fweede Blad ij ponderdag 16 Augustus 1923 J01'dat Zoi »i?cn oe* na s, W priesterfeesten. 711 veren priesterfeest van pastoor p. j. de kok te oude-weter1ng. Een landelijke weg, met aan den eenen een lango rij vriendelijke huisjes, en daar onderbroken door een groo- woning of een kerkgebouw en aan anderen kant de breede Wetering de Oude-Wetering, die op een zon- eu dag daar ligt te glansen in de rusti- rust en den onbesmetten eenvoud van reine en blije natuur istcren, toen wij van het station naar Katholieke Kerk wandelden, hing er Echter een trieste omfloersing van don- wolken over bet jnooie landschap. de vlaggen, met pauselijke jfimpels,' 'staken uit de bescheiden kuizin- reii, om de vreugde-stemming der Katho lieken uit te wapperen over de Oude-We- De Herder der parochie, de Zeer- heer P. J. de Kok, vierde zijn zilve- Priesterfeest! En hoe dichter wij de ik naderden, des te meer vlaggen, 't leek ons, of de Katholieken bij voorkeur rondom de Kerk zijn geen wonen, zooals kinderen zich graag vergaren rondom hun moeder Dinsdagavond was de pastoor, die per uit Leiden kwam, vóór de kerk ver- ,md door het Fanfarecorps „Prin— w Juliana" en de Katholieke schoolkin deren. die onder leiding van een der on derwijzeressen uit Roelofarendsveen een er mooi welkomstlied zongen. De parochianen vergaderden zich daar in de Kerk voor het Plechtig Lof, waar- de jubileerende pastoor werd geassis- 'eeid door de Weleerw. keeren rector Son- laal van Haarlem en pater Theodolphus Hoekstra, ss.ee., zoon der parochie. Het nnerlijke van het Kerkgebouw was zeer maakvol gesierd in een bloemen-pracht en in electrisch licht schitterden de jaar tallen 1898—1923. Voor den aanvang van het Lof werd de icht lasloor verrast door een welkomstlied, ge- mgen door alle parochianen, hetwelk leend was uit een indertijd door hem- -gedichte cantate. Gistermorgen naderden de parochianen ider een Vroegmis ter H. Tafel. In de Hoogmis, opgedragen door den ubilaris, verleenden assistentie de Hoog- heeTen Deken van Dam' van 's-Gra- enhage, als diaken, de Zeereerw. heer ector Sondaal als subdiaken, terwijl voor altaar hadden plaats genomen de igeerw. heer Deken Hellegers, van Al- n en de Weleerw. pater Th. Hoekstra, edelachtbare her Vosters, burgemees- van Alkemade, woonde de kerkelijke uilflechtigheid bij. Onder de bekwame directie van den eer A. N. Fangmann voerde het zangkoor er parochie zeer goed do gezangen uit: enï Creator; 3-stemmige, Mis Tota pul- ira est van pastoor Jansen; Tantum Ergo in denzelfden, en tenslotte een Feest- infate van Mgr. v. Sckaik. Een knapen- daarbij zer zuiveren zang te ge eten. In een predicatie na het Evangelie ver- laarde de Zeereerw. heer pastoor he cn' vangelie van den dag, er op wijzend, dat ^p: ijn leven deels was geweest als dat van ben« [aria, neerzittend aan de voeten des Hee- w ra, deels als dat van Martha, waar Hij 'j oor den Bisschop was uitgezonden om rijvi: ndor de geloovigen te arbeiden. De hulde hem gebracht op dezen fe g wilde hij niet beschouwen als gericht t zijn persoon, die zich zijn fouten be- fust is, maar als bewezen aan den priester Na de H. Mis werd door alle paro- 1 del lianen gezongen een lied van hulde, ge- Keuri' icht door pater Eustachius van Lies- urii lut, s.s. c.c. ke: Om half twee verzamelden zich de bc- kenri'- uren van verschillende corporaties in de ii i istovie. SdfMpreerst voerde daar het woord de heer Rotteveel, kerkmeester. Een voorbeeld Vrf'1 natuurlijke welsprekendheid, zoo niet' nor(fen we terecht betitelen de hartelijke espraak van dezen eenvoudigen man. Hij PM op het vele wat de pastoor voor het atholieke leven had gedaan, dankte hem, ensche hem alle goeds en onder dat Rt?te begreep hij ook vooral de vervulling (f n een hartewensch van den