zcldza-am is. Even half twaalf was het ver schijnsel voorbij. Eon en ander wijst op zeer onzekeren en ongunstigen weerstoestand. Een zonderling cadeau. Maandagavond laat werd aan de huisbel getrokken van de kosterswoning der Oos- terkerk te Amsterdam. Hij begaf zich naar dé voordeur, maar mocht niemand ontdek ken. Toen hij, denkende dat een postbe ambte had gescheld, in de brievenbus keek, vond hij tot zijn groote verbazing vijf "bank biljetten van f 10, die in een papiertje ge wikkeld waren. Bij nader onderzoek ble ken ze echt te zijn. Wie de goede gever was, vermocht de koster niet te ontdekken. Hij heeft een en ander aan de politie van het bureau Kattenburg medegedeeld. Deze stelt een onderzoek in. 0, die spelling? Hoe er met onze Ncderlandsche taal en derzelver- spelling geleefd wordt, blijkt, «egt „de Tijd", uit de volgende ontboeze ming, welke aan een belastingkantoor in kwam „ik Moet Mijn veronschuldengen hen brengen waar ik wat Laad ben Met schrij- fen Maar Ja ik GcLoof dat 't den Heer Heeffen Goed wel Zal in zien Weeggens Mein be Lasting waar ik aan ben Ge slaag- gen op een uur waarde vanin nu Met Mubelaarre er bij te Zaam vooren de voorge Jaarren eb ik en de Zelefde woneng voor fhoe is dad nu Zoo daar het de Zelefde Ver oudeng nog is ha-s al tijt- daar ik tog al S Weekke werkeloos Loop. Met de Haaring Visserij ook nies verdient dad kan den Heer Honder zoekken Lui die op een Motor vaarren ken die f per Jaar vaste Zallaares ebben en die nog beneden ons hoe is het Moegelik het is on be Grijpbaa» hen ik denk ook voor den Heer zelef wel ikverdient van het Jaan Met de Haa ring vangsd daar Moest- Mijn knegt nog af voor 25 zent van de Geulden en dan de bisser rij en stant ouwen deus ik eb verre weg Geen kost daar van dad alles is ver Loorren dad kan Honder zogl worre aan den afslag in nu aan de steun wei zijn ha rem vroegger lieden wei een paar Jonges Maar dad is nu af nu is het een paar an der dad be Grijpt den Heer nu zelef wel nu Men Heer het is van een visser Man dat achrijfe ik Ge Loof dad het den Heer wel *an Leessen hen af wagtende. Inderdaad, „den Heer" kon het „Lees pen"; zij het dan ook met eenige moeite! SPORT VOETBAL. Om den Zilveren Bal. De zilveren voetbalcommissie is terugge komen op het- besluit om den zilveren bal dit jaar to laten verspelen onder vier ver eenigingen. De wedstrijden om den zilveren bal zulleD weer op de gewone voorwaar den worden gehouden, en wel op 9, 16 en 23 September, met dien verstand© evenwel, dat wegens beperkten tijd en in verband met het feit, dat het bondsbestuur slechts voor twee vereenigingen dispensatie kan verleenen voor 23 September, slechts 12 vereenigingen woiden uitgenoodigd. Op 9 September worden 4 wedstrijden gespeeld, op 16 September 's ochtends spelen de win naars van den eersten dag tegen de vier viijgelote ereeniginger en 's middags wor den de halve eindwedstrijden gehoifden. De eindstrijd vindt op 23 September plaats. Bodegraven IGooische Zwaluwen 80. Men schrijft ons uit Bodegraven: Zondag j.l. had. de lang verbeide ont moeting tusschen Bodegraven I en de Gooische Zwaluwen plaats. C.a. half drie verschijnen onder leiding van den heer Wout de volgende elftallen in het veld: Gooische Zwaluwen: Y. van Rijn B. van Rijn B. Veert B. Reijners H. Schrijver T. Rogmans H. Visser S. Schouten H. Gielen j. König Allen spelers van U. V. V., Laren en A. W., invaller J. H. Wout. B. V. V.: Kippersluis J. Boele J. ten Brink Sauer j. j. Vlaanderen N. den Har tog G. Bakker A. Jongeneel M. Bosman C. Koster C. van Dijk Bodegraven speelt met 3 invallers resp. voor Blonk en