alphen aan den rijn. no Jubileumfeesten. Gisteravond werd ndcr leiding van den lieer Vlasman in So St Joseph zaal een vergadering belegd jjet doel de deelname te bevorderen aan den nistorischen Optocht, te houden on 6 September tijdens de huldigingsfees- bij gelegenheid van het Regcerings ju bileum van H.M. do Koningin. Het re sultaat der besprekingen leiddo tot een flink succes, zoodat een voldoend aantal ipersonen hieraan hunne medewerking zul leu vcrlcenen. GROENENDIJK, Vermiste gevonden. Hedenmorgen is to Alphen aan den Rijn, in Wijk Hoorn, het lijk gevonden van den 28-jarigen J. W. Hoogeveen, die te Groenendijk vermist werd' katwijk. Gemeenteraad. jfgk 93 stemmen besloot de Raad he den den gemeente-ontvanger ontslag te geven met ingang van den datum, dat Ged. Staten dit besluit zullen goedkeuren. Tegen stemden L. Kruijt, dr. v. Walsem, p. Meerburg. KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd. Voor het examen Engelsch L. 0. is te 's-Gravenhage geslaagd mej. H. H. G. Meerburg, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollen. Het systeem verkoopen per veiling vindt steeds meer en meer in gang bij de bollenkweekers. Dit blijkt ook uit den flinken aanvoer der bollen op de veiling van „Bloembollenteelt". Voor de veiling van a.s. Zaterdag was gisteren de lijst al tijdig afgesloten. Het aantal num mers, dat op één veiling steeds wordt aan geboden, was bereikt. In de toekomst zal de vereeniging wel genoodzaakt zijn, meer dere veilingen per week te gaan houden. Feest. Hoewel het programma van de feestviering ter gelegenheid van het Re- geeringsjubileum te groot is om in z'n ge heel op te nemen, willen we toch in kor- fe trekken dit program weergeven. Den eersten dag, 5 September, zullen herauten het dorp rondgaan, alle klokken zullen op een bepaalden tijd luiden, ter wijl in alle kerken een dank- en bedestond zal worden gehouden. Te ongeveer 11 uur zal een zanguitvoering plaats hebben. Het r.-k. Zangkoor zal een drietal nummers ten gehoore brengeD, terwijl de Chr. Zang sereen. „Alleluja" (Gemengd Koor) ook 'link zal uitkomen, 's Namiddags is er Kinderfeest. Verschillende spelletjes zullen -laats hebben en de kinderen zullen ge- iracteerd worden op lekkernijen, 's Avonds zaï het geheele dorp geïllumineerd wor- -öU, waarvoor buurtcommissies zijn aan- gewezen, terwijl tevens een fakkeloptocht zal plaats hebben. De tweede dag met nieuwen moed aan gevangen met een optocht van versierde fietsen. Dan volksspelen voor personen van 12—16 jaar. Optocht van versierde rijtuigen, ringrijdcrij voor fietsen en idem vor paard en tilbury. Behendigheidswed strijden voor personen boven 16 jaar. 's Avonds is er gondelvaart vanaf de tirrnn S. Parlevliet te beginnen. Ret belooft dus wel wat te worden. Het Wuur beschikt echter nog niet over vol- doende middelen, waaTom binnenkort de ingezetenen zullen worden bezocht door enkele jongedames die aller hart zullen komen vermurwen om zoodoende de kas te stijven en het bestuur in de gelegen heid te stellen het feest zoo grootscli mo gelijk te doen zijn. NI EU WE-WETERING.' Personalia. Met ingang van 15 Sept. as. is door B. en W. benoemd tot tijde lijk hoofd aan de O. L. School alhier, mej. M. H. M. J. de Moor, thans onderwijzeres alhier.. NGORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag a.s., des na middags te 2 uur. Te behandelen zaken: 1. Ingekomen stukken; 2. Onderzoek geloofsbrieven ge kozen Raadsleden; 3. Aanvulling verorde ning vleeschkeuring; 4 Wijziging begroo ting 1923; 5a. Ingebruikgeven van grond aan