Do Voorz. zegt, dat de huur thans f 275 per jaar bedraagt. In verhand met de te maken herstellingen achten zij deze ver hooging billijk, te meer wijl er nu een vacature is, zoodat niemand er bezwaar tegen kan hebben. Conform besloten. 3e. Voorstel van B. en Y7. tot het toeken nen van een toelage uit de gemeentekas over de jaren 1920 en 1921 aan de onder wijzeressen hij het openhaar en bijzonder onderwijs voor het geven van handwerk- onderwijs huiten den gewonen schooltijd. De Voorz. deelt h.o. een en ander mede en zegt dat B. on W. voorstellen overeen komstig de gegeven lesuren te geven aan mej. Knol en mej. Allers f 125, aan mej. Sliet f 100, aan mej. Drechmans en mej. de Jong ieder f 25.—1 Conform besloten. 4o. Wijziging begrooting dienstjaar 1923 Z. h. s. goedgekeurd. 5o. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot opheffing cursussen voor ver volgonderwijs en het verleenen van eer vol ontslag aan het personeel verbonden aan dien cursus. - Z. h. s. goedgekeurd. t 6o. Wijziging van de verordening op de invordering en heffing van een plaatse lijke inkomstenbelasting. In verhand met de wijziging der wet op de rijksinkomstenbelasling waarbij be paald wordt, dat de belasting invorder baar is in zooveel termijnen als er na de nilgifte van het aanslagbiljet maanden overblijven, stellen B. en W. voor ook de verordening op de plaatselijke inkomsten belasting dien overeenkomstig te wijzigen Z. b. s. goedgekeurd. 6a. Vaststelling raadsbesluit tot het be palen van het bedrag der vergoeding over het jaar 1922, overeenkomstig art. 103 der Lager Onderwijswet voor de bijzondere lagere scholen in deze gemeente zijnde een bedrag ad f 9.67 per leerling. Z. h. s. goedgekeurd. De heer Strijk komt ter vergadering. 7o. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten, t. w. lo. tot wijziging van de begrooting dienstjaren 1922 en 1923; 2o. tot het aangaan van een geldleening groot f 39.000; 3o. tot het aangaan van een tijdelijke geldleening groot f70.000 4o. Mededeeling van Ged. Staten dat over het jaar 1923 aan deze gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag ad. f 9056.69 ter uitvoering van de wet van 24 Mei 1897 Stbld. 156; 5o. Verzoek van het gemeentebestuur van Voorhout om adhaosie te betuigen op het aan de regeering verzonden adres om wijziging van artikel 244a der Gemeenten wet, inzake de forensenbelasting; B. en W. stellen voor om adhaesie aan bedoeld adres te betuigen. Z. h. s. aldus besloten. 6o Verslas van de- commissie m deze gemeente over het jaar 1922; 7o. Verslag van de werkzaamheden van den keuringsdienst van waren, district Leiden over het jaar 1922; 8o. Verzoek van de regelingscommissie voor do kringwedstrijden voor de burger wachten in de federatie Rijnland-Oost om een subsidie voor de te houden schietwed strijden. B. en W. stellen voor om een subsidie toe te kennen groot f 10. Z. h. st. aangenomen. 9o. Adres van de Holl. Mij van Land bouw van de afd. Rijnsaterwoude en om streken, houdende verzoek om de uitvoe ring van de Vleeschkeuringswet plaatse lijk te doen regelen. B. en W. stellen voor om het adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat er geen enkel motief in aangegeven wordt om bier in verandering te brengen. De beer Verwey is hier niet tegen hoe wel hij het zeer gewenscht acht, dat B. en W. in een der volgende vergaderingen deze kwestie aan een bespreking zullen onder werpen. De Voorz. zegt, dat hij een opgave beeft gevraagd van het eerste halfjaar, dat de gemeente aangesloten is bij den Keurings dienst te Leiden. Van de 33 >noodslacbtin- gen zijn er 21 