WEDQESTEEE 3, en het lijk van een jongen man zijn "boven- gebracht. Het laatste is gebleken te zijn, dat van Berend Jean Boskcr; op dit lijk •werden twee horloges gevonden, waarvan het eenc 5.2 uur en het andere op 5.35 was blijven stilstaan. Men neemt aan, dat de ramp Maandagmiddag omstreeks dien tijd heeft plaats gehad. Het totaal aantal slachtoffers bedraagt 23, allen Nederlanders, behalve den chauf feur. Zij waren allen afgestapt aan hotel ,,1'Angleterre" te Lourdes. De overige lij ten konden nog niet worden geborgen. De leiding van den tocht berustte bij den heer D. Klerk, leeraar aan de H. B. S. te Dordrecht, tevens secretaris van de Evan gelische Maatschappij en redacteur van „De Protestant", voor welk blad hij zijn reisartikelen over Lourdes zou schrijven. Het gezelschap, waarbij- zich, naar het schijnt, te Lourdes nog eenigen hebben aangesloten, bestond uit de volgen de personen. Mej. M. Biezenaar, Haarlem. Mej. C. Blaauw, Amsterdam. Mej. F. E. Blaauw, Amsterdam. De heer B. J. Bosker. Wïnschotefi. Mej. W. Busscher, Winschoten. Mej. S. Dallinga, Groningen; De heer L. Henneman Bussum. Mevr. L. Henneman-Scheelings, Bussum. Mej. C. Henneman, Bussum. De heer E. Hoekstra. Amsterdam. Mej. R. Hogeveen, Leeuwarden. Mevr. J. A. E. Jacot-v. Koolbergen, Am sterdam. Mej. M. A. Luiting. Amsterdam. Mei. B. G. Prinsen Geerlings. Amsterdam Mei. F. K. M. Raadersma. Rotterdam. Mej. C. Schoggers. Den Haag. De heer J. Verschuur, Dordrecht. Mei. M. A. v. d. "Waal. Rotterdam. Mej. P. M. A. v. d. Waal, Rotterdam. De heer J. J. Weeverineh, Amsterdam, en de leider van het gezelschap, de heer D. Klerk die waarnemend algemeen secretaris waa van de Nederlandsche Beisvereeniging welke deze reis had georganïserd. Tn ons nummer van Dinsdag waarin wij nog konden mededeelen, dat er Hollanders waren omgekomen hebben wij reeds bij het telecram, dat dit pelgrims waren aan get eekend, dat zulks ons onwaarschijn lijk leek. Inderdaad is onze veronderstelling juist gebleken: 't waren geen pelgrims, maar toeristen. Do omgekomenen zijn meest Protestanten waarschijnlijk enkele ka tholiek (men spreekt van vier) die bij het reisgezelschap behoorden of er zich voor dit tochtje bij hadden aangesloten. Behalve de hierboven 21 genoemde namen is nog omgekomen mej. Stalinberg uit 's-Hcrtogenbosch. Men vermoedt dat er nog een of twee slachofferts zijn, wier namen nog" niet juist bekend zijn. zoodat er dan 24 of 25 dooden zouden zijn. De ramp is te wijten aan een aller- noodlottigst toeval. Men had een uitstapje van Lourdes naar Gavarnie gemaakt. Na afloop nam de auto den .terugweg naar Lourdes. Bij de zoogenaamde Porte d'Es- pagna, op tweehonderd meter van de be kende Napoleonsbrug, werd hij bijna hon derd meter diep in het ravijn geslingerd, waarin water stroomt. De weg maakt op deze plaats een sterke kromming. Toen de groote auto om den hoek kwam bevond zich een voetgangster midden op den weg, die niet snel genoeg wist uit te wijken. De chauffeur gaf een ruk aan het stuur, doch kon, daar do weg zeer smal was, zijn voertuig niet snel genoeg meer in zijn machf krijgen. De auto, door zijn gewicht meegesleept, doorbrak den muur langs den weg, gleed op de rotsen, sloeg om en viel op den bodem van den afgrond te pletter. De ongelukkige vrouw, die buiten haar schuld de oorzaak van de catastrophe was heeft als een wanhopige om hulp ge schreeuwd en in minder dan geen tijd was hulp ter plaatse. De eerste helpers zijn over duizend hin dernissen naar beneden