IIÖNIG'S WAIZENA-PUDDINGEN BÖKMADE BOER-s PEEKOFFIE ONMISBAAR BIJ DE KOFFIE ge^cl •juist bedoelde liet aantasten*van verkre gen rechten mogelijk te maken. Is de regeering dus juridiscli bevoegd 4ot intrekking van artikel 40 over te 'gaan, 'sij acht zich daartoe ook moreel ge rechtigd. 1 "Wat de economische zijde van het •Vraagstuk betreft, verklaart de commissie mief In te zien op welken grond de regee- tring speent, eenzijdig te kunnen overgaan tot vermindering van bepaalde uitgaven, welke zij als niet voor vermindering vat baar kenschetste (rente en aflossing pen eioenen, uitkeenng aan gemeenten, bij dragen exploitatie-tekorten, woningen), Indien zij meent eenzijdig do aHn ambte naren toegekende wedden te kunnen ver lagen. In dit verband zij er op gewezen, dat er een principieel verschil bestaat tusschen den band tusschen den Staat en zijne schuldeischers en dien tusschen den Staat en zijne ambtenaren. De ambtenaar ver keert slechts in dezelfde positie als de sc'huldeischer voor zooveel betreft de be- loonin'g van reeds gepresteerden arbeid, en wordt in dat opzicht niet anders be handeld dan de andere schuldeischers van den Staat. Algezien van dit principieel onderscheid in de verhouding zij er op gewezen, dat eenzijdige aantasting van de verplichtin gen tegenover de staatsschuldeischers voor het staatscrediet gevolgen zou heb ben, welke langs indirecten weg ook voor de ambtenaren niet te overziene onheilen zouden medebrengen. De regeeriifg kan niet aannemen, dat de commissio een aantasten van toege kende pensioenen wensclielijk zou achten. Afgezien van het vorenstaande is het niet juist, dat de salarissen tot sluitpost van de begrooting worden gemaakt, noch dat een rechtstreeksch verband is ge légd tusschen een tekort op de Staatsbe- grooting in het algemeen en het peil der Slechts is met cijfers aangetoond, dat de tegenwoordige toestand van 's lands financiën bewijst, dat het tegenwoordig salarispeil economisch niet te handhaven is, hetgeen o.a. blijkt uit het feit dat thans ook 'na gebruikmaking 'van alle an dere middelen, het tekort op de Staatsbe- grooting niet kan worden overbrugd zon der aantasting van het peil der salaris sen. Ook na kennisneming van bet advies der centrale commissie blijft de regeering daaT mi de noodzakelijkheid gevoelen van intrekking van artikel 40 van het Bezol digingsbesluit en van verlaging van de Sa larissen van het rijkspersoneel. Zij acht het-noodzakelijk het vraagstuk van de sa- larieering van het personeel in zijn geheel te onderzoeken, doch meent op de resul taten van dat onderzoek nietkan wor den gewacht. In afwachting daarvan acht zij voor 1924 een algemeene salarisverlaging van 10 pet. n o o d z a k e 1 j k. Deze algemee ne verlaging aldus de regeering wordt door de daling van de kosten van le vensonderhoud voldoende gemotiveerd. Naar de Telegr. verneemt komt de cen trale commissie Donderdag 4 October bij een om over dit schrijven der Tegeerin* te beraadslagen. DE GIRO-CHAOS. Een redacteur van „De (Kath.) Maan dagmorgen" beeft een onderhoud gehad met minister Van Swaay over den chaos bij den Girodienst. En daarin lezen we, dat de minister een omstandigheid van beteekenis achtte bet feit, dat op bet tijd stip van invoering der centralisatie door tal van postkantoren foutief ingevulde saldi-lïjsten zijn ingezonden, zoodat de basis, waarop de gecentraliseerde dienst had te werken, al heel spoedig onbe trouwbaar bleek te zijn. De intervieuwer verklaarde, dat de pu- blieko opinie prijs zou stellen op verwij dering der voor dezen chaos (met baar voor handel en industrie zoo ernstige ge volgen) verantwoordelijke personen, waarop de minister antwoordde: „Het is verre van onwaarschijnlijk,' dat dit zal gebeuren. Als straks de volle dige rapporten der Nederlandsche Bank- vertegenwoordigers