De stemplicht. Minister Heemskerk heeft op de vragen Van den heer Kersten betreffende h&t in stellen van een vervolging in alle gemeen ten met uitzondering van Amsterdam tegen nalatig© kiezers voor de laatste ge meenteraadsverkiezing en het beoordeelen van gewetensbezwaar als geldige reden in den zin der wet, nog geantwoord, dat hij reeds na de jongste verkiezingen voor de Prov. Staten het zijne heeft gedaan, dat, in afwachting van den uitslag van hot thans loopende onderzoek, ook ten platte- lande geen vervolgingen ingesteld zouden worden wegen9 niet-nakoming van den z.g. stemplicht, aangezien het instellen van deze vervolgingen in de groote steden als regel niet plaats heeft. De billijkheid verderde xi. dat, in afwachting van bedoelden uit slag, met toepassing van het bij de straf vervolging bestaande opportuniteitsbegin sel, deze vervolgingen, althans voorloopig achterwege hieven, ook daar, waar de hoe veelheid der gepleegde overtredingen geen beletsel vormde tegen vervolging. Haar zijn oordeel, welk oordeel de Mi nister van Binnenlandsche Zaken deelt, is een spoedige beslissing in zake bet vraag stuk der al of niet handhaving van den stemplicht noodig. Deze beslissing zal de regeöring zooveel doenlijk bespoedigen. De bedoeling van den wetgever omtrent gewetensbezwaren wordt gekend uit bet geen de regeering hij Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer (1916.. 1917) heeft verklaardwaaruit blijkt dat zij destijds opzettelijk slechts den plicht tot aanmelding en niet stemplicht heeft willen opleggen ten einde met gewetensbezwaren rekening te houden. De Scheveningsche haringvisscherij. Het bedrijft gaat gewoofi verder. Haar aanleiding van het bericht omtrent de mogelijke stopzetting der haringvissche rij, verneemt de „Tel." uit welingelichte kringen, dat voorloopig van stopzetting geen sprake zal zijn. Het bedrijf wordt op den gewonen voet ■voortgezet en practisch gevolg voor de vis- scherij en de daarbij betrokken viaschers is voorloopig althans niet te wachten. Postzegelboekjes. Met 1 'Augustus zullen geen extra kos ten meer in rekening worden gebracht we gens aanmaak van postzzegelboekjes. Voor de boekjes is van dien datum af een be drag verschuldigd gelijk aan de gezamen lijke waarde van de daarin voorkomende frankeerzegels. De Vlootwet In de vergadering der B. K. Kiesvereeni- ging in den Rijkskieskring 's-Gravenhage zal 28 dezer kapitein J. M. J. H. Lam- booy, van den gen. staf, de Vlootwet ver dedigen en prof. J. Veraart haar bestrij den. Vergadering van den Volkenbond. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ver tegenwoordigers van Hederland ter vier de zitting van de vergadering van den Volkenbond, welke- is bijeengeroepen 3 September 1923 te Genève: jhr. dr. J. Londen, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, oud-mi nister van buitenlandsche zaken, te Pa rijs; jhr. mr. 0. F. A. M. van Hispen tof Se- venaer, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister hij het Vaticaan; prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; en als plaatsvervangende vertegen woordigers: mr. J. Limburg, lid van de Ged. Staten van Zuid-Holland; prof. mr. J. P. A. Francois, referenda- sis, chef der afdeeling Volkenbondzaken van het departement van buitenlandsche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. Da bisschoppelijke kweekschool te Beverwijk. tV i e r i n g van het 25-j a r