rikaanschê Kamer van Koophandel, eer gisterenavond naar Londen vertrekken, teneinde een bespreking te hebben met den heer Davis, Minister van Arbeid in de Vereenigde Staten, die op het oogen- blik in Londen vertoeft. De bedoeling is den Minister de wen- schelijkheid uiteen te zetten van een bete re regeling van emigratie en een ruimere toelating van Nederlanders in de Ver eenigde Staten. Thans mogen per fiscaal jaar, loopen- de van 1 Juli tot 30 Juni, 3600 Neder landers als landverhuizers in de Ver eenigde Staten komen. Voor het loopende fiscale jaar eindigende dus 30 Juni 1924 is, zooals bekend, dit aantal thans reeds bereikt. Minister Davis heeft zich bereid ver klaard de delegatie te ontvangen. Reizigers maar Nederland. De Londensche oorr. van de „Msbd." schrijft d.d. 4 dezer; De avondbladen geven cijfers omtrent den enormen omvang, welken het reizi gersverkeer reeds heden, bij het officieel© begin der vacantio, genomen heeft. Deze cijfers zijn natuurlijk elechts van locaal belang, al verdient het vermelding, dat niet minder dan 60.000 Engelseh$& glch naar het buitenland begeven, of begeven, hebben. Interessaiil evenwel is wat de „Evening Standard" schrijft, n.l. dat het merk waardige verschijnsel van het vacantie- rerkeer van dit jaar gelegen is in het groot aantal biljetten naar Vlissingen, terwijl ook het verkeer via Harwich Hoek van Holland buitengewoon druk is. Volgens het blad zouden zeer vele Engel- •chen verlangend zijn een bezoek aan. Holland te brengen. Uit de Textielindustrie. Men bericht ons uit Enschedé: De be sturen der vier Textiel-arbeiders-organisa- ties hebben aan de werkgevers en idet werkgeversverenigingen in het textielbe drijf een uitvoerig schrijven gericht, waar in, in verband met de werkloosheid en den rerkorten werktijd in de textiel-industrie wordt aangedrongen op het in het leven roepen van een wachtgeldregeling, waar van de kosten door werkgever, rijk of ge meente gedragen worden. Ten aanzien van «Ie werkloozenkassen, die in de afgeloopen maanden van dit jaar reeds meer dan 25,000 nitkeerden, wordt in dit schrij ven gezegd, dat, mocht de tegenwoordige werkloosheid zich blijven handhaven, zeer spoedig tot stopzetting der uitkee- ringen moet worden overgegaan. Een nieuwe federatie gesticht. Te Almelo had gisteren een landelijke vergadering plaats van vertegenwo^^j-gèfl ran textiel-arbeidcfsOiSanfsatTes en van p'oöpên van, redën der voor eenige dagen «ïérug geschorste en thans van het N. N. af gescheiden Federatie van Textielarbeiders. De vergadering stond onder leiding van het bestuur van het N.N. Voor deze vak- sentrale waren aanwezig de heeren O. Xitsz en Th. J. Dissel. Na eenige bespreking werd met alge meene stemmen besloten tot de stichtting eener landelijke organisatie, onder den naam van Nederlandsche Federatieve Bond van Arbeiders(sters), werkzaam in de Tex tielindustrie. Eveneens werd met algemeene stemmen besloten tot aansluiting bij het N. A. S. De zetel is gevestigd te Almelo. Kardinaal Gasparri in ons land. Met den trein van 6.32 is Zaterdag avond Kardinaal Gasparri, de staatsse cretaris van den Paus, in ons land ge komen. Volgens het „Centr." wijst de con cept-begrooting van Amsterdam, dienst jaar 1923/24 een tekort aan van niet min der dan f 10.000.000. KERK&3SEUWS Carmelcollege te Oss. Tot Directeur van het Carmelcollege te Oss is door den Hoogeerw. pater provin ciaal