bes, welke de gedelegeerden der 48 Ame- likaansche staten zouden zijn. die den 2dcii Maandag van Januari 1921 in de hoofdsteden der staten zouden bijeenko men om den president en den vice-presi- dent voor de vier corstkomende jaren te kiezen. Die verkiezing van November be- «lislo over den naam: Cox of Harding; liever: democraat of republikein. De uit slag was verpletterend voor de democra ten.. die op bet hoofd van him man alle ongenade zagen neerkomen, die Woodrow •Wilson zich door zijn wereldwijde en helderziende politiek bij do Amerikanen had berokkend. In het kiescollege kreeg Harding een 360, Cox slechts een 150 stemmen. Herhaaldelijk heeft Harding in het be gin van zijn ambtsperiode gewezen op de noodzaak, dat Amerika meehielp aan het herstel van Europa. "We hebben geen aanleiding, aan zijn oprechtheid te twij felen, maar denken er aan, dat oen zijner eerste daden was, te verkondigen, dat Amerika definitief had besloten, bet ver drag van Versailles niet te bekrachtigen. 1 Men kan ze^en, dat de buitenlandsche politiek van Amerika onder Harding, éérst een voorzichtige onthoudingspoli tiek, later 'n schroomvallige politiek van toenadering, zichzelf langzaam maar ze-, ier naar het doode punt heeft gewerkt. 1 Harding's opvolger. De Amerikaansche wetgeving voorziet op practische wijze in hel geval een president sterft. Do grondwet der Vereenigde Staten. bepaalt namelijk, dat bij het overlijden van den president de gelijktijdig met hem ge kozen vice-president hem opvolgt. In die geval is dit dus Calvin Coólidgo "ait Massachusetts. Geen andere formaliteit valt te vervullen dan l'et afleggen van den voorgeschreven eed, waarna de vice-presi dent geacht wordt alle rechten en plichten, aan het staatspresidentschap verbonden, te hebben aanvaard. De achturendag in de metaalindustrie. De president der U. S. Steel Corpora tion, Gary, heeft bekend gemaakt, dat de 8-nrendag in de staalindustrie onverwijld zal worden ingevoerd. De loonen der arbeiders, wier werktijd ingevolge dit besluit van twaalf tot ^cht uur per dag wordt beperkt, zullen zooda nig worden geregeld, dat het uurloon met 25 pCt. wordt verhoogd. BINNENLAND DE ACHTURENDAG NIET TE HANDHAVEN? De Directeur-Generaal van den Arbeid de heer Zaalberg heeft aan de directie van WiKon's machinefabriek en scheeps werf te Rotterdam vergunning verleend om gedurende een half jaar 561 uur per .week te werken. In een schrijven aan de vakorganisaties Werd dit besluit volgenderwijs gemoti veerd Ik heb het Districtshoofd der Arbeids inspectie te Rotterdam gemachtigd om voor een tijdvak van 6 maanden, ingaan de 6 Augustus a.s., aan de machinefabriek en scheepswerf van Wilton toe te staan, dat 10 uur per dag en 6i uur op Zaterdag gewerkt wordt door de dagploeg en 91 uur per nacht gedurende 5 dagen per week door de nachtploeg. Het motief voor de rorgunning is, dat de productiekosten in Nederland, vooral in verband met dc hoogte der loonen in vergelijking met die in het buitenland, zoo hoog zijn, dat het steeds meer onmo gelijk wordt om voor het buitenland te werken. De politieke toestanden in de lan den om ons heen doen nog geenszins ver- Wachten, dat zeer spoedig het bedrijfsle ven in gezonder positie zal komen. De ge volgen hiervan voor de welvaart in ons land, in het bijzonder voor de arbeiders, zijn dermate onrustbarend, dat niet voort gegaan kan worden