de Oranjc-Vereeniging; b. Verhuren vaneen losplaats aan J. Duindam; 6. Weg maar het Langeveld; 7. Verzoek commissa ris van politie d.d. 21 Juni 1923. De Hanzebank. Naar wij vernemen is aan den Directeur der Hanzebank alhier eervol ontslag aangezegd in verband met inkrimping van personeel. Het kantoor dor Hanzebank in Noordwijk zal worden waargenomen door den Directeur der Han zebank in Noordwijkerhout. Personalia. Tot onderwijzeres bij de R-K. Jongensschool is benoemd mej. Chr Schaay, to Lisse. Autobus. Aan de firma J. van der Kroft cn J. P. Meershoek te Leiden is door B. en W. vergunning verleend voor. een standplaats op het pleintje in do Hoofdstraat te Ngordwijk aan Zee ten dienste van een autobus voor het verkeer van Noorwijk aan Zee naar Leiden. WASSENAAR. Gemeenterekening. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1922 wijst een batig saldo aan van gewone ontvang sten en uitgaven, groot f 218304.78 en bui tengewone ontvangsten en uitgaven van f 140.705.94 ys. Politiebureau. Het nieuwe politiebu reau met brandspuitgarago is nagenoeg gereed. Ook de nieuwe weg, waaraan bet gebouw is opgericht nadert zijn voltooiing zoodat weldra het gebouw in gebruik zal worden genomen. WOERDEN. 1 V' Vo,ksb°«d. Zondag vergaderde 6 R- H. Volksbond. Na opening met ge- werd het Bondslied gezongen. De no- -n werden voorgelezen en onveranderd rocdgekeiird. Medegedeeld werd dat 2 le- on hebben bedankt. gelezen wordt een schrijven van het bc- >r\!l,.V?0r ^korganisatic, betreffende de digingsbetooging van II. M. de Eonin- c'u op 6 Sept. a.s. Wordt besloten een de- sj! pulatie namens do afdeeling te zenden. Een schrijven van het Centraal bestuur betreffende de noodzakelijkheid dat de le den zich geregeld op de hoogte houden van do Persorganen die voor de arbeiderB worden uitgegeven. Vooral wordt do aan dacht gevestigd op de bladen Het Roer en Do Volkskrant. Bij voldoende deelname der afdeelingen zal een weekeditie van do Volkskrant verschijnen 2 ct. per week. Het bestuur stelt voor met het oog op den slechten toestand der financiën hierop niet in te gaan. De vergadering gaat hier mede accoord. Do Voorzitter spoort allen aan propagandist te zijn voor de weekedi tie van do Volkskrant. Van Het Roer zul len proefnummers verschijnen. Ingekomen is een vragenlijst betreffende al of niet wenschelijkhcid reorganisatie Dioc. bond volgens besluit Centrale Raads vergadering. Bij vraag 5 werd door den heer G. A. v. d. Vlist ter spralco gebracht dc onjuiste opvatting welke hier ter plaat se bestaat dat do ongeorganiseerde werk- loozen eerder worden gesteund dan de ge- organiseerden. De heer Smils geeft een uit eenzetting hiervan, dat wellicht nu een en ander beter wordt, daar nu een werkloozen comité gevormd wordt. Spr. dringt aan dat het afdeelingsbestuur in deze werk zaam zij. De Voorzitter zegt dit toe. De vragenlijst gaf verder geen stof tot discus sie en werd ter beantwoording van het be stuur goedgekeurd. Besloten werd dat 15 Augustus de zaal gesloten zal zijn. Do WelEerw. Pater Gillissen memoreert de grootsche plechtigheid die wij voor eenige weken hier ter plaatse hebben ge had, n.l. de opening van ons Ziekenhuis. Van alle kanten is deze met groot© sympa thie begroet. Z.Eerw. brengt bier vooral hartelijk dank aan het bestuur van den R. K. Volksbond, aan de muziekvereen. ,,St. Franciscus" voor hun belangelooze mede werking om dien dag zoo luisterrijk moge lijk te doen zijn. Z.Eerw. spoort allen aan steeds ons R. K. Ziekenhuis te steunen op dat in Woerden kome een groot Zieken