sport ust ut amuEvmi De s;E:t;tbasisaftrek bij de spoorwegen. Naar „De Maasbode" verneemt, heeft de door de directie der Nederlandsche Spoorwegen bij de regeering ingediende nieuwe regeling betreffende den stand plaatsaftrek de ministerieels goedkeuring verkegen. Zij zal reeds 30 September a.s. worden ingevoerd. De directie heeft daar bij het advies van den loonraad gevolgd met uitzondering van enkele gemeenten als Eijsden, Geertruidenherg, Geldermal- sen, Gronsveld, Nunspeet, Rhenen, Val- kenswaard, Zaltboanmel en Zevenaar, wel ke van de derde naar de vierde klasse «ijn overgegaan. De aftrek voor de 2e, 3e en 4e klasse zal onderscheidenlijk bedragen 4, 8 en 16%. De Regeering en de Luchtvaart. In de Watersiaatsbegrooting wordt ten. aanzien van de Luchtvaart gezegd, dat ten einde de meest mogelijke zuinigheid te betrachten en om in de eerste jaren der ontwikkeling van de luchtvaart ook bij gebreke van een luchtvaartwet, het rijk zoo weinig mogelijk te hinden is, voor zoover daartoe gelegenheid bestond, ge tracht voorloopig in de behoefte aan ge schikte werkkrachten te voorzien door detacheering van personen uit andere diensttakken bij werken van de luchtvaart Voorts zijn de noodige bedragen uitge trokken voor bezoldiging van het perso neel, belast met de uitvoering van den radiodienst. De ramp in Japan* Ruim 114 mille aan steungelden Tot op Zaterdag j.l. was ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Japan bij heb Centraal Nederlandsch Comité f 114.360.73 ingekomen. Opgave van verschillende lijsten wordt nog verwacht. Uitsluiting in de Textielindustrie. Gisteren is te Deventer de uitsluiting der arbeiders in de textielindustrie begon nen. Hiedbij zijn betrokken 160 arbeiders bij de Bom Ver. Tapijtfabrieken waar nog eenige smeden en bazen aan het werk bierven, voorts ruim 60 arbeiders bij de finna ET. J. Peters en een 50-tal in klei nere bedrijven. Pe meesten dezer arbeiders zijn niet georganiseerd. Zij zullen zich moeten vervoegen hij het Burgerlijk Arm bestuur cm s'.eur. Honderd arheidors zijn bij de ..Eendracht" aangesloten en tien bij christelijke organisaties. Opvolger var Prof. Spronck. Als opvolger van Prof. Soronck als di recteur van het Rijksserologeninstituut is, naar wij uit betrouwbare bron vernemen aangewezen Dr. H. Aldershof, inspec teur van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid te Utrecht. Hij heeft zich ge durende een detailleering van eenige maan den eerst te Kopenhagen en daarna te Berlijn in de serologische wetenschappen uiterst bekwaam gemaakt. Het instituut wordt uit het huis van Prof. Spronck aan de Maliehaan te Utrecht overgebracht naar het gebouw van het Centraal Labo ratorium voor de Volksgezondheid' te Utrecht. Een geschenk tier Dominicanen aan de R.-K. Universiteit. Tijdens het diner in het Dominicaner- klooster te Zwolle ter gelegenheid van de herdenking van het 6e eeuwfeest van St. Thomas van Aquino heeft de boogeerw. pater der orde aan mgr. H. v. d. Wete ring, aartsbisschop van Utrecht, als pre sident van de St. Radboudstichting een feestgave toegezegd voor de R.-K. Univer siteit te Nijmegen. De Nederlandsche pro vincie der E. P. Dominicanen zal bij die gelegenheid een beeld van St. Thomas van Aquino plaatsen in de vestibule van het R.-K. Universiteitsgebouw te Nijmegen KERKNIEUWS BENOEMINGEN. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Deken van het Deke naat Hoorn en tot Pastoor te Hoorn, den Zeereerw. Heer M. W. A. Wijtenhurg; tot Pastoor te Rotterdam (0. L. V. v. Lour- des)/ den Weleerw. Heer G. A. J. ten Ha gen, en tot Pastoor te Nieuw veen, den Weleerw. Heer F. J. van Nes, die kape laan was te Hillegom (H. Martinus); tot Pastoor te Helder (H.H. Petrus en Pau- lus) den Weleerw. Heer B. F. de Jong; tot Pastoor te Heilo, den Weleerw. Heer A. J. M. van Meeuwen, en tot Pastoor te Anna Paulowna, den Weleerw. Heer M. Th. Vinck, die kapelaan was te Amster dam (O. L. V. v. A. B.). Pater Rector P. B. Falkenhahn O.F.M. t Toen Donderdagmorgen de zeereerw. pater Rector P. B. Falkenhahn O. F. M. van het klooster der Franciscanen uit de Watersleijde bij Sittard, huiswaarts keer de uit de naburige grensplaats Wald- feucht, alwaar hij de H. Mis had. opge dragen, viel hij nabij Hillensbcrg plotse ling neder. In een naburige woning bin nengedragen, kon hem nog de generale absolutie en do H. Olie toegediend worden, waarna hij aan de gevolgen een er hart ziekte overleed. Pater Rector Falkenhahn bereikte slechts den leeftijd van 50 jaren. 100 M. een lekkeü w&nd kreeg. Toen voor de tweede maal gestart was nam Pceters den kap en Vreeswijk nette zich op de tweede plaats aan zijn wiel. Nu volgde gedurende twee ronden een tactiekstrijd tusschen Willems, Seene en Vreeswijk om de tweede plaats achter Peeters te krij gen of te houden. Vreeswijk wist echter van geen wijken en ondanks de enorme slotaanval van den Nederlandschen kam pioen 1923 Willems behield hij zijn tweede plaats een wiellengte achter den ex- wereld kampioen Maurice Peeters, Leo Leene speelde in da finale geen rol van bebeekenis. Vreeswijk heeft door deze plaatsing bewezen zioh steeds beter tus schen de mannen van de extra-klasse in de sprint thuis te gevoelen. In den Koppel wedstrijd welke na het 3e classement werd afgelast bezetten op dat oogenblik Hulst en Vreeswijk de 3o plaats na- Willems en Wijnands en Peeters en Krijgsman. DUIVENSPORT. „De Snelvlucht." Men meldt ons uit Bodegraven:' De wedvlucht op Soignies (België) af stand 174.6 K.&. had de volgende uitslag: duiven los 8 uur. Aankomst, eerste duif 10.29.1. Aankomst laatste duif 10.43.36. Ie prijs J. Zijlstra; 2e prijs D. Cremer en Co.; 3e prijs M. v. d. Have; 4e prijs IJ. LUCHTVAART WIELRIJDEN. v- Van de Rijswijksche baan. Vreeswijk en Hulst namen Zondag j.l. deel aan do wedstrijden op de Rijswijk sche Wielerbaan. Zij reden daar een sprint- en een koppelwedstrijd. Hulst wist zich in zijn serie niet te plaatsen maar Vreeswijk won zijn serie schitterend voor Krijgsman en anderen. De finale van den sprintwedstrijd werd met goed vinden der deelnemers zeer sportief over gereden, daar Peeters de eerste maal in dc laatste De Coupe-Gcrdon-Bennett. Een Amerikaansche ballon, die aan den Gordon-Bennett-wedstrijd deelnam, is Zondagavond omstreeks 10 uur nabij Putten gedaald. In het schuitje bevonden zich een Amerikaan en een Engelschman, die door de nabijheid der Zuiderzee in hun waarnemingen misleid waren. De landing had zonder ongeval plaats. RECHTZAKEN Voetballen op Zondag. De Hooge Raad heeft gisteren behan deld het beroep van J. van der R. en zes anderen, te zamen vormende het bestuur van de Meppeler VoetbalvereenigiDg „Al- cides", die door den kantonrechter te Zwolle waren veroordeeld tot n geldboete van f5- subs. 3 dagen hechtenis, wegens het op Zondag een openbare vermakelijk heid houden (het houden van een voetbal wedstrijd in de gemeente Staphorst. De procureur-generaal concludeerde t-ot verwerping van het beroep. De uitspraak w^rd bepaald op 22 Oc tober a-s. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderd© gistermiddag onder voorzitterschap van burgemeester L. H. J. M. Vosters. Aanwezig alle leden. Na opening met gebed worden de notu len der vorige vergadering door den se cretaris gelezen en onveranderd vastge steld. Hierna komt de agenda oan de orde. lo. Benoeming van een hoofd der O. L. school te Nieuwe-Wetering. Benoemd wordt de heer B. P. J. M. van Akkeren, onderwijzer te Rotterdam, num mer één der voordracht, met 10 van de 11 stemmen. Aan B. en W. wordt machtiging ver leend den nieuw benoemde in ieder geval zoo spoedig mogelijk in dienst te doen treden. 2o. Voorstel van B. en W. om het con tract met do gemeente Leiden, in zake de uitvoering van de vlesschkeuringswet, met vijf jaar te verlengen. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat de vorige week een schrijven is ingekomen van de gemeente Leiden, in verband waar mede deze raadsvergadering is uitgeschre ven, terwijl bovendien dr. Stuurman, directeur van het Abattoir te Leiden, aan wezig was om- allo desgewenschle inlich tingen te verstrekken. De heer Verweij gaat de geschiedenis van de lot standkoming der verordening nog eens na en is van meening, dat de strijd tegen of voor de verordening onge lijk zou worden indien dr. Stuurman, een technisch hoogstaand en wetenschappelijk man, toegelaten zou worden in de raads vergadering. De Voorzitter zegt hierop, dat er hier geen partij of strijd is, doch dat dr. Stuur man alleen is ontboden tot toelichting van technische vragen, die spr. zelf niet zou kunnen beantwoorden. Do heer Los begrijpt niet, dat dr. Stuur man zich zoo voor deze zaak interesseert, waar hij onlangs nog verklaarde, dat Leiden absoluut geen voordeel van Alke made heeft. De heer Rielbroek zegt, dat het bij hem op het oogenblik vaststaat, dat men nu een goede keuring heeft, die perfect werkt Hij merkt verder op, dat men juist door liet hooren van den heer Stuurman een juisten kijk op de zaken krijgt en daarom is hij ervoor om hem wel te hooren. Weth. de Jong kan zich begrijpen, dat de heer Verwey tegen het toelaten van dr. Stuurman is, doch dat hij ertegen is, om dat er met ongelijko wapens zal gestreden worden, vindt hij onbillijk. Na eenige discussie wordt besloten met 8—3 stemmen dèn heer Stuurman binnen te laten, hetgeen geschiedt. Do Voorzitter deelt hierna nog een en ander mede over de besprekingen van den laatsteu tijd. Spr. leest het rapport van den directeur van het slachthuis voor, hetgeen beantwoord verschillende door B. on W. gestelde vragen, waarvan de con clusie is, dat verbreking van do overeen komst slechts zal geschieden ten nadeele van êe gemeente Alkemade. De Voorzitter leest vervolgens het ad vies van B. en W. voor, waarin op grond van de argumenten, aangevoerd in het rapport, bovengenoemd, wordt aanbevolen het contract met do gemeente Leiden te continueeren. Do heer Verwey houdt hierna een lang en breedvoerig betoog, waarin hij o.m. aanvoert, dat de nieuwe vleeschkeurings- wet is samengesteld zonder overleg met de practici en meer een veeartsen-wet of abattoir-directeuren-wet genoemd mag worden. Spr. weet, dat het moeilijk is een juiste definitie te geven van hoe de keu ring verricht moet worden en niemand zal van hem de oplossing verwachten van deze kwestie, die steeds een punt van verschil tusschen uitvoerders en betrok kenen heeft gevormd. Hij gaat dan ech ter na hoe de keur in de gemeente ver richt wordt en waarschuwt allereerst voor overdrijving. Spr. juist ,do groote zorg en