ig b e st a an Gisteren had te Beverwijk de viering plaats van het zilveren bostaansfeest der Bisschoppelijke Kweekschool. Hadat 's avonds te voren de verst-wonende oud leerlingen waren aangekomen en een gast vrij onderdak in het nieuwe Internaat hadden gevonden, brachten op den dag van het feest zelve de ochtendtreinen dichte drommen van réunisten naar hun oude Kweekschool. Te 11 uur werd in de kapel der school een plechtige Hoogmis gecelebreerd door den ZeerEerw. Heer J. B. J. M. Höppe- ner, regent, met assitentie van de Wel Eerw. Heeren G. Dekker, oud-leerling en oud sub-regent der school, thans kapelaan te Amsterdam, als diaken, en W. J. v. d. Berg, kapelaan der parochie van 0. L. V. van Goeden Raad te Beverwijk, als sub diaken. De feestpredikatie werd gehouden door den WelEerw. Heer Dekker, die als tekst had gekozen den 135sten psalm, eerste vers: „Zio hoe goed en aangenaam is het samenwonen van broeders". Het zangkoor, geheel bestaande uit réunisten, voerde onder leiding van Theo y. d. Bijl de 3-stemmige Mis van Pero6i pit. Daarna had de complimentatie plaats van het bestuur der Kweekschool, ver tegenwoordigd door de heeren Mr. R. B. Ledeboer, en Mr. J. N. J. E. Heerkens Tbijssen, waarop de "WelEerw. Heer G. Dekker het geschenk der oud-leerlingen, bestaande in een kapelbeschildermg, aan bood. Mr. Ledeboer dankte namens het bestuur. Regent Hoppener gaf een kort verslag van wat de school heeft opgeleverd: 276 onderwijzers, waarvan 50 hoofden, 21 leeraars M.O., 4 priesters; naar Indië ver trokken er 13 onderwijzers; 10 verlieten het onderwijs, 9 gingen over naar het openhaar, 14 zijn overleden. Hadat een foto van do réunisten was genomen, vercenigden allen zich aan do feesthmch', dor het Bestuur aangeboden De hoer Chris Jansen, directeur van het Hationaal Hanze-Bureau, kweet zich op uitnemende wijze van zijn taak van cere moniemeester. Te 5 uur had een plechtig Lof mot Te Deum plaats, waarna do rest van den avond in groote gezelligheid werd door gebracht. Onder algemeen enthousiasme werd be sloten een vereeniging van oud-kweeke- lingen op te richten ten einde door meer réuni's de onderlinge hand tusschen de collega's te versterken. Gouden Jubtlê van do Rotterdamscho Vereeniging voor Katholiek Onderwijs. Op plechtige wijze heeft Zondag de feest viering plaats gebed ter gelegenheid van het gouden jubilé der Rotterdamscho Ver eeniging voor Katholiek Onderwijs. In de Sint Laurentiuskerk, Houttuin, werd te 10 uur een plechtige H. Mis van dankzegging opgedragen doer Z. D. H. Mgr. A. J. Gallier, die 'hierbij werd geas sisteerd door kapelaan J. Holet, voorzitter der vereeniging en pastoor J. de Grceve S.J. als diaken en sub-diaken. Als presby ter-assistent fungeerde de HoogEerw. De ken Mgr. P. A. J. THer, als troondiakens Pastoor A. J. H. Wreesman en Pastoor G. A. de Groot, terwijl tal van Eerw. Heeren rastoers van R'dam de overige functies ver vulden en de secretaris van Mgr., de Wel Eerw. heer Th. Pichot als ceremoniarius fungeerde. Het kerkgebouw was ruim gevuld met geloovigen. In de voorste rijen hadden plaats genomen de onderwijzers en onder wijzeressen verhonden aan de scholen eter Vereeniging, terwijl het bestuur der Rott. Vereeniging een afzonderlijke plaats had ingenomen achter de communiebank. Onder de H. Mis hield Mgr. de Bisschop een korte toespraak, waarin allereerst aan God dank werd gebracht voor al hetgeen deze Vereeniging