voor het 25-jarig Regceringsjubileum van H.M. do Koningin om subsidie uit de ge meentekas en verdere medewerking voor de feestviering. Voor subsidio wordt f 1700 gevraagd. B. en \V. stellen den Raad voor het gevraagde toe te staan. De heer Fijma zegt dat men zijn hou ding in dezen als S-D.A.P.'er kent. Hij verzoekt alleen het voorstel in stemming te brengen. Dit geschiedt; het wordt aan genomen met S2 stemmen. Tegen de heeren Fijma en Paase. De Voorz. brengt dank aan de heeren voor hun bereidwilligheid in dezen. 14. Adres van Gebr. Driehuizen e.a. om intrekking verordening standplaats woon wagens aan de Frederikslaan. B. en W. stellen den Raad voor vooralsnog niet op dit verzoek in te gaan. Ook hier weer versêhillende meeningen Het blijft een moeilijke zaak, daar nie mand de woonwagens graag in zijn nabij heid heeft. Over de ruimte daar verschil len de mèeningen. Een schaduwzijde wordt geacht de groote afstand van hier: politietoezicht is er vrijwel ondoenlijk. De heer Paase wijst op "Woerden, waar deze zaak goed geregeld is. De Voorz. zegt, dat de Raad zelf de Frederikslaan heeft aangewezen Ka nog wat discussies wordt liet voor stel van B. en W. aangenomen met 8—2 stemmen. Tegen de heeren De Vreugd en Paase. 15 Benoeming Directeur van het op te richten Waterleidingbedrijf. 3. en W. stellen voor te benoemen den heer F. J* Paycns, Directeur van het gemeeiitegas- bedrijf. Ook hier weer tegenstand, in 't bijzonder van de socialisten. Schitterend wordt het voorstel van B. en W. verde digd door den heer Vooren. Na de gedach tewisseling wordt de heer Payens be noemd met 8 st. en 2 blanco; zijn salaris vastgesteld op f 1000 met 8—2; tegen de heeren Paase en Fijma. 16. Aanbieding gemeenterekening 1922 en benoeming Commissie van onderzoek. Tot Commissie-leden worden door den Voorz. benoemd de heeren Vooren, Loerak ker en Klaver. 17. Verzoek van Hillegom's Drankweer Comité om vaststelling van eene verorde ning krachtens art. 7, eerste lid le of 2e der Drankwet. B. en W. stellen den Raad voor niet op het verzoek in te gaan. Het voorstel van B. en W. komt na een korte toelichting in stemming en wordt aangenomen met 31 stem. Tegen de heer Vermeer. 18. Comptabiliteitsbesluit. Het besluit wordt genomen. 19. (Nagekomen). Onderzoek geloofs brief nieuw benoemd raadslid F. Selhorst Er worden tot Commissie-leden benoemd de heeren Vermeer, Klaver en Loerakker De vergadering wordt even geschorst. Na heropening verklaart de beer Kla ver namens de Commissie, dat de stukken in orde zijn en wordt besloten tot toela ting. H AZERSWOUDE. Brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden wij opgeschrikt door klokgelui en brandgeroep, ontstaan op de boerderij van den landbouwer A. P. Heij- ken. Door het broeien van het hooi was een der bergen in brand gevlogen, die on middellijk de aangrenzende woning aan tastte. Verbrand is de stal, 2 hooibergen, waarin een flinke partij hooi en veevoeder geborgen was. Aangrenzende schuren ble ven gespaard; ook het voorste gedeelte van het woonhuis was iets minder beschadigd- Meubelen enz. werden gered. Gemeenteraad. De heer L. C. v. Heest heeft voor zijn benoeming tot lid -?an den gemeenteraad bedankt, zoodat ian de beurt komt no. 5 van lijst 3: mevr K. v. d. Meulen—van Beemen. LISSE. - Ongeval. Zaterdagmorgen kwam een voerman uit Noordwijkerbout met een brik leverbare bloembollen, bestemd voor de firma Gebrs. Driehuizen, alhier. Aan het goederenkantoor van de N. Z. H. T. il. schrikten