Schuling terwijl voor Weer denburg de oud-doelman van Dijk weder om onder de lat staat. De eerste aanvallen zijn voor de gasten, die het evenwel niet verder dan de ver dediging brengen. Alsdan gaat Sauer met 2ijn mannen tot den aanval over en stellen 2ij den keeper aan het werk, hetgeen hem evenwel behoorlijk afgaat. De aanvallen blijven elkaar alsdan opvolgen en meer- <11 re schoten worden op het doel gelost venwel zonder succes. Ka ongeveer 20 minuten doet Boele een uitval en komt "oor het doel, een schermutseling ontstaat -m Boele bezorgt zijn club de leiding. De jasten nemen alsdan eveneens het leder mede, doch Koster weet ten koste van een noekschop de situatie te redden. De hoek- achop wordt fraai genomen, doch de kee per stompt het leder weg. Dan zijn het -wederom onze plaat.sgenooten, die 'n aan bal inleiden, waaruit Kippersluis onhoud baar weet te scoren. Met dezen stand -wordt gedraaid. Na de thee is het verloop sensationeel. Reeds in de eerste"5 minuten ^olgt van den voet van Boele de derde goal Set overwicht der Rood Zwarten is thans 3pmerkelijk: het leder wordt tot driemaal leihard op het doel geschoten, docli wordt >ven zoovele malen door den keeper ge stopt. Als het leder dan teruggespeeld wordt, bemachtigt Sauer den bal en zet -/an uit den comerhoek scherp voor, het 3eder belandt op den voet van Van Rhijn, ïoodat deze onze plaatsgenooten op wr-1 - wat te gemakkelijke wijze aan het vierde doelpunt helpt. Kort hierop heeft Bakker •aet een ver schot succes, Leigeen den keeper in den uitersten rechterhoek ver rast, waarbij het leder in de touwen ver dwijnt. Do score wordt dan successievelijk .tot 80 opgevoerd, dank zij de schotvaar digheid van den midvoor Boele. Met dezen stand komt vervolgens het einde van dezen zeer vriendschappelijken wedstrijd. Bode graven heeft getoond ook nog iets anders te kunnen vertoonen, dan liet spel der twee voorlaatste Zondagen, waardoor zij zich twee zilveren bekers zag ontglippen. Voor het eerst werd het fraaie open spel op uitgebreide wijze toegepast en dank zij 'dit spel werd dit groote succes bereikt. In dien Bodegraven dit spel blijft toepassen, zal zij zeer zeker in de a.s. competitie too- nen ook in den N. V. B. een niet te onder schatten tegenstander te zijn. De zilveren medaille bleef door dezen uitslag in Bode- graven. POSTDUIVEN. „De Snelvlucht". Men schrijft ons uit Bodegraven: De uitslag der wedvlucht op Chimaij is a-ls volgt: le prijs M. v. <L Have, 2e prijq Dezelfde. Aankomst eerste duif 1236, 2e duif 1'2758. De wedvlucht op Lage-Zwaluwe had. het volgende resultaat: Duiven los 8 uur. Aan-, komst eerste duif 8.46.12, Laatste duif 8 5703, le en 13e J. van Dam Fzn., 2e, 3e, 4e, 8e J. Zeilst-ra, 5e en 9e D. Cremer en Co, 6e M. van de Have, 7e en 11 Y Baelde, 10e J. Blom, 12e A. van Drimmelen. LUCHTVAART Het vliegongeluk in Engeland. Mr. Duyzings verongelukt. Omtrent het vliegongeluk in het Engel- sche graafschap Essex wordt nader ge meld, dat de verongelukte vlieger is mr. E. Duyzings, advocaat en procureur te Utrecht. Mr. Duyzings was rechtskundig adviseur van de Kon. Ned. Automobielclub. Een ex pert van beteekenis voor de club. En hij wenschte dat ook te worden op het gebied van de luchtvaart. Moest daarvoor echter, naar hij wel inzag, zelf kunnen vliegen. Derhalve deed hij nu eenige maanden ge leden pogingen om het vliegen te mogen leeren op Soesterberg. Daar is men zeer precies op leerlingen, die worden er scherp Onderzocht door ter zake kundige medici. En daar werd de heer Duyzings afge keurd. Om zijn oogen. Toch wilde hij de zaak doorzetten. Ging toen