benoemd pater Aloysius van der Staay, thans leeraar in de staathuishoud kunde aan genoemd college. Verder zijn benoemd tot leeraar in de wiskunde, natuurkunde en warenkennis de beer N. A. M. Vulsma, civiel-ingenieur te Amsterdam; tot leerares Engelsch aan de H. B. S. moj. M. B. E. J. Peeters, thans leerares aan de Bijks H. B. S. te Zierikzee. SPÖHY POSTDUIVEN. „De Zwaluw." Men meldt ons Hit^Voorsckoten? De Postduivenvereéniging „De Zwaluw" Stield Zondag jl. haar laatste concours- ▼lucht met jonge duiven vanaf Maastricht. Afstand hemelbreed 171 K.M. De duiven Werden aldaar om 7 uur in vrijheid ge steld en de aankomst van dé eerste 10 ge plaatste duiven was als volgt: 1. K. J. Waasdorp 93032; 2 J. G. ïuijnenburg 9—37—2; 3 A. W. Querreveld 389; 4. J. G. Luijnenburg 93743; 5 (Dezelfde 9—38—9; 6 Dezelfde 948—42; t Dezelfde 9—51—32; 8 Dezelfde 9—52—21; 3 Dezelfde 9—54—36; 10 Dezelfde 9—55—55 De uitslag om het kampioenschap van ®onge duiven, berekend over alle vluchten, •waarvoor een verguld zilveren medaille is 3eschikbaar gesteld met eere-diploma, werd behaald door den heer J. G. Luynenburg 2net 39 punten, no. 2 K. J. Waasdorp met te punten, 3 A. W. Querreveld 28 punten *o- 4 M. G. van Adrichem 23 punten, no. 5 ïh. Spiegeler 7 punten. A.s. Zondag begint •en leervlucht vanaf Rotterdam. Posduiververeeniging „Warmunde". Uitslag wedvlucht gehouden op Zondag 1 5 Aug. vanaf Ottignies (België), met jon- duiven. Los 8 uur. Aankomst als volgt: lc. v. d. Drift 10 uur 37 min. 10 sec.; 2e. de Graaf 10 uur 40 min. 7 sec.; 3e. v. "Wissen 10 uur 41 min. 30 sec.; 4e. Langezaal 10 uur 46 miu. 55 sec.; 5e. de Graaf 10 uur 47 min. 0.5 sec.; 6e. Wer- ter 10 uur 51 min. 0.5 sec. 7e. de Graaf 10 uur 51 min. 58 sec.; Se. Langezaal 10 uur 53 min. 30 sec.; 9e. Langezaal 10 uur 53 min. 30 sec.; 10e. Werler 10 uur 56 min. 10 sec.; 11e Werter 10 uur 58 min. 51 sec.; 12e. Werter 11 uur 0.1 min. 11 sec.; 13e de Graaf 11 uur 0.1 miu. 48 sec.; 14e. de Graaf 11 uur 0.2 miu. 0.1 sec. „De Ooievaar". Men schrijft uit Wassenaar: De post duivenvereniging „De Ooievaar" hield Zondag haar lsto concoursvlucht met oudo eu jonge duiven van Culemborg. Af stand 51 K.M. De duiven werden om 8 uur iu vrijheid gesteld en arriveerden als volgt: 1. P. Vernyjulcn 9 uur 1 min. 50>s s.j 2. A. Noordman 9.2.30; 3. dezelfde 9.3.30; 4. G. Sijbesma 9.3.45; 5. A. Noordover 9.4.15 'A; 6. dezelfde 9.4.22; 7. K. Brede- rode 9.4,8. A. Noordover 9.15.18; 9. G. Sijbesma 9.15.39; 10. W. Knijnen- burg 9.16.26. De volgende maal wordt gevlogen vanaf Arnhem. yiT de onigeviii@ ALPHEN AAN DEN RIJN. Feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan der Wilheimina-Vereeniging. Hl. Het was Vrijdag middernacht gewor den alvorens do stoet van 's Molenaars- brug naar het feestterrein vertrok, dat door teertonnen in hellen gloed werd ge zet. De gondel vaart was goed geslaagd en de prijswinnaars waren: Eerste prijzen: 1. Pers. v. d. Kloot Mey- burg, 2. W. den Hertog, 3. Pers. Carsjens, 4. Protestantenbond. Tweede prijzen: 1. mej. Schouten, 2. v. Zwieten. Derde prijs: Pers. Tegelhuis. Vierde prijzen: 1. Pers. Bos, 2. de heer Boogaard, 3. Pers. Tegelhuis, 4. Pers. Oosthoek en Zn., 5. schipper Donker. De Zaterdag, de laatste dag der fees ten, zette al even prachtig in als de eerste twee feestdagen en het is zeker voor een groot gedeelte te danken aan het weer, dat het feest der W.