WW. limonades Overal verkrijgbaar. 1256 LET OP HANDELSMERK R.H.W. DE MUGGENDOODER. Een actueel proefschrift. Bij de firma Teuliiigs te Den Bosch is verschenen: „Het Middenstandsbanhwezen in Nederland", door H. J. M. Jansen. Het is een proefschrift ter verkrijging van den graad van doctor in de handelswetenschap- aan de HandeLshoogcschool te Rotterdam. De schrijver zal dit proefschrift Donderdag as. in het gobouw der hoogeschool in het openbaar hebben te verdedigen. Het ge schrift behandelt: de middenstand en zijn credietbeboeftcn; cred ie tins tellingen, be halve de middenstandsbanken, die voor ciedietverleening aan den middenstand in aanmerking komen; ontstaan en ontwikke lingsgeschiedenis der middenstandsbanken in Nederland; de operation van de midden stand sbank; samenwerking tusschen mid denstands- en landbouwcredietwezende Staat en het middenstandscrediet en de so- ciaal-ocofAmische beteekenis van het mid dens! andsbankwezen. De Burgemeester van Rotterdam. Naar wordt vernomen is binnenkort de benoeming te wachten van mr. J. Lim burg, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland cn oud-lid der Tweede Ka mer, tot burgemeester van Rotterdam. De heer Limburg is do vrijzinnig-demo cratische beginselen toegedaan. Nederlandsche spoorwegen. Naar „De Msb." verneemt heeft de di rectie van de Nederl. spoorwegen het voornemen om wederom een aantal kler ken, henevens een aantal jonger locomo tief-personeel, op wachtgeld te stellen. Het Arbeidscontract in de Visscherijbedrijven. Het bestuur der reedersvereeniging heft aan de organisaties bericht gezonden, dat de geldende loonovereenkomsten met 1 Juli a.s. worden ingetrokken en dat er vanaf dien dag contractloos zal worden gevrrkt. Werkloosheid in Februari 1923. Hieronder volgen de indexcijfers van do werkloosheid zooals deze berekend zijn door het Centraal-Bureau voor de Sta tistiek. Indexcijfers der werkloosheid- Beroepsgroepen Febr.1923 Jan. 1923 Aardewerk enz. 29,9 27,7 Diamant enz. 34,7 45,6 Drukkersbedrijvsn enz. 11,5 14,7 Bouwbedrijven enz. 25,6 27,1 Hout-, kurk- en slroobew. 16,6 20,5 Kleeding en reiniging 11,1 16,8 Leder enz. 22,6 34,1 Steenkolen enz. 0,1 0,1 Metaal, scheepsbouw 19,5 19,2 Textielnijverheid 6,8 5.9 Voedings- en genotmidd. 13,0 12,2 w.o. Sigarenmakers 19,0 17,6 Landbouv 27,2 24,0 Vissclierij 45,5 85,2 Warenhandel 1,6 1,0 Verkeer 7,9 13,4 Vrije beroepen 3,9 8,7 Overige groepen 7,0 9,3 Het Rijk 15,8 17,1 ld. zonder bew. v. diamant 15,55 16,6 Deze cijfers, welke in hoofdzaak bere kend zijn uit opgaven van gesubsidieerde werkloozenkassen, konden niet eerder ge publiceerd worden wegens de late inzen ding der gegevens. Journalistiek. Zaterdag 30 Juni aa., zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer H. Yestere werd verbonden aan het Noord-Brabantsch Dag- blad „Het Huisgezin". Het aanplakken. Een R.-K. Raadslid te 's-Gravenhago heeft bij den hoofdcommissaris een klacht ingediend tegen een agent, die toeliet dat de R.-K. kerk in do Brandtstraat door de roode propagandisten werd beplakt. (Heden worden te 's-Gravenhage de Raadsverkiezingen gehouden). Pref. dr. E. Reinders. Dr. E. Reinders te 's-Gravenhage is be noemd tot' professor in do plantkunde aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Mr. A. H. J. Heynsius, sedert 20 jaar gemeente-secretaris te Rotterdam, wiens gezondheidstoestand reeds cenigen tijd te wenschen liet, heeft thans defini tief besloten zijn ontslag te vragen, cn darabij verzocht den ingang van dat ont slag niet later te bepalen dan op 1 Octo ber e k. 8TATEH.SEIB ERftAL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Militaire pensioenen. De militaire pensioenmoties hebben geen succes gehad. De heer Ter