jubilaris: slichting van een katholieke school te ode-Wetering met in merg en been katho de onderwijzers. Als geschenk der paro us bood spr. den jubilaris een som gelds ,ereii het Armbestuur voerde het 'loofsl c'e keer J- Penning de Vries (bij ifdco r|j'n^ermg van den voorzitter), die wees 1 do liefde, welke ook de armen voor den üder der parochie gevoelen, wat vaak ontroerend mooi was gebleken uit de Jdragen voor het cadeau. Daarna sprak de heer A. Fangmann een ftelijk woord van gelukwensch namens zangkoor. Jwi- A. Penning de Vries bood nu de^ Congregatie der H. Familie >r, een bedrag aan geld aan. e heer H. T. Klein huldigde den jubi- nainens de Derde Orde, terwijl ten 6 na heer C. Doeswijk, student te ardxoe' sc^00n gedicht van hemzelf ^k^t°°r ook nog van vrienden geschenken in ontvangst Te nede unas er i in (ya 0 d^nwezigen eenige verver- !rCD' aaivT p:n Sehruikt, kwam een vijf- rinno Misdienaars binnen, die ii °Spr.^k samenzang den pastoor ieröiod en dankbaarheid betuigden. Ka deze plechtigheid volgde om drie uur de drukbezochte receptie voor alle parochianen. 's Avonds deed de jubileerende pastoor het Lof met assistentie van den Hoogeerw. heer Deken van Dam en den Weleerw. pater Hoekstra; mede was aanwezig de Weleerw. heer Sondaal.De jubilaris bracht hartelijk dank aan allen, die tot de feest viering hadden bijgedragen: aan dcóêrw, geestelijken, aan zijn parochianen. Zeer getroffen was Zijncerw. geweest door de talrijke deelname aan de H. Communie; dankbaar ook was hij voor de kinderhulde en voor de hulde hem gebracht door de verschillende besturen pn parochieele cor poraties. Hij dankte voor de groote ge schenken van parochie en van congrega tie. Ook bracht de pastoor specialen dank aan het zangkoor.dat, te zamen met 'n kna penkoor, zulk een schoone Mis had uitge voerd. Na het Lof bracht het Fanfarecorps een serenade aan dien beminden Herder der parochie. zilveren priesterfeest pastoor van den boogaard. Te Nieuw.-Vennep jubileerde de Zeer eerw. lieer G. v. d. Boogaard, sinds 19.15 pastoor aldaar. En hoe bemind hij zich heeft weten te maken in deze 8 jaren, •blijkt wel overduidelijk uit de grootsch opgezette feestviering een feest-week die door de parochianen met veel zorg en zonder sparing van kosten noch moeiten is voorbereid. De lioofdfeestelijkheden, gisteren en eer gisteren, zijn dan ook een grootsche ma nifestatie geworden van liefde en aan hankelijkheid jegens den Zielehcrder. „Ge lukkig het volk, dat zóó zijn Priesters eert". Dinsdagavond te ongeveer 7 uur werd de Eerw. jubilaris door een gezantschap, bestaande uit den Weleerw. pater S. Rey- nenberg en den Weleerw. heer N. Moole- naar, kapelaan te Hoofddorp, van het sta tion Hillegom afgehaald per rijtuig. Op de grens van de parochie Kieuw- Vennep hield do heer Zuidgeest, kerk meester, een toespraak, waarin hij pastoor v. d. Boogaard welkom heette en hem dankte voor alles wat hij in den loop der jaren voor de parochie had gedaan. Met den oprecht gemeenden wensch: „Nog lange jaren, meneer pastoor", sloot de toespraak. Toen kwam het dochtertje van den heer Nijssen naar voren en zegde een mooi ge dicht op, dat de Eerw. feesteling met een dankbaren glimlach in ontvangst nam, evenals het fraaie bouquet bloemen, dat de verzen vergezelde. Nu trok de stoet, geformeerd door fiet sers, versierd met de Pauselijke kleuren,en ruiters op fraai opgetuigde paarden, die de rijtuigen van den pastoor en van het kerk- en armbestuur escorteerden, naar de pastorie. Overal langs den weg stonden nieuws gierigen n belangstellenden. Bij den overgang van den spoorweg ste„lde het R.