Jjen zorgvuldig all© mogelijke aanwijzin gen verzameld, welke de families in staat kunnen stellen, de identiteit van liet. hun bekende slachtoffer vast te stellen. De families der slachtoffers zullen van het resultaat der enquêto in kennis wor den gesteld. Tot dusverre is er geen enkele mede- deeling omtrent den naam der slachtof fers, wier identiteit is vastgesteld, door autoriteiten gedaan. De heer Kuypers, die het nog steeds goed maakt, maar nog rust moet houden, heeft mij opnieuw zijn lezing omtrent het onklaar raken der stuurinrichting beves tigd. Dit geschiedde juist op het oogen- blik, dat de auto met tamelijk groote vaart langs den weg reed. De heer Kuvpers merkte op, dat de snelheid van de auto over het algemeen op verschillende gedeelten van den weg aanzienlijk was. Vóór het ongeluk had de auto nog even gestopt, omdat één der inzittenden een wandelstok had laten vallen. Do leider van het gezelschap, de heer lïlerk, en de chauffeur wijdden op een gegeven oogenblik zooveel aandacht aan do stuurinrichting, dat hij begreep, dat er <ets niet in orde was. Daarna zag hij, hoe de auto plotseling, juist bij een kromming van den weg, wei gerde aan het stuur te gehoorzamen en recht door ging, dwars door de borstwe ring langs den afgrond heen de laagte in. Over het algemeen verwondert men zich ♦ver de groote snelheid, waarmee de iuto's gewoonlijk rijden, terwijl men ook verbaasd staat over het feit, dat garage houders en chauffeurs langs bergwegen auto's laten loopen met 30 zitplaatsen en aieer. Hij bevestigde ook, dat de weg op het oogénblik van het ongeluk vrij was. Van den voorzitter van de Nederland- sche Reisvereeniging, mr. Van der Flier, is Zaterdagavond door den beer Pie- ters, leider van bet centraal bureau van die vereeniging te 's-Gravenhage, uit Lourdes bet volgende telegram ontvangen: Besloten, alleen met otis mede te nemen lijken, die ontwijfelbaar herkend zijn; de andere blijven in een voorloopigen graf kelder. Identificatie van de meesten door ons onmogelijk, tengevolge van de ver minkingen. Wij zullen alle gevonden voor werpen medenemen, indien men ons hier daartoe machtiging geeft. Nader -seint Havas eergisteren nog: Vanmiddag is het lijk van juffrouw W. Busscber opgehaald. Het werd door haar ouders, die uit Nederland waren overgekomen, herkend. Het lijk van den leider van het gezelschap is nog niet ge vonden. Deze zou een groot bedrag bij zich hebben gehad; daarom bewaakt de gendar merie de oevers nauwlettend. De opspo ringen worden voortgezet. Door den bliksem gedood. De gehuwde landbouwer J. v. G. is Zater dag onder Geldrop door den bliksem ge dood. Overreden. Zaterdagmiddag is in de Helmersstraat in Den Haag een 9-jarig meisje, M. S., van de Veenkade, onder een vrachtwagen van de firma Gebr. Geenen geraakt. Zij kreeg de achterwielen over het lijf en was on middellijk dood. Tusschen perron en treeplank. Te Delft is Zaterdagavond een juffrouw $p het station tusschen het perron en den «n beweging zijnden trein gevallen. Om ataar te bevrijden moest een stuk uit de >eeplank worden gezaagd. Ernstig aan de Geenen verwond en inwendig gekneusd •Werd zij naar het gasthuis vervoerd, waar 3ïj na eenige uren is overleden. Onvoorzichtig. De arbeider D. M. uit Apeldoorn, die op ^et hooiland werkzaam was en om zijn dorst te lesschen water heeft gedronken uit fcen sloot is in hoogst ernstigen toestand üaar het ziekenhuis overgebracht. Branden. Te Bergercompascuum is de woning be woond door J. Knorren tot den grond toe afgebrand. Zaterdagmiddag ontstond te Blarïcum ïrand in een huis bewoond door de ge- kinnen M. Raven, E. Krijnen, J. Roke- Ür&nd en L". Puyk. Het eerstgenoemde ge- San was niet verzekerd. Terugbetaald. Twee jaren geleden -werd in het St. Eli zabeth's gasthuis te Haarlem f 125 ont vreemd. Thans beeft de ad.