geklauterd. He laas konden zij geen hulp meer verschaf fen. Een enkele reiziger moet nog gd- ademd hebben, doch het transport was hopeloos. De „Intransigeant" en ook vele andere bladen melden, dat er 24 reizigers den dood gevonden hebben, alsmede de chauf- leur. Deze moet een betrouwbaar man ge weest zijn. Omtrent de snelheid, waar mede hij reed is nog niets bekend. Indien de berichten, die melden, dat de wagen achterwaarts den muur doorbroken heeft, juist zijn, dan mag men aannemen, dat alles op een allernoodloltigst toeval berust. De chauffeur heeft dan de vrouw ontweken, doch den auto niet in den af grond gestuurd, daar do wagen door eigen gewicht moet zijn teruggerold. Men mag aannemen, dat de doodstrijd der ongelukkige slachtoffers zéér kort ia geweest. De lichameki der ongelukkigen zijn door het enorme gewicht van den auto op afschuwelijke wijze verminkt. I Op 6 Augustus j.l. is het gezelschap uit (Nederland naar Parijs vertrokken, van waar het op 7 Augustus naar Bordeaux iging. Twee dagen vertoefden de deelne- tmers aan den tocht in Bayonne, om nog (vijf dagen, n.l. van 10 tot 15 Augustus idoor te brengen in de omstreken van (Lourdes. Op Maandag 13 Augustus maakten de toeristen een auto-tocht over <de Col de Riou en Gèdro naar Gavarni. (Deze pas ligt op 2000 Meter hoogte. Des kniddags werd een wandeling gemaakt naar de Cirque te Gavarni, een prachtig Jwoest berglandschap met den hoogsten ^waterval van Europa. Te Gavarni terug gekeerd, werd vandaar de terugtocht Inaar Lourdes aanvaard. Op dezen tocht (had in de buurt van Saint Sauveur de (noodlottige ramp plaats, i Men meldt uit Parijs, dat alle inzitten den van do toerauto, waarmede het gezel schap van de Nederlandsche Reisvereeni- ging den autotocht naar Gavarni heeft ge- knaakt en die op den terugweg bij de (Pont de Napoleon in het ravijn is ge stort, op één persoon n& zijn omgekomen. Aart de Franschc bladen ontleenert wij nog de volgende bijzonderheden: Na een mislukte poging door souberbil- les, werd de afdaling door Hourcadet ge probeerd. De heer Hourcadet is 23 jaar oud en elee tricien te Esquièze-Sére. Hij liet zich om ongeveer zes uur in den namiddag aan een 300 M. lang koord in den afgrond zakken. Na eenige malen gevaarlijke punten ge passeerd te zijn, bereikte hij een rotspunt, klom naar beneden en vond de slachtoffers. Dezo scène moet aangrijpend geweest zijn. Onder het aanmoedigende roepen der me nigte, die per auto uit de omgeving geko men was en met autolantaarns den afgrond verlichtte, riep tegelijk ook de heer Kuy- pers, een der verongelukte reizigers. Deze was echter zoo ernstig gewond, dat er niet aan te denken viel hem naar boven te brengen. Hourcadet had dekens meegebracht voor den nacht-,, masseerde den ongelukkige en gaf hem rum te drinken. Het frappeerde den redder dat onze landgenoot niet alleen perfect Fransch sprak, maar tegelijk door zijn spreken be wees nog goed hij krachten te zijn. De nacht, dien onze landgenoot doorgebracht heeft aan den rand van de woest bruisende Gave, moet afschuwelijk geweest zijn. De redder bevond zich slechts op weini ge meters afstand van de lichamen der dooden, die door het gewicht van den auto vastgehouden werden. Do overige dooden zijn door de Gave weggespoeld en ten deele stroomafwaarts opgevangen. Hun vermin kingen ziin onbeschrijfelijk. Toen Honrcadet na de reddingspogingen bovenkwam, viel hij in zwijm. Doordat de nacht intu6schen was ingetreden en door de vele terreinmoeilijkheden was