slotte is spr. tegen het plan, omdat hij er principieel tegen is. De heer v. Nes zegt in den beginne ook wel eenigszins enthousiast te zijn geweest voor 't plan, toen hij de vergadering met belanghebbenden bijwoonde, maar hij kwam allengs tot de overtuiging, dat het werkelijk belanghebbenden zijn. Spr. vraagt verder eenige inlichtingen. De heer Krau vraagt, of er ook een van de wethouders bij den verkoop van grond betrokken is. Is zulks het geval, dan vraagt hij, of die weth. mee zou mogen stemmen. Weth. v. d. Meer, die bevestigd krijgt, dat op hem gedoeld wordt, zegt, dat hij er niets mede te maken heeft, doch slechts als tusschenpersoon voor een eigenaar zou optreden. Do verschillende sprekers beantwoor dend, zegt de Yoorz. dat de betaling slechts na een jaar zal plaats hebben. Verder meent hij, dat waar anderen meer ■dan millioenen Wagen, de gemeente voor joopig ook wel toezeggingen kan doen. De heer v. d. Wiel werpt hiertegen op, dat men ook na een jaar niet kan zeggen of de exploitatie loonend is. Weth. Liefferink antwoordt den heer Alkemade, dat de gemeente Noordwijker- hout een tweetal jaren geleden een gedeel te van den bestaanden weg wilde aunexce ren, doch voorloopig werd ervan afgezien, om te wachten wat er in het Langeveld zou geschieden. Eij waarschuwt de leden, Joe te zien, dat de belangen der gemeente Noordwijk niet uit het oog worden verlo ren. Onderling wordt hierna nog breedvoe rig gediscussieerd en nadat weth. v. d. Meer het plan een zegen voor de gemeen te had genoemd, waarop honderden ge meenten jaloersch zouden zijn, wordt het voorstel aangehouden tot aan het eind der agenda om een beteren redactievorm te kiezen, waardoor men zeker is, dat arbei ders uit Noordwijk tewerk worden gesteld Hierna geschieden eenige af- en over schrijvingen op den dienst 19221923. B. en W. stellen vervolgens voor het secretarie-personeel met één ambtenaar te vermeerderen, zulks in verband met de steeds toenemende werkzaamheden en wijl vp overeenkomstige secretarieën meer, *oms zelf dubbel personeel werkzaam is. De heer Buyze ziet de noodzakelijkheid van deze uitbreiding nog niet in en der halve vindt hij een nieuwe uitgaaf van -ol.m. f 3000 onverantwoord. De Voorz. zegt, dat ook na de uitbrei ding nog overvloedig werk te doen is. De secr. geeft hierna een overzicht van rio werkzaamheden ter Secretarie en geeft eenige vergelijkingen met plaatsen ills Zandvoort, Beverwijk, Wassenaar en Voorburg. Bet voorstel wordt hierna z. h. s. aan genomen. Besloten wordt den heer Krau vergun ning te verleenen tot den aanleg van een weg achter den Duinweg. Ingekomen is een verzoek van het Nod. Olympisch Comité om een subsidie voor do Olympische Spelen te Parijs in 192S. B. en W. stellen voor-f50 te verleenen. De heer Krau: Krijgen we een vrij kaart, burgemeester? Het voorstel wordt aangenomen met 8— 5 stemmen. Tegen de heeren Balkenende, Kruyswijk, Buyze, Admiraal en v. d Wiel. Besloten wordt aan mej. Hoekstra verlaging te geven van vergunningsrecht ®n' den aanslag van den heer Marinkelle to handhaven. Hierna komt de kwestie van den aan te leggen weg weer 'ter sprake, waarbij de heer v. Nes voorstelt het punt aan te houden, om eerst zekerheid te krijgen over verschillende punten. Dit voorstel wordt ten slotte met alge- meene stemmen aangenomen. Naar aanleiding van de gevallen beslis sing over bet al of niet hooren van den Commissaris van Politie zegt de Voorz., dat art. 46 der gemeentewet bepaalt, dat belanghebbenden zich bij e.v. voorstellen van stemming onthouden. Spr. meent, dat