voor hot Katholiek on derwijs in de 50 jaar van haar bestaan haxl verricht. Van welk een waarde dit geacht moet worden, toonde Mgr. aan door er op te wijzen', dat kennis zonder deugd, voor 't menschelijk geslacht een ramp iB gewor den. Dat gedurende het tijdperk van eene aller-ongelukkigste onderwiiswetgeving dit katholiek onderwijs mogelijk ia geweest, dat hebben we, aldus Mgr.. te danken aan de offervaardigheid van 't Katholieke volk, doch bovenal a-an den offergeest dier ka tholieke mannen en vrouwen, die zich aan het onderwijs hebben gewijd in een tijd perk, toen er tusschen de bezoldiging bij het openbaar en bij het bijzonder onder- wiis zulk een schrille tegenstelling bestond. Ha afloop der H. Mis, waaronder bet zangkoor der kerk de Mis van Hub. Cny- pers had uitgevoerd, werd 't „Jubilate" van Aïblinger op verdienstelijke wijze vertolkt. Waarna Monseigneur zegenend het kerk gebouw rcrlïet. Dan volgde een grootsche bijeenkomst in de Doelezaal. De Groote Doelezaal was geheel gevuld, toen Mgr. Gallier binnentrad, begeleid door kapelaan Holet. en den heer P. Bredius en gevolgd door Z. D. H. Mgr. M. Vuylsteke, apo8tolisch-vicaris van Curasao en Mgr. P. A. F. Thier. Op het versierde podium waar de hoog- waardigbeïdsbekleeders zich nederzetten, waren talrijke geestelijken gezeten en ver schillend© vooraanstaande personen uit de Katholieke wered. Onder hen bevond zich de oprichter der vereeniging, de heer J. W. Thompson. De voorzitter van de feestcommissie, de "heer W. L. M. Daniëls Jr., sprak het wel kom en verleende toen het woord aan den WelEerw. Heer J. Holet. Hierna hield professor Van Rooij een prachtige redevoering, gevolgd door den bekenden Dominicaner conferencier Dal- matïus v. d. Geest. Mgr. Gallier hield vervolgens een korte toespraak. Dezen morgen, aldus Mgr., heb ik in de pontificale Hoogmis al een enkel woord gezegd en nu. die twee heerlijke re devoeringen. Wat zal ik hieraan toevoe gen? Het is alles dankbaarheid. Dank is gebracht aan het bestuur, aan, en niet het minst, het personeel in do scholen, dat ge- durendo jaTen den last en de hitte heeft verdragen. Ook mii heeft men dank ge bracht. Ik ben altijd, aldus Mgr., min of meer bang wanneer zooveel dank en lof gebracht wordt aan de menschen', dat daardoor een stukje af zal gaan van wat God voor hen bestemd heeft. Dat ze een maal moeten hooren: u heeft uw dank reeds verkregen en bent al zooveel reeds gevierd. Ik had hier weg moeten blijven, zoo ver volgde Mgr., maar kwam, omdat ik derge lijke dankfeesten beschouw als con gewel dige predikatie voor het volgende geslacht om ook zoo te doen'. Maakt gij, aldus besloot Mgr., nu ook vruchtbaar uw dankbaarheid door het voortdurend helpen van degenen, diö zoo Voor de kinderen' zorgen. Kapelaan Holet dankte nog 'eens in het kort, waarna Mgr. Cailiei den bisschoppe- lijken zegen gaf. Men begaf zich nu naar den salon, waar het bestuur receptie hield. Bij K. B. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Hassau kapelaan J. Holet voorzitter van do Rotterdamscho Vereeni ging voor R. K. Onderwijs te Rotterdam. V/AAR VOOR Z'N GELD. Men schrijft ons: Het is öen menschelijke eigenschap, dat, als men iets betaalt, men „waar voor zijn geld" wil hebben. En liefst spoedig. Iets betalen en pas na jaren daan'oor wat te rug krijgen, is nu eenmaal iets, wat den menschen niet aanstaat. J)at is ook de reden, waarom het verzekeringswezen slechts voetje voor voetje terrein verovert en zoo langzaam inburgert. Er zal natuur lijk een tijd komen, dat algemeen het stel sel der sociale verzekering wordt toege juicht en hulde en dank zal men dan bren gen aan de stoere mannen, die het hebben uitgedacht en in de practijk gebracht. Maar zoover zijn wij nu nog niet. Hu is 't nog niet populair en voornamelijk uit onkunde. Immers is do algemeen verbreido ge dachte; dat al die zegeltjes slechts dienen om aan de betrokkenen op hun 65ste jaar een pensioen van f 3.te verzekeren. Hoe onjuist dit is, kan blijken uit de volgende cijfers: Op 1 Juli j.l. was de wet 31 jaar in werking. Op dien datum waren loopen de 28744 Ouderdomsrenten, dus renten, waarvoor door middel van zegels premie betaald was, tot een totaal bedrag van 4i millioen gulden per jaar. Invalid! teitsren- ten, dat zijn dus renten aan personen die nog geen 65 jaar oud zijn, waren aan 2778 personen toegekend tot een totaal bedrag van 41 ton per jaar. Er liepen 2333 weduwen- en 4345 weezenrenten tot een totaal bedrag van 11 ton per jaar. Bekijkt U deze laatste cijfers eens, 2333 weduwen- en 4345 weezenrenten. Dat beteekent, dat er in die 31 jaar bijna 7000 huisvaders in het bezit eener rentekaart, zijn overleden en dat nu aan hun weduwen en weczen 11 ton gouds per jaar als pensioen wordt uitgekeerd. Laten wij eens even optellen: 28744 Ouderdomsrenten f 4.250.000 2778 Invalid!teitsrenten f 450.000 6678 "Wed.- en weezenrenten f 1.100.000 f 5.800.000 dat is dus bijna 6 millioen gulden per jaar. Maar wij zijn er nog niet. De wet kent ook verpleging in sanatoria en zie kenhuizen voor verzekerden, die invalide dreigen te worden. In het geheel profiteeren daar reeds van 7171 personen, terwijl op 1 Juli nog 1059 personen in observatie waren. Deze ver pleging kost aan het fonds circa 2 millioen gulden per jaar, zoodat wij kunnen zeg gen, dat op 1 Juli reeds voor ongeveer 8 millioen gulden door de verzekerden ge profiteerd werd. Hieruit ziet men, dat er wel „waar voor 't geld" geleverd wordt, want de geheele zegelopbrengst is circa 83 millioen gulden per jaar. Moge dit ieder, die den onaangenamen plicht heeft zegels te plakken, eenigermate daarmee verzoenen. De Minister van Marine zal in de maand Augustus geen audiëntie verleenen. De Minister van Financiën denkt in de maand Aug. geen audiëntie te verleenen. De audiëntie van de Minister van Waterstaat en van Koloniën zullen a. s. Vrijdag niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en "Weten schappen zal Donderdag 2 en 9 Augustus niet plaats hebben. Mr. H. W. de Vink te Utrecht heeft het rechtskundig adviseurschap van de Hanze in hert aartsbisdom Utrecht aanvaard. EEN WONDER Is wat de aanschouwt I Als Erda! steeds Uw schoenen onderhoudt, g Gemengde Berichtten. UIT DE RADIO-WERELD. Proefconcert der N. S. F. Woensdag 1 Augustus is hert volgende draadlooze proefconcert der H. S. F. Golf lengte 1050M„ seintijd van 1011 's avonds Amateurs worden uitgenoodigd rappor ten in te zienden. Een meer volledig vocaal en instrumentaal concert wordt gegeven op 8 Augustus a.s. Kind verdronken. Gistermiddag geraak:te te Utrecht het 10-jarig zoontje van den tramconducteur O. uit de Daendels^traat spelende in het Merwedekanaal. Het kind. verdween in de diepte. In een wortel gestikt! Een driejarig jongentje te Hijverdal kreeg een stukje wortel in de luchtpijp. Hoewel terstond geneeskundige