BIKMEHUIMP Het jaarlijksche inkomen van H. M. de Koningin en H, M. de Koningin-Moeder. Een schrijven van H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder aan den Minister van Financiën Het Haagsch correspondentiebure.au meldt: Hare Majesteit de Koningin heeft een schrijven doen richten aan den Minister van Financiën, inhoudende de mededeeling dat, indien tot vermindering van de sala rissen der Rijksambtenaren voor het jaar 1924 wordt overgegaan, Hare Majesteit niet zal doen beschikken over een met die ver mindering naar verhouding overeenkomend gedeelte van het bij artikel 22 der Grond wet vastgestelde bedrag van het jaarlijks inkomen ten laste van 's Rijks kas. H. M. de Koningin-Moeder heeft een schrijven van gelijken inhoud aan den Mi nister van Financiën doen richten. De Vorstelijke familie te Utrecht. Geruimen tijd voor het aangekondigde uur, waarop de Koninklijke stoet van De fiildt te Utrecht zou arriveeren, hebben duizenden en duizenden menschen zich reeds langs den geheelen weg dien de stoet -Jou volgen, opgesteld. 'Aan de grens der gemeente werd de stoet opgewacht door den hoofdcommissaris van politie, den heer Schuitemaker, en den hoofdinspecteur den heer Hamoen, die in een auto den stoet vooraf zouden gaan. Daarna volgde de Koninklijke auto, waar in de Koningin, Prinses Juliana en, Prins Hendrik zaten en vervolgens een viertal auto's met het gevolg. In heè Hoogeland waren de weeskinde ren opgesteld. Een koor van duizend zan ders en zangeressen zong de Koningin een ~)weetal liederen der „Wilhelmma Hymne" '»oe; een en ander begeleid door muziek. De auto van de Koningin hield bij deze aanghulde stil en toen het gezang en de hiide toejuichingen wat verstomd waren, werd de dirigent, de heer W. van der Blij, bij de Koningin ontboden. Met een hand druk gaf de Koningin den dirigent vo.or deze huldebetuiging haar tevredenheid te kennen. Onder luide toejuichingen van de menig.te reden de auto's vervolgens heel langzaam naar de Maliebaan, waar aan weerszijden van het middenpad duizenden schoolkinderen waren opgesteld, onder lei ding van de onderwijzers, die de vorste lijke personen ook verschillende liederen toezongen. Daarna werd naar het Lucasbolwerk ge reden, waar de Koningin een hulde in ont vangst te nemen had van de leden van de studenteOereeniging „Unitas" en „Absyr- tus" hare vaandels. De studenten droe gen de baret. Namens beide vereenigingen werden bloemen aangeboden. Op bet St. Janskerkbof hadden de leden van het U. S. C. zich met hunne banieren opgesteld. Namens het corps werd aan de Koningin een fraaien ruiker rozen aangeboden. Op het Vredenburg bij het Jaarbeursge bouw werd de Koningin opnieuw een bloe menhulde aangeboden. Voor het secreta riaat was een mooie versiering aange bracht. De stoet reed langzaam in de richting van het station. Omstreeks ktfart over vier kwam de koninklijke stoet van den Leidschen weg het stationsplein oprijden door een lange haag i ,n vaandels, 116 in getal van aller lei soort vereenigingen. Op het bordes werd de Koningin ontvan gen door burgemeester Fockema Andreae, mr. H. van Manen, lid der directie van de Nederl. Spoorwegen en het bestuur van de vereeniging „Koninginnedag". Een drietal jongedames bood de Koningin en de prin ses fraaie bloemen aan. Een tweetal zangkoren, n.l. „Mannen- zang" en „Kerkzang" zong een tweetal coupletten van het „Wilhelmus", ook hier onder leiding van den heer W. v. d. Bijl. Toen de burgemeester, den heer v. d. Blij aan de Koningin voorstelde,, toonde H. M. zich zeer verrast, hem ook hier als dirigent voor zich te zien. Vervolgens werd het be stuur van de vereeniging „Koninginnedag" voorgesteld. Daarop werd het publiek tot aan het bordes toegelaten, waarna het her haaldelijk de vorstelijke bezoekers toe juichte. Ook prinses Juliana, die wat ach teraf stond, werd luide toegejuicht, waar op de Koningin tot haar zeide: „Kom toch eens wat naar voren kind". En toen klon ken opnieuw telkens de toejuichingen