A. WAALS, Haarlstr .132-136 RECLAME-PRIJZEN j TRICOT-GOEDEREN wedstrijd BelgiëEngeland zal gehouden worden op Donderdag 1 November in het nieuwe stadion van de Antwerp F. G. te Antwerpen. Verkiezing bestuursleden N. V. B. Naar „De Sportkroniek" meldt, is bij de verkiezing van twee commissarissen van den N. V. B. de heer Coldcwey met groote meerderheid herkozen. Hij verkreeg in het geheel 263 stemmen. De heer Arts verkreeg 105 stemmen en komt dus ^iiet in aanmerking, terwijl tusschen de heeren A. de Haan en L. J. J. lobach met res pectievelijk 134 en 135 stemmen, een her stemming zal plaats hebben. A. S. C.—Blauw-Wit. Men schrijft in een nabeschouwing over den wedstrijd A. S. C.Blauw-Wit het volgende aan de „N. R. Crt.": Wanneer de wedstrijd A. S. G. tegen Blauw-Wit te Leiden als een voorproefje beschouwd moet worden van hetgeen we dit seizoen van het eerste klas voethal in het Westen te verwachten hebben, dan be staan er niet veel redenen om ons in den terugkeer van de wintersport te verheu gen. Het spel in dezen wedstrijd door bei de ploógen vertoond,, liet ten minste heel wat ie wenschen over. Van A. S. C. als nieuweling in de eerste klas had men nog niet veel te verwachten, dat elftal moet zich nog wat in de eerste klas inspelen, maar dat Blauw-Wit, dat toch nog steeds als een der sterkste elftallen in het Wes ten beschouwd moet worden, zoo poover speelde, was een teleurstelling. De verde diging van Blauw-Wit, Schindeler Van der Kluft Lielzen, heeft doorloopend goed gespeeld, de middenlinie liet af en toe wel eens een staaltje van behoorlijk voetbal zien, maar wat de voorhoede pres teerde was toch zeer zeker geen eerste klas werk. Het was zóó onsamenhangend, zóó systeemloos, dat het nog verbaast, dat dit vijftal twee doelpunten heeft gemaakt. Er zal heel wat verandering moeten ke rnen wil Blauw-Wit met deze voorhoede succes hebben, waarschijnlijk zal men in de verdere wedstrijden toch wel voor hee- tere vuren komen te staan. Het spel was veel te langzaam, men hield herhaaldeliik den hal te Icing, waar van het gevolg was, dat telkens partij- genooten buitenspel kwamen te staan, ter wijl bovendien de A. S. C.-achterhoede de bedoelingen wat al te gemakkelijk kon doorzien, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De T 'dsche ploeg maakte geen slechten indruk. De verdediging deed zelfs enkele malen zeer goed werk, ter wijl de man. die in de tweede helft op de spilplaats stond, een verdienstelijke spil bleek te zijn'. De voorhoede was echter nog een klas minder dan die van Blauw- Wit. De Leidsche club had van dezen wed strijd met haar spelers niet veel geluk. In de eerste helft geraakte een der voor waarts onklaar, terwijl in de pauze bleek, dat na een val de doelverdediger zoo ver suft was, dat hij niet verder kon spelen. Blauw-Wit stond twee invallers toe, maar liet zal toch wel niet in de bedoeling ge legen hebben, dat twee .frissche spelers in het veld kwamen en een der spelers, die reeds drie kwartier had gespeeld, gelegen heid kreeg in het doel wat uit te rusten. In plaats van een nadeel werd het ten slotte een voordeel voor de thuisclub! De 21-overwinning voor Blauw-Wit was volkomen verdiend. Overigens is Lei den wel een aanwinst voor de eerste klas. Er is een uitstekend terrein, een behoor lijke accomadatie en een zich voorbeeldig eedragend publiek. Vooral dat laatste ver ent waardeering. ÜIT DE O^SEVIHG HILLEGOM. De post. Tijdens de jubileumfeesten