SPAARFONDS VOOR BODEMCULTUUR Honig'5 Puddingen Wiegen- en Ledikanten-Etalage A. WAALS, HaarLstr. 132-136 TeSef. 408. Stationsweg 43, Lelden. Postrek. 11601. 160 CORRESPONDENTSCHAPPEN IN NEDERLAND. spaarbankrente 4.25 Dekking der opgenomen geiden per 30 Juni 1923 123 VRAAGT INLICHTINGEN. Vij vragen Uwe aandacht zitten wel eens ver legen met wat ze zullen opdisschen. Voor hetnager echt behoeven ze nooit verlegen te zijn, want een. pakje Honig*s Pudding, gefabriceerd met Honig's Maïzena» schaft (ff&yïh altijd afdoende raad. véjlMy Voor het mooist loopend paard -werden prijzen toegekend aan G. v. d. Poel en J. de Groot, Bij het ringrijden, waarvoor acht fraaie prijzen beschikbaar gesteld waren werden deze gewonnen door: le prijs Joh. van Nierop en Coba van Nierop, 2e prijs Adr. van Vliet en Clas. van Vliet, 3e prijs Corn, van San ten en Marie van Santen, 4e prijs Bieh, Stijnman en Mina van Santen, 5e prijs B. Belt en Corn, van Kempen, 6e prijs J. "Winters en Heb. Stijnman, 7e prijs P. v. d. Meer en Anna Knijper, 8e prijs W. de Jong en Corn. Belt. Vooral de prijsritten waren zoo goed als or eindig. Wat de eerste deed, raak of mis, deed de tegen partij insgelijk tot dat eindelijk een ongelukje van den een voordeeltje werd voor den ander. Intusschen was een der muziektenten! herschapen in een luxe artikelen kraam, waaruit de secretaris de heer C. Waaijer met gulle hand greep na greep deed, het een of ander voorwerp uit te reiken, dat door den gelukkigen winnaar was ver kregen en dat waren er, gezien het win- naarslijstje. heel wat, wat dan ook met den speech die de secretaris hier bij afstak nog gernimen tijd in beslag nam, zoodat het al bijna avond was, toen ieder het zijne had, en men begon zorg te dragen, dat men van de avondfeestviering z'n por tie kreeg, waar het nog echt onderwetsch toeging en waarbij wij o.a. het „koek- daan" ook nog eens in vollen gang zagen Weer en terrein waren in uitstekende condite en de stemming was er volop, dat het geheel met een prettige, gezellige feestviering werd besloten. WOERDEN. Concert. Het volksconcert, hetwelk „Excelsior" LI. Dinsdag in het Plantsoen zou geven, is niet doorgegaan. De reden hiervan was de aanhoudende regen, ter wijl door het gemeentebestuur weder niet gezorgd was, dat de verlichting in de tent in orde was. „Excelsior" zal dit concert nu Dinsdag 7 Aug. a.s. geven, indien ten minste dan verlichting in de tent aanwezig is. Voetbal. De R.-K. voetbalvereeniging E. P. II neemt a.s. Zondag deel aan de seriewedstrijden te Vinkeveen. Er zal door haar gekampt worden tegen Concordia van Zeist. Liefdadigheid. Deze week werden door eenige Eoskoopsche jongelui, leden van een muziekcorps aldaar, in Woerden's straten muziekstukken gespeeld en daarbij een collecte gehouden ten bate van een gezin, waarvan dezer dagen de kostwinner was gestorven en dat daardoor in grooie ar moede was geraakt. Daar aan een en ander geen publiciteit was gegeven, werd dit goede doel niet hegTepen, waardoor de op brengst niet medeviel. Arrestatie. Door de politie te Utrecht werd Donderdag gevankelijk naar hier vervoerd J. v. D., uit Linschoten, thans in voorarrest te Utrecht wegens verduistering te Montfoert gepleegd, om door den burge meester van Woerden te worden gehoord wegens het laten weiden op een andermans land. Brand. Bij den veehouder Van Veg- ten op Breeveld moest Woensdag do hooi berg worden leeggehaald wegens brandge vaar. Dit was zóó erg, dat de motorspuit dienst moest doen, Ook Donderdag is de spuit den geheelen dag aldaar nog aanwe zig gebleven, daar het gevaar nog niet ge weken was. Gemeenteraad. De heer J. Blom, R.