A. WAALS - HAARL.STR. 132-136 erde Blad. terdag 29 Sept. i923 De Loterijwet. Geen vaandel-loterij. SI bl." No. 454 bevat het Kon. be- dén 14den September, tot ver van bet besluit van B. en W. Leen te Heerlen, d.d 12 Juni, waar- het bestuur van den R.-k. Vrou- d afd. Heerlerbaan,te Heerlen, ping is verleend tot het aanleggen van een loterij. De overwe- van dit besluit zijn: voordeelig saldo dier loterij uit- u zal worden aangewend tot dek- Jii de kosten van aanschaffing van ■eenigingsvaandel; :jjt, 3 der Loterijwet 1905 aan B. 11 een gemeente alléén de bevoegd [ft toestemming tot het aanloggen jen van een loterij te verleeneir, *- behalve aan andere voorwaar- óók aan deze wordt voldaan, dat jij uitsluitend strekt tot een lief- oel of ter bevordering van weten- kunst of een ander algemeen be de aanschaffing van een vaandel egd kan worden van een liefdadige g te zijn, noch geacht kan worden >n bevordering van de kunst, de *p of van eenig ander algemeen et besluit van B. en W. der ge- Heerlen dus is in strijd met art eterijwet 1905. scharfing van de Staatsloterij? 13- ea speciale wensch. instemming nemen wij volgend ver uit „Het Centrum": aasbode" berichtte, dat de Regee- plan overweegt om tot afschaffing Staatsloterij over te gaan. unnen moeilijk aannemen, dat dit juist is, of althans, dat de over- a welke de Regeering op dit stuk 1 legeschreven, zal leiden tot een omdat het nu zeker niet de tijd een instituut te doen verdwijnen, ijks een niet onbelangrijk bedrag Staatskas afwerpt, vervolgens ook en vooral et nu evenmin het juiste oogen- beeten, om „speciale" wenschen bepaalde partij te verwezenlijken, reeds moeilijkheden genoeg. «hoeft ze waarlijk niet nog te ver- nneer het op-„speciale" wënscheri dan kan men die ook bij andere der Rechterzijde vinden, sschicn met meer grond, dan voor iffing der Staatsloterij bestaat. postcheque- en girodienst. ;oek om medewerking, efcpoediging van het opsporen onten, welke in de administratie postcheque- en girodienst zijn zal deze dienst aan rekening- per circulaire het verzoek' doen, tehulpzaam te zijn. Aan alle re- {jg uders zal verzocht worden per post aan den postchèque- en giro 's-Gravenhage opgave te doen saldo per 24 Augustus 1923, de laatste, rechtstreeks van het nor (dus niet van het centraal- 's-GravenhageX ontvangen stehèque- en girodienst hoopt op to binnen enkele dagen in het jjjl zijn van belangrijk contróle-mate- vergelijking met zijn adminis- ieuw controle-bureau voor het n lan dit binnenkomend controle tzvordt ingericht. hèqquc- en girodienst zal snel- - 'dorhoen zich met rekeninghou- verbinding kunnen stellen, omdat oen nieuw telegraafkantoor in wv van den postchèque- en gïro- ln hot Spaarneplein in Den Haag n& is getreden. cadeau van bijna 7 millioen? Mi" meldt het volgende staaltje beerschende verwarring bij den "f- on Girodienst. m [00!° instelling, wier tegoed hij - ichequc- en Girodienst zich ge- - tusschen f 25,000 en f 50,000 be- de vorige week een afrekening l met een creditsaldo van zegge oen goede twintig ,i-saldo kan ongeveer juist zijn behoudens betrekkelijk onder- verschillen, die bij den tegen- I toestand van den Girodienst nu P den koop toe moeten worden i, ,on. dat er noemenswaardige cirijvingen op de rekening kun- ncM? Sehad, aangezien be- l °-'n2> evenals zoovelen, het Q .P Girodienst thans zooveel ermijdt, is iu het begin dezer r,._.ieuwe afrekening ontvangen, met een creditsaldo vorige np n 1 f 6,846.833,51, oftewel aVr,on, roillioen gulden. Van de i? i» nnia gegeven aan de di- aen Postchèque- en Girodienst. Rijksmuseum, e 8 6 n entrée. n verneemt, zal met in to# toegang tot het 2j: Amsterdam niet meer fmuseum zal van dien cen. baandag tegen een entrée 1 e overige dagen dor week DEKEN EXPOSITIE ZIET QüZE SPECIALE ETHL1SE tegen een dubbeltje per persoon te be zichtigen zijn. Aanleiding