goedgekeurd. De bewering dat alles wordt afgekeurd is dus absoluut onwaar. Bovendien zegt de Voorz., dat er uit Woubrugge, dat een eigen keurings dienst beeft, in één maand 5 koeien ter keuring zijn aangegeven. Er is tot nu toe dan ook nog geen enkele gegronde klacht .tegen den keuringsdienst ingekomen. "Wil de gemeenteraad echter direct een besluit nemen, om al of niet bij Leiden te blijven. De opbrengst voor de 211 keurin gen, die zijn verricht, heeft opgebracht voor het eerste half jaar f 991# Over een vol jaar kan dus gerekend worden op f2000 ontvangst. Wordt de keuringsdienst door de gemeente niet gevoerd, zooals des tijds ook werd voorgesteld, dan kost het 'de gemeente minstens f 5000. De Voorz. zegt, dat de keuringsdienst van Leiden best werkt zonder dat het de gemeente veel geld kost. De heer Rotteveel deelt mede, dat hij „sterilisatie" een mooi woord vindt, doch hij meent, dat men beter met zijn koe thuis kan blijven, omdat er veel werk aan ver bonden is, dat geld kost. De heer Verwey herhaalt zijn. verzoek, dat B. en W. dit punt nog eens tijdig op de agenda zetten, opdat al de gemaakte Opmerkingen eens goed onder de oogen kunnen gezien worden. De heer Verklev voert nog aan, dat b'.v. alle doodgeboren dieren onherroepelijk den put ingaan, terwijl zij vroeger als gezond vleesch voor de consumptie gebruikt wer den. Gevolg is, dat vele doodgeboren die- *en worden verdonkeremaand. De Voorz. antwoordt hierop,, dat de Wet voorschrijft, dat de. doodgeboren die ren vernietigd worden. Wil men het an- iïers dan zal de wet gewijzigd moeten wor Óen. Misschien, zegt de Voorz., kan men den heer Braat hiervoor in den arm ne men. Anders moeten de boeren zelf maar dit vleesch opeten. Hierna wordt bet adres voor kennisge ving aangegeven. lOo. Adres van de ingezetenen van Ze venhuizen, gemeente Alkemade, houdende verzoek om vevhooging van do subsidie in het onderhoud van den weg door Zeven huizen. B. en W. stellen voor om de subsidie te brengen van f 90 op f 150 per jaar en wel ingaande 1 Januari 1924. Z. h. st. goedgekeurd. 1 V llo. Verzoek vau het R.-E. Kerkbestuur van O. L. Vrouwe Geboorte te Rijpwetering om een voorschot op de gemeentelijke ver goeding overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet. B. en W. stellen voor om aan genoemd Kerkbestuur een voorschot te geven gropt f 265, zijnde het bedrag waarop aanspraak kan worden gemaakt. Conform besloten. 12o. Verzoek van den heer J. Pronk te Nieuwe-Wetering om eervol ontslag als lid der Commissie tot Wering van School verzuim ingaande 1 Sept. e.k. wegens ver trek uit deze gemeente. u.; i Z. h. st. eervol verleend 1 De heer Verkley, die als plaatsvervan ger in den Raad slechts enkele zittingen heeft medegemaakt, waarvan dezo wel licht de laatste is, zeide bij do rondvraag, dat ieder, die wat voelt voor de openbare zaak ongetwijfeld zal weten, dat do kosten van wegen en bruggen in den tegenwoor- digen tijd ontzettend hoog zijn, en dat deze in regentijd desniettegenstaande ont zettend slecht zijn. Spr. geeft daarom B. en W. in overwe ging om betonnen steenden te gieten en daarmede b.v. de bebouwde kom Van Rijp wetering te bestraten. Dit zou ongeveer f 1 per Meter kosten en een goede verbe tering zijn. De Voorz. zegt, dat B. en W. deze zaak eens ernstig zullen overwegen. Spr. zegt hierop, dat 'bij nog een on aangename taak heeft te vervullen. Het n geldt hier n.l. het afscheid aan de twee scheidende raadsleden. In de allereerste plaats betreft dit weth. Strijk, die sinds 13 jaren het lidmaatschap van den raad vervulde. In de drie jaren, die spr. als Voorz. van den