i „ml en overgenomen door B. en W., It ciiou verstande, dat CO al worden bijgedragen ia de kosten van den nieuwen ft leer v. d. Wiel wil, alvorens 60 bsïdie toe- tc staan, eerst een onderzoek instellen naar de lichting van den v„ De heer v. Nes wil 60 toestaan, Joch wil nadere gegevens voor den aan te 0 kj3^n \X. stellen hierna, voer CO toe te 4 (aa'n terwijl de raad gehoord wordt over de richting van den weg. Dit voorstel ojrjt aangenomen met 8—5 stemmen. f Tegen de heeren v. d. Wiel, Balkenende, H -Adm-roal, Kruiswijk en Alkemade. 05 Hierna is aan de orde het verzoek van den Commissaris van politie, den heer M Gooi om toegelaten te worden in den »4 raad' om zich te verdedigen tegen een uit- 9d jatjng van de heeren Krau en v. d. Meer, i( waarin zij den Comissaris hebben beschul digd zijn medewerking te hebben onthou- 4 den bij sollicitaties. pü Voordat de Voorz. het woord verleende la aan den heer Gooi, wenschte weth. v. d. Heer als lid van den Raad en als wethou der een paar woorden te zeggen. Spr. gaf allereerst zijn verwondering te kennen dat hier in een openbare raadsvergadering gelegenheid werd gegeven aan iemand, die niet tot den gemeenteraad behoort, om zich persoonlijk te verdedigen tegenover raadsleden, die in een der vorige vergade- ringen zakelijke aangelegenheden in het belang der gemeente meer in den breede hebben besproken. Temeer nog verwonderde het spr., daar in het begin der vergadering van 26 Juni bij stemming is uitgemaakt, dat de Com- -roiesaris voor dat doel niet zal worden 'toegelaten. Veel geeft het te denken, zeide spr., dat de burgemeester in diezelfde ver- hgadering, toen hij (v. d. Meer) reeds ver trokken was, daar weer op terug is geko men. De Voorz. heeft toen, zegt spr., de I raadsleden iets wijs gemaakt, met hun te zeggen, dat de stemming ongeldig is ge weest, aangezien de belanghebbenden had den meegestemd. Spr. zegt, dat in deze zaak de belanghebbende de gemeente was en als vertegenwoordigers der gemeente zijn ook gekozen de heer Krau en spre ker. Zij hebben dus niet hunne persoon lijke, maar gemeentelijke belangen bespro ken. en als zoodanig zal spr. eischen: het goed recht van de eerste bespreking, waarop gevolgd is een rechtmatige stem ming, te handhaven. Spr. geeft in overwe ging den Commissaris niet ter vergadering toe te laten, ter voorkoming van voor den burgemeester onaangename gevolgen. 1 Mocht hij hem toch toelaten, dan zal spr. bij wijze van protest de vergadering ver laten en den Voorz. voor de gevolgen aan- sprakelijk stellen. Het gaat niet aan om de vertegenwoordigers der gemeente die de belangen der gemeente moeten be- k hartigen, en zulks doen, achter te stellen bij hen die daar buiten staan. Voor hen, 'fl zegt spr., is een anderen weg te vinden als zij zich willen beklagen over den Raad. w' De Voorz. zegt, vierkant te staan tegen- '°l óver den heer v. d. Meer, omdat hij meent rr' 'dat deze kwestie' een particuliere aange- j flègenheid is, daar de raadsleden als zoo- danig niets te maken hebben met de in- f! lichtingen, die de politie geeft over sol- w licitanten. Hij meent, dat wanneer men een persoon beschuldigt, dat deze in de t! gelegenheid gesteld wordt gehoord te wor 34 den. Nadat de Voorz. vervolgens het woord 1 verteeg, stond weth. v. d. Meer op en ver liet hij de vergadering, waarvoor de bur gemeester applaudiseerde en voor welk ap plaus de heer v. d. Meer dankte. De heer Gooi betuigt zijn dank aan den Raad voor het feit, dat hem de gelegen heid is gegeven zich te verdedigen. Hij geeft hierna een relaas van hetgeen in de voriee vergaderingen is voorgevallen. Ten aanzien van de woorden van weth. v. d. Meer, ..dat de agenten hier geen hemel rijk hebben", geuit in de vorige