sleepbooten zijn voor het doel afgehuurd cn 10 schuiten. De schuiten zullen gemeerd worden op verschillend© punten, van do stad. Maandagavond nemen zij hun lig plaatsen in en in den vroegen Dinsdag morgen. worden zij door de sieepbooten op gehaald, naar de Leidsche Vaart gesleept en vandaar zal de reis aanvaard worden, eerst naar Do Zilk, waar oen stille H. Mis wordt opgedragen en vervolgens naar Is oord wijk. Do zetel van de pelgrimsreis is geves tigd in de Kathedrale Kerk. Dit jaar trekt de tocht voor het eerst uit. Het is de bedoeling haar elk jaar to herhalen en wel op 28 Augustus, den naamdag (Augustinus) van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Een vrome gedachte ligt ten grondslag aan do pelgrimsreis. Zij wordt ondernomen voor een heiligen levensstaat van onze jongens. Elk jaar, zoo vertelde de HoogEerw. Ple baan, worden in do Kathedraal jonge priesters gewijd. Geen gelukkiger moeders dan deze twintig of vijfentwintig moeders der jonge Levieten, bat moet wel bij elke moeder het verlangen doen rijzen ook eens dat geluk deelachtig te worden een zoon priester te zien worden. Vijf en twintig jaar, aklus de plebaan, zijn dezo gebeden nu al in stilte door de moeders gedaan, het wordt tijd dat ze nu wat luider klinken. Vandaar deze pelgrimsreizen voor een hei ligen levensstaat onzer jongens. „N. H. Crt." HOOGMADE. R. K. Volksbond. Op 22 Augustus hield deze Aid. de gewone maandveyrga.de- ring, waarin als spreker zou optreden de heer J. G. Berk, inspecteur van de R. K. arbeidersinstelling Concordia", met als onderwerp: „Waarom onzo eigen instellin gen gesteund." Na opening en welkomst woord door den Voorzitter werd het Bonds lied gezongen, in do vacature bestuurslid aankoop-commissie, ontstaan door het be danken van den heer C. P. Borst, werd de heer C. v. d. Berg gekozen. Do Voor zitter van bovengenoemde commissie bracht dank aan den afgetreden Secr. voor zijn nauwgezet en belangloos werk, verricht in volkomen overeenstemming met de overige bestuurders. Daarna was aan de orde verdeeling saldo aangekochte ko len, waaruit bleek, dat de prijs nu nog met 15 cent per Hectoliter verlaagd kon wor den, wat met instemming begroet werd. Door den penningmeester werd aan do aanwezige verbruikers het hun toekomen de betaald en de rekening werd door de heeren. A. Colijn en J. Base nagezien en in orde bevonden; de lage prijs van f 2.30 per H.L, en de goede kwaliteit droeg al ler goedkeuring weg. Hierna verkreeg de heer J. G. Berk het woord Spr. begon met een vergelijking te maken tusschen Concordia en onzen kolenaankoop, daar beiden op coöperatieven grondslag ge bouwd waren en ook bij beiden winst- verdeeling plaats had onder verzekerden en verbruikers. Spr. spoorde de aanwezi gen aan, om vooral bij de tegenwoordige loondaling het weekloon zoo goed moge lijk te besteden door fondsen voor over lijden enz. af te sluiten bij de eigen so liedo instellingen," waardoor zoo spoedig de betaalde bonds contributie terugvloeit. Ook stelde spr. in 't Echt de volkomen openbaarheid van het jaarverslag van Concordia, (wat zeker niet van alle verze keringen gezegd kan worden) en den mach tigen steun dien Concordia ontving van de arbeidersbeweging in den vorm van propaganda voor do goede zaak waardoor ook goedkooper gewerkt kan worden. Een luid applaus viel spr. ten deel voor zijn glashelder betoog. Door den Voorzitter werd dank gebracht aan spr, en do leden werden aangespoord allen propaganda te maken voor Concordia. Na mededeelingen en rondvraag werd met gebed gesloten. De collecte H. in Nood bracht f 1.28 