gestemd liebben, niet te beschamen, maar dat hij tot het welzijn dezer gemeente mag meewerken. De heer Van 't Riet stelde den hoer Wisman de vraag of hij zich rekent niet alleen door de A.-R. Partij t® zijn afge vaardigd en zich beschouwt ook buiten die partij te zijn gekozen. Do Voorzitter zegt, dat. die vraag hier niet op zijn plaats is, doch in de Kiesvereeniging thuis hoort. Hij had den heer Wisman uit laten spreken en daarom <^en heer Van 't Riet niet tot de orde ge roepen. De heer Van 't Riet repliceert, waar na de Voorzitter het woord geeft aan den hee.r Lieverse, die den Raad dank bracht voor zijn herbenoeming en hoopte, dat het vertrouwen, in hem gesteld, niet beschaamd zal worden an hij de belangen der gemeente weder zal behartigen. De Voorzitter wenscht beide wet houders geluk met hun herbenoeming en zegt, dat veel door beiden is tot stand gebracht. Tot leden van de bedrijvencommissie, voorzitter de burgemeester, worden geko zen de heeren Boot, Van Leeuwen en Van Dam, en tot leden van de bouwcommissie, voorzitter de heer Wisman, de heeren Boot, Van 't Riet en Van Leeuwen. De Voorzitter wènscht de heeren geluk met deze benoemingen. Tot lid van de commissie van school verzuim en plaatselijk toezicht' L. O, wordt in de vacature-Van Ieperen be noemd de heer K. van Laar, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongevallen. In den afgeloopen nacht is de auto van den heer B. alhier in de Prins Hendrikstraat tegen een boom ge reden. Een inzittend persoon uit Bode graven liep verwondingen op door glas scherven en moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Aan de auto werd aanzienlijke schade toegebracht. Gisterenmiddag .geraakte van een houtvlet op de Gouwe een persoon te water Mede opvarenden brachten hem door hand reiking weer behouden op de balken. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Tot wethouders zijn herkozen de beide zittende heeren P. Batelaan en J. v. d. Marei. HILLEGOM. Gemeenteraad. Tot wethouder is gistereu gekozen de heer J. H. M. Balvers (B.-K., aftr.), en de heer P. de Vreugd (C.-H.) in de vacature II. Veldhuyzen van Zanten, die wel als Raadslid herkozen is. KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsing. Een voerman uit Katwijk aan Zee kwam vanaf richting Noordwijk- 9chen weg met een met haver geladen wagen in het Veereinde aanrijden terwijl de tram uit richting Rijnsburg kwam. De voerman duidde aan den wagenbestuur der te stoppen omdat hij met zijn wagen niet spoedig genoeg uit den weg kon komen De bestuurder remde schijnbaar wel wat laat zoodat een botsing onvermijdelijk was. Paard en wagen kwamen in botsing, de voerman viel van den wagen, zoodat het nog jongo jaard op zijn been trapte. Met dit kwetsuur en gescheurde kleeren kwam hij er af. Het liep dus nog goed af. LISSE. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderdo de Raad dezer gemcento onder Voorzitterschap van den burgemeester, G. J. M. Eenhuis. Allo leden waren aanwezig. Als nieuwe leden waren aanwezig L. Algeren, A. Th. van Reste ren en.J. Kuipers. De heer J. Balkenende is geen Raadslid meer. Allereerst had de beëediging plaats. De Voorz. feliciteerde allen en wenschte dat het nieuwe vierjarige tijdperk een geluk kige tijd moge zijn en dat de besluiten, welke genomen zullen worden, in het be lang mogen zijn der gemeente Lisse. De heer Segers maakte een aanmerking op de notulen en wel inzake de gehouden optocht der H. Kindsheid; hij wilde daar om een