de hecron v. d. Meer en Krau ten onrechte hebban meegestemd, waardoor de Raad dus heeft beslist dat de heer Gooi wèl zal worden gehoord in een volgende vergadering. Do heer v. d. Meer vindt dit erg gezocht De Voorz. verwacht van den heer Krau, dat hij in deze kwestie eerlijk voor zijn zneening uitkome. Do heer Krau zegt, dat hij in de vol- £endo vergadering mededeelingen zal doen, indien zijn zegsman hem daartoe ■toestemming geeft. De voorz. zegt tenslotte nog, dat het fcwart op wit staat, dat er misleiding ïieeft plaats gehad. Hij hoopt, dat in de Yolgende vergadering ruiterlijk ongelijk' worde erkend. Bij do rondvraag zegt de heer Balke nende, dat er sinds de invoering der nieuwe vleeschkeuringswet veel meer run deren en varkens worden afgekeurd dan voordien. De Voorz. zegt. dat hier niets aan te doen is. daar de Wet moet toege past worden. Misschien is dit vroeger niet het geval geweest. De vergadering wordt hierna gesloten. ZOETERMEER-ZEGWAARD. Bloemendag. Eenige dames zullen Vrijdag a.s. allen ingezetenen vanwege „Herwonnen Levenskracht" een speldje Ten verkoop aanbieden ter bestrijding van 1de tuberculose. Ziekenhuishulp. Tot op heden hebben angeveer 500 personen zich als lid voor Seze vereeniging opgegeven. Het blijkt, 'dat vele meergegoeden zich! niet wee- echen te laten inschrijvc-n, omdat bijj *2ventueele verpleging in een ziekenhuis zij self de onkosten, daaraan verhonden, kun nen en willen betalen. Wel zijn onder de- .«en meerderen, die donateur der vereeni ging wenschen te worden, hetgeen echter statutair verboden is. Laten dezulken be denken, dat door lid te worden het be oogde doel, n.l. de vereeniging te steunen, toch bereikt wordt en voor haar succes /ten zeerste herderlijk is. De jubileumfeesten. Naar wij verne men hebben de besturen voor de a.s. ju bileumfeesten op 24 en 25 Juli, hun pro gramma als volgt vastgesteld: Donderdag 24 Juli 's namiddags 1 uur muziek van den toren, waarna het feest geopend wordt met 'n groot concours hip- pique, bestaande uit een drietal coursen éénspannen en twee springconcoursen, één van rijkspaarden door lieeren onderoffi cieren en één door heeren officieren en heerrijders. Na afloop van dit hippisch feest, in 't dorp concert, optoclit en étalage-wedstrijd. Woensdag 25 Juli begint liet feest met een optocht van de schoolkinderen met muziek naar het feesterrein, waar wed strijden worden gehouden en de kinderen getrakteerd. Om 2 uur beginnen de eigenlijke volks feesten, bestaande uit: een nationale ring- rijderij met paard en rijtuig, wedstrijd met bindernissen op paard of hit, wed strijd met hindernissen op de fiets, door dames en heeren, en daarna of tegelijk groote sportdcmonstratie. 's Avonds op het feestterrein concert, vermakelijkheden en tot slot een groot vuurwerk. Gemengde üesnchfcesi. Droevig ongeluk. Onder Deinum is T., uit Boxum, wiens doofheid hem belette het naderen van den trein te hooren, en wien het uitzicht naar dien kant belemmerd was, met den hooi wagen, dien hij bestuurde, onder dien trein geraakt en gedood. Zijn blinde zoon, die tevergeefs getracht had, zijn vader door roepen" te waarschuwen, is er zonder letsel afgekomen. Het paard, dat voor den wa gen gespannen was, is gedood. De vergiftiging te Utrecht. Op de beide kinderlijken is in het Patho logisch Instituut sectie verricht. Aan deze sectie is uit den aard der zaak nauw ver bonden een zéér uitgebreid bacteriologisch onderzoek, dat na afloop van de sectie wordt ingesteld. Het „LI. D.", deelt mede, dat bij de lijkschouwing geen