huis, onder R. K. leiding. Na eenige be spreking van huishoudelijken aard werd de vergadering na het zingen van Roorn- sche blijdschap op de gebruikelijke wijze gesloten. Gemeenteraad. Wegens het niet aan nemen van zijn benoeming tot lid van den Raad door den heer J. Munninghoff (R.K.,) vergadert Dinsdag het oentraal stembureau om in deze vacature te voorzien. Naar wij vernemen zullen ook de volgenden op de R. K. lijst bedanken, zoodat wij voor de vol gende periode met een uitgeputte lijst en een zetel minder zullen komen. Er is nog eenlige hoop dat een der can- didaten aan dit voornemen geen uitvoering zal geven. ZOETERMEER. Ongeval. Terwijl W. Kreft aan het grasmaaien was, verwondde hij een zijner voeten op zulk een wijze, dat opname in een ziekenhuis hoogst noodzakelijk was. ZOETERMEER—ZEGWAART. Schietwedstrijd. De reeds in dit hlad aangekondigde schietwedstrijd.tusschen le den der Burgerwacht, Bijzonderen en Vrijwilligen Landstorm werd Zaterdag avond geopedn. Veel animo bestaat er voor dezen wedstrijd, getuige dat niet minder dan 28 personen zich hebben opgegeven. Op den eersten avond werd reeds heel goed geschoten. Zaterdagavond a.s. be staat er alsnog gelegenheid om zich voor don wedstrijd aan te melden. STADSNIEUWS Voor den Indischen dienst is bestemd de heer P. A. Emanuel alhier als administra tief ambtenaar bij het Binnenlandsch Be stuur. Voor het examen Engelsch L.O. is te 's-Gravenhago geslaagd niet mej., maar de lieer H. H. Frehe, alhier. Bij het examen ter verkrijging van het diploma voor machinist bij de binnenvaart slaagde de heer H. H. J. Ciere, alhier. Bij Koninklijk besluit is prof. jhr. rar. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Universiteit alhier, benoemd tot vertegen woordiger van Nederland ter vierde zitting van de vergadering van den Volkenbond op 3 September a.s. te Genève. In cene gisteren gehouden! vergadering is definitief opgericht de „Huurdersbond voor Leiden en Omstreken". Het bestuur werd samengesteld uit de heeren: H. J. W. Weling, voorzitter, H. J. M. Eshuis, secre taris, J. E. C. de Wijs, Penningmeester, V. Hakkaart en H. H. Fongers, commissaris sen. Het secretariaat is voorloopig geves tigd: Oude Singel GO alhier, terwijl beslo ten werd de Koninklijke Bewilliging op de vastgestelde statuten aan te vragen. St.crt. 146 bevat de statuten der N. V. Sigaren-, Sigaretten- en Tabakshandel v/h. Alb. en J. P. de la Rie, alhier, en de gewijzigde statuten van de Eerste Neder- landsclie Fabriek van Krijt- en Verfpro ducten, alhier. Het aantal bezoekers van het Rijksmu seum van Oudheden alhier bedroeg gedu rende bet tweede kwartaal van dit jaar 1937, dat van het Rijks Ethnographisch Museum bedroeg 1121. Tot nu toe werd als politie-diploma al leen erkend het diploma van den Alg. Ned. Politiebond. Van 1 Juli j.l. af wordt ook er kend het diploma van den' R.K. Politiebond Zooals bekend is aan een diploma ver bonden 25 gld. 's jaars en aan een diploma mot aanteekening 50 gld. De kindervereen. „Juliana" uit 's-Gra venhage maakte heden een uitstapje naar onze stad. Met muziek voorop, een onder- afdeeling van de vereeniging, trok. men langs de straten, naar den welbekenden theetuin „Oud Hortuszicht" aan den Witte Singel, alwaar do dag genoeglijk werd doorgebracht. Door dc politie alhier is aangehouden de loswerkmanG. v. D., zonder vaste woon plaats, wiens aanhouding door de politie van Wateringen was verzocht, daar hij verdacht wordt van diefstal van een rijwiel aldaar. Door de politie is een Duitsche juffrouw hier ter stede in