Gemengde Berichten. SPOfTT I3BY I3E OTOEWlü® i iCsiiaogseke %esu| Een zilveren feest. Men meldt ons uit Amsterdam: Zooals reeds gemeld, bestaat binnen kort het O. L. Vrouwe Gasthuis alhier 25 jaar. Ter gelegenheid dezer zilveren herdenking heeft de ZcerEerw. Heer L. Stolk, pastoor der St.-Catharina-kerk, de geschiedenis djezer stichting gdschreven, welke, frrai geïllustreeerd, weldra zal verschijnen. Do met Amsterdam's geschiedenis zoo vertrouwde schrijveT beschikte over het geheelo archief der R.-K. Ziekenverple ging om de geschiedenis dezer stichting mot de meeste nauwkeurigheid te schel- UIT DE RADIOWERELD. Draadloos proefconcert der N. S. F. "De N. S. F. zal a.s. Zondag haar 6e proefconcert geven. Ala solist treedt op de heer Nico de Hop (bariton), aan de piano begeleid door den heer Th. v. "Wijk. Het programma luidt: Aria uit Elias, Mendel- hohn; Arioso, Handel; Scliöpfung (Aria met recitatief), Haydn; Benvenuto (Arioso) Dias; Lied vom Abendstern (aus Tann- hauser) R. "Wagner; Pensee d'Automne, Massenet. 'n'! Tussoben de zangnummers zal ^piano-solo- spel ten gehöore worden gebracht. De golf lengte is 1050 M. De seintijd van 8.30—10.30 des avonds. Rapporten van amateurs wor den gaarne ingewacht en per N. S. F.- kaart beantwoord. Moordaanslag op een 20-jarig meisje. Zekere J. v. d. P., te Eindhoven, ont moette Dinsdagavond een 20-jarig meisje uit Tongeren, aan wie hij vroeg hoe laat het was. Hierop ontwoordde het meisje: „Ik weet het niet". V. dc P. greep het meisje vast, wierp haar op den grond en trachtte haar te wurgeïl. Hij bracht haar verschillende wonden toe. Gelukkig kwam hulp opdagen, waarop de onverlaat zich uit de voeten maakte. De politie wist echter V. de P. spoedig te arresteeren. Hij bleek 'n ontslagen verpleegde te zijn uit 'n rijks- krankzinnigengesrieht. Door 'n dokter werd op last van de politie onderzocht in hoe verre de man nog krankzinnig was. De dokter kon echter niet verklaren, dat op neming in een krankzinnigengesticht voor V. de P. noodzakelijk was, waarop hij dan ook in arrest gehouden werd. Er is proces verbaal tegen hem opgemaakt wegens po ging tot doodslag. V. de P. zal ter beschik king worden gesteld van den officier van justitie te Den Bosch. Hij is geen onbeken de bij de politie. -Tel." Overreden. r-> Vrouw V., uit HerzogenratK, die aan de Nieuwstraat te Kerkrado onder een auto was geraakt en zwaar was verwond, thans in het hospitaal overleden. Brand. GioèormMUag- omscreeKs Tialftwee brak door onbekende oorzaak een- hevige brand uit in de groote voorraadschuur bij brouwerij van den heer Dellaert in het dorp Westdorpe. De schuur, bijna gevuld met veldvruchten van den nieuwen oogst, chinerieën, paarden en vee, brandde geheel af. De levende have werd gered. De motor- spuit van Sas van Gent kon, wegens ge brek aan water ter plaatse, geen hulp ver- Jeenen. Een en ander was matig geassu reerd. Inbraak. Dinsdagavond is te Barneveïd tijdens het afsteken van een vuurwerk, waarheen bijna alle bewoners waren gegaan, ingebro ken bij den onderwijzer der openbare school, den heer J. J. Louw1, bij wien onge veer f 300 is gestolen. Ook bij zijn buurman den heer B. Plaizier, is dien avond inge broken. Alle kamers zijn doorsnuffeld, doch hier wordt niets vermist. Bij den veerhouder L. te Stiens is f ontvreemd. Sporen van inbraak waren op moment niet te vinden. Van dieven geen spoor. i Diefstallen. De politie te Doetinchem heeft zekeren E. D. aangehouden, verdacht