aanwijzingen zijn gevonden, die den deskundigen ook maar tot eenige richting zouden kunnen strekken voor het onderzoek. Misdaad of ongeluk? Omtrent het ongeluk te Eindhoven wordt nader gemeld Door de politie te Eindhoven is in ver band met dit geval aangehouden zekere Xrieger, die met de verdronkene verloofd was. Zondagavond zijn beiden uit Bergen op Zoom te "Eindhoven aangekomen en gegaan naar de de woning van de ouders van K. in het Philipsdorp. Het meisje wilde echter niet mee naar binnen gaan en nam af scheid van K., zeggende: Ik ga naar mijn zuster in Stratum en als ik daar niet bin nen mag, dan weet ik wel wat mij te deen staat. Na 5 minuten is K. haar daarheen ge volgd, doch zonder haar te zien, gelijk hij verklaart. Vervolgens is hij naar zijn ouder lijk liuis teruggekeerd. Hij zegt dit traject in een half uur, hoogstens drie kwartier te hebben afgelegd doch deze afstand is minstens anderhalf uur. In dit tijdsverloop kan hij zich echter wel met het meisje bij de plaats van het ongeluk hebben opgehouden. Een tweede aanwijzing tegen K. is deze, dat aan den hals van het meisje het spoor van en nagel indruk gevonden is, terwijl een getuige pertinent blijft bij zijn verklaring, dat hij het meisje met schorre stern heeft hooren roepen: Help, help, laat me los. K. blijft echter alle schuld ontkennen; hij is met het lijk geconfronteerd en was zeer onder den indruk, ofschoon zijn schuld nog geenzins vaststaat, is hij op deze aan wijzingen voorlocpïg in arrest gehouden. Het onderzoek van het parket te Eind hoven heeft gisterenmiddag geduurd van 4 uur tot half 9 uur. Een definitief resultaat heeft het nog niet opgeleverd, zoodat het onderzoek wordt voortgezet. Goed afgeloopen. 1 Een motorwielrijder uit Blokker, in et een juffrouw uit Westwoud achter op de duo, bemerkte niet-, dat de boomen van den epoor-overweg werden neergelaten. Een der boomen kwam juist tusschen beiden iu waardoor de juffrouw van het rijwiel viel en bewusteloos werd opgenomen. Na de eerste hulp, moest zij met een ziekenauto naar huis worden gebracht. De motorrijder botste tegen een hek op, doch bekwam geen letsel. De motor werd daarbij zwaar beschadigd. Gelukkig dat er nog direct geen trein kwam, anders waren grootere onge lukken zeker niet uitgebleven. De internationale zakkenrollers. De oproep van den commissaris van po litie van het bureau Singel te Amsterdam, welke beoogde getuigen te krijgen van de poging tot treinroof aan het Centraalsta tion op 26 Mei jl., heeft, naar wij verne men, geen resultaat gehad, er heeft zich niemand aangemeld. Wel zijn van de zijde van het stationpersoneel enkele aanwijzin gen verkregen, doch het staat nog lang niet vast, dat de gearresteerde Peruaan en Griek justitieel vervolgd zullen kunnen worden. Uit Berlijn is bij de politie bericht ontvangen, dat deze beide vreemdelingen ook daar als internationale zakkenrollers op D-treinen bekend staan, als zoodanig bezit de politie daar hun foto's, maar ook in Duitsckland is men er nog niet in ge slaagd hen voor den rechter te brengen. In beslag genomen.. Aan het station te Roermond werden gis teren een viertal ter verzending aangege ven kisten door de controle aan een nader onderzoek onderworpen. Men vermoedde nl. dat de aangegeven benaming van den in houd fictief was. Bij de opening bleek, dat de inhoud bestond uit circa 1000 flesschen Odol en Birkenwasser. Op een en ander werd beslag gelegd. i^, n.V- u. Smckkelzaakje. Wegens medeplichtigheid in een smok- kelzaak van 19000 Kg. bloem, gepleegd in April en Mei 1920 in België, waarbij het doel voorzat deze bloem zonder consent uit België uit te voeren, werden door de recht bank te Antwerpen, behalve twee Belgen ook twee Nederlanders, inwoners van Roo sendaal, veroordeeld ieder tob vier maan den gevangenisstraf en te zamen (dus door de vier beklaagden te betalen) tot een boe te van 85.000 frs. Paardensmokkelarij. 