Hall vroeg om èen commis sie van advies, welke de Regecring zou "raadgeven omtrent hulpverleening binnen den kortst mogelijken tijd aan de in nood verkecrendo oud-gepensienneerden. Zijn motie werd evenwel verworpen met 52 tegen 20 8temmen (voor de Linkerzijde minus Braat). De meerderheid der Kamer vrees de met den heer v. d. Bilt van dc instelling ©ener commissie vertraging, nu de Rcgee- xing over hrJpverleaning onderhandelt met „Ons Leger" en „Onze Vloot". En de motie-Drcsselkuys, vragende cm desvcrlcngd medcdeeling aan ambtenaren, die voor afvloeiing ia aanmerking worden gebracht, van de motieven voor de af vloeiing en om de gelegenheid tot verweer, kelderde met 51 tegen 31 stemmen (voor weer dc Linkerzijde behalve de heer Braat) Davy, de beroemde Engeïsche natuuronderzoeker, moet er destijds al de aandacht op gevestigd hebben, dat muggen aangetrokken worden door muziek van dezelfde toonhoogte. Hierop is de nieuwe Amerikaan- sche muggendooder gebaseerd, door zekeren Wilson (niet den ex-president cn evenmin familie van den ouden cn jongen Wilson) geconstrueerd. Een viool wordt bespeeld door een «nel-roteerende strijkstok; een electromotor zorgt voor de draaiing. De toonhoog te van de viool is precies aan die van 'het muggen- gegons gelijk. De leelijke insecten kennen nu in dichte drommen opzetten, envinden een gemak- kelijken dood in het zuig-apparaat. Een klap met een doek is echter een eenvoudiger middel, dat ook onfeil baar werkt!! Minister Van Dijk en de meerderheid za gen het nnt van het gevraagde niet in Op het wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet voor de landmacht en van de Pensioenwet voor dc zeemacht waren oeiige amendementen ingediend. Veel ver andering in de ontwerpen hadden die wijzigingsvoorstellen echter niet ten ge volge. Ze kenden op een enkele uitzonde ring na geen meerderheid vinden. De uit zondering was een amendement der Com missie van Rapporteurs, waardoor is vast gelegd dat de korting voor het pensioen hoogstens 3 pet. mag bedragen (het ont werp noemde geen grens), en dat door de Regeering werd overgenomen. De wijziging van de Pensioenwet voor de landmacht werd goedgekeurd met 52 •tegen 24 stemmen. De tegenstemmers zaten allen ter Linkerzijde. Zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen een gelijksoortig ontwerp voor de Zeemacht Aan de orde kwam daarna het wetsont werp Pensioenwet voor de reserve-adjudan ten-onderofficier. Vergadering van heden. Bij de stemming over do amendementen over de pensioenwet voor het reserveper- soneel wordt aangenomen met 33 tegen 32 stemmer, het amendement-Tilanus betref fende afzonderlijke pensioneering voor landweercommandanten en 4 comman danten van de landweerbataillons. Het amendement-K. ter Laan, betreffende ver hooging van do vergoeding voor den dienst tijd van het personeel beneden den offi ciersrang van 4 tot 8 por mille, wordt ver worpen met AS tegen 16 stemmen. Een amendement betreffende herpensioueering van bij het resei vepersoneel geplaatste gepensioneerden wordt verworpen met 51 22 stemmen. UIT i3£ OfiBSEWMB ALPHEN AAN DEN RIJN. Gezondheidscommissie. Met ingang van 1 Juli is voor den tijd van vijf jaar benoemd tot lid van de Gezondheidscom missie, gezeteld alhier, de heer Ph. Boot; scheepsbouwmeester, te Zoeterwcude. NIEUWKOOP. Proeftuin „Nieuw Leven". Ged. Sta ten hebben aan Prov. Staten voorgesteld aan de Hanze te Nieuwkoop-Noorden, ten behoeve van den demonstratieven proef tuin „Nieuw Leven" te Noorden 1923 en 1924 een jaarlijksche subsidie van f500 toe te kennen. RIJNZATERWOUBE. K. S. A. De bloemendag voor deK. SJ A. heeft alhier opgebracht f19.55. Een woord van dank aan de ijverige verkoopsters, de dames A. do Dubbelen, M Disseldorp en M. v. Beek, is hier zeker op zijn plaats. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Deze komt Donderdag 28 Juni a.a. des avonds 8 uur in openbare vergadering bijeen. TER AAR. Tc water. Maandagmiddag viel het zoontjo van den groentenhandelaar S. Sp. van de brug der veiling af in de Abwote- ring te water. De koopman N. van Uit hoorn begaf zich onmiddellijk te water en mocht den drenkeling behouden aan wal brengen. Spoorweg Aiphen aan den Rijn—Boskoop— Waddinxveen—Gouda. Do Gemeen terrad van Waddinxveen heeft na breedvoerige bespreking in comité in openbare voltallige vergadering, met algemeene stemmen, de navol gende door den Wethouder, den heer D. Brommer Jzn., voorgestelde motio aange nomen De Ra<ad der gemeente Waddinxveen, op 25 Juni 1923 in vergadering bijeen; In aanmerking nemende den. tegenwoor- digen, zeer onguns'igen, flrmneicelen toe stand der gemeente; Gezien liet steeds toenemend autoverkeer in deze streken voor het vervoer van per sonen cn goederen, waardoor het naar zijn oordeel "to verwachten is, dat de exploita tie van de aan te leggen spoorverbinding Alphen aan den RijnBoskoopWaddinx veenGouda nimmer rendabel zal zijn te maken; Acht zich verplicht, de Regeering en do Directie der Nederlandsche Spoorwegen met nadruk te wijzen op de groote bezwa ren verbonden aan de tot standioming van de bovengenoemde lijn, in verband met de gewijzigde omstandigheden, vermits met vrij groote zekerheid is aan te nemen, dat het personen- en -goederenvervoer belang rijk minder zal zijn dan aanvankelijk ver moed werd; Spreekt als zijn oordeel uit, dat op bo ven aangegeven gronden de aanleg van den spoorweg Alphen aan den RijnBoskoop "WaddinxveenGouda aan de hand van het algemeen plaatselijk belang zoolang de omstandigheden zich niet wijzigen be hoort achterwege te blijven; en Besluit deze motie ter kennis te brengen van de beide Kamers der Staten-Generaal, dc Ministers van Waterstaat en Financiën, de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid Holland, de Directie der Nederlandsche Spoorwegen en de Gemeentebesturen van Alphen aan den Rijn, Bcskoop en Gouda. STUUSÜiEUVüfS L. A. W. E. T. De vereeniging tot instandhouding der Leidscho Algemeene Winkel Etalage Ten toonstelling alhier, hield gisterenavond te half negen in „de Harmonie" een ledenver- De Voorz., de heer H. W. Cahen, opende de vergadering met oen woord van welkom tot de aanwezigen en deelde mede, dat de drie Middenstandsvereenigingen zijn toe getreden alB buitengewoon lid dor vereeni ging. Namens de R. K. Middenstands-Ver. de Hanze is afgevaardigd de heer G. van Decne, namens de Chr. Midd. Ver. de heer Ziegelaar en namens de Neutrale Midd. Ver. de heer E. Levie. De Voorz., die de heeren reeds in be stuursvergadering ha-d verwelkomd, heette hen ook hier nog welkom, terwijl hij erop wees, dat door deze toetreding een officieel cachet op de vereeniging was gelegd; waar uit hij mocht concludeeren, dat zulks zeker in het belang van den middenstand zal zijn. De notulen der vorige vergadering,-door den 2den secretaris, den heer Cor. A. Mul der, voorgelezen, worden onveranderd vast gesteld. Bij acclamatie werden hierna 21 personen als nieuwe leden der vereeniging toegela ten. Vier nieuwe donateurs traden tot de vereeniging toe, w. o. dc Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, die be richt heeft dat zij voor één jaar als zooda nig is toegetreden. Bericht is ingekomen, dat de Koninklijke goedkeuring is verleend cp do statuten. Bij de mcdedeelingen van het bestuur zegt de Voorz., dat de tentoonstelling ge houden zal worden van 14 September tot 23 September. Dc officieele opening heeft 's middags te 2 uur plaats op