„„tri {ten lieer Sucl op welko gegevens I s kan voorstellen dit tarief te vcrande- n Met verschillende cijfers toont de hrer Zo" aan dat ruim 300 huizen water ,o"0n gebruiken zonder meter, verder een froot getal 40 M3. zonder prijsverhooging J p0 iiccr Snel handhaaft zijn voorstel hetwelk dc heer Roozehoom ondersteunt. Hel voorstel der Oommissie wordt aange nomen; legen de iieoren Snel cn Rooze- loora. Het voorstel-Snel vervalt nu. 12. Aanvraag om golden voor vernieu wingen Wilhelminascliool. Na eenige dis cussie wordt het voorstel van B. en W. z st. aangenomen. 13. Verstraling Voorstraat. B. en W. vragen eon crediet van f 1000 voor het plaveien van een gedeelte van de Voor straat cn verwijdering der paalkokers al daar. Na eenigo discussie wordt het voor stel van B. cn W. aangenomen; tegen de heeren van Tuijl, de Kruif en Smoren- ^ll Verkoop grond Sleenkuilen. B. en TV. stellen voor aan P. G. Karsdorp een strook grond to ver.koopen a f2 per M2. J)e heer Zon is hiertegen, voor wat betreft den grond gelegen langs den weg, hiervoor stelt spr. als prijs f 4. "VVeth. Hendricks zegt dat B. en W. den heer Karsdorp de zen grond al reeds beloofd hebben voor dezen prijs. Be prijs is niet laag, daar over de gehcele diepte dezen prijs wordt betaald. De heer Zon wijzigt zijn voorstel in dien zin dat voor den grond langs den weg f 4 zal worden betaald en het ove-, iigo zooveel minder dat het eindbedrag niet hooger is dan de geheelo strook a f2 per M2. Dit voorstel wordt aangeno men; legen dc heeren de Kruif en Smoren- burg. 15. Verhuur grond tuintjes. B. en W. stellen vcor aan G. Peerdeman en J. San ders grond to verhuren voor aanleg tuin tjes a f 3 per jaar. Z. h. st. goedgekeurd. 16. Verordening winkelsluiting. De Gom missie voor de strafverordeningen blijft bij haar meening om geen verordening vast to stellen. Het besluit der vorige ver gadering heeft zij uitgevoerd, doch zij onthoudt zich van voorstellen betreffende het sluitingsuur. De heer do Kruif stelt voor een sluitingsuur voor winkels: des 's zomers te 8.30 uur, 's winters 8 uur. De neer van Tuijl is tegen winkelsluiting en verwijst naar het adres over winkeliers hiertegen. Do heer de Kruif vindt, dat, in-- dien do raadsbesluiten moeten worden ge nomen overeenkomstig ingekomen adres sen men dan den Raad wel kan afschaffen en een referendum instellen. De heer Smo renburg zal tegen stemmen daar hier im mers de kleine man wordt gedupeerd. De heer Zon acht winkelsluiting noodzakelijk vooral met het oog op uitvoering arbeids wet, waarbij de winkeliers met per soneel in veel ongunstiger positie komen dan anderen. Wethouder Hen dricks stelt het zeer op prijs als de win keliers sluiten,, maar is echter tegen dwang. De heer Snel zegt dat het hem evenals de heer Hendricks koud laat of een winkelier sluit of niet; ook hem komt rust toe. De Voorz. is ook tegen het in grijpen van dergelijke particuliere <belan gen. Weth. Engel toont de noodzakelijk heid van gemeentelijk© winkelsluiting aan en betoogt dat door verzuim van de ge- moenten dikwijls Rijksregelingen worden gemaakt, die niet voldoen en aan tal van bedrijven veel last veroorzaken. In tal van plaatsen, aldus spr., waar bijna alle siga renwinkeliers eerst tegen de sluiting wa ren, is men, nadat