op. RI1NZATERW0UDE. Ongeval. Vrijdagavond reed wegens een defect aan de stuurinrichting de auto van den heer v. A. uit Hoofddorp rakelings langs een telephoonpaal en daarna tegen een boom. Door de matige gang welke v. A. reed, is erger voorkomen, zoodat van de vijf inzittenden niemand werd gewond; alleen de auto werd tamelijk besohadigd. Per Rijnzaterwoudsche Autodienst Onder neming zijn de reizgers naar hun woon-, plaat8 vervoerd. SASSENHEIM. Geslaagd. Voor het examen Fransch L. 0. is te Utrecht geslaagd mej. D. y. d. Spiegel, alhier/ Holl. Maatschappij van Landbouw. In „Het Bruine Paard" alhier vergader de de af<L Oegsfgeest en 0. van de Holl. Mij., v. L„ onder voorz.schap van den heer J. \V. Marbus, die met een "kort inleidend woord de vergadering opende. De heer N. Slingerland, las de notulen van een der vorige vergaderingen,'"'•waarbij op voorstel van den heer v. d. Marei, Hiï- Jegom, de zeer uitgebreide noulen van do feestvergadering werden aangehouden. Hierna deed de voorz. mededeeling van aigekomen stukken, waaronder een aanbe veling van de afd. Leiden, om de candida- iuur-C. Bakker voor het Hoofdbestuur te -iteunen. Hoewel dit tot den beschrijvingsbrief be boorde van de Algem. Vergadering te Souda, te houden op 28 Aug., waarop dit als agendapunt voorkomt, besloot men met algem. stemmen genoemde persoon ook lot candidaat der afd. Oegstgeest te proclameeren. De behandeling der beschrijvingsbrief ?af weinig aanleiding tot opmerkingen of besprekingen cn den afgevaardigden werd iehoudens enkele punten vrij mandaat gegeven. Tot afgevaardigde werd met bijna alg. «temmen gekozen do heer Marfras, die zoo noodig door den heer Slingerland zal ver vangen worden. Verslag werd hierop uitgebracht van de -financiën van de cursussen, gehouden door de af deeling, n.l. die in paarden- en vee- kennis, te Hillegom, en die van landbouw te Lisse. Voor den eerste waren de cijfers van ontvangsten en uitgaven gelijk, n.l. f 142, voor den wintercursus te Lisse: ontvangsten f 734.20, uitgaven f 732.62, saldo f 1.58. Over de resultaten van de cursussen zoowel ten opzichte van leeraar als leer lingen, was het bestuur zeer voldaan en het zou niets liever zien dan geregelde voortzetting. Besloten werd daarom, den cursus in Paarden- en Veekennis, die ceni- ge bestuursleden ook hadden meegemaakt, en liet nuttige en noodige betoogden, dit jaar to Sassenheim te houden, om het Zuidelijk deel der afdceling ook in de ge legenheid to stellen hiervan te profitee red Belanghebbenden moeten zich dan aanmelden vóór. 10 September (dus nog 14 dagen) bij den secretaris. Ook voor den Landbouwwiutercursus verschaft de secre taris gaarne opgaven en inlichtingen. Bij de rondvraag (de vrager was ge dachtig: „Een aanhouder wint)"), brengt de beer J. v. Noort te Lisse den zomer tijd nog eens naar voren, om voor het vol gend jaar tijdig to zijn. Ook de lange duur er van wordt afgekeurd. Verder wordt voorgesteld een landbouw- huishoudenrsus te houden. Do voorz. juicht dit toe en wil gaarne dahrtoe mede werken, als er zich genoeg meisjes voor aanmelden. Op een desbetreffende vraag deelt" de voorz. mede, dat deze soort cur sussen, behalve door meisjes ook door vrouwen kan worden bijgewoond; dat het onderwijs door een leerares gegeven wordt en dat de lessen, 't zij in den voor- of na middag, steeds op den dag gegeven wor den, zoodat van elders komenden niet in den avond behoeven te reizen. Met deze gegevens voor oogen, meende een der le den, zou het toch niet moeilijk zijn, een be hoorlijk aantal personen hijeen te krijgen, want het nut van deze cursussen wordt steeds