het on mogelijk direct verdere hulp te bieden. Al leen konden nog zeven vrouwcnlijken ge borgen worden. Den volgenden dag werd deni heer Kuypers naar bovengebracht»! Zijn toestand moet redelijk wel zijn. Brand. Tijdens een hevig onweer sloeg heden morgen omstreeks 4 uur de bliksem in de boerderij van den landbouwer H. Dnnnink te Staphorst. Do boerderij, zoomede twee aangren*nde boerderijen van R. Timmer man en J. Hulst gingen in vlammen op. De gehcele oogst verbrandde voorst twee koeien en een aantal varkens. De 60-jarige van Dunnink werd met moeite gered en bekwam zware brandwonden. In ernstigen toestand.is zij per auto naar het zieken huis te Zwolle vervoerd. Op z'n vader gescholen. Men meldt ons uit Breda: Bij een twist ten huize van zijn vader te Princenhage loste gister de 19-jarige de J. eenige re volverschoten op zijn vader. Het slachtof fer bekwam een schotwond in de borst en een in de heup, doch werd niet levens gevaarlijk gewond. De dader werd door de marechaussee in verzekerde bewaring, ge bracht. LIEFDEWERK 177 SPORT VOETBAL. Men schrijft ons uit Zoeterwjnde: Zondag j.l. speelde S.A.G. I een wed strijd tegen E.M.C. UI op het S.A.C.-ler- rein om een medaille. Van weerszijden werd goed en vlug spel te zien gegeven. Voor rust wist S.A.C. eenmaal te doelpun ten. Na rust werkto E.M.G. hard om haar verloren puntje in te halen. Maar de S.A. G.-keeper wist van geen wijken zoodat S. A.G. de medaille wod met: 10. sji:. ATHLETIEK. Wedstrijden te Noordwijk. Ondanks de minder gunstige weersge steldheid van gisteren hebben de 6port- feesten op het Sportpark te Noordwijk, toch doorgang gehad, en kunnen wij ge tuigen, dat zij, hoewel bescheiden opge zet, veler verwachtingen hebben overtrof fen, zoodat wij ze ten volle geslaagd kunnen noemen. Dm ongeveer halfdrie stelden zich de deelnemende vereenigingen met haar vaandels op bij het Juvenaatsgebouw, ach ter het fanfarekorps „Excelsior", in de vol gende volgorde: Dames-gymnasten „Jean ne d'Arc" uit Leiden; Dames van ..L. E. F." uit Noordwijk; Heeren van „Jeanne d'Arc" uit Leiden; „Wilskracht" van Noordwijk; „P. A. L." van Leidschendam, „Blauw Zwart" van Wassenaar; „Wils kracht" van Alphen; „Wilskracht en Ge nie" van Voorhout, en „H. D. S." van Pijnacker. Vervolgens deelnemers van de voetbalver. „Leiden" en „E. M. S." van Noordwijkerhout. Men trok na een om gang door het dorp met muziek naar het feestterrein, dat door de aangebrachte versieringen en vlaggen een echt feeste lijk aanzien had. De oefeningen werden ingezet door de dames en heeren van „Jeanne d'Arc" met het geven van eenige zeer goed uitgevoerde vrije- en orde-oefeningen op de maat der muziek, welke een goeden indruk bij de aanwezigen teweeg bracht. Na deze inlei ding komen het Noordwijksche „Wils kracht" voor rekoefeningen en het AJphen- sche „Wilskracht" voor brug-oefeningen. De eerste vereeniging liet ons door haar vorderingen in het laatste jaar gemaakt zien, dat inderdaad Wilskracht haar lei ding is, terwijl Alphen eenige zeer goede brugoefeningen gaf, waarbij wij vooral diens leider door eenige prachttoeren be wonderden. Voorhout gaf hierna onder leiding van den ons zoo bekenden en sym- pathieken Vlasveld, een drietal mooie standen, welke dan ook een luid applaus inoogstten, waarna deze nog een brug- sland gaf. „Blauw-Zwart" v.an Wassenaar voerde onderwijl op zeer verdienstelijke wijze eenige rekstokoefeningen uit en zag zich hiervoor een prijsje toegekend. „Jeanne d'Arc" gaf een mooi uitgewerkt