k J. L CREYCHl, Verkooping 24-29 September a.s., Steunt de Katholieke Pej] vlam gevat. Van alle kanten kwam hulp. De vlammen werden gedoofd en per auto is zij naar liet ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht-, waar zij in den nacht aan de bekomen verwondingen is overleden. Het autobussen-gevaar. To Zaandijk kwamen Zondagmiddag twee autobussen die elkaar wilde passee- ren in botsing, waardoor do autobus van den ondernemer Fontijn uit Wormer, die een aantal sportliefhebbers naar den wed strijd Z. F. C.Ajax vervoerde; een defect aan de stuurinrichting kreeg ten gevolge waarvan deze te water geraakte. De 17 inzittenden wisten zich met groote moeite te redden. De passagiers kwamen er groo- tendeel met een nat pak af. Enkelen lie pen ernstige snijwonden aan gezicht en handen op. Dit is de^weede maal in korten tijd dat een autobus van den ondernemer F. te wa ter is geraakt. Belasting-commies gearresteerd. Aneta seint dat een commies van het belastingkantoor te Batavia is gearres teerd, verdacht groote bedragen te heb ben geind door middel van valsche dwang bevelen. Volgens de „Indische Crt." beloopen-die bedragen een som van f 15.000. Diefstal van postzegels. Naar Haarlem's Dagblad verneemt zal Donderdagmiddag 27 September voor de Haarlemsche Rechtbank dienen een zaak betreffende diefstal en' heling van door de controle posterijen te Haarlem naar de fabriek van de firma Van Gelder te Wor mer ter vernietiging -gezonden misdruk postzegels. Het waren Nederlandsche, Ne- dcrlandsch Indische, Luxemburgsche en Perzische zegels. De zaak kwam uit, doordat de Perzische gezant te Parijs aanvankelijk niet geheel gegrepen telegrammen zond aan de firma Enschedé te Haarlem over het in omloop brengen van meer Perzische postzegels Jan door de Perzische regeering geschied Er werd een uitgebreid onderzoek inge steld, dat reeds eenige maanden geleden begonnen is. Daarbij bleek, dat er mis druk-vellen in omloop waren gebracht. De gedrukte postzegels worden door de firma Enschedé aan de controle der posterijen afgegeven. Daar worden de vellen gecon troleerd. De misdrukken worden er dan uitgeschoten om naar de fabriek van Van Gelder ter vernietiging gezonden te wor den. Op deze misdrukvellen komen vaak nog een belangrijk aantal goedgedrukte zegels voor. Die zegels werden op de pa pierfabriek gestolen en daarna door hand langers in omloop gebracht. Het waren dus goede zegels, zoodat bij de verzending op poststukken niets onregelmatigs ont dekt kon werden. De postzegels zijn verkocht aan ver- schillcndo postzegelhandelaars hier te lande (die ze ook voor andere zegels ruil den) cn ook aan het publiek ten postkan tore te Hillcgom en Heemstede. Bovendien werden de door misdrijf verkregen zegels naar verschillende wereldsteden, o. a. Lon den, Parijs en New-York gezonden. Terecht zullen staan een snipperlezer uit Wormer, een kantoorbediende uit Hille- gom en een koopman te Haarlem, deze wegens heling. Dc omvang van deze misdrijven was zeer ernstig. Uit de dagvaarding van den snipperlezer op de papierfabriek blijkt, dat hij dc diefstallen reeds sinds jaren be dreef. Het is dan ook zeker, dat voor tien duizend guldens aan postzegels op deze manier in omloop gebracht zijn. Twee bij het geval betrokken postamb tenaren zijn onmiddellijk uit 'a Rijks dienst ontslagen. Insluiping. Terwijl het gezin v. C. te