-directricö een ïrief ontvangen', bevattende f 165, met de aiededeeling dat dit bedrag het <**x£v*eemde jeld uitmaakt, plus de rente! Een ongewone vangst. Het personeel van de firma Hugenholtz aan de Brinklaan te 'Apeldoorn ontdekte Zaterdagmorgen bij een der steenkolen^ loodsen een ouden volwassen vos, die zijn stoutmoedigheid om zich in het centrum >an het' dorp te wagen met den dood moest 5etalen. De royale Hollander. Het ..Hbld. v. Antwerpen" vertelt het Volgende vermakelijke voorval:" Ieder, die zich een air van vreemdeling ,*2 geven, kan het stadhuis van Brussel rSezoeken. op voorwaarde dat hij, vooraf gaandelijk een frank storte, ten behoeve ^an de staatskas. Tot hiertoe was dit al- 3jd gegaan, gekenmerkt door de grootste "Eentonigheideen Hollander is er dezer dagen in gelukt ietwat opgewektheid te Veroorzaken in die operatie. Royaal haalde meneer een nikkelstuk van 25 centiemen voor den dag en stak het vooruit om zijn ticket in ontvangst te nemen. Een frank, zei de bediende. Héwel, een frank. Ziehier, wedervoer onze Noorderbroeder, terug zijn nikkelstuk vooruitschuivend. Maar dat is geen frank, strubbelde de bediende tegen; ziet ge dat dan niet? En to.en kwam bet er uit. Zeker, zie ik dat. Maar men beeft me wijs gemaakt dat uw frank nog maar 25 centiemen waard is, daarom geef ik u 25 centiemen!!! 2" fT Ruiten). Berichten De overstroomingen in Britsch-lndië. 1 2.000 menscben dakloos. Volgens te Calcutta uit Burmah ontvan gen berichten, zijn aldaar 12.000 personen door de jongste overstrooming dakloos ge worden. De overheid voerziet in hun onderhoud. Het district Jegy staat 60 K.M. ver van 10 tot 25 voet onder water. Motorbooten, wel ke deze kleine zee overstaken, voeren zelfs over de spoorbaan, die 8 voet onder water staat. Ook het gerechtsgebouw van het dis trict is overstroomd. Groote voorraden levensmiddelen zijn verloren gegaan. Hevige overstrocmingen worden voorts gemeld, uit Mysore, waar geheele dorpen aan den linkeroever van de Ivaravannoer onder water staan. De Cauvery in de pro vincie Madras is eveneens buiten baar oevers getreden. Het water bereikte een hoegte, sedert de groote overstrooming in 1S92 onbekend. Het Exchange-persbureau deelt nog de volgende bijzonderheden mede: In de delta van Irrawaddy ligt 1000 ton ongepelde rijst in de pakhuizen te rotten. Men vreest, dat van den volgenden rijst oogst ongeveer 100.000 ton verloren zal gaan. Het verlies aan runderen, in den watervloed verdronken, is enorm. De boofdspoorlijn, van Bassein tot Rangoon, staat over een uitgestrektheid van 48 K.M. acht voet onder water. De typhoon te Hongkong. T a 1 r ij k e slachtoffers. De typhoon, die te Hongkong heeft ge woed, hield een uur aan. Aan de schepen op de reede is groote schade aangericht. Verscheidene schepen werden van het an ker geslagen en gaven noodsignalen. Een sleepboot beproefde een zinkende rivier- stoomboot te hulp te komen, maar had geen succes. De boot zonk met de opvaren den. Een deel der bemanning van de Britsohe duikboot werd gered door de bemanning van bet eveneens