hulp werd ingeroepen, was het kind bi; de komst van den dokter reeds overleden. Overreden en gedood. Te Honselersdijk wilde het 7-jarige zoon tje van den heer D. B. langs het voetijzer op den hak klimmen van een zwaar gela den kalkwagen; hij had het ongeluk to vallen, zoodat het voorwiel hem over het lichaam ging. In hopeloozen toestand werd hij bij een winkelier binnengedragen, waar hij kort daarna overleed. Doodelijk motorongeluk te Arnhem. Zondagavond is zekere E. te Arnhem, die in snel tempo op zijn motorfiets over den Zijpenda-alschen wog reed, gevallen. Hevig uit ooren en mond bloedend, werd hij door den eigenaar van den automobiel, die hem achter op reed, opgenomen en naar het Diaconessenhuis overgebracht, waa de dokter schedelbreuk constateerde, 's Avonds is het slachtoffer aan do gevol gen overleden. Een gedeelte der groote kerk to Gcertruidenberg ingestort. Zondagmorgen omstreeks halfaclit wer den de omwonenden der Groote Kerk te Gcertruidenberg opgeschrikt door een ge weldig lawaai. Het bleek, dat een groot gedeelte van de lijst van do kooibeuk ge deeltelijk naast, gedeeltelijk door de mid- denbeuk was gestort. Persoonlijke onge lukken. kwamen niet voor. De toestand, waarin zich de koor- en zij beuken der kerk bevinden is dermate de solaat, dat zij gevaar voor de omwonenden opleveren. De bedekking der contreforts (dienende om de gewelven te schoren en het bouwwerk tegen winddruk to verzeke ren) is zoodanig verweerd, dat af en toe reeds gedeelten naar beneden vallen. Som mige goten hangen naast de daklijst. De „Tel." verneemt dat de kerkvoogdij niet bij machte schijnt de noodige herstel lingen te doen aanbrengen. Een eertijds opgericht restauratiefonds bleek niet vol doende financieelen steun te verwerven om dit grootsche, geheel uit baksteen opge trokken' monument voor ondergang te be hoeden. Haar men aan het blad mededeelt, be staat bij de kerkvoogdij het plan het ach terste gedeelte dezer kerk, het voormalig priesterkoor af te breken en met do op brengst van die afbraak de allernoodzake lijkste herstellingen van het overige ge deelte te verrichten, en den vrijgekomen grond te verkoopen voor bouwterrein. Uit de raHs gevlogen. Te Borne is Zondagmorgen nabij het station een kolentender uit de rails gevlo gen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor; de treinenloop ondervond vertra ging- Een raspaard gestolen en geslacht. Ten nadeele van den landbouwer K. te Hoorbeek (L.) werd een kostbaar racnaard een stamboek-merrie ter waarde van f 1500 gestolen. De politie te Maastricht kwam tot de ontdekking, dat een paard enslach- ter het heest gekocht had van een onbe kende voor f 175 en geslacht. Verdacht van helen werd de man aangebondenen in verzekerde bewaring gesteld. Haar den paardendief wordt nog gezocht. Brutale inbraak te Amsterdam. Inbrekers hebben zich toegang ver schaft tot een magazijn van vrouwenklee- ding aan de Keizersgracht te Amsterdam. Zij forceerden de deur van het sous-terrein eD gingen naar 't dak teneinde te beproe ven binnen te dringen in het aangrenzende huis, waar een magazijn van heerenklee- ding gevestigd is. Hierin slaagden zij niet. Uit het damesmagazijn stalen rij ongeveer 100 rokken, 36 mantels en eenige japonnen, tezamen een waarde hebbende van f 2500. Deze kleedingstukken pakten zij in twee kisten, die ze in het sous-terrein vonden. Dezo kisten waren te zwaar om te dragen en moeten met een handkar zijn weggere den. Een inbreker geknipt. Dank zij de scherpzinnigheid van den hoofdinspecteur van politie te Alkmaar, den heer J. H. v. d. Berg, is dezer dagen in Westfalen een Duitscher gearresteerd, die behalve tal van inbraken in zijn eigen land ook in ons land zijn slag heeft geslagen. Hij heeft thans om. bekend, den inbraak gepleegd te hebben hij den goud- en zil versmid H. Schoonhoven te Bergen (H.