attentie van den keuringsdienst in Leiden niet toe; hij meent dat dit wel zal verminderen, indien het contract voor vijf jaar wordt aangegaan. Hij vreest daarentegen, dat dan wel strenger de hand aan do wet zal worden gehouden. Spr. geeft dan eenige vergelijkingen van den keuringsdienst in deze gemeente met die van andere en hij komt daarbij tot de conclusie, dat de dienst nog altijd te duur is. Wat er geschieden moet, indien het voorstel van B. en W. wordt verwor pen, behoeft geen zorg te baren, zegt spr. In de gemeente toch woont sedert eenigen tijd een jong veearts, die een kleine prac- tijk heeft en zich hier dus goed op do hoogte kan stellen van den veestapel. Spr zegt tenslotte, in antwoord op een bewe ring van den burgemeester, dat de keu ringsdienst indien zelf uitgeoefend, dit jaar f 5000 zou gekost hebben, dat de keur verricht kan worden zonder dat het de gemeente geen cent kost. Een uitvoerig schema, hoo zulk een dienst kan inge richt worden is door spr. op schrift ge steld. De heer Los vraagt, of B. en W. ook inlichtingen ingewonnen hebben in na burige gemeenten. De heer do Vetten r/aagt, waar of het staat, 'Lat oen eigenaar zijn eigendoms recht. verliefd over een voorwaardelijk goedgekeurd heest en waarom of er hier slechts 8 j"ouö per persoon verkocht mag verden, terwijl er aan het abattoir te Lei den 9* pond per persoon wordt verkocht. De Voorz. antwoordt dat zulks geregeld is bij de "Wet, terwijl hij als vanzelf geen ar.iwoord kan geven op het laatste ge- .foelfe der tweede vraag. De beer Rietbroek meent, dat de heer Verwey in zijn betoog de Wet zelf aan randt, hetgeen toch met de zaak niets te maken heeft. De heer v. Dooren gaat eenigszins bree der in op het betoog van den heer Ver wey en beveelt in zijn conclusie den Raad aan geen onverstandige dingen te doen. Volgens hem kan een keuring niet streng genoeg zijn. De Voorz. wijst er in zijn antwoord op, dat b.v. Woubrugge f 7 keurloon betaalt en dat de gemeente Haarlemmermeer, die toch ongeveer 25000 zielen telt, bij Haar lem aagnesloten is en. daar wordt f 10 betaald. Verder betreurt spr. liet, dat de heer Venvey zulk een uitvoerig betoog heeft j gehouden en daarin den leden adviseert het voorstel van B. en W. te verwerpen, terwijl hij niet eens notitie heeft genomen van het voorstel van B. en W., dat acht dagen ter visie heeft gelegen op de Secre tarie. De heer Verwey repliceert en zegt, dat hij meer waardeering van zijn arbeid had verwacht inplaats dat de in zijn uitvoe rig gedocumenteerd betoog genoemde elementen niet eens de aandacht of een onderzoek waard zijn. Spr. wil niet ant woorden op de verschillende opmerkingen der sprekers, doch hij wil het hart der kwestie dadelijk aanspreken. En dan zegt hij, dat er in do buurtschap Rijpwe- tering in de laatste 2 maanden slechts één varken ter keuring is aangeboden, terwijl er gedurende de laatste 10 jaren wekelijks één- of tweemaal geslacht werd. Spr. wil waken voor de volksgezondheid en daar om wijst hij hierop. Spr. zegt tenslotte te betreuren, dat men de zaken zoo op pervlakkig beschouwt. Wcth. de Jong moet uit deze woorden van den heer Verwey concludeeren, dat hij den landbouwers een klap in liet ge zicht geeft,want hij zegt niets anders, dan dat de landbouwers het vee maar achter over drukken. Dat vindt spr. niet eerlijk Als do keuring te duur is, moet men zulks openlijk zeggen,doch niet gaan fraudeeren Ondertusschen zegt spr., is het publiek gewaarschuwd en zal er strenger toezicht uitgeoefend