met af te wachten of sender bijzondere maatregelen de teestand sal verbeteren. Hoe ernstig ik bet ook betreur, dat aan 3e arbeidsvoorwaarden, zooals die enkele »aren geleden mogelijk werden geacht, moet worden getornd, mag ik. het oog niet sluiten voor de werkelijkheid, die hierin bestaat, dat tengevolge van de stagnecren- de invloeden, die buiten onze grenzen Werkzaam zijn, ons land mede naar de ar moede wordt gevoerd. Die zeer te betreu ren omstandigheden maken het noodzake* lijk, te erkennen, dat het levenspeil van 1920 tot de geschiedenis behoort en dat een verdere achteruitgang in de productie alleen te ontgaan is, door nog te trachten goedkooper te produceeren. Dat hiertoe naast andere middelen ook loonsverlaging onvermijdelijk is, valt niet te ontkennen. Gaat met die loonsverlaging een werktijd verlenging gepaard, dan heeft in een ge val als bij Wilton deze het tweeledig gevolg dat de weekinkomens gelijk bijven en, door beperking van algemeeno kosten bij grooter productie, de kostprijs van het product nog verder ^alt- Het is ontegenzeggelijk voor u, zoowel als voor mij, zeer pijnlijk, dat op deze wijze do internationale handhaving van den 8- urendag in gevaar komt, doch wijnkannen ook niet lijdelijk aanzien, dat de Nedcr- jandsche bevolking nog verder door werk loosheid verarmt, als gevolg van het optre den der andere mogendheden. Dat optre den toch dreigt de wereld in zoo'n mate te zullen vernietigen, dat er nog veel meer dan de 8-urendag voor de arbeiders door verloren zou gaan. Ik vertrouw daarom, dat ook uw organi satie zich zal weten te schikken in het onvermijdelijke en naar ik hoop tijdelijk een verlengden arbeidsdag zal verkiezen boven verdere toeneming der reeds zoo rampzalige werkloosheid. 1 4 De huurverhoogingert. F' 'Afwijzende beschikking. Op heb verzoek van B. en W. van Rot terdam om evenals voor Amsterdam is geschied een uitzonderingsmaatregel te j t-rcficn. waardoor het percentage der huur- verhoogingen op een lager cijfer zou wor den bepaald, dan volgens de nieuwe wet moet geschieden, heeft minister Aalberse afwijzend beschikt, omdat er z. i. geen noodtoestand bestaat. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. zich telefonisch en telegrafisch met den minister in verbinding gesteld, ten einde- te pogen alsnog wijziging in deze beslissing te krijgen. (Voor Lcide n zal er dan zeker niet veel kans op een goudgunslige beschik king bestaan!) De vakcentrales en de Vlootwet. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van het Bureau voor de R. K. Vakorgani satie de leiding van het Neutrale Vakver bond medegedeeld, dat het geen aanleiding vinden kan, thans deel te nemen aan een bespreking, om te komen tot een agitatie tegen de Vlootwet. Het Vakburcambestuur zegt, in zijn schrijven verder, dat do vraag, of er aan leiding zou kunnen bestaan', om een be paald standpunt in te nemen, met betrek king tot de plannen der Regeering, naar zijn meening eerst dan kan worden over wogen, wanneer bekend is, welke houding door de Regeering wordt ingenomen. Een oogenblik aannemend, aldus het Vakbu- reaubestuur, dat de Vakbeweging geroe pen zou kunnen zijn, zich met deze zaak, welke niet. vrij is van politiek, in te laten, in elk geval moet toch voorop staan, dat men precies weet, waartegen wordt gea geerd. Het rapport-Barge. «Naar het „Dagbl. van N.