voor dit besluit is de alge- meené bezuiniging. De regeering meent, dat uit deze entréebeffing ongev. f 10,000 per jaar zal zijn te halen. Van de zijde der directie is reeds om andere redenen op slappen in deze rich ting aangedrongen. Het komt n.l. dikwijls voor, dat een der lpkalen van het museum voor schaftlokaal wordt gebruikt of als schuilplaats voor een plotseling opkomen- do regenbui. De directie meende ook, dat de heffing van een geringe entrée over weging verdiende, wijl iets, waarvoor be taald wordt, meer waardeering vindt, dan iets, wat gratis verkrijgbaar is. Anti-Vieotwsi-Comité. Te Rotterdam heeft zich gevormd een afdeeling van het aïiti-Vlootwet-Comité'. Binnen eenige dagen zal in die ge meente een groote vergadering worden be legd, waarin hot pro en contra der Vloot wet zal worden uiteengezet. Als sprekers zijn uitgenoodigd:. nro:. Minister H. Colijn een een bestuurslid der vereeniging „Onze Vloot"; en contra: een marine-specialiteit en prof. mr. J. A. Veraart. Aan deze heeren is verzocht, hij verhin dering zelf een plaatsvervanger aan te wijzen. Een automobiel op de rails. Bezuiniging. De directie der Nederlandsche Spoor wegen, op bezuiniging bedacht, gaat een proef nemen met benzine-motor-wagens, op het traject ZwolleKampen. Drie van zulke wagens zijn besteld, één is er (met aanzienlijke vertraging tengevolge der Ruhrbezetting) geleverd, en deze begint morgen zijn dienst. Deskundigen ver wachten werkelijk een groote besparing. Donderdag beeft de eerste wagen proef gereden van Utrecht naar Zwolle Deze proef slaagde uitstekend. Men verwacht groote bezuinigingen door het in dienst stellen van deze motorwa gens. In de eerste plaats is er-besparing op personeel, brandstof en materiaal. Geen locomotief, geen tender, geen stoker. Een kleine trein kost aan steenkolen 20 cent per K.M., deze motorrijtuigen hoogstens 15 cent. Hulde van de Oostenrijksche Katholieken aan H. M. de Koningin en aan het Doorluchtig Episcopaat. Do Weenscbe correspondent van „De Tijd" schrijft d.d. 23 Sept.: Op de feestvergadering van den „School- Zondag", welke heden te Weenen door de katholieke „Vereeniging voor Opvoeding en Onderwijs in Oostenrijk" was bijeen geroepen, zijn de volgende telegrammen verzonden: Aan H. M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, Den Haag. De feestvergadering op den „School- Zondag" der Oostenrijksche katholieken, door de redo van dr. Th. Verhoeven over de school der gewetensvrijheid in Holland in geestdrift gebracht, huldigt Nederland's Koningin. Weenen, Stephansplatz 6. Schulorganisation, Aan Mgr. Van de Wetering, Aartsbisschop, - Utrecht. De. feestvergadering op den „School- Zondag" der Oostenrijksche katholieken, door do rede van dr. Th. Verhoeven over de schooi der gewetensvrijheid in Holland, in geestdrift gebracht, huldigt Nederland's Episcopaat. Schulorganisation, Weenen, Stephansplatz 6. UIT BE ©TOEÜIÉQ HOOGMADE. Missieijver. Een der ingezetene al hier heeft ter beschikking gesteld een vet varken voor do Missietentoonstelling te Leiden. Een mooi voorbeeld! KATWIJK. Snijbloemenhandel, Was in liet begin der week de handel in afgesneden bloemen tamelijk mat, gisteren was er weer eenige opleving te constateeren. Enkele soorten bloemen brachten weer redelijke prijzen op, o.a. Asters en Dahlia's. De eerste gin gen van f 0.20 tot f 0.40 per 100, terwijl goede Dahlia's graag weggingen tegen f 0.80 tot f 2.20 per 100. Ook Chrysanthen vonden graag koopers en brachten van f 0.15 tot f 0.25 per bos op. De handel was vlug. Tuinbouw. Het kort wekelijks over zicht over het verloop van den handel toont aan, dat het voor de tuinders geen gunstigen tijd is. Waren de prijzen in het midden der week van dien aard, dat men weer eenigen moed ging krijgen, gisteren is de optimistische stemming weer in een pessimistische veranderd. De prijzen vya- ren over do verschillende soorten groenten weer terugloopend. Zoo ging b.v. de beste bloemkool weer voor f 9.per 100. L.l. Woensdag was dat»nog ruim f 14.Het is wel zeker, dat het bedrijf ook dit jaar weer niet loonend zal zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Volksbond. Donderdagavond vergaderde de R.