naar Engeland en.slaagde er blijkbaar in als leerling bij de De Havil- land Vliegschool te Edgware in Essex te worden toegelaten. Hij was dezer dagen blijkbaar reeds „los gelaten". Een zijner eerste solo-vluchten werd hem noodlottig. De heer Duyzings, die ook rechtskun dig adviseur was van de Hanzebank, be-, reikte den leeftijd van 38 jaar. Het vliegongeluk te Rotterdam. Omtrent het ongeluk aan het vliegveld Waalhaven met den Engelschen tweedek ker, vernemen wij nog nader, dat het on geval niet aan een motordefect is te wijten geweest. Juist op het oogenblik, dat het toestel' na den start den grond losliet en een bocht wilde nemen, werd het door een rukwind gegrepen en omlaag gedrukt. Het vloog daarop door de schutting, die om het vliegterrein staat en kwam mid den op den weg te liggen. Het geheele onderstel, de schroef en de vleugels wer den totaal vernield en de zes passagiers dankten hun behoud aan het feit, dat de cabine als door een wonder intact bleef. Gistermorgen is de directeur van de Daimler Airway Comp. aan de Waalhaven gearriveerd, om zich persoonlijk van het gebeurde op de hoogte te stellen. De pas sagiers, die allen Engelschen zijn, hebben zich gistermorgen per boot naar Engeland begeven. Monteurs van de Kon. Lucht vaart-Mij. hebben het toestel gedeeltelijk gedemonteerd en naar de hangars van het vliegveld gebracht. Omtrent het vliegongeluk deelt men aan het Haagsche Aneta-kantoor mede, dat er van een val sprake is. De jonge ongerouti neerde vlieger, die het toestel bestuurde, startte met een zijwind in plaats van met een tegenwind. Al rijdende, dreven de wer velwinden hem uit de richting, zoodat hij een in zijn weg staande schutting niet kon ontwijken. Hij wilde toen zijn toestel van den grond brengen en over de schutting springen, hetgeen mislukte, waardoor hij tegen de schutting aankwam. Proefvlucht van een torpedovliegtuig. Beuter seint uit Londen: Vertegenwoordigers van het luchtvaart- ministerie en van buitenlandsche mogend heden woonden gisteren een proefvlucht van een torpcdovliegtuig op de Humber bij. Het vliegtuig. d?c twee duizend voet hoog steeg, dook daartoe fót laag boven de rivier, lanceerde een torpedo van tweedui zend. pond met een snelheid von een-en- twintig knoopen. De proefneming wordt een groot succes geacht. Land> en Tuinbouw Int. Congres voor Hundveeteslt. Hef Internationaal Congres voor Rund veeteelt is hedenmiddag te 3 uur in de Rid derzaal te Den Haag geopend door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, in tegenwoordigheid van Prins Hendrik, Omstreeks 400 personen hebben zich als lid opgegeven. Hiervan komen ongeveer 200 uit het buitenlamp Vele buitenlandsche bezoekers van het congres zijn reeds in het Kurhaus te Scheveningen aangeko men, waar de volgende dagen de zittingen zullen plaats hebben. Niet minder dan 37 landen zijn op het Congres vertegenwoordigd. Na do opening bood de regeering aan de leden van het Congres een thee aan, even eens in de Ridderzaal. Hedenavond wordt een receptie gehouden in het Kurhaus. Mond- en klauwzeer. Bij vee van den landbouwer J. M. de H., Torenstraat te Rijswijk is mond- en klauwzeer geconstateerd. De koeien loopen in een weiland achter het Slachthuis. Bij vee van de landbouwers G. J. v. d. Laan en Jan v. d. Kroft te Loosduinen is mond en klauwzeer geconstateerd. Het vee loopt in een weide aan de Loonerlaan UIT DE OB2GE¥lMG ALKEMADE. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente neemt hoe langer hoe meer toe. Gistermorgen werd ter Gemeente-secretarie weer aangifte ge- dan van 4 gevallen. Men heeft ons ver zocht onder de aandacht van de veehou ders te brengen, dat bij de aangifte van mond- en klauwzeer ter Secretarie moet worden opgegeven het aantal stuks vee. BODEGRAVEN. Wegvcrbetering. Sinds eenige dagen en ook des nachts is men bezig met het verbeteren der Brugstr., welke gedurende den laatsten tijd in allerslecht sten staat verkeerde. Deze verkeersweg wordt thans afdoende verbeterd. De weg wordt op een diepte van circa 15 c,M., afgegraven waar na de oude steenen hierin worden onderge bracht; vervolgens wordt een geheel nieuw wegdek hierover gelegd. Wij vertrouwen dat door deze bewerking de misere van deze straat tot 't verleden behoort en zij aan het zeer drukke autoverkeer weerstand zal kunnen bieden. Het- werk wordt uitgevoerd door de Firma Lindhout en Versluijs alhier. NIEUWE-WETERING. Mond- en klauwzeer. Bij de landbou wers J. P. Straathof en A. E. Los is. het mond- en klauwzeer onder het vee geluk kig weer geweken. N00RDWIJKERH0UT. R. K. Kiesvereeniging. De ledenverga dering van de R. K. Kiesvereeniging wordt op Vrijdagavond 8 uur, in 't café van den heer N. v. d. Berg gehouden, ter bespreking van de wethoudersverkiezing. OUD-ADE. Mond- en klauwzeer. Door de land bouwers J. Tersteeg, A. Th. v. d. Voort en G. v. d. Meer alhier is ter Gemeente secretarie aangifte gedaan van een vermoe delijk geval van mond- en klauwzeer on der het vee. RIJPWETERING. Mond- en klauwzeer. Door den land bouwer J. Juffermans is ter Gemeente secretarie aangifte gedaan dat onder het vee mond- en klauwzeer heersckt. Bij dén landbouwer J. Caslelein al hier is het mond- en klauwzeer onder het vee weer gewekei^ De ziekte is gelukkig in deze streek nog niet kwaadaardig. Den huismoeders wordt evenwel sterk aange raden de melk te koken. SASSENHEIM. Zonnedag. Zondag 2 Sept. is het onze Zonnedag; dan wordt u door rappe dameshanden een zonnetje aangeboden. Waarom? Voor de bestrijding der zoo gevreesde ziekte: de tuberculose. Honderden, ja duizenden kin derkopjes, blonde en donkere, heffen hun droeve oogen tot ons en sineeken ons, hun ne jonge levens te redden. Welk mensch zou zijn hart voor die bede. sluiten? Die Christen is denkt aan de roerende liefde van Christus voor de kleinen. Wie voelt niet in zich die blijde geestdrift om kinderen te redden, om de bloesems van onze gezinnen te beschutten voor den wil den lentestorm die dreigt hen af te breken van den levensboom? Er zijn er nog dui zenden, naar wier jonge leven de witte dood zijn klauwen uitstrekt, wier levens kracht verzwakt wordt, of die de ziekte kiemen ontvangen, welke later lijden- zul len brengen. Wij smeeken u uit naam van deze kleinen: ouders en jongeren, steunt onzen arbeid, door Zondag a.s. een zon netje te koopen, waardoor gij het mogelijk maakt, de levenszon te laten schijnen voor ons kind; helpt ons jonge levens redden! Immers: „Kleine stemmen smeken zacht, steunt „Herwonnen Levenskracht"! Laat Zondag 2 Sept. voor onze kleinen een Zonnedag zijn. Wij twijfelen niet aan Uwen steun. Waar Sassenheim reeds vo rige jaren oene eere-plaats innam, wat de opbrengst betrof voor Herw. Levenskracht, hopen wo, dat ze ook nu niet zal achter blijven. Een patiëntje vertoeft reeds een jaar geheel op onze kosten in het Sanato rium „Berg en Bosch" te Apeldoorn, ter wijl een ander na een half jaar verpleging is teruggekeerd en wij met een derde uit zending bezig zijn. Dit zijn daden, Kath. Sassenheim, we rekenen op u! Namens het Plaatselijk Comité van Herw. Levenskracht: W. KROM, Voorz. ZOETERWOUDE, Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Voor kennisgeving worden aangenomen le. Een bericht van den Rijksontvanger dat in de gemeentekas is gestort een be drag van f 3747,66; 2e Een schrijven van den Inspecteur van het Lager Onderwijs dat hij is tegen invcicring van den ouden lijd op de openbare lagere school. 