'Aan de Pruisische Geddersche grenzen worden in de laatste dagen weer heel wa-t paarden naar Pruisen gesmokkeld. De Prui sische komiezen hebben in de grensdor pen Burlo en Bardingholt de laatste nach ten 23 paa-rden, uit Nederland, gesmokkeld, in beslag genomen. Een „jeugdige"'oude dame. B. en IVs. der^-gemeente Dirksland plaat sten dezer dagen een oproep voor sollici tanten naar de betrekking van hoofd van de bewaar- en handwerkschool in die ge meente. Drie dames hadden aan dezen oproep ge hoor gegeven. Een uit het drietal stond B. en W. het beste aan. Als haar leeftijd had zij opgegeven 55 jaar oud. Een mooie leeftijd dachten B. en W. Het kan iemand zijn met veel ervaring en zij zou naar alle waarschijnlijkheid ook niet meer zoo spoedig veranderen van plaats, zooals dat gewoonlijk met jongeren gaat-. B. en W. wilden echter nog eens voor een definitieve beslissing informatiën inwinnen bij het dagelijksch bestuur van de gemeen te waar de sollicitante woonde. Men kan zich-de ontnuchtering van. B. en W. voorstellen toen zij bericht ontvingen, dat de betreffende dame niet 55 maar 76 jaar oud was. Een geliefde betrekking. Een rentenier te Groningen, die een huis bewaarder vroeg tegen een klein salaris, kreeg op zijn advertentie 36-i aanbiedingen uit alle gedeelten des lands. Reddingsdemcnstratie te Scheveningen. Gistermiddag zijn voor Scheveuingen, anderhalf a twee K.M. van de kust af, demonstraties gehouden met de Ameri- kaansebe redaingspakken „Ever warm safety suit De minister van marine had hiervoor Hr. Ms. Tromp beschikbaar ge steld, die recht voor de pier ligging had genomen. Een aantal personen, o.w. journalisten en filmoperateurs, henevens de heeren mr Polis en do heer Van Gheel Gildemees- ier, respect gedelegeerd commissar,s on directeur-generaal van ,de Maatschappij Zeebad Scheveningen, begaf zich per zeil boot naar een met vlaggen versierde sleep boot uit de Scheveningsche haven. Een eind links van de Tromp sprongen vier heeren en een jongedame, allen in het safety suit'gekleed, te water en wer den voorloopig aan hun lot overgelaten, ieder voorzien van een kleine vlag, die de plaats spoedig moest doen herkennen, waar zich de drenkelingen bevonden. Toen het vijftal in zee gelaten was en lustig op de zware deining dobberde, vertrok de sleepboot, hen geheel aan hun lot overlatende. De sleepboot voer naar de Pier en gaf daar een stoomfluitsignaal, teek en voor de Tromp om een stoomsloep en vlet af te zenden tot het oppikken van de drenkelingen. Het „Vad." vertelt het volgende, van hetgeen het vijftal in zijn eenzaamheid deed. Do eerste indruk, een dobberend stipje op het ontzaglijk watervlak te zijn, was wel wat vreemd, maar het wennen ging heel gauw, ja de heeren hadden spoedig zoo de droge en bewoonde wereld weer voor zich, dat zij zicli uitputten in galanterie voor dë eenige dame van het gezelschap en poogden haar een bezoek to brengen; zij was het middelpunt van een vroolijk krijgertje-spelen. Allen had den bovendien een vlaggetje meegenomen on zij deden hun uiterste best om het droog te houden en in de richting van Tromp en Pier te zwaaien. Een had een electrische zaklantaarn meegenomen en het ding be