meer ingezien," en heel wat hebban de lessen noodig. Een zoo spoedig mogelij ke opgave zou zeer op prijs gesteld wor den, om de voorbereidende werkzaamhe den te bespoedigen. Ten slotte werd nog besloten den heer Tukker uit.te noodigen op een vergadering een lezing te houden over de tuberculose bestrijding hij het vee. Men was van oor deel, dat, al is de tuberculose onder het vee hier wel niet zoo schrikbarend voor komend, het beter is, zooveel mogelijk te weren, dan Ia tér de zieke te moeten koeren Het voorstel, om niet-leden alleen door in troductie of entrée tot deze uiterstbelang rijke vergadering toegang te verleenen, zal het bestuur in overweging nemen; Voor de deelnemers aan den Landhouwwinter- cursus zal do gelegenheid bestaan naar de tentoonstelling van stafnboekvee, begin September, op excursie te gaan, onder lei ding van den leeraar Dr. Kraak, veearts te Lisse. De toegangskaarten zullen, dan door de afdeeling bekostigd worden. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. De Burgerwacht alhier heeft bij do nationale schietwedstrijden van de Wassenaarsche Polit-ieschietvereen. te Wassenaar vier prijzen gewonnen en wel den 4en prijs Korpswedstrijd Bur gerwacht Marga 272, idem met buks den 3en prijs, R. van Mulligen den lCen pr. op de personeel© baan, en C. van der Giesen een 16en prijs op de vrije baan. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). De Jubileumfeesten. Door de feest commissie is voor het te houden Jubileum feest op 13 September a.s. besproken het terrein nabij het café „Ik leer nog". Ook is *de Commissie op dien dag reeds ver zekerd van Muziek. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De- gemeenteraad ver gadert heden (Maandag) avond om 6 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1922. 3. Voorstel van By en W. tot vaststelling eener verordening cp de heffing van school geld voor het gewoon lager onderwijs en het vervolgonderwijs. 4. a. Voorstel van B. en W. tot intrek king der verordening op de heffing van op centen op de hoofdsom der Rijks-Inkom stenbelasting cn der verordening tot heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting. b. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de heffing eener pro gressieve plaatselijke inkomstenbelasting. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het tarief der watcrgelden en cm over te gaan tot uitbreiding der waterleiding. 6. Reclames schoolgeld. 7. Rondvraag. Personalia. De heer C. Berg, die met ingang van 1 October a.s. de functie van nachtwaker 25 jaren heeft vervuld, heeft tegen dien datum eervol ontslag uit deze betrekking gevraagd. Land- en Tuinbouw Zaterdag hield de veïligvcr. „Bloembol lenteelt" Katwijk a. d. Rijn, haar 6e veiling. De aanvoer was niet groot. Be taald word per 100: La Reine f 1.30, Rose Gris de lin f2.40, Goul. de Cardinal f4.90, Cram. Brillant f 1.50, Gele Prins f 2.30, Pink Beauty f 7.50, Mon Tresor f2.50, Grysolora f2.30, Joost van Vondel wit f3.50, Rose Luisanle f4.50, Proser pine f 5.70, Duckesse de Parma f 2.20, Grand due f 4.80, Verm. Brillant f 5.10, Fred. Moore f 2.75, Murillo f 2.50, Gou- xonne d'or f3.50, Lucretia f2.60, Titiaan f2.40, Willem TTT f2 50. Darwn Huron de la Tonnaye f2.30, Naulicas f 1.65 Prof Rauwenhoff i' 4.50, Prido of Haarlem f3, La Candeur f2. VOETBAL. DIOCESANE HAARL. VOETBAL-BOND. Cm den „Leidsche Courant-Beker". De corsfe ronde van de wedstrijden om dezen beker is gisteren verspeeld op één wedstrijd na, die te Noordwijkerhout tusschen E. M. S. en S. J. G. Door het uitblijven van scheidsrechter W. v. Hoorn werd