\', j06 uitn0_ mend is geslaagd. ..Des té 2 uur werd een para- l-iale-rd.ee gehouden voor hitten onder den man. Dit nummer viel bij allen zeer in den smaak. Er waren 7 deelnemers en de uit slag was als volgt: le pr. W. F. M. Moer man, Hazorswoude, 2. G. Vis, 3. D. v. Rijn 4. P. Vis, 5. W. v. Rijn, allen te Alphen aan den Rijn. Het fivoncmont »nn Ucu. niiUUa.5- ivas de opstijging van de hallons van den heer W. Pottum uit Rotterdam. Lang reeds voor het vastgestelde uur van opstijgen, toen de halion door de vul ling met gaa al grooter en grooter werd, verzamelden zich groote drommen men- schen rond het feestterrein en de verschil lende wegen, die een goed uitzicht op het vrije veld gaven. En toen alles gereed was en de heer ten Cate Brouwer in zijn afscheidswoord aan den heer Pottum den wensch geuit had, dat zijn ballon het symbool der Wilh. Ver. moge zijn, n.l. steeds hooger, toen lie ten de mannen los en de ballon steeg, langzaam eerst, daarna vlugger en hoo ger. Enkele honderd meters in de lucht gaf de heer Pottum een goed geslaagde para chute-demonstratie. Het was slechts een pop, die hoog uit do lucht werd neergela ten, doch langzaam en zeker daalde de parachute, om dan te dalen op het land. Pottum zelf is behouden neergekomen onder de gemeente Benschop. Aan de avondfeesten werd door duizen- de personen deelgenomen; het feestterrein geleek een dooreen joelende menschen- massa, die er de feeststemming flink in hielden. Deze laatste dag werd. besloten met een schitterend geslaagd vuurwerk en hiermede behoorden de welgeslaagde fees ten hij gelegenheid van het 25-jarig be staan der W.-V. weder tot het verleden. BOSKOOP. Geslaagd. Voor het examen handels kennis L. O. slaagde te 's-Gravenhage de heer G. Brakman, alhier. HILLEGOM. Gemeenteraad. Tot lid van den ge- - meenteraad is benoemd in de vacature G. G. van de Poll (oude lijst) de heer R. A. van der Schoot, en voor de periode, aanvangende met September a.s., de heer W. Mesman, wonende Stationsweg 212. De heer Van der Schoot is verscheidene jaren raadslid geweest; begin September treedt hij af, zonder nu een raadszitting bijgewoond te hebben. Geen sieraad. De Hillegomsche vrachtauto „Zeldenrust'5 draagt haar naam met eere: het is een rammelkast eerste klasse. Als de wagc-n leeg over de straat rijdt, lijkt het alsof de donder in een zaak van oudroest is geslagen. Als hij beladen is, kreunt do motor alsof hij in doodstrijd is. Den ondernemer gunnen wij gaarne alle goeds; zooveel zelfs, dat hij spoedig eeu fatsoenlijke auto koopen kan. KATWIJK. Werkloosheid. Aan de gemeentelijke arbeidsbeurs zijn op heden ingeschreven 59 personen, waarvan 22 visschers, 22 kuipers. KATWIJK AAN DEN RIJN. Blcembollenveiiing. Zaterdag hield do veilingver. „Bloembollenteelt" haar derde veiling. Aangevoerd waren 925 manden of zakken bollen. De handel was iets flauwer. Voor leverbaar IH werd per 100 betaald: Murillo f2.50; Salv. Rose f 4.25; Titiaan f 3.40; Vuurbaak f 4.50; Couronno d'Or f 3.50; Tourncsol f 4.60; Proserpine f 6.50; Rose Luisanle f 5.60; Mon Trescr f2.40; Prins van Oostenrijk f3.50; Thomas Mooro f2.75; Fred. Moore f 3.Lt Reine f 1.40; Gele Prins f 2.30; Roi Cramoisic f 1.40; Joost van Vondel f 1.40; Rose Gris do lin f2.50; Cramoisie Brillant f 2.Scarlet Due f 3.Grand Due f5.Coul. de Cardinal f4.Fla mingo f 3.80; Prosperity f 2.70; Verm. Bril laut f 6.Darwin Clara But f 1.40; Gretchen f 1.10; Prof. Rauwcnhoff f6. Pride of Haarlem f 2.70; La Gaudeur; f 2.50; Painted Lady f 1.80; William Cop land f4.65; Zaterdag 11 Augustus 4de veiling. Ssintoestel. Het veiligheidsapparaat in do v.' Egmondstraat werkto gisteren juist verkeerd. Kwam de tram dan ging het sein uit; was deze voorbij dau kwam het woord „stop" voor. Militie. Wegens broedordienst is voorgoed vrijstelling verleend, o.m. aan A. J. Aanhano, N. v. Delft, J. A. v. d. Horst, H P. v. Rijn. R.