vergade ring, zegt de Commissaris, „dat de heer v. d. Moer eerst maar eens naar zijn eigen l personeel moet kijken". Na deze woorden roept de Voorz. den Commissaris tot de orde; verschillende hee :en protesteeren tegen deze wijze van ver -ledigen en de heer Krau zegt, dat hij den Commissaris het recht ontzegt dergelijke r Meedigineen te uiten. Nadat de heer Gooi weer het woord ver rfeeg en op dezelfde wijze voortging, zei -e do heer Krau, dat hij zich alleen te bepalen had tot de feiten en niets anders iap dat. j De heer Buyze vroeg of het niet beter <ns in geheime vergadering te gaan, wat door verschillende leden niet werd be aamd, terwijl de heer Krau zeide, dat hij «Isdan eveneens de vergadering zou ver dien. Nadat de Voorz. er op gewezen tod, dat inlichtingen over personen alleen "geven worden in geheime vergadering en at liet zijn bedoeling was geweest den Commissaris in geheime vergadering ge- ja&onheid te" geven deze stukken over te ^ggen, zeide de heer Krau, dat dan de oorz. dadelijk de vergadering had moeten puilen en dat hij den Commissaris niet wrst de gelegenheid had moeten geven be- toedigingGii te uiten. De Voorz. antwoord- e hierop, dat hij niet kon weten, dat het 5°o zou zijn geloopen, waarop de open- vergadering werd gesloten. Mi heropening der openbare vergade- na ongeveer 14 uur, nam de Raad -e volgende conclusie met algemeene stem aen aan: ^e. Raad der gemeente, gehoord de in- .Sen van den Commissaris van Poli- inzake de door do heeren Krau en v. een vorige raadsvergadering ^uite bewering, dat C. v. P. niet mee- rkt als agenten elders solliciteeren, i,°^eJwegonde, dat de heer Krau ver ruw zijn geuite bewering be- j. ®P door oen agent verstrekte verkeer- 30 "dichtingen, verklaart, dat C. v. P. in deze vrijuit £..eu gaat over tot dc orde van den dag. Nes1 r°ndvraag klaagt dc heer dr. v. °ver de waterleiding, die gebleken heeft bij de hccte zomerdagen niet voldoen dc capaciteiten te bezitten cm in de be hoefte aan drinkwater te voorzien. De Voorz. zegt, dat zulks heel moeilijk is, daar er geen enkele waterleiding is, die in die behoefte kan voorzien. Weth. Liefferink zegt, dat hij een on derzoek toch wel gewenscht acht, waarme de de burgemeester accoord gaat. De lieer Krau meent, dat de opzet van de waterleiding al niet goed was cn dat men haar meer capaciteiten had moeten geven. Dr. v. Nes vraagt verder, waarom de sproeiwagen op de stoffidagen geen dienst heeft gedaan, waarop de Voorz. ant woordt, dat zulks geld kost. De heer Buyze wil het water voor het sproeien dan maar uit de vaart halen, doch ook dat, zegt de Voorz., kost geld en wel f 4 a f 5 per wagen. De heer Kruyswijk zegt nog over de waterleiding, dat er vroeger een pomp in het dorp was, die heel best water gaf. De ze is nu buiten gebruik gesteld, wat hij ten zeersto betreurt. Hierna wordt de vergadering gesloten. OUD-ADE. Jubileumfeesten. Op de vergadering, deze week door het Bestuur gehouden, werd, zooals gisteren reeds gemeld, de da tum van feestvieren vastgesteld op Don derdag 23 Augustus. Binnen een paar dagen reeds zal met het inzamelen der gelden een aanvang wor den gemaakt. Evenals vorige jaren, zullen de Bestuursleden bij de ingezetenen rond gaan, en hopen dan, door flinke bijdragen in staat gesteld te worden dit jaar vooral het Koninginnefeest zoo schitterend moge lijk te vieren. Iedereen werke dus zooveel mogelijk hierin mede. Op de vol gende vergadering zal het Programma wor den vastgesteld. RIJPWETEFMNG. In memoriam P. Beelen. Gistermor gen ontvingen we het bericht, dat de heer P. Beelen w?.s overleden. Een ontroering zal zich bij velen hebben meester gemaakt bij het vernemen van deze droeve mare. Op een leeftijd van 29 jaren werd hij aan de