Venlo 1.47. De reiskosten bedragen f 6.35 enkele reis tot Venlo. Een eigenaardig geval doet zich hier voor bij de vaststelling van den prijs. De astand bedraagt '198 K.M. en daarvoor betaalt men 3.25 ct. per K.M. Was de af stand 201 K.M., dan betaalde men 2.45 ct. per K.M. hetgeen ongeveer VA gulden minder zou wezen. Wat het verdere gedeelte van de reis betreft moet u te Venlo informatie inwin nen. De dienstregeling van do tram naar Lomm is ons niet bekend. Wat de tweede vraag betreft het volgen de. Voor Duitschlancl is noodi.g een ge woon visum van f9; voorts worden ver strekt familie-visa voor man, vrouw en kinderen beneden 15 jaar: f 9; boven de 15 jaar hebben de kinderen een afzon derlijk visum noodig: al deze visa gelden slechts voor ééne been- en terugreis. Ook kan men verkrijgen een z.g. „Dauervi- sum". geldig voor drie maanden, zes maan den of 'n jaar. De kosten daarvan zijn res pectievelijk f 15. f 24, f 38. De gewone Duitsche visa gelden niet voor Beieren. Bij een reis naar Duïtsebland geve men de Duitsche douane op hoeveel geld men bij zich hoeft en vroge bewijs. Dat voor komt moeilijkheden op de terugreis. Vraag: Welke is de kortste reis van Leiden naar Maastricht? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Bode graven. Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemhorg, Geldermalsem, Zalt Bommel, 's-Hertogenboseh, Boxtel, Best, Eindhoven Geldrop, Leende, Maar- heeze, Weert, Swartbroek, Ell, Hirnsel, Ittervoort, Thorn, Wessem, Maasbracht, Susteren, Sittard Geleen, Beek, Maas tricht. Afstand 220 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Bussum? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Koudekerk, Al- phen. Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, Blauw Kapel, Hilv er sum, Bus sum. Afstand 77 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Hazerswoude naar Egmond a./Zee? Hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Leiden, Sassen,lieim, Lissc, Hillegom, Benne- broek, Haarlem, Schoten, Santpoort, Vel- sen, Wijkeroog, Beverwijk, Noorddorp, Castricum, Zuid Bakkum, Egmond Bin nen, Rinnegom, Egmond aan Zee. Af stand 66.4 K.M. Vraag: Wordt voor hiernamaals door Onzen Lieven Heer ook rekening gehouden met titel of waardigheid, welke wij hier op aarde hebben gehad, bijv.: Mevrouw, Mejuffrouw, Weled.Gestr. Heer, Weled. Heer of Heer. "Wanneer men bier of daar ter kerke gaat, zou men het haast denken, Wat ziet het er dan voor ons, die gewoon Cornelia, Hendrika, Petrus, Adria- nus of iets dergelijks genoemd worden, treurig uit, Antwoord: Wij doen u een weder vraag: Vindt gij het in het burgerlijke leven onder Christelijke, Katholieke men- schen beslist verkeerd om zich bij het aanduiden van personen aan door het ge bruik geijkte titels te houden? Zoo neen; dan kan er ook, volgens u, althans geen overwegend bezwaar zijn, om die titels over te nemen, wanneer er in de kerk een persoons-aanduiding plaats heeft. Dat is daar immers niets anders, dan een zich aanpassen aan de gebruiken van dn burgerlijke samenleving gebruiken, die gij misschien niet zoo heel ideaal vindt (dat zijn ze ook niet!), maar die ook gij toch in geen geval beslist verkeerd zon willen noemen. Verder wijst niet alleen de leer na tuurlijk! maar ook de practijk onzer H. Kerk er op, dat zij hare kinderen be schouwt als gelijk voor O. L. Heer, onge acht titel of waardigheid! Enkele vragen konden tot onzen spijt nog niet worden beantwoord. SPORT VOETBAL. Extra competitie. Zondag wordt op het Feyenoord-terrein gespeeld de wedstrijd S. V. V.