-K. Fanfarecorps „Ons Ge noegen" van Hoofddorp zich aan den kop van den stoet en met muziek trok men naar de pastorie. Voor. het vriendelijke kerkje was een eerepoort opgericht. Tusschen weelderig groen prijkten de veelkleurige bloemen in hun rangschikking den binnenrijdenden jubilaris toeroepend: „Welkom, beminde herder". Langs de met guirlandes versier de paadjes stonden blanke bruidjes en tus schen deze lieve eerewacht schreed de Ju bilaris naar de geïllumineerde pastorie en vandaar naar het devote kleine kerkje, dat reeds tot in de uiterste hoeken gevuld was Bij zijn inkomst werd een welkomstlied gezongen, waarna een plechtig lof volgde, met assistentie van den Zeereerw. pastoor Th. Vlek uit de Lijnde en kapelaan N. Moolenaar. De kerk was zeer smaakvol versierd. Slingers van groen waar tusschen kleine kleurige bloempjes !.un kopjes naar hui ten staken, langs pilaren en architraven. Manden met witte hloemen hier en daar, terwijl het .altaar tusschen een schat van geurige flora-kinderen stond. Boven het priesterkoor hing een kroon, als zinne beeld van do. zilveren priesterkroon, die thans de slapen siert van den feesteling De Weleerw. pater hield de welkomst rede, waarin hij «op wees, hoe uit alles ,de blijdschap sprak, uit welkomstbor den, uit feestelijk groen en bloemen, hoe blijdschap te lezen was op de gezichten der parochianen. Maar vooral morgen zou de feesteling de vreugde kunnen zien en booren, vreugde omdat de pastoor, dien allen hoogachten en wien zij dank baar zijn, een kwart eeuw1' reeds de pries terlijke bediening uitoefent. Op den jubeldag zeiven, had de natuur niet voor feestweer gezorgd. De vlaggen uit de huizen gestoken, weenden tranen bij straaltjes, doch de blijdschap, waar van de eerw. pater in zijn welkomstrede had gesproken, was door-geen regenweer weg te spoelen uit de harten der pa rochianen. Weer was de kerk overvol, toen de jubilaris om half elf do plechti ge hoogmis opdroeg met assistentie van pastoor de Vlieger uit Amsterdam als presbyter assistens, van pater Reynenberg als diaken en van kapelaan Moolenaar als subdiaken. Vóór de Mis voerde het zangkoor op zeer verdienstelijke wijze uit het Veni- Creator van Jos. Beltjens. Do Mi9sa Fes- tiva van Fr. Loots werd eveneens op uit stekende wijze gezongen, terwijl na de H. Mis de feestcantate van TJn v. d. Bijl ten geboore werd gebracht. Na het evangelie heklom pater Reyen- berg den versierden kansel om de feest rede uit te .spreken, waarin hij zeide, niet de deugden en vele weldaden van den jubileerenden priester te willen schet sen de parochianen kennen ze trou wens en weten ze te waardeeren maar te willen schetsen de grootheid van het priesterschap, vooral uitkomend in het H. Sacrament des Altaars en de Biecht i Na de H. Mis had een zeer druk be zochte receptie 'plaats, 'waarvan velen heinde en ver uit de Haarlemmermeer j gebruik maakten om hun hartelijke ge- lukwenschen aan te bieden. Te drie uur in den- middag had plaats do officieele aanbieding der huldeblijken van de parochianen in de door de goede zorgen dor Eerw. Zusters fraai versierde gymnastiekzaal van de St. Joseplischool. Daar kwamen den feestvierenden pas toor gelukwenschen (le burgemeester van de Haarlemmermeer, Mr. A. Slob en wet houder G. A. A. Knaap Pz. (wethouder Borst was onvoorziens verhinderd), nota- ris O vermeer, de leden van kerk- en armbestuur en het eere- en feestcomité. Ook de Eerw. Zusters hadden in de zaal plaats genomen. Allereerst nam het woord de heer Alke- imade, voorzitter van het feestcomité en hoofd der St. Josephschool, die den jubi leerenden pastoor gelukwenschte en de hoop uitsprak, dat Z.Eorw. in den kring zijner familie hier nog eenmaal zijn 40- jarig priesterjubileum mocht vieren. Als feestgave had het comité met alge- moene stemmen besloten, fe geven een som gelds onder couvert. (Er gingen zelfs geruchten van een Fort-auto en een uur werk in