-H.) waar hij ongeveer een waarde van f 5000 aan goud en zilver stal. Een groot gedeelte van het gestolene is bij den Duitscher in beslag genomen. SPOUT WATERSPORT. De Kaagweck. Maandag. De dag was gisteren over het algemeen slecht te noemen. Ha den regen in den morgen was de wind hevig komen opzet ten en werd hij te sterk, niet alleen voor de kleinere, maar ook voor grootere booten. Dat er heel wat stuurmanskunst noodig is om zonder ongelukken den strijd to vol einden, valt licht te hegrijpen. Zij, die aan de wedstrijden deelnemen, mogen echter wel geacht worden in staat te zijn hun schip met bekwaamheid te kunnen sturen door de grillige spelingen van den storm, die op hel groote watervlak een ontzettende kracht heeft. Zulks bleek al dadelijk toen van de Vrijbuitersklasse de „Jan Haring", stuur man H. Munnig Schmidt, omsloeg. De „Z. 12", eig. en stuurman A. J. Markx Jr., uit Alphen a/d. Rijn, was het dichtst in de nabijheid en pikte de drenkelingen op. Zoodoende waren èn de „Z. 6" en de „Z. 12" uit den strijd genomen. De Scheldojol „Jollier", stuurman J. Rcineke, uit Bussum, werd aangevaren, ten gevolge waarvan de mast brak. De „Wipridi", eig. en stuurman P. C. de Jongh, uit Haarlem, sloeg om en van de „Gerdina", eig. Gebrs. Avondrood uit Zaandam, brak de stag. Ook de „Albatros" van de Regenboog klasse, die reeds tweemaal eerste werd le gen de eenige tweede deelneemster „Mien- tje" sloeg om, zoodat hier geen resultaat viel te boeken. De 45 kwadraat Kruiserklasser „Boeka nier", eig. M. L. van Es, Rotterdam, werd uit den strijd genomen, doordat hij werd stukgevaren. De wedstrijden voor de Scheldejollen, ook de kampioenwedstrijden, werden we gens hst stormweer afgelast. Een en ander doet wel zien, dat het ook voor de zeilers al geen goud is, wat er blinkt. De uitslagen luiden: Vrïjbuilerkïasse: 1. „Dirk Duyvel", eig. T. en G. de Vries Lentsch, Nieuwen- Gesneerc&eBijke AsnEsondigir' GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOp 'Aan den gemeentelijken viseluvin) Vischmarkfc 18, tel. 1225, is WOENSDj verkrijgbaar GROOTE SCHELVISCH f 0.28, SCHOL k f 0.17—0.38 per pond. H. O. DE GIJSELAAR, Burgemeejii Leiden, 31 Juli 1923. katholieke LEIDEN. Dinsdag, Ledenvergadering R. K. meesters, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag. Vergadering Haarlemsclic H riabond, St. Jozefsgezellenver., 11 en te 2 uur. ,T-T ;J Apotheken cr.é lot 'en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en des Zo: (iags geopend zijn: D. J. van Driesum, L. Marc 7G, Tel. ij W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 5 De apotheek van het Ziekenfonds Hulp der Menechheid is steeds geopej doch alleen voor leden van dit Fonds, Yo!egs*afiscfc Weekbericht volgens waarnemingen verricht in den m gen van 31 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Hed. Meteorologisch - Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.760.8 Toulouse. Laagste Barometerst.743.9 Aberdeen. "Verwachting tot den avond van 1 Au: Matige tot krachtige Zuidwestelijke: Noordwestelijke wind, zwaarbewolkt betrokken met tijdelijke opklaring? regenbuien, iets koeler. dam, in 1.39.4; 2. „Vrijbuiter", eig. Sp Vrijbuiter, Amsterdam, in 1.40.28: ,,'t Jongehoen", eig. W. Beekhuis, Lo; drecht, in 1.48.30; „Kaper" van Jhr. Bos van Drakenstein, gaf den strijd op. Rcgenboogklasse: 1. „De Leede', eig 'Doedes, Den Haag, in 1.50.21; 2. „Pied wiet", eig. W. R. van Haga, Amsterdai in 1.52.0; 3. „Regenboog", eig. H. C "Warmond, in 1.53.14. Handicap voor overdekte Kiel- en Mii denzwaard jachten, Klasse D. 1. ,,Spra eig. A. Hüber, Den Haag, in 1.37.10; „Scyth", eig. K. J. Staverman, Den Hai in 1.37.43. Tijd van „Fagnamis (35 Ira draat Kruiserklasse), eig. A.G. Höfte, Ai sterdam, 1.42.4. Scheldejollen: 1. „Wildzang", eig. Ji J. A. Hin, Haarlem, in 1.4.9; 2. „Skidds eig. G. Huisken, Hilversum, in 1.5.21; „Watergeus", eig. T v. d. Stadt Jr., Zaa dam, in 1.9.43: 't Sterntje", eig. H, Tielcman, Leiden, ui a.i9.0. Ronde en Piaibodenvaariuigen 0. „Albatros" omgeslagen; tijd van „Mis tje" 1.17.12. 45 kwadraat Kruiserklasse: 1. „Moü; do", eig F. W. de Voogt, Haarlem, 1.32.23 "erf».v-Ybaan", eig. H. J. Plu gers. W.iTn; ,.xu.. in 1.37.35; 3. „Jazz Ban eig. H. J. J. Fridt, Antwerpen, in 1.37.1 4. „Violet", eig. W. Jochems, Den Ha? in 1.39.49. Int. Zesniilerkiasss: Hieraan deed voor hel eerst ie ..Willem Six" mede, Pas uit Hoorwegen was teruggekeerd. C slag: 1'. Six", eig. P. Blom en A. Laan, Zaandam, stuurman mr. Ou in 1.34.16; 2. N.N. in 1.313* Lssad» en Yasisaissuw Veiling, te Lis se, onder Lire Holland's Dloembollcnhuis van 28 Je E.V.T. Keizerskroon top f 7.50, FA' Proserpine I f 7.40, E.V.T. Mon Tréso: f 2.70, E.V.T. Rose Précose I f 7.75, £J Prins van Oostenrijk top f4.30, F' Van Bergkom I f2.80, E.V.T. Ghrysd I f2.60, E.V.T. Rose Luisante II f'1 E.V.T. Pink Beauty I f7.75, E.V.T. i ningin der Nederlanden I f 3.40, Fl' Pres. Lincoln I f 2.20, E.V.T. Lady f reel I f3.20, E.V.T. Le Matalas II fl! E.V.T. La Belle Alliance I f3.50, Fl' Couleur Cardinal I f 5.75, E.V.T. W Due Max top f2.90, E.V.T. Flamingo f 3.80, E.V.T. La Précieuse top. f 4, El j Cram. Brillant I f 2.30, E.V.T. Gele ft I f2.80, E.V.T. Verm. Brillaut (op. I» E.V.T. Wouwerman I f 2.50, E.V.T 1 der Heer I f3.70, E.V.T. Cérise Gri: lin I f4.25, E.V.T. Fred. Moore I f-N E.V.T. l'Esperance II f 2.80, E.VT.. Due n f 1.70, E.V.T. Due de Ecrlin Ifi E.V.T. King of the Yellow I f 3.10, F' Artus I f 2.70, E.V.T. Herman Scb'; top f 2, E.V.T. Rembrandt II f 2.50, E' Witte Valk I f 3.80, E.V.T. Scarlet I f3.30, E.V.T. Rose Grisdelin I f? E.V.T. Macs I f2.50. E.V.T. Princes] helmina I f 3.20, E.V.T. Diana top i- D.T. Le Matador II f3.20, D.T. Vuurk top. f 6.40, D.T. Mr. v. d. Iloeff I—R f' D.T. Gloria Solis II f3, D.T. Touw» r. en g. II f 4, D.T. Rosïne II f 2.20, Murillo top. f 3.20, D.T. Imperator Rc*j rum I f 4.20, D.T. Prince of Wales I ft D.T. Lncrelia n f 1.90, Dw. Pride of E< lem I f 2.50, Dw. Mr. Farn. Sari#* f 3.60, Dw. Wm. Copland top. f 5, Bartigon I f5.50, Dw. Glon I f3.10.^ Wm. Pitt I f 9, E.H. Bic. Empress F f 6, E.N. Bic. Victoria dw. f 7.75, E Golden Spur I f8.25. AHes per ICO ALKEMADE. Bouwvergunning. B. en W. h® vergunning verleend aan H. J. Rcidjw Kaag (ot het verbouwen van een best* do schuur tot bakkerij, op bet 1}C'| kadastraal bekend gemeente AlkcP Sectie A. 51S.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2