die de puntjes wel zullen weten te verdeelen. De tweede klas30 L brengt een wedstrijd in Voorburg en een in Schiedam. Het wordt voor beide ontvangende clubs hard werken en ze zullen blij mogen zijn met een gelijk spel. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste Klasse, R, K. M. S. V.Chèvremont'. MuloKimbria. ConsfcantiaValkenburg, Overgangsklasse A. MevoJ. E. C. Overgangsklasse B Graaf Willem IID. H. L. H. B. C.—P. V. C. Wilskracht—E. M. M. Tw e e d e Klasse L. WilhelmusGraaf Willem II 2. ExcelsiorGeler. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. Een volledig wedstrijdprogramma is nog niet uitgeschreven, tengevolge van de nog niet geheel gereed zijnde competitie indee- ling. Het wordt nu echter toch wel zoo lang zamerhand tijd, dat er eens stévjg aange pakt wordt. Reeds zijr verschillende Zonda gen verloren. Daarbij komen de Zondagen die verplicht vrij moeten zijn en andere die om kerkelijke redenen geen wedstrijden toelaten. Tenslotte nog vrije dagen wegens ijsvermaak of slecht weer en aan het einde van do competitie en April of Mei zijn er acht hoogstens tien wedstrijden gespeeld. Daarmede moeten de clubs aan haar finan cieel© lasten maar zoo goed mogelijk trach ten te voldoen. We gelooven, dat het bonds- bestuur ten deze den verkeerden weg volgt, temeer wijl er bij de jongens de lust uit gaat. Te veel wedstrijden is niet goed, doch te weinig wedstrijden werkt nog_ slechter. We willen er voor heden verder niets van zeggen en'afwachten, hoe het bondsbestuur de hangende competitiekwestie tot een goe de oplossing brengt. Mogelijk heeft er ook nog wijziging plaats in de indeeling der lagere elftallen en wijl ons de onderlinge verhouding tusschen die clubs vrijwel onbekend is, volstaan wij met te verwijzen naar het Wcdstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Derde Klasse F. E. M. S. II-43. J. C. II H. Bouckaert. S. P. C. I-S. M. O. II P. v. Berkel. Derde Klasse H. S. L. C. I—G. D. A. II C. de Brabander. Westlandia IL. en S. II H. de Brabander. zwakheid maakte rich van de saamge zworenen meester. Hij heeft gelijk, gingen er stemmen op, weg mét den spion dood aan do'Me dici I Akelig fonkelden in het licht der kaar sen do dolken en de uitgetrokken zwaar den, en terwijl een deel van den sombe ren kring Diotisalvi trachtte te ontzetten, wierpen anderen zich op Lorenzo, met den dood in het oog en hartstochtelijk ver lntterdo woorden. Nog een oogenblik en het was gedaan met do hoop der Florentijnen, Gosimo's geliefden kleinzoon Daar klonken schetterende trompetten en drong paardengetrappel van buiten tot hen door, met een verward gedruisch van stemmen. Ontzet, beangst zagen de tot een blin de, bloedige daad ontvlamde samenzweer ders elkander aan. Op Lorenzo's gelaat spiegelde zich een uitdrukking van geluk en met luid klinkende stem riep hij: Mijn boodschap kwam te rechter tijd' Pietro, mijn vader komt, onbekend met het doel waarvoor, met goed gewapend gevolg. Do grootste verwarring heerschte er onder do aanwezigen, die nog verergerde toen Gerardo, de oude hofmeester, doods bleek do zaal hinnenijlde. Redt u, redt u, schreeuwde hij, Pie tro di Medici staat voor do deur en vraagt naar Signor Pitti alle uitgangen zijn bezet. Uw hooiden zijn in gevaar, do sa menzweering verijdeld' Met een doffen vloek rukte Diotisalvi Neri zich los uit do omarming van Filip po cn slingerde in volkomen razernij zijn dolk voor de voeten van den jongeling, die V i e r d e K1 a s s e G. R. V. C. I—Lisserbr. I H. v. KIinek Vierde Klasse H. l^Ouur: B. S. V. II—Conc.,111 L.v.Locn. Vierde K1 a s s e_ J. BI. Zw. IIP. iS. C. II P. v. Meijgaarden A.V.V. I—Gr. Fl. V 4 C. H. Al. L. en S. III—Wilhelmus III J. Jansen. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. Op het oogenblik, dat wij dit overzicht beginnen ziet het ,er geenszins naar uit, dab heb Zondag dat prachtige herfstweer zal zijn als vorigen Zondag de wedstrijden be gunstigde. Voor de spelers heeft dit zeker wel zijn goede zijde, daar bet den laatsten leeer feitelijk al te warm was om achter heb bruine leer te loopen. Het programma i3 dezen teer al bijzon der rijk voorzien. Naast de twintig eerste klasse clubs in het Westen komen behalve de tweede en derde klassers ook de reser ve-klassen en de vierde klasse in het veld. In Amsterdam wordt een interessant» wedstrijd gespeeld op het Ajax-veld, waar de groote Haagsche op bezoek komt. Deze wedstrijd heeft immer voor één der meest interessanten gegolden en de Hagenaars zullen er ook nu de spanning wel inbren gen. Het gelijke spel, op 