Etten in de schuur aan het doischen was, werd iets verdachts in dc naast gelegen woning ge hoord. Direct werd een onderzoek inge steld cn spoedig bleek, dat iemand zich toegang had verschaft, daar diverse deu ren en kasten open waren. Heel het huis werd doorzocht en ten slotte wex*d in een bedstede een manspersoon gevonden, welke bleek te zijn, zekere P. O., metse laar 23 jaar, die reeds geruimen tijd rond zwerft. in deze streek. Bij zijn ontdekking wilde de man door een raam ontvluchten, wat echter belet werd. Hij gaf voor, dat hij honger had en naar een boterham gezocht had. De gemeentepolitie nam den indringer in bewaring'. Men vermoedt, dat de aangehoudene niet vreemd is, aan de talrijke diefstallen, mede door insluiping begaan van de laat ste weken in deze gemeente. De fraude bij de Bouwvereen. te Weesp. Men bericht nog uit Weesp, d.d. 21 Sept. aan de „Tel": Toen gisterenavond de secretaris-pen ningmeester der bouwvereeniging „St. Lau- rentius" met den trein van 10 uur 58 te Weesp arriveerde, werd hij aldaar opge wacht door een politieagent, die hem verzocht op het bureau te komen, alwaar de chef der politie, de heer M. Krap, hem een verhoor afnam, hetgeen tot vier uur des nachts duurde. Successievelijk beken de dit bestuurslid ten slotte zich aan ver schillende knoeierijen, welke uit de boe ken konden worden aangetoond, schuldig gemaakt te hebben. Er wordt veronder steld, dat er nog andere verduisteringen gepleegd zijn, waarom inmiddels een na der onderzoek wordt ingesteld. Een ac countant van het departement van Arbeid is op verzoek van het gemeentebestuur te Weesp gekomen, ten einde aan de hand van de ten stadhuize berustende manda ten en de overgelegde boeken een nauw keurig onderzoek in te stellen. Per eersten trein is hedenochtend de chef der politie naar Bussum gereisd, ten einde den voorzitter naar hier te gelei den, en hem een verhoor te doen onder gaan. D© voorzitter bekende zich schuldig ge maakt te hebben, aan datgene Waarvan hij door het gemeentebestuur verdacht werd. Van het meeste belang was wel, dat van de ruim f 6000, welke door den voor zitter op 1 April 1922 bij den gemeente ontvanger gcincasseerd was, door hem een bedrag van f 3500 op naam van zijn broer (den aannemer van het huizencomplex van „St. Laurentius") bij de Hanzetank alhier gestort zou zijn, terwijl hij °f 2500 op zijn eigen naam zou hebben laten boeken bij genoemde bankinstelling. Later heeft hij gelden bij de Hanzebank voor de Bouw vereeniging opgenomen op kwitanties, welke alleen door hem, als voorzitter, ge- teekend waren, terwijl de vereischte hand- teekening van den secretaris-penningmees ter op die kwitanties ontbrak. Aangezien door deze handelwijze de gemeente ernstig benadeeld is, moet het, naar ons werd medegedeeld, in het voornemen liggen, om de aldus, op onwettige kwitanties uitbe taalde bedragen, van de Bank terug te vorderen. i Onveilig strand. Het strand tusSchen Schévcningen en Katwijk zal heden, Dinsdag en Woensdag onveilig zijn wegens het schieten met ge schut. UIT DE OfHQEVIElG LISSE. Gemeenteraad. Vrjidagavond te halfacht vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig met kennisge ving de heer Verduyn; er is één vacature. Na opening is aan de orde vaststelling van een nieuwe instructie voor den ge meente-ontvanger. De heer A. H. Schrama zou wenschen, dat de kas