zijde van zijn dierbaren ontrukt. We had den hem nog zoo graag in ons midden wil len houden: God beschikte evenwel anders. De overledene was eenvoudig. Hij stelde zich nimmer op den voorgrond. Zijn gods dienstige levensopvatting stichtte een ieder en strekte velen tot voorbeeld. Hij was een onvermoeide werker, die een steun was voor zijn braven vader. Hij is hier niet meer. Hij is een beter leven inge gaan. Yeel pijn heeft hij op zijn ziekbed geleden, doch hij leed dit alles met volle gelatenheid. Deze gedachten mogen dan ook een troost zijn voor degenen die ach ter blijven. De overledene was lid van het zangkoor van de parochie van O. L. Vrouwe Geboorte alhier. Moge hij het loon hier boven reeds ontvangen hebben is onze harte wensch. Hij ruste in Vrede. Maandag zal de teraardebestelling plaats vinden op de R.-K. Begraafplaats alhier. ZOETERMEER. -r Gemeenteraad. Verslag van de vergadering der ge meente pp Donderdagavond c.a. 9 uur. Af wezig de heer Staalduinen. Na 'gebruikelijke opening werden de notulen gelezen en onveranderd vastge steld. De agenda bevat slechts 3 punten. 1. Mededeelingen: Eenige goedkeurin gen "van raadsbesluiten door Ged. Staten waaronder die betreffende het vloekver- bod; een dankbetuigng van den heer Steen huis voor de vergoeding van de gemaakte onkosten hij zijn verhuizing. 2. Onderzoek geloofsbrieven raadsleden. Alle geloofsbrieven worden in orde bevon den en tot toelating der .betreffende leden besloten. 3. Verzoek „Harmonie" om subsidie. B. en W. stellen f 40 te verleenen, waartoe wordt besloten. De rondvraag leverde niets op. De Voorz. zegt voor de vergadering reeds ter sprake gebracht te hebben om, nu de aanleg der straatverlichting zoover gevorderd is, dat de lampen kunnen bran den, per auto te gaan zien hoe de ver lichting is. Ook de pers wordt daartoe uit genoodigd. Spr. brengt een woord van dank aan de beambten van bet Electrisch bedrijf, die gezorgd hebben, dat prompt op tijd bet licht kan branden. Voorts hoopt spr. dat een en ander zal bijdragen tot bloei der gemeente en bevorderlijk zal zijn voor de zedelijkheid en veiligheid en ook dat de raadsleden geen spijt zullen hebben him steun er aan gegeven te heb ben. Om c.a. 10 uur werd de autotocht onder nomen en de verlichting aan de critiek onderworpen, welke zij kon doorstaan, daar allen het eens waren dat dezelve vol doende te noemen is. Inderdaad is de verlichting van den Voorweg geen overbodige luxe en is in ieder opzicht een beduidende verbetering Het steeds toenemende verkeer maakte den weg des 's avonds hoe langer hoe gevaar lijker, vooral gedurende de wintermaan den. Bovendien kunnen thans de bewoners langs den weg van huisverlichting worden voorzien, hetgeen voor velen een uitkomst zal zijn. is&J'- ZOETER MEERZEGWAART. Gemeenteraad. De raden der beide gemeenten hielden Donderdagavond een gecombineerde verga dering. Van Zoetermeer ontbrak de heer Staalduinen, van Zegwaaxt de heeren Chardon (de heer Chardon kwam halver wege binnen) Karens, Vollebregt; er is één vacature. Na het gebruikelijke openingsge bed worden de notulen voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Mededeelingen. Verslag van de com missie voor toezicht op het lager onder wijs, waaruit blijkt, dat de commissie Zich o.m. heeft bezig gehouden met de schoolschoonmaak, welke een dringende verbetering behoefde, vooral met het oog op het daarvoor gebezigde water, hetwelk meermalen stinkend bleek te zijn. Ter sprake was ook gekomen het ondeugdelijk water der R.-K. School. Bestond er een reglement voor het rein ter school komen der kinderen hij de Christelijke en open bare scholen, bij de R.