3e. Mo tie van den Raad van Voorhout, waarbij d"e Regeering dringend wordt verzocht om "wijziging te brengen in de forensenhelas- ting. Aan den nachtwaker C. Berg, wordt overeenkomstig diens verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag ver leend, onder dankbetuiging voor de bewe zen diensten. Tevens zal hem op genoem den datum vanwege het gemeentebestuur een surprise worden aangeboden ter gele genheid van zijn 25-jarig jubileum. Het door B. en W. gevraagde crediet wordt toegestaan. Tevens wordt besloten de be trekking van nachtwaker op tc heffen. De Voorz. zegt vervolgens dat de leden wel licht kennis hebben genomen van het raads verslag der gemeente Leiderdorp en daar uit hebben kunnen lézen de behandeling van een adres der Z. H. T. M. te Haarlem aan den Minister van Waterstaat, inzake doortrekking der stadslijn Leiden tot aan do Leiderdorpsche brug onder deze ge meente. De Voorzitter wil evenwel bedoeld adres nog niet behandelen, omreden de kar dinale kwestie is: zal het Rijk den weg op den Hoogen Rijndijk al of niet verbete ren? Gebeurt dit, dan kan later besproken worden, in den Raad hoeveel deze gemeen te wenscht bij te dragen, want al besluit men nu tot bijdrage van zooveel en zooveel en het Rijk maakt den weg niet in orde dan kan er toch van het heele plan niéts komen en is alle gediscussieer tevergeefs gew eest. Voorlezing geschiedt van het rapport uit gebracht door de commissie tot onderzoek der gemeenterekening 1922. Deze heeft alle stukken en bescheiden op de rékening betrekking hebbende onderzocht en in orde bevonden. In overweging wordt evenwel gegeven om van H. M. Starrenburg een be drag van f 4.95 terug te vorderen wegens kosten eener reparatie aan diens schoor steen, welk bedrag tot heden niet doorhem werd terugbetaald. Verder merkt de com missie op dat het onderhoud van het brandspuithuis aan den Hoogen Rijndijk veel heeft gekost evenals de groote schoon maak van de openbare school. Ook geeft de commissie in overweging om het snoeien der boomen voortaan docr de gemeente werklieden te laten geschieden. Voor wat punt 1 betreft besluit de Raad tot invorde ring over te gaan, zoo noodig per deurwaar der. Wat punt 2 en 3 betreft deelt de voor zitter mede, dat eene regeling te dezèr zake reeds is getroffen en dat het snoeien der boomen zal geschieden overeenkomstig den wensch der commissie. Met algemeene stemmen wordt hierna de rekening voor- loopig vastgesteld in ontvangsten op f 142211.5414 en in uitgaven op f 113765-84/4 batig saldo f 28445.7P. De wethouders ont houden zich van medestemming. Op voorstel van den voorzitter wordt het reglement van orde gewijzigd in dien zin, dat de begreoting ook voortaan dooi4 een commissie uit den Raad zal worden onder zocht. Besloten wordt met. algemeene stem men tot opheffing van het vervolgonder wijs aan de openbare lagere 'school, daar er de laatste itren toch geen onderwijs werd gegeven. Een door B. en W. ontwor pen verordening op de heffing van school gelden gebaseerd op het belastbaar inko men wordt niet vastgesteld, omdat de Raad van oordeel is, dat de hoogere inkomens (boven f 4000.zuiver inkomen) te zwaar belast worden. In overweging wordt gege ven om reeds schoolgeld te heffen van een belastbaar inkomen van f 500.en in de lagere klassen niets meer te laten betalen als thans wordt voorgesteld. Vastgesteld wordt eene progressieve