voor gezien ge-, teekend werd. Dit vond geen steun, wes halve de instructie conform werd vastge steld. Voorts is aan de orde vaststelling van een nieuwe verordening op het invorderen der plaatselijke inkomstenbelasting. Z. h. s. werd de verordening vastgesteld. De heer Kuiper vroeg of het niet moge lijk was dat de biljetten jaarlijks op een vast tijdstip werden uitgereikt. Uit de besprekingen hleclc, dat cr niet veel aan te doen is, waarbij de heer Pijnacker opmerkte, dat do achterstand niet zoo groot meer is. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot verstrekkiug van bedragen aan de landarbeiders J. Broekhuizen, H. v. d. Vlugt, W. Slootbeek en C. de Vries, voor de stichting van een plaatsje, ingevolge de Landarbeiders wet; benevens een voor stel om uit 's Rijks kas een voorschot aan te vragen van f 12.300 tot uitbetaling van het onder punt 3 genoemde, voor de land arbeiders bevredigend bedrag voor do verkrijging van plaatsjes. (Zonder h. s. aangenomen). Punt 5 is een voorstel om den ge meente-opzichter een gratificatie te ver- leenen van f 150 voor extra werkzaamhe den bij de uitvoering van do Havensloot- werken. De heer Segers had graag gezien, dat zijn voorstel van f 200 was gehand haafd door de sociale commissie. Ook de heer Langeveld sprak in denzelfden geest; echter zouden beiden voor het voorstel van de commissie stemmen, zoodat het voor stel werd aangenomen. Voorts is aan de orde vaststelling van de gemeente-rekening, dienst 1922. Na een korte toelichting win den secretaris, be sloot de Raad de rekening voorloopig vast te stellen. Punt 8 is: ingekomen stukken en mede delingen. Een schrijven van den heer Verduyn, dat hij ontslag neemt als lid van de N.V. Eleclriciteitsbedrijf Hillcgom LisseSassenheim. Nog was een schrij ven ingakomen van den heer v. Til, dat hij ontslag neemt als Raadslid en als com missaris van het Elèctriciteitsbedrijf. De heer "Warmerdam betreurde het, dat een actief lid als de heer v. Til is, ontslag neemt als Raadslid en alzoo zijn krachten aan do gemeente onttrekt. Voorts is in gekomen een verzoek van ..Hobaho" of de gemeente voor haar gebouwen een trot toir wil leggen. Do heer Tromp, weth., zeide, dat het goed zou zijn een trottoir van tegels te leggen en aan den huizen kant een trottoir van kleine steenen met hardsteenen band. De heer Segers wensch- te te wachten op de volgende begrooting De heer A. H. Schrama meende dat een trottoir daar het minst noodig was ver geleken bij andere plaatsen in het dorp. Op een vraag van den heer Warmerdam hoe breed de straat is bij den Meerpolder, antwoordde weth. Tromp dat dit eerst zal opgenomen worden. Besloten werd deze zaak aan B. en "VV. over te laten. Bij de rondvraag ~vroeg de heer Segers of de straat, loopende van Hobako naar de Schoolstraat terzijde van de terreinen vap het „Piusgesticht", al een naam had; hij meende dat deze moest zijn „Verlengde Havendwarsstraat". De voorzitter zeide dat deze zal heeten 1ste Havendwarsstraat Voorts vroeg hij of er niets tegen te doen was dat van Rijkswege niet meer in het drukke bollenseizoen wordt gestraat. Vroe ger brak men de halve breedte van den weg op doch thans de geheele breedte wat nogal stagnatie in het verkeer teweeg brengt. De voorzitter zeide dat hier weinig tegen te doen was, omdat de hamer zich het best leent voor dit werk. Nog vroeg de heer