den toren). Het comité, dat de milddadigheid van den pastoor maar al te goed kent, ver zocht echter, dat Z.Eerw. deze som voor zich zelven zou besteden. (Pastoor deed geen toezeggingen!) Dank werd gebracht aan de edele opof- feringsgezindheid van dè parochianen en allen die tot het welslagen van dit feest hadden medegewerkt. Daarna las de Eerw. Moeder Overste oen mooi speechje voor, waarin zij den Eerw. pastoor dankte voor de geestelijke leiding, die hij steeds aan de Eerw. zusters weet te geven. Het leven en wer ken van den pastoor, wien. niets teveel is, vat spr. samen in deze woorden, die pas toor v. d. Boogaard tot de zijne heeft ge maakt: „Laat de maat der liefde over vloeien." Als stoffelijk blijk van dankbaarheid werd hem namens de Eerw. Zusters aan geboden een nieuw brevier. Ook de misdienaars lieten zich niet on betuigd en boden een koperen bloemvaas san. Namens de schoolkinderen hielden twee jongens en twee meisjes een aardige .samenspraak en offreerden een couvert met inhoud en twee bloemstukken. Toen nam burgemeester Slob het woord en zeide dat bij zoovele huldeblijken op dezen dag ook het gemeentebestuur van de Haarlemmermeer niet onverschillig kan blijven voor den arbeid, dien pas toor v. d. Boogaard hier verricht. Hij bewondert in hem het geloof, de wilskracht, volharding en heldenmoed. Veel tact wordt er vereischt om do vat op de zielen van die aan hem zijn toever trouwd niet te verliezen. Moge gij nog jaren uw taak voortzetten, om onder Gods zegen voor velen in do Haarlemmermeer een heilbrenger te zijn. Ontroerd door al het gesprokene en de blijken van eiken lelijkheid, dankte pas toor v. d. Bogaard, vooreerst den burge meester, wien Lij dank brengt voor den steun, steeds van hein ondervonden, een steun die in andere gemeenten dikwijls moet worden gemist, vervolgens aan de commissieleden, die hem op zulk een wij" ze hadden gehuldigd. De intocht was bij na vorstelijk en het kerkgebouw was schooner dan ooit. Dank aan allen. Ten slotte werd de pastoor met het feestcomité op een kiek vereeuwigd. Onder het Lof van dank, dat te 7.30 uur werd gehouden, had de pastoor nog beter dan des middags gelegenheid zijn parochianen dank te zeggen voor alles wat zij in deze dagen voor hem gedaan hadden. Des avonds was de pastorie weder ge ïllumineerd, terwijl het Hoofddorpsche Fanfarecorps onder groote belangstelling den Eerw. feesteling oen serenade bracht. Vrijdag is het de feestdag der kinderen. Dan zullen alle schoolkinderen onder de H. Mis ter H. Tafel gaan, -waarna de huldiging van dén jubilaris zal volgen in de St. Josephschool. Dinsdag en Woensdag a:s. zal er te 8 uur een feestuitvoering plaats hebben in de zaal van den heer J. J. Nijssen, te ge ven door de R. K. Tooneelvereeniging „Eensgezind" van Nieuw-Vennep. Opgevoerd wordt het drama: „Pries tereed of Martelaar van den Plicht". De eerste avond is toegankelijk voor gehuwde, de tweede avond voor ongehuw- do parochianen boven den leeftijd van 15 jaar. zilveren priesterfeest van pastoor j. p. bonnet te bleiswijk Evenals op zoo tal van andere plaatsen in den lande vierde de parochie van O. L. Vrouwe Visitatie te BI ©is wijk gisteren het zilveren feest van haar pastoor en herder. Dit plechtig herdenkingsfeest», is ge vierd met een luister als naar waarde toekomt hem, die de priesterlijke waar digheid draagt En de parochie heeft ge toond het werk van haar herder te waar- deeren. Dagen tevoren had zich een feest comité gevormd uit de parochianen, be staande uit de kerkmeesters, de heereu J. Rijneveen, voorz., P. de Jong, J. Groe- newegen en L. Ammerlaan, de armmees- ters, de heeren A. Groenewegen, P. v. d Bosch, A. J. Verbakei en J. Koperberg en de heeren Ch. Baetings en A. G. v. d Berg. Dit feestcomité had onder