-Brahant." ver neemt-. is het bóndsbestuur voornemens op Zaterdag 8 September a.s. een vergadering te houden ter bespreking van het rapport Barge. Van de zijde van het Rijkskieskringbe- stuur Tilburg zal evenwel met het oog op de vacantie op een maand uitstel worden aangedrongen. Onderwijsraad. Bij Kon. besluit van 27 Juli: is lo., op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan P. Oosterlee, te Nijmegen, en M. C. Nabuurs, te 's-Hertogenhosch, als lid van den Onderwijsraad; zijn 2o. als zoodanig benoemd A. Oos terlee, directeur van de bijzondere kweek school voor onderwijzeressen te Zetten, en dr. P. J. M. van Gils, inspecteur van het Roomsch-Katholiek onderwijs in het bisdom Roermond, met bepaling, dat zij zitting zullen nemen in de afdeeling be treffende het algemeen vormend lager on derwijs en het bewaarschoolonderwijs; is 3o. ingetrokken het Kon. besluit van 29 September 1922, waarbij aan A. Jonk man, te Amsterdam, eervol ontslag werd verleend als lid van den Onderwijsraad. DIOCESANE KATHOLIEKENDAG IN HET BISDOM HAARLEM. Op 11 September a.s. zal te Hoorn de 9e Diocesane Katholiekendag gehouden worden. Buitengewoon belangrijk en aantrekke lijk is het onderwerp, dat in den breede door de verschillende sprekers op dezen Katholiekendag zal ontwikkeld worden. Immers, hoe zal de wereld beter en snel Ier tot Christus kunnen worden terugge voerd dau door tegenover den haat, die 't menschdom heeft verdeeld en naar den afgrond sleurt te stellen „de Christelijke Naastenliefde" de liefde lot den evenmensch 'als plicht 'voor allen, gegrondvest in de liefde Gods voor allo menschen, die alleen in staat is, de wereld te hervormen in waarlijk chris- telijken geest? Nog scheiden ons een aanial weken van dezen Katholiekendag, doch in dezen va- cantietijd wenschen wij nu reeds de aan dacht te vestigen, opdat men bij het ma ken Yan plannen thans reeds rekening houde met den dag van 11 September a.s Dan toch moet de trek der Katholieken van ons diocees algemeen zijn naar het oude historische stadje Hoorn. Daar mag geen Katholiek, die meeleeft met zijn tijd, ontbreken. Op dien dag gaan we weder getuigen van onze roomsche kracht, die zich op eiken nieuwen Katholiekendag steeds heer lijker en voller manifesteert. Op naar Hoorn! Dit zij thans reeds het parool voor alle Katholieken in het Diocees Haarlem. Op naar Hoorn op 11 September a.s., waar mannen als Dr. L. N. Deckers, Prof. Dr. L. Steger, Pastoor L. H. Perquin O. P., Pasfo<£r J. G. v. Kelekhoven het on derwerp „de Christelijke Naastenliefde" zullen behandelen. Op naar Hoorn, waar onze beminde bisschop, mgr. Gallier, in de fraaie "kerk aan 't Groote Noord voor de congressisten do H. Mis zal opdragen en waar ook Zij ne Doorl. Hoogwaardigheid de algemeene vergadering door Zijne hooge tegenwoor digheid grooter luister zal bijzetten. Zij, die de voordcelen wenschen te ge nieten, verhonden aan het lidmaatschap van den Haarlemschen Katholiekendag,dat o.m. -recht geeft op een gereserveerde plaats in de algeméeno vergadering, zen- de, onder bijvoe'ging van f 1 thans reeds hiervan bericht aan den Secretaris van het Uitvoerend Comité, den heer C. J. B. Otte, Kerkstraat qo. 10, te Hoorn. Gemengde Berichten. Een schietpartij. 