- K., nieuw gekozen Raadslid, heeft die be noeming aangenomen. Dit zal zeker den R.-K. kiezers verheugen, daar door het bedanken ,van de overige plaatsvervangers, groot gevaar was, dat niet alleen de R.-K. lijst was uitgeput, doch dat in do volgende periode, behalve met verlies van een zetel bij de laatste verkiezing, nu er nog een R.-K. zetel minder zou zijn. „Koninginnedag". Woensdagavond had in hotel „Concordia" een bijeenkomst plaats op verzoek van do vereeniging „Ko ninginnedag" van winkeliers, om dit jaar weder een étalagewedstrijd te organiseeren. Een twaalftal winkeliers was aanwezig. De animo voor een étalage-wedstrijd was niet grooh Na eenige discussie werd be sloten dit jaar te volstaan met een winkel week. Er werd een commissie benoemd welke het een en ander zal regelen. Tot leden dier commissie werden benoemd de heeren P. Kooy, D. v. Beek, G. W. van Rooyen, J. G. Heilker, Ckr. Gottebos. Deze commissie zal aan de winkeliers een circu laire zenden en uitnoodigen tot een nadere bespreking op a.s. Maandag. Is de op- DIVIDEND DEPOSITO, over 1919 bedroeg 6 °/o voor 1 jaar vast 4s/4 pCt, r> 1920 7 voor 2 jaar vast 5 pCt. 1921 °/o voor 3 jaar vast 51/» pCt, 1922 71/* voor 5 jaar vast 51/2 pCt. 0/ O" AANDEELEN, nog tijdelijk a pari verkrijg baar in coupures van S 250»- ACTIVA Kas en kassiers l a 300.235.495 Effecten209.015.12 Debiteuren t. onderp. v. effecten 125.067.41 Credieten en geldleeningen 991.693.86 Grondbezit 562.127.98 Dépót fondsen 178.500. Huizenbezit te Leiden en 'sHage 190.095.50m Diverse Rekeningen 97.788.14» fl 2.654.523^1» [BALANS pes- 30 Juni 1923. PASSIVA. Stichtingskap. en Reserve I l l f 12.950,04 Kapitaalf 434,275,— Déposito's....f 595.922,83 Spaargelden f 1.296.634,03» Crediteurenf 38.809,46» Effecten Déposantenf 178.500. Diverse Rekeningen r f 97.432.14» f2.654.523,51» voor onze Speciale ocoo Prima Pitch Pine Kinderledikant 9.75 wit laké 11.25 Gegarneerde Wiegen, vanaf. 12.25 Kinderledikant-Matrassen, van prima damast, zwaar gevuld 4.60 Witte molton Wiegdekens OAl1^ Gebloemde Wiegdekens l.421/2 Wiegbedjcs, zwaar gevuld 1.20 Ondoordringbaar Wiegzeil 0.59 komst dan bevredigend, dan zal men trach_ ten alsnog een etalagewedstrijd aan do winkelweek te verbinden. Electrisch Kickken net. Heden is een begin gemaakt met den aanleg van het elec- trische klokkennet. zoodat het zoo lang verwachte geschenk van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, binnen afzienbaren tijd in gebruik kan worden genomen. SPORT PAARDENSPORT. Draverij te Stompwijk. Uitslag der groote Handicap Draverij, gehouden door do harddraverij vereeniging „Nooit Gedacht" voor alle geregistreerde paarden: le prijs f 300.— Fini van C. J. Ba aren te Amsterdam, Eereprijs, aange boden door den Ed. Aohtb. Heer W. Keij- zer, burgemeester van Stompwijk en Veur, aan den piqueur J. ten Sijthof; 2e prijs f 150,Catharina Spier J. Helderman te Den Haag; 3e prijs f 75.— Patrick Duluth, J. Helderman to Den Haag; le troostprijs f 75 Fleetwood R. Paardekooper te Oegst- geest; 2e troostprijs f 25, Meigroet, Stal O te Wassenaar. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, den heer B. den Elzen, aan de winnaars uitgereikt'. WIELRENNEN. Haagschc Rennersclub Hollandia, De internationale wegwedstrijd Den HaagUtrechtArnhem vice versa, welke op het laatste moment door de weigering den Minister van Waterstaat werd omgezet in een betrouwbaarheidswedstrijd, is gisteren een succes geworden voor de inschrijvende vereeniging. Langs het gcheele traject waren renners geplaatst, die met vlaggen de juiste rich ting aangaven zoodat verkeerd rijden was buitengesloten, terwijl aan de kom der ver schillende gemeenten, welke werden, gepas seerd, bij gevaarlijke bochten, kruispunten verschillende controleurs met vlaggen had den post gevat. Ook de politie-autoriteiten voorzoover him medewerking noodig was, zergden in de groote plaatsen voor een behoorlijke re geling. Ongelukken, uitgezonderd, kleine val partijtjes, zijn er dan ook niet voorgekomen Gistermorgen! passeerden te Leiden de deelnemers: de professionals (groene rugnummers), spoedig gevolgd door de amateurs (gele rugnummers) en de vetera nen (roode rugnummers.) Verscheidene auto's met officials, jour nalisten e. a. reden in denn stoet mede. Gistermiddag ongeveer 4 uur kwamen reeds de eerste renners hier opnieuw langs, op hnn terugreis. Er was veel belangstelling van bet pu bliek langs de straat. Do resultaten luiden: Profs: ingeschreven 38, uitgekomen 32 deelnemers: 1. Jules van Hevel (België); 2. Henri Dejaegher (België); 3. Denis Ver scheuren (België); 4. Gerard Debaets (Bel gië); 5 J. van der Wiel (Nederland); 6. Hilaire Hellebacht (België) 7. Em. Thollembeok (België); 8. Hen ri Hanlet (België); 9. Odile Tailb'eu (Bel gië); en 10. Jules Volbrecht (België), alle in 9 uur 13 min. 11. M. Dewaele (België); 12. C. Debaets (België); 13. Dossche (Bel gië) op 2 ronden; 14. Jozef Fransen (Ubach berg); 15. D. Morties (België), beiden in 9 uur 37 min.; 16. W; v. Duijn (Haag.) Amateursingeschreven 21, uitgekomen 19: 1. Parfondry (België), tijd 9 uur 33 min. 2. Louwen (Nieuwer-Amstel), tijd 9 uur 48 min.; 3. Do Wilde (België), tijd 10 uur; 4. Koppen (Amsterdam), 10 uur 3 min.; 5. M. P. Vlietman (Amsterdam); 6. H. Beets (Beemster); 7. J. G. v. Dijk (Vinkeveen); 8. Sluiters (Amsterdam). (Onder de ama teurs bevond zich ook J. G. Vreeswijk uit Alphen 9. d. Rijn.) Veteranen pl.m. 200 K.M. Ingeschreven 9, uitgekomen 9 deelnemers: 1. Sijbrandts (Amsterdam), tijd 7 uur 48 min.; 2. Adr. v. Nieuwkoop (IJmuiden), tijd 8 uur 13 min.; 3. C. Rombouts (Haag); 4. Ten Campen (Rotterdam), tijd 8 uur 25 min.; 5. Slap- pendel (Voorburg), tijd 8 uur 39 min.; G. Dijkstra (Haag), tijd 9 uur 8 min.; 7. S.de Jong (Amsterdam.) Nieuwelingen. Ingeschreven '49, uitgeko men 44 deelnemers: 1. C. Heren (Bossehen- hoofd); 2. Ten! Bragge (Rotterdam); 3. v. d. Bosch (Vleuten); 4. v. d. Kloot (Amster dam); 5. De Jong (Halfweg); 7. Knijff (Haag); 8. De Jonge (Amsterdam), allen in den tijd van 9 uur 42 min.; 9. Duran (Haag), tijd 9 uur 46 min.; 10. H. de Vries (Haag), tijd 9 uur 59 min.; 11. S. Cramer (Amsterdam), tijd 10 uur 4 min.; 12. J. v. d. Ende (Haag), tijd 10 uur 4 min.; 13. H. J. Smeyers (Rotterdam), tijd 10 uur 14 min. (Onder de nieuwelingen was ook K. v. d. Meer uit Roelofarendsveen). LUCHTVAART Naar Gothenburg. Het