moeten worden. Door dr. Stuurman worden vervolgens eenigo inlichtingen verstrekt naar aanlei ding van gestelde vragen, waarna over het voorstel van B. en \V. wordt gestemd Alvorens zijn slem uit to brengen, vraagt de heer Rotteveel of het artikel be treffende de aan Leiden te betalen scha deloosstelling zal gehandhaafd blijven, indien het contract verlengd wordt. De Voorz. zegt, dat hij zulks niet weet, waar na dc heer Rotteveel zegt dan tegen het voorstel te zullen stemmen. liet voorstel van B. en W. wordt ver worpen met 65 stemmen. Voor do hee- ron v. Dooren, Rietbroek, de Jong, de Ko ning en Rodewijk, tegen de heeren Rot teveel, Bouwmeester, v. d. Geest, Los, de Vellen- en Venvey. Hierna heeft wijziging plaats der be grooting, dienst 1923. De Voorz. doet vervolgens mededeeling van enkele ingekomen stukken, waarna do heer Los bij de rondvraag informeert of do sloot leaigs den weg naar O.-W. niet gedempt lean worden. De Voorz. zegt, dat binnenkort vas'o plannen van B. en W. dienaangaando te verwachten zijn, daar hij met den directeur van do werkloos heidsverzekering een onderhoud zal heb ben om ook van het rijk een bijdrage te verkijgen lot demping van enkele slooten. Hierna volgde sluiting der vergadering AALSMEER. Personalia. Bij het examen politic diploma werd het diploma met aanleekc- ning behaald door onzen plaatsgenoot K. Bark, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Priesterjubileum. Bij gelegenheid van het 12^-jarig Priester-jubileum van den Zeereerw. heer Pater Nolascus van Vliet, gaf gisteravond de R.-K. Harmo- nie-Vereeniging „Leo XIII" in de Juliana straat voor de ouderlijke woning van den Zeer Eerw. jubilaris een welgeslaagde se renade, bijgewoond door hondèrden be langstellenden. Een woord van lof past zeker onze Harmonie, die toonde open lijk oak den Priester te willen eeren. R.-K. Volksbond. Maandagavond vergaderde de R.-K. Volksbond. De op komst was zeer matig, waarover de voor zitter zijn teleurstelling uitdrukte. Onder de ingekomen stukken was o.a. de vra- .genlijst voor delreorganisatie van den R.-K. Volksbond.. Over dit onderwerp werd breedvoerig gediscusseerd. De voor zitter deelde mede, dat besloten was te trachten tot weder-oprichting to komen van een afd. van R.-K. Steenfabrieksar beiders, waarvoor Woensdag a.s. een vergadering zal worden belegd. Verder werd besloten het lustrumfeest der afd. gelijktijdig te vieren met het St. Willi- brordusfeest. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. BODEGRAVEN. Personalia. De heer J. J. Ritsema van Zwammerdam is benoemd tot onderwij zer aan de Openbare School alhier. HAZERSWOUDE. „Ontwikkeling en vreugd." In het laatst der vorige week hield de R. K. ver- eeniging „Ontwikkeling en Vreugd" haar jaarvergadering en tevens haar eerste maandelijksche bijeenkomst in dit seizoen. Uit het finantieele overzicht van den penningmeester bleek dat de vereeniging in financieel opzicht in goede conditie verkeert. Vervolgens had voorlezing plaats van het jaarverslag. De vereeniging bestaat, uit 19 donateurs, 83 leden en 11 tooueelis- ten. Het bezoek der maandvergaderingen had beter kunnen zijn', maar gazien de be langstelling dezer eerste bijeenkomst is er alle hoop dat hij een eenigszins verhoogde activiteit van bestuur en leden ook dit onderdeel van ons Roomsche verenigings leven weer op het oude peil is terug te brengen. De rufcvccringen hadden dit jaar weer hun gewoon succes. De aftredende secretaris werd met meer derheid van stemmen herkozen. Ter