program brugoefeningen, terwijl „Alphen" een nummertje orde-oefeningen met 9 le den liet zien, wat een woord van vermel ding waard is. De dames van „Jeanne 77 TELEFOOH 1639 Hel magazijn is VERPLAATST ingang Galgewater en Noordeinde. d'Arc" gaven nu een interessant nummer tje, met de ringen, en „Blauw Zwart" eenige zeer verdienstelijke standen op do brug. De klassieke brugoefeningen voor dames van „Jeanne d'Arc" waren ook heel aardig, terwijl de ringoefeningen voor heeren van dezelfde club ons eenigo mooie kracht-prestaties lieten zien. Een drietal standen van „P. A L." willen wij nog even vermelden, daar deze het ten volle waard zijn door de nette en correcte uit voering. Het paard-springen voor heeren van „Jeanne d'Arc" had o. i. veel door de gladheid van het terrein te lijden, daar wij het van deze club wel eens beter had den gezien. Hierna volgden een viertal vrije- en orde-oefeningen door alle deel- nemenden te samen, wat een prachtig ge zicht opleverde en zeer correct werden uitgevoerd. Tot slot hield do Noordwijk sche damesgymn. JL. E. F." een marsch over het veld, onder het zingen van haar clublied en gaf zij nog eenige oefeningen voor de tribune. Hierna l)ogonnen de athletiek-oefenin- gen als 100 M. hardloopen, speerwerpen en polsstokhoogsprignen, en^s het geheele program om even zes uur afgeloopen. Na afloop richtte kapelaan Braakman het woord tot de deelnemende vereenigingen en bracht haar dank voor de medewer king, in het bijzonder aana do leiders, doch vooral aan den heer Nievaart uit Leiden, die zoo verdienstelijk dezen sport dag heeft geleid. Ook bracht hij een har telijk woord van dank aan den heer Na- bei. gymnastiekleeraar M Amsterdam^ voor diens belanglooze hulp bij het leiden der alhletiek-oefeningen. waarna Z. Eerw. aan alle deelnemende Vereenigingen een herinneringsmedaille uitreikte, terwijl „Jeanne d'Arc" afd. heeren den lsten prijs en de afd. dames den 2den prijs ontvingen. Den 3den prijs werd aan „"Wils kracht" van Alphen, en de 4de prijs aan „Blauw-Zwarl" van Wassenaar toege-i kend. Voor speerwerpen werd de lsle prijs behaald door Verlaan (E. M. S.) van Noordwijkerhout, met een worp van 28 M. en de 2de prijs door A. G. Goddijn (Lei den) met een worp van 27 M. Polstok hoogspringen 1ste prijs L. Werkhoven van Voorhout en A. G. Goddijn van Lei den, beiden met 2.50 M., waarvan de eerste met de meeste punten. 100 M. hardloopen lsto prijs N. v. Beurden (H. D. S.). van Pijnacker in 13 sec., en 2de prijs Jac. de Breo (P. A L.") van Leidschendam in 14 seconden. Hierna stelden alle groepen zich weder op en trok men in optocht achter de mu ziek weder naar het Juvenaat, alwaar de stoet werd ontbonden en zeker allen vol daan huiswaarts trokken, medenemede een dankbare en aangename herinnering aan de Sportfeesten te Noordwijk. RECHTZAKEN merkt was, en ook het gewicht 'van de wagen was niet vermeld. Hier moet voor gezorgd worden. Eisch 2 x f 3.of 2 x 3 dagen. J. H. D. had voor den autobusdienst K a t w ij k hetzelfde verzuim begaan. Eisch f 3.