en zong het publiek het Wilhelmus. Na deze huldiging trokken de vorstelijke bezoekers zich terug in de eenvoudig met palmen versierde le klasse wachtkamer van het station. Daar bood burgemeester Fockema Andraea de Koningin een fraaie album aan met foto's van de hier ter stede gehouden jubileumfeesten, waarvoor de Koningin, nadat zij de album had doorge bladerd, aan den burgemeester dank be tuigde. In de wachtkamer onderhield de Konin gin zich eenige oogenblikken met mr. Van Manen, den hoofdcommissaris van politie, en den stationschef, waarna zij een. lang durig gesprek voerde met den burgemees ter en hem ten slotte verzocht, „allen -zeer te bedanken, voor de hartelijke ontvangst Hierop deden de burgemeester en mr. Van 'Manen de hooge gasten uitgeleide naar den trein, die reeds geruimen tijd gereed stond. Staande aan het portier van het salonrijtuig namen de Koningin en prinses Juliana afscheid en wuifden zij het ook op het perron toegestroomde publiek har telijk toe. Vragen van Kamerleden. Vr ij willige landstorm. Door den heer Duymaer van Twist zijn aan den Minister van Oorlog de volgende vragen gesteld: I. Is het juist, dat het in het voorne men der Hegeering ligt om het vooroefe ningsinstituut bij den Vrijwilligen Ean3- storm af te schaffen? Zoo ja, is de Minister dan bereid mede te deelen, op welke gronden daartoe zal worden 'overgegaan? II. Indien een der gronden lot af schaffing een te verwachten bezuiniging beoogt, is de Minister dan bereid over te leggen: a. een gedetailleerde raming van de te verwachten bezuiniging, waaruit blijkt op welke onderdcelen deze bezuiniging ge vonden wordt en hoe men zich dacht de bezuiniging te voltrekken; b. een opgave van de aantallen officie ren en onderofficieren, die als geyolg der afschaffing van het instituut het leger moeten verlaten; c. een opgave van de maatregelen, door welke de aanstaande dienstplichtige bij zonderlijk ten plattelande in de gelegen heid zal worden gesteld te worden voorge- oefend? III. Is de Minister bereid, de Volksver tegenwoordiging in de gedegenheid te stellen, over deze gewichtige aangelegen heid haar gevoelen te uiten alvorens de afschaffing een voldongen feit is, dan wel zoover gevorderd, dat herstel niet meer mogelijk is? Oud-minister De Geer over Artikel 40. In de „Nederlander" heeft de oud-Mi nister van Financiën, jhr. de Geer, over artikel 40 geschreven. Hij schrijft o.m.: Op 11 Mei 1922 heb ik in de Tweede Kamer uiteengezet, waarom dit artikel een „staatsrechtelijk monstrum" is en ik de intrekking wilde bevorderen. Daar wij intusschen niet in een fascis- tischen of een bolsjewiekschen, maar in een rechtsstaat leven, moest daarbij de vraag rijzen, welke gevolgen die intrek king voor de op het moment der intrek king genoten wedden zou hebben. In over eenstemming met een door mij ingewon nen hooggeleerd advies, kwam ik tot de conclusie, dat de intrekking voor die wedden geenerlei gevolg zou hebben; m. a.w. dat die wedden ook na de intrek king zouden blijven gegarandeerd. De zaak is namelijk deze, dat artikel 4 van de wet houdende algemeene bepa lingen zegt: „De wet verbindt alleen voor het toekomende, en heeft geen terugwer kende kracht". Volgens de beste uitleggers geldt dit artikel ook voor het administratief recht en ook voor algemeene maatregelen van bestuur. Wanneer derhalve in Juni 1922 arti kel 40 van het bezoldigingsbesluit werd ingetrokken, dan zou het gevolg daarvan zijn, dat zoowel de na de intrekking ver leende nieuwe wedden als na de intrek king verleende periodieke verhoogingen niet meer zouden gegarandeerd zijn, doch tevqns dat de concrete wedden, op het oogenblik der intrekking genoten, in de toekomst zouden gegarandeerd blijven. Zooals bovenbedoeld advies het uitdrukte: „Indien men artikel 40 zonder meer schrapt, blijven vanzelf, ingevolge artikel 4 der wet houdende algemeene bepalin gen, de thans genoten wedden behouden. Desgewenscht kan men dit met zooveel woorden in een overgangsbepaling