raad met hem heeft mogen samenwerken, heeft hij hem leeren ken nen als eien stoeren werker, die een open oog had voor de gemeentebelangen en een goeden kijk op de zaken, die de openbare dienst in een gemeente als Alkemade, ze ker noodig heeft. Spr. hoopt als Voorzitter van den Raad en als burgemeester der gemeente dat het den heer Strijk goed moge gaan en dat hij„ indien noodig, de gemeente met zijn advies toch nog lang moge dienen. Ook den Leer Verkley brengt spr. een woord van dank, waarna de openbare ver gadering gesloten wordt. GEGSTGEEST. Gemeenteraad. -r Vergadering van 9 Augustus. Voorzitter de burgemeester, de heer J. G. H. Griethuijsen. Afwezig de heer Nijssen wegens ziekte en de heeren Zaalberg en v. Delft, waar van eerstgenoemde met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukkengoedkeu ringen van genomen raadsbesluiten door Ged. Staten. Verder een dankbetuiging van den beer H. P. v. d. Berg voor de hem ter gelegen heid van zijn 60-jarig jubileum als ge meente-ambtenaar vereerde gratificatie en geschenken. Ook van de lieeren Donk en v. d. Voet zijn dankbetuigingen ingekomen voor te gemoetkomingen ten hunnen gunste. Van de Vereeniging voor ziekenverple ging voor alle gezindten is eveneens een dankbetuiging ingekomen voor de geno ten subsidie b. f 300, terwijl tevens een gunstig jaarverslag ter tafel wordt ge bracht. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. De rijksuitkeering is volgens schrijven van Ged. Staten voor deze gemeente groot f 7504.59. Van den Keuringsdienst van waren, dis trict Leiden, is een verslag over bet eer ste half jaar 1923 ingekomen. Wordt ter visie gelegd. Van de heeren Kraan en1 Gitoenewegen is bericht ingekomen dat weer een bedrag van c.a. f 8000 op bun leening is afgelost. Op een verzoek om adhaesie van den gemeenteraad van Voorhout aan haar adres waarin wordt aangedrongen op bil lijker regeling der forensenbelasting, waar bij meer op het grootgrondbezit zal moe ten worden gedrukt, wordt op voorstel van B. en W. niet ingegaan. Punt 2. Voorstel tot opzegging contrac ten voor aanlegsteiger Morsen. B. en W. meenten, dat nu de steiger geen beteekenis meer bad en bereids is afge broken bet rationeel is de contracten op te zeggen. Eventueel beeft de gemeente nog een eigen stukje grond. Conform het voorstel wordt besloten. Punt 3. Vaststelling pensioengrondslag J C. Krijger. Besloten wordt met alg. stemmen de grondslag vast te stellen op f 1850. 4. Aanbieding Gemeenterekening 1922. Het batig saldo op de gewone ontvang sten en uitgaven is f 50.711.49 terwijl de buitengewone dienst een' saldo van f 603.56 opleverde. Totaal batig saldo f 51.315.05. De beer Bakker spreekt zijn voldoe ning uit over bet voorzichtige beleid van B. en W. waarop de Voorz. antwoordt, dat er meevallers zijn geweest. 5. Aanvraag subsidie voor feesten ter ge legenheid van het 25-jarig regeeringsjubi- leum. In bet adres van de feestcommissie wordt gezegd, dat de totale kost-en der feesten f 3400 zullen bedragen. Er is f 1S0Ö door gemetentenareu opgebracht' weshalve nog een subsidie van f 1600 wordt gevraagd. B. en W. achten het Regeeringsjubileiun van zooveel belang dat zij voorstellen het vrij hcoge bedrag toe te staan. De heer Zandbergen zegt ironisch, dat de vrees zou kunnen bestaan, dat nu er een „vette pot" is deze ook maar moet worden opgemaakt. De Voorz. zegt dat de commissie wel het belang van het regeeringsjubileum zoo groot acht dat zij een zoo hoog bedrag durft aanvragen. Spr. vreest niet voor ver spilling. De heer Zandbergen trouwens ook niet. De heer Bakker spreekt zijn voldoe