de paarden van de tram en geraakten daardoor aan het steigeren, met het gevolg, dat de brik kantelde en de bollen over den weg rolden. Voor- zeker een scliadepostje voor de ïeveran- siers. NIEUWKOOP. Het jubileumfeest. Ook Nieuwkoop bereidt zich voor het zilveren Kronings feest opwaardige wijze te vieren. Het Comité, dat gelden heeft ingezameld voor het nationaal huldeblijk, heeft zich eveneens willen belasten met de organisa tie van een feest, indien het althans vol doende steun ondervindt van het publiek, waaraan wel niet mag worden getwijfeld. Een voorloopig programma is samenge steld, dat er in alle opzichten wezen mag. Men wil twee dagen feest vieren, n.l. op "Woensdag 12 en Donderdag 13 Sep- iemher. Eersten dag: Om 8 uur te Nieuwkoop on te Noorden koraalmuziek, te 8/4 uur «jaan vanaf het Gemeentehuis twee he rauten te paard naar bet Noorden en twee naar het Zuiden om de opening der feesten aan te kondigen. Prijzen zullen worden uitgeloofd voor ^e mooiste gevelversiering, terwijl dien 3ag een bloemententoonstelling word1! 'jehouden. Bij genoegzame deelname zal alsdan ^en allegorische optocht worden georga- Sdseerd. Des avonds te uur 'concert te Nieuw koop en openluchtbioscoop te Noorden. Tweeden dag: Ringrijden met tilbury jwi rijwiel (minimum-snelheid 10 K.M. 2>er uur), volksspelen ten kinderfeesten toet traktatie der kinderen. Des avonds te 8 uur concert te Noor den en openluchtbioscoop te Nieuwkoop. Wel een programma, dunkt ons, om ter reeds dadelijk dje stemming in to brengen! NOORDWIJKERHOUT. Muziek. Vrijdag j.l. nam de harmo- nievereeniging „St. Jeanne d'Arc" deel aan het groot Nationaal zang- en muziek concours te Katwijk aan Zee. Het was de eerste maaï, 'dat het korps aan een con cours deelnam, hetgeen, gelet op de om standigheid, dat het vóór tweo jaren werd opgericht, roods een prestatie mag heelen. ijverig was er gestudeerd en de spanning naar den uitslag groot. En de uitslag was prachtig! Met 338 punten, het hoogste aantal wat werd toegekend in de 4de af- deeling, werd aan de| Vereeniging denj eersten prijs toegekend, met directeurs- prijs en lof van de jury. De heer J. A. Hupkens, directeur der Vereeniging, zag alzoo rijkelijk beloond de vele moeite en opofferingen, welke hij zich in het belang der Vereeniging had getroost. De leden waren in de wolkcjo, hetgeen begrijpe lijk was. Als verplicht nummer was ge blazen „La Ruche", ouverture fantasique, van T. Torek en als eigen gekozen num mer „La Vedale", ouverture! van J. G. Kastner. Beide nummers mochten we reeds hooren op een concert in de mu ziektent in het dorp gegeven. De uitvoe ring der nummers was toen reeds in de puntjes en geheel af. De avond werd in het Verenigings lokaal tot ongeveer 9 uur prettig gevierd, waarhij geen enkele wanklank werd ge boord. Wij wenschen de Vereeniging een schit terende toekomst toe. Dat zij in de ko mende jaren nog verschillende eerste prij zen moge behalen in de hoogere afdee- lingen en dat het ledental spoedig moge toenemen, opdat blijke, dat in Noordwij- kerhout vele muzikanten zijn. Ëemengde Berichten. UIT DE RADIOWERELD. Radioconcerten voor ziekenhuizen. In Amerika komt het al veel voor, dat in gasthuizen en sanatoria het eentonige leven van de zieken wordt opgevrolijkt door radioconcerten. Het kan ook tot hun genezing bijdragen als muziek de stem ming opwekt. Het bestuur van het Haagsche Sanato rium de Lighallen aan de Doorniksche Straat heeft het goede plan opgevat om er