betrekking, over de grens gezet, daar zij wegens het intrekken van het Nederlandsche visum niet meer in het bezit van geldige papieren was. Proces-verbaal is opgemaakt tegen oen zekeren R. v. d. P. die in een dronken bui een ruit heeft ingegooid van een perceel in de Clamsteeg. Op de Int. Bakkerij Tentoonstelling, ge houden te Arnhem, behaalden de firma's Wanninkhof te Leiden en Noordwijk we der de hoogste onderscheidingen voor witbrood, melkhrood en beschuit. Gisteren heeft in „Den Burcht" de heer L. v. Sonderen Jr. zijn aangekondigdo lezing gehouden: „Over het ontstaan cn den groei van de Hanzebank en over de middelen om haar innerlijke kracht te versterken". Er waren een aantal belang stellenden, van wie oenige, na de uiteen zetting van den heer v. S. over zijn denk beelden betreffende bankpolitiek, eenige opmerkingen maakten of vragen stelden. Er werd op gewezen, dat deze bijeen komst werd gehouden buiten alle verband met Hanze of Hanzebank; het werd door verscheidenen beter geoordeeld, om zaken, de Hanzebank betreffende, te bespreken op een vergadering van aandeelhouders, die men dc daartoe aangewezen plaats achtte. Door Burgemeester en Wethouders werd heden ten Stadhuize aanbesteed: Bestek nr. 21. „Het aanbrengen van ijzeren hekwerken langs eenige gemeen telijke terreinen" in 4 perceelen en in massa. Ingeschreven was als volgt: J. Gec- sink, Katwijk aan Zee, perceel 1 f 3163.59 perc. 2 f 3450; perc. 3 f 5069.19; perc. 4 f 2465.65; massa f 14129. A. H. Pols en Zonen, Dordrecht, massa f 13150; firma Ramp en Blok massa f 12925; J. G. van Evert, massa f 12600; S. J. van der Zee te Medemblik 1. f2850; 2. f3000; 3. f4600; 4. f2100; massa f12500. G. Broertjes, massa f 11850. N.V. Kon. Staal- en IJzerbewerkingfabriek v.h.M. J. Korpershoek te Rotterdam f 11550. M. den Os 1. f2600; 2. f2800; 3. f4700; 4. f 1950; ma-ssa f 11500. B. Neervoort, Den Haag 1. f2345; 2. f2477.50; 3. f4160; 4. f2020; massa f10850. G. F. Rupert, Hengelo (O.) 1. f2419; 2. f2658; 3. f3898; 4. f1896; 1 en 3 f6149; massa f 10594. N.V. Fabriek van Staal- en IJzerindustrie v/h. J. Hoogendijk en Zn. te Bloomendaal, massa f 9790. J. van der Borst, Limmen (L.) massa f 9532; N.V. Fabriek van Metaalbewerking te De Bilt 1. f 2044; - 2. -f-2080;r 3. f 3883; -4. i 1849; massa f 9815. Firma Van der Flier en van Reewen, Zeist, 1. f1795; 2. f1960. C. H. Mooten, 1. f3000; 2. f3260; 4. f 2520. J. do Nie, 1. f2486. Firma Selling en Westerman, Winterswijk, 1. f 2474. Zooverre geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. Bestek nr. 22. Het afbreken van eenige perceelen aan do Hoogewoerd, hoek Steenschuur met bijbehoorende werken. Ingeschreven was als volgt: Te betalen door de gemeente. P. G. van Wel te Duivendxecht f 1500, Breede- veld te Bilthoven f 1650. Ter betaling aan de gemeente. J. van der Hoeven te Zoeterwoude f 3500, A. B. Ensel en A. J. van der Broek, Amster dam f2880. A. de Léon, Amsterdam f2379, Van den Akker en Zoon, Zoeter woude f2000; C. H. Arinlc, Amsterdam, f 1919.19, A. van Strien f 1007, T. Schip pers en Zn., Utrecht, f 616.16; J. Th. Bik f 610; G. P. van der Drift en W. Ver- straaten f777; J. A. van Seveeren, Utrecht f533; J. C. van Evert f400. Zooverre geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. Laatst© ^©p>ielai©ffa De moordaanslag te Valkcnswaard. Mevr. Desmet v rij g e s p r o k e n. De rechtbank te Den Bosch deed heden, uitspraak in de zaak tegen mevr. Desmet, die terecht had gestaan wegens poging tot vergiftiging en medeplichtigheid aan den moordenaar op haar man door