zeg gen". Dit laatste is toen door de Regeering duidelijkheidshalve gedaan. Zij heeft in het nieuwe artikel 40 uitgesproken, wat ook zonder uitdrukkelijke uitspraak rechtsgeldig zou zijn geweest. De eenmaal door het oude artikel 40 geëffectueerde rechten konden niet door een eenvoudige intrekking van dat artikel worden onge daan gemaakt. Wanneer thans de bedoeling is, aan de reeds in den zomer van 1922 tot stand gekomen intrekking van het beginsel van artikel 40 alsnog terugwerkende kracht te geven, dan zal het derhalve noodig zijn: le. dit uitdrukkelijk in een artikel te zeggen (daar eenvoudige intrekking van het nieuwe artikel den toestand on gewijzigd zou laten); 2e dit hij de wet te doen. Dit laatste is noodig, omdat alleen door een wet afgeweken kan worden van ar tikel 4 der wet houdende algemeene be palingen. Land» en TiiËnboyw Bloemenpracht en vruchtenweeide. Ónder dit opschrift schrijft de „Tel." over de Amsterdamsche tuinbouw- en bloemententoonstelling: Een middag, in de groote zaal van het R. A. I.-gebouw bij de tuinbouw- en bloe mententoonstelling doorgebracht, is een genot voor het oog en een vreugde voor de ziel! Een tropisch oerwoud lijkt die groote koepelvormige zaal met haar achterdoek van palmen tegen een diepblauwe lucht. Een tropisch oerwoud met zijn uitbundige weelde van forsche varens, die in het eer ste oogenblik, als men van het verhoogde gedeelte bij den ingang het geheel over ziet, de aandacht in beslag nemen. En dan, als het oog aan die weelde gewend is, de helle kleurtoetsen der bloemgroé- pen, hier en daar verspreid tegen den achtergrond van sappig groen. Aan weerszijden van den ingang de groote groepen der dahlia's: stil, als in ademlooze extase over eigen schoonheid, een gedicht van kleurenweelde, een gam ma van vlammend warme zonnetinten tot teedere, stemmige blauwen en witten. Zo zijn er zacht lila, scharlakenrood en diep fluweelig paars., ze zijn er mat- rose met rose-zalmkleur en smetteloos wit. Ze dragen op haar kleurige kleedjes de paarlen-stippeling der glasheldere wa terdruppels als een kostbaar siersel En daar, meer in het midden, voorbij den vreemden fluwcelglans der "cyclamen en de statige, blauwe campanula's, daar staat als een schuchtere verrassing de bruidstooi der anjelieren, rose en wit en rood, fijn en jeugdig als de jonge lente zelve De gladiolussen! Hoe trolsch en krach tig waaieren die sterke bloemtrossen in bet middenperk uit boven de varens, bo ven al haar andere bloemenzusters. Trotscli en krachtig ook in coloriet, met een schoon, donker afstekend honingmerk in iedere kelk, schaduwvlek, die uit de verte ons aankijkt als een bloemenoog Een heerlijke geur stijgt op uit den boek waar de rozen zijn, de rozen, de lief lijksten, de veelbezongenen, die teeder haar zachte bloemen wangen samenneigen tol een sierlijk boeket, de rozen, die in haar weelde van fluweel- en satijnglansen een hekje omranken, romantisch als in een oude ballade De chrysanten zijn. de aristocraten in do bloemenwereld. Te pronken staan zij in struische ruikers, elke bloem op zich zelve een juweel van kostbare schoonheid, de slanke, ragfijne bloemblaadjes precieus uitgespreid tegen donkeren achtergrond, als zeldzame zeesterren op den bodem van den oceaan Welk een heel ander type is de pittige orchidee, de grillige, de exquis geraffi neerde, de „fleur de ma.l"! Er zijn er bruin en geel gevlekt als slanke tijgers; er zijn er licht lila met lippen van fel paars rood als een hloedende wond. Er zijn er geel met paars, er zijn er zuiver wit, stra lend in voorgewenden eenvoud, als een charmante, kleine filmdiva in bruidstoi let Buiten het hoofdgebouw komen wij, na een wandeling langs de tuintjes van „Ons Huis", die fleurige lapjes grond, geheel gevuld met door de kinderen thuis opge kweekte planten, in de vruchtenafdeeling. Do vruchten vormen het volgende hoofd stuk in 't hoek van 't bloeiende aarde-le ven En ook hier weer een weelde van kleuren en kleurschakeeringen. De