—D. H. C. De Schiedammers wisten reeds van Hil versum te winnen. Doen zij dit' ook van D. C. dan is het plei beslecht en moe- ten D. H. C. en Hilversum van promotie FEUILLETON Een Baron-Bandiet (Naar het Duitsch.) 77) Dan ga ik tot hem. Ik geloof dat ook dit onnoodig is, antwoordde de baron terwijl hij voor de schrijftafel plaats nam; wanneer ik u zeg, dat de bedoelde persoon mij, den ver loofde zijner dochter, tot eenig erfgenaam van zijn vermogen wil benoemen, dat zal u wel voldoende zijn. Ja, wanneer de man dit in mijne tegenwoordigheid verklaart maar niet in dien gij het mij zegt. Schijn ik u zoo weinig geloofwaardig toe? Daarop komt het hier niet aan; de voorschriften der wet moeten vervuld worden. Ik ben bereid de akte te maken; maar de erflater moet tegenwoordig zijn en door zijn onderteekening het testament bekrachtigen. Naar de voorschriften der wet wordt anders ook zoo scherp niet gekeken, en een knappe man weet, hoe men ze in toe passing kan brengen. Overigens is er geen gevaar, dat dit testament bestreden wordt; want de bewuste heer laat slechts één dochter na, die binnenkort mijne vrouw zal zijn. Dan kunt gij het immers bedaard af wachten. Indien gij do schoonzoon van dien ouden heer zijt Oude vriend, ge hebt zoovele ervarin gen in uw leven opgedaan; zou het u wer kelijk onmogelijk schijnen, dat men een schoonzoo» onterven kan? Jk nap v den afzien. D. H. C. zal de overwinning echter niet cadeau geven. Slagen zij er in te winnen van de Schiedammers, doch wor den zij later weer geklopt door Hilversum, dan krijgen we een extra extra compe titie. De nieuwe competitse-indeeling. Naar het „Hbld." verneemt heeft Don derdagavond te Leiden een bespreking plaats gehad tusschen besturen van Wes telijke eerste klassers, Overgangsklassers, tweede en derde klassers, betreffende de nieuwe compelitie-indeeling. Breedvoerig werd gesproken over de be kende punten. Een definitief resultaat werd niet bereikt. De geest, waarin de besprekingen ge houden werden, was zeer goed. Vóór de algemeene vergadering van den N. V. B. te Den Haag op 7 en 8 Juli zal in die zelfde plaats nog een bespreking plaats vinden. Om den RijnEandbeker. Men bericht ons uit Bodegraven: Morgen worden de bekerwedstrijden om den Zilveren Rijnlandwisselbeker voort gezet. Tengevolge van de extra competitie wedstrijden trok de vereeniging S.Y.V. zich terug. Thans speelt morgenmiddag te half drie A.S.C. I van Leiden tegen A.D. O. I van den Haag. Scheidsrechter is de heer J. H. Wout. DSOC. HAARL. VOETBALBOND. District Leiden. Junior es-competitie. Morgen wordt de laatste juniores-wed- strljd gespoeld voor de competitie, tus schen Leiden III en S. J. C. II. Het resul taat van dezen wedstrijd kan de jongste Leidsche broekjes niet meer van de 4de plaats brengen. Zij eindigen daar met 4 of met 6 behaalde punten. Komt jongens, in den laatsten wedstrijd het beste beentje voor. Prcpaoandav/edstrijden S. M. C. Op het S. M. C.-terrein te Warmond worden morgen weer eenige interessante wedstrijden gespeeld, die zeker een be zoek overwaard zijn. Men zie slechts het programma. 12 uur: Leiden IIGeel Wit I. D Bader. 1.30 uur: S. M. C. I—D. V. S. I. J. Verzijlbergen. 