Kersemae- ker. De rechtbank achtte het wettig en over tuigend bewijs niet geleverd en heeft be klaagde vrijgesproken. Heb O. M. had 15 jaar gevangenisstraf geëischt. In haar uitspraak overvloog de recht bank, dat zij uit het onderzoek in deze zaak niet de volle overtuiging heeft gekre gen van de poging tot vergiftiging, terwijl tevens ten aanzien van de ten laste ge legde medeplichtigheid aan poging tot moord twijfel gerezen is. Daarom achtte de rechtbank het ten laste gelegde noch wettig, noch overtuigend bewezen en beeft bekl. vrijgesproken met bevel tot onmid dellijke invrijheidstelling. De bekl. lachte gelukkig. De verdediger werd gefelici teerd. Op de publieke tribune ontstond groote verontwaar diging. Teraardebestelling Prof. Struycken. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van {Staatsraad Prof. A. A. H. Struycken zal na den plcchtigen uitvaart dienst, in de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad te ongeveer 11 uur plaats hebben op dc (Oude) R. K. 'Begraafplaats aan de Kerkhoflaan, te "s-Gravenhage, en -niet. zooals aanvankelijk was bepaald, op de Nieuwe R. K. Begraafplaats aan de Binckhorstlaan. H. hl. de Koningin op de terugreis. LONDEN, 31 Juli (V. D.). Koningin Wilhelmina en prinses Juliana zijn heden van Windermere te Folkestono aangeko men en gaan met d© „Mecklenburg" van de Mij. „Zeeland" naar VLissingen. Alvo rens aan boord te gaan ontving de Ko ningin een groep Nederlandsche padvin ders, die te Folkestono kampeeren. Twee Nederlandsche torpedobooten escorleeren de „Mecklenburg" naar Vlissingen. TELEGRAMMEN (Van onzen draadl. dienst)» Dc toestand van president Harding. Longontsteking. SAN FRANCISCO, 31 Juli. (V.D.) De toestand van president Harding is vol gens het laatsto bulletin der doctoren ernstig. De rechterlong van den president is ontstoken. Hij mag niet vervoerd wor den. Misie-tcnioonsieliirig in het Vaficaan. BERLIJN, 30 Juli. (V.D.) Het Vati- caan bereidt voor 1924 in den tuin van •het Vaticaan eene groote missie-tentoon stelling voor. De hertog van Orleans. LONDEN, 31 Juli. (V.D.) Louis Phi lippe, de hertog van Orleans, het hoofd van het huis Bourbon, is lijdende aan malaria. De hertog vertoeft op het oogenblik te Rochampton (Londen). Zijn ziekte was ernstig, doch er valt reeds ver betering waar te nemen. Een geheime circulaire? DüSSELDORF, 31 Juli. (V.D.) Van Fransche zijde wordt medegedeeld, dat in een geheime circulaire van de regee ring te Berlijn aan de Duitsche autoritei ten in het Rijnland wordt verklaard, dat het verzet tegen het Fransch-Belgische bestuur geen doel heeft getrof fen. Het gebruik maken van de spoor wegen wordt in deze circulair© ernstig afgekeurd, terwijl verder de stopzetting wordt gevraagd van steunverleening aan gemeenten, die deelnemen aan het func- tioneeren der Fra'asch-Belgische dien sten. Ministercrisis in Yougo-Slavië. BELGRADO, 30 Juli (V. D.). De minis ters van Justitie en Onderwijs hebben hun ontslag-aanvrage ingediend. De reorgani satie van het kabinet zal niet vóór den herfst geschieden. Een internationale anti-fascistendag. MOSKOU, 30 Juli (V. D.). De roode vakvereeniging „Internationale" organi seert een internationalen anti-fascistendag. Duitschland en Rusland. MOSKOU, 30 Juli (V. D.). De Duitsche zaakgelastigde Radovitch bracht heden een bezoek aan Tsjitserin. Hij feliciteerde hem met het tot stand komen van den bond van Sovjetrepublieken en bevestigde den op rechten wenscli der Duitsclie regeering tot consolidatie en uitbreiding der maat schappelijke betrekkingen