drui- venhoelc is een openbaring, een rijkdom van dofblauw, met hier en daar de zacht gele sappigheid der meloenen. En dan, verderop, het felrood van rij pe tomaten, het teer-oranje van jonge worteltjes, de scharlakenroodo radijs te gen het somher grijs van bieten. De bak ken vol zachtgele peren, donzig-blozende perziken. En dat alles geheel „doorvonkt en- door slagen van den feilen brand der appelen", zooals Felix Timmermans het eens heeft Geen wonder, dat hij in een Hoemen en vruchtenweeide als deze zijn „Pallie ter" laat uitroepen: „Koleuren, koleuren is alles in alles!" BEOHTZAKEH De moord te Woerden. 3 jaar gevangenisstraf. Hedenmorgen deed de arrondissements rechtbank te Utrecht uitspraak in do zaak tegen den 18-jarigen kappersbediende M. S., te Woerden, die aldaar den 19- jarigen B. v. M. uit minnenijd met een mes had doodgestoken. De eisch luidde 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Bekl.'s verdediger pleitte uiterste clementie. De rechtbank veroordeelde hem thans tot 3 jaar gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. lugezesislen Stukken {Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)! Mijnheer de Redacteur. Onder1 de rubriek Volksbondsnieuws komen van tijd tot tijd mededeelingen voor, dat op Zaterdagmiddag een bezoek zal worden gebracht, dan hier, dan daar. Nu zou ik de Commissie K. en W. aan 't Volk, waar deze bezoeken van uitgaan, willen vragen: Zou ook niet eens een der gelijke excursie kunnen georganiseerd worden op Zondag, omdat niet alle leden van den R.-K. Volksbond den vrijen Za terdagmiddag hebben? U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de -plaatsing, teeken ik Een vrije-Zaterdagmiddag-loos y. Bondslid. yg¥ OE OÉUGEWlliS katwijk aan den rijn. Te water, De tuinder M. B. met een schuit bloemkool onderweg naar de veiling viel hij de ophaalbrug van de schuit in den Rijn. De schuit voer intusschen door. Al daar aanwezige personen zorgden dat B. weer op het droge gehaald werd. veur. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 15 September is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in zilver, aan L. Meyburg, mees terknecht in de scheepmakerij van P. de Baars, alhier. WOERDEN. R.-K. Volksbond. Zondag na het Lof vergaderde de R.-K. Volksbond. Na opening met gebed werd door allen het Bondslied gezongen. Do notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Een nieuw lid werd geïnstalleerd; twee leden hebben bedankt. Het verslag der Huldigingscommissie werd uitgesteld tot een volgende vergade- ring. Hierna is het woord aan den heer Berk, inspecteur coöp. ver. „Concordia". Het deed den spreker genoegen in Woerden eens te mogen spreken over de R.-K. standsorganisatie en haar instel lingen. Spr. verplaatst zijn gehoor naai* den gildentijd; hoo de arbeider toen me- cïczoggingscchap had In de bedrijven en zij toen een bestaan hadden, waarmede men tevreden kon zijn. Helaas door do Reformatie en andere noodlottige omstan digheden is er verdeeldheid gekomen en werd het lot van den arbeider slechter. Het liberalisme is gekomen met zijn leuzen „vrijheid" en „weg met organisa- tiedwang". De arbeider werd vrij, doch was niet vrij. Aan den eenen kant stond het gecentraliseerd kapitaal; aan den anderen kant do geïsoleerde arbeider. Door het liberalisme, met zijn leuze „ieder voor zich", werd de arbeider uitgebuit. Dit deed velen omzien naar oen betere positie. In het socialisme dacht men het gevonden te hebben; doch, helaas, het socialisme was niets anders dan de con sequente doorvoering van het liberalisme. Spr. wijst in dit verhand op Rusland e.a., waar ook het socialisme het ver wachte geluk niet bracht. Doch toen kwam de lichtstraal „Rerum Novarum" en gelukkig. Honderdduizenden gaven ge hoor aan den roep des Pausen en sloten zich aan bij Vak- en Standsorganisatie. In den breede toont spr. het geluk aan, dat deze organisaties er in den revolutie tijd geweest zijn. Niet alleen is de standsorganisatie