be lasting in plaats van de tot heden gehe ven 50 opcenten op de hoofdsom der R. I. en de gewone plaatselijke belasting, zulks met ingang van 1 Mei 1924. De aftrek voor noodzakeliik levensonderhoud wordt be paald op f 600.voor dc gehuwden en f 4oo.voor ongehuwden (tot nu toe voor beiden f 600.en de kinderaftrek op f 75 per kind beneden de 15 jaar (thans f 100). Na eene lange discussie wordt, een tarief Wesselingh aangenomen betreffende de hef fing van watergelden en het oververbruik bepaald op 15 cent perM3. Dit tarief is een compensatie van het tarief Los en het tarief der commissie. Verder wordt in prin cipe besloten tot uitbreiding der waterlei ding aan den Vliet en in het Westeinde. Eij een ingenieursbureau zal eerst een be rekening gevaagd worden en later zal dan de definitieve beslissing door den Raad wor den genomen. Komt de begroot in g van den ingenieur ongeveer overeen met de be grooting der commissie dan zal onmiddel lijk tot aansluiting van het Westcinde wor den overgegaan. Een voorstel der commis sie om aan hen die n het Westeinde tot aansluiting over zullen gaan een reductie te geven, wordt verworpen met 9 teeen 2 stemmen. Voor de heeren Los en de Graaf. Hierna wordt overgegaan tot vergadering met gesloten deuren. Na heropening der openbare vergadering spreekt de voorzitter een woord tot de scheidende leden, releveert de prettige samenwerking en de nauwgezet heid waarmede de leden hunne taak heb ben opgevat en spreekt den wensch uit dat de gemeentezaken ook" in bet ambteloos leven de belangstelling der thans scheiden de leden zullen genieten. De heeren A. van Leeuwen, E. J. Los en J. van Leeuwen dan ken den voorzitter voor de woorden tot ben gesproken en zeggen dat de dagen met den Raad doorgebracht bij hun in aangename herinnering zullen blijven. Al deze sneechen worden met applaus begroet. Te half elf wordt de vergadering gesloten. WOERDEN. Gemeenteraad- Vrijdag j.l. vergaderde de Raad dézer gemeente. Na opening met gebed door den Voor zitter, werden de notulen goedgekeurd. Onder de ingekomen was: lo. een schrijven van Ged. Staten be treffende goedkeuring verschillende raads besluiten, alsmede verdaging Raadsbesluit ontruiming gemeente-woning. 2. Een adres van den Raad der gem. Voorhout om adhaesie aan het adres aan de Regeering inzake wijziging forensen belasting. Wordt voor kennisgeving aan genomen. Adres van A. Broere omtrent fiietf Woerdcnsche Verlaat, met verzoek de brug aldaar te mogen blijven bedienen. Daar de brug publiek verpacht is, wordt hierop afwijzend beschikt. 3. Adres firma A. Kannewörff inzake aankoop van 15 vierk. M. grond aan de Van der Valk Boumanlaan. B. en W. stellen voor goedgunstig hierop to be slissen. De heer Zon stelt voor, dit adres te zenden naar Publieke Werken om ad vies ter herziening van den nri;„ - besloten. 2. Geloofsbrieven J. Blom. Deze gesteld in handen van de heeren H.: J. de Kruif en A. Smits en in vonden. Bij monde van den 1 Brunt wördt tot toelating geadvise li. st. goedgekeurd. 3. Wijziging invorderingsveroi plaatselijke inkomstenbelasting. B. stellen voor, overeenkomstig de bepalingen deze goed te keuren. 2 goedgekeurd. 4. -Reclames Hondenbelasting, besloten, die van G. Peerdem; royeeren, de overige af te voeren.' 5. Verkoop boomen Gasfabriek en traal.Magazijn. -- B. en W. stellen 5 boonltn bij het Centraal-Magaz, gl één bij de Gasfabriek te rooien ent» koopen. Het voorstel van B .en W. wordt genomen met de stemmen van de j v. Tuijl, Zon, Smorenburg, J. deKi N. Brunt tegen. 6. Verbouw Paardenstal. Oti komstig het advies van den gem, tect z. h. st. goedgekeurd. 