hield goed zijn lichtgevend vermogen in de nattigheid. Hoe langer do verlatenheid duurde, hoe gezelliger zij werd en een paar van het gezelschap gaven hun voornemen tot een middagdutje te kennen. Kortom, elk oogenfclik nam het gevoel van volkomen rust en veiligheid toe. Het lichaam had een gevoel van behagelijke koelie. Van lastige visschen werd geen ervaring opge daan. Twee van het gezelschap meenden een oogenhlik een paling aan hun been te voelen, maïfr het bleek het zwabberend riempje van de voelafsluiting te zijn. Na en half uur, dat men gemakkelijk bijeen had kunnen blijven, omdat 't zwem pak zooveel beweging toe staat, dat men eenigszins zijn richting kan bepalen, ver schenen de wakkere jongens van de Tromp cp de hobbelende haren. Weldra waren ze dichtbij, maar omdat de sleep boot met de fotografen nog niet weer ter plaatse was verzochten Se drenkelingen, of de heeren nog niet een kwartiertje om wilden varen. Ze voelden zich housch als thuis en hadden eenvoudig nog geen zin om gered te worden. Toen de sleep- hoot er was, moest liet dan toch gebeuren en in een oogwenk hieven de flinke ma trozen het vijftal op hun wild steigerende schuiten en brachten het zegevierend naar de Tromp. De commandant, officieren en heelo bemanning stonden aan dek. Het vijftal werd allervriendelijkst ontvangen en op thee onthaald. Twee pakdragers (een heer en de dame) daalden zelfs in de kajuit van den commandaut af voor eon bijzon dere versterking. Zoo joviaal ontving de commandant hen, dat ze hun Teddings- overjas niet behoefden nit te doen en ge kleed in de fauteuils mochten plaats ne men. Later bleek, dat het gaan zitten makkelijker is dan het opstaan, zoodat een paar stevige Jantjes er aan te pas kwamen, om de twee weer uit hun ge makkelijk fauteuiltje te krijgen. De heer Van Gheel Gildemeester kwam ook nog even aan boord, om namens de Maatschap pij Zeebad den commandant voor zijn hulp en ontvangst te danken. Het was een al lerleukst oogenblik toen de drenkelingen uit hun borstzak een kleine sigarethulde voor hun redders-matrozen haalden, op en top een omgekeerd wereld op reddings- gebied. Leeuwentemmers in circussen. Toen onlangs een circus te Haarlem voor stellingen gaf, heeft een verslaggever van het „Haarl. Dagbl." den leeuwentemmer cpge/.ocht, terwijl hij in de morgenuren met de dieren aan het oefenen was. „Ik martel de dieren niet!" aldus verze kerde de temmer. „Ik ben hun vriend. Als ik hen overdag martelde, zou ik er des avonds niet tusschen gaan staan. Dat kan ik u verzekeren!" Het „huisjasje" van den heer Schneider was een lange, oude magazijnjas; hij droeg handschoenen, want een „krab" loop je bij zijn gevaarlijk beroep gemakkelijk op; zijn banden en aimen zitten er vol mee. De heer Schneider is niet altijd in het „temmersvak" geweest. Van 1898 tot 1903 was hij machinist op een tandradtrein. Van 1903 tot 1906 oefende hij de kunst van „looping the loop" uit met een rijwiel. De drang naar het gevaarlijke zit er dus wel in. „Ik moet altijd iets gevaarlijks doen", zegt hij, „daar houd ik nu eenmaal van." In 1906 kocht hij zijn leeuwen en reist er nu al jaren lang Europa mee rond; Frank rijk, Duitsehland, Oostenrijk, Hongarije, Rusland, den Balkan. Do groote leeuwen zijn duur, die kosten wel f 8000 a f 10.000 per stuk. Een van hen is in de wildernis gevangen; de anderen zijn gefokt of in dit groote lecuwenhuisgezin geboren. Er komen per jaar 'n twintig of dertig jonge leeuwen bij. In het geheel fokte de lieer Schneider er wel al 150. Die verkoopt hij dan aan Zoölogische