op 19 en 20 September zal het post- en te legraafkantoor te Hillegom geopend zijn als volgt: Voor den postdienst van 8 uur voorm. lot 2 uur nam.; voor den telegraaf- cn telefoondienst als op werkdagen. De 2e bestelling zal niet worden uitge voerd, terwijl de 2e lichting der hulpbus sen mede vervalt. NIEUWKOOP. Personalia. Voor het brigadiers- examen slaagde onlangs te Amsterdam de heer S. Griffioen, rijksveldwachter alhier. NCORDWIJK. Mond- en klauwzeer. Onder den vee- slapel van de firma Konijnenburg en Mark alhier is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Belasting De opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting onzer ge meente over het dienstjaar 1922/1923 heeft bedragen f 149.166. Autobus. Door B. en W. dezer ge meente is ingevolge de wet op de open bare middelen van vervoer, voorloopig tot 1 Januari 1924 goedgekeurd de autobus ran H. van 't Wout voor het traject NoordwijkHaarlem. Ambachtsteekenschool. Do rekening en verantwoording van de Ambacktstee- kenschool te Noordwijk over 1921, goed gekeurd door den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappon 10 Sep tember, bedraagt in ontvangst en in uit gaaf fl883.82M. De cursus werd gegeven in 260 lesuren en werd gevolgd door 34 leerlingen, waarvan 7 uit andere ge meenten. Jubileumfeesten. De Oranje-feesten zullen in onze gemeente morgen en Don derdag gehouden worden. De festiviteiten gaan uit van de Oranjevereeniging, die daartoe een uitvoerend comité heeft ge vormd, bestaande uit de heeren K. de Bes, F. H. van Spanje en -G. A. E. Duysten De feesten worden 19 Sept. des mor gens 8 uur geopend met een zang- en muziekuitvoering door de Christelijke zangvereeniging „Advendo", en de mu ziekcorpsen „Crescendo" en „Excelsior". Om half tien kinderoptocht van alle school gaande kinderen, waarna traktatie van kinderen in de verschillende scholen. Des - namiddags 2 uur is het ringrijden met 1 Jaeger Tricot Heeren Pantalon 1.35 Dames Pantalon 2.30 Heeren Borstrokken 1.35 Heeren hemden l.421,2 Gemoltonneerde Heeren Pantalons en Borstrokken in jaeger en grijs 2,45, i j Wij verstrekken Uwen kinderen PRACHTIGE I bij aankoop vanaf I Golden „=0™=*=,== BALLONS i paard en rijtuig voor heer en dame; om 3 uur ringrijden voor meisjes op versier de rijwielen; 's avonds halfacht concert op het Lindenplein, waarna lichtstoet, waaraan iedereen kan deelnemen, mits voorzien van een verlichte lampion. Op 20 September vangen de feesten aan met volksspelen om 10 uur. 's Namiddags 2 uur is er een groote allegorische op tocht met 23 ingeschreven groepen. Des avonds halfacht weer concert op het Lin- dejiplein, waarna muzikale wandeling door het dorp. Aan den te houden étalage wedstrijd nemen 40 winkels deel. Voor allo wedstrijden zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld, terwijl de deelneming der bevolking algemeen is. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Vergadering van 17 September. 'Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. P. Gouverneur, bur gemeester. De vergadering wordt geopend. Het nieuwbenoemde raadslid do heer Sixma baron v. Heemstra legt de ver eis chte eeden af. De V o o r z. feliciteert den heer Sixma met het vertrouwen door de Sassenheini- sche kiezers in hem betoond. In de vorigo vergadering heeft spr. reeds gezegd, dat het gehalte der raadsleden niets te wen schen overlaat en thans kan dit worden bevestigd. De heer Sixma heeft in ver schillende corporatie'8 reeds getoond het algemeen belang te willen bevorderen. Spr. feliciteert hem wel met zijn benoe- De notulen worden goedgekeurd na een opmerking van den heer v. Rijn. Onder de ingekomen stukken enkele mis sives van het provinciehuis behelzende goedkeuring van genomen raadsbesluiten, en een bericht van het Ministerie van Bin- nenl. Zaken, dat de zomertijd ophoudt 7 October a.s. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Hetzelfde geschiedt met een begrooting van den Keuringsdienst van waren, waar in voor Sassenheim is uitgetrokken een bedrag van f 498.17. De V o o r z. doet daarna enkele mede- deelingen betreffende concessie van een leening bij het Pensioenfondss voor Kolo niale landsdienaren, groot f 38.000. B. en W. hebben aan de leeninghouders voorge steld de leening te continueeren tegen 55 (de vorige standaard was 7 Hierop is goedgunstig geantwoord. Do heer Sixma vraagt of nog nieuwe voorwaarden zijn gesteld, waarop ontken nend wordt geantwoord. Zonder hoofd, stemming worden B. en W. gemachtigd overeenkomstig het door ben voorgestelde te handelen. De wijziging der verordening op de Plaatselijke Inkomstenbelasting welke als punt 3 op de agenda staat, betreft slechts een technische verandering. Na voorlezing van de voorgestelde wij ziging wordt conform het voorstel beslo ten. Door den Inspecteur was de wensch ge uit dien aftrek voor kinderen gelijk te stel len aan dien van het Rijk cn ook den af trek voor kostwinners te wijzigen, daar deze laatste onbillijk groot was. B. en "YV. deden hiervan mededeeling, opdat de leden! van den Raad hun gedach ten hierover kunnen laten gaan. De heer Warn aar zegt ter toelichting, dat de wijziging alleen raakt de werk zaamheden van den Dienst der Inspectie. Ieder zal toejuichen, dat de ongelijkheid tüsschen gehuwde en ongehuwde kostwin ners wordt opgeheven. De wijziging in de kinderaftrek moet echter inader onder oogen worden gezien. De heer Zonneveld zou opcenten willen heffen op de R. Ink. Bel. Dat is vereweg het noodzakelijkste. De V o o r z. zegt dat het dan te bezien staat of de kas dan zou kloppen, dat men niet hooger dan 100 opcenten kan heffen, De heer Zonneveld acht dit bezwaar imaginair. De heer v. d. Geest betoogt het tegen deel. Besloten wordt deze zaak nog nader on der oogen te zien. De heer V e r k 1 e y dóet enkele vragen of vaders en verdienend^ zoons beiden kunnen worden aangeslagen, terwijl ook de heer v. Rijn enkele inlichtingen vraagt. Een discussie dienaangaande levert tot resultaat dat de vragers bevredigd worden. De heer Speelman vraagt of liet ge meentebestuur recht heeft inzage van het cohier te nemen, waarop de Voor z. ant woordt, dat alleen het Dag. bestuur dit kan doen. 0 De heer W a r n a a r zegt, dat men het 'recht heeft de Inspectie op to lagen aan slag te wijzen. Afschriften van bet cohier worden niet verstrekt. Bij de Rondvraag zegt de heer Sixma, dat de toestand in het woonwagenkamp aan den Rijksstraatweg voor de ingezete nen der gemeente onhoudbaar is. Er ont staat een verregaande vervuiling, terwijl het gevaar voor besmettelijke ziekten niet is uitgesleten. De heer v. Rijn zou een plaats buiten do kom der gemeente willen aanwijzen, b.v. op de vuilnisbelt bij de KcrHaan. De Voorz. merkt op, dat de gemeente raad bevoegd is een verordening met bin dende bepalingen daar te stellen, mits een vaste standplaats wordt aangewezen. Ver schillende plaatsen zijn reeds