voor zijn inrichting een proef mee te ne men. De patiënten leggen, onder toezicht van een hunner, die van het vak is, zelf de leiding aan naar de zalen waar de zieken voor de maaltijden of 's avonds bijeen zijn. Vrienden van de Lighallen brengen de kos ten bijeen, de benoodigdbeden worden gratis of goedkoop geleverd, en zoo zal dit sanatorium binnenkort bet eerste in ons land zijn, dat zijn zieken het sterkende genot van de muziek verschaft. Een uitvinding op bet gebied der draadlooze telefonie. Volgens het Deenscbe vakblad „Danïsk Elektroteknisk Tidskrift" beeft een Deen- sche technicus Arnald Christensen een nieuw type verzender en ontvanger voor draadlooze telefonie uitgevonden. De er mee genomen proeven tusschen stations^ die 50 kilometer van elkaar liggen, hebben uitnemend voldaan. De verzender is zoo ingericht dat een deel van de trillingen, opgewekt door de stem, wordt overgebracht langs een buis, die bevestigd is aan een microfoon. Deze trillingen planten zich veel langzamer voort dan die, welke rechtstreeks de mi crofoon treffen. De ontvanger is toegerust met een appa raat dat de langzaam voortgeplante trillin gen versnelt, en de snel voortgeplante ver traagt, zoodat beide gedeelten tegelijker tijd bet oor bereibm. Het doel van de Uitvinding is natuurlijk 't voorkomen van afluistering. Verdronken. Zaterdagmorgen ;s te Egmond aan Zee aangespoeld het lijk van een Engelsch- raaiï, afkomstig uit Budleigh Salterton. Op het lijk, dat in verren staat van ontbin ding verkeert, zijn gevonden: een gouden horloge en portefeuille met chéqueboek. Een meisje verbrand. Terwijl de woonwagenbewoner S. te De- demsvaart met zijn vrouw afwezig was, wilde een dochtertje van 12 jaar pap van dé kachel zetten, toen plotseling hare klee deren vlam vatten. In een oogwenk stond •het meisje in lichte laaie. Omringd door vlammen vloog ze de wagen uit en den weg op. De bruggewachter die den hope- loozen toestand van het meisje zag, wierp haar in de sloot, waarna de vlammen spoe dig doofden. Geneeskundige hulp was wel dra aanwezig. De toestand is evenwel ho peloos. Een 14-jarig zusje, dat pogingen had aangewend, de vlammen te dooven, be kwam ernstige brandwonden. Nader vernemen wij, dat het slachtoffer aan de bekomen wonden reeds is overle den. „Msb." Autobus te water. rAan den Bergerweg te Bergen, geraakte gisteren een motorbus van de Eerste Ber- gensche Autobus-onderneming, geheel ge vuld met leden van de Deutsche Turnver- ein uit Amsterdam, die een bezoek wensch- ten te brengen aan de vaeantie-kolonie van de Deutsche Verein te Bergen aan Zee. te water. Allé inzittenden geraakte vol modder en bekwamen verwondingen en kneuzingen. Een drietal doktoren was spoedig ter plaatse om de schampschotten te behande len. Een drietal, meisjes, die door het ge beurde zeer overstuur waren geraakt, wer den per auto naar 't St. Elizabethgesticht te 'Alkmaar vervoerd. Het gebeurde is in hoofdzaak te wijten aan het roekeloos rijden van den chauf feur, tegen wien de politie proces-verbaal beeft opgemaakt, aangezien hij in strijd met de voorschriften 3 passagiers in plaats van twee naast zich vervoerde. Plotseling doodgebleven. Zondagmorgen werd de wed. O., wonen de in het Tweede straatje van Best, te 's-Hertogenbosch, toen hare dochter haar kwam roepen om naar de kerk te gaan, dood. op den vloer dsr woonkamer aange troffen, voor de waschtobbé, Waarin nog enkele kleedingstukken lagen, die zij blijk baar nog heeft willen