5o. dat, indien in een week door een ar beider langer dan 48 uren arbeid wordt verricht, het loon met zooveel maal 1/48 van het in artikel 2 van het collectief con tract genoemde vaste weekloon wordt ver hoogd, als er meer uren dan 48 in de be treffende week door dien arbeider wordt gewerkt. Dc burgsmccstcrsvacatiire te Rotterdam. Naar „Do Msb." uit goede bron ver neemt, zou mr. dr. J. Wytema, burge meester van Dordrecht, zich bereid ver klaard hebben de benoeming tot burge meester van Rotterdam te aanvaarden. Minister Aalberse. Naar „De Msb." verneemt, is minister Aalberse reeds eenigen tijd ongesteld, zoo dat hij zijn werkzaamheden op het depar tement niet kan verrichten. De vrachtauto's in Noord-Holland. Het bestuur van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland heeft zich tot de Koningin gewend met het verzoek de verordening van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland betreffende de sluiting van wegen voor het verkeer met zware vracht auto's, te willen doen wijzigen of in trekken. Een drijvend droogdok. Op de nieuwe werf van de Nederland- sche Scheepstouw-Mij. te Amsterdam aan de Noordzijde van het IJ zal op 28 Juli a.s. des middags te 12 uur de tewater lating plaats hebben van de eerste helft van een drijvend droogdok. Dit is het eerste werk dat van deze nieuwe werf te water gelaten zal worden. Een Goudsehe Ziekenhuiskwestïe. In de vergadering van den raad van Gouda was bijna uitsluitend aan de orde het rapport en de voorstellen van de..Raads commissie, ingesteld, am zóó lüogeïijk de Têl'SCulliéndo kwesties betreffende het Zie kenhuis tot een oplossing te brengen, naar aanleiding van de wanverhouding tusscben den geneesheer-directeur en den chirurg. De heer Jongenhurger (A.-R.), lid van het College van Regenten, had het woord gevraagd en gekregen, doch even later stel de de heer Mnylwijk (A.-R.), voorzitter van de raadscommissie, een motie van orde voor om hem het woord te verleenen, maar eerst de commissie te laten spreken. Deze motie werd verwerpen. De twee hoofdzaken die de commissie voorstelde, waren: den chirurg adj.-directeur te maken en voor de 1ste- en 2de klasse patiënten de vrije artsenkeuze in to voeren. Het merkwaardige was, dat do commis sie, oorspronkelijk homogeen, het bij de discussie allesbehalve meer bleek. De ge heel© zitting was aan de algemeen© be schouwingen gewijd. Heftige tooneelen speelden zich af, beleedigingen klonken door do zaal en 's avonds stelde de heer Van Berkel (R.-K.) voor beide dokters to ontslaan. Ten sïott9 is, na langdurige discussie, het voorstel, om den chirurg tot adj.-direc teur te benoemen, verworpen Twee der leden van de commissie stemden zelf tegen hun eigen voorstel. Het voorstel tot invoering der vrije art senkeuze is na zeer breedvoerige discussies ten slotte eveneens verworpen. De Gemeent Universiteit te Amsterdam. Door den Amsterdamschen Raad is be noemd tot gewoon hoogleeraar in de ge zondheidsleer, dr. J. J. van Loghem, bij zonder hoogleeraar aan de universiteit al daar. De raad sprak tevens de wensche- Jijkheid uit, dat dit leervak zal worden gesplitst, omdat het voor één hoogleeraar to omvangrijk is geworden. Tentoonstelling op administratief gebied, (F. E. K. A.). Door oen aantal departementen van de Nederl. Mij. voor Nijverheid en Handel in het Oosten des lands is besloten een ten toonstelling te organiseeren van moderno hulpmiddelen voor Fabrieks- cn Kantoor administratie (F. E. K. A.). Zij zal plaats vinden in de Buiten sociëteit te Deventer van 2530 September a.s. De bedoeling is, tot uiting te laten komen, welke rol de administratie in het moderno