Land- en Tuinbouw Goudsche Land- en Tuinbouw tentoonstelling. Nu de inschrijvingen voor de groote tentoonstelling gesloten zijn, blijkt welk een veelzijdig karakter de te exposeeren artikelen dragen. Natuurlijk is van den kant der veevoederfabrieken de grootste deelname. De meest bekende firma's op dit gebied uit ons land zijn dan ook ver tegenwoordigd. Van de 40 standhouders, die ingeschreven zijn, zullen er ongeveer 15 met veevoeder exposeeren, zoowel voe der voor runderen, paarden, varkens als pluimvee. Daarnaast is er een belangrijk aantal inzendingen op het gbied van land- bouw-machinerieën en werktuigen in den ruimsten zin. Ook exposeeren verschil lende uitgevers bladen en uitgaven op bet gebied van land- en tuinbouw en vee teelt. Er zal een groote broedmachine, een kunstmoeder voor 400 kuikens worden gedemonstreerd. Reclame-stands zullen niet ontbreken; kasregisters, sigaretten, automobielen, wijnen enz. enz. bieden naast de produc ten op het gebied van land- en tuinbouw en veeteelt een aangename afwisseling. Kaas- en melkproducten vormen echter de hoofdschotel van deze tentoonstelling. Op de terreinen worden een paar flinke restaurants ingericht met gezellige zitjes. Voor aangename ontspanning en vermaak wordt gezorgd. De bloemenkweekers uit Boskoop, Aals meer en Gouda, die op de Goudsche land en tuinbouwtentoonstelling zullen uitkomen hebben in hun laatste bijeenkomst, die Dinsdag te Boskoop onder leiding van den heer J. H. van Straaten van Nes met het tentoonstellingsbestuur gehouden is, be sloten, de in het voorjaar gedane inschrij vingen niet alleen gestand te doen, maar ook nog belangrijk uit te breiden. De aanleg zoowel in het bloemenhuis als op de terreinen is reeds gereed en binnen enkele dagen zullen Flora's kinderen wor den geplant. Land- en Tuinbouwwintercursussen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan de Gemeentebesturen in die provincie medegedeeld, dat in de jongst gehouden sitting der Staten van dit Gewest bij het onderzoek der begrooting in de afdeel in- gen de klacht is geuit, dat sommige Ge meentebesturen weigerden lokaliteit af te staan ook tegen vergoeding voor bet houden van land- of tuinbouwwintercursus sen, waarin gemis werd gezien van vol doende waardeering van dezen tak van onderwijs. De exploitatiekosten van deze cursussen worden grootendeels gedekt door subsidies van Rijk en provincie. Deze subsidies strekken echter niet ten behoeve "van de lokalen. De subsidie-regelingen gaan uit van bet beginsel, dat ter plaatse zelve voor de noodige lokaliteit wordt ge; zorgd. Overtuigd van het nut, dat de hierbe- doelde cursussen voor de land- en tuin- bouwende bevolking dier provincie afwer pen, verzoeken Ged. Staten aan den Ge meentebesturen bun medewerking te willen verleenien voor bet verkrijgen van geschik te lokalen voor bet elementaire land- en tuinbouwonderwijB, wanneer die medewer king gevraagd wordt. Gemengde Berichten. Een s'/uw oplichter. Over de oplichterij, door den 31-jarigen kantoorbediende ten nadeele van de Ghr. Zeeliedenbond verricht, kan nog het vol gende worden gemeld. De oplichter had daartoe een vernuftig plan in elkaar gezet. Hij belde 8 of 9 Augustus j.l. een pensionhoudster op, zich noemende notaris Van der Stuit uit Leiden en vroeg of zij tegen 1 October ■een paar kamers voor hem wilde reser ve eren. Zij gang daarop in en nu vroeg 'de pseudo-notaris haar, of hij nu reeds een brief mocht laten bezorgen, waarte gen zij geen bezwaar had. Den volgenden dag belde hij w^or op en vroeg de pen sionhoudster een voor hem gekomen brief open te maken. Zij