wasschen. Volgens den ijlings ontboden geneesheer, was de dood reeds voor middernacht ingetreden. Een seinwachter vermoord. De seinwachter van de halte Giessen Nieuwkerk, die tevens belast is met den verkoop van kaartjes, is gisternacht met een hamer vermoord. De verslagene had zeven wonden in zijn hoofd. Vermoed wordt, dat roof de drijfveer van de mis daad is geweest. De aanrijding te Moerdijk. Men meldt nader over de aanrijding van den 60-jarigen de R., op den weg Zeven- bergschen Hoek-Moerdijk, dat een der zeven chauffeurs, d. R. uit Dordrecht, Vrij dag voor den rechter-commissaris te Breda is geleid. Hij bleef ontkennen den ouden man te hebben aangereden. Het zevental is op vrije voeten gesteld. Het onderzoek duurt voort. Goed afgeloopen. Zaterdagmiddag geraakte een 8-jarig dochtertje van A. O. te Zaandam onder een betonnen rioolput, welke put zichebe- vond op de zandwerken van de gemeente aan het Kopermolcnspad. Kinderen hadden een kuil gegraven naast den put, waardoor deze kantelde en op den kuil terecht kwam, toen -de kleine zich daarin bevond. De zware put bleef gedeel telijk steunen op den rand van den kuil, waardoor de kleine, toen een aantel toege schoten mannen den put verwijderden, bijna ongedeerd naar baar moeder kon worden gebracht. Terecht. Het valies, inhoudende f 1800 aan con tanten, dat deze week te Delft uit een der wagons van de Haagsche stoomtram werd vermist, is terecht. Het werd ge vonden door een 12-jarig meisje te 's-Gra- venhage, dat het aan den rechtmatigen eigenaar terug heeft bezorgd. Een vechtpartijtje. Gisteren werd te Nuland een festival gegeven voor muziek- en zanggezelschap pen. Een groote menigte was op het feestter rein bijeen en genoot volop van de elkaar afwisselende zang- en muzieknummers. Een tweetal feestgangers kreeg echter verschil van meening. waarbij de eene om zijn woorden kracht bij te zetten den an deren een steek met een mes toebracht. De maréchaussee, die spoedig ter plaat se kwam om den dader zoo mogelijk in arrest te stellen, kreeg, op haar vraag aan het slachtoffer, wie de dader was, ten ont- woord: „Dat zal ik zelf wel opknappen." Branden. Zaterdagmiddag is de schilderswerk plaats van deN N. V; Ripperda aan de Garenkokers kade te Haarlem bijna ge heel uitgebrand. De brandweer was den brand in 20 minuten meester. De oorzaak is nog onbekend. Verzekering dekt de schade. Gisterenmiddag om halvier werd ten huize van den winkelier in chemicaliën en drogisterijen, den heer F. Hulsken in de Hoofdstraat te Apeldoorn, terwijl deze met zijn gezin afwezig was, op de bovenachter- verdieping brand ontdekt. De spoedige aanwezigheid van de brand weer en het optreden van den heer A. D. Heijnen, op wiens last een hoeveelheid benzine en spiritus in veiligheid werd ge bracht, wist grootere onheilen te voorko men. Toch kon niet worden verhinderd, dat de bovenverdieping geheel uitbrandde. Verzekering dekt de schade, ook die van het water, welke zeer aanzienlijk is. Te Stadskanaal is gisternacht de aardappeldrogerij van Lutmer en Zwart- senberg geheel afgebrand3800 balen meel zijn verloren gegaan. De oorzaak is onbekend. Gisternacht is. de boerderij van den 1 heer Brouwer te Den Horn tot den grond toe afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat niets kon worden gered. De vermoedelijke oorzaak is ho broeiing. Ver zekering dekt de schade. Inbraak. 