(lotto krielen, Brahma- en Vechtkrielen. Do Engelsche vechtkrielen, - die hier te lande over 't algemeen -weinig voorkomen, zijn evenals Cochin China krielen sterk vertegenwoordigd. Van de watervogels zijn er prachtige Toulouze ganzen en de inzendingen witte kalkoenen en Noord-Hollandsehe spreeuw kopeenden zijn schitterend; van Pommer- sche ganzen is een fraaie collectie. Het oud Hollandsche ras kwakereenden is er de laatste jaren niet beter op geworden. Wat de inzendingen konijnen aangaat kan worden gezegd dat deze 'n uitsteken den indruk maken ondanks de zomer periode. Onder de Vlaamsche reuzen zijn prima dieren, terwijl ook bij de overigi groote rassen verschillende exemplaren zijn, die uitblinken. De nog betrekkelijk nieuwe rassen Chincella, Poolsche konij nen en Rijnlandsche gevlekte konijnen zijn hier mede vertegenwoordigd. Ook de Papillens zijn bijzonder fijne dieren, die in prachtconditie zijn. Behalve het vorenstaande bevat de eer ste verdieping stands met reclame-arti kelen; een Sussex-broedmachine demon streert de evolutie van ei tot kuiken; de Coop. Producenten Handelsvereeniging geeft in haar stand een maquette, wel^p een kijkje geeft op haar opslagplaatsen? De bekende kaasstreinselfabrikaten van de firma J. Goster Zonen zijn onderge bracht in de èerezaal van het hoofdgebouw Het kazerneterrein, bezet met linnen ten ten, bevat vele stands rijtuigen, voertui gen, automobielen,, zuivelwerktuigen enz. Terzijde van het terrein worden demon straties voor hoefbeslag gehouden; deze afdeeling staat onder leiding van prof. Kroon uit Utrecht. Op het kazerneplein is een mooie rots partij en fraai bloemperk aangebracht, een geschenk van de gemeente Gouda. Over de door de pontonniers geslagen brug komt men op de terreinen van „Ons Genoegen". De toegangsweg' is door de Bos koopsche kweekers in een bloemenallée herschapen. Door het hek van „Ons Genoegen" bin nentredend, valt allereerst op de inzending buxusplanten in allerlei vorm geknipt en door bindwerk tot groei in een bepaalde richting geforceerd, zoodat hier wonder lijke scheppingen van natuur en mensche- lijk vernuft te aanschouwen zijn. Een van de grootste attracties der ten toonstelling is het bloemenhuis ter grootte van 1000 M2., het is voor tweederde in beslag genomen door Goudsche en Boskoop sche firma's, terwijl het overige deel be schikbaar is voor de groenten- en fruit- afdeeling, die vele inzendingen uit het Westland telt. Het arrangement van de bloemen en het fruit is schitterend en maakt een prach tig effect. Een ontzaglijk stuk werk door de ener gie van vele menschen, onder krachtige ieiding van den voorzitter van het Perma nent Comité, den heer H. N. Valckenier do Greeve, is verricht met deze expositie, waarvan gezegd kan worden dat zij er een 1b van nationale beteekenis. De Koning, i n-M o e d e r te Gouda. Gisteren werd de Goudsche land- en tuinbouwtentoonstelling bezocht door de koningin-moeder; zij werd op de land bouwtentoonstelling rondgeleid door den voorzitter van de tentoonstelling, den heer H. N. Valckeniere de Greeve. Op de tuin bouwtentoonstelling werd de koningin- moeder door den heer J. J: Ysselsteyn rondgeleid. Op de Tuinbouwafdeelinjgi zijn o.m. de volgende bekroningen be haald 25 Dahlia's van één kleur. Verg. zilv. med, 1ste prijs: Adr. van Leeuwen, Bos koop. Bronzen med. extra prijs: G. v. d. Willik, Boskoop. 