ning uit over het voorstel. Het wordt z. h. st. aangenomen!. Verder stellen B. en W. nog voor hun machtiging te verloecten tot uitgave van een maximum bedrag van f 5C0 voor avond verlichting van het gemeentehuis. Conform besloten. De heer v. d. Hulst vraagt of nog niet meer aanvragen zijn ingekomen, waarop de Voorz. ontkennend antwoordt. Punt 6. Vaststelling Gemeentelijke bij drage volgens Art. 102 voor Bijzonder ver volgonderwijs. In 1921 was het aantal leerlingen gem. 29; in 1922 bedroeg het aantal 26. B. en W. stellen voor naar evenredig heid daarvan een bedrag toe te kennen. Punt 7. Voorstel inzake vervolgonder wijs. De V o o r z. liebt toe, dat het Rijk de gemeente geheel vrij laat vervolgonder wijs te geven, mits de gemeente het ook zelf betaalt. Waar er aan de Morsch zulke schitterende resultaten van dit onderwijs aan de O. L. school worden gezien en de Commissie van Toezicht op het L. O. ad viseert tot voortzetting, kunnen B. en W. er niet toe besluiten het onderwijs stop te zetten. De schoolcommissie schat de to taal uitgaven niet hooger dan pl.m. f 400. B. en W. stellen evenwel voor een mini mum getal van 12 leerlingen per school vaat te stellen en voor de nuttige hand werken een aantal van 6 leerlingen to be palen als minimum. Voor de belooningen wordt voorgesteld f 1.75 per lesuur en voor hoofdschap f 25 per cursus. De heer Bakker geeft toe dat van het herhalingscnderwijs als van een succes kan worden gesproken ook dank zij da wijze waarop het wordt gegeven, en zou het dan ook bejammeren indien het werd stopgezet. Spr. kan zich dus ten volle bij het voorstel, ook wat betreft de nadere bepalingen, neerleggen. Het voorstel van B. en W. wordt „met graagte" aangenomen met algemeene stemmen. x /X Punt 8. Voorstel voor regeling met Rijns burg naar aanleiding van Art. 14 der L. O. wet. De Voorz. licht de loop van zaken, waarmee eenige schrijverij gepaard ging, too on. Wcfc. do onncopverordening, welke bereids door den Raad van 'Rijnsburg is aangenomen. De conceptverordening- wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Punt 9. Goedgekeurd worden verschil lende comptabiliteitsbesluiten. Als laatste punt wordt door den Voorz. mededeeling gedaan, dat Ged. Staten niet' accüorö gaan met teil hefhngspercentago van 1 daar do Rijksbijdragen aanmer kelijk lager zijn ml. min. f £2.000. B. en W. riosren dat nog nieis zekers over deze uitkeering kan worden gezegd. Ged. Staten naseinen dat het lieffings- peroeatage op 2.4 moet worden gesteld, tenzij andere middelen tot dekking worden ge vonden. B. en W. stellen voor het groole batig saldo over 1622 daartoe te benutten en al dus Let lief fin gspei oêr.tage a, 1 to hand haven. Met algemeene stemmen wordt hiertoe beelotem Waar het restcerendo bedrag nog circa f 27500 bedraagt, stellen B. ca W. voor den grond aan de Morsch hieruit te betalen (f 9000), nieuwe waterleidingsbuizen te leggen (f 2500), en de kosten voor de op slagplaats van vuilnis f 2000 te dekken. (Totaal f 13500) en tenslotte van de restant op onvoorziene uitgaven f 9000.af te schrijven1. Het dan nog overblijvende bedrag is, zegt de voorz. toch nog grooter dan waarmee ooit een nieuwe begrooting is begonnen. Met algemeene stemmen worden de voorstellen van B. en W. aangenomen. Van Ged. Staten is teruggekomen een raadsbesluit om een geldleening aan te gaan van f 30.000 ad ten hoogste 20 pet, voor de schoolbouw „Duinzicht". Ged. Staten .stellen voor liet percentage ten hoogste 6 pet. te stellen en merken cp, dat de waarborgsom van het voorge stelde bedrag kan worden argetrokken. De Voorz. zegt dat B. en