1 In den nacht van Donderdag op Vrijdag is in een café te Duïvendrecht ingebroken door inklimming. De zoon des huizes, die omstreeks één uur thuis kwam, bemerkte, dat er iemand onder de tafel in de kamer zat. Hij greep den persoon aan, doch deze rukte zich los, vloog door de openstaande deur naar de gelagkamer en sprong door het raam van de buitendeur naar buiten en verdween. De zoon gaf terstond de politie te Duï vendrecht kennis. Aaa de Diemerlaan werd de vermoedelijke dader gezien met een rij wiel, dat onklaar geraakt was. Zich ach tervolgd ziende, sprong de man in en door een flinke sloot en wist achter houtgewas en door tuinen te ontkomen. Zijn rijwiel, hoed en een tasch met inbrekerswerktui gen heeft hij in den steek gelaten. Hbkl. Dag Koningin. Toen Vrijdagmiddag de Kon. familie een autotochtje maakte, waarbij ook aan jhr. Röel te 's Graveland een bezoek werd ge bracht, kreeg haar auto in de buurt van de uitspanning De Roskam onder Soestdijk een panne. Onmiddellijk werd een andere auto ontboden. Intusschen kon de tocht niet vervolgd worden. En wat zag men? Een joggie, een ventje' op klompen en met vuile handjes, trad op den auto van de Koningin toe, nam zijn petje af en zei: „Dag Koningin, dag Prinsesje!" en reikte beiden de hand, tot groot vermaak van de vorstelijke personen en hun gevolg en de enkele toeschouwers, die van dit tafereel tje getuige waren. „Vad." Laiïd» es* Tuinfiouutr Veiling te Lis se op 4 dezer, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis: E.V.T. Fred. Moore top. f 3.40! E.V.T, Cram. Brillant I f 2.10, E.V.T. Rosa Gris- delin I f2.30, E.V.T. Gele Prins f2.S0, E. V.T. Aldus top f 2.70, E.V.T. Keizerskroon top. f 5, E.V.T. Prosperity top. f 4, E.V.T. Mon Trésor top f 2.80, E.V.T. La Pre- cieuse top. f 3.90, E.V.T. Ghrysolora I £2.30, E.V.T. Scarlet Due top. f3.20, E.V. T. Pink Beauty top. f 9, E.V.T. Couleur Cardinal I f 4.75, E.V.T, Witte Valk top. f 3.50, E.V.T. Rose Luisante I f 5.50, E.V. T. Proserpine I f 6.75, E.V.T. Rembrandt top f 2.80, E.V.T. Brillant Star II f 5, E.V T. Verm. Brillant I f 5.75, E.V.T. Prins v. Oostenrijk I f 3.90, E.V.T. lTmmaculéo I f 2.40, E.V.T. Diana top. f 2.80, E.V.T. Van der Neer I f 3.60, E.V.T. King of the Yellow II f 2.20, E.V.T. La Belle Alllian- ce I f 4> E.V.T. Elconora II f 2.10, E.V.T. Duchesse de Parma top. f4, E.V.T. Witte Due Max I f 3, E.V.T. Hobbema II f 4.90, E.V.T. Due de Berlin I £2.70, E.V.T. La Reine top. f 1.90, D.T. Couronne d'Or top f 3.40, D.T. Murillo I f 2.90, D.T. Rubra Maxima top. f 3.75, D.T. Lucretia top. f 3.30, D.T. Le Matador I f3.20, D.T. Mr. v. d. Hoeff II f 6.70, D.T. Imperator -Ru- brorum top. f 5.20, D.T. La Can deur f 3, D.T. Peach Blosson top. f 12 ,D.T. Vuur baak top. f 6, D.T. Salvator Rosa top f 5, D.T. Theeroos I f 3.80, D.T. Thournesoll geel I f 4, Dw. Pride of Haarlem I f 2.60, Dw. Bar. de la Tonnaye I f 2.50, Dw. Wm Copland top. f 5.90, Dw. Bartigon I f 5.25 Dw. Mad. Krelage I £5.25, Dw. Nauticas I f 2.50, Dw. Gretchen top. f 2.10, Dw. Painted Lady I f 2.80, Dw. Rev. Ewbank I f2.70, Dw. Prof. Rauwcnhoff top. f 6.10 Dw. La Tulipe Noire I f 4.75, Dw. Clara Butt I f 2.10, E.N. Bic. Emperor top. f 7, E.N. Bic. Victoria dw. I f 7.70, E.N. Bic. Empress dw. I f 5.75, E.N. Golden Spur dw. I f 8.40, E.N. Sir "Watkin dw. I f 7.25 E.N. King Alfred dw. I f 25, E.N. Mad. de Graaff dw. f 5.60. Alles per 100 stuks. Door de Veilingkring Roelof- arendsveen en omstreken op 3 Aug. gehouden veiling van droge bloembollen, Aanvoer 1200 colli. Alles van goede kwaliteit. Prijzen per honderd. Narcissen: Bic Victoria f 7.20 6.10; Lor. Emperor f 6.5.40; Bic. Em- pres f5.80—5.; Sir Watkin f7.30—6.40; PoJticus Ornatus f2.602.; Dub. von Sion f4.603.40; Gulden Spur f7.50 6.40; Mad. de Graaff f 5.4.30; Ajax Princep f2.802.30. Tulpen: Murillo f2.602.; Prins van Oostenrijk f 3.303.50; La Reine f 1.701.10; Mon Trésor f2.302.; Rose Gris deli n f 2.602.20; Keizerskroon 4 4.504.10, Artus f2.602.30, Cram. Brillant f2.802.10, Theeroos f3.80 3.Salvator Rose f 3.302.90, Chryse- lora f2.30f 1.80, Thomas Moore f2.60 —2.