er als bolwerk tegen revolutie. Zij heeft ook een geheel programma om de geestelijke en stoffelijke belangen der leden te behar tigen. Breedvoerig schetst spr. de heerlijke taak om bestuurder to zijn van een ar beidersvereniging. Vervolgens .spoort spr. aan lid te wor den van den Eucharistiscken Kring en de retraiteclub, deel te nemen aan sociale en apologetische cursussen en aan de op te richten Volksbibliotheken, niet met ro mans, doch met degelijke lectuur, waar mede de arbeider zich kan ontwikkelen. Hierna betoogt spr., dat niet alleen strijd gevoerd moet worden voor goed loon, maar ook moet getracht worden dit loon zoo voordeelig mogelijk te besteden. Het kapitaal bepaalt de prijzen en daarom moeten wij zorgen, dat onze prijzen er naast staan. Daarom moeten er opgericht worden coöperaties, coöp. levensverzekeringen en ziekenkassen. 'Hier zet spr. breedvoerig het ontstaan van de coöp. levensverzeke^ ring „Concordia" uiteen, waarna spr. met tal van voorbeelden en cijfers toelicht de vele voordcelen, die „Concordia" aan haar verzekerden biedt. Spr. deelt mede, dat tot agent is aan gesteld do heer W. van Spanje. Spreker stelt in het licht de zware taak, die zidk een agent heeft en hoe deze een goed propagandist voor den Bond en de vak organisatie kan zijn. Ten slotte spoort spr. allen aan eens nauwkeurig te onderzoeken of „Concor dia'' ook voor hen geen voordeelen kan opleveren. Spr. besluit met een krachtige aansporing om ook in dezen malaisetijd de organisatie trouw te blijven. De Voor- - zit ter dankt den spreker voor zijn met gloed uitgesproken rede. Bij de rondvraag critiseert de heer G. A. v. d. Vliet het, volgens zijn meening, te weinig medewerken der afd. met de Jubileumfeesten. De Voorz. antwoordt, dat gewacht is of de Volksbond door de Vereeniging „Koninginnedag" zou worden uitgenoodigd. Dit is geschied. De Volksbondmuziek heeft medewerking ver leend. Verder heeft de afd. hetzelfde beeld gegeven met do feesten als de andere ar beid er sver e en igingen Na nog eenige huishoudelijke bespre kingen werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Collecte. De collecte voor de R.-K. Ziekenkas heeft f 770.10 opgebracht. Voetbal. Do R.-K. voetbalvereeniging V. E. P. II speelde Zondag een wedstrijd tegen O. F. G. I te Utrecht en won dezen met 42. „St. Cecilia." Het R.-K. fluitisten corps „St. Cecilia" geeft Donderdag een uitvoering in het Patronaat voor haar eereleden. Wij twijfelen niet of alle eere leden zullen deze uitvoering van dit sym pathieke corps bijwonen. ST&BSBIieyigfS ttgMEËNTEUJKE ViSCHVERKoo? Aan den gemeentelijken vischwiJ Vischmarkt 18, tel. 1225, is "WOENSt» verkrijgbaar schelvisch f0.22, schol a f-0.15—f0.32 scf a f 0.16 en kabeljauw a f'o.40 pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burger Leiden, 18 September 1923. warenwet. Burgemeester en Wethouders Leiden; Gelet op art. 6 sub 2 van do Warens... Brengen ter algemeene kennis dï Leenriert Hoogeveen, wonende te Leifc Bronkhorststraat 43, bij vonnis van April 1923 is veroordeeld tot een gel^ van f 100.— subs. 50 dagen hechten wegens overtreding van art. 11a van i Broodbesluit (het verkoopen van wit brood met te weinig droge stof). N. C. DE GIJSELAAR, Burgemcesli VAN STRÏJEN, Secretaris. Leiden, 17 September 1923. B. en W. van Leiden brengen ter afc meene kennis, dat: a. door J. H. Philipsen, te Leiden,? verzoekschrift is ingediend ter hekonua van verlof voor den vérkoop van alcoti vrijen drank voor gebruik ter plaat; van verkoop in het perceel Kort-Rapj burg No. 4; b. door J. A. Visser, te Leiden, t verzoekschrift is ingediend ter bekon© van verlof voor den verkoop van alcoki houdenden, anderen dan sterken dpi voor gebruik ter plaatse van de voorzaal van het perceel Steenstra No. 2 (Amicitia). ICatlstjsliek© A-penda LEIDEN. Donderdag. „Onze Tooneelclub", te 8.15c Donderdag. R. K. Bond van Transport beiders, Bondsgebouw, te 8 u Apotheken d'e tot en met Zondac Maandagmorgen eiken nacht