-K. School was dit niet het geval. Do secretaresse, mevrouw Palte. had uitvoerig verdedigd de vraag of het noodig en gewenscht was om de meisjes met opgestoken haar tllr school te laten komen enz. Het meerendeel der com missie was hiervoor echter niet te vinden, daar het h. i. een te zeer ingrijpen zou zijn op de persoonlijke vrijheid. De Comm. adviseert den gemeenten voorts om bij den bouw der negende openbare school te willen bevorderen, dat voor een goede drinkwatervoorziening en waschgelegen- heid wordt gezorgd. Bericht van Ged. Staten, houdende goed keuring bouw der openbare school; ver slag der Huurcommissio over het afgeloo- pen jaar. B. en W. hebben overwogen of de tijd nog niet gekomen was om deze commissie op te heffen, doch hebben ge meend hiertoe nog niet te kunnen advi- seeren. De onkosten hebben f486.42 be dragen, waarvan 50 pCt. door het Rijk wordt vergoed. 2. Benoeming lid schoolcommissie. Be noemd wordt mej. Hilfers. 3. Opheffing vervolgonderwijs. Daar geen rijkvsergoeding meer verleend wordt en de kosten van dit onderwijs zeer hoog zijn, stellen B. en W. voor het vervolg onderwijs op te heffen en de betreffende verordening in te trekken. De heer Noordam vraagt naar het ge bruik, dat er van gemaakt wordt. De Voorz. licht den heer Noordam in. Er wordt hitter weinig gebruik van ge maakt. De heer Noordam vindt het zeer jammer, Hij acht het in het belang van de ge meenten, dat men er mee blijft voortgaan. Besloten wordt toch tot opheffing. 4. Benoeming 5do lid in de commissie voor de drinkwatervoorziening. Daar de Voorz. dezer commissie (de heer Bur gemeester) er geen lid van is, achten B. en V/. het heter een vijfde lid te benoemen. De heer Noordam ziet het nut er niet van in. De Voorz. zegt, niet van plan te zijn voorzitter der commissie te blijven, waar in hij als vijfde wiel van den wagen wordt aangezien. De heer Baxmeijer vraagt naar het mo tief van dit voorstel. Spr. heeft den Voorz nimmer als het vijfde wiel beschouwd. De Voorz. antwoordt, dat een der leden zich in dien geest heeft uitgelaten en vraagt wat er tegen kan zijn hem als lid te benoemen. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en aangenomen. De Voorz. deelt over de waterleidings kwestie nog mede, dat er weinig schot in - zit en de gemeenten voorioopig geen water zullen krijgen. Met Gouda worden ook on derhandelingen gevoerd. Deze gemeente zou water kunnen leveren ad 6/4 cent per kub. M., waarbij komt de kolenclausule 0.65 per kub. M. 5. Balans levensmiddelönhedrijf (vast stelling). De heer Hoogcndoorn, uit Den Haag, do borg van Becker voor f 2000, is failliet gegaan. Slechts 4 pCt. of f 80 heeft men los kunnen krijgen, Door de beide go- meenten moet circa f 1100 worden betaald. De heer Noordam vraagt waarom den raadsleden geen inzage der stukken werd gegeven. Op het convocatie-biljet is er geen melding van gemaakt. Doofpotsysteem enz. noemt spr. het. De heer Baxmeijer vraagt of Becker nog niet een nota voor loon indienen kan. De Voorz. gelooft van niet en houdt het voor bangmakerij. De heer Noordam blijft er bij, dat het een onverkwikkelijke zaak is. Spr. heeft geen voldoende inzichten. Hij zou gaarne van de balans inzage willen nemen en nu niet in eens beslissen. De heer Baxmeijer wil de kwestie thans afhandelen. Er is geen cent meer te halen, en deze zaak loopt nu toch al jaren. De Voorzitter zegt de overtuiging te heb ben, dat de balans goed is. Spr. heeft ech ter absoluut geen bezwaar om de kwestie in een volgende vergadering af te hande len. Het is in het geheel de bedoeling niet om de zaak er maar door te jagen. Besloten wordt in een volgende verga dering de levensmiddelenbedrijf-kwestie af té handelen. 