—. Grocussen: Crocus, geel I f 1.60, II fl-20, in f 0.90. Bloembollen-cultuur. In de vergadering van het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Bloembollencul tuur, waren bereid in de financieele com missie voor het in het voorjaar van 1925 te houden groote bloembollententoonstel ling, zitting te nemen de heeren Ernst H. Krelage, voorzitter; G. Pitto, Jhr. F. Te- ding van Berkhout Jr., J. M. van Til, W. Warnaar en R. Veldhuyzen van Zanten Gz. Naar aanleiding van door den Planten- ziektenkundigen Dienst gedane mededee- lingen, wordt gewezen op het gevaar dat ontstaat wanneer partijen Narcissen uit het buitenland geimportéerd, zonder dat deze te velde zijn gekeurd, worden verzonden naar Amerika. Besloten werd dienaangaan de overleg te plegen met de belanghebben den, ten einde te bereiken, dat zulke par tijen niet door een Hollandsch certificaat van uitvoer worden gedekt. Mond- en Klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland gedurende de week van 22 tot 29 Juli 1923. Aantal Provinciën veebeslagen gemeenten Gelderland 3 1 Utrecht 11 6 Zuid-Holland 81 33 Noord-Brabant 1 1 Limburg 9 8 Totaal 105 49 SPORT VOETBAL. De nieuwe competitieregeling. Go Ahead heeft met overgroote meerder heid zich uitgesproken voor de motie, die 26 Juli jl. aangenomen is op de algemeene vergadering der vereeniging van Oostelijke eerste klassers, welke motie inhield een sympathiebetuiging met de actie der Wes telijke eerste klassers en het besluit even eens uit den N. V. B. te treden bij split sing der westelijke eerste klas. In de Zaterdagmiddag gehouden verga dering van H. Y. Y. is met algemeene stem men besloten niet af te wijken van het be sluit, door de algemeene vergadering van 12 Mei eveneens met algemeene stemmen genomen, inhoudende, dat H. Y. Y. niet behoort deel te nemen aan een competitie of klasseverband buiten den N. V. B. Vergadering der W. E. K. Naar de Tel. verneemt, zal de W. E. K. in vergadering bijeenkomen op Woensdag 15 Aug. a.s. om daar het definitieve stand punt van de W. E. IL te bepalen, omdat alsdan het antwoord van het N. V. B.-be- stuur op het verzoek tot het spelen in een Isthmian league zal zijn ingekomen. Rotterdamsch XI—Haagsch XI 4—1. Het Rotterdamsch. XI, dat 28 dezer tegen Hamburg speelt, heeft gisterenavond een oefenwedstrijd gespeeld tegen het Haagsch XI, De Maasstedelingen wonnen met 41. ZWEMMEN. 1 Records verbeterd. Bij do gisteren te Utrecht gehouden rwwnwcdsfrfdeti zag 'de Rottere!, Damoszwemclub kans in hot nu™ 4X50 Meter estafette voor het kaair? schap van Nederland, het bestaande cord met 6 sec. te verbeteren. De tik 2 ruin. 39 4/5 eeo. Ook in het nummer estafette-z voor heeren 5X50 M. werd hcft heötaanfl record, verbeterd door de ploeg van i IJ. De tijd was 1 sec. minder en het? cord werd dus gebracht op 2 m. 3g ATHLET 1EK. De Nederldndsche kampioenschappen yior nieuwe records. Het tweede gedeelte van de Nederlan) sche athletiek-kampioenschappen te G-' ningen Is in alle opzichten geslaagd Een viertal Nederlandsche reL meest er aan gelooven. De A.A.G.