van diefstal van f 700 ten nadeele van iemand te Win terswijk. Een bedrag van f 250 werd nog op hem gevonden. Uit heb gebouw van het kantonge recht te Terberg is, tijdens de zitting, het rijwiel van den ambtenaar van het O. M. gestolen. Naar zee. Gisterenmiddag is te Scheveningen ter haringvisscherij uitgevaren de logger Sch. 116. Op de monsterrol kwamen voor behal ve de bemanning nog 3 jongens. Toen de logger echter al een goed eind in zee was, kwam een vierde jongen, die zich in de kooi verstopt had, te voorschijn. Aan teruggaan viel niet meer te denken doch een paar sleepbootjes werden uitge zonden omd en deugniet terug te halen. Doch ook deze pogingen bleken tevergeefs. Het was door onstuimige zee onmogelijk zoo dicht bij den logger te komen dat de jongen ervan kon worden afgelaten endoor den hevigen bries, die er stond, kon men in de sleepbooten zelfs niet verstaan den naam van den jongen die luidkeels werd toegeschreeuwd. Een wegzinkend hotel. Heb sbrandhobel te Schiermonnikoog is reddeloos verloren. De Noord-Westhoek hangt- reeds over het duin lieen en de val van difc gedeelte kan ook heb andere in zee doen storten. De inventaris wordt thans geborgen en te Delfzijl opgeslagen. Een combinatie is reeds bezig plannen te ontwerpen voor een groot le klas pension met annex een 6-tal villa's voor de families met kinderen. Het grootste gedeelte van ■het benoedigd kapitaal- is reeds toegezegd. Dit nieuwe hotel zal komen bij den Jaeobs- jweg, in de nabijheid der dennenbossehen en direct aan zee. De autobus-concun-esitic. Tusschen Den Kaag en Delft rijden thans niet minder dan li omnibussen, waardoor een 5-minutendienst mogelijk is. Gevolg van het drukke auto-verkcor is, dat de tram met leege wagens rijdt. ..;i!jsJ&L De autobus to Rotterdam. Te Rotterdam rijden thans autobussen over 70 lijne door de stad en vervoeren per week ongeveer 100.000 menschen. Er komen nog steeds nieuwe aanvragen bij B. en W. in voor standplaatsen voor autobussen. Vermoedelijk zal het personeel der Rot- terdamsche Tramwegmaatschappij de aan gekondigde loonsverlaging van pet. niet aanvaarden en zal tot staking worden overgegaan, als de directie haar plan zou handhaven. I tj Zijn eigen fiets gekaapt, s a Een jongeman te Tilburg, Circa, 23 jaar stapte bij een boekwinkel van zijn fiets af, zette heb rijwiel tegen het winkelraam en ging den winkel binnen. Na een minuut of vijf kwam hij volgens de .,N. Tilb. Crt." den winkel uit en scheen le zijn vergeten, dat hij met zijn fiets was gekomen. Hij wandelde terug en liet zijn fiets staan. De jongeman was echter nog niet bij den hoek van de volgend© zijstraat of hij herinnerde zich, dat hij zijn fiets had vergeten. Direct keerde hij terug en hij zag van uit do verte reeds zijn fiets staan. De tactiek van een fietsendief is kalm voorbij te loopen, de fiets oppakken, kalm en rustig, zooals een mensch dat met zijn eigen fiets zou doen en zonder meer opstij gen en wegrijden. Een rechercheur van politie kwam voor bij en zag voor den boekwinkel een fiets onbeheerd staan. Uit den aard der zaak van zijn beroep hield hij de fiets in het oog. Hij zag een jongeman komen aanwan delen, die zich kalm en bedaard naar de fiets begaf, deze bij het stuur nam, alsof de fiets van hem was, er de stoep mee af ging en bewegingen maakte om op te stap pen. 1 1 De jongeman had echter zijn rechterbeen jiog niet over het achterwiel geslingerd of de vaste hand van den