in nood verkeerend stoomschip „Ginyo Maru". Manmoedige pogingen, gedaan om de opvarenden van het stoomschip ..Loon- gaang" uit Indio-China te redden, bleven vruchteloos. De bemanning van het schip verdronk voor de oogen van de toegesnelde personen. Omtrent 't lot van de bemanning van de gezonken Engelscbe duikboot loopen de he chten uiteen. Terwijl in aansluiting op bovenstaand bericht nog nader uit Hong kong wordt gemeld, dat slechts een derde deel van de bemanning gered is, publiceert de Britscbe admiraliteit de mededeeling, dat de geheele bemanning gered kon wor den. Een kerkdak ingestort. 2 dooden, 30 gewonden. Te Navarredonda bij Salamanca werden twee personen gedood en dertig ernstig gewond, ten gevolge van het instorten van een kerkdak, waarop 86 personen een plaats haaden gezocht, ten einde de stie rengevechten te kunnen gadeslaan. Ernstig ongeluk op de Weichsel. 34 personen omgekomen. Vrijdag sloeg ten gevolge van een wind- hos op de Weichel nabij Duinow een boot om. De arbeiders, die zich er in bevonden, trachtten zich in een tweede boot te red den. Deze kon echter de belasting niet dragen en zond. Door den storm en het feit, dat het ongeluk ver van den oever plaats had, was het onmogelijk hulp te verleenen. Van de 37 man werden slechto drie kinderen gered. Ontploffingsramp in California*. - Tal van woningen door de vlammen bedreigd. Uit San Pedro (Californië) wordt ge meld Een ondergrondscbe tank met een inhoud van 500.000 vaten, welke het eigendom is van de General Petroleum Company, is ten gevolge van zelfontbranding ontploft. De ontploffing werd in de geheele stad ge voeld. Groote schade werd aangericht. Honderdduizenden personen, die in de na bijheid van de tank woonden, moesten de huizen verlaten, welke door de vlammen worden bedreigd. Groote boschbrand in Z.-Frankrijk. Drie personen omgekomen. Een hevige brand, welke in de boscbrijke streken van bet district Var bij de Zeé- alpen uitbrak en zich over vele duizenden hectaren land uitbreidde, bedreigde vele dorpen. Gedurende den geheelen Zaterdag en den daarop volgenden nac-bt op Zondag woedde de brand in eer. dennenbosch en bereikte zelfs vele gebouwen. De 32-jarige ccat£enoot& van den veld wachter Due en twee harer kinderen van zes en vier jaar werden door de vlammen gegrepen en kwamen jammerlijk om het leven. In den loop van den Zondagmorgen slaagde men er in, het vuur meester te worden'. Hevige storm in de Zwitsersche Alperi. Naar de correspondent te Genève van de „Times" meldt, is dezeT dagen, na een on gewoon heeten dag, een enorme Alpenstorm losgebroken in verschillende deelen van Zwitserland, speciaal in de districten Zürich, Luzem, Bazel en Brieg. De wind bereikte een snelheid van 10Ö K.M. per uur cn was zoo krachtig, dat buizen omver waaiden en boomen ontworteld. Een oogen blik vreesde men zelfs, dat bet dorpje Naters, bij den Simplonpas, geheel zou worden verwoest. Een bijzonderheid bij dezen orkaan was liet feit, dat er hoege naamd geen 'regen viel. Op den Visp-Zermatt-spoorweg slo^g een droge morainelawine een spoorbrug zoo volkomen weg, dat er geen spoor meer te bekennen is van bet ijzerwerk of het met selwerk. Het verkeer ondervond echter slechts een korte vertraging, daar onmid dellijk een tijdelijke hulpbrug werd ge maakt. Do groote hitte heeft echter een dus danige v schade aangericht op de alphen- weiden, dat bet vee naar lager gelegen streken moest worden vervoerd, daar bet