de parochia nen gelden ingezameld, waarvan aller eerst het eenvoudige, liefelijke dorpskerkje op fraaie wijze met groen en bloemen was versierd, terwijl voor den ingang der kerk een eerepoort van groen was opge richt, een en ander goed verzorgd door den heer Rozenheek uit Hillegersberg. Dinsdagmiddag werd de jubilaris, do ZeerEerw. Heer J. P. Bonnet, voor vele Leidenaars geen onbekende, met groote plechtigheid door een stoet van 80 meis jes en jongens op de fiets,, versierd met linten en voorafgegaan door twee herau ten te paard, afgehaald van het station Bleiswijlc. Hiervan voorafgegaan volgden de rijtuigen, waarin de ZeerEerw. Jubi laris met het feestcomité. Langs de met vlaggen versierde huizen trok men naar het kerkgebouw, alwaar de jubilaris werd ontvangen door een stoet van kinderen en bruidjes, door wie een treffend „Welkomstlied" werd ge zongen. In de kerk aangekomen, werd door allen een feestlied gezongen, op bekwame wijze getoonzet door den heer Gh. Bae tings, directeur van het parochiaal zang koor. De ZeerEerw. Pater Jurrianus Joosten, uit het klooster te Woerden, die tijdens de afwezigheid van den ZeerEerw. Pastoor assistent was geweest, hield hierna een korte toespraak, waarin hij den jubilee renden herder het welkom in zijn paro chie toeriep. Vervolgens had een kort Lof plaats, waarna het feestcomité, namens de paro chianen dén pastoor in zijn woning ge lukwenschte. De heer J. Rijneveen, voor zitter van het comité, hield hierbij een kernachtige toespraak en overhandigde den Jubilaris vervolgens namens de paro chianen een flink bedrag aan geld. Van verschillende particulieren, van da misdienaar,s van de schoolkinderen, Trien en bekenden mocht de ZeerEerw. Jubi laris in den vorm van vele stoffelijke -geschenken nog bewijzen van liefde en waardeering ontvangen. Gistermorgen te halfelf werd de Zeer •Eerw. Heer Bonnet wederom door de bruidjes van de pastorie gehaald om de plechtige H. Mis aan God op te dragen. ZijnEerw. werd bij het H. Sacrificie geassisteerd door den HoogEerw. Heer J. J. de Graaf, Deken van Delft, als pres- byter-assistens, de ZeerEerw. Heercfi H. A. van Kessel, pastoor te Delft, en G- J. Karskens, pastoor te Wervershoef, als diaken en subdiaken, terwijl de ZeerEerw. Heeren J H. F. Root, pastoor te Den Haag, en Pater Jurrianus Joosten als ce- remoniarii fungeerden. De feestpredicatie werd gehouden door den HoogEerw. Heer deken De Graaf, die in enkele trekken het feest van den dag beschouwde, om daarna als vriend een woord van gelukwensch te spreken tot den jubilaris. Om do bescheidenheid van den jubilaris niet te kwetsen, wilde de HoogEerw. spreker geen beschouwing geven over zijn deugden; doch met warmte sprak zijn HoogEerw. over het geen de pastoor en herder der parochie voor zijn geloovigen is. In treffende woor den schetste spr., hoe de priester den mensch op zijn geheelen levensweg ver gezelt. Vanaf het begin zijn levens, bij den H. Doop, staat de priester aan zijn zijde. Wordt het kind ouder en ontstaat dé eerste strijd, de priester geeft het in den stoel van boetvaardigheid de eerste H. Absolutie, hij leidt het op tot de Tafel des Heeren om gesterkt te worden met het Lichaam en Bloed van Christus. Op den gevaarlijken leeftijd, wanneer do strijd zich heviger doet gevoelen, wijst de priester den mensch op de verschil lende gevaren, die hem bedreigen en helpt hem bij de keuze van een levensstaat In het huwelijk, wanneer kruisen en weder waardigheden het levenspad bemoeilijken, is de priester voor allen een helper en trooster en ten slotte bereidt hij den mensch voor op de reis naar de eeuwig heid. Dat is het leven, de taak van den pries ter. In vurige woorden spoorde spr. ten slotte de geloovigen aan, hun zieleherder te eeren en lief