25 Pompon-dahlia's van één kleur. Zilv. med. 1ste pr.: A. Sijtzema, Boskoop; Bronzen med. 2de pt.: Ant. Nederhof, Boskoop. De extra-prijs v. d. Jury: Bronzen med. W. Ravestein, Boskoop. 25 Variëteiten van snijbloemen van vaste planten: Verg. zilv. med. 1ste prijs: Gebr. Verboom, Boskoop. Zilv. med. extra prijs: G. W. v. Gelderen, Boskoop. 25 Bloemen van vaste planten in één variëteit: Verg. zilv. med. 1ste prijs: Gebr. Verboom, Boskoop. Gladiolus 4 maal 25 stuks: Verg. zilv. med. 1ste prijs: Gebr. Oskam, Boskoop; ïilv. med. 2de pr.Alb. H. den Hooglander, Hazerswoude; verg: zilv. med. extra prijs C. v. d. Willik Hz., Boskoop. 25 Variëteiten van afgesneden Rozen: Verg. zilv. med. 2de pr.: P. Oosterwijk Zn., Boskoop. 12 Variëteiten van afgesneden Rozen: Verg. zilv. med. 1ste pr.: J. W. de Vink Zn., Boskoop; zilv. med. 2de pr.: G. H. Kersbergen, Hazerswoude. 6 Variëteiten van afgesneden Rozen: Bronz. med. 2de pr.G. H. Kersbergen, Hazerswoude. r Variëteiten van afgesneden roode Ro- n: Zilv. med. 1ste pr.: G. H. Kersbergen, hazerswoude. Variëteiten van afgesneden Rozen: - med. 1ste pr.: G. H. Kersbergen Ha- 'erswoude; bronzen med. 2de pr.: Gebr. vterbij. Boskoop. 6 i Variëteiten van afgesneden gele en -wanje rozen: Zilv. med. 1ste pr.: G. H. Kersbergen, Hazerswoude; bronz. med. 2de dt.: J. W. de Vink Zn., Boskoop. 3 Variëteiten van afgesneden Rozen «witte): zilv. med. 1ste pr.: W. C. Hago Co., Boskoop; bronzen med. 2de pr.: J. W. de Vink Zn., Boskoop. 6 Variëteiten. Polyantha-rozen. Zilv. med. 1ste pr.: G. H. Kersbergen, Hazers woude; bronz med. 2de pr. P. Oosterwijk en Zn., Boskoop. 25 bloemen van één soort Polyantha- rozen van den vrijen grond Zilv. med. 1ste pr.: G. H. Kersbergen, Hazerswoude. 25 bloemen van één soort Buitenrozen, geen Polyantha-rozen. Verg. zilv. med. Ie pr.: G. H. Kersbergen, Hazerswoude; zilv. med. 2de pr.: J. W. de Vink Zn., Pos- koop; bronz. med. 3de pr.: Gebr. Eller- brok. Boskoop. 4 Vazen met 25 kasrozen van één varië teit. Verg. zilv. med. 1ste pr.: Ravens- berg Boer; Boskoop; zilv. med. 2de pr.: W. Ravestein, Boskoop. 25 Coniferen in 25 soorten en varië teiten: Verg. zilv. med. lste pr.: L. T. B. afd. Boskoop, collectief. 12 Coniferen in 12 soorten en varië teiten: Zilv. med. lste pr.: G. W. van Gel deren, Boskoop. 25 Groenblijvende planten: Verg. zilv. med. lste pr.: L. T. B., afd. Boskoop, col lectief.' 12 Prunus Laurocerasus, IK M. hoog, zonder kuip: Verg. zilv. med. lste pr.: L. T. B., afd. Boskoop, collectief; zilv. med. 2de pr.: G. W. van Gelcleren, Boskoop. 12 Aucuba Japonica 1 M. hoog, zonder kuip: Verg. zilv. med. lste prijs: L. T. B., afd. Boskoop, collectief. 12 Buxus pyr. IK M. hoog: Verg. zilv. med. lste prijs: L. T. B., afd. Boskoop, collectief. Boven de uitgeloofde prijzen zijn toe gekend: Een gouden medaille voor degene, die het meest heeft bijgedragen tot het wel slagen van de afdeeling Bloemen: Firma W. Topsvoort, Aalsmeer; een verg. zilv. medaille voor Klasse 23: Ravensberg Beer, Boskoop. een verguld zilveren medaille geheel vrij: Boskoopsche collectieve inzending; Drie extra prijzen, kleine gouden me dailles: Boskoop collectieve inzending; G. Moleman, Gouda; Firma W. Topsvoort, Aalsmeer. In de afdeeling Zuivel (Kaas) heeft G. Eikelenboom uit Rijnzaterwoude een derden prijs behaald voor Goudsche kaas 57 K.G. (bereid uit volle melk en voor zien van het Rijksmerk). De wed. G. Eikelenboom uit Rijnzater woude heeft een tweeden prijs behaald in de afdeeling Zuivel (Boter). In de afdeeling Pluimvee (krielen) heeft G. Zaalberg