in het bovengebergte geen voedsel meer vond. Toeristen onder sneeuw bedolven. Zaterdag is een gezelschap toeristen bij Saint Pierre d'Albigny onder neerstorten de sneeuw bedolven. Drie der toeristen kwamen jammerlijk om het leven. KERKNIEUWS Deken J. H. Smeele bediend. De zeereerw. heer J. H. Smeele, die bii- na 8i-jarige deken en pastoor van Hoorn, is Zaterdagmorgen uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der stervenden voor zien. Het vorig jaar is zijneerw. ook bediend, doch later weer zoover ongeknapt, dat hij dagelijks de H. Mis kon opdragen. Missiehuis St. Frariciscus Sclanus. Het Missiebuis „St. Franciscus Sola- nus", tot heden gevestigd to Baarlo (L.), is thans overgeplaatst naai- het voorma lig St. Aloysius-college, Oude Markt, Sit- tard. Het Missiehuis staat onder leiding der Paters Franciscanen. 14 September wordt aangevangen met bet derde leer jaar. Het aantal studenten bedraagt ruim honderd. Land- en Tuinbouw Veiling te Lis se op 17 utzer, onder Directie van 't H. B. G., Kring Lisse. E.V.T. Mon Tresor top f2.70, E.V.T. Fred. Moore top. f 3.50, E.V.T. Gele Prins top. f 2.50, E.V.T. Rose Grisdelin I f 2.10, E.V.T. Due de Berlin I f 2.30, E.V.T. Cbry solora top. f 2.60) E.V.T. Rose La Reine I f2.80, E.V.T. Couleur Cardinal I f5.10, E.V.T. Witte Due Max I f 2.60, E.V.T. Kei zerskroon I f 4.60, E.V.T. Princes Ma rianne I f 2.10, E.V.T. La Precieuss I f3.30, E.V.T. Cram. Brillant I f 1.60, E. V.T. Duchess'e de Parma I. f3.30, E.V.T. Scarlet Due I f 2.80, E.V.T. Artus I f 2, D. T. Murillo top. f 3.75, D.T. Gouromie d'Or I f 3.80, D.T. Vuurbaak top. f 5.60, D.T. Theeroos top. f 3.60, D.T. Schoonoord I f 3.80, Dw. Gustaaf Doré I f 2.30, D.v. Crepuscule top. f 2, Dw. Clara Butt top. f 2.60, Dw. Mad. Krelage I f 5.10, Br. Panorama top f3.50, Br. La Turenne I, f3.50, E.L.T. Mrs. Moon I f 5, E.L.T. Ca ledonia top. f 1.70, E.N. Glory of Leiden I f 4.70, KN. Sir Watkin top. f 7.40, E.N. Emperor I f 6.60, E.N. Poëticus Ornatus I f 2.60, E.N. Bic. Victoria I f 7.60, E.N. Ajax Princeps f 3.70, E.N. Golden Spur top. f 8.20, Glory of Sassenbeim I f 6.40, E.N. Bic. Empress I f 5.10, D.N. Von Sion I f 4.50, Nare. Poetaz Lourens Koster I f 6.80, Cr. Mont Blanc top. f 0.85, Cr. Geel I f 2.30, Cr. King of the "Whites I f 0.60, E.R. Lady Derby I f 14.10. Alles p. 100 stuks. Veilingkring Roelofarendsveen e. o. Bloepibollenveiling van 17 Augustus Sion f 560, Watkin f 7, Emperor f 5,40 f 7, Spr II f 4.20f 5, Ornatus f 2.30, Em press II f 4.30f 6, Princeps f 2.80f 4, Goldring f 3.30, Mad. d. Graaff, rond f 3.50 Sulfer Phoenix f 3.50f 5, Glory of Mun- di f 5.40, Barri f 4, Horsfuldi f f3 Glory of Leyden f4.80, Pride of Haarlem, klein f 2.10, Ophir Dor f 1.80, La Reine f-0.60 f 1.50, Verm. Brillant f 4.20—f 4.50, Goul. Cardinal f 4.50, Arleguin f 1.60, Grenaduc f 4.50, Gele Prins II f 1.60f 2, Willem III f 3.30, Jac. v. Beieren f 1.10, Artus f 2.20, Rose Luisante f 4.50, Gouden Kroon f 1.20, Rozenburg f 3.50, Rose Grisdelin II f 2.50, Gram Brillant f 1.80, William Copland kl. f 1.70, La Candeur kl. f 1.25, Rev. Ewbank kl. f 1.40, Murillo f 3.10, Chrysolora f 1.50, Mont Blanc f0,60fl, La Precieus© f 3.50, Gain thus kl. f 0,75, Engelsche Iris f 2.20. SPORT VOETBAL. NEDERLANDSCHE VOETBAL-BOND. De toer van Ajax en Blauw-Wit. Het Amsterdamscbe Ajax speelde op baar toer door Duitsckland gisteren een wedstrijd tegen Furt-Nürnberg comb. Al hoewel de Amsterdammers de Natris en Volkers weer in de gelederen hadden en de Boer zijn doel schitterend verdedigde moesten zij met 40 verliezen. De Duit- schers speelden in Corinthiansstijl een schitterenden wedstrijd. Blauw-Wit, dat zonder v. d. Kluft en v. Diermen tegen Wacker (Halle) speelde, bracht het er beter af. Voor de rust wa ren de Duitschers in de meerderheid en maakten zij een doelpunt. Toen Kouwen- berg had gelijk gemaakt was het gedaan. De Zeebra's wonnen tenslotte met 2—1. LEIDSCHE VOETBALBOND. 