Vrijdag 14 September, de sluiting op Zaterdag 22 September des avonds te 11 uur. De tentoonstelling zal op Zondag ge s L o ten z ij n. Wellicht blijft de Foyv Zondagsavonds open. De leden der vereeniging hebben recht van voorkeur op een standplaats. De voor- loopige inschrijving eindigt op Zaterdag avond &.s. Op 2 Juli zal de indeeling door het be stuur plaats hebben. Daarna zullen dona teurs, niet-leden en personen van buiten do stad gelegenheid hebben om in te schrij ven. Eerst na de toewijzing der plaatsen (hetgeen bij loting geschiedt) kan men me- dcdeelen, of men meedoet De inrichting van de zaal had het be stuur zich ook eenigszins anders voorge steld dan voorheen. De muziek zal midden ir. de zaal op een verhevenheid worden ge plaatst, waaronder gelegenheid tot door gang is. Indien de tentoonstelling finantieel suc ces afwerpt l:an aan de heeren exposanten die lid zijn der vereeniging tot de helft van de kosten der staanplaatsen worden gerestitueerd. De Voorz. de:lt vervolgens mede, dat het bestuur voornemens is krachtige en pak kende reclame te voeren. Tegen verminderden prijs zullen boven dien aan de standhouders kaarten worden verstrekt, die zij als invitatie aan hun clientèle kunnen zenden. Deze kaarten hebben ten doel het middagbezoek zooveel mogelijk te bevorderen, daar deze kaarten dan alleen geldig zijn. Hoe meer kaarten een exposant wenscht, des te geringer wordt de prijs. Dit laatste voorstel werd eenigszins bestreden door enkele leden, die liever één prijs wilden vastgesteld zien. Het bestuur stelde hierop voor het voorstel nader te overwegen. De Voorz. deelt nog mede, dat reeds twintig firma's toezegging deden om te ex- poseerem Ter vergadering gaven zich nog verscheidene aanwezigen op. Do Voorzitter sprak daarbij den wensch uit, dat de toeloop zoo groot moge zijn, dat geen anderen dan leden een plaats kun nen vinden. Met de medewerking van alle loden individueel is dan in de toekomst do gehoorzaal misschien te klein en zal hot bestuur wellicht eerlang gedwongen wor den weer eens een „Oud-Leiden" te orga- niseeren. De heer Geijtenbeek vraagt of het naar genoegen der leden is, dat de tentoonstel ling niet op Zondag geopend is, waarop de Voorz. antwoordt, dat zij georganiseerd woTdt door het bestuur, zoodat hij geen discussie daarover kan toelaten. De Vcorz. deelt verder mede, dat er een reclame-plaat is vervaardigd door den be kenden kunstschilder Andró Vlaanderen. De plaat wordt hierop aan de vergadering getoond. Do heer v. Luiiken wijst erop, dat er on der de leden ook een schilder is en hij vraagt of het bestuur ly,m ook geen op dracht kan geven tot het maken van een ontwerp. Be voorzitter zegt, dat hem een een ander niet bekend was. doch dat hij den heer De Rijk gaarne in de gelegenheid wil stellen zulks te doen. Deze antwoordt hierop door te zeggen, dat hij het wel voortvarend vindt van het bestuur direct buiten de etad naar een schilder uit te zien. Hij heeft reeds een ontwerp Haar, hetwelk hij voornemens was de vereeniging gratis aan te bieden. Even zoo het programma. De voorz. zogt, dat hij belangstellend was van een en an der kennis te nemen. Hierna brengt de voorzitter het punt „seizoenopening" ter sprake. Hier ter stede is er geen officieele dag vastgesteld ter opening van het seizoen. Het bestuur wil daarom pogen het daarheen te leiden, dat men collectief het seizoen opent. Het be stuur wil de groote trom roeren en zulk een seizoen-opening doen verkondigen door ad vertenties in dc bladen en door herauten te paard. De vereeniging heeft bovendien voor haar leden gedaan weten to krijgen, dat zij tegen verminderd tarief in die ope ningsweek zullen kunnen adverteeren. Slaagt die poging dan zal