te Oegstgeest een be kroning behaald voor bet beste nummer Vechtkrielen. Naar wij vernemen is het besluit van den Haags chien gemeenteraad van 26 Maart j.l. betreffende bet toekennen van een extra uitkeering aan werklooze arbeiders, door do Kroon vernietigd bij besluit van 25 Augustus j.X (Buiten verantwoordelijkheid der Reactie) Helpt de ongelukkige Hongaarsche kinderen. Reeds meermalen hebben wij, gelukkig niet te vergeefs, uw hulp ingeroepen voor de noodlijdende Hongaarsche kinderen. Maar hadden wij gehoopt dat de toestan den in Hongarije nu eindelijk zooveel ver beterd zouden zijn dat onze hulpactie ver der niet meer noodig zou wezen, de jongste berichten en statistieken hebben ons helaas geleerd dat, na een geringe verbetering, de levensomstandigheden, vooral wat de kin deren betreft, tengevolge van de gestadige daling der kroonwaarde, tot het zelfde peil als 1920 zijn gezonken. De melknood en de onmogelijkheid voldoende genees- en hulpmiddelen te hebben in kinderhuizen, kinderbewaarplaatsen enz., heeft de kin dersterfte op ontstellende wijze doen toe nemen. En nu staat bovendien de winter voor de deur, een tijd van honger en koude', van ellende en ontbering van allerlei aard. Laten wij -nog eens gezamenlijk trachten zooveel mogelijk kinderen daarvoor te be waren, door ze gedurende eenige maanden onder uw gastvrij dak op te nemen. Wie hiertoe bereid is, gelieve dit spoedig te berichten met opgave van wenschen om trent geslacht, leeftijd, stand en gods dienst aan een der onderstaande adressen, waar ook gaarne giften voor de Hongaar sche kinderaotie worden ingewacht. Het transport zal waarschijnlijk begin October aankomen. Namens de afdeeling voor Leiden en Omstreken van het Centraal Comité voor Hongaarsche kinderen D. M. VAN NES, Vreewijkstraat 8. Mevr. C. EELTJES-JUTA, Laat de Kanterstraat 2. E. TH. WITTE, Rapenburg 73a. Leiden, Augustus 1923. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag 30 Augustus voorm. 10 uur. Argenda: Mededeeling van ingekomen stukken. Herstemming schoolgeldreclame. Voorstel wijziging verordening invordering Plaatselijke belasting. Voorstel wijziging schoolgeld verordening. Wijziging begroo ting 1923. Voorstel inzake erfpacht en af- zanding door Mr. O. J. E. Baron van Was senaar van Catwijck. Voorstel inzake steun Trailvisscherij. Rondvraag. NOORDWIJK. Van een processie naar Noordwijk die in Haarlem bleef. Wij lezen in de „N. H. Crt.": Dat was me vanmorgen een teleurstel ling toen bleek dat de met zooveel zorgen voorbereide en met zooveel ongeduld door velen vërbeicfè Haarlemscke jongenspro cessie haar Noordwijk niet doer kon gaan! Maar 't koii^ niet anders; bet ging waarlijk niet! Zooveel honderden pelgrims den gehee- len dag in druipnatte, kleederen te laten rondloopen, en een koude, tochtige reis te laten maken op Onoverdekte schuiten, zou niet verantwoord- zijn geweest. De processie werd dan ook afgelast. De Hoogeerw. Plebaan Westerwoudt is 's morgens reeds vroeg present en deelt orders uit," nog geenszins ontmoedigd. Het zal wel opklaren. Langs- de hoorden van de booten woTden groote strooken aangebracht met de aanduiding: Noord wijk, Haarlem. Op elke boot een insigne, zoodat de pelgrims slechts behoeven te zoeken naar de boot met het insigne, dat overeenkomt met het hunne. Ja, de rege ling is keurig in orde. Een zware vracht auto komt aanrijden met bussen melk. Maar wacht nog even met afladen. De heer Scholten, administrateur