HturtP der Christelijke School tot het be sluit, om haar kinderen niet aan hot feest te laten deelnemen, ge- komen is, omdat het Jubileumfeest een soort kermis zou worden. Do hulde aan do Koningin is er bij ingeschoten. De heer Smits zegt, dat wanneer de "daarvoor op de begrooting uitgetrokken post, alleen bestemd is voor subsidie aan kinderfeesten, de Oranjevereeniging geen aanspraak op een bijdrage kan maken. De heer Noordam merkt op, dat toen 'de post a f 500 op de begrooting werd ge- plaast de bedoeling was van den raad om dat bedrag voor de Jubileumfeesten te be stemmen. Het raadhuis zou o.m. versierd worden enz. en daarom zoo'n groot be drag; andere jaren werd nimmer f 500 aan kinderfeesten besteed. Spr. meent, dat men aan een verzoek van de Oranje-vereeni- ging zich moeilijk kan onttrekken. De Voorz.: Hetgeen, de heer Noordam zegt is juist. Nu de post ad f 500 toch eenmaal op de begrooting staat stellen B. en W. voor om dat bedrag beschikbaar te stelten voor het houden van een schitte rend kinderfeest. Oranje niet alleen op de borst maar ook in het hart der kinderen. Wanneer mijn zin wordt gedaan zegt spr. 'dan zal er ieder jaar een kinderfeest plaats vinden en wanneer daarvoor een groot bedrag wordt gevoteerd dan mag Zegwaart trotsch op dien Raad zijn. In dien de Oranjevereeniging een nadeelig saldo heeft waarom is dan nog geen aan vraag om subsidie gedaan? Het was toch wel hekend dat het thans behandelde ver zoek zou komen. Komt er echter een request van de Oranjevereeniging dan kan de Raad altijd nog beslissen. De heer Noordam voert aan dat het al tijd zijn instemming heeft gehad, dat er feest gevierd werd.De malaise heerscht thans echter overal en zal nog wel erger worden. Spr. wil heel zuinig met het geld zijn. In andere plaatsen Sneek b.v. was een anti-revolutionir gemeenteraadslid er tegen om dezelfde reden, dat f 2000 werd_ uitgegeven en het voorstel werd dan ook verworpen. Spr. zegt dus niet alleen te staan. De Oranjevereeniging heeft een tekort van ongeveer f 500. De Voorzitter vindt het jammer, dat het verzoek van de Oranjevereeniging er nu niet is. De heer Smits wijst er op, dat 't Comité nog geld tekort zal komen niettegenstaan de de f 800 subsidie (f 500 van Zegwaart en f 300 van Zoetermeer.) De Voorzitter zegt, dat het ontbrekende er wel zal komen en wil het voorstel van B. en W. in stemming brengen. De heer Noordam zou het beter vinden indien zijn voorstellen, le om niets te geven en indien daartoe niet besloten wordt dan ten 2e om het bedrag ad f 500 te splitsen n.l. f 300 voor de kinderen en f 200 voor de Oranjevereeniging. De Voorzitter meent dat hot voorstel van B. en W. het verstrekkendst is en dit eerst in stemming te moeten brengen. Het is nochtans geenszins de bedoeling het. voorstel van B. en W. er door te jagen. In stemming gebracht wordt bet voor- Stel stel van B. en W. om f 500 subsidie aan de kinderfeesten te geven, aangeno men. De heer Noordam stemde alleen te gen en diens voorstellen werden dus ver worpen. 4.0. Aanbrengen put arbeiderswoningen der gemeente. In de vorige vergadering staakten de stemmen over deze kwestie. De put zal f 60 moeten kosten, welke prijs door Gebrs. Smits is opgegeven. De heer Van Stralen vindt de f 60 met het oog op de waterleiding, weggegooid geld. Spr. vraagt of bij anderen ook naar den prijs is geïnformeerd. De Voorz. meent, dat, nu Gebrs. Smits de woningen hebben gebouwd, het gek staat indien zij den put niet leveren. Met de stem van den heer Van Stralen tegen wordt besloten om een put te laten maken. Rondvraag. De heer Smits brengt den Voorzitter onder het oog, dat