te hebben en veel voor hem te bidden. Het zangkoor had, onder bekwame lei ding van zijn directeur, den heer Gh. Baetings, voor dit grootsche feest hijzon der werk gemaakt van de uitvoering der gezangen. Betrof dit op do allereerste plaats het feestlied, niet minder was dit het geval met de kerkelijke gezangen. Op voortreffelijke wijze werd de vier stemmige Missa in honorem Sanctissimae Trinitatis van Hub. Cuypers vertolkt. Na de H. Mis werd de Tantum Ergo van de Mattia gezongen en daarna de Priester- Cantate, woorden van L. Simonis Pr., ge toonzet door P. Jos. Vrancken,, op 21. Deze cantate voor mannen- en kinderkoor die voor menig koor om haar ingowikkelde passages 'n struikelblok zou wezen, werd op fraaie wijze vertolkt. Vooral "de bari ton-solist had hierin èen groot aandeel, wijl hij èn door muzikale kennis èn door plooibaarheid van stem de lang niet ge makkelijke solo's tot haar recht wist te brengen. Na de feestcantate werd de pastoor weer door de bruidjes de kerk uitgeleid, ter wijl de geloovigen het feestlied zongen Te 1 uur was er „receptie" voor de kin deren, die ongetwijfeld wel blijde zijn ge weest toen zij dit groote, indrukwekkende woord vernamen. In het schoolgebouw werd den beminden jubilaris door zijn kinderen een hulde be reid als wij tot heden zelden zagen bren gen. Met liederen, met heilwenschen, ja met dansjes zelfs werd de goede herder overstelpt, zoodat hij na afloop ten slotte niets anders kon doen dan een welge meend dankwoord te spreken. In dezen dank deelden ook niet minder de heer J. Koperberg en zijn dochter en pater Jurrianus Joosten. De pastoor ver maande de kinderen om toch vooral zoo getrouw mogelijk de H. Mis bij te wonen iederen dag en dan met eerbied en gods vrucht Na deze huldiging was er receptie, waarvan door tal van geloovigen gebruik werd gemaakt Des middags te half vier was er plech tig Lof, met dezelfde assistentie als des morgens bij de H. klis. Het schitterend geslaagde feest werd besloten met een huldiging van den jubi laris in hotel de Zwaan door het zang koor der parochie. Onder energieke leiding van den direc teur voerde het koor hier o. m. op het „Te Deum" van Verhulst. Dat men de ver tolking hiervan aandurfde bewijst wel ên dat men in Blciswijk den herder waar deert èn dat men flinke muziek weet aan te pakken. Zestig-jarig Priesterjubileum. De ZeerEerw. heer J. J. Vernieuwen, oud-pastoor der parochie van het H. Hart te Amsterdam en van de St. Petrus-Paro chie te Leiden, sinds 1910 eervol ontslagen uit de geestelijke bediening, herdacht heden te Rijswijk, waar hij zich sindsdien metterwoon heeft gevestigd, den dag waar-f op hij 60 jaren geleden tot priester werd gewijd. Een feest, waarop de parochianen vatf Rijswijk, die zich hadden voorgesteld dit/ gedenkwaardig priesterjubileum luisterrijk' te vieren, hadden gerekend, heeft hefc' helaas niet mogen wezen. Pastoor Ver- nieuwen, die sedert midden Juli ongesteld is, werd Zondag 6 Augustus met de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Zijn toestand was heden redelijk wel. Gistermorgen werd in de St. Bonifacius- kerk te Rijswijk een H. Mis ter intentie van den jubilaris opgedragen, welke H. Mis door eenige familieleden van pastoor Ver nieuwen werd bijgewoond. Ook Mgr. H. J. m. Taskin, president van het Seminarie te Warmond, kwam den jubilaris begroeten, die Dinsdag van de vorige week bezocht' werd door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem. Ter gelegenheid van zijn jubileum schonk" Pastoor Vernieuwen aan de parochiekerk te Rijswijk een fraaien zilveren missaailesse- naar welke op het St. Jozef-altaar ter be zichtiging was geplaatst. Tijdens de Hoogmis deed de Zeereerw. heer J. S. van Buchem, Pastoor van Rijs wijk, mededeeling van dit geschenk