wijziging in dien geest dat de ha telijke toon wordt weggenomen. Hieraan werd voldaan. De heer Pijnacker had een kleine aanmerking inzake de afschrijving gasbedrijf. Aan de orde is benoeming wethouders. Benoemd werden de heeren J. Riggel eu G. G. Tromp. Vervolgens benoeming van verschillende commissies. Gascommissie: G. Pijnacker, A. Verduijn Jr., P. Warmer dam en L. Algera. Grondbedrijf: J. van Til, C Langeveld, C. Schrama en J. Kui pers. Haven en Vaaritn: J. Pijnacker, J. van Til en A. Th. van Kesteren. Woning bouw „Volksbelang" J. G. de Haan en J. P. Segers. Sociale Aangelegenhedenop voorstel van den heer J Pijnacker werd besloten deze commissie uit te bre'dcn van drie op vijf leden: J. Pijnacker, P. War merdam, A Verduijn Jr., C. Schrama en J. v. Til. Electriciteitsbedrijf: De heer J. Pijnacker merkte hierbij op dat de Raad de bevoegdheid momenteel niet heeft omdat de Raad dan allereerst de huidige leden zou moeten ontslaan, hetgeen door den heer Langeveld werd bevestigd. Krachtens de statuten der N.V. hebben de leden zes jaar zitting. Waterleidingbedrijf: A. Verduijn Jr., J. P. Segers en A. H. Schrama. Commissie van Advies Pomp station Waterleiding: A. Verduijn Jr. en als secundus J. C. de Haan. Werkloosheid en Arbeidsbemiddeling: C. Schrama. De Commissie Reclames en Belasting werd op voorstel van den heer Pijnacker opge heven. Hierna werden enkele comptabili- teitsbesluiten vastgesteld. Van den heer J. Balkenende was een dankbetuigng in gekomen voor de prettige samenwerking in de afgeloopen zittingsperiode. Rondvraag. De heer G. Schrama wees op den onhoudbaren toestand van den wis sel der stoomtram- bij Louverei; hij wenscht dat de Maatschappij daarop gewezen wordt. Volgens mededeeling van den Secretaris heeft de ilij. nieuwe wissels in aantocht. Yoorts wees de heer Schra ma op het snelle rijden van de autobus en van de stoomtram; dit gelijkt soms een soort wedloop. De Voorz. zegde toe dat er opgelet zal worden. De heer Van Reste ren vroeg hoe het stond met het leggen der rioleering in het Oosteinde naar de Lisserbrug, omdat de weg daar noodig moet verbeterd worden; het Rijk wacht op dc rioleering voor cr bestraat wordt. Wet houder Tromp zei dat de buizen besteld zijn. Niets meer aan do orde zijnde werd de openbaro vergadering gesloten. Ongeval. Gis ter namiddag kwam de Stoomtram van de Jannetjesbrug afrijden terwijl de bollentram bij Gebrs. Tegelaar stond te lossen. De machinist remde wkt hij kon dooh de zware wagens waren niet tot staan te brengen in het afloopen van de brug zoodat de tram tegen de bollen tram aanbotste met het gevolg dat een der bollentramwagens dwars over de weg kwam te staan. Met z'n tienen werd hij weer op het 6poor gebracht doch de dienst ondervond nogal vertraging. NIEUWKOOP. Vechtpartij. Zondagavond geraakte oenige jonge lieden in twist welke zoo hoog liep dat C. v. L. een hoofdwond bekwam en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Van een en ander is aan gifte gedaan bij de politie. Allegorische optocht. Werd algemeen gezegd dat de allegorische optocht bij ge legenheid van de a.s. feesten niet door zou gaan, thans kunnen wij mededeelen dat voldoende deelname is toegezegd en voor melde optocht dus een punt van het feest programma zal uitmaken. Or.weder. Zaterdagavond is bij den landbouwer N. V. een koe door den blik sem gdtroffen en gedood. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. In de gisteren gehouden Raadsvergade ring zijn tot wethouders benoemd de hee ren G. Quelle on S. Schetters. RIJNZATERWOUDE. Huldeblijk. De collecte voor het Na tionaal huldeblijk heeft alhier opgebracht de somma van f 73. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Vergadering van 4 September. Het nieuw-gekozen Raadslid Sixma ba ron van Heemstra is afwezig. Als nieuwe Raadsleden zitten rond de groene tafel de heeren Bisschops, Krom, van Rijn en Verkleij, terwijl do oude leden allen tegenwoordig zijn. 1. Installatie gekozen Raadsleden. De Voorz. houdt een korte toespraak waarin hij spreekt over den bloei en den groei van de gemeente, waarin de inwo ners leven in onderlinge verdraagzaamheid en waardeering. Hij hoopt, dat de nieuwe Raad zal handelen in 't belang der ge meente. De kwaliteit der leden staat bo ven allo verdenking. Hij roept de oude en nieuwe leden een hartelijk welkom toe en spreekt de verwachting vit, dat er "steeds een goede toon moge heerschen tusschen leden met eerbiediging van ieders ziens wijze. Daarna neemt hij den zuiverings- en- ambtseed van elk der leden af. 2. Verkiezing Wethouders. In de vacature-Roest wordt gekozen met van de 10 stemmen de heer H. Bader en in de vacature-Warnaar met gelijk stemmenaantal de heer W. Warnaar. Beiden nemen hun benoeming aan, waarna de burgemeester hun het welkom toe spreekt. Dit doen ev-erjeens de heeren Speel- man namens den Raad en do Secre taris namens de ambtenaren. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen a. Een, brief van den gemeenteraad Voorhout, inzake forensen-belasting, met verzoek adhaesie te betuigen aan de be slissing van dien Raad, om die belasting veranderd te krijgen. B. eni W. stellen voor dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten b. Een brief van eenige bewoners aan den Rijksstraatweg, voorbij de Wasbeeker- laan met het verzoek den watertoren aan die laan z o o te plaatsen, dat zij ook van die waterleiding kunnen gebruik maken. Voorgesteld wordt, dit verzoek in porte feuille te houden, totdat de heele zaak weer behandeld wordt. De heer van Zonneveld stelt voor het adres aldus te renivoyeeren naar B. en W. om proe-advies. Aldus besloten. Dc heer van der Geest wil, dat de leiding zoo ver mogelijk zal worden doorgetrokken. c. Een adres van de moderamens der werkliedenbonden, met het verzoek spoe dig met productieve werkverschaffinig te beginnen. De heer v. d. Geest vindt het vreemd, dat nu reeds, in Augustus gesproken wor.lt over werkloosheid. Hij vindt dat het pres tige der werklicden-organistaties verzwakt wordt, door nu met zulk een verzoek aan te komen. Naar zijn meening zal de werk loosheid nog wel een poosje wegblijven. De heer Krom vindt, dat in het adres alleen maar gewaarschuwd wordt en ge wezen op de komende werkloosheid. Die zal zeker komen, omdat de groot-werk gevers veel vreemd personeel aannemen. De heer v. Zonneveld komt op tegen de uitdrukking „vreemd personeel aanne men". Die mag niet voorkomen in zulk een adres. Wel in een adre3 aan de werkgc vers. Een werkgever staat niet onder de oontrolo van den gemeenteraad. De heer Krom weet ook wel, dat zulk een uitdrukking niet mag voorkomen in een adres aan den gemeenteraad. Maar hij beweert, dat het personeel net zoo goed over do zaken kan oordeelen als de pa troon. Het adres zal te zijner tijd onder dc oog-en worden gezien. De heer v. d. Geest had liever gewild, dat dc zaak eerst bij do Commissie voor de werkloosheid was behandeld. Overal verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK R.H.W. De heer Warnaar komt op tegeiil de stelling, dat de werknemer even goed over den stand der zaken kan oordeelen als de werkgever. Tevens wijst hij do beschuldi ging af, dat de werkgevers vreemd perso neel aannemen. Hij zal elke gezonde orga nisatie van harte steunen. 