zou' daarin twee enve loppen vinden gemerkt I en II. Deze en veloppen behoefde zij slechts af te geven aan twee jongens die zich dien ochtend «ouden aanmelden aan het pension. Zij opende wel de brief, maar omdat de zaak baar wat verdacht voorkwam, gaf zij de brieven niet af aan de jongens die zich /werkelijk kwamen melden. De jongens kwamen nit Botterdam, zich melden voor iwerk dat te vinden zou zijn bij den „no taris" volgens diens opgave aan de Rot- terdamscho arbeidsbeurs. Zij vonden me neer niet thuis en konden onverrichter zake terugkeer en. De kameTverhuurster opende op advies van een kennis de twee enveloppen en vond in ieder een briefje aan de jongens gericht, dat de „notaris" belaas uitstedig was, maar dat hij later zorgen zou. dat zij te werk gesteld zouden worden. Meteen werd verzocht of zij even «en spoedboodschap wilden verrichten en (wél, of zij ingesloten chèque wilden in- (wi'sselen, het geld in een mede-ingesloten enveloppe steken en deze bezorgen aan «en daarop getypt adres. De eene chèque was f 2000 en de andere f 1400 groot. Het bedrag van de eene moest bezorgd wor den in een pension aan de Groot-Herlo- ginnelaan en de andere aan een ander pension aan diezelfde laan. Daar had hij, hetzelfde telefonische spelletje uitgehaald, zich respectievelijk noemende mr. D. uit leiden en notaris Van Magen te Deiden. Hij had op 100 M. afstand van de wo= Ding van de eerstgenoemde pensionhoud ster op den loer gestaan om te zien of de jongens in de richting van het postkan toor gingen en begreep dus dadelijk dat Öe boel mis liep. Toen is bij dadelijk naar bet kantoor van den Christelijken Zeelie-- •denbond gegaan en heeft daar een nieuwe chèque geschreven cn deze zelf geïnd aan bet postkantoor Badhuisstraat. Hij had zich volgens ooggetuigen, die hem na de arrestatie herkenden, gebrek kig vermomd aan het postkantoor. Hij droeg een pet diep over de oogen getrok ken, een blauw© bril en bad een valsch snorretje aan. Donderdagavond werd de politie in kennis gesteld met deze vreemde zaak. Donderdagmiddag had de oplichter nog kans gezien in deze vermomming f 3300 op te nemen. De politie begaf zich dade lijk naar het kantoor van den Ghriste- üijken Zeeliedenkond, waar men nog van (niets wist. Het chequeboekje werd nage lkeken en spoedig bleek, terwijl slechts (cbèques gemist werden, terwijl slechts •twee teruggevonden waren in die brieven. Daardoor werd begrepen, dat de oplich ter er nog een in zijn bezit moest hebben. De politie kon dadelijk constateeren aan "een defect aan een der letters der schrijf machine, dat de brieven van den pseudo- hotaris getikt waren met de machine van den Christelijken Zeeliedenbond. Aan de •onderteekening viel te constateeren, dat Oen op 15 Juli j.l. ontslagen bediende de 'schrijver dier brieven moest zijn. Vrijdagavond werd hij gearresteerd in teijn woning. Niets werd op hem bevon den en hij ontkende hardnekkig. Nie mand bad hein gezien zonder vermom ming, het viel dus zeer moeilijk het be wijs vast te stellen. Ten slotte viel hij Za terdagavond door de mand en bekende de geheele zaak in scène gezet to hebben. (Voorts bekende hij, dat het geld geborgen Was bij een familie aan het Stations plein. Dozo personen, die den oplichter 'kenden, bleken geheel te goeder trouw te (zijn. Zij hadden van hem een handkof fertje in bewaring genomen, dat door de politie in beslag werd genomen. In het koffertje werd f 2980 en twee gouden Armbanden ter waarde van f 140 gevon den. Het overige geld had hij uitgegeven Pm schulden ai te betalen. Ongeluk op den Dam. Maandag werd op het