in rjfijn bezit zijn, die mij de overtuiging schenken, dat de thans verantwoordelijke functionarissen niet, of onvoldoende voor hun taak berekend zijn, zal ik geen oogenblik aarzelen, wij ziging te brengen de de leiding van dezen dienst. Een dergelijk plichtsverzuim - 3eide de minister woordelijk zal ik niet 3onde'r meer laten passeeren." „Indien 'wij u goed begrijpen," zoo ver- Tolgde de redacteur ..wordt er slechts gewacht op de bevinding van mr. Delprat en zijn staf." „Inderdaad," zeide de minister, „zóó is bet. Maar intnsschen confereer ik schier dagelijks met den heer Delprat en worden maatregelen getroffen om dezen onge- wenschte toestand zoo gauw mogelijk te beëindigen." HET PETITIONNEMENT DER S. D. A. P Criticaster plaats in de „Rsb." de volgen de opmerking naar aanleiding van het pe titionnement der S. D. A. P. tegen de Tlootwet: „Eén ding is jammer: 99 percent van hen -^ie over de zaak zwammen, kunnen er niet óver oordeelen. Het onderwijs, hoe hoog ook "Opgevoerd, hield geen gelijken tred met de politiek. Er zal nog steviger geleerd moeten "borden in geschiedenis, aardrijkskunde, zee ^aartkunde, vooral techniek, opdat een ieder ^ok over vlootkwesties kan meepraten. „Tot zoolang zouden we niet wijs doen de zaak over te laten aan hen, die er iets tegrip van bebb-n? Vooral aan de Regee Algemeen bekende kiuali- teitsartikelen voor elke huishouding. OVERAL IS] VEBKRYGBAAR.® ring en de volksvertegenwoordigers, die een klein beetje vertrouwen toch nog wel ver dienen en die feitelijk alleen de zaak wer kelijk van alle kdntea kunnen bekijken. „Reken daarnaar het belang van een.... volkspetionnement in zulke kwesties!" HET BLIJFT BOERENBEDROG. Aldus betitelt het „Hsgz." bet sociaal democratisch petitionnement tegen de Vlootwet. Het „Volk" is thans vol recpect voor het oordeel van Jan en alleman over, d.w.z. tegen de Vlootwet, aldus bet blad. Best, maar als diezelfde menschen zou den zeggen, dat zo van het socialisme niets moeten hebben, zegt „Het Volk" dan ook: Jullie hebben gelijk, menschen, het socialisme deugt niet. Of zou „Het Volk" misschien antwoor- dejti: Jullio hebben van het socialisme geen verstand, of minstens: Jullie kennen het socialisme niet? Zoo staat het toch ook met de Vloot wet, waarhij het niet gaat over de vraag, of men het prettig vindt daarvoor een hoop geld op te brengen; ook niet over de vraag, of het niet wijzer was naar een oplossing van internationalen vraag stukken langs anderen weg dat dien van militair geweld te streven. Het gaat over de vraag, of wc in do gegeven omstandighedejn in de interna tionale verhoudingen, welko er eenmaal zijn en do toestand nemende zooals die is, de Vlootwet kunnen missen. Heeft iedereen daarover zijn oordeel klaar? In het petitionnement nu kunnen we, ook na al hetgeen door „Het Volk" is aan gevoerd, niets dan een gevestigdo boeren bedrog blijven zien, zegt het „Hsgzn." te vens. De Inkrimping van dc Staatstaak. Niet allo bezuinigingsvoor stellen aanvaard. „De Nederlandsche Nijverheid" heeft een interview gehad met den afgetreden thesaurier-generaal, mr. L. J. A. Trip, om zijn oordeel over de financieelo plannen der regeering te vernemen. Uit het vraaggesprek van het orgaan van het verbond van Nederl. Fabrikanten verenigingen lichten we de volgende pas» sage: „Is u Qok bekend," vroegen we den heer Trip, „waarin de reorganisatie of inkrimping van de staatszaak zal be staan, waarvan de Millioenennota een be sparing van 50 millioen verwacht." „Daarop moet ik het antwoord schul dig blijven," verklaarde mr. Trip. „Ik heb wel indertijd allerlei rapporten van de bezuinigings-inspectie over dit onderwerp gezien. Bij elkaar leverden die voorstel len een hesparing op van heel wat meer dan dat bedrag. Men heeft daaruit dus blijkbaar een keus gedaan en lang niet al die voorstellen aanvaard." Het tarief der Land. en Tuinbouw. Ongevallenverzekering. De gevarenklassen vastgesteld. Naar wij vernemen is bij K. B. van 21 Sept.