genoemd, doch B. en W. zouden gaarne het oordeel van den Raad vernemen^ en hen willen ver zoeken hen te machtigen een plaats aan te wijzen en na 14 dagen kosteloos stand plaats tc hebben verleend een huur van b.v. 50 et. per dag te eischen. Verschillende namen worden1 genoemd, waarbij de meeste sprekers duidelijk ma ken, dat men het de woonwagenbewoners zoo moeilijk mogelijk moet maken. Do heer Speelman dringt er in te genstelling met den heer v. Rijn op aan geen terrein te koopenv daar de gemeente grond genoeg bezit. De heer Bisschop geeft in ovoerwe- ging do plaats niet al te ver van den hoofdweg te kiezen, dar het in dit geval een vrij-gevochten land zou worden. Tamelijk ver zou do heer War naar de woonwagens willen plaatsen, b.v. op de breede bermen van de Nieuwe Rusthof laan. Daar staan ze goed en toch ook weer niet al te gemakkelijk. Do heer Zonneveld zou op het te kiezen terrein een Norton-pomp willen slaan, dan zijn de omwonenden van het gezeur voor water af. Wethouder W a r n a a r vraagt of soms nog turf ook voor ze gegraven moet wor den (gelach.) Elke faciliteit moet gemeden worden, daar men anders in de gemeente blijft „hokken." Als men zoo doorgaat moest men maar een bad met warm cn koud wa ter ook voor hen in gaan richten'. De las tige kalnten komen nu toch al 's morgens om half zeven bij do omwonenden aan kloppen om warm scheerwater (hilariteit) Na uitgebreide discussie waarbij wel een tiental plaatsen werden aangewezen, (had ieder het kamp liefst zoover mogelijk van eigen woning verwijderd?), werd besloten B. en W. te machtigen een standplaats aan te wijzen en een staangeld van 50 ct. •per dag te heffen. De raad behoudt zich het recht voor haar sanctie aan de door het Dag. bestuur genomen besluit al of niet te onthouden. Do heer v. Zonneveld informeert nog eens hoe het staat met de ruïne aan de Oude Post (gelach), waarop de voorz. antwoordt, dat het weer is misgeloopen, maar dat hernieuwde pogingen tot herstel zijn gedaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Transpórtarbsiders-Bond. De R.-K. Transportarbeiders-Bond „St. Bo- nifacius", afd. Alphen aan den Rijn, her dacht Maandagavond zijn eerste lustrum met een feestvergadering in de St. Jo- seph-zaal. Tal van belangstellenden, die de zaal geheel vulden waren opgekomen om deze feestviering mede te maken. De Voor zitter dor afd., de heer A. Braskes, opende, den avond met den Christ, groet en sprak een kort openingswoord, waarin hij allen, inzonderheid den HoogEerw. Heer Deken en verderen aanwezigen H. H. Geestelij ken, een hartelijk welkom toeriep. Spr. brachts voorts allen dank, die hadden medegewerkt aan den bloei der af deeling, en besloot met den wensch, dat deze avond een aansporing mocht zijn voor degenen, welke ongeorganiseerd zijn, zich aan te sluiten. De 1 Weleerw. adviseur, kapelaan P. J. Aarts, hield de feestrede, waarin spr. in welgekozen woorden de jubileerende af- deeling geluk wenschte. Z.Eerw. getuigde als adviseur van de goede verstandhou ding, welke steeds tusschen hoofdbestuur, afd.