het is ingevoerd er nu vóór. Weth. Hendricks vraagt stemming over al of niet behandeling. Hiermede gaat men niet accoord en men gaat over tot be handeling der artikelen. De verschillende artikelen worden na stemming aangeno men. De heeren Zon en Snel stellen eenige uilzonderings-bepalingen voor, doch daar de Voorz. deze voor onuitvoerbaar ver klaart worden ze ingetrokken. De heeren Snel en Roozcboom stellen voor op Zondag den geheelcn dag de winkels' te sluiten. Hiertegen komen verschillende bezwaren; vooral voor melkslijters acht men dit on uitvoerbaar." Na een verwarde discussie stelt do heer Hendricks voor de winkels des Zondags van 12 tot 1 uur geopend te houden. Dit wordt aangenomen; tegen de heeren Smits en Smo renburg. De geheelo verordening wordt hierna verworpon Tegen de heeren Smits, N. Brunt, v. Tuijl, Smorenburg, H. Brunt en Hendricks. Hierna ontstaat groot rumoer. De heer Snel roept: Ziehier de Christelijke heeren die nog niet eens voor Zondagsluiting zijn Hc lieer Zon protesteert tegen de leiding van den Voorz. bij deze aangelegenheid. lertje van duizend gulden of jpinder. En do grootc massa moet mijn stukken van flOO en i'10 koopen, want op allen re. ken ik. Ik zit to schrijven in de paslorie van Hargei-Compascuum en het is gelukkig droog nu. Vanmorgen heeft het flink ge- jagend en werden do kazuifels uit do sa cristie naar do woonkamer van den pas toor gesleept. In de sakristie liggen ze met veilig: nog niet lang geleden zijn or drio stuks verregend. Hork en pastorie 2ijn, als gezegd, vijf- "g jaar geleden hier gezet op palen niaar liet veen zakt weg, elk jaar dieper weg en zoo ligt do grond, waar kerk en Pastorie op staan, anderhalve meter la ger dan een halve eeuw geleden. Men moet 2ich dat even indenken. Er is nu een trap ftoooig om in de kerk te komen, maar v °rSste n*et- fataio van die erzakking is, dat de palen, waarop kerk pastorie zijn gebouwd, bloot zijn ge- onion. Heipalen worden geheel in den grond geslagen, naar men weet, en beder- 0n 1 n d e n grond niet. Maar wat ba- sf'li- n £ron<^ bomt, rot weg. Alle boven- ii >ken van do palen zijn derhalve ver- .0t' en stiepen, dat zijn de steencn oppen, welke op die palen zijn bemet- II en dio de fundamenten schragen, 'on om. Verleden jaar Kerstmis schok ten deel der kerk plots naar beneden: Baar .do leden rumoerig blijven dreigt de. Voorz. niet schorsing, Nadat de rust oenigszins is teruggekeerd, vraagt weth. Engel de Commissie voor de Strafverorde ning het ontwerp opnieuw in te dienen, lieden heeft het ons onvolledig bereikt en da behandeling ervan is niet. naar belmo ren crew eest. De Voorz. verklaart hieraan niet tc zullen medewerken. De heer Rooze hoom brengt hulde aan Weth. Engel in deze, maar becyitisecrd scherp da houding zijner 3 G.-H. modes fgevaardigden, die om zulk een klein verschil hun beginsel prijs geven. Verschillend'" hegrootingswljzigingen worden hierna goedgekeurd. Bij de rondvraag stelt do heer Snel voor den sproeiwagen te verljoopen; do wijze waarop thans gesproeid wordt is voor ve len een ergernis, hij verkoop zal het dan toch zeker een bezuiniging geven. Weth. Hendricks verklaart dat steeds meer wordt gesproeid, doch rekening moet worden ge houden met dc kosten. De heer Snel stelt voor meer te