* j.l. do indeeling der land- en tuin bouwbedrijven in gevarenklassen vastge steld. ©ezo indeeling is als volgt: (het cij fer achter de bedrijven geeft de klasse aan.) Groep I, Landbouw. 1. De akkerbouw 17; 2. de- landoutgin- ning en de landverbetering 15; 3. het loon- dorschen 47; 4. bet loonploegen 17; 5. de hooibouw 18; 6. bet loonzaaien 17; 7. het loonmaaien 18; 8. het vlassersbedrijf met kraehtwerktuig 19; het vlassersbedrijf zon der krachtwerktuig 7; 10. het terpgraven 31; 11. het houden van controle en het be proeven van zaaizaden of andere landbouw benoodigdheden of landbouwproducten 17; 12. het houden van veilingen van landbouw producten 11. Groep II (Veehouderij.) 13. Het houden en fokken van rundvee, paarden, varkens, geiten en schapen 18; 14. het houden en fokken van pluimvee en konijnen en het houden van broederijen voor pluimvee 8; 15. bet houden van bijen 8; 16. bet houden van stieren en hengsten ter dekking 21; 17. bet melkrijdcn of het melkkarnen S; *19. bet houden van boter-, kaas- of melk-controlestations 17 Groep III (Tuinbouw.) 20. Het kweeken van groenten en andere tuinbouwgewassen 10; 21. bet kweeken van bloemen en bloembollen 10; 22. bet kwee ken van paddestoelen 10; 23. bet kwecken van boomen en heesters en sierplanten 10; 24. bet kweeken van vruchten 10; 25. bet telen van gewassen aan zaadvorming 17 26. het aanleggen en onderhouden van tui nen, parken on plants oenen en het ontwer pen van (Jen aanleg daarvan 10; 27. het plukken van struikvruchten 10; 28. het plukken van boomvruchten 35; 29. het ver zenden van tuinbouwproducten en het be drijf uitgeoefend in fruit- en greentenpak- kingen 10; 30. het houden van veilingen! van tuinbouwproducten 11; 31. het bespui ten van gewassen tegen schadelijke insec ten 10; 32. het houden van controle op en het beproeven van zaaizaden of andere tuinbouwbenoodigdheden of tuinbouwpro- ductie 10. Groep IV (Boschbouw.) 33. Het aanleggen en onderhouden van bosschen, daaronder niet begrepen, het vel len, schillen en zagen van het hout 15; 34. het vellen van boomen door middel van hakken en bet vervoeren van het hout 52; 35. het vellen van boomen door middel van zagen; en het schillen, zagen en vervoeren van mijnhout 27; 36. bet telen van griend- hout, riet en bies en bet snijden van griend hout, riet en bies 26; 37. het schillen, van bout 7; 38. liet jagen! van wild, het vangen van schadelijk gedierte eiï het houden van eendenkooien 21; 39. het plukken of rapen van boschvruehten 10; 40. het kolenbran- den 16. Bij K. B. van denizelfden datum is voorts bepaald, dat. do premie per een gulden loon, zooveel maal 0.0008 gulden bedraagt als het gevarencijfer dat aan de onderne ming is toegewezen, eenbeden bevat. Rapport Bezuinigingscommissie. Vorsciienen is het derde verslag der Staatscommissio ingesteld bij K. B. van 20 Dec. 1920 (Bezuinigingscommissie). Het rapport is verdeeld in vier hoofdstuk ken en bevat voorstellen van algemeenen aard betreffende werkiwjze en bezetting bij do departementen van algemeen be stuur, bij bepaalde vakken van dienst, en adviezen van bijzonderen aard. De commissie komt tot do conclusie, dat zij nog niet de overtuiging beeft, dat bij do departementen steeds bet besef voor zit van do onafwijsbare noodzakelijkheid van bezuiniging. Herclassificatie spoorwegpersoneel. Naar aanleiding van do door den Mi nister van Waterstaat goedgekeurd© en morgen in tc voeren berclassifieatio voor het. spoorwegpersoneel, hebben do hoofd besturen van ,,St. Raphaël" en „Prot. Chr. Bond.' 