4. Voorloopige vaststelling Gemeentere- kening 1922. De hiervoor ingestelde commissie stelt voor de rekening goed te keuren. Aldus besloten. In het verslag der commissie wordt ge vraagd, of het niet wensckelijk is voor het behandelen in de commissie de reke ning aan een accountent voor te leggen. De heer Speelman vindt aan het on derzoeben der rekening veel zorg en tijd verbonden en wenscht een accountant. De onkösten zullen wel opwegen tegen het to taal bedrag der rekening. De commissie kan maar hier en daar een greep**doeru. Hij stelt voor de zaak in handen van B. en W. te geven. Aldus besloten. 5. Verzoek van Leiden om concessie voor het leggen van een persleiding naar Voor hout. Er zal namelijk een buis worden afge takt bij de Postbrug langs de Haarlemmer trekvaarten) één langs de Tedjlingerlaan. B. en W. stellen voor die concessie te verleenen onder voorwaarde, dat ze duurt, tot zoo lang Sasoenheim gas van Leiden betrekt en zonder schade voor de gemeen te. De wegen zullen; weer behoorlijk in orde gebracht moeten worden. Ontstaan er verzakkingen, dan zullen B. en W. het recht hebben, den weg op kosten van Lei den op te laten knappen-. De buizen moeten dicht zijn en lekken zoo spoedig mogelijk worden geheeld. Schade aan boomen, planten enz. moet worden heisteld. De heer Speelman vraagt of do druk op de buizen voor Sassenheim niet zal verminderen. De Voorz. antwoordt, dat dat niet het geval is, omdat de druk in de distributie leiding van uit den Sassenlieimschen gas houder wordt geregeld. De heer v. Rijn wil, om kwesties te voorkomen, bepalen, dat binnen een be paalden tijd geen verzakkingen mogen voorkomen; indien wel, dat betaalt Leiden de onkosten. Na dien tijd betaalt Sassen heim de onkosten. Wethouder Bader is tegen.het vast stellen vjjlDl een bepaalden, tijd. Hij wil trouwens heel voorzichtig zijn met het ver- leenen van vergunning. De heer Speelman sluit zich bij het laatste aan. De heer v. Zonneveld vraagt ,of de weg ook zal moeten „hersteld worden na de herstelling van buizen. Hij meent, dat niet onder de voorwaarden gehoord te hebben. De heer Bader wil dc zaak 14 dagen uitstellen, opdat de leden die grondig kun nen bestudeereiu Daarbij wil hij nog rechtskundig advies inwinnen. Wethouder Warnaar wil tevens het rechtskudig advies den leden toezenden. Verschillende leden hebben er ook be zwaar tegen, de gemeente Voorhout belan geloos te helpen. Elk raadslid zal dus een afschrift van het bestaande contract, het ontwerp-con cessie en het rechtskundig advies ontvan- De Oranje-Vereeniging heeft besloten aan te koopen een bloemvaas van 1.50 M. lengte en die te plaatsen aan den ingang 't Park. De Vereeniging stelt zich die op 12 September te onthullen en ze der gemeente aan te bieden. Do ge meenteraad geeft zijn toestemming tot lo-oao-Lu®. Tevens zal op het feest een zuil geplaatst worden van 6 M. lengte, gekroond met een Oranje-kroon. Dat alles zal baden m een zee van licht. Bij do rondvraag verzoekt de heer peelman na 1 October de vergade ringen om 2 uur te houden. De heer v. Zonneveld verzoekt om de aanwijzing van den tijdelijben burge meester. De Voorz. antwoordt, dat dat de taak van B. en