-K. Volksbond afd. Kat wijk in lokaal Fennis. De Voorzitter zegt, het jammer te vin den, pok om de belangrijke agenda, dat zoo weinig leden fiijn opgekomen. Eenige ingekomen stukken van hot hoofdbestuur worden behandelt o.a. waarin het hoofd bestuur eenige wenken wil geven voor de a.s. winteractie, cn waarin het aanbeveelt de eigen instellingen. Ook wil het hoofd bestuur weder dezen 'winter twee cursus avonden geven, waarop behandeld zullen worden de onderwerpen: „De cultureele taak onzer standsorganisatie" en de „Cha- ritas in onze standsorganisatie. Besloten wordt om hiervan gebruik te maken. Van de Reorganisatiecomroissie uit den Volks bond was een vragenlijst ingediend, welke werd beantwoord. Evenals verleden jaar wil het bestuur ook dit jaar trachten ge- zameKjk brandstoffen in te koopen. De leden, „"dia «hiervan gebruik wenschen te maken, kunnen zich' nog opgeven tot Maandag 8 October. Bij de aflevering der brandstoffen zal tegelijk de quitantie wor den aangebeden. Hierna deelt de Voor zitter mede dat te beginnen met Zaterdag 6 October icderen Zaterdagavond van 7 8 uur de bibliotheek weder geopend zal zijn. Hij hoopt, dat er weer flink gebruik van gemaakt zal worden. Vérvolgens deelt do Voorzitter mede, dat cr een vaandel is aangebracht, dat ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan van den bond zal ingewijd worden. Ook deelt de Voorzitter mede dat in Leiden van 1116 October a.s. een Missieweek wordt gehouden en hij spoort' de leden aan, om hieraan deel te nemen en do Missie te steunen. Het comité van ..Herwonnen Levens kracht" biedt kalenders te koop aan. De Voorzitter hoopt dat alle leden dezen ka lender zullen koopen. -Het bestuur heeft nog getracht een propagandaclub cp t9 richten, maar mocht hierin nog niet slagen De Voorzitter hoopt dab alle leden zoo veel mogelijk propagandist zullen zijn en trachten zullen leden te winnen voor de afd. Hij spoort de aanwezige leden aan cm steeds de vergadering bij- te wonen, en zoo mogelijk, anders mee te brengen, dan 'zal ook hier nog heel wat verricht' kunnen worden in het belang, van''den bond en leden. Dan deelt de Voorzitter nog mede dat een trouw lid van onze afd. sinds ge- ruimen tijd ernstig ziek is, en dat het in komen voor zijn gezin uiterst gering is. Hij meent dat hier hulp dringönd noodig is. Eet slot der bespreking hierover is dat een commissie wordt beÜoemd. welke zal trachten geld of giften in natura in te zamelen welke in overleg met- het Dage- lijksch Bestuur aan het beproefde gezin zullen worden overhandigd. Van de rondvraag werd geen druk ge bruik gemaakt. N1SUWVEEN. Pasfoor Ten Hagen. Verleden Maan dag verspreidde zich door ons landelijk dorpje het bericht, dat de zeereerw. heer C. A. J. ten Hagen, pastoor der parochie, benoemd was tot pastoor dpr parochie van O, L. Vr. van Lourdes to Rotterdam. Ruim 10 jaar heeft. Z.Eorw. bij ons de herderlijke bediening uitgeoefend en verre hoven onzen lof is zijn arbeid verheven; zijn vertrek wordt door jong en.oud, door rijk en arm, door Roómsch en niet- Roomsch ten zeerste gevoeld. Steeds ging Z.Eerw., waar zijn plicht hem riep, recht door zee, zonder aanzien den persoons, maar ook zonder af te stóoten. In het bijzonder mogen we hem wel den herder der H. Eucharistie noemen. Ofschoon Z.Eerw. alleen voor de parochie stond, was er eiken morgen te halfzeven al gelegenheid tot coinmuniceeren en de Eucharistische Bond omvat bijna alle parochianen.' Als man van fijnen smaak wist hij, vooral Eucharistische dagen, 't altaar keurig met licht en bloemen te ver sieren, waardoor de Godsvrucht tot het Allerh. Sacrament verhoogd werd. Ook het R.