7 Seriewedstrijden. De eerste dag van de seriewedstrijden van den L. V. B. is bijzonder goed ge slaagd te noemen. Het was er gisteren den keelen dag druk op bet terrein van L.F.G. aan den Haag- weg. Voor de N.V.B.-afdeeiing was er slechts één wedstrijd, tusschen L.F.C. II en U.V. S. I., waarvan de uitslag een gelijk spel was. Na loting bleek de werkelijke N.V. B.'er de gelukkige. De overige wedstrijden alle, ook zelfs in algemeene trekken te bespreken zou te veel plaatsruimte vragen. Er was er niet één, die onbeslist bleef. Door de ongelijke verhouding der diverse clubs waarschijn lijk vielen er nog al kooge scores te boe ken. De hoogste waren 40 en 51. Ook „Leiden" neemt aan deze wedstrij den deel en het mag gezegd, dat deze eer ste dag niet onfortuinlijk begonnen is. Faalde het tweede elftal door van een lang niet makken tegenstander met 20 te verliezen, het feit, dat de stand met rust reeds zoodanig was, bewijst, dat de Leiden-spelers zich verder kranig hielden Over bet derde en vierde elftal kunnen we ten vollo tevreden zijn. Het derde toch won met niet minder 40 van R.G.L. II, bet vierde won van R.G.L. met 31. Dat geeft ongetwijfeld eenige hoop op goed succes en wanneer het eerste elftal, dat gisteren in den wedstrijd tegen Vios zich eenigszins ingewerkt beeft, zioh even eens van de beste zijde toont in de serie wedstrijden, kan de jonge Rooruschc ver eeniging wellicht weer mooie successen behalen. Voor de overige wedstrijden verwijzen we naar de Uitslagen. N.V.B.-afdeeiing. L.F.C. II—U.V.S. I 1 1—1 na loting gewonnen door U.V.S. L.V.B. Ie afd. D.L.V. I—U.V.S. III 1-0 D.V.S. I—R.C.L. I '4—2 Quick Boys I—L.F.C. III 0-1 L.V.B. 2o afd. D.V.S. II—L.V.V. I 0—2 Leiden 11L. Boys I 0—2 S.N.H.D. I-U.V.S. IV 5-1 L.V.B. 3o afd. L.Boys n—L.F.C. V •2—4 D.V.S. IllQuick Boys II 0-4 Leiden IIIR.G.L. II 4-0 L.V.B. 4e afd. R.G.L. IH—Leidon IV 1—3 Quick Boys IIIL. Boys III 3-0 DIOC. HAARL. BOND. Leiden 1—Vios 7—4. De kampioenen van de tweede klasse D en E van den Dioc. Haarl. Bond speelden gisteren op bet terrein van Leiden aan den Haagschen straatweg een vriendschappe- lijken wedstrijd, waarvan de opbrengst was ten bato van Herwonnen Levenskracht Hei was een geanimeerd partijtje, waarover nu niet zoo heel veel valt te zeg gen, aangezien beide clubs nogal gehandi capt in liet veld kwamen. Vios verscheen n.l. met 0 man, terwijl Leiden voor den keeper een plaatsvervanger bad. Deze v-bit-? echter zijn taak heel goed, doch wijl bij onwel werd. moest hij na de rust vervangen worden. Dit bleek nu juist niet erg gunstig. Met rust n.l, bad Leiden de leidïr.i? met 3—0, waarvoor Toon Goddijn en v. Dijk hadden gezorgd. Na dn thee, toen Vios ook den tienden man erbij had, wist het spoedig twee doelpunten te ma ken, terwijl Toon Goddijn er eveneens twee aan toevoegde voor Leiden. Het was toen 52, maar Vios profiteerde van den niet voor zijn taak berekenden keeper én voerde den stand op tot 54. Do aanvoer der van Leiden zette toen den „echten" Leidschen keeper, die in bet veld meespeel de onder de lat en deze deed zich als al tijd weer van de beste zijde kennen. Hij hield zijn doel verder schoon, doch de Leidsche voorhoede bleef actief en nadat Toon Goddijn er 64 van bad gemaakt, sloot van Dijk de score met een harden schuiver in den rechterhoek, zoodat Leiden ten slotte won met 7—4. De productiviteit van de voorhoede van Leiden in het bij zonder van Toon Goddijn is hieruit weer goed gebleken. S.M.C.