van het ge bouw „Sint Bavo", voor dezen dag als hofmeester geëngageerd, wacht ook met zijn victualiën aan boord van bet admi raalschip te brengen. Intusschen doemen in het schemerdon ker de eerste groepen pelgrims op: moe ders met bun zoons; zoons met hun moe der, die ter bedevaart trekken naar de martelplaats van Neerland's priester martelaar Jeroen. Prachtidee van onzen plebaan! Nu stroomen ze naderbij van alle kan ten, alleen en in groepen, in den neer- plhssenden regen, in dikke regenjassen en mantels, belast met koffers en pakjes mondvoorraad. Zij nemen hun plaats op de booten al vast in. Maar nu schijnt de regen als met bak ken uit den hemel te worden gegoten. Kringelende slangen van vnur veroorza ken krakende donderslagen. De bliksem sloeg in een boom van de Oranjestraat. Het is noodweer. Wie nog niet op de boot zat, zoekt een schuilplaats in en tegen de kathedraal. Dan; bet besluit. We moeten er maar een punt achter zetten voor 1923, zegt onze HoogEerw. Plebaan. Dat bet weer momenteel zoo slecht is, zou zoo erg niet zijn, maar de meeste deelnemers zijn tot op hun hemd nat geworden en er is geen vooruitzicht dat de buiïge dag veel zon zal brengen. Noodgedwongen wordt de pelgrimsreis afgelast. Een ieder zal dat besluit ge rechtvaardigd hebben. De 'pelgrims weTden uitgenoodigd in de kathedraal te komen en naderen daar ter H. Tafel. Wilt gij een bewijs van de vurigheid der pelgrims? Wij schatten het aantal dergenen, die weer en ontij trotseerden op allicht 8 a 900. Een plechtige gezongen H. Mis wordt opgedragen door den Zeereerw. heer P. v. d. Pavoordt, subregent van het semina rie „Ha^eveld" en deze spreekt na het H. Evangelie het treffende woord, dat alle teleurstelling wegvaagt. „Deze dag is zoo heel anders gegaan dan wij allen gedacht hadden. We had den zulke schoone plannen. Vele proces sies zijn door alle eeuwen heen reeds door Noordwijk getrokken, maar nog nooit zou zulk een merkwaardige pel grimsreis als deze naar St.. Jeroen zijn ge gaan om hem- te eeren. Maar wij staan in de hand des Heeren en wij hebben te prijzen zooals hij het beschikt. Wij heb ben te zeggen: Als O. L. Heer bet zoo wil, dan is- het goed! We hebben gedaan wat we konden, alle maatregelen waren genomen, het goe,d, ;dat we voor den he mel hadden willen vergaren zal ons niet ontgaan. Het is gojed, aldus zeide spr. tot de jongens, dat gij jong gewent aan te genspoed." Na_ de H. Mis werd door de jongens het jongenslied gezongen; door de moe ders het moederlied. Een proefje van wat deze dag in werkelijkheid had kunnen worden. Dan openen zich de deuren der Kathe draal en de deelnemers aan de eerste jongensprocessie gingen naar huis, doch wij veronderstellen dat' er oogenschijnlijk voorspoediger processies zijn met minder vruchten voor den hemel dan deze! Een mooi voorbeeld hebben die honder den moeders hun kinderen gegeven en hen geleerd niet voor kleine moeilijkheden te wijken door toch de reis to willen on dernemen. Er waren, oi*de moedertjes, die zelfs tijdens den regen de schuit niet af wilden en meenden „dat het wel beter zou worden." Naar wij vernemen zijn, volgens af spraak, de pelgrims uit Haarlemmer meer en Bentveld per autobus naar de Zilk gegaan. Er waren er ongeveer 60. Daar zouden zij plaats nemen op de uit Haarlem komende booten. Na een feestelijk lof, gecelebreerd door den Zeereerw. heer Pastoor F. W. Soep nel van Hoofddorp waaronder een toe spraak van den zeereerw. heer H. M. van