ontspanning werden enkele liederen met piano-begeleiding gezongen en. een paar voordrachten door aanwezige too- neelisten gehouden. HAZERSWOUDE (Dorp). Schouw. Dinsdag 2 October a.s. zal er schouw worden gehouden over de wateringen, gelegen in den Ambachts polder. HILLEGOM. Laag. Bij een drietal bewoners aan den Hiilegoommerdijk hebben kwaadwil ligen des nachts in de regenwaterputten een hoeveelheid petroleum geworpen. Het water is daardoor natuurlijk onbruikbaar Een lage daad. Rijkspolitie. De heer D. J. van der Schans alhier, rijksveldwachter brigadier- titulair is bevorderd tot brigadier met standplaats Lisse. Van der S. gaat dus Hillegom verlaten. Fusie van Trammaatschappijen. Men bericht ons, dat de trammaatschappij en E. S. M., M. E. T. en N. Z. H. een maatschappij zullen worden, vermoedelijk reeds met 1 Januari a.s. Het personeel komt dan in dienst van één maatschappij met uniforme rechten. Hoewel de drie maatschappijen reeds geruimen tijd onder één directie staan, verschillen de arbeids voorwaarden van de verschillende licha/- men nogal beduidend, zoodat een unifor me regeling zeker goed zal werken- Wii zouden do greote Maatschappij in ern-ti- ge overweging willen geven, zich «je gemeenten aan de stoomtram Haarlem Leiden gelegen, te verstaan en de electri- ficatie der lijn (misschien ook van andere) met subside die* gemeenten ten spoedigste ter hand te nemen. Hiervoor zijn meer dere goede gronden aan te geven. Laten we eerst opgeven de concurrentie <met de autobussen op dit traject. Deze Wordt al leen bestreden door electrificatie, waardoor vaker en sneller verbinding geschiedt Op de electrisch e HaarlemOverveenBIoemen- daal (betrekkelijk Hein traject) en evenzeer cp do elecrtiscbe HaarlemAmsterdam (vrij groot traject) ziet men geen autobussen. Nu moet men ons goed begrijpen: wij zijn geen vijand van autobussen, nog minder van de onder nemers en juichen voor afgelegen plaatsen deze zelfs toe als redders uit den nood, maar we zouden bet toch hartgrondig be treuren, als de auto-bussen de tram (die bovendien dc oudste rechten heeft en naast hare gebreken ook haar deugden en ver diensten heeft) verdrongen. En nu zegge men niet: „Dat is klets, dat n^beurt toch niet." Wc nemen de zaak ernstig en dan is het niet tegen te spreken, dat om nu maar eens bij Hillegom te blijven do autodienst zelfs meer passagiers trekt dan de tram, zelfs op bet traject Hillegom Haarlem waar de 30 minuten dienst is in gevoerd. LISSE. ..De Hanze". Dc R.-K. Middenstands vereeniging ,,De Hanze" hield gisteravond in het Café van den heer J. Tijssen een vergadering. De voorzitter opende met VSEME£HTELIJKE VISCHVERKOOjr Aan den gemeentelijken vischwinhi Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSTh! verkrijgbaar VERSCHE HARING f 0.13, SCHELVISCH a f0.14-fft9! SCHOL a f0.20-f0.33, POON a 0$ KABELJAUW a f0.40, en TARBOT f 0.70 per pond. 01 N. G. DE GIJSELAAR,' Leiden, 25 September 1923. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Burgemeester en Wethouders Yan lij den noodigen de ingezetenen uit om zoo! lang de postchèquqe- en girodienst m normaal werkt, geen gelden over te maktt op de rekening van den Gemeenle-Oni, vanger bij dien dienst. Zij deelen hierbij tevens mede, dat ds Gemeente-Ontvanger voorloopig ook ge» betalingen door middel van den po$i. cheque- en girodienst zal doen. N. C. DE GIJSELAAR, VAN STRIJEN, Secretaris Leiden, 25 September 1923. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, dat door hen vergunnint is verleend aan: a. de Wede. H. de Keyzer en recht, verkrijgendon tot uitbxleiding van dij waschinrichting in het perceel Stations weg- No. 35, Sectie L. No. 1225; b. J. de la Bije en rechtverkrijgenden tot oprichting van een graaumeng- en zuiveringsinrichting in het perceel Korti Mare No. 20 Sectio B. No. 1550. Katholieke Agenda Woensdag. R. K. D. Onderwijs van Afd Leiden en Omstreken, in „Do Hai- monie"j te 3.45 uur. Woensdag. Dice. R. K. Jongevrouwenbont in „Zomerzorg", te 3 uur. Woensdag. De Hanze in „In den Vergui den Turk", te 8.30 uur. Apotheken c.-e lot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zoa. cags geopend zijn: G. H, Blanken, Hoogewoerd 171, telei 502.. P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds L Hulp der Menschheid is steeds geopend üoch alleen vror leden van dit Fonris. Tefógpafiseh Wees*&epichi volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 25 Sept. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.764.6 Memel. Laagste Barometerst.735.6 Blacksod. Verwachting tot den avond van 26 Sept, Matige tot krachtige, wellicht tijdelijl stormachtige Zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke op klaringen, regenbuien, zelfde temperatuur den Christ. Groet en heet allen welkom maar hetreurde de slechte opkomst. Hij wees op het feit dat do Hoofddirectie Tas do Haarlemscho Hanzebank besloten ld het Kringkantoor te Lisse op te en Lisse onder te brengen hij het kas toor te Leiden. Spreker had nog het kantoor Lisse voor de hollenstreek l! behouden, doch uit bezuinigingsoogpnn! kon hieraan niet worden voldaan. "WaU zaken van de Haarlemscho Hanzebani betreft, hieromtrent behoeft geen ongf- rustheid te beslaan. Op de vergadericj van commissarissen te Leiden is dan ot het praeadvies van den Raad van Co: missarissen om geen dividend aan de deelhouders uit to keeren door de aat deelhouders aangenomen. Op de notula waren geen aanmerkingen. In de mek deelingen deelde de voorz. mede dat b' dagelijksch bestuur zitting heeft de feestcommissie inzake het 40-jarj priesterfeest van den Z.Eerw. heer Pi' toor. De voorz. wees op het feit dat Kerkbestuur zijn tijd heeft begrepen de feestcommissie heeft samenge de vier standsorganisaties. Van een pa leden was ontslagname als lid ing® men; dit hetreurde de voorzitter. Van het Centraal Hanzebureau was schrijven ingekomen ter bijwoning een vergadering van den Kring op Woensdag 19 Sept. Wegens het j' ninginnefeest kon daaraan niet wip voldaan. Op 20 Sept. is een ver gehouden van den Kring Haarlem, het bestuur ook niet hoen kon. Ec» zijn er twee °-;.- do Federatie, dekenaat Noordwijk. deed enkele mededeelingen, welke hoofdzaak de Bank betroffen. Donderdag a.s. wordt er wederom f® derdag a.s. wordt er wederom v$- zal zorgen wel vertegenwoordigd te J Aan de orde is hierna verkiezing een bestuurslid wegens bedanken van heer Weber. De voorz. schetste den^ Weber als een zeer verdienstelijk stuurslid, wiens adviezen steeds op gen prijs werden gesteld. SprekerML dat diens gezondheidstoestand spoe^l gunstigen zin moge veranderen. Hierna ging men over tot sten Na twee stemmingen werd gekozen I heer J. v. d. Voort. Daar de heer Voort niet aanwezig was zal de sect hem van zijn benoeming kenius F Vervolgens «is aan do orde benoem10^! een vaandrig wegens bedanken van heer J. Zandvliet; tevens heeft bedankt als voorzitter van de proper" club. De voorz. schetste de grooto r sten van den heer Zandvliet, voo

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2