-bestuur en leden heersckte, waar door, ondanks de malaise, de afd. zich schitterend wist staande te houden. Spr. besloot met de leden op to wekken, het vooreheld, door „St. Bonifacius" gegeven, steeds te blijven navolgen. Na een dankwoord van den Voorzitter voor het gesprokene, verscheen het duo De Haas en Van der Steen op het podium, om aan te vangen met de afwerking van zijn voordrachten-repertoire, dat er gedu rende den geheelen avond hij de aanwezi-r eva de rechte stemming inhield. Na de pauze werd nog een rede gehouden door eenhoofdbestuurder, den heer Jansen, uit Amsterdam, die op de bekende geestige wijze, namens het hoofdbestuur, de afd. feliciteerde, terwijl ook door eenige per sonen namens andere vakafdeelingen het woord werd gevoerd. Met het zingen van- het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen" werd na een slotwoord door den Voor zitter, deze welgeslaagde feestvergadering Overleden. Het 1L?-jarig kind van v. R. dat Zondagavond door het vlam vatten der kleertjes ernstige brandwonden opliep, .is nog denzelfden nacht in het Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. MGior-ongeluk. Door het slippen der handen viel Maandagmorgen nabij het Goudscho Rijpad een onbekend persoon van zijn rijwiel, juist toen van do tegen overgestelde zijde een motorrijder kwam aanrijden. Hoewel de bestuurder van het motorrijwiel flink remde, kon hij niet verhoeden, dat de eersto wielrijder onder den motor" geraakte. De man verloor wel dra het bewustzijn en bloedde aan hoofd en handen. De motorbestuurder kwam eveneens te vallen en klaagde over pijn aan den voet. Do rijwielen werden ernstig beschadigd. ROELOFARENDSVEEN. Muziekverecniging. De door de Mu- ziekvereeniging alhier gehouden colloicto heeft opgebracht de som van f 112. Voetbal. Zondag j.l. speelde do voet- balvereeniging S. P. C. alhier een me daille-wedstrijd tegeta Lisserbrock I. Te halfvier stelden heide partijen zich onder leiding van den heer J. Boog op. Reeds na twee minuten wist S. P. G., ofschoon het verschillende invallers telde, te doel punten. Kort daarop scoorde Lisserbroek evenwel tegen. Met 11 ging de rust in. Na de rust toonde S. P. G. zich verreweg de meerdere. Met het einde was de stand 61 voor S. P. G. Lisserbroek lijkt ons vooralsnog geen tegenpartij voor S. P. C. Zwemwedstrijd. Onder heel matige belangstelling werden door de zwemveree- niging „Het Brasemenneer" demonstra ties gegeven aan de inrichting aan de Noordkade. De Veensche jongelui bewe zen weer eens te meer goede zwemmers te zijn. Jammer, dat het publiek niet meer belangstelling heeft getoond. Gemengde Berichten. Radioconcert. Programma van het Radio-concert van heden 18 September van 8 tot 9 uur n.m. op een golflengte van 1100 Meter uit te zenden met den telefoniezender P. O. U. U. van het Heussenlaboratorium, Sonoystraat 77 's-Gravenhage met muzikale medewer king van The Hague Jazz Boys onder lei ding van den heer W. R. de Greve. 1. Tu verras Montmartre; 2. Chicago, 3. Kalua; 4. Les nuits du Bois; 5. Ose Anna; 6. When Buddah smiles; 7. Wang-wang Blues; 8. Wana; 9. Wabash Blues; 10. Yes, we have no Bananas; 11. L'Etrange Yalso 12. La Java. Auto-ongelukken. Twee dood.en. Zondagmiddag is de 27-jarige mej. O. uit Hillegersberg op den Delfgauwschen weg te Delft door een auto overreden en Zondagnamiddag is de auto van een fa milie uit Tiel tusschen Ede en De Klomp tegen een boom gereden. De twee inzitten de ^dames, van wie de een de auto bestuur de, werden ernstig verwond. De mede-in zittende heer kwam vrijwel met den schrik viij. Dr. Hoolboom van Do Klomp ver leende de eerste hulp. De auto was geheel vernield. Gisteravond te omstreeks 6 uur reed een geneesheer in 'zijn auto over den Over toom te Amsterdam. Een dame, die van een der zijstraten wilde oversteken kwam met de auto in aanraking en