Midden-Damter- rein te Amsterdam een aanvang gemaakt met het heiwerk voor de tribune, die daar met het oog op de jubileumfeesten zal worden opgericht. Dinsdagmiddag om streeks kwart voor drie is deze heistelling omgevallen. Het personeel was bezig met bet verplaatsen der geleiders dat zijn de palen waarlangs het blok glijdt toen eensklaps een tuipaal, die vlak achter den hoek der schutting aan de zijde van den Dam geplaatst was, nit den grond schoot. Aan dezen tuipaal was eeji der touwen be vestigd, die de heistelling aan vier zijden in evenwicht houden. Het gevolg was, dat dat stelling, die natuurlijk het blok in top had, naar den tegenovergestelden kant om sloeg. Het tragische van het geval is, dat een grondwerker, de 60-jarige Smit, wonende van Hogendorpplein, die zonder werk zijnde naar het verplaatsen stond, te kijken door den top der stelling werd getroffen. Hij kreeg een hersenschudding, een hoofd wonde en een fractuur aan het linkerheen Dat het juist hem moest treffen, doet des te treuriger aan als men bedenkt, dat Smit met het oog op het immer gevaarlijke ver stellen ongeveer twintig kleine kinderen, die door de schutting naar het werk keken had weggejaagd. Per autobrancard van den Geneeskundi gen Dienst werd hij naar het Binnengast huis vervoerd. Zijn toestand moet zeer ernstig zijn. Andere persoonlijke ongeluk ken hadden gelukkig niet plaats. Nader vernemen wij, dat het slachtoffer in het Binnengasthuis aan de opgeloopen verwondingen is overleden. Verdronken. Men meldt ons: Te Dreumel bij Tiel is hef elfjarig zoon tje van H. G. bij het baden in de "Waal verdronken. Ernstig ongeluk bij het dorschen. Te Westerlee werden gisterenmiddag bij het electrisch dorschen bij den landbouwer D. Vinkers de arbeiders nit Winschoten T. Nuningo, R. Schuur en Skating ernstig verwond en werd Jan Egges gedood. Brand. Men meldt ons: Te Wamel bij Tiel is de boerderij vanR. M. door onbekende oorzaak afgebrand. Het huisraad ging bijna geheel verloren, met groote voorra-den hooi, gerst en erw ten en eenige varkens. Onweer. Een ongekend langdurig en zwaar onweer heeft gisterenmorgen de" Boven-Betuwe ge teisterd. Tegen halfelf aangevangen, was het ergste pas tegen half één voorbij, in dien tijd was het hemelvuur om zoo te zeg gen niet van de lucht. In verschillende wei den is ves doodgeslagen, hier en daar zijn boomen getroffen en vernield. Te Eist sloeg de bliksem in een hofstede"; de bewoner werd tweemaal tegen den grond geslagen; toen hij weer bij kwam', stond de geheele behuizing in lichtelaaie. Niets kon ër worden gered, hooi- en graanoogst gingen mede verloren, evenals een honderd tal kippen, een hond en vijf zware var kens. Terzelfdertijd ontstond door den bliksem in en andere dorpswijk aldaar brand. Ook hieruit kon nagenoeg niets worden gered, doch het mocht de brandweer gelukken be lendende perceelen gespaard te houden, waartoe de hevige regenval niet weinig bijdroeg. Van verschillende andere plaatsen in" de Betuwe bericht men van brandén tengevol ge van dit onweer. ü1 Spelen met lucifers. r~"~. Te Enschede is gisteren een rierjang^on- gentje, dat spelende met lucifers brand wonden had opgeloopen, aan de gevolgen overleden'. i, Diefstal in badkoetsen. Woensdagmiddag tegen 1 uur is op bet terrein van de Mij. Zeebad Scheveningen aangehouden de 35-jarige handelsreiziger S. uit Alkmaar, die zich zou hebben schul dig gemaakt aan diefstal van 10 bankbil- jetten van f 10 uit een badkoets. Reeds een maand lang waren twee re chercheurs daar gedetacheerd om de her haalde malen voorkomende diefstallen te gen te gaan. Zij waren