29 September tegen R. C. II. bevochten, zal ongetwijfeld tob groote dingen doen aanzetten, doch we vreezen, dat Ajax niet thuis zal geven. Aiax heeft er genoeg van en zal zich na de gele den nederlagen wel wat meer in gaan spam nen, om althans toch weer iets naar boven te komen op de ranglijst. H. V. V. mag dan zeker weer tevreden zijn met een gelijk spel. S. V. V. heeft tot nu fee geen slecht figuur gemaakt, ondanks de wedstrijd tegen Feijenoord mot flinke cijfers werd verloren, en de fraaie overwinning op de Zaankanters zal daarmede den moed weer vergrooten. Niettegesnstaande geven we de Schiedara- sche club tegen de oud-kampioenen niet veel kans. R. C. H., dit toch wel weer in de hoogere regionen zal willen blijven heeft in drie wedstrijden reeds even zooveel" punten verloren. D it is haar genoeg en dus zal zij door een overwinning op S. V. V. haar even wicht wel weer herstellen. "Do Schie-bewoners die in den ee sten wedstrijd slecht debuteerden tegen hun stadgenooten zullen bet in Zaandam ook hard te verantwoorden krijgen. Een gelijk spel lijkt ons hier het beste resultaat. Feijenoord en D. F. C'. zijn in deze af dee ling de eenige nog ongeslagen clubs. De Rotterdammers zullen die superioriteit in geenen deele willen prijsgeven en zoo wacht 't Gooi na de eerste overwinning in drie wedstrijden een nieuwe nederlaag. De Dordtenaren zullen ten opzichte van H. F. C. al dezelfde meening zijn toege daan en de „Good Old"'zal er alles op moeten zetten. Denken we eens aan de over winning van 't Gooi cp de Haarlemmers en 't Gooi hoewel onvolledig, werd met dikke eiifers in Dordt geklept. Een kleine ever- winning vcor de Dórdtscbleïi zal can ook wol het resultaat zijn. Na twee thuiswedstrijden gaat "de Leid- scho eerste klasser eens uit, om. ook daar te beproeven of er nog wat geluk te oogsten valt. Eén puntje uit twee thuiswedstrijden is zeker nog maar een pover resultaat en er meet hard gewfrkt worden, A. 8. C-, om niet onderaan te blijven hangen. Dat resul taat kan reeds morsen bereikt ziin a-s de Haantjes de kracht der rood-zwarten ge voeld hebben. Een overwinning on de' Haantjes beteekent omwisselen van plaats. Moch het zoo eens zijn, dan zouden de aan hangers der rood zwarten bevredigd zijn. Een gelijk f pel, gelooven we, zal echter ook al genoeg zijn. O. D. S., de hekkesluiter van bet seizoent Het lijkt er alleszins c en ook de vierde wedstriid biedt geen uitzicht op vooruit gang. En als de Haarlemsche roodhroeken willen dan wordt het nieuwe terrein der Dordtsehen met een flinke nederlaag voor de thuisclub geopend. Gezien het resultaat ook van de vorige wedstrijden, komt O. D. S. er dan aan liet eind van het seizoen ze ker niet met 50 tegenpunten. af. U. V. V., dat vorige week niet zoo bijzon der veel spelkwaliteiten te zien gaf. zal thans Excelsior ontvangen, dat tegen Spar ta geen kwaad figuur sloeg. We gelooven, dat de Utrechtenaren met een gelijk snel cf een heel kleine overwinning tevreden kunnen zijn. nog steods zijn plaats voor het standbeeld van zijn grootvader innam, en snelde dan door een zijdeur do zaal uit..'Filippo keer de zich tot Lorenzo: Om 's hemels wil, heeft de dolk van den ellendeling u getroffen? vroeg hij. Het was alsof de vergadering bevrijd was van een hoozen geest, toen de verrader van zijn vriend en gebieder de vlucht ge nomen had. Berouw en schaamte steeg op in hun ziel, verhonden met d-en angst hoe hun eigen lot zou zijn. Een vreeselijke aan klager kon hun de jongeling daar boven worden en met eigen hand hadden zij door hun onderteekening het vonnis ge veld. Met heden en smeekingen omringden zij thans den jongen Medici. Nu naderde ook Pitti. Gebroken waa de trots van den rijken man; met gebogen hoofd trad hij op Lorenzo toe. Ik bezwoer den geest van den groo- ten doode! sprak hij zacht; hij heeft geoordeeld, in uwe handen leggen wij ons lot. Luca Pitti Lorenzo's oog schit terde van begeestering, zijn stem trilde van aandoening 1 Luca Pitti en gij man nen en edelen van Florence, hoort mij aan! Niet vergeefs hebt gij den geest van Cosimo, den grootsten en edelsten van •mijn geslacht, bezworen. Zijn geest bezielt ook mij, zijn kleinzoon, en het is mij als toeft hij onder ons op dit groote en plecht tigo oogenblik. In teugelloozen haat, ver-* leid door do listen van een verrader, die u allen in uw zwakheid misbruikte om zijn eigen sombere jilannen te dienen, leg- det gij in deze marmeren hand de lijst der vijanden van het huis di Medici. (Wordt vervel cd). J

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7