nijverheidsbedrijf vervult en de middelen aan te wijzen, hoo ook langs administratieven weg de „efficiency" van het bedrijf kan worden opgevoerd. Ds gemeenferaad van Haarlem. De gemeenteraad vergaderde Woensdag middag onder presidium van den heer C. Maarschalk, burgemeester. Deze dankte den raad voor de vele bewijzen van deel neming, die hij en mevrouw Maarschalk hadden ondervonden tijdens de ziekte van mevrouw en deelde mede, dat de ingetre den beterschap hoop geeft op algeheel her stel. Met 17 stemmen, 7 blanco en 2 op den heer v. d. Berg werd de heer Reinalda (S. D. A. P.) tot wethouder benoemd in de vacature-Bomans (R.-K.), Zooals men weet is de heer Bomans lid geworden van Ged. Staten van Noord-Holland. De heer H. J. L. Klein Schiphorst (R.- K.) werd geïnstalleerd als nieuw raadslid. Wie is „Jansen" De geheimzinnige communist, die met den alies-verbergenden naam „Jansen" wordt aangeduid en wic-n gewichtige zen dingen worden toevertrouwd door de Hol- landsclie partijleiding, heet volgens „Het Volk": J. Proost. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de gisteren gehouden Statenverga dering, kwam oan. aan de orde een voor stel van Ged. Staten om in een eventueel tekort van do in Augustus-September 1923 to Gouda te houden land- en tuinbouw-teni- toons telling een subsidie toe te kennen van ten hoogsto f 1000 onder voorwaarde, dat dc stad Gouda haar toegezegd subsidie verhoogt tot f2000. De heer Hoffman stelde voor dit sub sidie .te kennen zonder do voorwaarde. De hoer Schouten achtto deze tentoon stelling meer in het belang van Gouda, dan in het belang van den land- en tuinbouw in het nlgomeen, en steldo voor het oor spronkelijk door Ged. Staten' voorgestelde Subsidie van f500 te yerloenen. De heer Van Hondt acht' een land en tuinbouwtentoonstelling niet alleen van locaal, maar ook van provinciaal belang. Toch is spr. tegen het voorstel van Ged. Staten, omdat aan do tentoonstelling een loterij verbonden is, hetgeen zondig is. Voorts is spr. tegen bet hooge bedrag van f5000, dat voor concerten en openbare feesten is uitgetrokken. De beer Warn aar acht do tentoon stelling niet alleen van belang voor Gouda, en daarom zou spr. bet ten zeerste toe- juicbent, wanneer het voorstel van den heer Hoffman werd aangenomen. De heer S ch a p e r acht het ongepast en, ongehoord, dat do tentoonstelling op Zon dag is gesloten. Hierdoor worden zeer vele menschen verhinderd, aan do tentoonstel ling een bezoek te brengen^ terwijl mede inkomsten worden gederfd. De heer H o v y En vergeet n dat bet personeel dan op Zondag moet werken. De beer Schaper: W:e belet de ten- toonstellings-directie voor het personeel plaatsvervangers aan te stellen? Er zijn nu eenmaal menschen, die op Zondag moe ten werken, zooals tramconducteurs, domi- n's (gelach) en de meid van mijnheer Hovy (gelach). Deze Zondagssluiting is alleen ten plei- ziero van een puriteinsche groep. Voor de katholieken geldt dat beginsel zeker niet. Wanneer er een groep is, die van een lol letje op Zondag houdt, dan is dat die der Katholieken (gelach). De heer Mooyxnan: Is dat zoo erg, als we van een lolletje houden? De heer Schaper: Voor de Christclijk- Historischen geldt het beginsel ook niet. De heer Schokking: Voor de Chris- telijk-Historischen geldt het well De heer Schaper: Dat yalfe- ms "val! b$n tegen, Mijnbeer Scliokklng. Do V o o r z. verzoekt deni heer Schaper niet kwetsend te worden. De heer Schaper kemt tegen deze meening van den voorzitter op. Juist spr. wordt gekwetst door bet in het voorstel neergelegde beginsel. De heer J. ter Laan vraagt of aan deze tentoonstelling werkelijk een provin ciaal belang