-K. School. Do aanbesteding der R.-K. School zal plaats hébben op Vrijdag 17 Augustus a.s., des voorm. 10 uur. LEIDERDORP. Geslaagd. Voor het examen handels kennis L. O. slaagde te 's-Gravenhage de heer H. Burggraaff, alhier. LISSE. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van Burgemeester Eenhuis vergaderde Vrijdagavond de ge meenteraad. Alle leden waren aanwezig. De notulen der vorige vergaderingen wor den vastgesteld. B. en W. stelden voor, een verordening vast te stellen betreffende bestrijding van drankmisbruik bij viering van het regee- ringsjubileum. De heer Langeveld wijst er op, dat door deze verordening de menschen sterken drank wel niet in 't klein, doch wel in 't groot kunnen koopen. De heer Van Til is tegen een tapverbod. Bij de feesten wordt er over het algemeen geen misbruik gemaakt hier. De heer Tromp zegt, dat het verbod zoo het al tegen iemand gericht is, tegen zeer weinigen gericht is, want weinigen hier maken er gebruik van. De heer Langeveld meonk, verbod kwaad blo** zeu6n en noemt 8a"^e-voot Tiet algemeen belang. TTö h<er Segers is voor een tapverbod. Dé "heer Balkenende is er tegen. Waar een tapverbod is ingevoerd, is er nog meer misbruik van sterken drank gemaakt De heer A. H. Schrama is tegen een tapverbod, doch zal voor stemmen, omdat hij anders in, duigen vallen der feestelijk heden vreest. Er zijn personen in de feest commissie, die vasthouden aan een tap verbod.. De heer Segers zet dit nader uiteen. Er is een soort compromis getroffen onder cto ^^'^sjetGdep- dat _geeii obwW tijdens de jubileumfeesten getapt zal wor den. Het voorstel-Van Til, geen tapverbod in te voeren, wordt verworpen met 83 stemmen. Voor de heeren Van Til, Balke nende en Langeveld. Het voorstel van B. en W., wel een tap verbod in te voeren, wordt dan aangenomen. Dan wordt behandeld het voorstel van B. en W., de politie-verordening te wijzi gen, waarbij honden niet zonder geleide op den openbaren weg mogen loopen. De heer C. Schrama vraagt, of de poli tie daar wel toezicht op zal kunnen houden De Voorzitter antwoordt, dat dit na de invoering pas kan blijken. Het voorstel van B. en W. wordt dan aangenomen. Het voorstel tot overdracht van grond voor den aanleg van een straat vanaf den Grachtweg om den molen der N.V. voor heen P. Beelen en Zonen naar de gemeen telijke haven wordt goedgekeurd. Behandeld werd dan het voorstel van de Grondcommissie, om den Zuidhoek be schikbaar te stellen voor het verfo-ijgen van plaatsjes, ingevolge de Landarbeiders- wet. De heer Pijnacker wil in het besluit duidelijk zien vastgelegd, dab niemand meer dan één perceel kan koopen. Na eenige bespreking wordt een wijzi ging in dezen geest aangebracht. De heer Warmerdam spreekt zijn vreugde uit over dit met bekwamen spoed ingediende voorstel en hoopt, dat er ver scheidene Lissers van zullen profiteeren. Het voorstel wordt dan aangenomen. B. en W. stel don voor, den cursus voor vervolgonderwijs aan de openbare Mulo- school der gemeente op te heffen. Na eenige inlichtingen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. 