7. Schoolbouw. Van het oorspronke lijk opgemaakt plan, hetwelk was goedge keurd door de Raden en waarvan de kos ten op f 55,900 was geraamd, komt niets. Een nieuw plan, minder kostbaar en goed- kooper dan het eerste is ontworpen en zal op circa f45,000 komen. Het moet nog met den heer Goldberg verder worden uit gewerkt, doch veel verandering zal er niet in komen. De Voorz. vraagt of de Raden er zich mee kunnen vereenigen of moet worden afgewacht tot alles volledig in orde is. De heer Duinisveld vindt, dat het nieu we plan een belangrijke vooruitgang is. De heer Noordam: Bij het eerste plan was gelegenheid om een zevende lokaal te stichten. Is dit thans ook het geval? Do Voorz. zegt, dat hierop is gerekend. Do heer Noordam zou de gelegenheid willen scheppen om een openbare bewaar school to stichten, althans deze zaak on der de aandacht te brengen. Spr. vindt het gewenscht, dat er ook een openbare be waarschool komo evenals dit het geval is bij de Christelijke partijen. Den heer Baxmeijer bevreemdt het ten zeerste dat de heer Noordam er nu eerst mee aankomt, gezien het verre stadium waarin we met den schoolbouw verkeeren; de school had er al kunnen zijn. Spr. is er voor om het thans voorgelegde plan di- rict uit te voeren. Er is ruimte, dus er kan altijd nog besloten worden iets te doen. Het is echter eigenaardig dat er nu .pas over gesproken wordt. Do heer Noordam zal geen verdere voor stellen doen wanneer dit het houwen der school tegen houdt. Spr. kan zich er thans mee vercenigen, dat er ruimte voor gehouden wordt en verzoekt den bouwinees ter er op attent te wi]len maken. In een vorige vergadering zijn stemmen gehoord over een central® verwarming in de lokalen. Een onderzoek hieromtrent is ingesteld waaruit bleek dat de meerdere kosten f 10.000 zouden bedragen. B. en "VV doen geen voorstellen. Daar alle raadsle den zwijgen is de vraag of cr Centrale verwarming moet komen opgelost. Besloten wordt om de school volgens het nieuwe plan te doen bouwen en on middellijk, na volledige uitwerking, tot aanbesteding over te gaan. Thans wordt een request van de plaat selijke aannemers voorgelezen houdende het verzoek om het werk in de gemeente aan te besteden. B. en W. stellen voor op dit verzoek niet in te gaan en oen publieke aanbeste ding to houden. Het belang van enkele ambachtslieden kan niet voorgaan bij het algemeen belang dat er bij gebaat is. De heer Noordam zou gaarne zien, dat de uitslag der aanbesteding aan den Raad werd medegedeeld. Do mogelijkheid be staat dat de cijfers van een niet-ingeze- tene weinig verschillen met die van een ingezetene en zou het dus in het belang der gemeente kunnen zijn b.v. in verhand met de werkloosheid dat de gunning aan laatstgenoemde werd gegeven. De beer Smits vraagt of er bij Ged. Sta ten bezwaren kunnen rijzen indien het verzoek werd ingewilligd. De Voorz. antwoordt van: neen. Besloten wordt om, wanneer de aanbe steding heeft plaats gehad, de gunning aan de raden over te laten. Verder wordt goed gevonden om de hui zen op het terrein der nieuw te houwen school, thans nog bewoond door Houtman, v. d. Berg en Adegecst, resp. te verhuren voor f 4, f 3 en f 2. 8. Ontslag hoofd openbare school. De lieer Verwers vraagt ontslag als hoofd der openbare lagere school, ingaan de 16 Sept, a.s., met pensioen. B. en W. stellen voor het ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Wordt besloten. Rondvraag. De heer Noordam gelooft, dat het hier op zijn plaats is wanneer hij onder de aandacht brengt om geen.gelden beschikbaar te stellen voor het geven van kinderfeesten, waarvan sprake is. Op de begrooting is wel resp. f 500 en f 300 voor kinderfeesten of iets dergelijks uitgetrok ken, doch spr. vindt hot zonde om op een dag in Sep timber nog f 800 kapot te slaan nu het jubileumsfeest al is gevierd. Het geld kan