Volksbondsnieuws. De lezers van de bibliotheek van den cd. R.-K. Volksbond, die nog boeken in un bezit hebben, worden beleefd ver- icht, deze hedenavond tusschon 7 uiur in te leveren. Geen hypnotische of suggestieve demonstraties. De burgemeester heeft bepaald, dat er ter ter slede in den vervolge geen open- irc hypnotische of suggestieve demon- iraties of daaraan gelijk te stellen voor- lellingen mogen worden gegeven. Zuidpoolfilm. Als vermoedelijke reden waarom de zo- ier maar niet komen wil, is al eens op geven, dat er hier in het land zooveel [uidpoolfilms draaien. Deze week draait in liet Casino op de [oogewoerd eveneens een Zuidpoolfilm, sliteld „De Quest", naar het kleine be roemde scheepje, waarop de koene pool barder Ernest Shackleton zijn laatste locht maakte. Men Ziet ze uitvaren, die lappero mannen, die sneeuw en ijs in een iselijke eenzaamheid gaan trotseeren. kennismaking met de interessante, _s zeer komische, dierenwereld van do jóolzeeën, zee-olifanten, walvisschen, al- alrossen, pinguins en zeerobben, is alleen een bezichtiging van den film waard, fooie natuuropnamen, zee- en ijstaferee- o, maken den film niet aileen interessant jaar ook een lust voor bet oog. Op het'bijprogramma behoeven wij geen anmerking te maken. Men deelt ons mede, dat dr. Emile Ver iers, die dezer dagen van zijn reis naar lalië is teruggekeerd, in het St. Elisabeth- rosticht is opgenomen, waar bij een ope- heeft moetén ondergaan. Zijn loe- iiand is vrij bevredigend. Het Raadslid, de heer Heemskerk, eeft een amendement ingediend, om bij rant 23 sub b der agenda van a.s. Maan- lag het woord weg telkenmale te veran- leren in straat, dus te lezen Kager- Iraat, Vroomstraat, Braassemerstraat. Gisteren had op don hoek van Hooge- roerd en Steenschuur een botsing plaats tosschen de tram en een auto van de N. V. lann—Werken te Gouda. De auto, die in t? flank werd aangereden, bekwam nogal ehade. Gisteren is door een omstreeks 10-jarig neisje een .boek. aan .de. handen van. de I-jarige .Greta R. op .bet Levendaalont rukt. Het boek, dat in prachtband was jcvat en de sprookjes van - Andersen be nt te, beeft voor, bet meisje veel waarde, raarom het te hopen is, dat de jeugdige hderes opgespoord wordt. Togen B. en AI. is proces-verbaal opge makt wegens huisvredebreuk bij don leer II.. op don LagO--Rijndijk. Zij-hadden een tweetal fietsen cenig geld gekregen eigenden zicli die fietsen nu weer toe. Bij den directeur van den Markt- en [avendiénst zijn inlichtingen te bekomen salrent een schaap, dat op de markt is Khiergebleven. Spelenderwijs drukte gistermiddag een li-jarigo jongen een ruit in bij zekeren R. '.p de Pieterskerkgraclit. De schade zal lorden vergoed. Oj) de Haarlemmerstraat ter hoogte, van ie Donkersteeg, sloeg hedenmorgen bet paard van den landbouwer J. Kool, uit het lagcland, door te schrikken op liol. Het liar rende de bovengenoemde straat af in ie richting Steenstr. cn geraakte bekneld tóschen een vuilniswagen, De boer viel iter den bok en bekwam een buil op het toofd. De wagenveèren werden gebroken ilsmede de hoornen van den wagon. Programma van het Parkconcert op Dinsdag 26 Juni, des avonds te 8 uur: No. 1: „Kreutzritter", marscb, Sousa. h. 2: Ouverture „Madclien von der Spule", Suppé. Ho. 3: Laura-wals, Mil- ïeker. No. 4: Balletmuziek uit de opera *le Prophet", Meyerbeer. No. 5: Polo- aise, Chopin. No. 6: „XJeber Land una Meer", wals, GungT No. 7: Speenlioff- Barscli, Geijp. De firma N.V. Sigarettenbandel v/h. H. Dwarltouw vestigt onze aandacht op een foor haar in den handel gebrachte sigaret de firma Chapchal Frères, merk $osphar" een sigaret voor den prijs «n slechts 2 Yk cents van keurige melange. PATRON AATS-AflBEIDSBE'JRS. Aanmelding: Donderde89 uur Pancratius- 'i'ronaat, Hooigracht. bieding: 1 SfofXeerdersleerÜng, 1 thilderslecrling, 1 Kléormakcrslecrling, 1 Lood 'Clersleerling, 1 Smidslecrling, 1 Banketbak- trsleerling, 1 Schoenmakersleerling, 1 Mctsc- ars'eerling, 1 Kantoorbediende. RECHTZAKEN kantongerecht te leiden. Do Kantonrechler te Leiden heeft vcroor- icoM: Wegens dronkenschap: W. van der B. 1 1 dag hechtenis; J. P. la L.; J A G; A K; K Zwolle; H. van der R. Oegstgeest; J. K. 