'een enderhoud gehad. met. den Mi nister, op Vrijdag 21 September. Zij zetten uiteen, dat het aan de band van de over eenkomst van November 1922 van do direc tie hoogst ongemotiveerd was, nu de her classificatie in to voeren. De Minister ver zocht deze argumenten nog eens schrifte lijk to bevestigen, hetgeen geschieddej waarop do minister dezo schriftelijke ar gumentatie aan de directie overlegde. Vrijdag j.l. hebben genbemde hoofdbe sturen opnieuw een onderhoud gehad met den minister, die nog geen verweer op de schriftelijke argumentatie van dc perso neelsorganisaties van de directie had ont vangen. Wel deelde do Minister uitdrukke lijk mede, dat het feit, dat de herclassifi catie reeds is ingevoerd, voor hem geen re den zal zijn, zijn besluit niet te herzien, indien! hem blijkt, dat zijn eerste beslissing nie tjuist is. Ook geveelde de Minister veel voor het denkbeeld der organisaties, deze zaak, indien voor hem de beslissing moei lijk was, aan eten scheidsrechterlijke uit spraak te onderwerpen. Tijdens het onder houd doelde de minister mede, dat het wetsontwerp tot regeling der pensioenen voor het spoorwegpersoneel eerstdaags bij do Kamers zal worden ingediend. P. W. van de Weijer f. Gisteren is te Brussel, waar hij sedert eenigen tijd woonde, na een korte ongesteld heid, overleden de heer P. W. van de Weijer, uitgever van de „Utrechtsche Cou rant", het „Dagblad van Noord-Brabant", „de Limburger Koerier", dc „Nederlandsche Illustratie" en andere periodieken. In do vergadering van de R.-K. Raadsfractie te 's-Gravenhago is de heer F. N. V. Quant aangewezen als candidaat voor het wethouderschap in de vacature- Van Vuuren. Tot voorzitter der Nederl. Vcreeni- ging van Kaashandelaren is gekozen de lieer I. Th. L. Withof Keus, te A 1 p h e n aan den R ij n. Do gewone audiëntie van den minis ter van oorlog zal a.s. Donderdag niet plaats hebben. SPÖSSÏ VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Overzicht. In Maastricht ging een derby tusschen Kimbria en R. K. M. S. V. Deze clubs, die vorig seizoen juist ook onder elkaar ston den op het ranglijstje, blijken ook nu niet veel in kracht te verschillen. Ternauwer nood wisten do gastheeren to doelpunten, wat niet wegneemt, dat er met de overwin ning vorige week tegen de Valkenburgers, twee zware wedstrijden gewonnen zijn. De tweede vastgestelde wedstrijd ging niet door daar Constantia niet opgekomen was. In de Overgangsklasse ook maar een en kel doelpunt, waar Wilskracht won van P. V. C., dat nu reeds twee wedstrijden ver loren heeft. In de tweede klasse C. vallen tweo gelij ke spelen to boeken, waardoor onzo ver wachtingen vrijwel beantwoord zijn. In een spannenden wedstrijd, waarin het ge luk niet aan Warmond's zijde was, heeft ►3. M. C. tegen Donk een gelijk spel ge speeld, na tot even voor het einde steeds geleid te hebben. NVMA BOKMA DE BOER ft0 1601 LEEUWARDEN. Na do nederlaag van vorigen Zondag heeft Damiaten een gelijk spel kunnen bewerken tegen Excelsior, eem uitslag waarmede de Haarlemmers tevreden kunnen zijn. De uitslagen. Eerste klas. KimbriaR. K. M. S. V. 01. ChevremontConstantia s. n. e. Overgansklas, P. V. C.Wilskracht 01. Tweede klas. L. DamiatenExcelsior 22. D. O. N. K.—S. M. C. 1—1. (ged. uit de „Mndmrg.") Donk I—S. M. C. I 1—1. Dank zij het mooie weer trok gisteren oen volledig S. M. C.-elftal naar Gouda. Tweo auto's benevens een 20-tal fietsers vormden den stoet. Do ontvangst in Gouda was niet zooals het hoort, wat al dadelijk geen prettigen indruk gaf en niet pleit voer sportiviteit. Te ongeveer 2.15 werd onder twijfelach tige leiding van den lieer Do Beuger be gonnen. De Reo speelt spil en P. Koppers links-buiten. Vooral do laatste voeldo zich hier uitstekend thuis. De Wnrmonders zijn zich bewust van een zwaren wedstrijd en pakken goed aan, zoodat het eerste kwar tier meestal op de Donkhelft gespeeld wordt. De S. M. C. voorhoede knoeide ech ter en maakto van de ettelijke kansen geen