op een hetere wijze aangewend worden. Spr. adviseert om het geld binnen te houden; het is nu geen tijd om het zoo maar uit te geven. De heer Chardon is van meening dat de jubileumfeesten nog gevierd moeten wor den en daarom de kinderfeesten in Sep tember. Do heer Noordam bestrijdt dit. Daar deze kwestie in de beide raden af zonderlijk moet behandeld worden, kan hierop niet verder worden ingegaan. Gezien echter de uitlatingen van eenige andere raadsleden is het te vreezen, dat er van kinderfeesten dit jaar niet veel zal komen, hetgeen te- betreuren zou zijn. Hierna sluiting der vergadering. ALFHF.N AAN DEN RIJN. Prijs behaald. Dc Gein. Zangvo.reeni- ging „Klein Hosanna" alhier, behaalde op het gisteren te Katwijk gehouden Zang concours een eerste prijs in de 4e afdee- ling. Ongeval. In de Torenstraat werd Vrij dagmorgen door een auto een lantaarn paal omvergereden, welke op het trottoir stond. Er werd ook nog een vuilnisbak, die daar stand, meegesleept. NIEUWKOOP. Gouden Schoolfeest. Woensdag j.1. was het 50 jaren geleden dat door den Zeereerw. heer A. A. van Eijndhoven, in 1873 Pastoor alhier, in deze parochie de R.-K. school werd gesticht, welk feest on der veel belangstelling is gevierd. Gedurende deze 50 jaren heeft deze school drie hoofden gehad, waarvan be halve het tegenwoordig hoofd, de heer B. M. Domsdorf, ook de twee vorige, de hee ren G. D. F. van Velzen en A. H. A. Burcksen, sedert 1922 hoofd der R.-K. school te Warmond, nog in leven zijn. De laatste was verhinderd, doch de heer Van Velzen, die van 1 Augustus 1873 tot 1 Mei 1914 als hoofd optrad, aan wien zoo menig Nieuwkoopper zijn jeugdoplei ding dankt, was uit Utrecht overgekomen en vormde dan ook het middelpunt van het feest. Daags te voren werd de heer Van Velzen met zijn twee oudste dochters per auto mobiel door het Kerkbestuur van het sta tion Bodegraven afgehaald en wapperde van elk huis, door Katholieken bewoond, de feestelijke driekleur. Op den dag van het feest droeg de Pas toor der Parochie, de Zeereerw. heer H. P A. van Dijk een H. Mis op tot dankzegging waarna om 10 uur receptie gehouden werd in hét Patronaatsgebouw. Opgemerkt wer den de Hoogeerw. Deken uit Alphen a, d. Rijn, de Eerw. Geestelijken uit de naaste omgeving een een aantal parochianen. In een keurige speech vertelde de heer Van Velzen in het kort de geschiedenis van de school. Hoe hij o.a. van 1873 tot 1890 alleen stond voor het onderwijs van circa 130 kinderen, doch in dat jaar de meisjes mocht overgeven aan de Eerw. Zusters van het H. Gezelschap door de oprichting van een R.-K. Meisjesschool. Vooral voor geboren Nicuwkoopers hoogst interessant. De heer A. J. P. Bts hield vervolgens een uitstekend verzorgde toespraak, waar in hij herinnerde aan de financieelo moei lijkheden hij de oprichting der school en ook later bij de instandhouding onder vonden. Nadat de Hoogeerw. Deken een harte lijk woord van gelukwensch had gespro ken, dankte Pastoor van Dijk voor de be langstelling en waardeering. Des namiddags trad voor de kinderen op de bekende goochelaar prof. Proper en wrrden rij ge tract eer d op limonade en kook. Des avonds gaf prof. Proper zijn beste krachten voor de grootcren en men zeggen dat Roomsch Nieuwkoop het gouden schoolfeest op waardige wijze tot aller ge noegen en tevredenheid had gevierd. Trouwpartij. Gistermorgen had al hier een zonderlinge trouwpartij plaats. De 58-jarige K. wilde in hol huwelijk treden met zijn huishoudster, die echter als kind te vondeling was gelegd, zonder dat een aangifte van geboorte is geschiedt, zoodat voor het huwelijk geen geboorte akte kon worden overgelegd. Waar zij steeds zwervende is geweest, kon ook geen akte van bekendheid worden overgelegd, zoodat