W. is. De heer v. R ij n vraagt naar een regle ment van orde. Die bestaat en zal hem ter hand worden gesteld. Tevens wil hij de raad sst rikken laten cir- culeeren. B. en W. zullen daarover een voorstel doen. De heer Krom vraagt een andere rege ling der muntgasmeters Do Voorz. antwoordt, dat dat een be langrijke uitgaaf met zich mee brengen zal Wij zouden dan over moeien gaan tot het z.g. penningstelsel, wat geld kosten zal. "Dc heer v. d. Geest voelt veel voor dat stelsel, omdat elke penning zijn eigen waarde heeft en behoudt. Echter, die zaak zal onder oogen worden gezien. Hierna sluiting der openbare vergade ring. TER AAR. Gemeenteraad. Bij de verkiezing van wethouders ver wierven de heeren P. W. Krof 11 stem men, D. v. d. Hoorn 6, H. Hendriks 5 st., zoodat de heeren P. W. Kroft en D. v. d. Hoorn zijn gekozen. VOORHOUT. Mond- ctï klauwzeer. Bij den land bouwer H. C. v. d. H., is mond- en klauw zeer onder het vee uitgebroken. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Tot wethouders zijn in de vergadering van den Gemeenteraad herbenoemd de heeren: L. H. van Wissen en J. M. van Kempen Sr. WARMOND. De Jubileumfeesten. Onder begunstiging van 'n weertje, zoo als men niet beter wenschen kon, werden gisteren hier de feesten aangevangen met een kiuderoplocht. Op dc groote afgesloten oprijlaan van het Seminarie werd de keu rige kleurige stoet tusschen de groene boo- menrijen opgesteld, wat op zich zelf al een aardig gezicht opleverde, waarna te elf uren de stoet zich in beweging zette. Ruim 3S0 kinderen waren in de volgende groepen verdeeld: Muziek (Harmonie), Heranten, Nederland sclie Maagd op den Praalwagen, met attri buten van Handel en Nijverheid, gevolgd door een groep de Landbouw voorstellend. Elf groepen (van 13 kinderen) de elf pro vinciën voorstellend. De Lente, (keurig uit- gcdoschte bruidjes in guirlanden). De Zo- een. warme, zonnige uitbeelding in costuums en bloemen. De Herfst ill rijper stadium, De Winter met ijsmuts en trui, schaatsenrijders en skiloopers. Sneeuwwitje met kabouters; Hans en Grietje; Klein Duimpje met een echt-uitgebeelde wilde mans-vrouw en Roodkapje waarbij zelfs de wolf (hond) niet ontbrak. De sa-menstelling, indeeling en uitbeelding was magnifiek in orde en de regeling en orde-handhaving was bij de dames, die biervoor aangewezen wa ren, beslist in goede handen. En weder werd met een muziekkorps (fanfare) de stoet gesloten. Iedere groep was bovendien aangevuld met bloemen- dragendo kinderen, waardoor het een machtig en prachtig geheel vormde, waar over do zeer groote schare belangstellenden één roep had. De praalwagen met groen- versiering, die ongetwijfeld goed was, werd door een keurig stel paarden voortgetrok ken, waarvoor de stalhouderij Beek haar beste beentje had voorgezet. De route werd genomen, zooals reeds ?meld, en op de Seminarielaan werd de stoet weder ontbonden, waar den kinderen voor zij weder naar de respectieve scholen werden geleid, om de costuums weer in te leveren, een Oranjezakje met" bruidsuikers werden uitgereikt. Het is in werkelijkheid de commissie ge lukt eens iets heel bijzonders te geven dat, dank de medewerking van het damescomité in alle opzichten uitstekend is geslaagd en waarover ieder voldaan was. Maar de stoet was ook twee uren onderweg geweest, wat die kleine gastjes .een heel reisje is geweest. Toch waren ze in den namiddag weer alle monter, om deel te nemen aan.de kinderspelen, teneinde nog bovendien een prijsje machtig