-et> Spaarwater verbeterde het record tó stokspringen, dat op naam stond van] Luurs (Rapiditas, Groningen), met 5,, M., door het te brengen op 8.76)4 Menso bracht de 880 yards op 2.01.G oude record stond op naam van p™ met 2.06.3. De Amsterdammer C, p verbeterde het record hoogspringen y'{ der aanloop van baron Van Randr (1,41 Vt M.) door het te brengen 1.43.3 M. De damesploeg van Vlugh» en Kracht bestaande uit de dames Brij Westerwarder, Kloosterman en Mii bracht het record 4 X 80 M. esafetie 43.7. Ook Hercules-Hebe liep binnen cordtijd nl. in 44.9. WIELRENNEN. Leïdsche Ren- en Toerist-Ver. „Swifr Gisteren is onder begunstiging prachtig weer de recordrit gereden t< 4-0 K.M. Haagsche SchouwRoomfo tweemaal heen en terug. Van start ging in volgorde met 3s nuten verschil Brouwer, Borsboom, B; Vink en v. d. Meer. Do snelste tijd' is maakt door Hens in 1 u. 11 m. lcls.i[ klein Verschil van v. d. Meer in 1l m. 45 s.; Vink 1 u. 19 m. 27 s.; boom 1 u. 23 m. 21 s.; Brouwer 1 m. 50 s. t B: 1 LUCHT¥l&JI^T Fokkers watervliegtuigen. De Portugeesche kapitein Sacadura bral, die verleden jaat door zijn c vlucht van Lissabon naar Pernan zich een wereldnaam heeft verwen heeft thans voor zijn voorgenomen y| om de wereld vijf speciaal voor dit! te bouwen Fokker watervliegtuigen steld. Als een bewijs, hoe hoog deze toesli van onze nationale industrie in het bei land staan aangeschreven, blijkt wel kapitein Cabral tot aanschaffing vané toestellen ic overgegaan, nadat persoonlijk alle daarvoor in aai komende producten van de Franscbe Engelsche vliegtuig-industrie aan e stig en nauwgezet onderzoek had 1 worpen. De vliegwedstrijd Rotterdam—Gothenburg. De volgende deelnemers aan den il wedstrijd RotterdamGothenburg gistermiddag te Gothenburg aangek 1. Söderberg (Zweden) op Bróguel, I uur 1 min. 36 sec.; 2. Ir. Grasé (Ho'Ji op Fokker G IV, te 4 u., 5 min. 311 3. Thiedemann (Duitschland) op, kers-watervliegtuig, te 4 u. 6 m.; 4' ham (Engeland) op De Haviland, 4i min.; 5. Zimmerman (Duitschland! Junkers-landvliegtuig, 4 u. 10 mis p sec. Doodelijk vliegongeluk. Twee militaire vliegtuigen, die aai oefenen waren op een hoogte van 1 veer 6000 voet nabij Lyon, ki elkaar in botsing. De inzittenden vaa eene -vliegtuig, sergeant Beyot en b raai Desvisgnes, werden er uit gew? vielen op den grond en waren op sla? Hun vliegtuig werd in tweeën ge." j; en ging in vlammen op. Het andere vliegtuig werd wel te digd, maar de bestuurder, lm* Goudard, wist een paar mijlen verds landen en werd slechts licht gewond StoosnvaarUserichleii STV. MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN, Aug. van Amsterdam. KON. NED. STB. MIJ. ADONIS vertr. 4 Aug. van Ainsteg' ORPHEUS vertr. 3 Aug. van Aarf^ KON. WEST-5ND. MAILD. OOMMEWYNE (uitr.) vertr. 2 M Madeira. VAN RENSSELAER vertr. 4 U Amsterdam. HOLLAND AMER1KA-LIJ» BEEMSTERDLTK vsrtr. 4 Aug. terdaru. SPAARNDAM arr. 3 Aug. t« HOLLAND AUSTRALIË Lll>[ 'AAGTEKERK (uitr.) vertr. 4 Melbourne. ALMKERK (thuisr.) vertr. 3 A® Port Pirie. HOLL'. BRITSCH-INDTE LIJ* HOOGKERK (thuisr.) arr. 4 l» Colombo. HOLL. OOST-AFRIKA LIJ»; RIJP ER KERK vertr. 4 Aug- sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYJ DJEMBER vertr. S Aug. van HOLL. ZUJD-AFR!KA-LlJ^ SPRINGFONTEIN, vorfcr. 4 Ao* Rotterdam. 1 ROTTtRD. ZUIB-AMERIK^ 'ALWAKI (thuisr) arr. Janeiro,

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4