doen sproeien en de begroot tingspost hiervoor to verhoogen. Dit voor stel, ondersteunt door de heeren H. Bruut en Smits, wordt aangenomen; tegen de heeren v. Tuijl, Smorenburg en Hendricks Do heer'de Kruif vraagt een behoorlijke verlichting in het plantsoen Hij uitvoerin gen. Weth. Engels zegt dit toe. Verder wijst de heer do Kruif op het verkeerde om verfwerk voor gemeenlege- houwen in masse te doen besteden. Z.i. moet o.m. de" O. L. School er huiten gehou den, daar de schoolonkosten dan te laag worden en schade veroorzaken voor de andere scholen. De Voorz. zegt splitsing toe. Weth. Hendricks vraagt medewerking Comm. v. Strafverordeningen om in de politieverordening een bepaling op te ne men dat voetpaden niet mogen worden ge bruikt door karren, fietsen enz. Dc beer Snel vraagt of de tegels voor trottoirs Voorstraat niet zijn aanbesteed. Z.i. had men. deze hier ter plaatse goed- koopcr kunnen krijgen. Weth Hendricks zegt dat men een hijzonder koopje hoeft gehad, met uitstckc-ndo kwaliteit, doch zal van do gegevens van den heer Snel nota nemen. De heer Roozehoom vraagt naar 't resul taat onderzoek lekken in de waterleiding. De beer Zon antwoordt dat het onderzoek nog niet is afgeloopen, doch dat er al reeds 1 K.M.3 per uur minder verlies is. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vergadering:- Zooals uit een in dit num mer voorkomende advertentie blijkt, wordt Maandagavond in de St. Josephzaal een korlo vergadering belegd, waartoe zooveel mogelijk alle Katholieke mannon en jonge lingen' worden uitgenoodigd. Deze verga dering heeft ten doel de bespreking eencr zeer belangrijke aangelegenheid, welke noodzakelijk onder ieders aandacht moet .worden gebracht. Voetbal. Doe»- de A. V. V. „Alphen" zijn voor Zondag voor do 2de afdeeling serib-wedstrijdengeorganiseerd, waaraan deelgenomen wordt door de volgende elf tallen: Bodegraven I, Amsterd. Boys, Al phen II, Z. R. G. I, Amsterdam. HILLEGOM. Schietoefeningen. De bijzondere vrij willige landstorm houdt vanaf Woensdag avond eiken Woensdagavond gelegenheid tot schieten op een terrein achter het Hof, goedgunstig afgestaan door den heer P. de Vreugd. Wij moedigen de liefhebbers gaarne aan (tot 35 jaar toe), daar zij zich zoodoende kunnen prepareeren voor het prijsschieten, dat omstreeks half October zal plaats hebben. Sport. Zondag a.s. wordt nog voor de eerste ronde op het R.-K. Sportpark een wedstrijd gespeeld tusschen H. B. G. I en Zwaluwen I te 2 uur, terwijl om 4 uur voor "de 2do ronde zullen spelen Damiaten I en Hoofddorp I. 't Belooft dus Zondag weer. iets moois te worden. De elflallen zijn hier niet alleen bekend, maar zelfs zeer ge vild. Gezien daarbij de heerlijke ligging van Treslongs Sportpark met Concordia's goedgeplaatste gereseerveerde plaatsen, mag aan een buitengewone opkomst van supporters niet getwijfeld worden. Onze kranige Roomsche jongens verdienen dus Zondag, evenals de beide andere Zonda gen het geval geweest is, een flinke belang stelling en veel succes. MGR. SZEPTYSKY. Wij ontkenen het volgende aan een brief van onzen oud-stadgenoot, den eerw. de deskundige der pastorie, de timmer man en aannemer, schrok geweldig, want hij was met den precairen toestand daar heneden op do hoogte. Tusschen do hei- ligo missen in