te worden. Deze spelen werden opgeluisterd door de Fanfare muziek, daarvoor opgesteld in het dorp. Het- maakte den dag vol, waarop de prij zen werden uitgereikt op het Raadhuis, waarhij de heer v. Delft, voorzitter der Commissie een van Oranjeliefde tintelen de toespraak hield, die met fanfare's be groet werd. Hierna werd nog door het dorp gemarcheerd en ging ieder huiswaarts of naar de verschillende vermakelijkheden in de Baan, wat onder de stralen van een meedoogenloozen regen die er den moed wilde uitregenen, plaats vond. Doch ook dit was tijdelijk, want toen op het plein bij de R.-K. School een aan vang werd gemaakt met de Bioscoopvoor stelling, was 't weer kurkdroog en kon een groote schaar weer genieten van wat ge boden werd. Behoudens dat minder gewenschte regen tje, is alles op die wijze goed geslaagd. Wij laten hier ten slotte nog volgen do prijswinaars en winnaressen van de kin derspelen: Houtjesrapen: meisjes 6— 7 jaren le prijs Lena- van Seggelen, 2e pr. Geesje Kroese, 3e pr. Esseke Cantar. 4e pr. Nelly Versluijs; Knikkeren cp een bord 8 en 9 jaar: le pr. Anna 1' Ecluse, 2e pr. Geertje Breedijk, 3e pr. Joot-je Tijscn, 3g pr. Mina van Seggelen; Slof- 1 o open 10, 11 en 12 jaar: le pr. Truus Verbeek, 2e pr. Gijsje Zuidema, 3e pr. Cato van Leeuwen, 4e pr. Anna van Schie; Turfrapen Jongens van 6 en 7 jaar: le pr. Jula Hekker, 2e pr. Karei v. d. Bent, 3e pr. Kees van Rijn, 4e pr. Cor van Seg gelen; Zakloopen 8 en 9 jaar:le pr. Bertus van Leeuwen, 2e pr. Jan Uit den Bogaard, 3e pr. Piet Zoutendijk, 4e pr. Cor. Bader; Wagentje rijden 10, 11 en -2 jaar: le pr. Antoon van Noort, pr. Jo Koudijs. 3e pr. Cor. van Velzen, 4e pr. Leo van Winsen. De prijzen bestonden uit horloge's, arm banden, collier, voetbalschoenen enz. WASSENAAR. Gemeenteraad. Als wethouder zijn herbenoemd de hee ren J. Mansveld (A.-R.) en A. L. Rooijak- kers (R.-K.) WOERDEN. Gemeenteraad. Tot wethouders zijn gisteren gekozen de heeren F. Kalsbeek en D; Engel. ZOETERMEER. Gemeentehuis. Het Gemeentehuis is op 6 Sept. geopend voor Burg. Stand van 9—1 uur en op 13 Sept. van 9—10 uur. RIJNSBURG, Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Rijnsburg van 4 September. Voorzitter: burgemeester J. L. B o s- schieter. Aanwezig alle leden. Als nieuw lid doen hun intrede do heeren M. Brussee, T. Kralt en J. den Haan. De vergadering wordt op do gebruike lijke wijze door den Voorzitter met gebed geopend. Allo leden leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarna do Voorz. hen toespreekt. Waar allen thans gereed staan voor het eerst of bij hernieuwing hun ambt te aanvaarden,, wijst do Voorz. op de vele zorgen, die dat ambt, vooral tegenwoordig, meebrengt, en. dat daarom door hen worde aangevangen onder biddend opzien tot God. Spr. hoopte, dat bij verschil van mee ning, met bewaring van den goeden toon, fiasisesEjalijke AanScct,, VIS EU IS I)', (II. JGEMESNTELIJKE VISCHVER Aan den gemeentelijken ™=- Vischmarkt 18, tel. 1225, is DAG verkrijgbaar SCHELVISCH f0.24, SCHOL a-f 0.20—f 0.35 BELJAUW ci f0.40 per pond. N. G. DE GLTSELAAR, BurgA Leiden, 5 September 1923. B. en W. van Leiden brengen gemeene kennis, dat dé beslissb verzoek van: a. Peter M. Verhoef,, gunning tot uitbreiding van de van fijne vleeschwaren in het Boerhaavestraat Nos. 9, 10, 10a No. 2836/2809; b. J. de la Bije, gunning tot oprichting van een meng- en zuiveringsinrichting in ceel Korte Mare No. 20, Sectie B. is verdaagd. amF de led, bei e h< uit on ii _P [d! Katholieke Apenl0se' LEIDEN. Vrijdag Bepetite „Onze Tooneelt! 