'Aan de grens te Gendringen is hefc tot een schietpartij gekomen tusschen smok kelaars en Duitschè douanebeambten. Tal van schoten werden gelost. De .ongehuwde Th. Hogenkamp, uit Mechelen (Gendrin gen), die een koe over do grens trachtte te smokkelen, werd lovensgevaarlijk getrof fen. Hii is in het ziekenhuis to Milïingën (Duitschland) opgenomen. Branden. Tengevolge van hooibroci is de boeren woning yan .Westerveen te Nijcveen afge brand. De inboedel is verloren gegaan. Twee geiten zijn mede verbrand. Gisterenochtend is de behuizing van Gruben en Kiel te Woldendorp (gem. Ter- munten) geheel afgebrand. De boerenbehuizing van J. Bouwhuis te Blesdijke (Fr.) is met inboedel en vier varkens verbrand. Oorzaak onbekend. Auto-ongevaL Te Oïs ter wijk is op den Haarensclien weg een auto, door een defect aan de stuurin richting, tegen een boom gereden. De chauf feur bekwam een hersenschudding en sche delbreuk. Een heer werd licht gewond. Brand in Oost-lndië. Opnieuw heeft te Padang een zware brand gewoed. Het grootste deel van het Chineesche kamp is verwoest. Driehonderd huizen zijn verbrand. De schade wordt ge schat op 3 millioen. SPORT ZWEMMEN. Wedstrijden „De Zijl". Voor de Volkszwemwedstrijden te hou den op 11 Augustus a.s. in het „Poelmeer" Haarlemmerweg, uitgeschreven door de zwemvereeniging „De Zijl", zijn de vol gende prijzen beschikbaar gesteld: Extra-prijs: Verguld-zilveren medaille, aangeboden door den Burgemeester van Leiden; lste prijs voor borstzwemmen, 100 M.: Verguld-zilveren medaille, aangeboden door Prof. Dr. Th. L. Kan; voor rugzwemmen 50 M.: zilveren me daille, aangeboden door ingenieur G. A. van Klinkenberg, directeur Lichtfabrieken; voor reddingszwemmen zilveren medail le, aangeboden door den heer J. Zaalberg, fabrikant Oegstgeest, en bronzen medaille door den heer J. D. van Raay, Leiden. Verder: zilveren medaille en fraaie kunstvoorwerpen door de zwemvereeniging „De Zijl". WIELRIJDEN. Men schrijft ons uit Alphen a. d. Rijn: Woensdagavond kwam onze plaatsge noot G. Vreeswijk weder uit in de wieler wedstrijden op de Rotterdamsche baan en won daar den voorgiftwedstrijd. Hoewel hij in de finale enkele deelne mers 60 en 80 M. voor moest geven won hij toch met overmacht. Donderdag echter bij den wegwedstrijd Den Haag—Arnhem en terug moest hij verscheidene malen pech ondervinden evenwel door stuk trekken der remmen; ondanks dat was hij de winnende Belgen 'bij Arnhem tot op 6/4 minuut genaderd. Maar op den terugweg moest hij door on gesteldheid den rit qpgeven. A.s. Zondag zal hij weder te Rotterdam rijden om den wisselprijs „Het gouden Miss Blanche-wiel". UIT DE OtfflGEVSNG ALPHEN AAN DEN RIJN. Feestelijke herdenking van het 25-jarig bestaan der Wilhelmina-Vereeniging. II De tweede dag van de feestelijkheden der Wilhelmina-Vereeniging kan zeker als evengoed geslaagd beschouwd worden ajs de eerste dag. Het is deze dagen al leven en beweging in Alphen en hel wapperen der vaderland- sche driekleur zet aan de feestelijke stem ming niet weinig kracht bij. De ochtend verliep weder kalm, doch zoo gauw was het middaguur niet geslagen, of er kwam beweging ouder de feestgan gers, die zich opmaakten voor de ringrij- derij voor paren met tilbury. De deel name voor dit summer was goed te noe men ea onder algeheele belangstelling werd bet afgewerkt. Na afloop der ringrijderij met paard en tilbury volgde die met fietsen, voor boe ren alleen, waarvcor de animo nog grccicr was. Joor de eerste ringrijderij waren fraaie kunstvoorwerpen, voor do tweede geld