rechercheur greep hem vast. Het is mijn eigen fiets, zeide do jon- Natuurlijk, antwoordde de rechercheur hoonend, dat spreekt vanzelf, maar jij gaat mee. U vergist zich, vervolgde de jongeman bescheiden. Natuurlijk, ik vergis me', gTappigde de politieman, maar jij vergist je ook, wanneer je "denkt, dat ik gebrek aan ervaring heb. Er zat voor den jongeman iets anders op dan mee te gaan naar het bureau. De schijn was tegen hem, en wanneer je den schijn tegen je hebt, maak je dat zoo maar niet op straat in orde met een politieman. De jongeman met de fiets werd opge bracht, voor het kapen van zijn eigen fiets. Geen kamernood meer. Te Delft staan thans ruim 300 kamers te huur. Nog niet zoo heel lang geleden was de kamernood zoo _niiDend. dat zelfs de bouw van een groot studentenhuis werd overwogen. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. De competitie-indeeling 1923/24. Do competitie-indeeling voor het seizoen 1923/24 is volgens de „Sport-Illustratie'" als volgt vastgesteld: Eerste Klasse G. Leiden I, Lisse I, L. en S. I, Graaf FlorisV I, (v/b- Vios), Edoh I (de drie laatste Den Haag). Tweede klasse D. S. J. C. I, E. M. S. I, Lisse II, Leiden II, Blauw Zwart I (Wassenaar), Graaf Floris V 2. Derde klasse F. S. J. C. n, S. P. G. I, E. M. S. II, V. F. G. I, S. M. G. H, Lisse III, Lei den in. Vierde Klasse G. Lisserbroek I, R. V. G. I, V. F. G. II, B. S. V. H: E. M. S. Hl. Vierde Klasse H. S. J. G. ni, Lisse TV, Leiden TV, Zilk H, Concordia HI. S. L. G. uit Voorschoten is ingedeeld in de derde klasse H.; het tweede elftal dier club in de vierde klasse L. Het programma voor Zondag. Voor a.s. Zondag is de eerste ontmoe ting reeds vastgesteld voor de 1ste klasse G en wel Lisse IEdoh I. De Bekerwedstrijd der R.KlV.V. „Leiden". Zondag zal wederom de bekerwedstrijd tegen R.K.V.Z. I uit Haarlem worden gespeeld. Deze wedstrijd, welke ontstaan is door het schenken van een prachtigqp zilveren beker door den ijverigen bestuurder der R.-K. Voetbalvereenigng „Leiden", den heer M. Bronsgeest, ter gelegenheid der opening van het terrein, is tevens bedoeld als een propaganda voor de R.-K. voet balsport in de Sleutelstad. Verleden jaar mochten wij ons verheu gen in oen flinke belangstelling en waren de HaaTlemsche Zwaluwen zoo gelukkig den beker voor een jaar naar "de Spaar- neslad mede te nemen. Winnen ze nu op nieuw dan verhuist het kostbare kleinood voor goed naar de stad der Damiaatjcs. Hoe staan nu de kansen? Och, de Leidenaars werden inmiddels versterkt door do toetreding van eenige goede krachten. En in den eindstrijd om den Zilveren 'Hal te Warmond moesten do Zwaluwen toch ook het onderspit del ven tegen Meershoek c.s. Ook nu kan het een overwinning wor den voor „Leiden", wanneer zo verschij nen met het volgende elftal: E. Goddijn A. Meershoek A. J. Diehen J. do Keuning B. Bekkering G. J. v. Onzen W. Klein N. N. A. C. Goddijn J. G'ijbels P. Zandvliet Om 4 uur verwachten wij dan oolc oen groote schare belangstellenden vertegen woordigd op het terrein aan den Haag- schn Straatweg, ondanks de in schijn amusante wedstrijden in het neutrale fcauip. Katholieke voetballiefhebbers, i 'helpt allen de R.