werd in vrij ernstigen toestand opgenomen en naar het Wilhelmina-Gasthuis vervoerd. Kort na aankomst in het Gasthuis is de aangeredene overleden. Zondagavond is op de Markt te Hengelo een heel gezin door een a-utohus overreden De heer van N. kreeg een wiel over zich heen, doch hij kwam met geschreurde klee- ren vrij. Een kinderwagen werd in elkaar gedrukt, doch wonder boven wonder bleef het kind, dat er uit rolde, ongedeerd. De zuster van den heer Van N. kreeg eenige kneuzingen, zoodat voor haar geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Een autobus van den dienst op Tuin dorp te Rotterdam, bestuurd door O. S., wilde dwars de straat oversteken en kwam daarbij in botsing met een luxe-auto, be stuurd door H. N. Beide voertuigen werden zeer ernstig beschadigd. Het stoomtram- verkeer was gedurende een half uur ge stremd. Vier personen werden gewond. Een dokter heeft de gewonden ter plaatse verbonden. «Tel." De onbewaakte overwegen. Weer een slachtoffer. De onbewaakte overweg op den weg Schiedam-Kethel, heeft een slachtoffer ge- eischt. Omstreeks negen uur Zondagavond is de 51-jarige H. v. Buiten uit Kethel, vader van drie kinderen, toen hij per fiets huiswaarts keerde, op den overweg ge grepen door een trein uit de richting Hoek van Holland. De man was onmiddellijk dood. Botsing tusschen trein en tram. Gistermiddag is tusschen Gendringen en Anholt., even over de grens, een personen trein van de Geldcrsche stoomtram op een goederentrein geloopen. De materieele schade is aanzienlijk. Een ruim 20-jarige Duitsche demo, die op het balcon stond (dat door den schok werd ingedrukt) is levensgevaarlijk gewond; zij is in het zie kenhuis te Anholt opgenomen. De ramp bij St. Sauveur. Zaterdagavond laat is bij het lioofdbe» stuur van de Nederlandsche Reisvereoni- ging een telegram uit Tarbas (Zuid- Frankrijk) ingekomen, meldende dat het stoffelijk overschot van de dames: van der Waal, Prinsen Geerliga, Schoggers, Luitiug en van den heer Klerk naar Nederland is verzonden. Kermisdrama te Mill. Een vrouw vermoord, een- man gewond. Op.de kermis te Mill brachten Zondag avond zekere Van den Broek en zijn vrouw zekeren v. d. O., die dronken was, naar huis. Er ontstond b'j het huis van v. d. O. een woordenwisseling, -waarbij de vrouw van v. d. O. do vtouw van Van den Broek met een bijl den schedel insloeg. De toe stand van het slachtoffer is levensgevaar lijk. Van den Broek werden do pezen van da pols doorgesneden. Beiden zijn naar het gasthuis te Gennep vervoerd, terwijl vrouw v. d. O. en hare dochter gearresteerd zijn. „Tel." Roeier verdronken. Zondagmorgen waren twee roeiers met een wherry van do vereeniging „Nautilus* uit Rotterdam gaan roeien tot onder Maas sluis. Nabij doze gemeente stuurde de' wherry op een ankerketting van een bag. gennolen, tengevolge waarvan het ranke vaartuig omsloeg. Beide roeiers geraakten to water. Een hunner, de heer V. uit 's-Gravenhage,, geraakte onder de ketting en kon zich niet meer reden. Zijn lijk werd later opgehaald. De tweede, de heer V. uit Rotterdam, slaagde er in de zwaar beschadigde boot weer te bereiken en werd door een motor boot uit zijn benarde positie gered. Een twist. Bij een houtfirma in de Houthaven te Amsterdam kreeg een vroegere firmant twist met den tegenwoordigen eigenaar. De eerste ging toen zijn vroegeren mede firmant to lijf, gaf hem een klap, waarop de laatste een revolver trok en een schot loste op zijn