sinds de laatst gehouden vergadering nog niets aan do stuk zijnde lampen aan den Hoorn is gedaan. (Spr. had deze kwestie toen naar voren gebracht). Thans, zegt spr., branden er heelemaal geen lichten meer. Do Voorz. antwoordt, dat hij onmiddel lijk naar Groenheide is gegaan. Hij zal nogmaals genoemden heer op een en an der attent maken en anders naar Delft een telegram sturen. De heer Noordam zegt gehoord te heb ben, dat Westhoek als gemeente-arbeider gebruikt is om een sloot bij den Hoorn te schieten hetgeen door het Bestuur van den Binnenwegschenpolder had gedaan moeten worden. Spr. zegt, dat Westhoek er 8K* dag aan gewerkt heeft.1 De Voorz. legt den heer Noordam deze zaak uit. Het blijkt, dat de kwestie niet zoo is als genoemde heer haar voor doet komen. Het betrof hier een stinksloot en do betreffende bewoners aan den Hoorn zijn de gemeente dankbaar voor de ge maakte verbetering. Spr. zegt, dat, wan neer do heer Noordam in de plaats van B. en W. had gestaan, niet anders zou ge handeld hebben. Dat Westhoek S]A dag er aan gearbeid heeft, zal' spr. onderzoeken. De heer Chardon heeft iemand gevon den, die met Adegeest van woning wil in ruilen, nml. de heer J. Recuwijk. Besloten wordt aan laatstgenoemde een gemeente- woning te verhuren. De Voorz. wijst er op, 'dat hij van de vertrekkende leden in Zoetermeer reeds afscheid genomen heeft nu wederom een 4-jarige periode is afgesloten. In Zegwaard zijn allen weer herkozen, behalve do heer Huysman, die nu afwezig is. Spr. brengt dank aan de leden voor hetgeen in de af- geloopen 4 jaar is gedaan: soms waren het groote zaken, dan weer kleine. Wan neer men het notulenboek openslaat, kan gecontsateerd worden dat er niet 5 of 6 vergaderingen per jaar zijn gehoudc-n, doch 10 a 12 en de notulen zijn zeer uit gebreid. Het bewijs, dat er veel gepraat is en er werkelijk ook noodige beslissingen in het belang der gemeente zijn genomen. Af en toe was de stemming minder aan genaam in do vergaderingen. Er werd ge zegd, dat do Voorz. zich wat zenuwachtig maakte en persoonlijk was. Spr. heeft toen gezegd: ik zal mij niet meer kwaad maken. De vergaderingen zijn sindsdien veran derd. Spr. hoopt, dat do volgende 4 jaren ernst getoond zal worden; geen persoon lijke belangen moeten op den voorgrond treden, doch allen moeten dat der ge meente nastreven. Voor hetgeen hij ge daan heeft, wat in do oogen van den raad niet goed was, vraagt spr. excuus. Hierna sluiting der vergadering. Gemengde Berichten. UIT DE RADIO-WERELD. Radio-concerten. Smith en Hooghoudt te Amsterdam ge ven op Woensdag 5 September van 8 tot 10 uur nam. op 1050 M. golflengte een draadloos jubileumconcert met welwillende medewerking van mevr. S. J. van ?t Linden- hout—Tak (viool) en de heeren 'A. van 't Lindenhout (piano) en H. van Driel (zang). Het programma bevat de volgende num mers:1 1. Neerlandseh Volkslied; 2. Wilhelmus'; 3. Wiegenlied, H. Friedler; 4. Wij willen Holland houden; 5." Adagio,"Nardini; 6. Romance uit Opera Mignon"; 7. Gavotte Lull-y; 8. Wilhelmuslied; 9. Serenade, Gal- kine; 10. Kirchenaria; 11. 