3.30 uur; E. M. S. ILeiden I H.v.Hulsfc Seriewedstrijden S.J.G. S.M.C. IllBlauw-Zwart II finale 4 u. Juniores Seriewsdstrijden S.J.C. E.M.S. II Jun.Leiden II Jun. 12$ u. E.M.S. I Jun.Leiden I Jun. u. S.J.C. I Jun.Lis se Jun. I u. Districtswedstrijden. De kwestie van de te spelen districts- wedstrijden is eindelijk opgelost. Naar men ons mededeelt, zijn n.l. de wedstrij den LeidenHaarlem en Amsterdam Zaandam uitgesteld tot liet volgend sei zoen. Leonidas en de D. H. V. B. Het Leonidas-hestuur kwam Donderdag in. vergadering bijeen om de beslissing te vernemen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem inzake de kwestie Leonidas-D.H. V.B. betreffende het spelen der lagere elftallen van de vereeniging in den D. H. V. B. Kapelaan Willemsen deelde mede, dat het de wenseh was van Z. D. H., dat alle elftallen van Leonidas in het 'diocesaan- verhand zouden treden en sprak den wcnsch uit, dat de Katholiciteit van Leoni das ook in dit verband dezelfde zou blijven als voorheen. Het bestuur van Leonidas, voor zoover re aanwezig, heeft na deze mededeeling gemeend ontslag te moeten nemen en zijn functies gesteld ter beschikking van de algerneene vergadering, die op 19 Juli zal worden gehouden. LAWNTENNS3. Programma voor Zondag. Tivcede klasse C. Rotterdam: NuovaLeiden. Tweede klasse D. Den Haag: Ready (P.) IILeiden II. WIELRENNEN. Haagsche SchouwRoomhuis. De wielersport is in Leiden niet zoo in aanzien als andere takken van sport. Ge deeltelijk vindt dit zijn oorzaak in het toestand niet geheel blootleggen, omdat daardoor andere personen gecompromit teerd worden, bovendien kam deze ge schiedenis u geen het minste belang in boezemen. Maar de verzekering geef ik u, dat dit testament nooit bestreden wordt, en wie weet, of gij nog leeft, wanneer het na den dood des erflaters in werking zal treden. Wellicht is dan ook een ander en beter testament voorhanden; in dit geval zal buiten mij niemand vernemen, dat gij zulk een document vervaardigd hebt. Ik doe te kort aan mijn' plicht en breek den eed, dien ik gezworen heb. Toen gij mijn vriend Enrico den dienst bewees, dacht gij er anders over. Belet mij dit er nu weer anders over te denken? Volstrekt niet; ik wil u er slechts op merkzaam op maken, dat destijds het ge vaar voor u grooter was dan thans. Erflater en ergenaam zijn Duitschers; indien eenmaal in Dnitschland het testa ment wordt geopend, wie wil dan den Ro- meinschen notaris aantasten? En ge schiedde dit werkelijk, kunt gij dan niet beweren, dat de erflater u had verzocht de akte te vervaardigen? Estrelli had het grijze hoofd op den arm gesteund. Ik zou u natuurlijk van de noodige middelen voorzien, ging de baron voort; aanteekeningen heb ik reeds gemaakt voor do akte. En ik zeg u nogmaals, het is eene gevaarlijke zaak, antwoordde de zooge naamde notaris. Indien ik aan uw ver langen voldoe, maak ik misbruik van mijn ambt door een vervalscliing, die mij in de gevangenis kan brengen. ELEXANDER ZANKOFF. feit, dat Leiden behalve goede sportter reinen en speelplaatsen, ook al geen wie lerbaan bezit. Niettemin werkt „Swift" steeds ijverig om de wielersport ook in Leiden populair te maken en wxj willen er het onze toe bijdragen om zulks te verwezenlijken. Geregeld wordt door Swift geoefend en worden wedstrijden georganiseerd. Zulks is ook voor morgen weer het geval en