Segers of er geen maatregelen kon den worden getroffen om bij de a.s. Hard draverij het bookmaken tegen te gaan, dit is een kwaad dat steeds voortwoekert. De Voorzitter deed uitkomen dat hier weinig aan te doen is omdat het in 't ge heim gebeurd. De heer A. Tb. van Kesteren wees er op dat er steeds nog enkele gas lantaarns overcompleet staan nu er elec- trisch licht is. Hierdoor ontstaat gasver- lies. Voorts zijn er enkele lantaarns sinds den bezuinigingstijd zonder kop en wel op plaatsen waar ze om deze en den komen den tijd van 'f jaar hard noodig zijn. De Voorzitter vroeg den heer v. Kesteren er te zijner tijd aan te wijzen waar deze punten zijn dan zal daarin worden voor zien. De heer Kuipers wees op de nood zakelijkheid van het plaatsen van een lantaarn op de Zwarte Laan. Ook was het hem opgevallen, dat er in den afgeloopen nacht bij den dokter geen lantaarn brand. de. Dit was tceval, zei do Voorzitter. Voorts wees de heer Kei pers er op, dat de hui zen van de Woningböuwvereeniging „Volksbelang", staande in de "VVilhelmina- straat, niet afzonderlijk zijn genummerd, doch dat deze huizen zijn doorgenummerd op de huizen van do Nieuwstraat; hierin vroeg hij verandering. De Voorzitter zei, dat dit was gedaan, omdat er maar zeven weningen aan de straat liggen, doch hij beloofde dit te veranderen. De heer C. Schrama wees op den ver ontreinigden toestand .waarin het urinoir in het dorp steeds verkeert, en hij ver zocht deze alle .dagen te doen reinigen. Voorts is indertijd besloten het urinoir in de Schoolstraat te verplaatsen naar de Havenstraat, dichter aan het water, waar door verstopping wordt .voorkomeu. Hij vroeg dit besluit ten spoedigste te doen uit voeren. De Voorzitter zei dit spoedig te zullen laten doen. Niets meer aan de orde zijnde, werd de openbare vergadering gesloten. WOERDEN. Uitvoering „St. Cecilia". Een uitvoe ring van het R.-K. fluitistèneorps „St. Cecilia" heeft altijd een bijzondere beko ring. De redenen hiervan zijn vele: le. de zoo sympathieke leiding van Br. Marti- nus; 2de de ijverige werkende leden, waar door iets goeds gegeven wordt; 3e. de ge zellige inrichting der zaal. Donderdagavond was er weer een uit voering. Bij ons corps zien we steeds voor uitgang; maar hoe kan dit ook anders? Met welk een grooten ijver wordt er niet gerepeteerd; hoe praclisch is do leiding? Telkens wordt gezorgd voor adspirant- leden doch niet voordat er twee jaar vlij tig gestudeerd is, mogen zij bij het corps optreden. En zoodoende zien we dan tel kens, wanneer een aanvulling is geweest met leerlingen dat ook zij hun taak kun nen vervullen en voor het ensemble niet storend zijn. Dezen avond kwam Br. Mar- tinus weer met een prachtig programma voor den dag, dat keurig werd uitge voerd. Vooral bij de nummers, welke ivij reeds meerdere malen hoorden, consta teerden wij, dat steedsmeer tot in de fineses verbetering komt. Opvallend was hierbij een groote verbetering bij het slagwerk, dat veel beschaafder klonk. So lo's voor fluit, die anders op het program ma prijkten, misten we ditmaal én bij de ouverture „Zampa" van F. Herold kregen we onzen organist het eerst als solist. De verschillende solo's werden' goed door hem uitgevoerd. Het overige gedeelte van het programma bestond uit werken van Handel, Strauss, Suppé, Mozart e.a. Alle zware werken, die veel ernstige studie vereischen. Het