Beek, pastoor te-.Bentveld, werd de te rugtocht wederom aanvaard. Dit jaar zal nu geen processie meer worden gehouden, omdat de voorberei ding te veel tijd vordert. VEUR-LEIDSCHENDAM, Bekroning. Bij het door de mannen- zangvereemging „Crescendo" te 's-Graven- hage uitgeschreven concours behaalde de harmonie St. Cecilia alhier een lsten prijs met 314 punten in de tweede afdeeling har monie. WARMOND. R. K. Volksbond. De afd. van den Ned. R. K. Volkshond, hield gisterenavond in „De Zon" een vergadering, welke bij afwe zigheid van den voorzitter, door den heer Tuijnman werd gepresideerd: In de eerste plaats werden overleden leden herdacht. De secretaris las daarop de notulen, waarna de penningmeesters de drie maan- delijksche verslagen uitbracht, waarbij het batig saldo van de bondskas f 20.83 bleek te bedragen, en dat van het ziekenfonds, totaal bezit, f 881.52. Het agendapunt, aankoop van brandstof fen, werd van de bestuurstafel nader toege- gelicht, waarna besloten werd deze aan gelegenheid-weder in handen te geven van een commissie, waarvoor werden aangewe zen de heeren Haverkort, Van Gils en Van Kempen. De rondvraag, die hierna gehouden werd gaf, al betrof dezë meer huishoudelijke aan gelegenheden, aanleiding tot een zeer ge animeerde gedachtenwisseling, waarvan de nuttige werking niet zal achterwege blijven. Met den Christelijken groet sloot de Voor zitter daarop dg vergadering. De Jubileumfeesten. Ofschoon er op 't programma van geen spelen voor meisjes van 16 jaar en ouder wordt kennis gege ven, is liet nog niet geheel uitgesloten, dat er nog iets zal plaats vinden, wat de com missie dan zoo spoedig mogelijk zal mede- dcelen. Vischhandel. De vrees, dat wij met de feestdagen niet of onvoldoende gelegenheid zouden hebben de traditioneele palingaan koop te doen is geheel terzijde te zetten, nu de heer Haverkort, zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt-, hierin voorziet door tijdig zijn nieuwen visch handel te openen en wel in het perceel van de vroegere broodbakkerij van den heer Schavemaker. Een proef zal, gezien voor raad en kwaliteit,- zeker wel gunstig uitval len tot beider genoegen. WASSENAAR. Nieuw politiebureau. Het nieuwe po litiebureau aan de van Zuijlen van Nije- veltstraat is gisteren zonder eenig cere monieel ingebruik genomen. Droevig ongeluk. Het zoontje van den hèer N. alhier, dat Zaterdag tengevolge van het op hol slaan van het paard van den wagen viel, is in het Ziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. Aanbesteding. Ten gemeentehuize werd hedenmorgen aanbesteed heb ver- grooten van bet Wijkgebouw van het Groene Kruis. Ingeschreven werd als volgt: W. Bontkan f 9145; C. van Tol f 98S5; L. Vingerling f 13220 en A. Caspers f 13960. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. De Missieweek te Leiden. Voor de Missieweek en Missietentoonstelling, welke op 11 October a.s. te Leiden zal worden geopend, is alhier een sub-comjté gevormd, hetwelk de propaganda ter hand nemen. Zakenmensehen, die in het programmaboek hetwelk zeer interessant belooft te worden en dat verschillende photo's zal bevatten en advertentie's willen opgenomen zien, moeten zicli voor 1 September a.s. wende tot den voorloopigen seryetaris van het comité voor Wa-osenaar, den heer J. C. Vogels. ZWAMMERDAM. De Jubileumfeesten. De Jubileumfees ten sullen in deze gemeente worden gehou den op 19 en 20 September a.s. Alsdan zul len plaats