'Aangeboden wordt de gemeenterekening over het jaar 1922. In de oommissie, belast met het nazien der rekening, worden benoemd de heeren Van Til, C. Schrama en Warmerdam. Eenige comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. Ingekomen waren adressen van den ker- keraad der Gereformeerde Kerk en Ned. Ilerv. Kerk, waarin gezegd werd, dat een „optocht" gehouden was der Kindsheid, waarhij een groep was, voorstellende he.t kindje Jezus. Dit werd door den eersten kerkeraad een kwetsing van de gevoelens der Protestantsehe inwoners genoemd. Het adres der Ned. Herv. Kerk noemde het op „afgoderij" en „heiligschennis" gaan lijken. De adressen verzochten maat regelen, dat dergelijke „optochten" niet meer voorkomen en dat de raad zijn leed wezen over het gebeurde uitrprak. B. en W. willen deze adressen voor ken nisgeving aannemen. De heer Segers wil er over discussiecren doch de voorzitter zegt, dit niet toe te kunnen laten, daar do zaak alleen tot zijne competentie behoort. De heer Pijnacker legt dan namens de katholiek0- fractie, de volgende ver klaring af: „De Katholieke raadsleden stellen er prijs op, te verklaren, dat zij aan de ge- dachtenwisseling over deze aangelegen heid niet zullen deelnemen en wel om twee redenen. Vooreerst omdat deze zaak absoluut niet thuis behoort in den gemeenteraad, wijl zij uitsluitend behoort tob de competentie van den Voorzitter. En ten tweede, omdat een debat over d° quacstie, die bier ter sprake is gebraent, bet gevaar meebrengt, dat de goede ver standhouding tusschen de verschillende fracties van den Raad en ook tusschen de burgers van verschillende gezindten in onze gemeente schade zou lijden. Steeds is ons de bedoeling vreemd ge weest en nog is zij ons vreemd, om de godsdienstige gevoelens van anderen te kwetsen. Wij meenen te mogen verwachten dat ook zij de onze zullen eerbiedigen. Maar juist-, omdat wij vreezen, dat een debat over deze aangelegenheid daaraan schade zou kunnen toebrengen, zouden wij het betreuren, als hier een gedachtewis seling daarover gehouden werd. Wij voor ons wenschen daaraan onder geen beding mede te doen". De heer Segers wil ook geen discussies Hij merkt op, dat de helft der bevolking alleen gekwetst is, doordat de Heiland in den vorm van een mensch voorgesteld is. De rest van den „optocht" heeft de bevol king niet gekwetst- Do heer Tromp v.il evenmin discussies Spr. zegt te hopen, dat voortaan de ge wraakte groep niet meer zal voorkomen in den optocht. De heer Segers vraagt, of het in de toe komst niet meer zal gebeuren. De Voorzitter zegt toe, dat gewaakt zal worden, dat de gevoelens der bevolking niet geschonden zullen worden. Voorgesteld wordt f 1000 toe te staan aan de feestcommissie voor eun gemeen schappelijk feest der kinderen. De heer A. H. Schrama zegt, dat vroeger een besluit genomen is, do gelden ponds gewijze te verdeelen en nu wil men bet voor een gemeenschappelijk feest Ka steden. De heer Tromp. "TneeEh. dat een school, die niet a-a^v liet Algemeene feest wil deel- VeniCJL doch het zelf wil doen, daarin vrij gelaten moet worden. Besloten wordt de f 1000 toe te staan en het geld te verdeelen naar het aantal kin deren. Besloten wordt- een 0 pCt. geldleening a pari aan te gaan, groot f 15.CC0, voor den houw