verbonden is. Waar blijven nu de deskundigen, die dit aantoonen. Voorts vraagt spr. of de tentoonstelling is georganiseerd met de bedoeling om mede te werken aan 't nationaal jubileum feest. De beer Van der Hout zet uitvoerig het groote nut, ook voor de provincie, van dergelijke tentoonstellingen uiteen. De heer v. Vliet, lid van Ged. Staten, acht de houding van den heer Hoffman, die tevens wethouder van Gouda is, weinig royaal en spr. gelooft, dat het beter zou zijn geweest, wanneer dit voorstel achter wege ware gebleven. Ten, aanzien van het voorstel-Schouten merkt spr. op, dat het hier zeer moeilijk is te bepalen, of het subsidie nu f500 of f 1000 moet zijn. Wel is deze tentoonstel ling van groot belang, betgeen ook is et- kenld door de commissie, in wier handen het verzoek al gesteld, en wier lerWv in andere gedeelten van de provincie wo nen. Den heer ter Laan merkt Bpr. nog op, dat het zeer moeilijk is om te onderzoeken met welke nevenbedoeling deze tentoon stelling is georganiseerd. Waarschijnlijk valt dc tentoonstelling juist in de jubileum maand, omdat dan .de menschen meer tot uitgaan zijn geneigd. Aangaande het sluiten von de tent o on steling merkt spr. op, dat dit voor velen een heilige overtuiging is; en dat tot uiting komen van deze overtuiging voor niemand kwetsend is, terwijl voorts daar door niemand een dwang wordt opgelegd. Dem heer van Hondt kan spr. nog mede- deelen, dat de vraag of aan een tentoon stelling een loterij mag worden gehouden, niet ter beantwoording staat aan Ged. of Prov. Staten, doch dat hierover elders wordt beslist. Spr. hoopt-, dat. bet voorstel van de com missie, door Ged. Staten overgenomen, zal worden aangenomen. De heer Hoffman zegt niet op te tre den voor een belang van Gouda. Het be treft hier een provinciaal belang, waarvoor spr. als Statenlid optreedt. Wat de tegen stand tegen de loterij betreft, merkt spr. op, dat Gods Woord zich niet tegen het houden van een loterij verzet. Aangezien het te voorzien} is, dat spr. thans „met een niet uit de loterij zal ko men" trekt hij zijn voorstel in. De heer van Hondt verdedigt nog maals zijn standpunt tegen het houden van een loterij. De heer Schaper wenscht deze kwes tie uitvoerig besproken te zien. Het spijt spr. dat de heer Hovy niet aan het woord is gekomen, die het bij interruptie had over het werken van het personeel op Zon dag. Waar de heer Hovy niet heeft geant woord op sprekers opmerking, gelooft spr., dat de heer Hovy zijn dienstbode op Zon dag laat werken. Spr. geeft zijn dienstbode op Zondag vrijaf. Thans is bet woord aan den heer Hovy cm te vertellen wat hij met zijn dienstbode doet (gelach). Het standpunt van den heer Rutgers over het houden van een loterij acht spr. bekrompen. We mogen er hier niet over besluiten, omdat de kwestie in de Rijks wet staat! Dan stelt de heer van Hondt zich op een geheel ander standpunt, hoewel spr. ge looft, dat de heer van Hondt zich hier in de Staten in zeer verkeerd gezelschap be vindt. Want ook hier wordt herhaaldelijk geloot. Straks bij de stemming trekt de voorzitter een nummer uit een bus en dat nuihmer wijst aanden heer van Hondt Dat is een zuivere loting. De beer R ntgers acht 't een juist stand punt van den heer van Hondt, dat bij niet in debat is getreden met den heer Schaper Het is hier niet de plaats, om telkens in theologische of philosophische discussie te treden, wanneer een van de leden daartoe sommeert, Het voorstel-Schouten wordt vervolgens ttangencmen met 51 tegen 13 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten wordt aan genomen} met 60 tegen 13 s temmen. Bij het voorstel betreffende subsidie