-K. Sportbeweging steunen door uw belangstelling en sympathie. Om 2 uur zullen de reservo elftallen van „Leiden" en „R.K.V.Z." elkaar ont moeten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gunning. Aan de heeren Gesrnah' en Zoetemeyer alhier is als laagste inschrij vers voor de som van f 16543.gegund de verbouwing van de school voor L. en M.U.L.O. aan den Oudshornschenweg, en aan den heer A. M. de Wit te Raamsdonk- veer, het vernieuwen van riolen, het dem pen van slooten, het rioleeren en ophoogen ,van terreinen voor straataanleg bestemd, heb bestraten daarvan, het aanleggen van plantsoenen, alles nabij het station alhier, eveneens als laagste inschrijver voor de 6om van f 18574. (Rijnbode.) HAZERSWOUDE. U De Jubileumfeesten. Ook de tweede dag van het Jubileum feest mocht zich verheugen in schoon weder. Reeds vroeg in den morgen was het een af- en aanrijden der deelnemers aan den grooten historischen optocht, het glanspunt dezer feestviering. Op den aan gegeven tijd, 10 uur 's morgens, vertrok men van het terrein van opstelling. De optocht was samengesteld als volgt: Vier herauten te paard; 2 commissie-leden te paard. Groep Batavieren: Claudius Givilis met 4 Batavieren en één Bataafschen jongeling. Groep Romeinen: Romeinsche hoofdman met 4 Romeinen te paard. Graaf Floris V met 2 pages (te paard). Verbond der Edelen (1566): Hendrik van Brederode met 6 edelen te paard. Hertog van Alva, Graven van Egmont en Hoorn, wagen met Graaf Willem de Oude van Nassau en zijn gemalin Juliana van Stol berg, René van Chalons (van wien Wil lem I het prinsdom Oranje erfde) en zijn gemalin; 2 pages te voet; Graven Jan Lo- dewijk Adolf en Hendrik van Nassau- Dillenburg; Prins Maurits met 2 Raads- heeren; Willem Lodewijk van Friesland met zijn gemalin Anna van Oranje, te paard; Friesch edelman met dame te paard; wagen met Prins Willem III van Oranje, zijn gemalin, benevens Tromp en De Ruyter; 2 pages te voet. Zeehelden: Witte de With, Piet Hein, Jan van Galen en Cori\elis Evertsen (te voet). Prins Wil lem TV met zijn gemalin en twee edellie den. Prins Willem V met zijn gemalin en twee pages. Koning Willem I met 2 adjudanten en 10 oud-Hollandsche solda ten te naard. Koning Willem II met 2 adjudanten. Praalwagen waarop de Ne- derlandsche Maagd met bloemenmeisje en de 11 Provinciën, voorafgegaan door 2 dames te paard. Alles zag er wèlverzorgd uit; ook de orde tijdens den optocht was zeer goed; de verschillende groepen bleven goed bijeen. De costuums werden geleverd door de firma G. P. v. Keulen, te Rotterdam. Verder werden nog in den stoet opge merkt verschillende bedrijven als de land bouw, voorgesteld door een dorschvloer; de melkfabriek „Hollandia"; de Hazersw. veiling; het timmervak; het metselvak; het boonikweekersbedrijf, enz. Het geheel maakte een grootschen in druk. Des namiddags hadden er op het dorp volksspelen plaats als hardloop en met hindernissen, sprietloopen, tobbetje-steken muilloopen voor meisjes, schrootje-rijden per fiets. Hiervoor waren fraaie prijzen beschikbaar' gesteld. Des avonds van 8 tot 11 uur had een groot concert op het dorp plaats, gegeven door de „Harmonie van Hazerswoude" (directeur de heer Bolderdijk); en een expres hiervoor georganiseerde! zangver- eeniging onder leiding van den heer L. J. Windhorst. Gedurende het concert werd een mooi vuurwerk afgestoken. Ook den tweeden avond was de verlich ting van het dorp schitterend. Hazerswoude heeft op een waardige wijze het Jubileumfeest gevierd. LISSE. Jubileumfeest. Wij ontvingen de of- ficieele feestgids voor de te Lisse op Dinsdag en Woensdag a.s. te houden ju bileumfeesten. Het programma ziet er va- rieerend en veel-belovend uit! NIEUWKOOP-NOORDEN. De Jubileumfeesten. Ter gelegenheid van de plaatselijke jubir leumfeesten, gisteren alhier gehouden, werden toegekend de volgende prijzen: Groep versierde wagens: le prijs Scheeps makerij; 2e prijs Melkcontrole; 3e prijs Kaasmakerij4e prijs Vischafzetvereeni- ging; 5e prijs Proeftuin Noorden; 6e prijs M. v. d. Vaart (auto H. T.) 