-K. bijzonder onderwijs heeft veel aan pastoor Ten Hagen te danken. Reeds in 1914 wist Z.Eerw. een prachtige nieuwe school te houwen, en waar de be langen van hot onderwijs of der onder wijzers behartigd moesten worden, kon men rekenen op den krachligen steun van den pastoor. Mochten de armen, ook de stille armen, eens alles meedeelen, wat zij verschuldigd zijn aan den herder, hoe zou zijn vaderlijke liefde tot hen uitblin ken. Ook do niet-Katholieken spreken met lioogen lof over pastoor Ten Hagen. Dat hoort men nu bij zijn vertrek, maar dat hoorde men bijzonder verleden jaar 15 Augustus bij zijn zilveren Priesterfeest. Ook niet-Katholieken hielden toen „Zon dag" en nooit zal Nieuwveen dat feest ver geten. Het was niet alleen een Roomsch feest, maar ook een dorpsfeest. Rotter dammers zeiden dan ook: „Wie Roomsch feest wil vieren, moet naar Nieuwveen". Met weemoed zien we dan ook onzen her der vertrekken. Maar onze dankbare harten en gebeden blijven. NOORDEN. Aanbesteding. Bij de onlangs door B. en W. der gemeente Katwijk gehouden aanbesteding voor de levering von school- meubelen voor een op te richten R. K. School is het werk gegund aan den heer J. Hakkeling, alhier voor de som van f 2300.—. Vaccinatie. De kpstelooze vaccinatie zal alhier plaats hebben op Woensdag 10 October a.s. 's middags twaalf uur in de O. L. School. OEGSTGEEST. Vergadering van Donderdag 27 Sept. Voorzitter de heer van Griethuijsen, bur gemeéster. Afwezig met kennisgeving de beer Nijssen. Do V o o r z; opent de vergadering, waar na de notulen worden' gelezen een onge wijzigd vastgesteld. De V o o r z. deelt mede dat eenige stuk ken zijn ingekomen, w.o. de begrooting van den Leidschen keuringsdienst als aan deel in welks bedrag de gemeente Oegst- geest f 581.25 zal hebben bij te dragen. Proces-verbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Ged. Staten deelen mede, dat de aanslag in de forensenbelasting van W. v. d. B. te Lei den, is vernietigd. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat hem door do plaatselijke burgerwacht den gewonnen wisselbeker is aangeboden ter plaatsing in bet gemeentehuis. Spr. feliciteert de gemeente en ook den raad met Jiet bezit van zoo'n burgerwacht, waarop we trotsch mogen zijn, en die aan velen ten voorbeeld kan worden gesteld. Be Commissie, benoemd tot bet nazien der gemeente-rekening over 1922, adviseert deze, zooals zij. voorgedragen is, goed te keuren. Aldus worjt besloten. Hierna heeft aanbieding plaats van de gemeentebegrooting over 1924, welke ter -visie zal worden gelegd. Van do Gevers-Deutz-bewaarscbool is in gekomen een aanvrage om subsidie tot een bedrag van f 600 per jaar ter complete ring van bet bedrag dat noodig is voor de uitkeering van het pensioen van Mej. Huge. B. en W. stellen voor gunstig te be schikken op deze aanvrage, daar anders de school, die helaas reeds eenige maan den gesloten bleef, voor goed zou moeten worden gesloten, wat voor vele inwoners een teleurstelling zou zijn. De heer Bakker ondersteunt het voor stel. Ook de heer v. Eg mond spreekt in dien geest, terwijl spr. tevens wil zien vastgelegd dat de subsidie slechts zal wor den verleend gedurende den tijd dat be doeld pensioen wordt uitgekeerd. Hieraan zal worden voldaan. Als laatste punt komt aan de orde: over name door de gemeente van kunstwerken in het Julia napark. Door de N. V. Bouwmaatschappij „Prins Hendrik" is n.l. in overleg met B. en W. in den vijver van genoemd park geplaatst- een monument met fontein, ter herinne ring aan het 25-jarig Regeeringsjubileum van II. M. de Koningin. B. én W. advisee- ren het kunstwerk bij de gemeente in on derhoud te nemen. Dit laatste in verband met de benoodigde motor die het water