hebben, koraalmuziek, schóól- kinderfeest, gymnastiekuitvoeringen, histo rische optocht, openlucht' bioscoopvoorstel ling, enz. Adres aan den Raad. Een aantal be woners va n Oud-B cd egra ven in de gemeen te Zwammerdam hebben aan den Raad dezer gemeente een adres gezonden, waar in de medewerking van den Raad wordt verzocht tot het aanleggen in dit gedeelte der gemeente van een aansluiting aan het buizennet der N. V. Bodegravensche Wa terleiding, opdat ook hier de bewoners van goed drinkwater kunnen worden voorzien. Personalia. Voor het examen Handels kennis L. O. is geslaagd te 's-Gravenhage de heer A. R. Koster alhier. STflPSHIEUMfS Slxtijnschè kapel. Laatste oproep. Tot heden hebben zich 90 garanten op gegeven. Dit is niet voldoende; dit getal moet nog groeien ïiiet enkele tientallen Dan eerst staat de zaak, zoowel voor ga ranten als voor het Uitvoerend Comité ab soluut veilig. De termijn der beslissing is met eenige dagen verlengd. Daarom deze laatste en dringende oproep. Men geve er nu gehoor aan en zendo bericht aan een der beide adressen: Kapelaan 'Nieveen, Oude Vest 223 of den Heer N. Swierstra, Haarlemmerweg 44 c. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Zaterdag 1 September a.s. te 3'uur nam. zal een aanvang gemaakt worden met de schietwedstrijd voor de afd. Leiden van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De wedstrijd wordt gehouden op een der schietbanen te Katwijk. Alle leden van de afdeeling, benevens die van het Motorkorps en de overige hulpdiensten, worden uitgenoodigd aan bedoelden wedstrijd te willen deelnemen. Geweren en munitie te Katwijk aan wezig. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen hoofdakte de heer j. Smit, alhier. Door de zwemvereeniging „De Zijl", alhier, is het diploma als geoefend zwemmer uit gereikt aan C. Rol, B. N. Swierstra, A. Vermeer, H. Bonte, J. Bromet, H. de Groot J. Greven, C. J. Kloots, en Mej. M. Piekaar. Vereischt werd 120 M. gekleed zwemmen; gewicht aan droge kleeding pl.m. 3 Kg. 31 Augustus worden het Postkantoor en het bijkantoor Heerengracht te 2 uur n.m. voor het publiek gesloten. Busrechthouders kunnen hunne corres pondentie ten, postkantore afhalen tot 7.30 p.m. (ingang door de poort Bloemmarkt). Er vinden 2 briefpcstbestellingen plaats te 7 uur v.m. en 6 uur n.m., alsmede eene pakketpostbestelling (e 9.30 uur voorm. De bijbussen worden gelicht om 7.50 v.m., 11 v.m. en 7.20 n.m. Invordering van quitantiën blijft dien dag achterwege. De Directie der Stedelijke Lichtfabrieken deelt ons niede, dat zich te dezer stede bij verschillende muntgasverbruikers iemand vervoegde, die zich uitgaf voor controleur der Lichtfabrieken, z. g. om den meter na tc zien, doch vermoedelijk met de bedoeling zich het gelei in den meter toe te eigenen, zulks tot schade van den gasverbruiker. De gasverbruikers worden er in dit ver band op gewezen, dat alle beambten en werklieden der Lichtfabrieken in het bezit zijn van een door de Directie geteekend legitimatiebewijs, hetwelk zij op aan vraag moeten tóonen ten bewijze, dat zij werkelijk'in dienst der Lichtfabrieken zijn. Men zij dus op zijn hoede. SttawBsatelijke ftankoadi, «ËMESÊSTEUJlCe VISCHVEm Aan den gemeentelijken visth, Vischmarkt 18, tol. 1225, is D0NT)ïi .verkrijgbaar SCHELVïSCH a f< f 0.22, SCHOL a f 0.17-f 0.84 Per N. G. DE GIJSELAAR, Burg^. Leiden, 29 Augustus 1923, INSCHRIJVING VAN LEERlm VOOR HET OPENBAAR VERVOLGONDERWi Burgemeester en Wethouders vaj den brengen ter algemeeiie kennis inschrijving van leerlingen voor hén baar Vervolgonderwijs (vroeger J lingsonderwijs) zal plaats hebben oi derdag 30 Augustus, Maandag 8 eij dag 4 September e.k., des "avond! 