eskadrille vliegtuigen voor Gothen burg ia hedenmorgen te 8 uur gestart. De Zweedsche consul-generaal was aldaar bij het vertrek aanwezig. De vliegtuigen wer den bestuurd door de luitenant-vliegeniers Versteeg, v. Weerden Poelman, Jongbloed en Versanten, Van der Griend en Bakke- nes. STADSNIEUWS Volksbond-nieuws. Aangemoedigd door het groote succes, heeft de Commissie „Onze Reiskas" beslo ten op Woensdag45 Augustus (.den laafsten dag dat do goedkoope reisgelegenheid wordt gegeven) wederom zulk een reis te organiseeren, zulks èn om degenen, die moesten worden teleurgesteld alsnog in de gelegenheid te stellen de reis te ma ken, en om ook anderen nog te doen pro- fiteeren van deze gelegenheid om op een zoo goedkoope wijze een bezoek aan Nij megen en Omstreken, vooral ook de H. Landstichting, te brengen. De 100 kaarten, door de directie der Ned. Spoorwegen ter onzer beschikking ge steld, waren spoedig geplaatst, zoodat de Commissie hen, die van deze tweede gele genheid wenschen gebruik te maken, aan spoort, toch vooral zich tijdig op te ge ven, uiterlijk Zaterdag a.s. tusschen 7.30 8.30 uur. De Commissie „Kunst en Wetenschap voor het Volk" organiseert voor de leden van den R.-K. Volksbond een excursie naar het Rijks-Ethnographisch Museum (afd. China en Japan) op het Rapenburg De bezichtiging der vele kunstschatten van de oude Chineesche en Japansche volken, die dit museum bevat, zal plaats hebben onder leiding van een deskundige, die de bij deze bezichtiging onontbeerlijke toe lichting zal geven. De excursie zal reeds morgen plaats hebben. Deelnemers moe ten om kwart voor drie uur bij het Bonds- gebouw, Steenschuur, aanwezig zijn. Te 'sGravenhage is geslaagd voor het examen hoofdakte de heer J. v. Leeuwen Te 'sGravenhage is geslaagd voor het examen Engelsch L. O. de heer W. Hoog- hiemstra. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Fransch M. O. (A) onze oud-stadgenoot de heer F. J. Klompé. Hedenmorgen circa 9 uur ontstond op het terrein van de W.A.C. aan do Hee rengracht een vechtpartij tusschen de ge broeders B. over een civiele kwestie. Een der gebroeders B. werd aan hoofd en lip pen gewond door de scherven van een ruit van een aan hen toebehoorendo vracht auto, welke ruit in het vuur van de twist werd ingeslagen. Twee Duitschers uit Bochum, dio naar hier waren gekomen om werk te zoeken, werden door de politie weer over de grenzen gezet, daar zij niet in het be zit waren van geldige paspoorten. E. W. heeft aangifte gedaan, dat hij mishandeld is door een zekero A. v. S. Een zekero juffrouw J. B. heeft zich beklaagd, dat zij door een juffrouw L. op de Uiterstegracht mishandeld is. Genoem de juffrouw L. zou haar hebben gekrabd en haar 8-jarig kind hebben geslagen en tegen den grond gegooid. W. L. heeft aangifte gedaan, dat juffr. B. en diens dochter, zijn vrouw Genseenfeüjfee Aankondig GEMEENTELIJKE VISCHVERK) Aan den gemeentelijken Visch* Vischmarkt 18 (Telef. 12-25) is Zato4 Zaterdagavond verkrijgbaar SC VISCH a f 0.21—f 0.28, SCHAR en SCHOL a f 0.18—f 0.38 per poi N. C. DE GIJSELAAK, Burge» Leiden, 3 Augustus 1023. Katlholiiefke i&eg&gHj LEIDEN. Zaterdag. Commissie „Kunst en schap v. h. Volk", bezoek as- Rijks-Ethnographisch Musemj penburg, met de leden van,j K. Volksbond, te 2.15 uur. Zondag. Concert strijkmuziek, Boi bouw, 810 uur. Apotheken <pe tot en met Zond* Maandagmorgen eiken nacht en de? dags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tej W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel.j De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Mecschheid is steeds ge* doch alleen veer leden van dit Fooi Te!