deed hij een onderzoek; er waren, zeven stiepen Iegelijk omgevallen. Do toestand van het kerkgebouw is dan ook wanhopig. Terwijl de pastorie van hout is opgetrokken, bestaat het kerkge bouw uit oen houten geraamte, waartus- schen een half steensch muurtje; als het hard waait staat heel dit bouwwerk door te zwiepen, en voert het op de weinige stiepen, 'welko nog overeind slaau, een eierendans uit. Do pastoor laat timmeren en krammen en plakken cïi pleisteren, aan den zijkant der kerk zijn 'n paar hal ken ingeschroefd, welke het gebouwtje als het ware omvamen en bij elkaar hou den; het priesterkoor is opgelapt, hier en daar is vernieuwd en hersteld, maar wat baat (lit, als men de fundamenten niet herstellen kan? Daar komt dan nog bij, dat do vijftig jaren levens aan dit ijle gebouwtje niet .ongemerkt voorbij - zijn gegaan. "Wat rotten kon, is verrot: alle houtwerk hangt krachteloos en slap aan stcunsels en spijkers; het houten torentje is door den timmerman ..opgegeven" en valt vandaag of morgen naar beneden, aan do goten 'durft geen man meer te werken, het dak hangt scheef cn doorge bogen op den nok, de vensters slaan scheef, de stadBethlehem kan geen slechtere woonplaats voor den Heer der heer J. Strolmann, diaken van den Oos- terschen ritus in het Benedictijnsch col lege lo Rome, wiens doel het is als Pries ter te gaan werken in Rusland. Mgr. Szeptysky, dio idezer dagen uit Roane vertrekt naar Lamberg, bracht zijn laatste bezoek hij den H. Vader. Het is dan een regel dat die bisschoppen een of tweo 'meenemen, die na afloop van hun particulier gesprek met den Paus, worden binnengeroepen. Dus een buitenkansje. Met z'n drieën, Mgr., een Benedictijn en ik, stappen wij er op af. Door de groote bron zen poort: twee rijen Zwitsers in bun bonte kleeding, staan in gelid en presen- tceren hun hellebaard. Dan verder die ma- jestucuso marmeren trappen op. Eenigs- zins bezwaarlijk voor Mgr. Szeptysky, die nog veel last van zijn been hééft; nocli- thans een imposante figuur is, met zijn grijzen baard en een zwaren stok tot steun. Spoedig echter bereiken we een lift, die ons geruischloos voert naar de kunstvoUe prachtzalen van het Vaticaan, waar zooveel kunstenaars hun beste ga ven aan hebben besteed. Het is heelemaal niet wat je noemt weelde, anaar de aller hoogste kunst in haar indrukwekkende eenvoud. Na eenige grooto zalen gepas seerd le zijn, komt men in de meer intie mere zalen, voorkamers van het privaat vertrek des Pausen. We passeeren langs do verschillende wachten, die post hou den in dio zalen. Eerst eenvoudige Zwit sers in gelid, dan deftig salueerende of ficieren, dam langs een wacht van Romein- sche prinsen, die een vriendelijke buiging maken, tenslotte langs de edelgardo met blinkende degens.In do laatste zalen, waar het diep stil is cn je zelf onder -den indruk komt, zit een Pauselijk geheim kamer heer in 't paars.Nadat Mgï. Szeptysky pl.m een uur gesproken had met den H. Vader: een elcctrisch bc-lletje dat je hart aan 't bonzen brengt. In het vertrek des Pausen: ik weet niet precies meer hoe of wat: zeer groot en veel boeken: daar staat de H. Vader met Mgr. Szeptysky; wij tweeën, maken de drie kniebuigingen, terwijl Mgr. Szeptysky ons voorstelt, en de H. Vader ons aUervriendelijkst