er tot nog toe niet in geslaagd een dader te pakken te krij gen. Dit was dan ook zeer moeilijk omdat het vaak voorkomt, dat iemand de bad koets van een kennis inloopt om dezen te spreken, zonder dat steeds aan misdrijf kan worden gedacht. Een badknecht vestigde de aandacht op den aangehoudene, die op het strand lag op het terrein van de zonnebaden. Plotse ling stond bij op en ging bij in een koets van de zeebaden. Toen hij terug kwam hield een der rechercheurs hem aan. Hij beweerde dat dit zijn koets was en wierp ten bewijze daarvan een ring van zijn vin ger op het tafeltje. De' rechercheur ver trouwde het zaakje niet, temeer' daar er een bankbiljet uit den broekzak van S. viel Hij fouilleerde hem en vond spoedig de andere biljetten. Dadelijk werd een huis zoeking in diens woning in'Alkmaar gehou den. Daar werden in een lade van het schrijfbureau vier ledige portefeuilles ge vonden. Om half een ongeveer werd S. aangehou den en om 1 uur deed de heer R. V. uit de Gentsche Straat aangifte, dat uit zijn bad koets van de Mij. Zeebad gestolen was een portemonnaie inhoudende f 10. een stoom- tramkaart S.S. en een Lipssleutel. De 10 biljetten van f 10, door S. gesto len, behoorden toe aan mr. C. van W. van de Juliana van Stolberglaan te 's-Graven- hage/ De roofmoorden te Ubachsberg en Hoensbroek. Door den Officier van Justitie bij de Rechtbank te Maastricht wordt een bedrag van f 250 beschikbaar gesteld, voor dengene die een aanwijzing kan geven 'betreffende bovengenóemde moorden, welke aanleiding kan geven totaanhouding en bestraffing van de daders. Deze twee moorden zijn vermoedelijk door dezelfde personen gepleegd. Duitsche diefjes. Door een rijksveldwachter werden te Sittard gearresteerd twee 14-jarige Duit- schers uit Alsdorf die bij den winkelier op den Steenweg de lade hadden gelicht. Het zelfde tweetal maakte zich ook schuldig aan diefstal van een onderdeel van een motorrijwiel terwijl een hunner gesigna leerd stnnd wegens diefstal van een rij wiel te Maastricht- Een goede belopiing. Een inwoner van Zandvoort, die een por tefeuille met een inhoud van f 100 aan gelds waarde en nog eenige papieren gevonden had, kreeg van den veriiezer als belooning vcor zijn eerlijkheid f 50. STADSNIEUWS Volksbond-nieuws. Wederom zal er een goedkoope trein naar Nijmegen gaan, en, gezien het suc ces van de voorgaande reizen, zal ook wederom de Volksbond trachten voor dezen reis (22 Augustus) een groot aantal kaar ten ter beschikking te krijgen, wat zeker ook wel weer gelukken zal Van verschillende zijden worden er aan merkingen op gemaakt, dat, ofschoon er aan het station geen kaarten verkrijgbaar zijn, de R.-K. Volksbond er wel over kan beschikken en men vindt zulks zelfs zeer onbillijk. Doch onbilijk is. dat men over iets oor deelt, waar men niets van weet. Wat is 't geval? Voor dezen goedkoopen trein was, vooral hier in Leiden, weinig animo, zoolang de R.-K. Volksbond er niet over geschreven had; van daar dat zoo weinig kaarten ter beschikking waren ge steld en ook de R.-K. Volksbond had geen kaarten kunnen krijgen hier aan het sta tion. doch heeft deze gevraagd aan de di rectie te Utrecht, die, gezien de groote aanvrage, toen de trein uitbreidde en kaarten ter beschikking stelde van den aanvrager. Doch dat had toch ook ieder ander kunnen doen. Nader verzoekt men ons nog het volgen de mede te deelen niet voor den trein, die Woensdag 22 Aug. doch voor den trein, die op Donderdag 23 Aug. gaat kan de R.