een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld onder leiding van den' heer P. v. Duin. De overige drie wedstrijden vonden doorgang. Leiden I, dat reeds oen wed strijd te halftvree beëindigd had, was nog vol moed op den wedstrijd tegen S. P. C. I. Het werd hier niet minder dan 141. Voor bijzonderheden verwijzen we naar het verslagje. In Voorhout moest V. F. C. het onder spit delven tegen Concordia I. Do uitslag bewijst echter voldoende, dat V. F. C. zich kranig gehouden heeft. De derde wedstrijd in Voorschoten tusschen S. L. C. I en Lisserbroek I ein digde in een puntloos gelijk spel, zoodat Lisserbroek, ingevolge de bepaling in het reglement als bezoekende vereeniging ge wonnen heeft. De uitslagen luiden dus: Leiden: Leiden IS. P. G I 141 Voorschoten: S. L. C. ILisserbroek 00 Voorhout: V. F. C. IConcordia I 02 Noord.hout: E. M. S. I—S. J. C. I 31 (Vriendschappelijk) R.-K. V.-V. Leidenl—S. P. C. I. Dat de reis van de Veenders niet op rozen liep, stond vooraf al vast. De tries tige Öazomerdag zonder zonneschijn, ge holpen door een sterken wind, maakte het verblijf aan de hoeve „Veldheim" niet aangenaam. Het handjevol getrouwen van beiderlei kunne, was slechts tegenwoor dig om getuige to kunnen zijn van den doelpuntenhonger der Leidenaars, die zij tegen S. P. C. stilden. Wat de strijd tusschen zwarl-wit en rood-geel was? Verwint men den reus wel? Wascbt men met succes den moriaan? Leiden verscheen met 5 invallers en S. PC. miste ook eenig© goede krachten. Maar in het zwart-witte kamp wist men toch raad, niet het minst door de opname van Van Dijk. Zoo werden de dubbele cij fers al bereikt voordat de thee geschon ken werd. In de tweede helft soesden wo voort in de oude sfeer, al moesten de Leidenaars toen tegen den wind optornen. Het werd 1» toen we naar het eind begonnen te verlangen, dat scheidsrehcter v. d. Kluft, die de vreedzame rust van dezen wedstrijd niet verstoorde, eindelijk bracht. Bekerwedstrijden te Noordvvijk. S. M. C. ILisse I. 12. Men schrijft ons uit Warmond: Te Noordwijk werd gisterenmiddag bo vengenoemde wedstrijd gespeeld, welke v°Oi" de Warmonders min of meer for tuinlijk vcrloopen is. Op de eerste plaats werd to vroeg hégomïen. Te halfvijf aan gekondigd, werd eenige minuten te vroeg begonnen, zoodat S. M. C. met 9 man moest beginnen, waarvan de Lissers profiteerden en al spoedig de leiding na- men".. speelde een onstuimige partij, zoodat na eenige minuten Piet Koppers werd weggedragen. De Lissers zijn geregeld aan het woord en komen geregeld bij Roumens veste. Dezo is ech ter goed, terwijl ook Schouten een goeden wedstrijd speelde. De Lisser-voorhoede is echter vlug en maakt het de S. M. G- verdediging vrij lastig. Als echter een ruim half uur gespeeld is, weet Lisse den voorsprong te vergrooten, waarmede de rust intreedt. Na de thee komen de Warmonders er beter in en is L. F. C. geheel ingesloten. De voorhoede waarin Versluys een goede partij speelt is echter uit vorm en heeft ook met pech te kaïgpen. Van wege den regen werd eenige minuten ge staakt. Na de hervatting breekt S. M. C. goed door en stelt Versluys Hulst -in de gelegenheid een tegenpant te maken. Dan leeft Lisse een beetje op. Roumen wordt uit zijn doel gelokt, maar Buschman schiet naast het verlaten doel. Van Rijn houdt den linkerwing van Lisse in be dwang, zoodat Lisse niet gevaarlijk meer is. Na nog eenige gevaarlijke aanvallen van S. M. C. is het einde §n heeft Lisse 21 gewonnen. Jammer, dat S. M. C. wederom met een onvolledig elftal speelde, wat ook aan de nederlaag debet is. Seriewedstrijden 4_. V. B. De serie