'Arie, Tartirii; 12. Hosanna; 13. Liebesleid, Kreisler; 14. Kent gij het land; 15. Canzonetta,, Tschaikowsky 16. Smartlied uit „Paljas"; 17. Twee Mazur kas, Wieniaws; 18. Volksliederen. x Muzikale Omroep, uit te zenden met den zender van P. C. G. G., Den Haag. Golf lengte 1070 meter. Programma voor Don derdag 6 September 1923. Aanvang 8 uur 30 nam. Hollandsche Liederavond te geven door den bekenden zanger H. C. M. Slin- kert, begeleidng Mej. H. de Vries. De heer Slinkert zal voordragen liederen, van Cath. van Rennes, Bernard Zweers, Kees Andries- sen. Jos. Reekers, E. Wettig, Weissenborn, E. Hullebroeck, Jacq. Opsomer, enz. Dé titels der liederen zullen door den heer Slinkert onder toevoeging van een in leidend woord vermeld worden. (Radio-Expres). De ramp op de Noordzee. Eoot met 1 ij ken aangetroffen Schipper Jan Hoek van den treiler-logger K. W. 97 ^Van der Duin van Maasdam", die Maandag te IJmuiden is binnengeko men, heeft gerapporteerd, dat hij Vrijdag op de Noordzee een omgekeerde scheepsboot drijvend heeft - gevonden. Toen men de boot, die van de veronge lukte „Klöpfel" afkomstig was, trachtte om te keeren, ontdekte men een groot aantal lijken, waarvan een tweetal onder de boot uitschoot. Dit waren de lijken van twee jongelui, naar gissing 17 en 20 jaar. Van deze beide lijken heeft de schipper de zwemvesten mede naar IJmuiden genomen, terwijl hij de lijken weder aan de zee toe vertrouwd. heeft. Het was hem onmogelijk, de "volle- boot mot lijken, moe te nemen. Naar de schipper meende, was duidelijk te zien, dat de boot omgeslagen is, nog voor men naar de riemen heeft kunnen grijpen. Deze lagen nl. nog binnen boord geboeid. De geredde kapitein "van de „Klöpfel" heeft IJmuiden inmiddels weer verlaten. Moord te IJsselsteiri. Gisterenmorgen heeft de 37-jarige los- werkman Schenkel te ÏJsselstein zijn vrouw met een' zwaren hamer vermoord. Sedert eenige weken leefde het echt paar in onmin, hetgeen telkens aanleiding tot groote onaangenaamheden gaf. Gistermorgen kwam het wederom tot een hevige ruzie, waarbij de man zoo in drift entstak. dat hij een hamer greep en zijn vrouw daarmede den noodlottigen slag toe bracht. De vrouw was onmiddellijk dood. De dader is na het bedrijven van zijn daad naar Utrecht gevlucht. Een tweetal veldwachters trok na met dén moord in kennis gesteld te zijn. dade- t lijk daarheen, waar zij in s/menwerking met twee Utrechtsche rechercheurs spoe dig den moordenaar in de Korte Sint Jans straat arresteerden. Op het hoofdbureau van politie legde hij onmiddellijk een vol ledige bekentenis af. Hij is daarna over gebracht naar ÏJsselstein. De officier van justitie en de rechter-com- missaris hebben zich in verband met het onderzoek in deze zaak ook naar ÏJssel stein begeven. Doodelijk ongeluk. Men bericht uit Goor aan „de Tijd":' Toen Zondagavond de 40-jarige gasfitter Schinkel, de gasilluminatie aan een huis wilde aanbrengen voor de jubileumfeesten, kwam hij in aanraking met de electrische draden. De man leefde nog enkele oogenblikken, Toen de geneesheer arriveerde, kon deze slechts den dood constateeren. De man was vader van vier kinderen. Moordaanslag te Groesbeek. Te Groesbeek is Zaterdagavond bij de viering van het Koninginnefeest de zestig jarige J. bij het. verlaten van een café door een twintig-jarigen ongehuwden bewoner van den beruchteii Stekkenberg met een knuppel neergeslagen. Do getroffene is Zondagochtend overleden. De dader is ge arresteerd. Ongeluk bij 'net vuurwek. Do burgemeester van Eindhoven is Za terdagavond bij het vuurwerk door een mislukte vuurpijl aan het hoefd gewend. Autobusongcluk. Zaterdagavond 10 unr is een autobus van den dienst tussehen Giessendam en Dor drecht, even voorbij de Herv. Kerk te Pa- pehdrecht van den rivierdijk geredeny De twintig inzittenden kwamen er met den schrik af.. De schietpartij in Den Haag. Tn verband met dé in dc vorig? week ge mélde schietpartij aan <lc Laakhaven te 's-Gravenhago, wordt gemeld dat de gear- resfcéerde W. van D., uit de" Dra ais tra af, niets met het geval uitstaande te hebben. Hij vertoonde een noodlottige gelijkenis met een der deelnemers aan de vechtpartij. Daarom