de hand geeft welke wij kussen. We blijven op de knieën: Zijne Heiligheid informeert over nationaliteit en bisdom, spreekt dan over de Oostersche zaken, wat voor praclit- apostolaat het is daarvoor uit aUe kracht te werken, en wenscht ons allervurigst de rijkste en mooiste vruchten, een geeft ons Zijn bijzenderen Zegen. Bovendien zegt hij ook uitdrukkelijk dat hij alle inten ties zegent, welke wij in onze gedachte hébben. Ten slotte geeft hij ons drieën plechtig Zijn Zegen. We trekken terug, met de drio kniebuigingen, terwijl de H. Vader ons met de hand eenige malen vaar wel zegt. Dan weer naar buis, na dezelfde ceremonies. Ik was zeer tevreden, dat be grijpt Na den Paus, gingen we met zijn drieën naar Kardinaal Staats-Seore- taris Gasparri, een interessante figuur, en hij sprak ons wat over de Conferentie van Lausanne. Daarna nog even bij een andere Mgr., die allen in het Vaticaan wonen, om oen billet te vragen voor een H. Mis van den Paus bij te wonen. Zondag daarop, 's morgens vroeg, in een der zalen van het Vaticaan met ongeveer een honderd 1 vijftig man do H. Mis gehoord bij den H. Vader en van Hem de H. Communie ont vangen. Zoo ziet U, dat ik het voor naamste van Rome beleefd heb. We hadden laatst bier in Rome een dio cesaan Eucharistisch Congres, dat zeer mooi verliep, vooral do slotdag met een anderhalf uur lange processie Wat heel anders dat enthousiasme der Italianen: veel godsvrucht is er ook. De hoogeschool- studenten, fatten zooals in HoUand, trip pelen ook elegant mee en zingen intus- schen een of ander interessant liedeken tot do H. Maagd. De plechtige Zegen werd gegeven vanaf het paleis van justitie, een kolossaal monument, waarop en waarom het volk zich verdrong. Wel aardig, dat ik zoo'n beetje die Italianen en bun taal be gin te kennen. Van Mgr. Szeptysky heb ik afscheid genomen; hij trekt terug naar Lemberg, waar de zaken, tengevolge van allerlei politiek geknoei, nog erg verward, zijn. Men zegt zelfs dat bet gevaarlijk is voor hem om terug te keeren. Het is een echte Apostel, die alles heelemaal en al leen maar doet voor de goede zaak. Heilige-Land-Stichting. Eerste - monument van het openbare leven. Een bouwwerk met groote poort, waar boven een tralie-venster. Heerescharen zijn geweest. Hier is Hij zelfs niet veilig. Bandieten zijn er liet vorig jaar inge- ingebroken. hebben het houten tabernakel leeggehaald, de heilige Hosties over den grond verspreid, het was de gruwel in de heilige plaats, waarvan Nederland tot dan toe verschoond was gebleven. Maar het ergste is, dat in deze ruïne van een kerkgebouw slechte 24-0 zitplaat sen zijn, terwijl de parochie duizend zie len telt, Dos Zondags hoort een groot deel der parochie de heilige Mis in de open lucht, en wat er van dit mishooren terecht komt, vooral bij de jeugd, be hoeft niet te worden uiteengezet. Zij drijven niet vanzelf naar het gods dienstig leven, deze parochianen. Het zijn goede en brave lui, maar ziet, welk een leven zij leiden. Aanschouwt hun arbeid: het is een worsteling met den weerspannigen grond, die gespleten, op geworpen, vervormd, door elkaar gewerkt moet worden om eenig voordeel lo bren gen. Altijd staat dc veenarbeider met ge- kromden rug naar de aardo gebogen eu snuift hij de lucht en de geest van de aarde.