prijzen beschikbaar gesteld. Vanaf half drie werden er volksspelen gehouden. Het eerste nummer was boeg sprietslaan voor jongens en mannen van 18 jaar en ouder. Dan volgde blaastrappen voor jongens beneden 15 jaar, koelchappen voor jongens beneden 17 jaar, baldragen voor meisjes en naald en draadloopen voor jonge dames. De uitslagen luiden;' Ringrijderij voor parenf 19 deelnemers. Ie prijs A. Schalij, Zevenho ven; 2e prijs P. van Staveren, Oude Wete ring; 3e prijs J. Blok, Nieuwerbrug. Ringrijderij met fietsen, 23 deelnemers. Ie prijs M. Walraven, 2e prijs H. L. Meijers Jr., - 3e prijs W. van Vliet; 4r prijs C. Reumerman. Blaastrappen, 22 deelnemers. Ie prijs Reumerman; 2c prijs Tuinenburg; 3e prijs Houweling. Baldragen, 40 deelneemsters. Ie prijs Anna van Amsterdam; 2e prijs Trijn tje Kruit; 3e prijs Maria Loogman; 4e prijs Stephan Sattink. Koekhappen, 30 deelnemers. Ie prijs L. D. Schouten; 2e prijs Dirk Vrieze- koop; 3e prijs Louis Arleraan; 4e prijs Jil- les Ram; 5e prijs Gerrit Hölscher, 6e prijs Hendrik Krumpelman. Boegsprietslaan, 18 deelnemers. Ie prijs J. de Jong; 2e prijs J. v. d. Vlist; 3e prijs L. Reumerman; 4e prijs W. Reu merman. Naald en Draadloopen: lè prijs Mej. Lanfers. Gedurende den geheelen. middag go1 de Muziekvereeniging Workman's Wils kracht" uit Leiden weder een fraai concert en gedurende den avond was de muziek ook niet van de lucht. De tweede dag werd besloten met een Vcnetiaanschcn Gondel tocht. Oorspronkelijk lag het in dc bedoeling de schepen in te deelen in groepen, doch. waar de deelname voor verschillende groe pen niet groot was had men hot groepen onderscheid laten vervallen. Deze gondelvaarr-, die zoo bij uitstek tot haar recht komt op het fraaio watervlak van den Rijn, had cmstroska half negen duizenden menschen naar 't water gciokl, alwaar men op de daken der huizen, vanuit dc vensters of turnen den fr&aienJ water stoet afwachtte. De tocht was lang. Vanaf het terrein van den heer P. van Dijk Jr. aan Gonwsluis tot aan 'a Molenaarsbrug zou de gondel vaart- gehouden worden. Op de vele daartusschen gelegen open stuk ken gfnnd hadden zich honderden nieuws gierigen opgesteld, terwijl tal van andoren in booten op den Rijn dobberden. Eindelijk kwam de reeks booten aan, de een meer, de ander minder fraai versierd, verlicht en gepavoiseerd. Deze had zich toegelegd op meer smaakvolle, gene op meer grappige versiering en zoo bood de Rijn, dies in 't water die tallooze lampions en lichtjes weerspiegeld za£, een fantas- tischen aanblik. BOSKOOP. Personalia. Voor het examen En- gelsch L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd Mej. H. M. G. H. Willéms. KATWIJK AAN ZEE. Groot Nationaal Zang- en Muziekconcours (Vervolg van het 2de blad). De uitslagen in de 4de afdeeling voor de Gemengde Koren was als volgt: lste prijs „Soli Deo Gloria", Hilversum (61 leden) met 312 punten. lste pr. „Looft den Heer", Lisse (57 le den) 329 p. lste pr. „Nieuw Leven", Purmer, (46 leden), 330 p. met Directeursprijs. lste pr. „Soli Deo Gloria", Katwijk aan den Rijn, 315 p. 2de pr. „Hosanna", Boskoop (60 leden), 268 p. 2do pr. „Looft den Heer", Monniken dam (49 leden), 272 p. 2de pr. „Excelsior", Overschie (41 le den), 281 p. 3de pr. „Zang en Vriendschap", Ha- zerswoude, 255 p. 3de pr. „Excelsior", Abbencs (32 leden), 226 p. 3de pr. „De Eensgezindheid", Scheve- ningen, 245 p. Kinderkoren. lste pr. „Klein Hosanna", Alphen a. d. Rijn (120 kinderen), 309 p. 3e Afdeeling Gem. Koren, lste pr. „Soli Deo Gloria", Noordwijk aan Zee (52 leden), 310 p. 2e pr. „Amieitia", Nieuwkoop (38 le den), 282 p. 2de pr. „De Lofstem", Kralingsche Veer (35 leden), 29S p. 3de pr. „Sursum Gorda", Boskoop (43 leden), 224 p. 2e Afdeeling Gem. Koren: lste pr. „Harpe Davids", Koog aan de Zaan" (61 leden), 331 p. met Directeurs- prijs. 