van een gasketel. De heer Segers vraagt, of er de hand aan gehouden wordt dat de hagen geen gevaar opleveren. De Voorzitter zegt-, dat dit wel gaat. De menschen zijn welwillend genoeg en geven gaarne gevolg aan den wenk. De heer Rogers vraagt nog, of de hon- 'denpenning komt. De Voorzitter zegt, dat zij er nog niet zijn.. Do heer fc'egers vindt, dat het dan wel tijd wordt. Het besluit er toe is al jaar geleden genomen. De beer Tromp deelt mede, dat- het werk aan de Hagesloot goed geschied is. Spr. zou Suikerland een gratifcate van f 100 willen geven. De Voorzitter is hier wel voor. De man heeft buitengewono werkzaamheden ver richt. De heer Seger9 zou f 200 willen geven. Het voorstel wordt in handen der sociale commissie gesteld. Dan wordt de openbare vergadering ge sloten. NOORDWIJKERHOilT. Baldadigheid. In een villa alhier, toebehoorende aan mr. M. en door den ge meenteveldwachter als huisbewaarder be woond, werd Zaterdagavond door de ja loezieën een groote straatklinker gewor pen, dio een kostbaren spiegel vernielde en aanzienlijke schade aanrichtte. VOORSCHOTEN. Bazaar. De bazaar gehouden ten be hoeve van de Ned. Herv. Kerk heeft opge bracht de som van f 2147.18. De Historische Optocht. Bij de her denking van het zilveren regeeringsjuhi- leum van H.M. Koningin Wilhelmina be staat alhier 't plan den Historischen op tocht le organiseeren, ten minste bij ge noegzame deelname. Men hoopt dat de deelname groot zal zijn van alle gezind ten in deze gemeente. Deze optocht zal verdeeld worden in tien groepen volgens de bestaande plannen en het kan zijn nut hebben omtrent dezen optocht wat meer bekend te maken om aldus meer belang stelling tot deelname te verwekken. Groep I (1568) zal bestaan uit: Een he raut te paard, dragende de Oranjevaan. Een praalwagen, voorstellende Prins Wil lem I, zijne kostbaarheden verkoopende. Vervolgens zijne gemalin, vijf edellieden, drie hofdames, 7 Joodsche kooplieden en drie Joodsche vrouwen. Groep II (1600): Een wapenheraut te paard. Prins Maurits te paard. Een onderbevelhebber te paard, omgeven door een vendel soldaten met of ficieren en tamboer. Groep III (164-9): Prins Willem H met eenige raadslieden zich naar de Staten begevende. Groep IV (1673): Prins Willem III met de admi raals de Ruyter en Tromp om vrede te stichten tusschen beide admiraals. Groep V (1747): Prins Willem IV met Anna van Engeland. Een wagen met page, edellieden en edelvrouwen.. Groep VI (1778): Prins Willem V met page, hofdames en edelen. Groep VII (1813): Koning Willem I met Van Hogendorp, Graaf van Limburg Sti- Tiim, Van der Duur van Maasdam om ringd door het volk, in de kleederdrachten uit dien tijd. Groèp VIII (1815): De Prins van Oranje (Koning Willem II) gewond bij den slag van Waterloo, gedragen op een draagbaar te midden van officieren en soldaten. Groep IX (1849): Koning Willem III met adjudant en ministers gaande naar de Staten-Generaal ter ope ning. Groep X. De hulde van het Neder landsche volk in symbool gebracht door een wagen, waarop de Nederlandsche CsiRsenieiÊjke Aankondig GEMEENTELIJKE VISCHVERK( Aan den gemeentelijken vischi Vischmarkt 18, tel. 1225, is DlNi verkrijgbaar SCHELVISCH a fi f 0.23, en SCHOL a f 0.16 per pont N. G. DE GIJSELAAR, Burgem- Leiden, 6 Augustus 1923. GEMEENTEREKENING. Burgemeester en Wethouders vat den brengen ter algemeen© kennis, i rekening en verantwoording van'd» vangsten en uitgaven dezer gemeenii het jaar 1922, met al de daarbij rende bescheiden, aan den Gemeen! zijn overgelegd, tegelijk voor een iet! durende veertien dagen ter Secretar zer gemeente ter lezing is noergelej in druk, tegen betaling der kostea meen verkrijgbaar zal worden gesie) N. G. DE GIJSELAAR, Durgcmee N. SCHOTMAN, lo.