tegenstander. Deze werd in ernstigen toestand naar het gasthuis ge- braelit. Hij kon nog niet gehoord worden. De dader is gearresteerd. Brand te Wijk aan Zee. Gisternacht, omstreeks half drie, brak door onbekende oorzaak brand uit in i hooiberg, staande naast de woning van den heer G. Bakkum aan den Jodenweg te Wijk aan Zee. De brand liet zich aanvankelijk zeer gevaarlijk aanzien, daar twee schelven hooi, die naast elkander stonden, reed» hadden vlam gevat. Niet minder dan 30 duizend K.G. hooi stond in lichte laaie! De brandweer was spoedig ter plaatse, doch het blusschingswerk viel niet mee. Eerst om 6 uur was men het vuur vol komen meester. Omtrent do oorzaak tast men zooals reeds gezegd in het duister. Vermoed wordt, dat hier kwaadwilligheid in liet spel is. De heer B. had zijn hooi niet verzekerd. Weer terecht. Dezer dagen deelden wij mede dat te Utrecht een knaap werd vermist, opsporing door den vader werd verzocht. Thans meldt de vader ons, dat zijn zieke zoon naar Rotterdam was vertrokken, waar hij bij familie onderdak vond. Brutale aanranding. Toen Vrijdagavond een zekere D. "uit Mierlo, die daar aan het Eindhovensch Kanaal had zitten visschen, zich naar huis wilde begeven, vervoegde zich iemand bij hem om tabak. D. gaf hem te goeder trouw; het gevraagde, doch de onbekende bleek daarmee nog niet tevreden en vroeg ook om geld, waarop D. antwoordde: ..Dat heb ik niet hij me". Daarop maakte de onbekende aanstalte om D. te lijf te gaan, doch deze was hem te vlug af. Niettemin ontstond er aan stonds een hevige worsteling, toen een tweetal eveneens onbekende individuen van achter het struikgewas te voorschijn kwamen en D. te lijf gingen. D. werd zoo danig geslagen, dat hij ongeveer een uur bewusteloos heeft gelegen; tevens heeft men hem een ernstige snij wonde toege bracht. Inbraak te Apeldoorn. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het huis van den heer P. Beyer, houtwerker van het Kroondomein Het Loo, aan den Amersfoortschcnweg No. 1. De dieven die het heele huis doorzocht hebben, zijn verdwenen, omdat zij vermoe delijk gestoord zijn. Eenige medailles, cio in do heerenkamer uit de kast genomen 'waren, heeft men laten liggen. Ook in an- dere kamers was alles overhoop gehaald. Alleen uit de schuur is een motorrijwiel, een Adler, ontvreemd, terwijl uit de gang p» een gummi-regenjas en een paar m '-or' Lbl handschoenen zijn meegenomen. Een relletje or.der militairen. Onder de to Assen gelegerde militai van het le en 9e regiment heerschic laatste dagen eenige opwinding, omdat soldaten, toen de vorige week te Assen, do feesten, plaatsvonden, groote maischcn moesten maken. Zondagavond, kwam het in barakken acu ter de Emmakazerne onder do manschap' pen van het le regiment tot incidenten. Een sergeant was naar het oordeel der so daten te ruw opgetreden en zij k'.iamou in verzet. Een algemoene woordenwisspima tusschen de soldaten en de onderofficioj|| ontstond, waarbij met bajonetten gego°' werd. De twist liep zoo hoog, dat wacht en de militaire politie hulp verleenjen, Toen de laatstgenoemde ftalj barakken kwam, waren de Ingangen, g0^ ricadeerd en zij moesten zich d0<^r vensters naar binnen begeven. Ongel" deden zich niet voor. Eenige der aaQ^n kers werden in arrest gesteld. Onder bevinden zich verschillenden, die ooK- genwoordig waren bij de eenige jaren leden in de Harskamp plaats cehad u ire- He II

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4