2de pr. „Zang zij onze Leus", Leiden (77 leden), 290 p. 3de pr. „De Lofstem", Overschie (65 le den), 251 p. 2e Afdeeling Mannenkoren: lste pr. „Noordwijksch Mannenkoor", Noordwijk-Binnen (47 leden), 308 p. lste pr. „D. M. K." Haagsche Brand weer, Den Haag, 302 p. Ie Afdeeling Gem. Koren: lste pr. „Excelsior" Katwijk aan Zee (72 leden), 355 p. Isle pr. „Hallelujah", Katwijk aan Zee (64 leden), 347 p. lste pr. „Ex Animo", Leiden (100 le den), 346 p. lste pr. „Halleluja", Bodegraven (81 leden), 300 p. 3de pr. „Excelsior", Wateringen (39 le den), 265 p. Afd. Uitmuntendheid: lste pr. „Zang en Vriendschap", Moer- capelle (38 leden), 368 p. 4e Afdeeling Harmonie, lste pr. „Jeanne d'Arc", Noordwijker- hout (26 leden), 338 p. met Direcleurspr. en lof van de Jury. lste pr. N. Z. H. T. M. Harmonie, Oegst geest (35 leden), 305 p. 2de pr. „Goncordia", Monster (35 le den), 265 p. 3e Afdeeling Harmonie: lste pr. „Rijswijksch Harmonie", te Rijswijk (40 leden), 346 p. 2de pr. „De Harmonie", Overschie (31 leden), 295 p. 3de pr. „De Heerlijkheid van Hoogma- de", te Hoogmade (20 leden), 335 p. 2e Afdeeling Harmonie: 2de pr. „Uitspanning na Inspanning", Katwijk aan Zee (28 leden) 291 p. 2e Afdeeling Fanfare: lste pr. „Soli Deo Gloria", Hoogvliet (21 leden) 332 p. Afd. Uitmuntendheid: lste pr. „Goncordia", Pernis (32 leden), 319 p. De heer van Donk, voorzitter, maakte den uitslag bekend, daarna dank brengend aan Jury en allen die meegewerkt hadden tot het slagen. Met een optocht door het dorp word het feest besloten, dat in alle opzichten ge slaagd mag heeten. NOORDWtJKERHOUT. Onderwijs. Woensdag jl. werd alhier geopend de bijzondere Christelijke lagere school in het Dorp. Bij de opening, welke te twee uur plaats vond, waren naast het Gemeentebestuur nog verscheidene andexe autoriteiten uitgenoodigd deze bij te wo- De opening geschiedde door den voorzit ter van het schoolbestuur^ den heer D. S. Hofstede, die in zijn openingsrede hel ge meentebestuur zijn dank bracht voor dc groote welwillendheid waarmede steeds was samengewerkt- en waardoor het moge lijk was dc opening zoo spoedig na do be schikbaarstelling der bcnoodigde lokalen to doen plaats vinden. Het woord werd verder nog gevoerd door den waarr.cmeud Burgemeester, door den Dispecteur van bet Lager Onderwijs in de Inspectie Leiden, fiemeetifelêjke Aankondii, Burgemeester on Wethouders den maken bekend, dat het Gc-inct* Waschbureav. (Fasieurstraat) van 0 mo>; 11 Augustus a.s. wegens vacant het personeel zal zijr. gesloten. N. C. DE GLJSELAAü, - - 8urgen»i VAN STRÏJEN, Secretarie, Leiden, 31 Juli 1923. B. en W. van. Leiden; Gezion het verzoek van do N.V. Fal van wollen dekens en duffels „De Cii Klok", Jan Zuurdeeg en Zoon. om ver; ning tot uitbreiding vaD do fabriek wollen dekens en duffels, gelegen aai, Oude-Singel Nos. 174 t/m. 182. Kad S B. No. 2817; Geven bij dezen konnis aan liet pi| dat genoemd verzoek met de bijlagen de Secretarie