van den vijver op peil houdt, ten einde het springen der fontein mogelijk te maken. Do heer Schoonderwoerdvraagt of er een hoogtebepaling voor de electrische bovenleiding bestaat. In de Kempenaer- straat hangen verschillende draden zoo laag dat hierdoor gevaar kan ontstaan. Volgens den Voorzitter is hiervoor geen be paling gemaakt, evenwel wordt ©en onder zoek toegezegd. Ook vraagt de heer Schoonderwoerd hoe ver B. en W. zijn gevorderd met den woningbouw aan den Morsch. De V o o r z. zegt dat de grond hiervoor is aangekocht en dat B. en W. de plannen voor bebouwing aan 't bewerken zijn. Het doel van deze bespreking, zegt de heer Schoonderwoerd, is werkverschaffing voor den komenden winter. Oe V o o r z. zet de werkverschaffing in den afgeloopen winter uiteen en zegt toe deze plannen in den komenden winter op de zelfde manier te zullen doen uitwerken. Hierna wordt de vergadering gesloten. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer Gemeente was op Don derdag 27 September j.l., des ham. 2 uur in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig: de wethouders Warmerdam en v. d. Laan Is ingekomen: procesverbaal van kas opname bij den Gemeente-ontvanger, waar uit blijkt, dat er op 22 September j.l. f 15410.331 in kas was, hetgeen klopte. Eenige gemeenten berichtten, dat zij geen adhaesie betuigen aan het adres tot de Regeering, in verband met wijziging van art. 244a der Gemeentewet, en an deren, dat zij zulks wel doen. Leiden bericht, dat wij in de kosten aan den Keuringsdienst voor Waren, over 1924, f 737.85 zullen moeten bijdragen. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. De verordening op de invordering der PI. Ink.belasting ondergaat een kleine wijziging. "Hierna komt de gemeentebegrooting 1924 aan de orde. De Voorz. merkt op, dat deze zoo vroeg behandeld wordt, daar het Provinciaal-bestuur zulks verzocht heeft. De heer v. d. Voet drukt er zijn spijt over uit, dat de begrotingscommissie geen schriftelijk rapport uitgebracht heeft. Bij de post „Verlichting en verwarming*' merkt de heer v. d. Voet op, dat uit de be- grooting nog niet blijkt, dat centrale-ver warming voordeeliger in gebruik van. brandstoffen is, dan kachels, daar deze post van f 300 op f 350 gebracht is. De Voorz. licht toe, dat het vorig jaar ruim f 400 noodig was, daar nog een half jaar de kachels gestookt zijn; centrale verw. levert dus wel voordeel op. Bij de post „Abonnementen", vraagt do heer v. d. Voet, waarom deze van f 100 op f 150 is gebracht, waarop de Voorz. ant- wpordf, dat verschillende boeken aange schaft moeten worden, daar wel eenige achterstand is. Bij de post „Nacht en stille wachten" merkt do Voorz. op, dat f 100 is uitgefrok ken voor de Burgerwacht. Intusschen ïs bepaald, dat deze op non-activiteit wordt gesteld; de geweren zullen ten Gemeente- huize bewaard wol-den. Het Rijk vergoed f 0.50 per geweer en per jaar. B. en W. achten f 100 noodig met het oog op een gewerenrek etc. Bij de post „Belooning en premie aan Brandmeesters en Brandweerlieden" merkt de heer v. d. Voet op, dat nog niet blijkt, dat de motorspuit zooveel voordeel ople vert, daar deze post van f 50 op f 10Ö gé bracht is. De Voorz. antwoordt, dat nu meer geoefend wordt. Doch bij brand is minder personeel noodig. B. cn W. ach ten f 100 noodzakelijk. Bij de post „Straatverlichting" stellen B. en W. voor met het oog op den aanleg van gas, negen nieuwe lantaarns te plaat sen en wel: 1. hij het perceel van den heer J. W. v. Reizen; 3 aan de Engclscke- laan; 1 aan de Bulfbrug en 4 aan den Schravendamscbenweg. De Commissie stelt voor 3 lantaarns meer te plaatsen en wel: 1 ter hoogte van 't perceel van v. d. Preydt;' 1 voor 't perc. van P. v. d. Hulst en t meer aan de Engelschelaan. De heer v. d. Voet stelt voor 1 lantaarn to plaat sen aan de Bijlandtsbrug en 1 aan do kruising