voor den proeftuin van de Hanze te Nieuw koop verklaart de heer de Graaf tegen het voorstel te zullen, stemmen, omdat hij er eeni bevoordcoling van de Katholieken in ziet. Het voorstel wordt aangenomen met 62 tegen 4 stemmen1. Bij het voorstel om ten behoeve van den .R K, en den Neutralen bond van geibeii- fokvereenigingen in Zuid-Holland een sub sidie van f 3000 toe te kermen;, dient de he or de Graaf een voorstel in, om de Katholieken uit te schakelen, en het sub sidie te bepalen op f1500. Het voorstel wordt echter niet voldende onder steund. De heer Rutgers, lid van Ged. Sta ten, gelooft, dat het niet to ontkennen is, dat met de beperking van het subsidie juist het tegenovergestelde wordt bereikt van hetgeen met do subsidieering werd be oogd. Dc heer De Bruyn acht het goed, dat het beheer van deze vereenigigng eens aan eeni nader onderzoek wordt onderworpen. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen, met aanteekening van de stem van den heer de Graaf tegen. Bij het voorstel betreffende credietver- schaffing aan noodlijdende tuinders is de heer mr. Yan Eek van meening, dat deze kwestie meer aandacht verdient dan er tot dusver aan is verleend. Het komt spr. voor, dat het op den weg der provincie ligt-, om aan do nooden van deze menschen die een proletarisch bestaan leiden, teger moet te kernen. Wat ie natuurlijker dan dat deze menschen zich in hun nocd tot het openbaar gezag wenden? Spr. vraagt of het niet mogelijk is op- Sö wijzê, 2öoaïs oa'c In ^oord-Holland ge schiedt, aan den nood van de land- en' tuinbouwiende bevolking tegemoet te ko men. De heer Rutgers, lid van Ged. Sta ten, vraagt: wat is natuurlijker dan dat de menschen, die een onderneming begonnen zijn, ook voor deze onderneming verant woordelijk blijven? Het openbaar gezag is niet in staat, deze verantwoordelijkheid over te neiaen. Bovendien wijst spr. op den geringen aandrang, welke in deze van de belangheb benden zelf is uitgegaan. Slechts één ver- eeniging heeft zich met een verzoek om steun tot de Staten gewend. Ook zijn meer bedrijven, noodlijdend, en wanneer de Staten dit verzoek zouden in willigen, dan zouden meer stappen moeten volgen, welke op het oogeniblik nog niet te voorzien zijn. M r. v an Eek repliceert cn is van mee ning, dat bet voor het gevraagde crediet uitgegeven geld goed besteed zal zijn. Ook al zou een gedeelte van de credieten verloren gaan, toch zou door. het verstrek ken ervan een groot maatschappelijk be lang worden bevorderd. Spr. vraagt nogmaals of Ged. Staten niet met een bescheiden stap kunnen) be ginnen^ om ten minste den schijn te ver- mürlön. i-1 - """rheid zich niets aantrekt van de belangen van (ie land- en tumoou- wendo bevolking. De beer C o 11 o f is van meening, dat, wanneer juist is, dat de nood, waarin de menschen verkeeren, een gevolg is van de algemeene malaise, door credietverleening de noodlijdende tuinders niet worden ge holpen, maar integendeel dieper in de put zullen geraken. Dit is de overheerschende vraag in dit yjaagstuk, nl. of inderdaad 'resultaat wordt bereikt, en daarom zou spr. gaarne willen zien, dat Ged. Stateni deze vraag in ernstige overweging zullen nemen. De heer Schaper is van meening, dat de menschen niet langer dan noodzakelijk is, moeten blijven zitten! in het moeras, in bet kapitalistische moeras. De heer Wam aar is van oordeel, dat de toestand van dien aard is, dat moet worden aangestuurd op inperking der pro ductie. De heer Van der Hondt gelooft, dat door de credietverleening de catastrophe voor de betrokken tuinders slechts wordt vergroot. De Staten kunnen beter op an dere wijze maatregelen treffen tot steun