wedstrijden hadden gisteren, on der niet zulk gunstig weer plaats als vo- rigen Zondag. Er waren ook heel andere uitslagjen te noteeren, Naaet drie gelijke spelen vielen, eenige hooge uitslagen te boeken. De wedstrijd die ons het meest interes seerde was die tusschen Leiden I en U. V. S, JI Het was werkelijk een spannende wedstrijd, waarin Leiden zeker de over winning verdiend had, doch die ten slotte aan de tegenpartij cadeau werd gegeven, doordat Meershoek in het begin een bal in eigen doel plaatste. Voor de rust togen wind spelend wist Leiden het doel blank te houden buiten dit noodlottig punt, goo- dat er alle hoop was op oen overwinning. Na de rust was het dan ook een gereigekl bestook van het U. V. S.-doel, doch alle sc-hotcn faalden en Leiden bleef de ver liezende partij. De uitslagen luiden: N. V. B.-Afd, -* L. F. G I-A. S. C. II 1—1 (L. F. C. wint bij loting.) lc Afd. Leiden IU. V. S. II 01. 2e Afd. A. S. C. Ill—L. F. C. IV 1—1. (L. F. O. wint bij loting.) 3o Afd. Quick Boys IIA. 8. G IV 41. 4 e Afd. Leiden TV— Quick Boys Hl 1—3. Leidsche Boys III—R. C. L. III 6—0. Leidsche Boys IIIU. V. S. V 11. (U. V. S. wint bij loting.) Stormvogels—D. F. C. 3—0. Ter opluistering van de .seriewedstrijden van den L. V. B. werd gisteren de wed strijd StormvogelsD. F. C. gespeeld, wat een fraaie overwinning voor de Stormvogels is geworden. Opmerkelijk was "wel, hoe D. F. C'. in het veld meer dere malen in de meerderheid was. De aan vallen werden keurig opgezet en doorge voerd, doch op het laatste moment faalde do voorhoede door of te lang te treuzelen? of naast te schieten. Echter de Stormvo gels-achterhoede was safe en vooral de keeper. Tal van schoten wist hij 'behen dig to retourneeren. In de voorheade van Stormvogels ging het er af en toe lustig op los. Vooral „Wit te Jan' was daar do man. Tot tweemaal toe wist hij voor de rust op vliegensvlug ge wijze door te breken, om dan den keeper geen schijn van kans te geven. Met rust leidde Stormvogels ondanks den tegenwind met 20. Na de thee regende het bijna voortdu rend, wat het veld zeer glad maakte. En thousiast spelden de Stormvogels echter verder en do linksbinneni beloonde dit en thousiasme door een zacht schot op doel, dat door den keeper gemist werd. Onder voortdurenden regen kwam zoo het einde met een fraaie overwinning voor de Storm vogels. KORFBAL. BelgiëHolland 07. Gisteren werd te Brussel de eerste in ternationale korfbalwedstrijd tusschen Holland en België gespeeld. In overleg met het bestuur van den B. K. B. had het bestuur van den N. K. B. een ploeg dames en heeren uit de Overgangsklasse naar België afgevaardigd, omdat het spelpeil in België nog verre staat beneden het Neder- landsche. De samenstelling van het Ned- Twaalftal hebben wo vorige week gepu bliceerd. Do uitslag is zeer verrassend ge worden, daar de Hollanders toch met niet minder dan 70 wonnen. Ons EibernestS. D. O. 0O De L. K. C. S. D. O. speelde gisteren in Den Haag. een vriendschappelijken wed strijd tegen Ons E'bernest, kampioen H. K. B. De uitslag was 00. Even voor het einde werd wegens regen gestaakt. Aihletiek voor korfballers. Do jaarlijksche athletiek-wedstrïjden voor Amsferdamsclie korfballers, georga niseerd door den Amsterd. Korfbalhond, worden gehouden op 2 September, op het terrein van Blauw-Wit te Watergraafs meer. Het zullen persoonlijke wedstrijden zijn onder het reglement van de Nederl. Afhletiek-Unie. Bij voldoende inschrij ving van korfballers beneden do 18 jaar - zal een heeren-junïores-afdeeling ge vormd worden. De verschillende num mers zijn: Dames: 80 M. hardloopen, hoogsprin