- Hij is er doortrokken van. Het eenige, dat hem geestelijk verheffen kan, is de godsdienst, maar als do priester hier in deze streek zijn taak niet zal kunnen vervullen, zooals het behoort, als hij zijn menschen niet kan bereiken, geen kerk be zit om ben te verzamelen, dan zal dit ge slacht, dat in den strijd om de welvaart Bezijden de poort een waterkraan, dio aUe reizigers tot drinken uitnoodigt. Met den klopper op dc poort kloppen wij aan. De poortwachter opent de poort, die draait op 'n spil. Wij staan op een om muurd plein. Aan drie kanten overdekte gaanderijen ter bescherming tegen zon en regen. Onder één der gaanderijen, kamer tjes voor reizigers. Rondom langs de wan den breede leems, banken, waarop reizi-» gers zich ter ruste kunnen leggen. De poort- of Kaan-wacliter woont aan de vierde zijde, waar de poort is. Een der gaanderijen is van den meest primitieven vorm, deze rust op houtpalen, waarop een dak van takken met leem bedekt: Alle mu ren zijn op Oostersche wijze met leem be streken. Midden op 't plein zien wij een citern of put met een grooten steen gesloten. Naast de put een grooto steencn drinkbak. Een. trap leidt naar het platte dak. Op deu hoek van het platte dak een loofhut. In 't Oosten lagen langs de karavaan wegen verschillende van die Ghaans of karavaan huizen, zoodat do reizigers rei zen van Ghaan tot Ghaan. Maria en Joseph klopten aan de poort van zulk een Cliaan om te overnachten. De barmhartige Samaritaan bracht den gewonde in zulk een Ghaan. En Christus zelf zal waarschijnlijk me nigmaal in zulk een Ghaan verbleven hebben. SPOüY WATERSPORT. Kaagweek 1923. II. Ondanks de dreigende wolken, Üie zich tegen den middag samenpakten, bleef het weer zich goed houden en in den middag klaarde het zelfs zoo op, dat de wind min derde en de zon weer ging schijnen. Daardoor werden de verschillende uit gestelde wedstrijden weer op het program ma gezet, zoodat dit tegen de verwachting in eerst laat afgewerkt was. De verdere uitslagen luiden: i f Sloepen (handicap) le. „Jo-ho", eig. v. Doornik, in 57 min. 34 secl; 2. „Manette", eig. F. Boom, Lei- den, in 57.56; 3. „Zwijntje", eig. B. ter Kuilo, 's-Hage, in 58.26; 4. „Ans", eig. N. Kiekc-n, Warmond in 58.30; 5. „X", eig. J. ter Kuilc, 's Hage in 1 uur 1 min. 2 sec 1 2-voetsjollen voor Dames. 1. „Hanneman", stuurvr. mej. G. Fabri, Den Haag, in 1 u. 15 min. 29 sec.; 2. „Jan Rap", stuurvr. mej. A. Stap, Haarlem, in 1 u. 16 min. 21 sec.; 3. „Reo", 6tuurvr. mej. A. Wijtma, Loosdrecht, in 1 u. 18 m. 34 sec.; 4. „Pam", stuurvr. mej. Corry de Vlieger, Voorschoten, in 1 u. 19 min. 21 sec. Kampioenschap 1 2-V oets jollen. 1. M. v. Breemen, in 1 u. 12 min. 8 sec.; 2. G. P. Bohré in 1.12.12; 3. H. J. Pluy- gers, in 1.12.30; 4. P. W. Mathieu, in 1. 13.21; 5. G. N. Hin, in 1.13.33; 6. H. W. Schalkwijk, in 1.18. J. Barzilay en J. de Vries Lcnlscli ga ven op. 1 2-V oetsjollen voor Ju niores. 1. „Dreadnought", A. Bakker, Warmond in 1 u. 9 min. 13 sec; 2. „Zwervertje", v. Essen, Amsterdam, in 1.10.41; 3. „Woel watertje", G. G. J. Wernink, Leiden, in 1.10.46; 4. „Hanneman",N H. M. Fabri, Den Haag, in 1.11.56; 5. „Lous", P. J. Vastenou Jr., Den Haag, in 1.12.14; 6. „Troef", J. Bakker Jr., Warmond, in 1. 