van het tuinbouwbedrijf. De heer Yan Vliet is het met het voorgaande eens. De heer O o 11 o f dient een voorstel in, waarbij Ged. Staten Wordt verzocht prae- advies uit te brengen) over de vraag, of, en zoo ja, op welke wijze door de provincie steun kan worden verleend aan het nood lijdende tuinbouwbedrijf. De beer Rutgers vraagt of de heer Coltof gelooft, of zijn vraag voor een de finitieve beantwoording vatbaar is. Juist omdat met geen! mogelijkheid het eind van de malaise is te voorzien, kan niet worden ingegaan op het verzoek van den heer Col- tof. Spr. gelooft, dat de Staten het best doen, het voorstel van Ged. Staten aan te nemen. Het voorstel-Coltof 'wordt verworpen met 43 tegen 14 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten wordt z. h. st. aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat Vrijdag a.s. om 11 uur de stemming plaats beeft voor de verkiezing van leden van de Eerste Ka mer. - -Do gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal op Vrijdag a.s. niet plaats hebben. SPORT KAAGWEEK 1923. Werd vroeger de Kaagweek als regel zoodanig gevierd, dat vele buitenstaanders naar het eiland bij de Kagerplassen trok ken ten einde 's avonds vuurwerk of gon delvaart bij te wonen, thans zal dit niet meer het geval zijn. Behalve een gondel vaart, welk o in bet dorp Warmond van wege de V. V. V. op den eersten avond ge houden wordt, zullen geen feestelijkheden plaats vinden, welko eenige attractie voor het publiek hebben. De onregelmatigheden, welke vroeger plaats vonden door de vele kijkers, zoowel op het land als in kleine bootjes in en om het feestterrein samen gestroomd, zijn oorzaak geweest, dat de bovengenoemde maatregelen zijn getroffen. Het feest zal thans geheel in besloten kring worden gevierd cn wel uitsluitend voor de zeilers met hun dames en verdere genoo- digden. Aan buitenstaanders zonder toe gangsbewijs zal geen toegang tot het feest terrein worden verleend. Toegangsbewijzen worden slechts uitgereikt aan hen dio zich vooraf hiertoo wenden tot het secretariaat (Jachthaven) te Warmond. Scherpe con trole. zal maken, dat aan bovenstaande re geling stipt de hand wordt gehouden. Aangezien dus voor het publick absoluut niets te zien is, zullen alle personen,"welko zich wellicht ouder gewoonte 's avonds naar do Kaag zouden willen begeven, ver standig doen thuis te blijven. VOETBAL. De nieuwe Competitie-indeeling. Zooals bekend is, staan de Westelijke le klassers op het standpunt, dat geen middelen onbeproefd moeten worden gela ten om het verband met den N. V. B. in tact te houden. Mocht inderdaad het ver loop van de zaak van dien aard rijn, dat hun verzoek tot het. spelen in een competi tie in den geest van de Isthmianleague in het N. V. B.rverband wordt ingewilligd, dan hoopt men in de-onmiddellijke leiding van den bond eenige meerdere zeggenschap te verkrijgen. Naar wij vernemen hebben daartoe, zóó wel.de veieenigingn R. C. H., als Ajax en. Blauw Wit.den heer Lamey, voorzitter van H. B. S. candidaat gsteld vöor de functie van,commissaris "in 'het bondebestuur. LAWMTENNIS. Internationale wedstrijden te Noordwijk. Qm tien uuy, juist toen de eerste partijen aangevangen waren, begon het (q régenen. Den' geheelen dag is "er gewacht,, doch te- vorgeefs. Duitsche spelers waren er nog niet op de hanen "te bekennen. Geen'geluk kig begin. Men meldde den volgenden uitslag:' Dames-enkel: mej. F. Moons «laat mej. L. J. Alsbach 64, 60. Door Jen regen zijn alle andere partijen gestaakt. '433e NED. STAATSLOTERIJ. 'Trekking va» Donderdag 26 Juli. *,6 Klasse 4e Lijst. Hooge prijzen: '407ë 1000. 