7. Wijziging politieverordening aanwijzing marktterrein. B. stellen voor de nieuwe markt uilsk te bestemmen voor kaasmarkt, set; en varkensmarkt, en liet Kerkplein markt voor marktkramers. Na e discussie wordt besloten, dat de nj markt uitsluitend voor kaasmarkt worden gebruikt en liet Kerkplein lammeren, varkens en ander vee en voor de diverse Kramen enz. Het sen van -kramen, stellages enz. op brug, Rijn-, Kruis- en Kerkstraat verboden. 8. Maken waterkeering Van der Bouwmanlaan, Overeenkomstig den gemeente-architect goedgekeuii het benoodigd bedrag ad f 200 staan. 9. Bestrating Prins Hqndrikkadi B. en W. stellen voor .aan het verzoel de firma's Kannewörff en Buis Ie doen en de gevraagde 10 vierk. M. straten, onder beding, dat adressante bijdraagt. Het voorstel wordt men; tegen de heer Snel. 10. Gebruik exercitieterrein voor dt bileumfeesten. B. en W. stellen aan de Ver. „Koninginnedag" het ta af te staan en gTatis electrisch lie! leveren, "Wordt na eenige discussie gevonden. Hierna vragen B. en W. machtigii de Noodslaehtplaats te doen inrichtet kosten hiervan bedragen f 1485. Ee ander volgens advies van de heeren kaik en Van Doorn. Goedgekeurd. B. en W. bieden aan de Rekening gemeente, die een groot voordeelig aanwijst. (Wordt Buifenl. Berïchtei Champignon-vergiftiging. Acht slachtoffers. Te Berlijn heeft zich een ernstig van champignon-vergiftiging voorgel Na het eten van champignons werJ geziné zwaar ziek. De ouders en ren werden naar het ziekenhuis gebr Noodweer in Italic. Uit vele deelen van Italië komeii richten omtrent de zeer slechte wea steldheid. Te Bari werd door den hlil tijdens een hevige onweersbui één gedood, en drie werden zwaar gewn Triest werd geteisterd door een storm, welke groote schade aanrichlli een aantal schepen, welke op de voor anker lagen. Ook in de dokken den groote verwoestingen aangeri Verschillende kranen in de haven wa vernield, terwijl de kap van liet sp wegstation te St. Andrea werd Een douane-beambte werd in zee p gerd, doch wist zich door zwemmen redden. Te Rome is 50 m.M. regen geu hetgeen voor de maand Augustus record beteekent sedert 1880. Berichten melden tevens, dat ook pels door hevige stormen is geteisterd Graaf Droste zu Visschering, t Gra-af Clemens Droste zu Visschc een der meest bekende leiders van is tholieke beweging in Duitschland, is Darfeld in den ouderdom van 91 jaar leden. Reeds in 1863 was hij lid van Kamer van Hannover, in 1879 werd hij1 het district Fulda naar den Rijksdag stuurd, waar hij tot in J893 lid van' In 1901 werd hij tot- levenslang lid vat Pruisisch Heerenhuis benoemd. Sinds was hij eerste voorzitter van het cent comité van de Duitsche Katholieke^ gressen. Auto-ongel uk-. Een uit Oslende naar Brussel ken): auto is gisterennacht Ier .hoogie va" West-Vlaamschc gemeente West kerke het Moevdijkkanaal gereden. Van de inzittenden werden er drie gered. 23-jarig meisje verdronk.- „Mst Heiligschenr.cnde diefstal. Een héiligschemienöe diefstal is in kerk te Senlis (Frankrijk) bedreven, brekers, die de draden van de elecfa> alarminrichling hadden doorgesn® drongen de kerk binnen, deden dc van het tabernakel springen., en nan® ciborie met heilige Hosties weg, o-vel één der andere heilige vaten, bevatte de H. Hostie voor de uitstelling. Vervolgens werden de offerblokken hen geopend, maar deze waren reeds digd. Auto in een ravijn. Op 5 K.M. afsiand van Chateau-^ tier (Frankrijk) is een auto, waarin/ sonen gezeten waren, in een ravijn stort. Vijf personen werden gewend, van twee ernstig. SP

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6