13.53; 7. „Beatrijs III", Frans Hin; Haar lem, in 1.14.24. Beatrijs I van Hiske Hin en Boreas van Simon de Wdt, Zaandam, hebben opgege ven. Zwcmplankwedstrijden. 1. Jan Maas, Loosdrecht; 2e. mej. K. Wijtema, Loosdrecht. Zaterdag. De dag van heden zette al bijzonder slecht in, als men in aanmerking neemt, hoe schoon het weder gisteravond was. Niettemin was men toch op het water alweer vroeg in do weer, want de nationale zeilwedstrijden begonnen reeds te kwart voor tienen. Dan was het eerst de beurt aan de Vrij buiterklasse en hier zagen we naast ver schillende oude bekenden als „Vrijbui ter" van Syndicaat Vrijbuiter le Amsler- vergaan zal, zijn kostbaarste bezit, het Roomsche Geloof, in deze worsteling ach terlaten. Ach, het is zulk een troosteloos gezicht, dat men uren en uren in deze streken kan ronddolen, zonder een enkele Roomsche kerk aan te treffen; de nieuwe dorpen verrijzen langs de strakke vaarten en zoo zelden wordt de lcoudo lijn van het stug ge Drontsche huis door een rijzig Roomsch kerkgebouw mei slanken toren gebroken, als in 'n volgende eeuw Barger Com- pascum het middelpunt zal wgrden van een welvarende streek, zal het nieuwe landschap dan worden beheerscht door het Roomsche kruis op den top van een Roomsch kerkgebouw? Wij sturen onze missionarissen over de zeeën om te 'trachten in andere wereld- deelen nieuwe geslachten te kweeken van Roomsche Christenen; maar Barger-Com- pascum is en missie-statie midden in ons eigen land. De menschen leven hier, als in vreem de landen, in wezenlijke hutten, opgetrok ken van 'leem, in hutten zonder schoor steen, waar de benauwende walm van de brandende turf in het open haardvuur naar 'n uitweg moet zoeken; in hullen van enkele vierkante meters ruimte, waar heele gezinnen in leven bij dag en bij nacht, leven, na een vermoeiende, afmat tende dagtaak en slapen, waar in Ne derland slaapt men in een bedsleo van dam en „Kaper" van jhr. Bosch v. Dra- kecstein een drietal Schepen op bet pro-i gramma staan, die eerst dit jaar van dp werf zijn geloopcn. Na deze volgde de Regenhoogkhtsso en zoo vervolgens allo diverso klassen. Uitslagen van hedenmorgen kunnen wij wegens het vroeger verschijnen van het Zatcrdagnumracr niet vermelden. ATHLETIEK. R.K.V.V. „Leiden". Hoewel reeds licblo atlilclic-k door da leden van de voelbalvereeniging „Leiden" gedurende de zomermaanden werd bc-i oefent, is thans definitief bepaald, dat dit op bepaalde dagen zal geschieden. Daar voor zijn dangewezen de Woensdagavon den en Zaterdagmiddagen, resp. om 7 en 3 uur namiddag. De heer G. v. Onze, heeft bereids de leiding van de athletiekoefenin- gen op zich genomen, wclko dus in goedo handen is. De leden worden uitgenoodigd steeds deze oefening-en bij to wonen en aller op komst wordt dan ook verwacht. LEIDEN. 27 Juli. G eb oren: Johanna Petronella d van H. v. Rcenon en R. H. Wendt Johanna Maria cl. van H. v. Hcuzen; en J» M. Onvlee. Hendrik z. van M. Kuiven- hoven en B. v. d. Zeeuw. Overleden: E. Marijt-van Vene- tiën, oud 2G j. vr. H. W. Mctselaar-Piers- ma oud 58 j. vr. Ondertrouwd: A. H. Siebert oud 24 j. jm. eii M. Bon oud 21 j. jd. ^LPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: zoon v. G. A W. van Nie- kerk geboren zoon van M. Spreij geboren Allona dochter van M. P. Koelewijn gebo ren Leermans