vele dagen daarna in de e.k. maanden. Het be richt in ons nummer van gisteren maakte er reeds melding van, dat gereden wordt van de Haagsche Schouw naar het Room huis v.v. Wij hopen van harte, dat de deelneming groot zal zijn. De samen komst is te half één aan. de Kweekschool voor Zeevaart. WATERPOLO. L. Z. C. I—D. J. K. 11. Morgenmiddag te 1 uur wordt, zooals wij deze week reeds mededeelden, in de gemeentelijke zweminrichting aan den Hooge-Rijndijk de eerste competitie-wed strijd gespeeld. De L. Z. G. ontvangt het tweede zevental van De Jonge Kampioen. Wat het resultaat zal zijn? We vertrou wen, dat de Leidenaars bij hun intrede in de tweede klasse in den eersten wed strijd een goed figuur moge slaan. Dat geeft moed voor de overige wedstrijden. Als we tevens de tot nu toe behaalde re sultaten van D. J. K. H op papier zien, dan is een Leidsche overwinning niet on mogelijk. PAARDEN. Concoors-Hippiquc te Hoofddorp. Het programma vóór het concours-hip- pique te Hoofddorp, dat op Woensdag 18 Juli a.s. gehouden wordt, ziet er als volgt uit: 9.30 uur. Vertrek verriehfingsproef van hc-t Marktterrein, 1. Hengsten aangespannen, type land- bouwtuigpaard, (goedgekeurd, niet aan cornage lijdend), ter opluistering heng sten type luxe-tuigpaard. 2. Eenspannen. Nieuwelingsklasse.A.bo- ven 1.55 M.; B. beneden 1.55 M. Bij niet voldoende deelneming wordt het nummer gecombineerd. 3. Eenspannen (merriën en ruinen) ty pe landbouwtuigpaard. toebehoorende aan en gereden door landbouwers wier hoofd bedrijf landbouw is. Gedekte merriën uit gesloten. 4. Eenspannen, luxe tuigpaard, boven 1.55 M. 5. a. Voor onderofficieren. Prijzen kunst voorwerpen; b. Voor boerenzoons of knechts. Prijzen wisselbeker en medailles 6. Aankomst verrichtingsproef van ge dekte merriën, type landbouwtuigpaard en M.G.-merriën (dekbewijs overleggen). Tweespannen voor boerenwagen beladen, met een gewicht van 1500 kg. Vertrek der verrichtingsproef 9 uur van het Markt terrein. Afstand 10 K.M. Tijd U uur. Wa gens verschijnen afgeladen in den ring. Indien de prijswinsters als span M.C.- merrrën in 1923 gedekt zijn door een M. C.-hengst, worden deze prijzen uitgeloofd door de Ver. Het Ned. Legerpaard, en met 20 pet. verhoogd. Zijn de eigenaars te vens lid dezer vereeniging of lid der Ver. Vooruit, dan met 25 pet. Bovendien een fokpremie van f 25 voor het beste span Zoo erg is 't niet, en buitendien, wie kan vernemen, dat het maken dier akte op onwettige wijze is volbracht? Buiten mij niemand, en dat ik zal zwijgen, be hoeft geen betoog. Jaren kunnen er over heen gaan, alvorens de zegels van dit do cument worden verbroken, en daar geen ander op het erfdeel kan aanspraak ma ken, zalgeen aanklager zich aanmelden. Waar geen aanklager is, daar is ook geen. rechter. Bedenkelijk schudde de notaris het hoofd. En wat zoudt gij daarvoor betalen? vroeg hij. Behalve het salaris, 500 gulden. i—Weinig, zeer weinig. Zoodra ik in het bezit der erfenis ben gekomen, zult gij er nog bovendien 2500 ontvangen; ik teeken daarvoor een schuldbekentenis. Een schuldbekentenis? Wat moet ik daar mede aanvangen? Door haar te toonen mijn eigen schuld bekennen? 