W. geeni be zwaar hebben aan do wenschen van Gede puteerden tegemoet te komen. Volstaan zou kunnem wordeu met een leening van f27000 behalve de grond. De waarde van den grond dient te worden geschat, van welk geconstateerd bedrag de Gemeente eveneens de lasten moet dragen. De vereeniging „Duinzicht" stelde even wel voor de gemeente van net bedrag voor den grond te ontlasten, zcodat de leening kan worden gesteld op f 27000. Conform met het overeenkomstig voor stel wordt besloten. De heer v. d. Hulst vindt het een en ander een meevallertje, wat de Voorz. niet kan beamen waar nog uitgemaakt moet worden of de goedgunstigheid in zake den grond wel rechtszeker is. De rondvraag brengt niets. De Voorz. drukt zijn spijt uit, dat de heeren Zaalberg en van Delft niet ter ver gadering aanwezig kunnen zijn en spreekt waardeerendo woorden over hun werk zaamheden, welko met deze zittingspe riode een einde nemen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten, - t-j 'j WOUBRUGGE. -Gemeenteraad. Vergadering van Donderdag 9 Augus tus, onder voorzitterschap van burge meester Boumann. Afwezig de heer "W. A. Boot. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed, waarna de notulen wor den gelezen en vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een aanvrage van het bestuur van de burger wacht te Hoogmade om subsidie tot een bedrag van f 150. De Voorzitter deelt mede dat in verhand met het voornemen van de re geering om verschillende burgerw. rus tend te maken, B. en W. een voorstel in deze richting hebben gedaan, dat thans hij het bestuur der burgerw. om advies is, weshalve zij voorstellen het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. E. en W. stellen vcor om gunstig te be schikken op het verzoek van den raad van Wymhritseradeel, om adhaesie te be tuigen aan haar verzoek om strafbaar stelling van het vloeken van regcerings- wege. De heer Krees stelt voor om het adres voor kennisgeving aan te nemen, „omdat er nu al in drie vergaderingen over gesproken is." Do heer V/ i s m a n verdedigt het voor stel van B. en "W. Het voorstel wordt aangenomen met 4 2 stemmen. Tegen dc heeren v. Leeu wen en Kroes. B. en W. stellen voor, het adres van den raad van Smilde waarin adhaesie wordt gevraagd aan haar adres inzake heffing van de belasting over 3 jaren, dat reeds in de vorige vergadering aan de orde kwam, voor kennisgeving aan te ne men, omdat er geen direct gemeentebe lang bij gemoeid is. B. en W. wenschen dergelijke dingen in het vervolg voor ken nisgeving aan te nemen. Wanneer er wel gemeentebelangen mee zijn gemoeid kun nen B. en W. zich wel zelf tot do regee ring wenden. Overeenkomstig hot voorstel van B. en W. wordt besloten. Aan de orde komt het onderzoek van de geloofsbrieven der niéuwgekozen raadsleden, tot het Instellen waarvan een commissie wordt benoemd, bestaande uit de heeren Wisman en Kroes. De commissie adviseert tot toolt"rr. Aldus besloten. Naar aanleiding van de gewijzigde wetsbepaling inzake liet geven van ver volgonderwijs, v,'aardoor deze kosten ge heel voor rekening der gemeente zonden komen, stellen B. en W. voor, de bestaan de verordening die het vervolgonderwijs ter plaatse regelt, in ie "trekken. Betreurd wordt dat voor deze prachtige instelling zoo weinig belangstelling be stond, zoodat dit eigenlijk het hoofdmo tief voor opheffing moest worden. Het voorstel wordt aangenomen,, ter wijl tevens wordt besloten in verhand hiermede eervol entslag te verleenen van het onderwijzend personeel, bestaande uit den heer v. Hcusdea en Mej. Kok. Goedgeukeurd wordt de rekening ën verantwoording over