geheele programma iverd prachtig uitgevoerd. Aan Br. Martinus komt een woord van hulde toe voor het gepresteerde. In de zaal was ditmaal een groote verbetering gebracht. Een prachtig podium was opgeslagen in het midden der zaal, waarop het corps had plaats geno men. Hé!, zoo dacht men, de patronaats- commissio zit zeker goed in de duiten! Mis hoor! Pater v. d. Boezem bracht de ontknooping. Lang was de behoefte ge voeld, doch geld ontbrak en de kas van het Patronaat liet het niet toe. Men had er 'iets op gevonden. Een goede gever zorgde voor eenige palen, de leden gaven den Pater wekelijks een aparte bijdrage; andere personen steunden ook een beetje en zoo kAvamen de nieuwe planken voor vloerbedekking. Een tweetal leden, tim merman van beroep, kwamen 's avonds in hun vrije uren om het in elkaar te timmeren. Dit was een groot werk, want men was niét gauiv tevreden; een prach tig paalwerk moest dit omsluiten. Doch niets was hun te veel en heden zag men het resultaat. Een ander jong lid zorgde voor het opschilderen, terwijl door de overigen de afzetting met koorden en dra perieën klaargemaakt werd. Het geheel is een stuk werk, dat een groote aanwinst is voor ons Patronaat. Bij do hulde en dank, door Pater v. d. Boezem hier gebracht, sluiten wij ons gaarne aan. Moge het fluitistencorps nog menigmaal zijn schoo- ne klanken vanaf dit podium doen hooren. Te water. Dinsdagavond reed een koopman met zijn handkar in epil langs het Jaagpad. Vrouw y. j) hier kleeren spoelde, geraakte daaM water. Door omstanders werd zij op het droge gebracht. Vrouw y aan zenuAvtoevalleu lijdt, kroeg c. weer zoon aanval, welke geruy duurde. Oplichter. Bij den diroct.-;,r - firma Van Gend en Loos vorvow deze week een persoon, met verzti rijwiel naar Dordrecht to zonden hij beweerde geen geld bij zich le vroeg bij f 10 ter leen; men had 't- fiets als onderpand. Doze 10 gulden! den hem gegeven en de fiets opgo,,-. Bij nader onderzoek bleek, dat de van diefstal afkomstig Avas en o Dordrecht niet afgehaald Avord. De is vermoedelijk den dader roods spoor. Wisselbekcr V. E. P. De R.n, balclub V. E. P., Avelko onlangs' serieweds'trijden yan P. V. C. te den wisselbekcr won, heeft bej waarborgsom op te zenden, zoodat l ker nu voor één jaar (wij hopen goed) naar Woerden zal komen. Een beschonkene. Donderdags maakte een beschonken bedelaar'in buurtschap Polanen het den voorbij- gers lastig. Daar het tegen liet uit der scholen liep, werd de politic gei scliuwél, dro den man inrekendi Land» en Tuanboui Veiling te L~fs.se op 21 dézer rectie van het H. B. G., kring E.V.T. Rose Grisdelin II f 1.40; Proserpine I f 0.70; E.V.T. Mon top. f 2.70; E.V.T. Witte Due Mai f 1.60; E.V.T. Cram. Brillant I flj V.T. Prins v. Oostenrijk f2.90; D.T. rillo II f135; D.T. Theeroos I f3.10; Pcëticus Ornatus f 3.20; E.N. Poëtica natus II f 1.60; E.N. Poëticus rond f 1.40; E.N. Emperor f 4.1 Barri Conspicius f 2.90; E.N. Mai Graaff f 4.E.R. La Victoire ra E.B. Perle Brillant f 2.40; E.B. f2.30; E.B. King of the Blue f 2 50; Potgieter f170: Gr. divers f0.35: Glad 'lolv. Alba top. f2.