gen, verspringen, halwerpen, estafette 4 maal 80 M. Heeren seniores: 100 M. hardloopen, 400 M. hardloopen, hoogspringen, vèr- springen, kogelstooten, estafette 4 maal '100 M. "Heeren juniores: 100 M. hardloopen, hoogspringen, v'rspringen, kogelstooten, estafette 4 maal 100 M. Gemengde estafette: 4 maal 80 M. Fusie Vlug en Lenig en H. B. S. De vereenigingen Vlug en Lenig en H. B. S. zijn tot een fusie gekomen. In een gecombineerde vergadering, geleid door den heer H. Stempels van H. B. S. is tot de samensmelting besloten. Dq nieuwe naam der vereeniging zal zijn H. V. C. (H. B. S.-V. en L.-combina- tie). Het V. en L.-kostuum zal gehand haafd blijven. Het eerste twaalftal zal, als de N. K. B. geen moeilijkheden in den weg legt, uitkomen in de Westelijke 1ste klasse; voor het tweede zal een plaats in de 2de klasse N. K. B. worden gevraagd. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging „Swift". Nadat de controle voor de deelnemers aan de betrouwbaarheidsrit uitgeschreven door A. S. C. „Olympia" om 10 uur werd gesloten, is er gezamelijk van Oegstgeest naar de Haagsche Schouw gereden. Al heel spoedig ging v. Weeren door naar het Roomhuis waar door hem de con trole zou worden uitgeoefend voor z'n club leden. Daarna had do opstelling plaats van K. Borsboom, I. Vink, J. Bekooij, J. v. Leeuwen, D. Voorzaat, H. Robbers. J. v. d. Wilk en W. Boezelijn Nadat het startsein was gegeven vloog Boezelijn van de laatste naar de eerste plaats, waarna hij afwachtte wat er komen zou, maar de sterke wind zorgde wel, dat er af en toe ook door de anderen de kop werd genomen, waardoor zij allen bijna gelijktijdig aan de Pontrole kwamen, maar nu ging het ook gemakkelijker met den wind in den rug op de eindstreep aan waarbij het te voorzien was dat er in de sprint bêslist moest worden 30O Meter voor de eindstreep begon v. d. Wilk er ge weldig aan te trekken waardoor hij als le over de eindstreep vloog, 2e was W. Boeze lijn, 3e I. Vink, 4e K. Borsboom allen met bijna een lengte verschil, 5e D. Voorzaat, 6e H. Robbers, 7e J. v. Leeuwen, 8e J. Bekooij. Door de drie laatst genoemde werd er nog 'n goede sprint te zien ge geven waarvan Robbers toch nog de zegel behaalde. WATERPOLO. HollandBelgië 16. (Van onzen specialen vorslaggever). Op een teleurstelling voor de Hollanders is deze wedstrijd uitgeloopenmet niet minder dan 0»-l wisten de Belgen, zij het dan ook, dat deze cijfers geflatteerd wa ren, verdiend te winnen. Behalve een korte periode in 't begin van den wedstrijd, zijn de Belgen voortdurend sterker geweest. Een zeer onaangenamen indruk maakte ec-hter, dat zij deze meerdere sterkte voor een deel zoeken in de toepassing van aller lei trucs en ongeoorloofd spel, waartegen de scheidsrechter, de heer Delahaye, zéér onvpldoende optrad. Hiermede willen wijl niet de nederlaag goedpraten, verloren had Holland toch. Haar voorhoede presteerde tegenover de Belgische achterhoede bitter weinig, waardoor de overigens goed spelen de Hollandsche achterhoedo overladen K*ï?iw®3R$«lijSce Aankon^ ^GEMEENTELIJKE VISCHVERi(( Aan den Gemeentelijken \W Vischmarkt 18, Telef. 