gebruik. Als we dachten dat do Warmon- dors door een goed schot de leiding namen, weet een Goudsch hoofd nog juist uit den hoek te koppen. Ongeveer tien minuten voor rust brengt P. Koppers goed op, en geeft aan zijn broer. Dezo kan echter niet schieten, zoodat de bal weer bij eerstge noemde belandt, dio vanaf de zijlijn via den paal aan S. M. C. do leiding geeft. Donk pakt nu wat beter aan. Do War- mondschc verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden, maar weet voor de rust de leiding te behouden. Ook na de rust, toen Donk veel sterker was, was het aan Rou- men en Schouten, maar vooral aan Hulst te donken, dat niet gedoelpunt werd. Spo radisch weet S. M. C. eens door te drin gen maar zonder resultaat. Eenigp goede schoten van Lampo on Koppers neemt de keeper voor zijn rekening, terwijl een achterspcler voor den tweeden maal een pracht schot van Fl. Koppers uit het doel kopt. Er is nog tien minuten te spelen. Zou S. M. C. winnen? Neen' de schitterend spe lende linkerwing van Donk brengt op en uit een schermutseling voor doel maken zij gelijk. Dan is het J. Koppers, die er in zijn oentje vandoor gaat. Als hij echter schie ten' wil, wordt gefloten, zoodat weer een kans Verloren! ging. In 't laatste minuut kenit de scheidsrechter, terwijl geen vuiltje aan de lucht is, aan Donk ©en strafschop toe, die echter tegen do lat wordt gescho ten. Zoo komt het einde en heeft S. M. C. voor den tweeden' keer gelijk gespeeld. DIOC. HAARLEMSCHE BOND. Uitslagen. Derde Klasse F. S. J. G. II—V. F. C. I. V. F. G. n. o. E. M. S. II—3. P. C. I 5—0 Vierde Klasse H. S. J. G. IHConcordia HE 11 Juniores .S er i e we,de t'rijd en. Leiden I—S. J. G. I 7—1 E. M. S. I— Lisse I 2—1 KORFBAL. H. B. S.—S. D. O. 1—2. In een zeer goed gespeelden wedstrijd is hot S. D. O. mogen gelukken haar 3de overwinning te behalen. De speelsters en spelers wisten, en hebben aan hun spel ook laten blijken, dat er van dezen wed strijd veel afhing voor een kampioen schap, en met dit voornemen betraden* zij om even over tweeën het veld. Beide ploegen tellen één invaller. Direct ontwikkelt zich een vlug en ge- lijk-opgaand spel. H. B. S. neemt haar toevlucht tot schoten vanaf do lijn, die niets opleveren. Door een verwarring in de S. D. O.-verdediging krijgt H. B. S. eenige zeer eenvoudig© kansen, maar alles gaat tegen den mand. Hoewel ook de S. D. O.-aanval goed wordt gevoed, krijgt zij bij de hechte Haagscho verdediging wei nig kans. Het is dan ook H. B. S., dat het lste punt maakt door dames handen. Het middenvak der Leidenaars werkt nu zeer goed, en de aanval heeft druk werk. Pun ten kunnen nu niet meer uitblijven en na oifgeveer 10 minuten maakt De Neef met een goed schot gelijk. Rust 11. Na de thee steeg het spelpeil nog iets. Eenige prachtschoten van Pree komen hoven op den mand. Zeer vlug gaat de bal heen en weer. Tegen het eind wordt S. D. O. iets sterker en een kwartier voor tijd brengt do Pree den stand op 12. Nu wordt er zeer zenuwachtig gespeeld en het plaatsen is soms dan ook slecht. H. B. S. tracht nu op alle mogelijke manie ren gelijk te maken maar de verdediging is niet to verschalken. Onder groote span ning komt het einde met~ 21 voor de Leidenaars, die nu uit 3 wedstrijden 6 punten hebben weten te krijgen. Het kan niet beter! UIT DE QSüSE^asafa AARLANDERVEEN. Hooiberg verbrand. Zaterdagmiddag is de hooiberg afgebrand van den land bouwer M. De vermoedelijke oorzaak is hooibroei. De belendende gebouwen bleven behouden. LISSE. De Hanzebank. Ons blijkt achteraf, dat „men" meer of althans iets anders uit het verslag van de laatste vergadering van SsonaaRtelijke Aankondi; «EMEBMTEUJKE VISCHVERK, Aan den gemeentelijken visdit Vischmarkt 18, tel. 1225, is DRt verkrijgbaar SCHELVISCH a f nu SCHOL a f0.14 per pond. Verderi loopehd verkrijgbaar GEZOUTEN