—Zwaluwen I. Na een rustperiode van ongeveer 2 maan den heeft S.M.G. gisteren haar speelseizoen wederom geopend met een wedstrijd tegen de Haarlemsche Zwaluwen. Aanvankelijk zou deze wedstrijd te half drie beginnen. Doch door laksheid van eenige "Warmon- ders werd eerst te drie uur opgesteld. Er moet beter op tijd begonnen worden wil men publiek trekken. Als dan begonnen wordt zien we S.M.G. met een heel nieuwe opstelling alsmede .een viertal invallers. Gedurende het eerste half uur echter wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op, totdat F. Koppers een kans, door Hulst geschept, benut. 'Na de rust is S.M.G. sterker, wat al spoedig door een mooi doelpunt van Lampo wordt uitgedrukt. Ongeveer 10 minuten voor het einde maakt invaller v. Egmond er 30 van en dachten we met dezen stand te zien eindigen, doch twee minuten voor tijd maken de Zwaluwen een tegenpunt. Yan S.M.G.'s nieuwe opstelling kon Homan ons beter bekoren dan Haver, die ook niet slecht was. Opvallend was wel hot goede spel, wat een bewijs is, dat dezen zomer getraind is. Evenwel niet zonder roden opperden wij do vraag: „Moet dit elftal in de Federatie gaan spelen?" Dan gaat bet zeker niet goed. Wel, wanneer goed opge komen wordt en niet geregeld met inval lers gespeeld. Wij zullen zien. GYMNASTIEK. ''y ff Turndag van Hoü-Vasf. Den lsten September a.s. herdenkt de gymnastiekvereniging Hou Vast te Al phen a. d. Rijn baar 20-jarig bestaan. Dit feit is Zaterdag reeds herdacht door bet houden van een Turndag op het A.V.V.-terrein, welke behoudens het min der gunstige weer bij den aanvang der wedstrijden goed geslaagd mag heeten. De deelname toch was zeker goed te noemen. Van do zestien inschrijvende vcreonK' gen, was er slechts één, n.l. D.O S Schoonhoven, wegens het ongunstige yt niet opgekomen. De deel nomen do vereen i gin gen waren Bato, Woerden; D.O.K., Reeuwijk; Excel sior, Gouda; Hercules, Bodegraven; Hoi Vast, Boskoop; Thor, Bergambacht; T.Oo' S., Waddingsveen; U.D.I., ZtVammerdain W.I.K., Meyc-BodegravenWilskracht Alphen aan den Rijn; Alphensche Gvd- nastiekscliool, Alphen a. d. Rijn; Brünhi} de, Leiden; Donar, Leiden; Krachtsnon Gouda; S.S.S., Stolwijk. Hoofdleider van den Turndag was dj beer S. J. Koopmans, leeraar M.O. te Lei den, terwijl mede leden van do Technisch Commissie waren de heeren W. L. IW en M. P. Bakker uit Leiden en C. M. Loih der uit Zwammerdam. Het programma werd begonnen met eei gymnastiek driekamp voor turners le, 3, en 3e graad en een gymnastiek tweskaij voor turnsters le en 2e graad. Do afwerking van dit zeer zeker n# onbelangrijke deel van het programm, duurde van twaalf uur tot kwart voordi» Do middaguitvoering begon rnet een oj tocht door de straten van Alphen, die oc geveer drie kwartier duurde. Na aankomst op het terrein werd erea vaandeldefilé gehouden, waarna do ve: schillende nummers vlot achter eikand! afgehandeld werden. De belangstelling van het publiek