TeylingerlaanTorenlaanZand- slootkado. De hoer Witteman stelt vc-?H aan den Schravendamschewcg 6 lantaarns to plaatsen. Na eenige discussie trekt de heer Witteman zijn voorstel in en do heer v. d. Voet schrapt de lantaarn aan de Bijlandtsbrug uit zijn voorstel. Beslo ten wordt in plaats van 9, 13 lantaarns aan te schaffen en deze post van f 1500 op. f 2250 te brengen, dus met f 750 te ver- hoogen. De heer v. d. Voet merkt nog op, dat geen rekening is gehouden met het opsteken en dooven der meerdere lan taarns, wat betreft de vergoeding, daar dit even groot begroot is als vorig jaar, waarop de Voorz. antwoordt, dat in iedere lantaarn een automaat geplaatst wordt, welken f35 per stuk kosten. Op de post „Pensioneering" komt f 300 voor, dienende voor toeslag op 't pen sioen van den oud-veldwachter, D. v. Werkhoven. De Voorz. merkt op, dat op 6 Nov. 1919, de Raad een besluit nam, dien toeslag te geven, totdat het Pajk een hoogere uitkeering zou geven en alsdan den toeslag evenredig te verminderen. Genoemde heer geniet nu f 1S7 per jaar meer, weshalve besloten wordt, ingevolge genoemd besluit, den toeslag met f 187 te verminderen. Bij de post „Bestrijding en voorkoming van besmettelijke ziekten" vraagt de heef v. d. Voet, hoe B. en W. denken te ko men met een bedrag van f 10, terwijl ovec 1923 f 44.80 besteed weTd. Spr. vraagt; of de gemeente verplicht is de kosten de^ ontsmetting te dragen, ook al kunnen do betrokken personen zelf heialen? De Voorz antwoordt, dat in die f 44.80 de kosten van opknappen der barak zitten. Wanneer iemand het zelf betalen kan, moet zulks geschieden. Bij de post „Kosten v^/r ziekenhuisver- pleging", die van f 25 op f 450 is gebracht waaronder f 60 voor verpleging in het Academisch Ziekenhuis, vraagt de heer v. d. Voet, wat gedaan wordt met de le^ den van het R.-K. Ziekenhuisfonds, wan neer do reglementaire 50 ligdagen ver streken zijn. Spr. meent, dat hier 't par ticulier initiatief is voorgegaan en de ge meente moreel verplicht is. zoo noodig aanvullend op te tredden. Ook het fonds dient geholpen, wanneer de kas uitgeput is. De Voorzitter antwoordt dat in nood gevallen de gemeente moet helpen. Hierbij wordt echter geen rekening gehouden of men zich al dan niet verzekerd heeft tegen de kosten van Ziekenhuisverpleging. De post blijft onveranderd. Een post van f 1000 is uitgetrokken, ingevolge 't Raads besluit tot steun aan uitgetrokken werk- loozen. De post „Werkverschaffing" is pro memorie uitgetrokken. Do. heer v. d. Voet vraagt of B. én W. denken dat er a.s. winter geen werkloosheid zal heerschen. De Voorzitter antwoordt, dat geen produc tief werk te vinden is. Bovendien*is hij een andere post, met het oog daarop, f 500 meer uitgetrokken en wij hebben onze steunregeling. De lieer v. d. Voet beaamt, dat onze gemeente tracht te redden wat te redden is. Steun trekken werkt demorali- seerend, doch inproductief werk verrich ten is geheel uit den booze. Spr. wijst op den berm langs den Schravendamsche- weg, als punt van werkverschaffing. Daar is, aldus de Voorzitter, met de eigenares over gecorrespondeerd, doch deze weigert zulks af te staan. Het een en ander zal om advies gaan naar de Commissie van Advies in zake Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling. Al de posten werden z. li. s. aangenomen evenals de geheele begrooting, welke er als volgt uitziet: gewone dienst: inkomsten f 60848.70; uitgaven idem; saldo /nihil; kapitaalddenst: inkomsten f 2202.38; uit gaven nihil; batig saldo f 2202.38. De rondvraag heeft goen belangstelling. WOUBRUGGE. Oranjetentoonstelling. De Oranjeten- toonsteUing alhier zal nu gehouden wor den in de tweede week van October en zal bestaan uit ongeveer 200 nummers. Zeer hooggeplaatst© personen van elders ver leenden hunne medewerking. ,j j

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 13