17222 200. Prijzen van ^20: 246 300 1084 1577 1689 1867 2253 2562 2672 2720 2724 3545 3966 4252 4323 4376 4533 4587 4816 5344 5439 5891 7094 7127 7390 7712 7959 '7970 8139 8457 8936 9255 9276 9291 9603 9672 9779 10241 10400 11227 113S0 11481 11531 11664 11900 12199 12640 13110 13135 13400 13437 13599 14119 14256 14763 15371 15446 15559 15843 16097 11629 16293 16310 16323 16378 16529 16778 16929 17094 17440 17669 WOU 11 IVO 1TOTO 1T91-4 15272 18377 18431 18700 18751 19165 19643 20351 20714 20823 20824 21118 21400 21472 21584 21612 21755 22439 22445 22586 22603 22733 22940 le Klasse 3e Lijst: 8939 m.z. 9939; 8980 nj.z. 9980; 10565 m.z. 10560; 11969 m.z. 11961. UIT QE om ALPHEN AAN DEN RIJN. Brand. Dinsdagavond geraakte de hooiberg van P. K., aan de Ziende, in brand. De woning kon behouden blijven. Oorzaak is bet met vuur spelen door kin deren. Concert. Do beer J. H. Besselaar Jr., te Rotterdam, gaf gisteravond in de Ned.- Herv. Kerk een orgelbespeling, dio den aanwezigen een hoog kunstgenot heeft ge schonken. WASSENAAR. Tentoonstelling In tegenwoordigheid van een klein aantal belangstellenden werd gistermorgen in het gebouw voor Christelijke Belangen de rozen- en lathyrus tentoonstelling geopend, uitgaande van do tuinbouwvereeniging Wassenaar en om streken. De opening geschiedde door den burgemeester. Een keurcollectie bloemen is hier bijeengebracht en getuigt van de prestaties der vakmenschen, dio onzo ge meente zoo veelvuldig telt. De bezoekers worden in do gelegenheid gesteld bloemen to koopen, terwijl de baten komen in de kas voor een te stichten Bondsgebouw. In het gebouw is voorts gelegenheid èën kopje to gebruiken en eenige versnaperin gen te genieten, waarvan de opbrengst eveneens aan voormelde kas ten goede komt. ZOETERWOUDE. Eurgerv/achf. Buiten de reeds ge noemde prijswinnaars der Federatie wer den gister hij dón schietwedstrijd le Kat wijk nog prijzen gewonnen door do hoe ren v. Mil, G. v. d. Poel, J. v. d. Hoeven, Q. Verstegen, C. van Velzen en G. van Leeuwen. Schietwedstrijd „Rijnland Oost". Gisteren werd vanwege de Federatie van Burgerwachten „Rijnland-Oost" een schietwedstrijd gehouden. Hoewel do re genwolken reeds dreigdc-n, trokken toch dc mannen der Burgerwachten van do ge meenten Alkemade, Bonthuizen, Hazers- woude, Koudekerk, Leiderdorp cn Zooter- woudo naar do schietbanen te Katwijk. Onder leiding van het Uitvoerend Co mité, bestaande uit de bóeren P. Wap, Burgemeester van Zoetc-rwoude, Voorzit ter; J. M. de Koning, Secretaris, Leider dorp; Th. V/. Sckrama, Alkemade; T. Mo- lema, Koudekerk; G A. van Dam, Hazers woude: M. van Leeuwen, Zcetcrwoude; J. Kaashoek, Benthuizen werd om 10 uur met de wedstrijden begonnen. Afdoeling A. Aan dezen wedstrijd word door alle leden der respectieve Bur gerwachten deelgenomen. Do dertig prij- zeD hiervoor beschikbaar gesteld, werden Senseess-SeSëjke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P,, Aan den gemeentelijken vischwinkeL Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG vet. krijgbaar SCHELV1SCN a f0.21f 0.28 en SCHOL a f0.20f0.40 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 26 Juli 1923. LEIDEN. Donderdag. „Onzo Tooneelclub. repetit» te 8.30 uur. Donderdag. Missieclub „Sancta Maria", Pj. tronaat, Hooigracht, te 9 uur. Vrijdag. R. K. Bond van Overheidsperso neel, Bondsgebouw, te 8 uur. Zondag. Concert Perosi, tuin Bondsgebom te 8 uur. Apotheken <re lot en 'met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon. dags geopend zijn: H. J. M. Proof, Maarsmansstceg 17 Tel. 432w De apotheek van het Ziekenfonds lo| Hulp der Menschheid is steeds geopend. öoch.allSen vpor leden van dit Fonds. WeepberscM volgens v^arnemingen verricht in den uw gén van 2B- Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. "Hoogste Baroineterst.766.2 Biarritz. Laagste Baromëterst.744.2 Kinn. Verwachting tot den avond van 27 Juli Matige, wellicht tijdelijk krachtig! Westelijke tot Noordelijke wind, afwissa Ieq.de bewolking, mogelijk nog eenigt regen, iets koeler. gewonnen door: 1. G. de Koning, Leider dorp. 2. B. Wesseling, Hazerswoude. 