de bij de Wet vercischte eed hier van moest worden afgelegd, waarop het huwelijk is voltrokken. Waar echter den bruidegom daags voor het feest een onge luk overkwam en door verwonding van zijn voet niet kon loopen, zoo is het hu welijk aan huis voltrokken in tegenwoor digheid van de zes hij de Wet vereischte getuigen. Begrijpelijk dat een en ander nog al de aandacht trok. KERKMIEUIMS Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verleenen. Woensdag vertrokken de paters Bene dictijnen uit het klooster te Merkelbeek naar hun nieuw klooster onder Vaals. Enkele paters en broeders Carmelieten uit Oss zijn reeds te Merkelbeek aange komen. De eerw. paters Damianen, die sedert den brand in het klooster te Grave, gast vrijheid genoten bij hun Duilschc orde broeders te Simpelveld, vertrekken dezer dagen naar hun nieuw klooster te Sint Ocdenrode. SPOUT VOETBAL. Seriewedstrijden S. P. C. Men schrijft ons uit Roelofarendsveen: Zondag, 5 Augustus zal de laatste wed strijd worden gespeeld in dc serie. S. P. C. ILisse III zullen elkaar ont moeten te 4.30 uur om len en 2den prijs klasse B. Dit belooft een mooie wedstrijd te wor den daar Lisse een ploeg is die zich niet zoo gauw gewonnen geeft, zoodat S. P. C. hard zal moeten werken om hen te ver slaan. Serie-wedstrijden te Bodegraven. De Serie-wedstrijden te Bodegraven zullen Zondag worden voortgezet. Het programma luidt als volgt- Afd. A. Zwammerdain IGouda II Aanvang 2 uur Afd. B. Bodegraven IAlphen II Aanvang 3.15 uur Verliezers van afd. A Aanvang 4-.30 uur De verliezer van afd. A was j.l. Zondag Olympia IV van Gouda welke derhalve te 4.30 uur zal moeten spelen tegen de ver liezer van den eersten wedstrijd Yan a.s. Zondag. De intrede van B.V.V. in de N.V.B. Naar wij vernemen zal door het bestuur der Voetbalvereeniging „Bodegraven" bin nen enkele dagen een feestavond worden georganiseerd ter gelegenheid van de toe lating dezc-r vereenigng tot den N.V.B. Do spelers zullen in deze bijeenkomst worden gehuldigd. WATERPOLO. De L.Z.C. I kampioen 2e klasse B. De polo-commissie van den Ncdcrland- schen Zwemhond besloot in haar jongste vergadering de match L.Z.C. IH.Z. cn P.C. I niet opnieuw vast te stellen cn H.Z. en P.C. met f 2.50 te beboeten. De Leidsche Zwemclub is daarmede de finitief kampioen der 2e klasse B. Pro ficiat! BUBBEKLUKE LEIDEN. 3 Augustus. Geboren Gcertruida, dochter van D. Pelt en C. v. d. Linden Hendrikus Harm, zoon van G. Hartgers en E. Span- jer Frederika Philippina, dochter van W. Nieuwenburg en J. Hnijser. Overleden: C. LckxVan Klaveren vr. 39 jaar A. EradesBosman w. "50 jaar J. H. Schroder, zoon 2 dagen. Ondertrouwd: J. A. Vreeburg, jm. 34 jaar en C. J. Molendijk jd. 32 jaar W. F. Verkuijlen jm. 26 jaar cn B. J. v. d. Krogt, jd. 28 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: d. van J. van der Bijl -geb. van Egmondi dochter van A. P Mijn dors geboren Voorsluis dochter van H. de Vries geboren Schellingerhout zoon van A. van Gulik geboren do Kok, wonende te Zwammcr- dam dochter van G. van Vliet geboren Van der Bijl dochter van A Ravenhorst geboren Schouten, aoon van M. W Huisman gebo ren Waardenburg zoon van J. van Tuij! ge boren iNuhaan zoon van C. van den Hoek geboren van Klaveren. Overleden: S. Gout jd. 7 weken J. "W Hoogovcen jm. 2S jaar wonende te Hazers- woude. WASSENAAR. Geboren: Sara Johanna Regina, dochter van K. Mulder cn A. Zuijderduin Gerritjo Aaltje, dochter van J. A Hïlhorst en C. OuJs- hoorn Cornelia Wilhelmina, dochter van J F Knijnenburg cn W. van der Meulen. Ondertrouwd: L. Looijenga en T. J van do Waal M. Oostcrvccr en J. van Nooijen. Ovorleden: Johannes Knijncnburg, wedr van F Koppert 73 jaar.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5