1Het zij u slechts een waarborg, dat ik mijn belofte zal nakomen. Het ware mij aangenamer, indien gij mij de helft der som in geld gaaft. Daartoe ben ik op dit oogenblik niet bij machte, zeide de baron, m'n kas is uitgeput. Laat het geld dan komen; het opma ken der akte zal immers niet aanstonds behoeven te geschieden; 1500 gulden, geen cent minder, en in klinkende munt. Omtrent de andere voorwaarden kun nen wij het dan later eens worden. En hoe luiden deze voorwaarden? De eerste voorwaarde, en wel die waaraan ik de meeste waarde hecht, van hetwelk bewezen kan worden, dat het door een Nederlander gefokt is. 7. Eenspannen fokmerriën, welke op cön concours te Hoofddorp nog geen eer sten prijs hebben gewonnen, type landbouw tuigpaard, (dekbewijs overleggen), toebe hoorende aan en gereden door landbou wers. 8. 1 uur. Eenspannen, fokmerriën, waarin mogen meedingen de prijswm- ners van No. 7 en de prijswinners van concours Hoofddorp van voorgaande jaren (Dekbewijs overleggen). Eereprijs wissel beker van Haarl'meer. 9. Eenspannen pony. Stokmaat beneden 1.50 M. 10. Schoonste rijpaard, type Park Hack a. Paarden voor licht gewicht, b. Paarden voor zwaar gewicht. In dit nummer wordt tevens uitgeloofd de beker van het centraal comité van con coursen hippique in Nederland voor het schoonste rijpaard, geboren in Nederland Bij niet voldoende deelneming wordt het gecombineerd. 11. Eenspannen, luxe tuigpaard, 1.50 min., 1.55 max. 12. Carrousel door ingezetenen van Haarl'meer. In dit nummer worden tevens extra prijzen uitgeloofd: a. voor schoonste rij paard; b.' voor het best gaand rijpaard; c. voor den besten rijder; d. voor de beste rijdster; e. voor de beste M.O-merrie, ty pe zwaar rijpaard, door de Ver. Het Ned Legerpaard. 13. Tandems. 14. Schoonste rijpaard, gereden door dames. Uitgesloten zijn in dit nummer paarden, toebehoorende aan landbouwers. Eerste en tweede prijswinnaars van No. 10 zijn van dit No. uitgesloten. 15. Tweespannen voor luxe rijtuig. a. Luxe tuigpaard; b. Landbouwtuig paard. 16. Eenspannen (type landbouwtuig paard), gereden door dochters of echtge noot© van landbouwers. Extra prijs' voor luxe tuigpaard. 17. Ghampionaat tusschen prijswin naars van de nummers 2, 4, 5, 9 en 11. Open voor springpaarden van alle klassen Eereprijs: wissclbeker ter waarde van f4000. Bepalingen voor de hekrs Nos. 5, 8 en 17. De bekers zijn uitgeloofd voor do jaren 1920, 1921, 1922, 1923 en 1924 en moeten ten minste 3 maal achteréén door den zelfden eigenaar worden gewonnen, om diens eigendom te kunnen worden. Is zulks in 1923 niet het geval, dan wordt de beker in 1924 verreden tusschen de winners van 1920, 1921, 1922 en 1923 en alsdan aan den winner definitief toege wezen. Om in aanmerking te komen voor de wisselbekers moeten de paarden eigen dom zijn van de rijders. Bij verhindering waarvan de geldig heid ter beoordeeling blijft aan het be stuur kan afwijking van deze- bepalin gen worden toegestaan. Indien een paard aan meer dan een persoon behoort, moet het telkens door denzelfden mede-eigenaar gereden worden (in No. 8 gereden door landbouwers). SCHERMEN. Kampioenschap van Europa cp de sabel. Aan den ivedstrijd om het Europe es ch kampioenschap op de sabel werd deelgeno men door de Fra-nschen Dueret, Faillan- dicr, Perrodon en Oonraux. Voor België kwam uit v. d. Voodt, terwijl Holland werd vertegenwoordigd door A. E. W. de Jong, Doorman, Fraterman, Ekhart, v. d. Man- dele, Wynold Daniels, Delaunoy en v. d. Wiel. Het begin ïs voor den Europeesehen kam pioen kapt. de Jong niet gunstigzijn eerste