3. Verdegaal, Hazerswoude. 4. Pb. v. Meer, Alkemade. 5. J. Raversberg, Koude kerk. 6. J. van Beek, Koudekerk. 7. J. Nachtegaal, Leiderdorp. 8. T. Koudekerk. 9. J. Verkleij, Alkemade. ld G. Groenendijk, Leiderdorp. 11. Jo Vei meij, Leiderdorp. 12. A. van Vliet, Zoete woude. 13. K. Hoógeboom, Koudekerk. Timmermans, Benthuizen. 15. Jac. v. Meer, Alkemade, 16. L. v. d. Poel, Zoeter woude. 17. G. v. Driel, Benthuizen. IS Berrevoets, Koudekerk. 19. P. Tijssa Tliz., Zoeterwoude. 20. K. Winkel, Lé derdorp. 21. A. Binnendijk, Hazerswoudt 22. Hoogedoorn, Hazerswoude. 23. Jol Klein, Alkemade. 24-. L. Bosman, Zoeter woude. 25. J. Zandbergen, Zoeterwoud». 26. L. v. Bermekom, Zoeterwoude. 27 i Schenau, Leiderdorp. 28. H. v. d. Cecil Alkemade. 29. v. d. Bijl, Benthuizen. 31 H. Loos, Alkemade. Hierna volgde Afd. G. Korpswedstrij waarbij in klasse B. en G. de Burger wacht van Hazerswoude prijswinnas werd met als hoogsten schutter in klass B. de heer Hoogendoorn en in Massa de lieer JEL Wssséung. Afd. D. Revolver schieten voor Buigt meesters en Commandanten. Hierbij wer den de prijzen gewonnen door de lieera I. M. v. Leeuwen, Zoeterwoude; 2. T. Mo lema, Koudekerk. 3. J. M. de Koning, Lei derdorp. 4. J. Kaashoek, Benthuizen. Th. W. Sclirama, Alkemade. Het hoofdnummer van dezen dag, wedstrijd om den Wisselbeker (vorheen 't bezit van Alkemade), was het laatst nummer van bet programma. Tijdens hevige regenbuien werd Wisselbeker gewonnen door de Zoeta woudscho Burgerwacht, de 2e prij groote zilv. medaille door de' Burge wacht van Koudekerk en de 3e pr. kleit zilv. med. door de Burgerwacht van Al kemade. Omstreeks 6 uur werden door denh« P. Wap, Burgemeester van Zoeterwoudi voorzitter van het Uitvoerend Comité, eenige toepasselijke woorden aan de b trokken winnaars de prijzen uitgereikt. STAPSSaiEUtëfS De a.s. 3 October-viering. Wij waren in de gelegenheid van d' Secretaris der 3 October-Vereeniging i en ander te vernemen betreffende d' loop van zaken voor de komend o feest' ring. Wij kunnen wel zeggen, dat we serieus aan de voorbereiding wordt f arbeid. Uit den aard der zaak willen mogen wij niet te veel uit de school kluj pen, doch enkele punten willen, wii tot vermelden, daar onze lezers ongetwijk' daarop rekenen. Het moge tevens vot Velen een aansporing zijn, toch spoedig der Vereeniging te worden, wanneer n dat nog niet is. Dc voordcelen van bel I maatschap zal het bestuur een dezer <k^ eens bekeiid maken bij wijze van reeks Men wandelc dus maar eens langs de Brf| straat-, cn een ieder zal gelegenheid h ben, zich er van tc overtuigen. Behalve' tmditionoele programma-punten, komt dit jaar bij de vorsierde peurscliui!) watcrlochfc, iets, wat niet zal zijn wacht; cn, dank zij do royale meddj' king van de dësbctroffendo vereenigif zal dat nummer iets r.cer apart? pjn. zeggen wij hiervan voorloopig niet. Wat Optocht cn Opdu-Lurht-spel gaat, wordt voo:»l aan dit laatste moeite gespaard. He'., succes van jaar tc ovcrtrsl/en. daarnaar wordt gestreeld; vé) wordt zorg gedragc-fi nict-roinde-r moei en actraetievs! sp«- daarmede gelooft het bestuur wol gesi> Iets geheel nieuw» zal rijo co ran den. Prins, die pev trekschuit

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2