werd hij tegen halfeen in hechte nis genomen. De bekende inbreker B. Y., die door een schot van een agent van poli tie min of meer ernstig werd verwond, ia Zondagavond aan de verwondingen overle den. Onveiligheid. „De Tijd" verneemt van den Maaskant in het. bijzonder van het land van Cuyk dat daar de laatste dagen bet platte land onveilig wordt gemaakt, door een in brekersbende vermoedelijk Duitsclie. Te Haps werd 's avonds ingebroken en nogal wat gestolen. In Vianen onder Cuyk waren de bandieten in den nacht van Zaterdag nog brutaler. Zij drongen de boerderij van T. binnen, sloegen de vrouw des huizes bewusteloos en zetten den man tegen den muur onder bedreiging hem te zullen neerschieten wanneer hij een vin verroerde. De bandieten namen 1500 gulden mee en verdwenen spoorloos, vermoedelijk over de grens. Oplichting. Men schrijft aan de „Msb.":' Eenige weken geleden ontvingen verschil lende der grootste Ncderlandsche Fabrie ken een enderteekende circulaire. De cir culaire bevatte mededeeling dat de onder teekenaars een comité hadden samenge steld om namens de Nederlandsche groot industrie aan H. M. de Koningin een hulde blijk aan te bieden bij gelegenheid van haar jubilé. Diegenen, die wat. voor dit plan voelden, moesten f 25.op een aan gegeven nummer gireeren. Tevens moesten zij op een blanco vel papier hun handtee- kening plaatsen, teneinde die op de oor konde. te kunnen overnemen. Verschillende fabrikanten hebben aan dezen oproep ge volg gegeven. Thans blijkt het echter, dat men met een oplichterstruc te doen heeft. Het spreekt van zelf dat de meeste fabri kanten nog meer spijt hebben van de door ben in blanco gegeven handteekening dan van de verloren f 25. Een anecdote over de Koningin. De Daily Chronicle vermeldt een grap pige anecdote. Toen de Koningin een jong meisie was en zij Koningin Victoria in Windsor Castle bezocht, vroeg Koning Eduard, destijds nog prins van Wales, haar wat haar 't meest in Engeland had ge troffen. Na'fevelijk antwoordde 't prinsesje dat de Engelsche vrouw haar het meest had getroffen. Zij wist niet dat deze zoo bekoorlijk was, want. zij dacht dat ze allen zoo wgren als haar Engelsche gouver nante!.... Inderdaad, 'meende Eduard, ik heb altijd wel gedacht, dat de Engelsche gouvernantes geen' reclame voor ons zijn in het buitenland. x Buitenl. Berichten DE AARDBEVINGSRAMP IN JAPAN. Nadere bijzonderheden. Nederlandsche deelneming. 'Aan den Nedeilandschen gezant te Tokio is opgedragen de deelneming van de Ne derlandsche Regeering aan de Japansche Regeering te betuigen met de ramp welke Japan heeft getroffen. Het rapport van een vliegenier. De commandant djer vlootdivisie van Na- goya ontving het rapport van den vliegof- ficier Ishida, die eenigen tijd boven Tokio vloog. Het rapport meldt, dat bijna de gansche stad verwoest is. Bijna alle betonnen en steenen gebouwen zijn ingestort. In Amaousa en Yokosuka kon de vlie ger geen enkel huis waarnemen. De marine kazerne van Yokosuka is blijkbaar geheel weggevaagd. Enosliima, een der heilige Ja pansche eilanden en een druk bezocht va- cantieoord en het Kamakura-district «taan onder water. A De vlieger zeide dat het moeilijk was over de stad te vliegen vanwege de hitte en den verstikkenden rook. Geen ernstige schade ir, aangericht te Nikko, waar de keizer verblijft. Het paleis is geopend voor vluchtelingen. Er is niets bekend over het lot der bui- tenlandsche diplomatieke vertegenwoordi gers, terwijl er ook geen nieuws is over de talrijke buitenlanders, die te Tokio verblijf houden. Naar verluidt, is de schade aan ge bouwen in de buitenlandsche wijken bij zonder