zoon van M. den Hertog ge boren Oskam dochter van. H. Pols geboren? vain VugL Overleden: L. Guldenmond weduwnaar» van H. Schollens 71 jaar F. J. Verweij jm 2 jaar D. Ukema echtgenoot van E van der Horst, overleden te Utrecht M- J. Gil let echtgenoote van M. J. M. Marx, 42 jaar T. Sterk echtgenoote van C. Kramer 75 jaar- A van den Bos jm. 23 jaar J. Menie-' mans echtgenoote van J. Hessels '62 jaar over leden to Leiden J. C. Verspuij jd. 8 maan den, wonende te Leerdam A. C Krul echt-; ^genoot van M. A Veldcrs .19 jaar wonende ta 's-Gravenhage H. v. d Horst jm. 21 jaar. ALKEMADE. Gehoon: Maria dochter van .foliamnes- tHecmskork em M. van der Meer Theodorub Jacobus, zoon van P. C. Mollers en J. van der 'Mey. Overleden: Nicolaas van Hameren wed., van C. van Klink, 81 jaar. Bcrichieri reeds geplaatst in een groof gedeelte onzer vorige oplage. sVj BINNENLAND. De t^am naar Wassenaar. Met ingang van i Aug. wordt ook het traject WassenaarHaagsche Schouw van do electrischo tramlijn Den Haag Wassenaar in gebruik genomen, terwijl van 5 Aug. af het beginpunt «der lijn aan den hoek van den Benoordenhoutschon weg bij den Dierentuin zal zijn. Onregelmatigheden van een Rijksbouwmeester. De Rijksbouwmeester, de beer V., me- r: speciaal belast met het toezicht op de on derwijsgebouwen, die dezer dagen in zijuï betrekking is geschorst geworden wegenf onregelmatigheden in liet door hem - voerde financieele beheer, is, naar wij tham vernemen, na een voorloopig ingesteld' justitioneel onderzoek naar het Huis van Bc' waring overgebracht, als verdacht zich aan valscliheid in geschrifte te hebben, schul dig gemaakt. De heer Y. ontkent beslist zich weder-* rechtelijk geldelijk te hebben bevoordeeld §£f^'~Tp'; M. U. L. 0,-examen. Te 's-Gravenliage zijn geslaagd: W. P. Beijersbergen, Hillegom; C. H. van Ko- ningsbruggen, SassenheimP. J. Mathot,. Hillegom, E. J. Smit, Hillegom en J. M» IJsselmuiden, Sassenheim. eenige honken veen opgebouwd en bedekt met m stroozak of nog minder? cle menschen zijn goed en hechten aan het oude Roomsche Geloof, maar vanzelf blij ven zij niet op het peil der christelijke beschaving, als de levensomstandigheden hen dagelijks naar beneden drukken. t De Roomsche priester, die hier geplaatst wordt, heeft hèlzelfdo werk van den mis sionaris, die een opkomende gemeente in verre landen bestiert, en de uiterlijke ver schijnselen, waaronder hij arbeidt, zijn ongeveer dezelfde als ginds. Zijn parochio strekt zich uren ver uit, wegen ontbreken bijna geheel, in een groot deel van liet jaar is het verkeer er ongeveer on.moge- lijk, de woning van don pastoor is een krot en zijn kerk een bouwval. En de schapen raken verstrooid, omdat de herder ze niet verzamelen kan. Katholiek Nederland moet deze missie- statie vasthouden, want ze zal wegzakken met het veen, als er gec-n liulp wordt ge boden. En ontwikkelen kan zij zich met do welvaart van deze streek, als wij haar ge ven, wat zij noodig heeft. Dit is een werk, dat telt voor de geschiedenis. Wat nu geplant wordt, is straks een boom. Eet Arnhemsch Vereenigd Assurantie kantoor, Nieuwe Plein 30 te Arnhem, en de agenten jn clo verscliillendo plaatóen geven nadere inlichtingen over dc premic- leening.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 11