-K. Volksbond wederom kaarten krijgen. Zij, die van deze reisgelegenheid wen- schen gebruik te maken, moeten zich spoe dig opgeven. Bijzonder leerzaam was voorzeker het bezoek aan den „Hortus", georganiseerd door de Commissie Kunst en Wetenschap voor 't Volk. Onder leiding van den heer Zwart werden verschillende kassen bezocht, werd uitleg gegeven van namen en leefwij zen der planten,' van het land waarin zij groeien, en him nut voor mensch en dier. Zoo heeft men genoten van het vele be zienswaardige en zoo interessant was de ■verklaring, dat, toen de tijd van vertrek was aangebroken, men besloot, Zaterdag a.s. terug te keeren om het overige van den „Hortus" te bezichtigen en zich te doen verklaren. De heer Zwart was zoo welwil lend om ook dan het gezelschap van voor lichting te willen dienen. De heer A. Barendse, alhier, legde Dinsdag te 's-Gravenbage met goed gevolg examen af ter verkrijging van de Hoofd akte. De Universiteit alhier ïs 'door de Dep. van Buitenl. Zaken en Koloniën aange wezen als die, waar eventueele candidaten Voor de functie van Nederlandsche Con sul te Djeddah' zich" gedurende 2_ jaar zullen hebben Je bekwamen in het 'Ara bisch. De overkolking van het Levendaal, hoewel voor een groot deel nog door de hocge schuttingen aan het gezicht ont trokken, is dezer dageni voltooid, terwijl thans het bovendek is geasphalteerd. Dinsdagmorgen/ is een aanvang gemaakt met het amoveereni der benoodigde pan den aan den Hoogewoerd, nadat sinds eenige dageni tevens was begonnen met het afbreken van de grachtmuren aan de O. eni W. zijde van het Steenschuur, en! het veranderen van de Hoogewoerdsbrug. Overigens begint de omgeving van het complex SteenschuurLevendaal meer en meer het beeld te vertoonen van een groot uitbreidingswerk, waarvan het aanschou wen in dezen tijd van algemeen© slapte weldadig aandoet. Een techniker was Dinsdagavond, na beëindiging van zijn werkzaamheden, in een werkplaats op de Mare bezig zijn handen te wasschen met behulp van ben zine. Zonder dat hij het bemerkte, kwam hij te dicht in de nabijheid van een bran dend gaspit je, waardoor de benzine, waar- Van ook een boeveelheid op de toonbank aanwezig was, in brand geraakte. De betrokkene bleek zich niet ernstig te hebben bezeerd, terwijl voor 't overige geen brand ontstond. Een 3-jarig meisje werd Dinsdagmid dag in de Lombokstraat aangereden door een achteruitrijdende auto. Het meisje, dat naar het zich aanvankelijk liet aan zien, nogal ernstige kwetsuren had beko men, werd naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Bij nader onderzoek bleek echter, dat de kwetsuren gelukkig van niet zoo'n ernstigen aard waren, als eerst werd gedacht. Op den beruchten Rijnsburgerweg deed zich Dinsdagmiddag weer een geval voor, dat voor de betrokkenen wellicht aanlei ding kan geven om in het vervolg wat meer bet verantwoordelij ksgevoel te laten spreken. Er werd n.l. weer bij de politie over ge klaagd, dat op het oogenblik, dat eenige passagiers de electriscbe tram verlieten, daar een autobestuurder in snelle vaart voorbijreed, hetgelen ernstige gevolgen had kunnen hebben. Daar het niet voor de eerste maal is, dat de politie in een dergelijk voorval werd gemoeid, meende zij thans, ter waar schuwing voor anderen, proces-verbaal te moeten opmaken wegens zoodanig rijden op den openb. weg, waarmede het ver keer in onveiligheid wordt gebracht. SPORT VOETBAL. Om den Zilveren Bal. De Zilveren Voetbal-Commissie heeft be sloten in elk geval indien de wedstrijden om den Zilveren Bal dit jaar althans ge houden worden deze te doen plaats heb ben, zooals steeds, onder de reglementen van den Nederlandsche Voetbalbond, zoo dat iri geen geval vereenigingen, die uit. den