'Bestuursprijs voor de groep: Lente, Zomer, Herfst, Winter. Ruiters: le prijs groep Gijsbrccht van Amstel; 2e prijs groep Dames in Nationale kleuren; 3e prijs groep Indische ruiters; 4e prijs groep Kranenburg. Gevels: le prijs S. Bodegraven; 2e prijs Dr. J. Vogelenzang; 3e prijs Liefdegesticht Eietsen: le prijs Mej. Pieterse; 2e prijs Natuurschoon; 3e prijs jongedames Rijn beek en van der Tol. Eerepoorten vanaf het Zuiden: le prijs vierde poort; 2e prijs negende poort; 3e prijs tiende poort. NDORDW! J Sl ER HOUT. N. O. L. A. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin wqrdt aangekondigd, dat de autodienst N.O.L.A., NoordwijlcerlioutLeiden vv., gehand haafd blijft, zulks in tegenstelling met loopemie geruchten, als zou de dienst, worden opgeheven. <j. R0EL0 FAR ENDSVEEN. 'Jubileum. Op Donderdag 20 Septem bcr e.k. zal de Wiclrijdersvéreenigiug „Het Stalen Roa" haar 25-jarig bestaan her denken. Dij die gelegenheid, zal zooals het natuurlijk vanzelf spreekt meer worden gedaan dan andere jaren. Des morgens zal er een optocht worden gehouden van ver sierde fietsen, daarna hardrijden op lange en korte baan om de kampioenschappen der vereeniging, waarna een nationale wedstrijd zal gehouden worden voor ama teurs en nieuwelingen. Dos middags ge- costumeerd ringsteken op de fiets. Des avonds zal de prijsuitdeeling plaats heb ben waaronder muziek in 'het clubgebouw. Als bijzonderheid dient te worden' ver meld dat de heer J. Verhaar vanaf de op richting der vereeniging zitting heeft ge- bad in het bestuur. Veel heeft genoemde persoon voor de zoo bloeiende vereeniging gedaan, Eoodat een woord van hulde en dank zeer zeker wel op zijn plaats is. Wij wekken alle jongelui en sportliefhebbers op den dag van 20 September a.s. to doen maken tot een onvergetelijken' dag dc&r zich op te geven als lid der vereeniging en door mee te doen aan do spelen welke dien dag gehouden worden. De aanmelding tot deelname is opengesteld tot 15 September a.s. bij den Voorzitter en den Secretaris der vereeniging. Ongeval. Gistermorgen geraakte de heer V. met fiets en al té water. Door eenige behulpzame handen werd hij spoedig op het droge gebracht. De man bleek geen letsel te zijn bekomen. Zijn fiets werd op- °*<8| tjeEMEÏKTEUiKE VISCHVEUn 'Aan den gemeentelijkeu Vischmarkt 18 (Tolef. 1225) is y. krijgbaar VERSCHE HARING SCHELVISCH a f 0.17-f 0 SCHOL a f 0.18—f 0.33, SCHAR MAKREEL a f 0.20, KABELJAUW en TARBOT a f0.80 por pond, N. O. DE GIJSELAAR, Bi Leiden, 13 September 15)23. LEIDEN. Donderdag Recollectie Hartebrngfc 8 uur. JgEr-v-"- Apotheken die lot en 'met Maandagmorgen eiken nacht en dags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, d W- Pelle, Kort Rapenburg 12, Te| De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menschheid is steeds 'doch alleen vpor leden van dit Telegrafisch Weeeberic WASSENAAR. De Jubileumfeesten. Gistermorgen werden alhier de feeste lijkheden geopend met een reveille van de Muziekvereeniging „Excelsior". Eenige nummers werden op uitstekende wijze ten te gegeven en spoedig was de ge- wenschte feeststemming aanwezig. Vervol gens werd een zanguitvoering gegeven van