-Secn Leiden, den Gden Augustus 1923. Katholiek© ^sgenil LEIDEN. Dinsdag. „Hulp in Nood", Bonk te 8 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en "Wagen; Patroonsver. „Zomerzorg" Donderdag. Rechtsk. Bureau, Bondij 7.308.30. Vrijdag. Opening Tentoonstelling school, Bondagobouw, to 8t Zaterdag. Tentoonstelling Teokei Bondsgehouw, 2f> uur. Zaterdag, Bezoek „Hortus", 3 nu*, Apotheken ci*e «ot en met Zoa Maandagmorgec naoh( en 4 cagsJjeopejvi tljn. Duyster, Nieuwe Rijn 18, i De apotheek van het Ziekcnfoj Hulp der Meuschheid is steed» Goch alleen vcor leden van dit Po Telegrafisch Weerberi volgens waarnemingen verricht ind gen van 6 Aug. 1923, medege door het Kon. Ned. Meteorologi Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.7G6.5 St. Mï Laagste Barometerst.: 757.6 Thors! Verwachting tot den avond van Meest matige veranderlijke m deeltelijk bewolkt, droog weer, he! kans op onweer, zelfde tempérntii Maagd, een groot portret van H.M. de Koningin, geflankeo twee vredes-engelen, hun vrcdii uitstrekkende over do elf province gesteld door dames en heeren in i kleederdrachten, besloten door two ten, dragende het rijkswapen, waa Maintiendrai", vergezeld van van Land- en Zeemacht. Wanneer deze plannen v worden zal men van een mooiefl kunnen genieten, doch hiervoor algemeene medewerking. Aanmeli deelname kan geschieden bij Schrassert-Best, wonende aan <lc schen Straatweg. Spoedige aanmf zeer gewenscht voor den goeden zaken. Ongeval. In 't Burgemecstpr park reed een wielrijder eeri me: oen bewoner van het park aldaar, den heer B. Lamboo, omver, heeft zich nog al bezeerd en i: Het park wordt tegenwoordig dooi de jongens nogal eens aangezien wielerbaan. De bewoners van zullen een adres richten naar den teraad met het verzoek om het het park te verbieden. Brand. Gisteravond te half veer brak er brand uit bij den lal M. de Graaf alhier. De brandwM onmiddellijk uit naar de plaats onheil. Reeds de vorige week had den landbouwer oen gedeelte hoo taseh verwijderd, daar het hooi Eenige jaren geleden is bij landbouwer de gebeelo boerderij Docb thans heeft men met vereen! ten de tasch ontruimd en de houden. Hooibroei is de oorzaak brand. Daar men spoedig aan het togen is om het hooi te vcrwert; men! oen werkelijken brand voort ZWAMMERBAM. Geslaagd. Voor het examen acte is te 's-Gravonhage geslaagd A. Leliveld, alhier. sT&osiaiEisi De Huurverhooging. Naar wij vernemen heeft de van Arbeid, evenals bij Rottere zwaar om overeenkomstig artikel wet van 2 Juni 1923 (Staatsblad i wijziging van do Huurcomnusstf verklaring uit te vaardigen dat11 mum verhooging, welke kan W' gepast zonder goedkeuring van commissie, voor onze gemeentotj bedragen 40 respectievelijk Die verklaring is dus thane s voor Amsterdam uitgevaardigd- Overdracht rectoraat Umvc« Do plechtige overdracht van raat der Lcidsche University* 1 leorgang 1923—1924 zal plaaU Maandag 17 September a.s. te 2 uur, in het Groot Auditon Academiegebouw. j Do tegenwoordige rector-mag111' dr. L. van Itallio zal zijno

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2