in verschillende oefeningen was zeker got te noemen, vooral was dit merkbaar i de vrije oefeningen voor turners en turc sters en het toestelturner. Niet minds was dit echter het geval, waar de gymnas tiek overging naar de athletiek en wa» Donar uit-Leiden fraaie successen wist] behalen. Het geheel mag zeker een groot succ genoemd worden voor Hoü-Vast. De volledige uitslagen luiden: 1. Gymnastiek Driekam le afd. le graad heeren (max. 120 p ie pr. „Donar", Leiden, 97 p.; 2e „Her Vast", Boskoop 855 p.; 3c „T.O.O.S.", Wi dingxveen 825 p. lo afd. 2e graad heeren: le pr. Krac! sport, Gouda 90 p.; 2e Douar, Leiden I p.; 3g D.O.K. Reeuwijk 87 p. le afd. 8e graad heeren: le pr. Kracl sport, Gouda 825 p.; 2o Donar. Leiden p.: 3e Hercules, Bodegraven 77 p. 2. Gymnastiek tweekam Turnsters le graad (80 max.): le Brunhilde, Leiden 695 p.; 2e Excels if Gouda 615 p.; 3e Hercules, Bodegrat 555 p. Turnsters 2e graad: le pr. Brunhili Leiden 595 p. 2o Excelsior, Gouda 55i| 3o Hercules, Bodegraven 54 p. Estafetteloop 4X100 ,M le pr. Dona? I, Leiden 50 sec.: 2e if nar II. Leiden 53 sec.; 3e Hou Vast, koop 531/5 sec.; 4e Hercules, Bodegrai 54 2/5 sec. Optocht (maximum. 30 p.): le Krachtsport, Gouda 20 p.; 2e T.H.O Berg-Ambacht 205 p., 3e Hou Vast, B koop 20% p.; 4e T.O.O.S., .Waddinyxvi 19^» p. 4 00 M. snel loop: le pr. L. Pf Donar, Leiden, in 60 3/5 sec Do prijs voor de verslkoraende ver?? gir.g vie! ten deel aan T.H.O R. uit Be: ambacht. liet turnfeest werd be.doten met f feestavond in het Nutsgebouw, alwaar prijzen door den eere-voorz., den h1 L. v. Dien, werden uitgereikt. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Hogenes te Alphen a. d. Rijnjf mr. A. J. Sormani. L. Barzilay te Voorschoten; mr. P. E. Briët. L. G. Kuyper te Leiden; cur. mr. C. van der Lip. ALLERLEI Fotografeeren bij lamplicht. Fotografen van de Illustration hei een methode uitgevonden om te -foto] feeren bij lamplicht zonder kunstlicht. Voor fotografen, die deze methode zouden willen beproeven, geeft de het volgende recept. Men heeft noodif volgende drie oplossingen: (A.) Pinavc 1 gram op 1 liter alcohol (gehalte 90 p1- r, (B,) pinacliroom 0.05 gr. op 1 liter ale J Deze drie oplossingen worden dan volgt gemengd. Men neemt 100 cub. van A., 100 van B. en 47 van C. en 1 I deze bijeen tot een mengsel, dat wij B af len noemen. Hiervan worden 40 kub. |t vermengd met 60 cub. c.M. alcohol - noemen wij E. Vervolgens bereidt men (in de dor. kamer) het volgende drankje: gei water 92 c.M., ammoniok (22o) S c. chloorzilver 0.2 gram. Dit noemen er en het eindproduct (G.) wordt verb t door menging van 10 c.M. van E., 1" Èr van F., en 80 c. c.M. alcohol (van 225 jr cent). De oplossingen F. en G. moeti jr het donker worden bewaard. De plaat wordt, onder voortik schommelen gedurende vijf minuten i> lossing G. gebafid. Daarna moet alk klevende vloeistof volledig verwijderd den (de uitvinders gebruikten da: een centrifuge) en de plaat zoo snel' lijk in een droogkast worden gedroo; Tijdens de geheele bewerking en' bij de ontwikkeling moet men bed; B dat de plaat gevoelig voor rood licht 1 worden. Daarom moet men de donke Jf merlamp met eenige lagen groen papier omwinden en bij de ontwik de plaat eerst baden in de over.' j krijgbare oplossing van pbenos-afrar en pinakryptol. Dan is de plaat haast d voelig meer en kan men bij de f roode, of zelfs bij een gele lamp

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4