alle Wassenaarsche zangvereenigingen en door de schoolkinderen van de onderschei dene scholen, welke uitvoeringen een dank baar gehoor hadden te oogsten en met daverend applaus werd betoond. Een woord van dank aan den directeur, den heer J. C. Beuk, die zoo'n talrijk koor in goede banen wist te leiden. Des namiddags te twee uur vertrok de groote gecostumeerde optocht „Voorheen en Thans" van het buitengoed Duinrell om een rondgang te maken door het dorp.. De stoet werd ingeleid door hoornblazers te paard en daarna volgden de verschillende groepen. Deze overtroffen verre de ver pachtingen. De optooht bestond uit 29 groepen, opge luisterd door het Muziekkorps „Excelsior" en de Harmoniekapel van de H. T. M. „Crescendo". De verschillende groepen en wagens vormden een schitterend geheel. Bij sommige afdeelingen kwam de voorstel ling Voorheen en Thans zeer goed uit. De stoet was te groot om elke afdeeling af zonderlijk te beschrijven. In *t bijzonder vielen op de Groen tenkweekersvereeniginj| „Ons Streven" voorstellende een kruiwagen met groenten uit den ouden tijd, gevolgd door een praalwagen met keur van groen ten en fruit van heden. De Wassenaarsche brandweer vormde een schitterend geheel; voorgesteld werden de brandweer van de A'mbaehtsheerlijkheden „Wassenaar Zuydwijck" omstreeks de jaren 165Q, 1700, 1750 en vervolgens de brandweer in 1870 en 1923. De praalwagens van de Tuinbouw- vereeniging „Wassenaar en Omstreken" trok door haar keur van bloemen. De schoenmakerij van Billy wekte zeei lachlust op. Nadat de optocht was ont bonden hield de Burgemeester Jhr. Storm van 's-Gravesande tot de talrijke menigte een toespraak waarin hij nog eens herin nerde aan de hechte banden welke er sinds een lange reeks van jaren tusschen Neder land en Oranje hebben bestaan. Hij bracht tevens een woord van dank aan de heeren Commissieleden, die al hun krachten ge geven hadden om een zoo grootsch feest te organiseeren. Gisterenavond vierde de menigte op echt Wassenaarsche wijze feest, waarbij de reeds genoemde muziekkorpsen hun onmis- baren steun verleenden. Vandaag zal de dag bezet worden met kinder- en volksspelen terwijl 's avonds een schitterend vuurwerk ontstoken zal worden Het feest werd gesloten door fakkel optocht met muziek. ZOETEMEER—ZEGWAART. Schietwedstrijd. Zaterdagavond j.l. eindigde den geanimeerden en spannenden jubileum-schietwedstrijd tusschen de leden van de Burgerwacht en van den Bijz. en Gewonen Landstorm, welke 6 weken heeft geduurd. Na afloop van den wedstrijd wer den de prijzen, bestaande uit eén zeer mooie plaquette en niet minder fraaie me dailles, door den EdelAchtb. heer Burge meester aan de prijswinnaars uitgereikt. Z.EdelAchtb. hield een korte toespraak en verklaarde het zeer op prijs te stellen, bur gemeester te zijn van een gemeente, waar in vele jongelieden zich hebben bereid ver- ldaard om in tijden van nood het wettig gezag, desnoods met hun leven, te bescher men. Een driewerf „Hoera" werd o.m. op Hare Majesteit de Koningin uitgebracht. Het resultaat van den wedstrijd is a volgt:' le -prijs G. van Steijn met 564 pin ten B. W.; 2e prijs Adr. v. d. Meer 562 punten G. V. L.; 3e prijs W. Ceelen 561 punten B. W.; 4e prijs J. v. Steijn 550 pun ten id.; 5é prijs C. Groenheide 547 pimten id., maximum te behalen punten 600. Den burgemeestersprijs, bestemd voor den schutter, die op den laatsten dag dor wedstrijd de hoogste serie zou schieten en die nog niet een eersten prijs had gewon nen', werd gewonnen door G. v. Steijn met 96 punten (ma-x. 100); deze werd dus win naar van den eersten en van de eere-prijs voorwaar een mooi succes. Voorts werd den heer Adr. v. d. Meer een medaille aan- .gehoden voor het schieten van een z.g. -maximum d. i. 100 punten. Een prijs,, be schikbaar gesteld voor de leden van den Bijz. Yrijw. Landstorm word, behaald door s waarnemingen verricht in gen van 13 Sept. 1923, medeg.