genootschappen in Bazel, Frankfort, enz. Eij het gaan van de circus naar de kooien en omgekeerd moet altijd goed wor den opgelet, dat in de nauwe gang tus schen beide geen verwarring ontstaat. Voor al in den paartijd moeten de leeuwen streng bewaakt worden. Dan zijn zij zeer gevaarlijk. De leeuwen moeten dan ook al tijd eerst uit de kooi, als de voorstelling is afgeloopen, dan volgen de leeuwinnen. Eens kreeg de temmer een raken slag. Dat was te Warschau. Een leeuw sloeg hem plotseling een klauw in het gelaat, ver minkte een oog, sloeg een gedeelte van zijn wang weg en zijn kin stuk; zijn neus was gebroken. Maar nog erger is het volgende voorval en het is alleen aan de tegenwoordigheid van geest en handigheid van den temmer te danken, dat hij nu nog op kan treden! In Odessa ontstond plotseling een paniek in de kooi, waarvan het publiek het rechte pas merkte, toen het grootste gevaar ge weken was. De temmer bemerkte allang, dat er onrust en verwarring was ontstaan. Ineens zag hij dat een van de grootste leeu wen die al gedurende maanden zeer onrus tig was geweest, zich posteerde voor de deur van de gang, die naar de kooien leidt. Hij riep hem bij zijn naam, maar de leeuw stoorde zich daar niet aan en maak te zich Maar voor den sprong. In één oog wenk zag de temmer den toestand, week op zij, nam een aanloop, sprong tegen de tralies op, kreeg een dwarsligger te pakken en heesch zich op. Hij zette zich boven in den „steunstand", spreng aan de andere zijde van de tralies naar beneden en kwam tusschen het publiek terecht. De leeuw vloog als een dolle tegen zijn tralies op, maar zijn prooi was buiten zijn bereik! Kort daarop moest het dier te Parijs afge maakt worden; er was geen huis mee te houden. SSepScSaten EEN WEESHUIS INGESTORT. 4 0 dooden, 57 gewonden. Te Calcutta zijn bij een instorting van het Mohammedaansch weeshuis 40 jongens gedood, 32 zwaar en 25 licht gewond. Ze ventien kinderen worden nog vermist. Nader wordt nog gemeld, dat het wees huis twee verdiepingen had, terwijl een derde in aanbouw was. Door het dreunen van een voorbij rijd enden zwaarbeladen vrachtauto werd de instorting veroorzaakt. Het geteisterde Kamtsjatka. Volgens particuliere brieven te Berlijn uit Sjanghai ontvangen, is het Siberische schiereiland Ka-mtajatka sedert medio April door 195 aardschokken geteisterd. Tal van gebouwen werden verwoest. Tegelijkertijd vonden zeebevingen en springvloeden plaats. Een kostbare monstrans gestolen. Uit de kathedraal van Munster (in West- falen) is op onverklaarbare wijze de groote monstrans, een der meest kostbare kerke lijke schatten van Europa verdwenen. Deze monstrans is van zuiver goud vervaardigd) met talrijke diamanten bezet en een halven meter hoog. Hij werd voor 't laatst bij den kerkelijken dienst op 11 Juni gebruikt. Toen men den monstrans Zondag wederom wilde uitstellen bleek het kastje, waarin hij werd bewaard ledig. Op het terugvinden van dit kostbare voor werp is een belocning van 3 millioen Mark gezet. De waarde van den monstrans is niet nauwkeurig vast te stellen, dcch voor den oorlog was hij na een schatting voor f 600.000 verzekerd. Een 72-jarige kerkdief. Te Luton (Engeland) is Maandag een grijsaard van 72 jaar tot 6 weken dwang arbeid veroordeeld. Hij stond terecht we gens inbraak in vijf kerken, een school en een boekwinkel. Uit het getuigenverhoor bleek hij een specialist te zijn in het leeg halen van offerblokken. PRESIDENT LYNAUH0ENG. Hij zou zijt presidentschap reeds beu zijn, gn om aan het gewaar der woelingen te