ernstig. Terwiil de rijkshoofdstad brandde, zette graaf Yamamoto, de nieuwe premier het werk der vorming van een kabinet voort." Verscheidene berichten melden, dat de nieu we regeeving Zondagavond officieel ge ïnstalleerd is. Telegrammen uit verschillende bron be vestigen, dat do £,ardbevingsrarapr welke Japan getroffen heeft, overweldigend is. To Tokio is de staat van beleg afgekon digd. De correspondent van een blad te Osaka geeft de volgende beschrijving van'de ge beurtenissen to Tokio. Reeds in den vroegen morgen woei ër een hevigs wind. Het weer was broeieng- heet. Omstreeks twaalf uur werd een. hevi ge aardschok waargenomen, welke door meer dan tien andere gevolgd werd. Alle huizen zijn of geheel vernield of tenmin ste aanzienlijk beschadigd. De bevolking vluchtte uit de huizen om in groote gaten in de straten neer te stor ten. De aardschokken duurden met tusschen- poozen tot zonsondergang voort. Overal braken branden uit. De vlammen, welke door den hevigen wind aangewak kerd werden, verspreidden zich in alle richtingen. Het was onmogelijk het vuur te bedwingen, daar cp het kritieke oogenblik de watervoorziening verstoord werd. Teen de correspondent de stad yeriiet, waren talrijke regeë-rfngsgebouwen reeds afgebrand, o.m. bet ministerie van binnen- landsche zaken, het hoofdbureau van poli tie en het hoofd-telegraafkantoor. De correspondent schat, dat twee hon derdduizend huizen en andere gebouwen in asch zijn gelegd. De stad brandde nog op verschillende plaatsen, toen de correspon dent vertrok. Talrijke werklieden werden in de regee- ringsdrukkerijen gedood en gewond. In de electrische centrale te Nikon kwamen zes honderd arbeiders om het leven. Er zijn schepen met levensmiddelen en andere waren naar Tokio gezonden. Bevestigd wordt, dat de kroonprins in veiligheid is. De keizer en de keizerin zijn te Nikko. De commandant van het vloot-station te ICure heeft een draadloos telegram uit Funashaski ontvangen, meldend, dat te Yokosuka een geweldige ontploffing heeft plaats gehad. De marinegebouwen en de hospitalen zijn totaal afgebrand. Er is ge brek aan medische instrumenten, genees middelen en voedsel. Volgens te Londen ontvangen bericht'èn zou het groote arsenaal van Tokio tenge volge der aardbeving in de lucht zijn ge vlogen1, waardoor eenige duizenden perso nen het leven hebben verloren. De stad 'Asame is verwoest met een vermoedelijk verlies van meer dan 7000 menschenlevens. Mito, aan de zee, is door een vloedgolf ge heel met 'ien grond gelijk gemaakt, terwijl de SDoorwegtunnel van Sasako instortte. Uit Tokio zelf verneemt men, dat de stad geheel door de vlammen wordt bedreigd, die het centrum bijna van alle zijden om ringen. Tal van schepen in de verschillende ha vens vooral in Yokohama zijn vernield. De correspondent van de „Daily Chroni cle" te New-York meldt a-an zijn blad even eens, dat volgens in 'Amerika ontvangen draadlooze berichten de steden Tokio en Yokohama door de aardbevingscatastroph6 van den aardbodem als het ware zijn weg gevaagd. Over een afstand vaü driehonderd mijlen (480. K.M.) is eén verschrikkelijke verwoes ting aangericht, juist in een deel van het land, waar de bevolking het talrijkst is. 150.000 dooden te Tokio. De Minister van Marine raamt het aan tal omgekomenen te Tokio alleen op 150.000 Een persvertegenwoordiger ontmoette te Hakonee een aantal buitenlandsche vluch telingen. die geen cent op zak en geen voedsel hadden. Sommigen van hen waren gewond. Zij vertelden, dat ongeveer 40 vreemdelingen te Hakone zijn omgekomen. Gemeld wordt, dat burggraaf Takahasji en 20 andere vooraanstaande leden van de Sei Jee Kai-partij gedood zijn, terwijl zij Zaterdag op een conferentie bijeen waren. Tokio staat nog steeds in vlammen. Het gebouw der Japansche Bank is verwoest. Er begint hongersnood te komen, daar er niet voldoende levensmiddelen, met name rijst,, meer beschikbaar zijn. De verwoesting van de Japansche hoofd stad heeft zoodanig vormen aangenomen, dat de regeering overweegt voorloopig Kyoto, in Zuid-Japan, als hoofdstad te kie zen. 