8.15 uur. jjC Apotheken <i:e lot en met Zo?. Maandagmorgen eiken nacht en d; dij] Gags geopend zijn: H. J. M. Proot, Haarsmansst* De apotheek van het ZiekenfoL Hulp der Mecsehheid i3 steeds h Goch alleen voor leden van dit Foc r v getracht zou worden langs den w« rede dit op te lossen. Met den wensch dat Gods zegen volgende 4-jarige tijdvak op hun mogo rusten, besloot de Voorzifter. Thans was aan de orde benoeraic houders. Dr. H. G. Jonker deelde mede, C.-H. fractie had vergaderd om bat ding vast te stellen, in navolging i D' goede voorbeeld in andere gemei Besloten was de beide vorige ders opnieuw te benoemen. Wat betreft den C.-H.wethoude Klaveren was dit zonder meer te pen. Wat betreft wethouder veld, in den korten tijd van zijn derschap, toonde hij zich een kn figuur in het college van B. en IV, het belang der gemeente werkzaam om het raadzaam was vöorgekonf01 hem te herbenoemen. Bij stemming zagen beide hoer* van de 11 stemmen op zich uitgd w Beide heeren nemen de benoeraic De heer S. Schoneveld deeld f wel reeds ondervonden te hebben, door hem bekleede functie niet kelijk is, maar na het compliment i de C.-H. fractie, meent spr. niet te a bedanken. Met Gods hulp hoopt hij, in pretti menwerking met B. en W. en Rasi werk te doen. De V oórz. wenscht do heeren met de benoeming der beide heeren, mede hij ten zeerste instemt. Hij hoopt, dat de samenwerking zooals tot nu toe, tot heil der gei Ingekomen stukken. Goed® raadsbésluit van Ged. St. Voor ke; ving aangenomen. Naar aanleiding vair een o schrijven van Ged. Staten en in stemming met de zienswijze van dei van Binnenl. Zaken, stellen B. cn H een wijziging van de verordening heffing van het havengeld. De wijziging behelst, dat meting vaartuig geschiedt op kosten van oc behalve in het geval dat meting vindt in weigering tot vertoonen van brief e.d.; in dit geval komen ten laste van belanghebbende. Wordt z. h. s. aangenomen. Rondvraag. Dr. Jonker h een raadsverslag gelezen, dat in meent e voor 7 leerlingen op een school door de gemeente Rijnsbui! sidic wordt verleend. Spr. vraagt juist is en of dit zonder medewerkt den Raad kan. Weth. S, Schoneveld bean! beide vragen toestemmend. Echter kan de Raad een veror maken, om deze gelden van do oud- leerlingen terug te vorderen. Deze zaak had ook reeds de ai getrokken van B. en W. en voorste deze waren te wachten. Dr. Jonker verklaarde zich h® tevreden gesteld. De heer W. L. v. d. Gugtea op, dat in de Kerkstraat niet sis voorschriften worden opgevolgd stapvoetsrijden en oak wordt er met motorrijtuigen doorgereden. houdende „verbod voor motorrijn ook niet zoo erg gunstig geplaag verzoekt aan een en ander de te wijden. Wellicht dat eenig van de politic reeds voldoenden heeft. Voorts vraagt de heer v. d. Gug de eigenaar is van een hekje aan straat voor het huis van den hefl d. Mey. Het blijkt, dat dit aan den van het huis behoort, waaromtrc» v. Klaveren nadere inlichtingen Na sluiting van de openbare ring bleven de leden nog eenigen gezellig samenzijn bijeen. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Voorzitter de heer J. G. M. huijsen. De heer J. J. Nijssen is verhinö gena ziekte. Terwijl de leden van hunne w opgestaan, leest de Voorz. do ren voor, waarna plechtig de f afgelegd door de herkozen! en leden, De Voorz. wenscht hen geluk ne benoeming en hoopt op allot

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2