ontkomen, gevlucht wezen. HAAGSCHE RECHTBANK. Verduistering. Gisteren heeft terecht gestaan P. L. M. S., zonder beroep te Z o e t e r m e e r, ge detineerd, wegens verduistering. In zijn kwaliteit van depóthouder van den Han- delsraad kring Delfland te Zoetcrmeer, zou hij in de maanden December 1922, Januari en Februari 1923, gelden hebbea verduisterd tot oen totaal bedrag van f 12,000. Vo ,ts was hem oplichting van iemand voor 200 ten laste gelegd, door zich, terwijl hij niet meer bij den Ha.n- delsraad in ci'enst was, nog als gemach tigde van den Raad uit te geven. Bekl. onlkei Ie. Nimmer was hem ont slag aangezegc als depóthouder. Wel gaf hij toe, dat hi in de laats to dagen van Februari uit Z» etermeer was weggegaan en wel naar An sterdam. Hij had f 6500 uit de kas meegt aomen; dit gold bad hij echter verloren. De directeur ve den Handelsraad ver klaarde, dat aan b kl. den 23ston Februari was gezegd, dat lit 1 depót zou worden op geheven. Hem wat toen echter niet met zooveel woorden gezegd, dat zijn machti ging, om geld te innen, werd ingetrokken. Getuige deelde voorts mede, dat er een groot tekort in de kas was, meer nog dan f 6500. Nadat nog enkele getuigen waren ge hoord, zeide het O. M., dat hij over het tweede feit maar niet verder wilde spre ken. Het eerste echter achtte hij volledig bewezen. Het verhaal van den belrl. is al zeer ongeloofwaardig. Dè houding van dezen bekl. is veel onsympathieker dan die van den bekl. in de vorige zaak, waar!)ij nog komt, dat het feit veel ernstiger is. Spr. eischle ten slotte 2 jaren gevange nisstraf. Bekl.'s raadsman, mr. Bourlier, pleitte vrijspraak niet alleen voor het tweede, maar ook voor het eerste feit. Wat dit laatste feit betreft, betoogde pi., dat do dagvaarding te dien opzichte veel te on duidelijk is. Er is alleen gesteld, dat er iu de verschillende maanden totaal f 12,000 is verduisterd en niet hoeveel in elk-o- maand. De verdediging wordt daardoor bemoeilijkt. In de tweede plaats meende spr,. dat hier van geen verduistering sprake kan zijn. De Handelsraad lieeft aan don bekl. nooit geen afrekening gevraagd. Doet hij dat, dan zal de bekl. zorgen, dat liet geld er is. Ten slotte wees pl, er op, dat, zoo do Rechtbank niet tot een vrijspraak kon komen, hier een voorwaardelijke straf zou kunnen worden opgelegd met de bijzon dere voorwaarde, dat de bekl. zorgt, dat de afrekening in orde komt. SPORT KORFBAL. Fluks—Vitesse. Zaterdag 30 dezer, spelen Fluks I en Vitesse I (L.) een wedstrijd om een docr den N. B. L. O., afdeeling Leiden, uitge loofden prijs. LEI BEN. 26 Juni. Geboren: Elisabeth Maria d. van J. Spierenburg en J. Mieremet Fenna He lena Maria d. van J. v. Ham en E. E. 13eu- mer Dirkje d. van J. Wessel en L. J. de Groot Johanna Hendrika d. van C. Brilman en M. Floor Willem Gijsbertus z. van G. J. v. d. Linden en D. Poelstra Ada Alyda d. van P. v. d. Vet en A. A. WTeikamp Johanne-s d. van D. v. d. Lin den en A. Melet Elisabeth d. van J. Siera en E. Bonte. Ondertrouwd: C. Rozen daal jin. 26 j. en W. Verkoren, jd. 25 j. Overleden: M. C. E. Brouwer d. H j. P. Klcinman z. 6 j. J. v. llhijn- Hanau w. 67 j, K, Plezier z, 27 j. BODEGRAVEN. Geboren: Lucia d. van B. Frcijcr en C. Hoogervorst Thcodorus z. van L. Bak ker en M. J. Steenbergen Barbara d. van G. v. Gulik cn B. Roskam Gerrit z. van J. H. v. d. Vlist en J. van 't Wout Cornelia Alida d. van J. do Wit en A. M. van Scliaick. Ondertrou w dG. Oskam 27 j. D. A. Uithol 26 j. C. Uithol 25 j. en M. v. Es 26 j.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4