'Alle vuurtorens in de baai van Tokio zijn onbruikbaar geworden. Om deze reden is de scheepvaart aldaar zeer gevaarlijk. Gemeld wordt, dat prins Matiukata te Kamakoera overleden is ten gevolge van de verwondingen, opgeloopen bij de aard beving. Zoowel het Italiaansche als het Fransche gezantschap zijn vernield. De pre fecten hebben bevelen uitgevaardigd, waar bij voedsel, bouwmaterialen, medische voor raden en arbeidskrachten worden gerequi- reerd. Vroegere aardbevingen. Tokio, één der grootste steden der we reld, met een bevolking van 2.173.000 inwo ners, is in 1885 door een aardbeving geteis terd, die 6700 slachtoffers eischte. In 1891 werden in de Japansche steden Mino en Owart 17.175 menschen bij een aardbeving gedood. In 1896 kwamen in de Japansche stad Sanriku 9247 personen bij een aardbeving om. Sinds laatstgenoemd jaar zijn er in Ja pan slechts kleinere aardbevingen met be trekkelijk weinig slachtoffers voorgekomen. Tokio, dat- nu zoo zwaar geteisterd is, is eigenlijk een groep kleinere steden', die langzamerhand tot één groote stad zijn sa mengesmolten. Dit is de oorzaak van zijn onregelmatigen' aanblik. Met het oog op het stadsbestuur is bet in 15 wijken verdeeld. Naast de lage Japaneeselie gebouwen zijn er vele- fraaie moderne bouwwerken van 'Amerikaansch type. De heele stad is vol van contrasten. Het zien van personen in Japansche kleederdrachb, fittende in een electrische tram, is een van die Contrasten., Het keizerlijk paleis, dat oorspronkelijk in 1456 werd voltooid, werd eeuwenlang door de Shogoens, de echte oer-heerschers van Japan, bewoond, doch sinds 1868 warén de 'keizers daar. In zijn tegenwoordigen vorm dateert liet paleis, dat vele malen door brand werd ver nield, pas van 1888. Het is vol van de kost- baarsche Oostersche kunstschatten. De zeehaven van Yokohama is dé 'zesde stad van Japan en telt 423000 inwoners. Het is de grootste handelshaven des lands en een centrum van drukken internationa len handel. Het ligt 18 mijlen van Tokio "en werd in 1S74 docr een spoorweg met de hoofdstad verbonden. A '■"4; -a| Van de vroegere aardbevingen buiten Ja pan noemen wij die te San Francisco in 1906, welke ook met brand gepaard ging in 1200 millioen gulden schade veroorzaakte. San Francisco was toentertijd in verge lijking met het tegenwoordige Tokio een veel kleinere stad, daar haar bevolking toen mindér dan 400.000 zielen telde. De aardbeving richtte daar sleohts over vier vierkante mijlen vernieling aan, maar het was de brand, die op de aardschokken volgde, welké de" verwoesting zoo prn t maakte. Vijfhonderd personen kwam,n Het brandgevaar in de Japanscho stcdS is zoo groot door den aard van de mate-',5 len, bij den huizenbouw gebruikt. Mot W oog op mogelijke aardbevingen brengt jw er weinig metaalwerk aan, maar wordt c vooral in de inlandsche wijken, veel hout en papier gewerkt. Hierbij komt, dat men in het modern* Japan voor het koken veel petroleum kachels gebruikt, zoodat bij aardbevingen allo elementen voor groote branden aanL zig zijn. Daar de waterleiding bij aardbevingen meestal onklaar raakt, is het eenige middel van uitbreiding der brand-catastrofc t3 voorkomen, het doen springen van gebou wen om zoodoende een open ruimte te hij.' gen, waar de vlammen niet overheen W nen. De hevige winden, die de meeste aardbe. vingen vergezellen, dragen cv natuurlij veel toe bij om de vlammen aan te wakke, ren en verder óm zich heen te doen grijpen,' SPORT VOETBAL. B.M.T.