en ver zocht een gebed voor den 83-jarigen jubi laris, die de parochie gedurende vele jaren een vooibeeld van priesterlijke deugd heeft gegeven. BiftGSENLA&gïï Verkiezing Prov. Staten van Zuid-Holland In de gisteren gehouden openbare zit ting van het Centraal Stembureau voor do verkiezing van de leden van de Provin- viale Staten van Zuid-Holland is ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het dag nemen van den heer E. J. J. van der Heijden tot lid van die Staten be noemd verklaard de heer H. W. D. Hel lebrekers to Rotterdam, diens opvolger op de lijst Invoerrechten. Aan de wijziging van de voorschriften in zake invoerrechten en accijnzen, in acht te nemen bij het vervoer van goederen, ontleonen wij: Art. 12 van het K. B. van 4 Aug. 1874 wordt gelezen: Voor de toepassing der voorgaande be-1 palingen worden niet als accijnsvrije goe deren beschouwd: a. geraffineerd zout; b. houtgeest en alle daaruit bereide of daarmede vermengde vloeistoffen, zoome de alle vaste stoffen, die houtgeest bevat ten; c. chloralhydraat, aether sulfuricus, chloroforme, azijn-aether, collodion, spiri tus nitri dulcis en alle verdere dergelijke uit of met alcohol bereide stoffen; d. speelkaarten; e. sigarettenpapier. In art. 1 van het K. B. van 3 Juli 1922 wordt letter a gelezen: Accijnsvrije goederen, met uitzondering van geraffineerd zout, van houtgeest en alle daaruit bereide of daarmede vermeng de vloeistoffen, van alle vaste stoffen, die houtgeest bevatten, van chloralhydraat, aether sulfuricus, chloroforme, azijn- aether, collodion, spiritus nitri dulcis en alle verdere dergelijke uit of met alcohol bereide stoffen, van speelkaarten en van sigarettenpapier. Departement van Financiën. De minister van financiën geeft kennis, dat door hem eiken Vrijdag te 2 uur aan het departement van financiën zullen worden ontvangen diegenen, die hem over zaken, het gezegde departement betref fende, wenschen te spreken. Inschrijving Yoor die audiëntie kan niet1 later dan tot 12 uur van denzelfden dag worden aangenomen. Voorts wordt medegedeeld, dat aan sollicitanten naar de betrekking van col lecteur of c.ollectrice der Staatsloterij geen audiëntie kan worden verleend. Deze belanghebbenden kunnen hun belangen schriftelijk, mits voor zooveel noodig op behoorlijk gezegeld papier, kenbaar maken Intrekking van wetsontwerpen. De minister van financiën heeft aan den voorzitter van de Eerste Kamer be-» richt, dat hij de wetsontwerpen' tot wijzi-J ging van de wet op de Inkomstenbelas ting 1914 en tot heffing van een recht voor het afgeven van zeebrieven intrekt. Vijfde Internationale Arbeidsconferentie. Gelijk reeds werd medegedeeld, is door de arbeidersvakcenlralen overeenstemming verkregen inzake het aanwijzen van den arbeidersafgevaardigden naar do vijfde Internationale Arbeidsoonferentie, die in October a.s. te Genève wordt gehouden, er is den Minister voorgesteld dit keer als af gevaardigde te benoemen een bestuurder van het Christelijk Nationaal Vakverbond Door dit Bestuur is thans aan den Minis-1 ter van Arbeid, Han dol en Nijverheid ter benoeming voorgedragen, de beer J. Nauta te Amsterdam, 2e Secretaris van het C. N. V. on Penningmeester van het Intern. Verj v bond van Kantoor- en Handelsbedienden-* organisaties. De Minister heeft aan de Vakcentralen medegedeeld, dat het onderwerp der agenda hem geen termen aanwezig doet achten aan den afgevaardigden een tecb* nisch adviseur toe te voegen. Het werktijdenbesluit Do Haagsche redacteur van de „Maasb.* meldt: Het nieuwe "Werktijdenbesluit voor Fa« brieken en Werkplaatsen, waarover in^ dertijd door den Hoogen Raad van Arbeid advies is uitgebracht, zal binnen enkeld weken in werking treden.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3