— boete. J. L. en H. G., eveneens autobus-onder nemers, hadden al even nalatig geweest. Beklaagde meende echter al voldaan te hebben met den naam der onderneming eï op te plaatsen, in dit geval A. D. W. A. L. Do Kantonrechter, kon in „Adwal" geen naam vinden vooral daar het de begin letters maar aangaf. De Ambtenaar achtte het bewijs vol doende bewezen, do naam van onderneming of ondernemer moet er op vermeld worden Eisch f 3.of 3 dagen. J. H. Z., winkelier te Leiden, is be klaagd van op Zaterdag n.m. te lang te hebben laten werken. Beklaagde ontkent. Hij heeft niet langer dan 48 uren laten werken. Wat hier niet bedoeld wordt, zegt de Kantonrechter; het gaat er over dat er op uren gewerkt is die daarvoor niet aan gegeven staan op de arbeidslijst. Ook maakte het proces-verbaal gewag van on- heusch optreden. Beklaagde ontkende ook dit. Eerder waren de ambtenaren onbe hoorlijk geweest, wat een der aanwezige dames, een „Oostcnrijksche", tot de ont boezeming had gebracht dat het hier een „waanzinnige ambtenarij" was. Wat het procesverbaal inhoudt, alsook wat do ver balisant van Veen vertelt, zijn reuze, grove leugens. Wat beklaagde mocht geweigerd hebben op te geven wist hij 'niet, of kon hfj niet doen door dien hij slecht van ge zicht is. Nog werden gehoord de boekhouder Grof f ie en mej. J. J. Schaaffels, die, wat het proces-verbaal meldde ten deele tegen spraken, en waaruit naar voren kwam, dat Z. jr., meer de weigeraar van inlich tingen was geweest dan Z. Sr. Het feit be wezen geacht werd voor de inlichtingen weigering geeischt f 75 of &0 d., voor de arbeidswet-oveTtreding f 25 of 25 dagen De Kantonrechter meende, dat de boete beklaagde zeker niet deerde, wat beklaagde direct wilde tegenspreken daar hij z. i. niet schuldig was, al wilde men dat zoo uitleggen. (Wordt vervolgd.) UIT DE OiaSEVIHG KANTONGERECHT TE LEIDEN. In ons iblad van Donderdag 9 Aug. jJ. wordt de naam van mej. Leman te Lei den genoemd als getuige in de zaak van den magnetiseur S. V. Vuuren te Den Haag. Deze naam „Leman" is foutief; net moet zijn: mej- Flaman geb. Smal. Voor de openbare zitting komen 78 za ken op de rol, voor niet-openbaar 3. Waarnemend ambtenaar Mr. P. A. Briët. J. J. St., bakker te Sassenheim, heeft brood ten verkoop in voorraad ge had, dat niet het vereischto gewicht had van 240 gram. Beklaagde heeft het niet geweten, dacht juist dat zijn brood aardig aan de wicht was.^Getuige, mej. Führi, scheikundige te Leiden, heeft het nader onderzocht en ge constateerd dat het 229 gram woog, wat vroeger al eens 225 gram was. De Ambtenaar eischte, daar het voor de eerste maal was, f 25 of 25 dagen. J. W. L., caféhouder te Leiden, is beklaagd zonder vergunning drank ver kocht te hebben. Als getuige werd gehoord J. Th. van Es, voor wiens rekening het geschiedde, en op wiens verzoek de zaak 14 dagen werd aangehouden. De zaak van J. Br., blpembollenkweeker te N o o r d w ij k, die de vorige week was voorgeweest, kwam andermaal in behan deling om getuige van Graas, agent van politie te Noordwijk, te hooren. Beklaagde Br. ontkende andermaal zonder licht ge reden te hebben op een fiets, zooals hem ten laste was gelegd. Getuige van Graas verklaarde dat hij het feit geconstateerd had, waarop f 5 of 5 dagen werd geëischt J. Gh., winkelier te Leiden, heeft loonlijsten niet in orde gehad. Eisch f 15 of 15 dagen. J. H., chauffeur te Boskoop en Z. G. G. Fr., rijwielhandel to Leiden, heb ben op do autobu&sen van hun dienst Lei denNoordwijkerhout, LeidenZoeter- woude, geen dienstregeling, die gewaar ALPHEN AAN DEN RIJN. „Herwonnen Levenskracht". De zonne dag, heden gehouden ten bate van „Her wonnen Levenskracht", heeft opgebracht f 346.84. Als bijzonderheid diene hierbij vermeld, dat een vroegere plaatsgenoot thans verblijvende in Californië voor bo vengenoemd doel een dollar toezond! De jubileumfeesten. Vanwege het comité voor de versiering en illuminatie dezer gemeente bij de a.s. huldigingsfees