—A.S.C. 5—2. rA.S.C. heeft den eindwedstrijd der se riewedstrijden tegen B.M.T. niet, zooalj gisteren werd gemeld gewonnen, doch ver lor en met 52. De indeeling van de Westelijke Eerste Klasse. Gisteravond heeft in het bondsbureau ij Den Haag onder leiding van den heer J. W. Kips de bestuurscommissie van den N.V.B. vergaderd, waarbij voor het Wes ten do volgendo indeeling werd gemaakt: Afdeeling A: H.F.C. (Haarlem); R.C.H. (Haarlem);H V.V. (Den Haag)); Ajax f Amsterdam), Feijenoord (Rotterdam); V.O.G. (Rotter dam); D.F.C. (Dordrecht); 't Gooi (Hiker- sum); S.V.V. (Schiedam); Z.F.G. (Zaan dam). Afdeeling B: Haarlem; Quick (Den Haag); H.BS (Den Haag); Blauw-Wit (Amsterdam): Sparta (Rotterdam); Excelsior (Rotter dam); O.D.S. (Dordrecht) ;U.V.V. (Utrecht! A.S.C. (Leiden); Stormvogels (IJmuidea KORFBAL. Uitslagen van Zondag. Om den Van Tuyll-beker te Den Haaq. •A.L.O.Fluks 04, Vitesse (H.)—D.R G. 4—1, D.K.G.—A.L.O. 2-4, Fluks-Y. tesse (H.) 4—1, Vitesse (H.)— A.L.O. -3-! Fluks—D.K.C. 3—1. Derhalve plaatste Fluks zich numme één, daarop volgden Vitesse (II.), A.L.O. 0 D.K.C. De beker blijft dus in bet beri van Fluks. Rozenburgwedstrijden te Rotterdam. le ronde: Rozenburg—Velpx 0—0; 'Det tos—H.K.V. 41; .ScaldisVitesse (I) 1—r4: O.S.C.R.—Ready 2—0. 2e Ronde: Velox—Vitesse 2—2; 'Dec-te O.S.C.R. 2—0. Verliezcrsronde: O.S.C.R.Velox 8—i Eindstrijd: Deetos—Vitesse (L.) 2-1 Rozenburg—Seal dis 02; Rozenburg™ ranen—Dordtsche veteranon 1—0. Jubilcumswedstrijd. Hilversum: Hilversum—Am?tordair> -2- SURGERLIJKE STAND LEiDEN. Geboren: Hendrika d. van J. I 'Abels en A. Bouterse. Hendrik z. n H. Tegelaar en N. O. Hoogkamer ft ritje d. van D. v. Leeuwen en E. M. Pc dewijns Antonia Dirkje z. van J. v. Linden en A. D. Vogelenzang. Ondertrouwd: G. de Gunst jm. j. en J. J. Kraaijestein jd. 20 j. A. J. Verheul jm. 24 j. en C. A. A. Pomr& jd. 23 j. C. Rietveld jm. 26 j. en J. Witteman jd. 23 j. Gehuwd: M. J. de Jong jm. en M. Tuinhof de Moed jd. J. Kleerj en M. Bontje jd. R. L. Mellema jm. M. M. v. d. Welle jd. W, Ciere j en C. Jonk. ALPHEN AAN DEN RUN. Geboren: dochter van C. H. de Hey, J Prim 1 dochter van G. Nierman geboren! ter, Amsterdam dochter van E- Belt get" Zaal zoen van M. E- Ham geboren De 1 ger zoon van G. Roos geboren van dochter van C. M. Stoppelenburg get< van der "Wolf zoon vaft J- de-Jong get' Kersbergen, zoon van L. van Laarhoven boxen Plug dochter van P- Domburg P ren' Van der Meer zoon van II. van I geboren de Vos duchter van E. Talman boren Van der Heulen dochter van C- Dijk geboren. Zuijdam dochter van J- fer geboren Kluinhaar. Gehuwd: H. ter Wal, 23 jaar en P- Itartog 26 jaar C. van Ofwegen 24 en M. Windhorst, 22 jaar. I- Overleden: J- P. de Kwaasteniet maanden; D. Huisman 16 jaar C' man, ech'tgen. van W. van 'Rijn, 69 jaar fv ALKEMADE. Geboren: Theodorus Johannes, H. J. Bakker en E. M. van Ruilen R ca Wilhelmina, dochter van B- van der en T Bielefeld Johannes Franciscus, van J- W. Hoogenboom en G. Schoo- Ondertrouwd: Johannes Does j» jaar en Maria van Haes'trecht jd. 27 ja» ZEGWAART. Geboren: Gcrrit, zoon van J': H-ennekcn' en Wilhelmina Catharina dB tog- 1 r. Overleden: Jannigje Johanna oud 1 jaar zoon van J. Kcrstens en gendooru. - ZOETERMEER. Geboren: Helena Maria, dochter Vfaitman en G. Kerstens. j 1

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4