„ door het Kon. Ned. Meteorologist Instituut te De Bildt. Barometerst.763.7 Zürich. Barometerst.735.8 Roest, Verwachting tot den avond van Hl Zwakke tot matige, Zuidelijke totï lijke wind, half- tot zwaarbewolkt/ of geen regen, zelfde temperatuur. 'B. v. Wens veen. In toaal namen sonen aan den wedstrijd deel. ZEGWAARD. Personalia. Voor het macht examen, is te 's Gravenhage heer L. van Dintel alhier. 678 1636 318) 3835 6631 0823 433e NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 13 SepM 4e Klasse 4e Lilst, I Booge prijzen: J4533 400. 1262 9311 20550 elk ƒ200. 14712 ƒ100. Prijzen van 65:1 49 50 60 550 603 932 1212 1432 1493 1516 2085 2221 2470 2597 2950 3266 3337 3612 3655 3786 4360 4371 4421 4513 4623 8211 8465 8685 9107 9801 9833 9837 9940 10523 11553 YfXA 12372 12746 12916 13083 13348 13548 14548 14864 15070 15077 15248 15724 15885 16187 16476 16571 17172 17565 17766 17782 18166 18566 18647 18662 19202 19831 20488 20597 20625 20991 21734 21741 22418 22467 22602 22669 4e Klasse 3e Lijst: 931 m.z. 123); 8 1960; 2902 m.z. 1902; 3502 m.z. 2502:3S 2525; 3527 m.z. 2527; 3534 m.z. £534;J 4307: 9862 m.z. 9832. bu.Yolgendel.klas 24 Sept. a.s. Spoorweg GoudaAlphen a/d. Wij ontvingen volgend adres Ier sing: Burgemeester en Wethouders vat dinxveen; kennis genomen hebbende schrijven van de Kamers van Ks del en Fabrieken voor Gouda ene ken en voor Rijnland te Leiden, September 1923 inzake den aanfe den spoorweg GoudaAlphen aas Rijn; overwegende dat in dit schrijtf richt aan verschillende autoriteit genoemde Kamers van Koophanfe geen enkel argument de cijfers weerleggen, door het college neei$ zijn schrijven van 2 Juli 1923; dat genoemde kamers het will voorkomen, dat Waddinxveen, het ijvert om de spoorwegplannen Alphen aan den Rijn voorloopt' schorten, „hier zuiver haar plaats lang op het oog heeft gehad rekening heeft gehouden met het« belang"; Besluiten: A. nogmaals met klem aan te bij de regeering en de betrok!® riteiten op grond van het plaats algemeen belang de bedoelde 4 plannen, op te schorten, onder opr- dat, krachtens tal van vcrklaric! hooggèplaatstje regeer ingspetrs© financieele toestand van ons verre van rooskleurig, ja, precair is; dat de ontwekP^BtaatsbegrooiiK 'gens de dagbladen sluit met een Ie meer dan honderd millioen gul^ dat dag aan dag wordt verkol op alles en nog wat „bezuinigd, eens bezuinigd moet worden ent eenige manier om ons land cieelen ondergang te behoeden; dat door den ontworpen slechts twee gemeenten van con lental (Waddinxveen en Bosk „het spoor" zullen komen to »i dat de raad van WaddinxvcJ die bestond uit 5 politieke fi'^j pa-rig besloot, na rijpe Ver™ regeering op de bekende gron® zoeken den spoor-aanleg uit dat dus dit millioenon-worK, - 'desniettegenstaande toch <doo' leen geschiedt ten gerieve van meenle (Boskoop), die zeor z®*® eens met den aanleg van d'®11 gebaat zal zijn, zooals uit oen® plaatselijk onderzoek nader P terwijl deze lijn nimmer

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2