Leiden een ander karakter krijgen en een recht gezellige stad worden, die door toenemend bezoek door middel van autobussen en electrische trams, dio steeds uitgebreid worden, een goede winkelstad worden. Een datum voor dit jaar is nog niet bepaald, waarscliijnlijk zal zij samen vallen met de viering van het rcgeering8jubileum. De heer Geijtenbeek vraagt, waarom de gelden der contributie per post worden ge in d en niet over een Middenstand sbank. De Voorz. zegt, dat 'het bestuur zulks gedaan heeft, omdat het niet de eene bank kon bevoordeelen bij andere. In het vervolg zal de contributie echter pér bode worden geind Nog verschillende vragen worden gesteld en beantwoord, waarna de voorzitter de geanimeerde vergadering sloot na nogmaals een woord van opwekking gesproken te hebben. Overzicht van handel en industrie in Rijnland Hl. Groentenexport, De hoofdproducten van den. tuinbouw in Roelofarendsveen en Ter-Aar en omgeving zijn: Peulen, Doperwten, Snijboon-en en Augurken. De peulen, doperwtert en snijboonen worden gebezigd voor bimrenlandsch ge bruik, de augurken daarentegen uitslui tend voor export. Voor den oorlog was Duitschland een der grootste afnemers ran ingemaakte augurken. In verband met de lage valuta kunnen thans door genoemd land geen augurken meer worden betrokken. Naar Engeland worden veel augurken in verschen toestand verzonden. Voorts worden de augurken in de groentenzoute- rijen verduurzaamd, om naar Engeland, Amerika en Scandinavië-te worden ver zonden. De groote malaise, welke thans in den handel heersckt, in aanmerking nemende, kunnen de uitkomsten van de zoutcrijen redelijk worden genoemd. Houthandel. De omzet was over het algemeen redelijk met geringe werkloosheid. De resultaten zijn echter minder bevredigend, wegens de zeer scherpe concurrentie. De vraag was voor verschillende arti kelen beduidend minder door den invoer van afgewerkte meubelen, borstelwerk enz. Door de slechte resultaten in het boeren en tuindersbedriif werden houten schoppen en wagenwerlc weinig gevraagd. Het ver bod van uitvoer uit Duitschland van on gezaagd bout, was oorzaak, dat de zage rijen niet op volle kracht konden werken. Over te hooge loonen en valuta-concur- rentio wordt echter meestal in verband met de eigenaardigheid van elk bedrijf, niet geheel eenstemmig geoordeeld. Het uitzicht is voor verschillende be drijven verre van rooskleurig. Kaas- en Boterhandol. Do toestand in den Kaas- en Boterhan dol in het jaar 1922, is over het algemeen wel gunstig te noemen. Als men een vergelijking trekt tusschen do prijzen van deze zuivelproducten, met de prijzen der meeste andere artikelen, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP.y 1 Aan den Gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, Tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar ZUIDERZESBOT a f0 50, SCHELVISCH a f 0.20—f 0.23, SCHOL a f 0.16—f 0.33, MAKREEL a f0.20, KABEL- JAUW a f 0.45 en TARBOT a f 0.55 pei pond. N. C. VAN DER LIP, Wcth. loco-burgemeester. Leiden, 27 Juni 1923. AFSLUITING LANGEGRACHT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat de scheepvaart door het gedeelte van do Langegrachf, gelegen tegenover de Kool- straat, wegens het leggen van een zinker van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, op Donderdag 28 Juni a.s. zal zijn gs- slremd. N. C. VAN DER LIP, Weth. loco-burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Juni 1923. Apotheken ó^e tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn* O. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tol, 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit Fonds. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 27 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.769.4 Blacksod. Laagste Barometerst.: 755.9 Ska een. Verwachting totdenavor.d van 28 Juni. Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen reven. iets warmer overdag. dan mag liet zeer zeker verwondering baren, dat de boter- en kaasprijzen zich zoo goed hebben kunnen handhaven, ia meer als men nagaat dat verscheidene lan den waarheen deze producten geëxporteerd werden, in de onmogelijkheid verkeorcn, kaas en boter van uit Holland te betrek ken. Vooral Duitschland, waarheen steeds enorme hoeveelheden kaas en boter gezon den werden, was voor het grootste gedeel te van 1922 „uit de markt", daar boter uiterst weinig naar onze Oostelijke buren, verzonden werd. Met volle energie beeft men zich echter toegelegd op het bewerken van nieuwe afzetgebieden, hetwelk vooral in do landen rondom dc Middellandscho Zeo gelukt is, terwijl Frankrijk en België het leeuwen deel van de voor export bestemde boter en kaas afgenomen hebbenwaarbij komt, dat men thans in Holland zelf, zeer veel kaas en boter verbruikt. Toch heeft de boter en kaashandel iL 1922 met moeilijkheden te kampen gehad, hetgeen voornamelijk veroorzaakt werd door do zeer groote fluctuaties in do pri}< zen. Vooral liepen do prijzen van boter zeer uifeen, en was er van een vaste ba sis, gedurende het geheelc jaar geen spra ke. Met vele up and downs, werd als mini mum een prijs van ongeveer f 1.70 per K.G. bereikt, tegen oen maximum van on geveer f 2.50 per K.G. De aanvoer op de Leidscho Boter waag bedroeg in het jaar 1922: 126295 K.G. boter Opgemerkt dient hier te worden, dat do plaats die do Leidscho Boterwaag in neemt als centrum voor den verkoop van boter, eer achteruit dan vooruit gaat. Po gingen hierin verbetering te brengen wor den wenscheb'jk geacht in het belang van don handel en evenzeer van do Leidsche "Waag zelf. Do toeneming van het aantal fabrieken is natuurlijk van zeer groeten, invloed. Ook wordt veel „rechtstreeks" verkocht. Moeilijkheden en zeer zware verliezen zijn ondervonden en gelsden met den ver koop van den. voorraad kaas, dio van liet jaar 1921 was overgehouden. In tegenstelling met andere jaren, was 'voor dit soort kaas in 1322 bijna absoluut geen vraag, en zijn deze voorraden voor ver beneden de helft van do inkoopsprij zen moeten opgeruimd worden. Voor het grootste gedeelte zijn deze ver liezen gecompenseerd door de winsten ge maakt met de productie van het jaar 1922, doch dit is oorzaak dat als geheel genomen: het jaar 1922 „vrij gced" in plaats van „zeer goed" moet genoemd worden, het geen het geval zou geweest zijn, (cn voor die firma's die geen „ouden voorraad" had den, is geweest) indien deza begïnvoorra- den, de resultaten over het afgeloopen jaar niet hadden gedrukt. In 1S22 is aan de Stadswaag gewogen: 1GG714 stuks kaas, tezamen wegende 123G386 K.G. waarvan 412128 K.G. Leid sche kaas en 824258 K.G. Gouda kaas. Het aantal verhandelde kaas te Leiden is veel grooter geweest, doordien ook bui ten de Waag, kaas ter markt aangevoerd, gewogen wordt, In den lijd van do grootste productie werd besteed voor volvette Gouda kaas als minimum ongeveer 35 Cts. per pond, terwijl als maximum in 1922 ongeveer 03 Cts. per pond betaald is. Dc zoogenaamde Leidscho kaas heeft nog steeds een grooten concurrent aan do Friesche Leidscho kaas 20 welke, dank zij voortdurende kwaliteitsverbetering, de kom:ine kaas rondom Leiden gemaakt, m zeer sterke mate heeft verdrongen. In 1922 is in ons land een groolo hoeveel heid buitenlandscho boter ingevoerd, (voor namelijk Australische, Argcntijnscbe, Ier- sche en Dcenscho boter) welko ook hier te Leiden een grif afzetgebied, vond.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2