N. V. B. treden, aan de wedstrijden kunnen deelnemen. Wanneer op de buitengewone algemeene vergadering van den N. V. B., die 26 dezer gehouden wordt, een soort van compromis tot stand komt, zal do Zilveren Voetbal commissie dezen zilveren bal op twee na der vast te stellen Zondagen in September doen verspelen tusschen de vier meest ge rechtigde vereenigingen, met name H. B. S., Quick, Willem II en Sparta. De win naar van den eindstrijd krijgt dan den bal in definitief bezit. Bij deze vier veree nigingen is Sparta opgenomen, omdat alhoewel deze vereen, evenveel keeren den Zilveren Bal gewonnen heeft als H. V. V„ Sparta virmaal den eindstrijd bereikt heeft Mocht er op de buitengewone algemeene vergadering van den N. V. B. ge«n over eenstemming bereikt worden met de Wes telijke Eerste Klassers, dan zullen de wed strijden in geen geval in September wor den gehouden. De Zilveren Voetbal-Com missie zal dan nog nader een beslissing nemen. De Zilveren Voetbal-Commissie bereidt plannen voor om deze sericwedstrijden, zij het in anderen vorm, ook in de toekomst te waarborgen. strijden; 2o. wijziging van het stemrect in dier voege, dat aan de eerste-klasser. een gelijk percentage van de stemme wordt toegekend als aan de niet-eerslj klassers nl. beiden 40 pCt. en de overk 20 pCt aan bet bestuur en de vertegen woordigers van de plaatselijke bonden. KORFBAL. Zilveren Wisselbeker. „De Telegraaf" beeft den N. K. B. bijzonder fraaien zilveren beker geschot ken als wisselprijs voor den pas ings stelden jaarlijkschen officieelen Korfbi wedstrijd BelgiëHolland, die 26 Au) voor de eerste maal en wel te Antwerp? wordt gespeeld. WATERPOLO. De wedstrijd HollandBelgië. Vóór den aanvang van den waterpok wedstrijd HollandBelgië, welke 26 Au; te Gouda gehouden wordt, zullen de voi génde Nederlandsche zwemkampioe» schappen verwerkt worden: 100 M..boi? zwemmen, vrije slag, dames; 200 6choolslagzwemmen heeren; 200 M. scho slagzwemmen dames; 400 (M. rugzweu men heeren; 400 M. rugzwemmen damp estafette 4 X 50 M., wisselslag, dames; g-, kleed popduiken dames. Verder zullen ut plaats vinden een internationale estafetl' wedstrijd, 5 X 50 M., heeren; een demo: stratie schoonspringen door daartoe do den Ned. Zwembond uitgenoodigde spri gers en springsters en een waterpoloni monstratie voor dames. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Ver. „Swifi' Door bet te laat verzenden der drc werken naar de zustervereenigingen, besloten de inschrijving tot deelname u de ballonvossenjacht open te stellen 's middags 4 uur op het terrein. Zie verdere mededeelingen op j reclamebiljetten. POSTDUIVEN. „De snelvlucht". Men meldt ons uit Bodegraven: Uitslag der gehouden wedvlucht var Postduivenvereeniging „De snelvlucht" Nieuwerkerk metjonge en oude duin Duiven los 8 uur. Eerste duif 8.18.4, la ste duif 8.45.35 uur. Ie, 3e en 5e prijs Cremer en Co., 2e, 11e en 22e prijs F. Staalduinen; 4e, 7e, 8e, 25e en 26e pr G. Kroon; 6e prijs Y. Baalde; 9e, 14e, 1 en 18e prijs W. v. Ingen; 10, 12e, 16e 17e prijs J. v. Dam; 19e W. Wolswi 20e en 23e prijs A. v. Drimmelen; 13e Voordauw; 21e prijs J. Eijlstra; 24e p: M. v. d. Have. LUCHTVAART Vliegongeluk te Vauviile. Gisteren had te Vauviile een errs! vliegongeluk plaats. De aviateur Herm dinger trachtte met een motorloos vli tuig een zeilvlucht te maken, waarbij 1 een val deed en gedood werd. Het vliegongeluk is te wijten aan 1 breken van een der vleugels van het vli tuig. De zeilvluchten, die reeds de gehe week duren, schenen aanvankelijk mislukken door windstilte. Gisteren stc er echter wat meer wind, waarvan merdingen wilde profiteeren voor 1 invliegen van zijn toestel, met het r« gemelde noodlottige gevolg. Buitenl. Berichten Een mijnramp. 