1224, is Jr» verkrijgbaar SCHELVISCH a fon en SCHOL a f0.14-f0.26 per ponJ N. C. DE Gij® Burgemeist: Leiden, 27 Augustus 1923. Maandag Mannencongregatie Mon Père, té 8 uur. Vragenbus. Waarom geeft l tholieke leer meer zekerheii haar volgelingen dan do Prots sche leerï Apotheken ce tot en met Zond» Maandagmorgen eiken nacht en ciags geopend' zijn: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel.; De apotheek van het Ziekenfonó Hulp der Menschheid is steeds gj, doch alleen voor leden van dit Food Telegrafisch Weerberiti volgens waarnemingen verricht in de gen van 27 Aug. 1923, medegeè door het Kon. Ned. Meteorologie Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.761.5 Biarriti Laagste Barometerst.: 740.0 Storno: Verwachting tot den avond van 2 Matige tot krachtige Zuidwestelij! Westelijke of Noordwestelijke wind,: bewolkt tot betrokken met tijdelijk klaring, enkele regenbuien, later werd met werk. Ook beschikten de 1 over grooter scjjotvaardigheid, feller en onverwachter schot d»; menachen. De wedstrijd is in Gouda, ten aau we van veel publiek, gespeeld als il een zeer belangrijk zwemprogranuu De beste Nederlandsche zwemmer zwemsters gaven elkander partij. Nederlandsche records werden vtii nam. op de 400 M. rug, wat Piet m bracht van 6 min. 44 4/5 op 6 min. (wereldrecord 5 min. 59 1/5), en opj M. schoolslag dame3, wat Mcj. M. 1 bracht van 3 min. 54 1(5 on 3 mm' (wereldrecord 3 min. 31 2/5). Zoowel v. Senus als Mej. Baron hiermede het kamp. van Nederland, het nummer 400 M. rug dames wori kampioenstitel veroverd door Mei. 1 Jel in 7 min. 52 3/5, terwijl A. H.C Senus op keurige wijze beslag wist: gen op het kamp. popduiken heen 311/5 sec. H. Minnes, aan w?en de bei- gegeven werd maakte31 3/5. Na de pauze de hoofdschotel, ii waterpolo-ontmocting tusschen de ders en do Belgen. De opstelling der zeventallen was: België: Du rant (doel). Gerard Blitz. Pletinckx, Ga-illv (ad Vermetten Bauweus, de Win 1 O J. Köhlcr, P. v. d. Velde Jr. J. v. Bi J. O. de Boer, H. Minnes, A. H. C. r. A. v. Olst (doel) Holland Het begin is voor Hollandv. Silfbo Blitz zijn gelijk bij den bal; de iets handiger en speelt hem naar act Direct een ethousiaste Hollandse!* val. Silfhoufc, vrij gezwommen, kri;( bal goed voor zich, zwemt snel op. i naar den vrij voor doel gezwommen! die inschiet. Dit doelpunt wordt niei gekend, daar de scheidsrechter, o. i onrechte, constateert., dat Kohier k de 2 M. lijn lag, waarom 'hij dan o:l water wordt uitgezonden. De Holla nu 6 tegen 7 spelend vertoonen hun! 9pel. De achterhoedo neemt telkens b over en v. Olst in het doel verdedigt? tig. De moeilijkste ballen stopt 1' werkt hij corner. Eindelijk moet Bij ten voor een hard laag schot in den: Na dit goede en enthousiaste venlf: ,van onze landgenooten verwachten r spannenden gelijk opgaanden strijd- ook eerst het geval en weer is het SË die er met den bal van doorgaat lijkmaker inschiet. Van nu af aan is echter in de meerderheid. De Hollw voorhoede laat zich geregeld de kl nemen en dekt onvoldoende terug.1 door de Belgen goed kunnen pis»'* voor de rust de stand :tot 31 opr éénmaal door opzwemmen en éernn»*- een onverwacht hard schot van Vent Na de rust blijken de Hollanders slechter in. De Belgische achterhoede' goed en verplaatst voortdurend liet zij vertoont naast een verdedigend aanvallend spél; mede daartoe in gesteld door het zwakke spel W voorhoede. Pletinckx, de Belgische mid wachter, 2 maal te doelpunten. Een onoplctf«- van Minnes levert weer een doelpunt cn een inzwembal het 6e. i dezer doelpnnfcen was v. Olst, die s rust onzeker was, niet onschuldig, voor 't eind een Hollandsche. opV Kohier zwemt vrijjuist als hij vil1 ten trekt Blitz hem aan zijn been nj uit., wat iedereen ziet, behalve dc sa rechter (we zeiden reeds dat deze was), ■waardoor een zeker doelpin* Holland er 8 ontgaat. Vlak hierop geloopen en heeft Holland haar 8c t laag te pakken. POSTDUIVEN. Postcluivenvereeniging „De Zwali* De Postduivenvereeniging te Voorschoten hield Zondag

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2