dezer gemeente ter visij legd is; alsmede, dat op Zaterdag den Augustus e.k., des voormiddags to elf uren op het Raadhuis, gelegd zal worden gegeven om bezwaren dit verzoek in te brengen, terwijl zij aandacht op vestigen, dat niet tot bt gerechtigd zijn zij, die niet overeenko- art. 7 der Hinderwet voor het gemt bestuur ef een zijner leden zijn verscl ten einde hun bezwaren pi on d eling t lichten. Katholieke Apend LEIDEN. Zaterdag. Commissie „Kunst en schap v. h. Volk", bezoek a« Rijks-Ethnograpliisch Museim penburg, met de leden van 4 K. Volksbond, te 2.15 uuit Zondag. Concert strijkmuziek, Boi bouw, 810 uur. Dinsdag. „Hulp in Nood.", Bondsgt! te 8 uur. Woensdag. Reis Nijmegen. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenc Patroonsver. „Zcmerzorg",- te Donderdag. Rechtsk. Bureau, Bondsc 7.30—8.30. Vrijdag. Opening Tentoonstelling Ti school, Bondsgebouw, te 8 t Zaterdag. Tentoonstelling Teekenj Bondsgebouw, 26 uur. Zaterdag, Bezoek „Hortus", 3 uur. Apotheken <Y*e tot en met Zoni Maandagmorgen eiken nacht en de cags geopend rijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tel W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Meoschheid is steeds ge«j Coch alleen vr-or leden van dit Foadi Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandij gen 8 uur nemen de volgende huisarisi dienst waar: Dr. Fovens Gróve. Rijn en So'- vaili Dr. Kist, Rembrandtstr. 21. Tel. 1 Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1211 Dr. Rassere, Rapenburg 47, Tel. 1 Dr. v. Voorthuijeen, Heerengracht De Geneeskundige Zondagsdiens Oegstgeest wordt van Zaterdagavond I tot Maandagmorgen 8 uur waargeu door Dr. Varekamp, Warmonderwef Telef. 1916. Telegrafisch Weerberitl volgens waarnemingen verricht in den gen van 4 Aug. 1923, medegede door hét Kon. Ned. Meteorologist Instituut te De Bildt Hoogste Barometerst.771.4 Parijs. Laagste Barometerst.: 748.3 Karlstad Verwachting tot den avond vanói Matige, later afnemende Westelijk Zuidwestelijke of Zuidelijke wind, tot halfbewolkt, droog weer, later we toenemende bewolking met eenige op regen, iets warmer overdag. het nieuw benoemde schoolhoofd en enkele genoodigden. Donderdag d. a. v. werdert de leert welke de school zullen bezoeken tr ring van de opening getracteerd dos schoolbestuur. De leerlingen zullen Dinsdag 7 Augustus a.s. voor het >1' school bezoeken. Muziek. Ter gelegenheid van <le.' jaardag van H. M. dc Koningin-Mock Donderdagavond do muziekvereemgm? Ilarpo Davids" een goed geslaagd concert. Het goede weer lokte velo n raars cn het was er clan ook druk OP Dorpsplein rond. de kiosk. De aan« zullen zeer zeker van dit concert li< genoten, want de nummers, werden goed ton gehooro gebracht. Het was half elf toen het laatste nummer'WH geven cn ieder voldaan naar huis h WASSENAAR. Aanbesteding. Op Woensdag 22 a.s. zal ten gemeentehuizc worden J sleed hefc maken var. grondrioiccrinp bcstratingswerken in do Kerkstra1' enkele daarop uitkomende wegen, Aanhouding. Door de politic gehouden een wagon met huisraad, niettegenstaande daarop beslag w!li legd, naar Den Haag werd vervoer- S¥ftB8i3tlEÜ¥gg. De Leïdsche Winkelstand' Do zaak. Haarlemmerstraat 47, va® heer Job. Rami», in manufacture^ fectijp en dames- er. ldndcrklocdin& een groote verandering onderga^ tevens een goede verbetering

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2