ten ter gelegenheid van het 25-jarig regee- ringsjubiïeum van H.M. de Koningin was Dinsdagavond in de Nutszaal een vergade ring belegd, welke voor iedere ingezetene toegankelijk was. Wij kunnen niet zeggen, dat dc belang stelling groot was. Het doel dezer bijeen komst was te trachten buurtcomité's te vormen voor de versiering en illuminatie der verschillende straten. Uit de vergade ring werd naar voren gebracht, dat der gelijke commissies reeds waren gevormd voor de van Mandersloostraat, Bloemhof straat, Burgemeester Bloemstraat en Oranjestraat. Na eenige besprekingen ver klaarde eenige aanwezigen zich bereid, deze zaak voor de overige straten ter hand te willen nemen. De verdere bespre kingen waren meer van huishoudelijke aard. Op hol. Dinsdagmorgen zou de land bouwer B. met paard en tentwagen naar Leiden rijden. Bij de Lagewaardsche brug schrok het paard en maakte rechts om kecT, om aan den haal te gaan. B. sprong uit den wagen, doch zijn eéhtgenoote, die in den wagen was blijven zitten', wist een eind weegs het hollende dier te houden en tot staan te brengen, waardoor het ongeluk tot eenige schade aan den wagen bleef be perkt. Schietwedstrijd. Onder leiding van Sergeant E. de Goede had hier de jaar- lijksché schietwedstrijd plaats, voor de leden' van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Dc uitslag is:' le prijs: O. Borst met 84 punten;" Se prijs:' J, C. Hoogeveen met 79 p.; 3o prijs: J. Hoogenboom met 76 p.; '4e prijs: C. W. Otte met 73 p.; 5e prijs: C. P. Borst met 73 p.J 6e prijs: C. C. Hoogeveen met p.; 7e prijs: C. J. Borst met 66 p.; prijs: J. G. v. Tol met 66 p. - 1 1 BODEGRAVEN. - v r Opvoering Openluchtspel. Met de re petities van het Openluchtspel „Bodegra ven 1672", geschreven door den heer A. Schuling, hetwelk tijdens de Jubileum feesten zal worden opgevoerd, is aangevan gen. De repetities worden gehouden op het terrein achter het Patronaatsgebouw. Ruim 100 personen zullen aan de opvoering me dewerken. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Herwonnen Levenskracht". De speld jesdag ten bate voor „Herwonnen Levens kracht" heeft opgebracht f 60.50 Hulde aan de jongedames die niettegenstaande het regenachtige weer wisten te bewerken dat de uitkomst zoo mooi was. Botsing. Een particuliere auto kwam op den hoek der v. Egmondstraat in bot sing met een autobus KatwijkLeiden. De chauffeurs verweten clkaan geen sein ge geven te hebben. Ooggetuigen hadden hei den hooren waarschuwen. Beide auto's had den materieele schado wat ieder voor zich nu wel zal hebben te betalen. Snijbfoemenhandel. 't Is op heden weer aanmerkelijk flauwer in den bloemen handel. Wel voornamelijk door do uitste- digheid van zoovele menschen. Dc aanvoer is hierdoor zoo gauw te groot. Dahlia's en AsankoneSigify.! <6EfflE£HTEUJKE VISCHVERKOQP, Aan den gemeentelijken vischwb^ Vischinarkt 18, Tel. 1225 is VRIJDAG v krijgbaar SCHELVISCH a f 0.12—01 SCHOL h f 0.15—0.24, en. KABELJAUW f 0.36 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeesfc, Leiden, 16 Augustus 1923. Katholieke Agenda LEIDEN. Zaterdag 2e Hortusbezoek, bijeenkomst jt gang Hottus, te 3 uur. Zondag Bondsgebouw Concert „Perosi" 1 8 uur. Apotheken ö'e tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Zo- ciags geopend zijn: Herdingh en Blanken, Hoogewoerd j Tel. 502. P. dn Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menschheid is steeds geopen Goch alleen vcor leden van dit Fond». Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den ui gen van 16 Aug. 1923, medegedecli door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!: 772.0 St. Mathi« Laagste Barometers!744.7 Stockholm, Verwachting tot den avond van 17 Aug Zwakke tot matige Noordwestelijke! Zuidwestelijke wind, half- tot zwaarli wolkt, aanvankelijk weinig of geenregi iets warmer. Pompon-Dahlia's komen in groote hoen heden terwijl ook van Asters kwantum aanmerkelijk grooter word! E de soorten Dahlia's en Asters zijn laag prijs. Iets beter is het gesteld met diolussen. De goede Boortcn varieeren 1 van f 1 tot 2.fö per 100, terwijl de 1 gevraagde soorten tot nog f 0.50 k f opbrengen. NIEUWKOOP. Militie. De loting voor de licht! 1924 zal voor deze gemeente worden J houden te Bodegraven, ten gemeentehui 0 op Vrijdag, 14 Sept. a.s., des voorm. fc twaalf. Uitvoering. Op Zondag 19 en Woa dag 22 Aug., hoopt de tooneelclub vaa| Mariavereeniging haar jaarlijkscho i voering te geven. Opgevoerd zullen 1 den: Het blijspel in vier bedrijven: hooger sferen"; het blijspel in één I drijf: „Het geheim van het Kasteel""lli „Juffer Praatzucht", blijspel met zang één bedrijf. Op Woensdag 22 Aug. zal tevens spreekster optreden mej. Mooyman Den Haag, waarbij alsdan worden uit noodigd do leden der Mariavereenigi do donateurs en donatrices, alsmede ouders der kinderen van de St. Anna; vereeniging. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Afwezig de heeren Quelle en v. d. Tl met kennisgeving. Na lezing van het gebed werd de gadering door den Voorzitter geopt ■waarna lezing der notulen, welke om anderd werden vastgesteld. Ingckos stukken van Ged. Staten: le dat benw zijn tot lid der Gezondheidscommissie heeren Coultre en Hamburger; 2e keuring van eenigo af- en overschrijd Vervolgens een schrijven van den heef Speet, dat hij de benoeming tot lid va: Schoolcommissie aanneemt; een schrijven van den heer Johs. Janmaat, hij zijn benoeming niet aanvaard, 1 door in diens plaats werd benoemd de J. v. Tol. Een opgaaf van Bureau Keurr dienst te Leiden dat aldaar 60 keurii in het Laboratorium en alhier 807 te gen hebben plaats gehad met 8 afkenrê Een schrijven van mej. Verpalen, heen onderwijzeres aan de R.-K. M met- verzoek om vergoeding voor de geven handwerklessen destijds. De Ti licht nader toe, dat de gemeente niet plicht is tot het geven van vergoedinj B. en W. adviseeren hierop afwijzend beschikken, waartoe werd besloten. Door het plaatsen van het hek Schreuder en de Wit en enkele posten ten bedrage van f 205.80 is ee af en overschrijving noodig gewop waartoe werd besloten. In vaeten dienst van het Eleclrisch drijf worden met algemeene stemmen noemd dc heeren Bergsma en Gruis. De Voorzitter verzoekt de heeren Leeuwen en Vossenpoel om de geloofs ven van de nieuwgekozen raadsleden te zien. Nadat de Commissie met het nazien stukken gereed was gekomen en allf orde had bevonden, wordt tot teel» der nieuwbenoemde leden besloten. Bij de rondvraag informeert de Vossenpoel bij den Voorzitter of re«' resultaten zijn verkregen voor tuinbouwarbeiders om grond in p>® verkrijgen. De Voorzitter zegt hierop dat landbouwers zullen worden uit# digd tot nader besprekingen. Hierna ting. NOORDEN. Brandspuit. Onzo molorbran eigendom van de gemeento Nieuwko# do Coöperatieve Brandwa^rborgjnaatjJ pij alhier, heeft in den nacht van dag op Dinsdag wederom schitterend1 1 gepraesteerd. Bij een brand in de kom van MI 1 Zevenhoven, waarhij dc groote ho® h k!'

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2