partij tegen v. d. Mandele bezorgde hem een nederlaag. De volgende partij wordt echter een overwinning voor hem; hij slaat Ekhart met 40. Doorman verslaat Delaunoy en v. d. Wiel Na de eerste 10 partijen zijn alleen Perro don en Doorman nog ongeslagen. De resultaten luiden: C. Ekkart wint van Fraterman met 24; Doorman wint van Delaunoy met 24; Perrodon wint van FaiJlandier met 34; v. d. Mandele wint van dc Jong met 34; v. d. Wiel wint van luidt, dat ik u de akte in tegenwoordig heid van den erflater ter hand stel. Waartoe moet dat dienen? Om verschillende redenen. Men kan mij later bevelen den persoon te beschrij ven, die mij gelast heeft het testament te maken. Voorts zou het mijn geweten eenigszins geruststellen, indien de erfla ter geen bezwaar oppert tegen de over handiging der akte aan u; door zijn zwij gen hecht hij zijn goedkeuring Estrelli kon dezen zin niet voleindigen door den spotlach des barons Zult gij zeggen, dat de akte beschik kingen omtrent zijn vermogen vervat? vroeg von Felsen nog altijd lachende. Gij zult dit natuurlijk niet doen; welke waar de kan dus zijn zwijgen voor u hebben? Om het even, ik stel de voorwaarde. Dan nog hedenavond, daar de erfla ter wellicht reeds morgen zal vertrekken. Indien de aanteekeningen voldoende zijn, kan de akte binnen een uur gereed zijn. Maar dan heb ik het geld nog niet. Dan is het ook noodeloos, dat wij er verder over spreken. Wij konden een andere overeen komst sluiten. Welke? vroeg de notaris kalm. Ik zal u morgen het geld geven. Dan zult gij ook morgen eerst de akte ontvangen. Ik kan u voor morgen het geld niet verschaffen; wilt gij zoo lang de akte be houden, dan ben ik zeker niet bij machte, u tot de afgifte te dwingen. Aan den an deren leant echter wenscht gij, om uw ge weten gerust te stellen, mij dit document in tegenwoordigheid van den heer te over Wynoldi Daniels met 24; Ducret wint van Conraux met 21; Wynoldy Daniels wint van Fraterman met 14; Oonraux wint van Fa-illa-ndier met 24Perrodon wint van Ducret met 14. Fratemian wint van Doorman met 14; Conraux wint van v. d. Voodt ract 04; de Jong wint van Wynoldy Daniels met 14; v. d. Wiel wint van Launoy met 24; Con raux wint van Perrodon met 31; Dueret wint van v. d. Voodt met 2—4; v. d. Mano dele wint van Fraterman met -3i. De einduitslag luidt: 1. (kampioen) A. E. W. de Jong Hol land) 10 gew., 2 verl. part., 18 ont. tl.; 2- Perrodon (Frankrijk) 10 gew. part., 2 verl, part., 27 ont. tr.; 3. Wynoldy Danielo (Hol land) 7 gew., 5 verl. part. 30 ont. tr.; 4. Du cret (Frankrijk) 7 gew., 5 ver. part., 34 ont, tr.; 5. Ekhart (Holland) 7 gew., verl. part- 34 ont. tr.; 6. Conra-ux (Frankrijk) 7 gew., 5 verl. part,, 35 ont. tr.; 7. Frater-man (Hol land) 6 gew., 6 verl. part.; 8. ïaillandiet. (Frankrijk) 6 gew., 6 verf, part.; 9. Door man (Holland) 5 gew.' 7 verl. part,; 10 v. d. Mandele (Holland) 5 g«.w.' 7 verl. part.; 11. J. v. d. Wiel (Holland) 4 gew., 8 verl. part.' L. Delaunoy (Holland) 4 gew., 8 verl. part, J 13. v. d. Voodt (België) 0 gew., 10 verl. part. Om de 4e en 5e plaats moest geloei:- den tusschen Ducret en Ekhart. BeieielsteM, US? DE RADIO-WERELD, Radio-CcneerJen. Programma van het concert op Zon-' dag 1 Juli, van 36 uur n.m., door het radiostation P C G G van de N.V. Ned. Radio-Industrie Den- Haag, op een golf lengte van 1070 Meter. 