—. per 100 stuks. LUCHTVAART De vliegtocht rond da wereld, In verhand met het plan van. den rikaanschen militairen vliegdienst vliegtocht rondom de wereld te om men, heeft die dienst een reeks oude kingen ingesteld aangaande de beid van het inrichten van geschikt' dingsplaatsen. Het ligt in het voor: deeze onderzoekingen ook uit to sin tot IJsland, Groenland en de Faroe- Amerikaanscho vliegdienst heeft toestemming van de Deensche en IJé sche regeeringen verzekerd om ver! woordigers naar do genoemde iauè mogen uitzenden. Een Amerikaanse! tenant is voor dit doel reeds to Kom gen aangekomen, van Avaar lui jnet het Deensche schip Geitud R< Groenland :oal vertrekken. BURGERLIJKE STAI VOORHOUT. Gehuwd: G. J. Zoet en M. P. Gevestigd: P. J. Angevaare ui! I M. W. de Kort uit Heythuizen Cl bests uit idem J. F. L Barbier uit iJ J. P. A. Bertram uit idem J. J Br:! idem G de Groot uit idem G. .4. u rop uit idem D v. d. Ploeg uit idfi J. Pouw uit idem De Rijk uit idem Rietveld uit idem. Ver "trokken: A. J. l'Ami na; Wetering H. Hoek naar Gemert - foo naar Alphen aan den Rijn J selbloem naar Heemstede G. Huh':: zin naar Lisse. IBSRKIEZEN Z0HSCHER1EN FABRIKAAT „SENFT" Vraagt inlichtingen H. TEW CATE □REESTRAAT 3 F. SOUPART, LEIDEN. RIJNKADE 10 SPECIALITEIT IN: 282 Grafzerken, Kruisen en verdere Marmeren Werken. van de beproefde, oude constructie, wederom in alle maten in voorraad. AALMARKT 25 Specialiteit in 648 lICHMiMÜTEÜ voor Gas en Eiectrioiteit aan de Sluisbrug, te Oude—Wetering, is die weg, vanaf voor 't verkeer van Rij- en Voertuigen AFGESLOTEN 636 HOOGENDIlK'sWATERWELLEN met uitneembare filter, leveren het zuiverste industrie- en drinkwater,Overal te ontbieden. Fa. HOOGENDIJK, Lan'geraar, Telefoon 61. 1956 Nog voorradig tegen vermin derde prijzen eenige soorten Oranje Lampions, Serpentines, Fluiten, Mutsen en andere Feestartikelen. Te bevr. bij J. EEEUWTJK, Hee- renweg 120, Tel; 148, Lisse. 655 Staat ter dekking, bij den Heer TH. v. d. MEIJ, Hoofdstraat 80 E, de Stamboek- bok der R.K. Geitenfokvereen. St. Paschalis te Sassenheim, vanaf 1 Oct. e.k. Over <e nemen: 1 persoons Erie. Ledikant met prima Springmatras f20,—, 1 gesch. Ledikant met Spiraal 112,—, Een stel zv/are Poriièr- res met val f25,-. i 657 Langebrue 77. Prachtig gelegen BOUW TERREIN vlak bij Station Electriscïie Tram, op zeer aan nemelijke voorwaarden. Absoluut zekere belegging met schit terende winstkans. J. PRINS ZONEN, c663 IVssssnaar, AF3SAAX IE KOOP. Binten, Kappooten, Pannen en Deuren, op het terrein aan Piet Gijzenbrug. Aanbevelend, JAC.v. d.STAR, Noördivijkerhcut. 633 TE KOOP AANGEBOD oen zoo goed als nieuwe Gi foon en Platenkast n; tigeu bij Kooihoi 1 iramo- 90 der -ezich- FRANS TISSEUU, Ook ues Zondag mg Vrijwillige Notaris c. J. A. B0CM te Voorschoten, zal op ESiEi5sdages3 '2 era 9 October É923, v.m. 11 uur, in het Stations" koffiehuis te VOORBURG» publiek verkoopen i ïi met Schuur en Watering, groot 91 aren, 18 centiaren, aller gunstigst gelegen aan den Vlïet te Voorburg, met uitweg naar den straatweg, op de grens met de gemeente Yeur, in 10 percoslen en combinatiën, dagelijks te be zichtigen, Aanvaarding en betaling 1 Januari 1924. Schetskaartjes der percee- len en nadere inlichtingen ten kantare van Notaris BOOM te Voorschoten gratis verkrijgbaar. 642 OVERUSELSCH DAGBLAD. Dir. Th. VAN EMSTÊDK, H Keptegeiswroos'siigsïei!» ties" IDomasiëale Migtien HEERENSINGEL 34-35 - TELEFOON Levert op naam der Mijn in No.1 (50,80) m.m. f3.25 2 (30/50) f3.55 3 (20/30) f3.25 Prima Anthraciet, Eierkolen flj ALLES PER HECTOLITER FRANC01

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4