en des 2 dags geopend zijn: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel, R De apotheek van het Ziekenfonds I Hulp der Menschheid is steeds geopa doch alleen vcor leden van dit Fonds. *rrrr.vr. de l. a. w. E. T. Het blijft er steeds amusant in de La- wet-slad. Zulks bewees het ruime bezoek van gisterenavond weer voldoende. Het was eigenlijk te druk, zoodat het bestuur zich genoodzaakt ziet in verband met den enormen toeloop, om vanaf heden maatre gelen te nemen tot regeling van het ver keer in de Lawet-stad, opdat iedere be zoeker steeds gelegenheid beeft alle stands der tentoonstelling te kunnen be zichtigen. Dat de cadeaux voor de verschillende bezoekers ook tot dit bezoek zullen mede werken mogen we wel veronderstellen. Gisteren waren er weer drie gelukkigen, n.l. de 2500ste bezoeker P. Verlint, Nieu we Rijn 6, jubileumbord aangeboden door V. V. V.; 3000ste bezoeker, J. F. Boekhout Oude Rijn 140, schemerlamp; 3500ste be zoeker, P. M. v. Egmond, Katwijk a./Zee, tabakspot. Verder zijn beschikbaar gesteld: Voor den 4000en bezoeker een foto-toe stel, Voor den '4500en bezoeker een prach tige vaas; Voor den 5000en bezoeker een bon van f25, voor een geschenk naar eigen ver kiezing uit te zoeken op de L. A. W. E. T. Naar aanleiding van verschillende aart- vragen wordt medegedeeld, dat het Lawet- programma glken dag ingeschreven kan worden, ook al is daar reeds een geschenk op toegewezen. Bij elke inschrijving van het programma dient men echter zijn toegangsbewijs te toonen. Een programma kan dns door meerde re personen daarvoor gebezigd worden. Ver. van Oud-teerlingen van het Genootschap Wl. S- G. Het 138-jarig bestaan van het Genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht indents: gen van 18 Sept. 1923, medegedesH door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.763.9 Stockholm Laagste Earometerst.738.0 Seydisfjod Verwachting tot den avond va Matige tot krachtige Zuidwestelijke! Noordwestelijke wind, afwisselend berf regenbuien, vooral aanvankelijk koeler is gisteravond op feestelijke wijze de vereeniging van oud-leerlingen van genootschap herdacht in de Graante De opkomst was dezen keer weer bijzonder goed en getuigde van een opleving, vooral van do jongere or lingen. De bijeenkomst werd •door den vice-voorzitter, den heer B. Planjer, die meedeelde, de voorzitter, de. heer 0. Kt nerus, tot zijn spijt verhinderd m genwoordig to zijn. Spr. heet daanu len hartelijk welkom en dankt hm voor dezen avond hun medewerkt zegden. In de eerste plaats betrof M Leidsch Muziek Ensemble „Bobetic steeds de vereeniging sympathiek P- is. Verder zou de avond word vuld door het optreden der heer en man en van Leeuwen. Tenslotte wijst spr. op de bewegij jongere leden in do vereeniging/ het bestuur niet ontgaan, dat de jool de vereeniging in nieuwe hanen/1 leiden en spr. ziet daarin het hem voor de ouderen de tijd gekomen hun plaats voor hen in te ruimen.^ wil spr. hierover niets zeggen wenscht allen verder een geno avond. y Door alle aanwezigen staande het „Mathesis"-lied gezon; weder opgewekt en krachtig door klonk. r5j Dan begon hot. pro^-amma^ en/ eerst de beurt aan „Bobelte «I leiding van den bekwamen du/- heer de Wolf, deed hooren. dat »i onder de beste amateurgezelschap!* gerekend worden. De bezetting in dit ensemble L. kend en het. gegovene vreet qc fo boeien. Dit zegt reeds .cGnce^ hoeven niet tot in bijzondcrh dalen om te bewijzen, dat de nummers in den smaal. - hartelijk applaus aan het W" nummer bewees zulks volt 0 Het duo Keilman en van ook weer ter dege op dreef. .^i waardig, hoe deze karakt-'-J® oude nummers steeds zoovo hen. Want, al worden de n. dingen met spanning tef§"° nummers uit het oude ï.i in dezelfde ontvangst, om man als v. Leeuwen dwongen wijze de een andere welen voor te ara„ Het geheel ten slotte 'n!ls,ilI schakeling van het beste or> olion waren dan ook mtorsjj dezen goed geslaagden lees""

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2