het afgeloopen jaar van de gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn. Aangeboden wordt de balans Verlies- en Winstrekening over 1922 van het gem. electriciteitshedrijf, dat een bruto winst heeft te boeken van f7504.62, on die van het waterleidingbedrijf met oen bruto winst van f669.89. Bijgevoegd is een rapport van den ac- ccutant dier bedrijven, naar aanleiding van hetwelk B. en W. voorstellen een be drag van f2000 door het electriciteitshe drijf in de kas der gemeente te doen storten. Y/aar het elec. bedrijf steeds he ter ging rendeeren besloot de raad bij het behandelen der laatste begrooti ig, om voortaan een deel van de winst af te schrijven als vergoeding aan de gemeen te voor de kosten die voor haar aan do oprichting waren verhonden. Dit raads besluit ging oorspronkelijk in op 1 Jan. 1923, maar daar do resultaten, reeds nu zoo verbazend gunstig blijken te zijn, wordt voorgesteld aan dit besluit terug werkende kracht te verleenen, teneinde reeds nu een bedrag van f 2000 in de ge meentekas te kunnen storten, met het doel die aan te wenden voor afschrijving op de leening voor het waterleidingbedrijf. Hoe meer op dit bedrijf kan worden afge schreven, des te gunstiger zullen de re sultaten zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Verdere voorgestelde af- en overschrij vingen worden goedgekeurd. In behandeling komt het voorstel van B. en W. orn ter gelegenheid van do a.s. Jubileumfeesten vcor de schoolkinderen oen subsidie beschikbaar te stellen van f 1.per kind, welk bedrag door de on-» dcrwijzers naar verkiezing'kan besteed worden, volgens „eenige" aanwijzing van B. en W. De meerderheid van B. en W. is er voor het hoekje van den heer v. As: „Zilver of Oranje" ter uitdeeling aan te bieden. Do heer Lieverse is voor het be- schikhaarstellen van een subsidie, maar het verstrekken van hoekjes komt hem niet nuttig voor, omdat zulke boekjes in den regel spoedig wegraken. Vooral kin deren uit den lageren stand, zegt spr., hebben meer aan een feestelijk onthaal. Spr. heeft ook gehoord dat, waar apart voor het kinderfeest wordt gecollecteerd, do resultaten niet uitsteken, zoodat hij het bedrag liever aan het feest zag be steed. De her v. Leeuwen zegt dat de kin deren zich niet veel van een hoekje zul len „aantrekken". De heer Kroes had het zoo verstaan, als zouden de onderwijzers het bedrag geheel naar eigen inzicht kunnen beste den. De .Voorzitter acht het geld het best besteed door het verstrekken van een blijvend aandenken, waarvan spr. meer heR yerwacht dan van snoeperij. Alleen DE OUDSTE TWEELINGEN!. De tweelingzusters Pietje en Aaltje van, Mil te Ophemert vierden de vorige maand him 96ste verjaardag. in Hoogmade wordt afzonderlijk gecol-i i lecteerd voor het kinderfeest. Hier ter- plaatse hoort spr. niet klagen. Spr. wijst i er op dat Woubrugge toch al niet bijzon- der veel doet voor het feest in vergelij-i king met kleinere gemeenten. De heer Wisman, weth., sluit zich' 'daarbij aan. Spr. keurt het af dat do ïaad zich thans met onderdeel en gaat be zig houden. Laat men die dingen aan het Comité overlaten. Bovendien weet spr. dat het Comité sterk voor het uitdeelen dezer - 'hoekjes is. De hoofdzaak is echter dat do 'bevolking gevoelt dat de raad alles wil 'doen om de gedachtenis aan Oranje zoo goed mogelijk te eeren. De heer Kroes zag gaarne vastge legd dat men inzonderlieid te Hoogmade het subsidie naar eigen inzicht kan aan* •wenden. De heer Wisman licht toe dat van 'dit bedrag genoeg zal overblijven voot een kinderfeest en een goed onthaal, o.a. doordat voor de lagere klassen een