Uitsluiting geëindigd. STOCKHOLM, 30 Juli (V. D.). De uit sluiting in de ijzerindustrio is heden ge ëindigd. Beide partijen hebben de nieuwe arbiti-agevoorstellen aanvaard. Lenin. MOSKOU, 30 Juli (V. D.). Lenin is te Tschifa aangekomen, waar hij op enthou siaste wijze door de bevolking werd be groet. Hij gaf zijn vreugde to kennen over do aansluiting van bet gebied van 't Verre Oosten bij de Unie der Sovjetrepublieken. Een Amerikaarcschc ongelukken-lijst. Op n dag. NEW-YORK, 30 Juli (V.D.) In ver schillende deelen der Vereenigde Staten werden Zondag 36 motorrijders gedood en 8 gewond. In Illinois werd een auto door een trein vernield. Vier personen werden gedood. Te Liggett werden 9 personen op dezelfde wijze gedood. In Missouri 4 ge dood en in Almeda (Californië) 3 perso nen gedood en 3 gewond. In Chicago ver loren 3 personen door een motorongeluk het leven en werd één gewond. In Augusta (Kansas) werden 2 gedood en 1 gewond. Te Rohanna (New Yersey) 3 gedood te Rutland (Vermont) 1 gedood en 1 gewond. In Woloborough (Noord-Garolina) 2 ge dood, 1 gewond. Op Long Island vernielde een trein, rijdende met een snelheid van 50 mijl, een auto, waardoor de inzittenden 200 vcct werden weggeslingerd. Vijf per sonen kwamen hierbij om. De onrust in Turkije. CON STAN TIN OPEL, 30 Juli (V. D.) Do waarschuwing van Kemal Pascha, gericht tot duizenden burgers van Smyrna, om Ie waken voor de vijanden, die „achter u zijn", geeft wel een indurk van de binnen- landsche onrust, die in Turkije heerscht. Vergezeld van zijn vrouw, Fethi Bey den minister van himienlandsche zaken en an dere ministers en afgevaardigden, ver scheen Kemal op do groote binnenplaats van het vrouwentehuis, waar hij een rede voering tot de samengestroomde menigte hiekl. Nadat hij een ovatie had in ont vangst genomen, sprak Kemal over de noodzakelijkheid tot het vormen van een inwendige Turksche eenheid. De vijanden, aldus Kemal, die onze bestaanszekerheid ondermijnen zullen hun graf vinden op dc plaats, waar zij ons aanvallen of op den bodem der zee, doch zij die onze vriend schap verlangen,- kunnen zeker zijn van onze trouw en steun. De rede werd luid toegejuicht door de menigte, die Kemal opnieuw een ovatie bracht. Een tornado. LONDEN, 31 Juli (V. D.). Uit Adahabnd wordt gemeld, dat een tornado heeft ge woed (e Mouïmeiü beneden Rurmah. Vele daken werden van de huizen geslagen. Er zijn veel menschenlevens te betreuren en groote schade werd aangericht. Nieuwe aartsbisschop van Honduras. BERLIJN, 31 Juli (.V. D.). Tot aarts bisschop van Honduras (Middcn-Amerika)' is de Duilscho geestelijko-August Hombach benoemd. „Begenadigd"! BERLIJN. 31 Juli (v. d.). Gemeld wordt, dat do door den. krijgsraad te Mainz ter dood veroordeelde arbeiders zijn „be genadigd". Hun Btraf is iu levenslangen- dwangarbeid ia een Fransche strafkolo- nio veranderd. Ook het Itafiaanscrië antwoord te Londen ontvangen, LONDEN, SI Juli (V. D.). Ook bet Ila- liaanscha antwoord op de Britsche nota is gisteren aan lord Curzon overhandigd. Het antwoord autvaardt in beginsel het Brit sche standpunt, docb wijst op de nood zakelijkheid van gelijktijdige behandeling van de schadcvergoedingskwcstio en het probleem der inlcrgealiieerdo schulden. CORRESPOHDEOTBE^ 'A. te L. Adres is Parklaan 12, Haarlem. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juli. Veiling. Sla 3.50b Peen 9.5016,50, Bloemkool I 1532.80, Bloemkool II 814, Andijvie 0,504,— Kroten 2.505.Komkommers 8RL alles per 100; Stofcboonen 95115, Stamboo- nen 8595, Tuinboon-en 4.509,Dop pers 1423, Spinazie 1825, Posteleii* 2030, Aardappelen 4.506,50 per 10C kilogram. Vefto Varkensmarkt. Vette Varkens, 324 stuks, prijs 7472 cent per Kg. Handel ving bij ruimen aanvoer. ROTTERDAM, 31 Juli. Vee. Aangeveerd: 176 Paarden, 37 Veulens, 1244 Magere Bunde ren, 653 Vette Runderen, 342 Vetle Kalveren, 235 Nuchtere Kalveren, 330 Graskalveren, 327 Schapen en Lammeren, 48 Varkens en Ovcrloo- pers, 325 Biggen, 2 Bokken. Prijzen per half Kg.: Koeien 37/44052/455606234 cent, Ossen 505560 cent, Stierent 4550 55 cent; Vette Kalveren 505560 cent. Prij zen: Melkkoeien 400400450; Kalfkociea 300—475; Slieren 175—500; Pinken ƒ175 200; Graskalveren 4075; Vaarzen 250 325; "Werkpaarden 275400; Slaclitpanr- den 100—200; Hitten 200—300; Veulen* 6080, Biggen 1523; Overloopers 25 40; Nuchtere Fokkalveren 2545; Nuch tere Slachlkalveren 16'22; Biggen per week' 2—2.25. Aangevoerd over dc maand Juli: 772 Paar den, 190 Veulens, 8538 Runderen, 3822 Vette Kalveren, 1992 Nuchtere. Kalveren, 3720 Scha pen en Lammercn, 3273 Varkens, 1026 Biezen 60 Bokken, 6 Ezels. BODEGRAVEN, 31 Juli. Kaas. Aangevoerd 454 wagens. 1ste soort 3842, 2de soort' 3336, Controle 3442, Zware 46. Handel vlug. HAZERSWOUDE, 30 Juli. Veiling. Kipeie ren 4477 stuks, prijs a 7.208.50, 135 Een-d ei eren 6.05—6,90 per 100 stuks; Hanen 30 cent per stuk: Kippen 00 cent, Konijnen 1.65 en Duiven 1525 cent per sluk. ROTTERDAM, 30 Ju'i. Binnenl. Granen. i Tarwe schaarsch tc-r markt, was tot iets be tere prijzen te plaatsen. Overige artikelen nieü van beteekenis getoond. ROELOFARENDSVEEN, 30 Juli. Dcorsnee- prijs met aftrek van veilingskosten: Snijboonen 9.51, idem Stek 6.55. Prinsesccboonen 10.03, Augurken: Fijn 10.9510,86. Fijn basterd 6-16, Basterd 4.44, Grof 3.9C, Bommen 3,58, Stippel 1.47. ALPHEN AAN DEN RIJN, 30 Juli. Veii'mg Per 100 Kg.: Tuinboonen 3.704,60, Dop erwten 1121, Heerenhoonen 8692, Pos telein 1516, Aardappelen, 6-807.30; Per 100 bos: BabarbPr 1.102.Peen 710;' Per 100 stuks: Kropsla 23.30: Bloemkool I 28.70, Bloemkool II 14.80—18.10, Bloera kool m 6.60, Meloenen 51; Per 100 pond: Roode bessen 1217, Zwarte bessen 27, Witte bessen 13. CUDEWATER, 30 Juli. Kens. Aangevoerd 133 partijen of 5985 st., wegende ongeveer 29.925 Kg. Ie scort 34—38, 2e soor' f 34, gestempelde 3640. Handel m-: KATWIJK AAN DEN RIJN, 30 Juli. Vvi ling. Due of York per 25 Kg. 1,201,70, Eigenheimers por 25 Ivg. 1.40, Peen per 100 bos 13.6016,10. Aanvoer 710 maal 25 Kg. Due of York, 90 maal 25 Kg. Eigenheimers, 3600 bos Peen. Figïatïcsiel© Se^Iolitess Zicht. London t Berlijn Parijs Brussel Zurich Ween en Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm 11.6-3/4 0.00C2716 iLSfl/a 32.15 45.82Vo 0035% 11.- 36.10 45.40" 40.80 C7.55 2.54 New-York Marken 0.012 "Kronen 0.005% BEURSOVERZiCHT. Hoewel dc affaire heden nog allesbehalve omvangrijk was, ging er 'toch wat meer om dan gisteren. Bij opening bewogen de meeste fond sensoorten zich op ongeveer de slotprijzen van gisteren, doch spoedig werd een opwaarlsche richting gevolgd Suikers alstnetlo Ind. Cultuur- banken k-onden zich eenigo pets. naar boven ■werken; het gisteren geleden verlies werd cch ter niet ingehaald. In Rubbers eenige beweging, ■speciaal in A dam Rubbers, die iels licogcr wa- tcd. Tabakken ook eenige bewoging en hand haafden zich goed. Olie matigo belangstelling, ook zij volgden de algemeeno koersrichiing. Scheepv. groolendeels buiten de aandacht. Ge wone Jargons aanvankelijk aangeboden. Yan kees verlaten. Prolongatie 3 1/8 pet. j

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3