@gi*afisoh Weegtoestel volgens waarnemingen verricht in den gen van 3 Aug. 1923, medegede door bet Kon. Ned. Meteorologist Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.767.6 Biarrits, Laagste- Barometerst.743.2 Aberdee Verwachting tot den avond van 4 Matige, later afnemende wind telijke richtingen, zwaar bewolkt trokken, weinig of geen regen temperatuur. hebben mishandeld. Do dames B. ook eenige ruiten aan zijn woning Van een wagen van M. Z., staao de Groenhovenstraat, is in een onbe oogenblik een koperen gewicht Eenigcn tijd geleden maakten wij ding van een oplichtster die hier ter oen juwelier een gouden armband gouden horlogeketting afhandig maken. Daarna heeft zij hetzelfde let je met succes herhaald in Amste Alkmaar en Hoorn. Toen zij echl Schagen bij den heer Metselaar ging waagde, Rep zij in den val en gearresteerd. Zij zal zich ook hier haar oplichting hebber! tr» TELEGRA1ËIEH (Wan onzen dpaatiü. riieni Het TurkschAmcrikaanschc veri LAUSANNE, 2 Augustus (V.D.) oen zitting, die ook in den nacht duurde, zijn de Turksche en Araeril sclie delegatie het eens geworden ove tekst van het ontwerp Turksch—A kaansche verdrag. De tekst is naar ington en Angora geseind. Indien de regeeringen den tekst goedkeurt het verdrag hier Zaterdag worden kend. Het Duiische tmiox-cijicf. BERLIJN, 2 Augustus (VJ).) rijksindexcijfer voor de kosten van middelen is volgens de berekening^ het rijksbureau voor de statistiek Juli tot het 71.476-voudige van dal voor den oorlog gestegen. Tegen de week dus met 81.7 Dmaand bracht een recordstijging niet 286.45 De smmiyranien-overstrooming v; Amerika. NEW-YORK, 2 Augustus (V.D.) Sinds gisterenmorgen zijn 14.000 granten te New-York aangekomen, verblijfplaatsen op Ellis-Island verbeterd voor het onderbrengen van duizenden, die nog de immigratie-ba ten moeten passeeren. Duizend immii ten zullen naar hun land terug m keeren. Curran, de immigratie-conw ris, deelt mede, dat hij de directies alle stoomvaartmaatschappijen beeft waarschuwd tegen een herhaling race van "Woensdagmorgen naar heti rantainestation. (Dertien stoomschepen voeren toes een vaart van 15 mijl de nauwe binnen, om maar niet do laatste te daardoor het leven van duizenden f giers in gevaar stellende). Brand in een Amsrikaar.sch zemervw FRANCONIA, 2 Augustus (V.D.) - der grootste zomerverblijven in de Bergen, het Profile-houso en 20 a huizen zijn door brand vernield. De do bedraagt 1 millioen dollar. Rare toestanden in China. Aanval op een A m ei kaanschen scheeps kapitein. PEKING, 3 Augustus (V.D.) - T Schang aan de Jangtserivier wordt meld, dat Dinsdag 1.1. een troep Ct sche soldaten aan boord stapten val Amerikaansche stoomschip „Alice lar" en den kapitein bevolen hen 1 do rivier op naar Chung King te brü iel Op het weigerend antwoord van des zagvoerder werden da soldaten »ljl en losten verscheidene schoten, noneerboot, die op do rivier geani® met aan boord een sectio Amerikaaj matrozen snelde onmiddellijk te w: 1)

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2