zeer goedkoop hoekje wordt verstrekt. Het moet voor de kinderen duidelijk 'zijn dat het in de eerste plaats om de Ko ningin gaat. Spr. zag de beide voorstellen liever afzonderlijk in stemming gebracht. Het voorstel om f 400.beschikbaar te 'stellen wordt met algemeene stemmen "aangenomen. Nu moet gestemd over het voorstel van den heer Lieverse om het subsidie zonder 'eenige voorwaarden beschikbaar te stel len, dat vervolgens wordt aangenomen met 42 stemmen, waarmede het voor-» stel van B. en W. is verworpen. Tegen stemmen de heeren Wisman en! Yooren. Wijziging van de verordening op de brandweer. Di verbind met het veivuldig voorko men van hooibrcei en de noodige peiling •gen, stellen B. en W. voor Om aan de personen, die daarvoor zijn, aangewezen, zoo zij dit wenschen, een tegemoetkoming te verleenen. Liever zouden B. en W. de-, ze kosten heffen van de,personen die 'er - direct belang hij hebben, zooal.? verzeke- ringmaalschappijen enz., echter is dit niet anders mogelijk dan krachtens een verordening, aan de vaststelling waarvan niet kan worden gedacht wegens de te hooge administratiekosten. Het voorstel wordt aangenomen. In antwoord op een vraag van den heer) v. R ij n zegt de Voorzitter, dat B. en W. alleen uit bezuinigingsoverwegin-i gen tot nu toe 't aanschaffen van 'n peil— ijzer voor Hoogmade hebben uitgesteld, maar dat er het volgend jaar waarschijn-; lijk een zal worden gekocht. De raad besluit om nog heden in Lehanj deling te nemen een aanvrage van dei heer J. W. Keessen, betreffende een stuL grond voor de huizen van den heer Boofi aan do Kerkweg, waar de aanvrager een autogarage met woonhuis wenscht te hou* De Voorzitter verzoekt den heef. Wisman de aanvrage toe te lichten, daa hij zelf belanghebbende is. De heer Wisman acht dit niet 'nr j- dig, daar het van algemeen belang is De heer Lieverse, weth., is teger. do aanvrage, omdat hij den geboden prijo van f0.50 per M2. te "weinig acht voor zulko mooie grond. De heer Kroes stelt voor de aanvrage in 1e willigen. Spr. brengt in herinnering dat do raad voortijds besloot om dezen grond voor een winkel of iets dergelijks te bestemmen. Spr. acht het niet noodig het geheele stuk beschikbaar te stellen. Er kunnen behalve do aangevraagde ge* bouwen nog 4 woonhuizen worden ge plaatst. De heer Lieverse: Je krijgt er toch' nooit een fatsoenlijk burgerhuis naast! De hec-r Kroes acht dit ook niet noo-, dig omdat reeds besloten was dezen grond voor arbeiderswoningen beschikbaar te honden. De heer Wisman, weth., betreurt dat de Voorzitter tegenover deze aanvrage de houding van een belanghebbende aan neemt. Spr. wil hij iedere aanvrage, van ieder ingezetene gerechtigheid betrachten, vooral nu het iemand geldt die met ge ringe middelen een derge'ijk plan durft: ondernemen. Spr. beveelt de inwilli ging van liet verzoek van harte aan. De Voorzitter protesteert er tegen dat de heer Wisman hem als belangheb bende in deze zaak betrekt, en verklaart bader dat hij bevoegd is tegen waarde vermindering van eigen perceelen, op; welko wijze dan ook, te waken. Spr. beeft, niet gedacht aan tegenstelling tusschen' aanvragen van meer- of minder-gegoe-i den. Uit de notulen der voorlaatste verga? dering toont spr. nader aan dat de raad zelf van gevoelen was dat de grond voor betere woningen zou worden bestemd. De hoor Kroes acht bet nog niet ze ker dat de aanvrager, wanneer hij innud* dels gelegenheid krijgt om in het dorp j* bouwen, van deze grond zal gebruiken. De heer Wisman: om"den grond f0 behouden, ligt do grond intusschen x®3*

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4