1. Marsch der Bersaglfèri, R. Eilen- berg. 2. A Toi Valse, E. "Wal'dteufel. 3. Ouverture Norma, Bellini. 4. Foxtrot Mar cabre, Teddy Moon. 5. Foxtrot Ka-Pu-a,, Jerome Kern. 6. Suite Oriëntale, Fr. Popy 7. Why Dear, H. Cohen. 8. April' Showers-, Louis Silvers. 9. II Natale di Pierrot, V. Moulï. 10: Brise Argentine, L. Dequïn. 11 Nachruf an Mendelssohn, O. Febras. 12. Soldaten Blut, F. v. Blon. Deze orkesfnummers worden afgewis seld door Pa thé- en gramophoonplafen. Het Radio-station P G G G der N.V. Nederlandsche- Radio-Industrie, Den Haag geeft op een golflengte van 1070 Meter» Maandagavond 2 Jnli, van 9—11 uur, een draadloos concert met welwillen de medewerking van de bekende Haagsche amateurs Jazz-Band „The Jazz-Devils", onder leiding van Jan von Lmdern. Afga wisseld door gramophoon-pïateii zullen „The Jazz-BeviTs" achtereenvolgens spe len: 1. Big Ben, H. M. Wellmonn. 2. Tricks, Zez Confrey. 3. Batavia Fox-Trot (uit de Operette „Der Vetter aus Dingsda"\ Edu- ard Künneke. 4. Touareg, Raoul Morettt. 5. Gökliedje (uit de revue „Noti-Nou Gerrit van Weezel. 6. (Op verzoek) Lnsu- Pïnde-STiimmy (tekst, van Carlo Rnmboufs) Jan von Lindern. 7. Never Again, Gee Paul. 8. Pour t'écrire que je t'aime (uit de revue „En Douce"), Ch. Borel-Clerc. 9 Liliput, Fr. Hollaender. 10. Le Caïd, Raoul Moretti. 11. Pour ëtre Preureux (uft de revue „Toutes Pes femmes"), Maurice Yvain. 12. Daar hob je't all, Jan von Lin dern. Muzikale Omroep, uit te zenden met den zender van P. C. G. G„ Den Haag. Golflengte 1070 meter. Programma voor Donderdag 5 Juli 1923', aanvang 8 uur 30 n.m. Jos. M. Orelio, zang, Pierre Verdonclc, begeleiding 1. Proloog Paljas, Leoncavallo. 2. Scène et Air de l'Opera La coupe du ror dc Thu- Pé, E. Dïax. 3. Toreador uit Carmen. G. Bizet. 4. Mijn lieveken, zeg herinnert gij 't U, C. v. Rennes. 5. Kermisbed, E. Hul- Iebroek. 6. Het Kwezelken, F. Oevaert. Konjgswusferhaussn Een inzender in Radio-Expres vestigt er de aandacht op, dat Könieswusterhau- sen tegenwoordig tusschen 12.30 en 1.30 Amst. lijd op Zondag aardiv» muziek geeft, golflengte 2700 meter (Radio handigen, en dit kan alleen hedenavond geschieden. Daarom doe ik u het volgen de voorstel: ik zal hedenavond met den heer in de Osteria Palombella zijn; kom er eveneens; ik stel u den heer als een vriend van vroeger jaren voor en wij drinken samen een flescli wijn. Gij kunt. dan in den loop van het gesprek mij het document overhandigen. Zoodra de heer van ons afscheid heeft genomen, geef ik het u terug; om het morgen of overmor gen tegen betaling van de som weder in ontvangst to nemen. En wie waarborgt mij, dat ge het mij terug geeft? vroeg hij. Mijn woorden van eer. Houd mij ten goede, dat ik een be teren waarborg eisch. Ik kan u geen beteren geven. Gij hebt mij immers in uwe macht, vervul ik uwe voorwaarden niet, dan kunt gij het stuk vernietigen, of den lieer, in wiens naam het is gesteld, alles openharen. Gij zult me dus morgen 1509 gulden betalen? antwoordde de notaris, wiens hebzucht alle bezwaren uit den weg ruimde Morgen of overmorgen. En wanneer moet ik in dc Osteria komen? Niet te vroeg, een uur voor midder nacht -- Eén zaak 1 ebt gij over het hoofd gezien; indien de akte geldig moet zijn, Is het een vereischte, dat de erflater haar met zijne handfeekening bekrachtige. i ("Wordt, vervolgd). J

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 8