6K tot 8 uur; voor jongens in het schoolgebom de Oude Vest No. 35; voor meisjes in het schoolgebom de Langebrug No. 62; dat nadere inlichtingen omtren vervolgonderwijs bij do inschrijving de hoofden der betrokken, scholen; worden verstrekt. N. C. DE GIJSELAAR, Burgen E. SCHOTMAN, lo.-Secri Leiden, 29 Augustus 1923. B. en W. van Leiden brengen ti. meene kenn'is, dat de beslissing op rerzoek van P. Fontein Fzn., om* ning tot uitbreiding van de houls m het perceel Havenkade Nrs. 21-| dastraal bekend Gemeente Leiden1 C. Nrs. 1903,1904 en 1905, is verda'a« Katholiek® LEIDEN. Donderdag. Jongensbond van het I* Kruisverbond, Pancratiuspal; te 8 uur. ALGEMEENS AG END! LEIDEN. Donderdag, Uitvoering gewijde Hooglandsche Kerk, te 8 u Apotheken (ve tot en met Zotó. Maandagmorgen eiken nacht en de; ciags geopend zijn: M. Boekwi.it, Vischmarkt 8, Tel. De apotheek van het Ziekenfond Hulp der Menschheid is steeds doch alleen vcor leden van dit Fooi Telegrafisch Wcee-ëtsric volgens waarnemingen verricht in da gen van 29 Aug. 1923, medegei door het Kon. Ned. Meteorologist Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.766.0 Weena Laagste Barometerst.: 745.9 Valenü Verwachting tot den avond van 3! Matige tot krachtige Zuidelijk Oostelijke, later omloopende wind,! bewolkt of betrokken met regent weer, aanvankelijk iets warmer. Hedenmiddag had de opening plaii den tot theesalon en lunchroom xé den winkel van den heer M. Be Breeslraat 157. Het ziet er fraai t dezen nieuwen lunchroom, waarvan! bouwing is uitgevoerd door de firs broeders Beukering. De winkel van ger is een flink stuk vergroot en alk er netjes en helder uit. De heer Ph dorff verzorgde het timmerwerk 0 heeren Duindam en' Doovo nams schilders- en behangerswerk op ziet geen zij met veel smaak uitvoerde electrische verlichting ten slotte ww gebreid door de firma Geeraerts (Joh. Beurze). De lunchroom is thans overgega den heer J. A. Bernsen, den zoon vroegeren exploitant. De uitzending diners blijft bestaan en bovendien in de salon zelf gelegenheid te Een welkome en goede gelegenheid, voor dames* die een, rustig zitje reeren boven een restaurant. Het; ziet er fraai en gezellig uit, zoodat f looven, dat de nieuwe zaak het n doen. Naar wij vernemen ia heb ver zo: den Burgemeester van het Leidscke verbond en de Maria-Vereeniging tapverbod uit te vaardigen voor 31 Augustus a.s. niet ingewilligd. De verordening op het z.g. „tap" toch wordt op,verzoek van het 0j* Ministerie bij het Kantongerecht gevoerd, zoolang de Hooge Raad P slissing heeft genomen bintrent hare geldigheid. Maar bovendien zou zij, zonder gings-verordening door den GemeO' vast te stellen, niet van toepassing' zijn op den 3lsten Augustus, 'onrf slechts geldt voor den ZaterdagM'-Tj' den- Zondag. M Mogelijkheid om art. 7 dor ver0jj op do Ycrgunningslocaliteiten tee sen bestaat al evenmin, omdat, al" een enkele aan drankmisbt^ schuldig maken, daarvan geen stooring is te vreezen. Den vergunninghouders, die, 7-°°^ weet, beloofden te zullen medewerk bet tegengaan van drankmisbruik kennen gegeven, dat do Burgcniccsi belofte an sérieux neemt, en er reként dat zij van hunne zijde doen wat mogelijk is om te *oT geen misbruik van sterken drank •gemaakt.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2