135 man bedolven. Uit Kemmerer (Wyomingé wordt geme Ten gevolge van een ontploffing in kolenmijn zijn 135 man bedolven. Na ontploffing steeg bet water in de z snel. Wellicht dat 29 man zullen wor gered. De redders telden 70 lijken op! weg door de mijngangen. Nader wordt gemeld: Van de 138 mijnwerkers, die bij de ploffing werden bedolven, zijn slechts levend begraven. Men vreest dat de ren zijn omgekomen. Vloedgolven op de Koreaansche klist Meer dan 1000 dooden. Volgens een Reut er-telegram uit 8 heeft een noodlottige ramp de Noord» kust van Korea geteisterd. Vloedgolven hebben honderden verwoest en meegesleurd. Naar wordt gemeld, zouden meer duizend levens verloren zijn gegaan. Schip op een rots geloopen. Twee booten met passagi' zoek. Het s.s. „Princess Eria" met 217 p giers aan boord, van Southampton St. Malo, is Dinsdagmorgen vroeg bij ken mist ten Z.O. van Jersey op de rr van Minquiers geloopen. Het werd i zaam geacht, de booten te strijken, van er twee, met passagiers gevuld, schip verlaten. Later kwam het schil wassend getij weer vlot; het was inf met geringe lekkage St. Malo te befi De twee booten zijn evenwel nog nic vonden. Elk er van kan 30 passagio vatten en derhalve wordt aangenomen er 60 vermist worden. De reddingsbff sleepbooten uit Jersey zoeken er haa' „Southern Railway' Oy" de eigenares het schip, is niet beducht voor de veilï der booten wegens de buitengewoon - zee. Tribune ingestort bij een stierengevi Te Fourques (in de Oostelijke Pyw® Fransch gebied) is tijdens een stier vecht een tribune ingestort. Vier'Per werden gedood eU ongeveer dertig waarvan een tiental ernstig. ,r. Groote brand. Uit Verdun wordt gemeld, dat bij (dep. Marne) een veldbrand over eeJ gestrektheid van twee kilometerJ Verschillende munitiemagazijnen zijn ploft. Vergadering van de W. E. K. De Westelijke Eerste Klassers hebben gisteravond vergaderd, ter bepaling van het standpunt in verband met het van bet N. V. B.-bestuur ontvangen antwoord op het door ben gedaan verzoek tot het Bpelen van een eigen competitie - Isth mian League in N. V. B.-»verbAnd. - Op deze vergadering is met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: De vereenigingen, die zich hebben ge steld op het bekende standpunt van do W. E. K., in algemeene vergadering bij een, van bestuurszijde vernomen hebbende, dat in de vergadering, gehouden met het N. V. B.-bestuur, zich geen nieuwe ge zichtspunten hebben (voorgedaan, bejsluit voort te gaan op den thans ingeslagen weg en aldus zorg te dragen, dat bij een eventueel handhaven van de door de alge meene vergadering van den N. V. B. aan genomen competitie-indeeling, de W. E. K. gereed zal zijn, om de instandhouding van één Westelijke Eerste Klasse te ver zekeren. Voortsis besloten aan het bestuur te verzoeken als punt 3 op de agenda van de 26 'Aug. a.s. to houden buitengewone algemeene vergadering te plaatsen: Voor stel van de vereenigingen Ajax, Blauw- Wit, Haarlem, R. C. H., Stormvogels, H. B. S., Quick, Sparta, V. O. C., Feijenoord en U. V. V., om voor het seizoen 1923 1924 in het Westen één eorste-klasse af- deeling in te stellen. Vermeld zij nog, dat do beer Moorman in de gelegenheid is gesteld op deze ver gadering een uiteenzetting te geven van zijn voorstellen, welke op bedoelde buiten gewone algemeene vergadering in behan deling zullen worden genomen, t. w. lo. herstel van promotie- en degradatiewed

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4