MAATJES HARING (voor den hl 5 cent en GEZOUTEN VOLLE Hfo a 5/4; cent per stuk. N. C. DE GIJSElAAIt, Burgern* Leiden, 1 October 1923. Katholieke ffigendj LEIDEN. Maandag. Propagandaelub BSt. het gebouw van deai Volkshond, te 8.15 uur. Apotheken geopend van Maandag tober tot on met Woensdag 3 Oei M. Boelcwijt, Vischmarkt 8, Tel. Apotheken geopend van Don denk. October tot en met Zondag 7 Ocfot? A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel De apotheek van het Ziekenfond) Hulp der Menschheid is steeds g«- doch alleen voor Jeden van dit Telegrafisch Weerbepit volgens waarnemingen verricht in den gen van 30 Sept. 1923, medegede door het Kon. Ned. Meteorologie! Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 772.0 Biarritz. Laagste Barometerst.: 742.0 Seydisfj Verwachting tot den avond van 31! Zwakke tot matige wind uit Wesi richtingen, gedeeltelijk bewolkt, schijnlijlc droog weer, koeler. onze Hanzeafdeeling heeft gelezen aanvankelijk in is gelegd, nl. de bank te Lisse zou zijn opgeheven. Als zelf sticht dit eenige verwarring. He: is in den grond echter aldus: Het te Lisso is als Kringkantoor opgehen de Directeur naar Delft overgeplaatst in zijn plaats werd benoemd de heer I Tot dan toe werken de bankzaken streeks van Lisso met 'het Hoofdkanti Delft doch thans is Lisso en andere plaatsen welke voorheen onder liet kringkantoor „Lissc" ress: den aangesloten bij het kringkant» Leiden. Échter, en hier dient men te letten, is alles voor de cliënten gebleven en is voor hen de Hanzebal Lisse nog precies eender als ze steei geweest. Wij hopen dat door deze verduidelijking de ontstane verwarm zijn weggenomen! Harddraverij. De prijzen voor October a.s. te houden groote Harddi zijn f 300. f 150, en f 100 en troostprija f 75 en f 25. In den voormiddag heeii ringrijderij voor paren plaats om van f 40, f 20, f 15 en f 10 en vos mooiste versiering prijzen van f 30, en f 5. Aangereden. Gisteren cncler de mis werd een 2-jarig kind van den C. K. aan de 2e. Poeilaan, terwijl den weg stak door een motorfiets derstboven gereden. Wonder boven liep dat goed af. Dr. de Graaf welkei ontboden werd kon enkel een been- hoofdwonde constateeren. NOORDWIJKERHOUT. Pastoor Westerhof. Na tijd reeds min of meer lijdende b geweest is de ZeerEerw. Heer J. terhof, pastoor der parochie SI. gistermiddag uit voorzorg voorzien H.H. Sacramenten der Stervenden fl NIEUWKOOP. Vleeschkeuring. Gedurende kwartaal 1923 werd ter gemeeinte-: aan keurgeld ontvangen f 1200 wegens afkeuring werd teruggegeven Bevolking. Gedurende do mad tember werden ter secretarie aau$ géboren: 11 kinderen; overleden 1; sonen vestigden zich in dc gemeen! wijl er 8 naar elders werden afgesc! 3 huwelijken werden voltrokkqp. OEGSTGEEST. Burgerwacht. Uitslag van den Wedstrijd op 22 September waart prijsuitreiking Zaterdagavond U plaats gehad. Klasse A: prijs winners: 1. G. 2. P. de Wit; 3. C. v. Klaveren; 4.1 man; 5. W. Colléé; 6. W. Mulder, Werkhoven resp. met 106, 103, 102, 94 en 93 punten. De prijzen bestonden uit: beeld, een Mokje en een borsle> 9 aangeboden door B. en W. als®- 3 schillende andere kunstvoorwerpen; 5 Klasse B: prijswinners: 1. W. 2. J. Juffermams; 3. J. v. Breda;! jj Geer; 5. F. do Jager; 6. J. Zaalbflj v. Dijk; 8. L. Nouwens; 9. J.»v. dJ W. Schoneveld; 11. G. v. d. J. Uitenboogaard; 13. H. Post; 14.' resp. met 102, 97, 90, 89, 89, 70, 76, 76 en 76 punten. De den uit verschillende luxe voorwi De lieer P. de Wit behaalde' prijs twee prachtige schilderijen boden door den commandant de' wacht. Do tijdens de prijsuitdceling collecte ten bate van nabesta* verongelukte Katwijkeche visscl f 32.50 op. Personalia. Zaterdag haalde onze gemeente-veldwat Krijger het politiediploma met ning van den Alg. Ned. Politiel sterdaau.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2