'losduinen; D. C; H van der R Oegstgeest; G. Sassenheim; G. F. H; P de G; A P Noord- aan Zee ieder tot 3 of 3 dagen, licehte- G de G. Oegstgeest; J. H. ieder tot 1 of hechtenis; D. G. Voorschoten 5 of 5 (l2fu hechtenis; wegens loopen op verboden H J M L Den Haag 0,50 of 1 dag 'chtenis; J. W. van Z. Den Haag. 0,50 of maand tuchtschool; wegens straatschenderij; van B.; H. C. van D.; N van D; L van D; C Z allen te Katwijk aan Zee ieder tot 5 115 dagen hc-chtenis; J. van Z. tot teruggave 1 do ouders; H. B. tot teruggave van 'zijn 2d; A. A. V. lot teruggave aan zijn ouders; wegens overtreding der IJfcwet: J. K, 2 maal 0,50 of 2 maal 1 dag hechtenis; H. van R. terug aan ouders; wegens overtreding der ar beidswet: C. M. W. van E. 4 maal 2 cf 4 maal 2 dagen hechtenis; I. Z 2 maal 2 of 2 maal 3 dagen hechtenis; P. J. II. Woerden 4 maal 2. of 4 maal 2 dagen hechtenis; J. M. B. huisvrouw T. D. H 3 of 1 dag hech'enis; wegens overtreding der boterwel: L J. 2 maal j 20 cf 2 maal 5 -dagen hechtenis; G. F. N. 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der trekhondenwet: W. J. van V.; J. L. van der H; J L van der H; ieder tot 2 of 2 dagen hechtenis; L H. Oegstgeest 2 maal 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; A. J. 4 maal 1 of 4 maal 1 dag hechtenis; C. D. Koudekerk 2 maal 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der dienstplichtwet: C. van der L. Alphen aan den Rijn ƒ1 of J dag hechtenis; wegens overtreding der vogehvet: L. G. M. 2 of 1 dag hechtenis: wegens overtreding der schepenwet: II. N. Katwijk aan Zee 10 of 5 dagen, met vrijspraak van het meerder ten laste -gelegde; wegens overtreding der vissche- rijwet; I. B. 1 of 1 dag hechtenis; W. Ie M. 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der spoorwegwet: W. J. K. 2 of 2 dagen hechtenis; J. van R. zwervende 2 of 2 dagen hechtenis; wegens overtreding der motor-en rywielwet: Ïf-M. van N- 1 of 1 dag hechte nis; wegens rijden mot een rijwiel zonder bel: J. van U. 3 of 3/pagen hechtend; G. K. 2 of 2 dagen hechtenis; wegens rijden met een rijwiel zonder licht: G. C: M C M huisvrouw L P; F W K; L S.; C. J. van D. Katwijk aan den Rijn: J. H aldaar; A v d M aldaar H W van D. huisvrouw R. Noordwijkcrhout; J. de B. Noordwijk aan Zee; J H. J H Voorschoten; G van K, Oegstgeest; F. van S. Rijnshurg; J G K Wannpnd; J. van V. Voorschoten; J L Vour; P van der Z Stompwijk; H. G. V. zwer vende ieder lot 3 of 3 dagen; W. H. F. 0,50 of 1 dag hechtenis; C. J. Z Katwijk aan den Rijn 1 m 1 dag hechtenis: C B. Noordwij kcrhout; M. v. d. M. Oegstgeest ieder tot 3 of 1 maand tuchtschool; H H. Voorhout; H. M. L. Voorhout; Ch. A H Haarlem; C V; H J. S. Warmend; C. T Oegstgeest; ieder tot 3 of 3 dagen hechtenis; W. K. Hilversum 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtieding der vogel- wel: L. G. M. 2 of 1 di? hechtenis; wegens overtreding der Politieverordening der gemeen te Leiden: J. B. 1 of 1 dag hechtenis; W. van dor B. 0,5-0 of 1 dag hechtenis; F. X J. P. V.; G van H ieder tot 0,50 of 1 maand tuchtschool: GS. 0,50 of 1 maand tucht school; J. S. huisvrouw E. 1 of 1 dag hech tenis; F. W J G, ter voorkoming van brand J' 20 of 10 dagen hechtenis; W. IC. 1 of 1 dag hechtenis; C. de R.,./2of 2 -dagen hech tenis; A. van K. 2 of 2 dagen hechtenis; P. van P.; G. S: -M J V ieder tot 1 of 1 dag hechtenis; N S. M. M. van N; W J van der W; C. A.N ieder tot 1 of 1 dag hechtenis; M. J. II. van H 0,50 of 1 dag hechtenis; W S. gen straf toegepast; wegens overtreding der po- lilLverordening vier gemeente Noordwijk: J A. Voorhout 1 of 1 dag hechtenis; C. V. Noord wijk 0.50 of 1 maand tuchtschool; A. H. Noordwijk' aan Zee 1 of 1 maand tuchtschool P. vanr- de? S- Noordwijk 5 of 5 dagen hechtenis; J. S- N.-rJwijk; H G -Voo'rhout, ieder tot. 1 of 1 dag hechtenis; H J. W. te Noordwijk, die driemaal terecht stond, ter zake overtreding der Hinöerwee, werd ontsla gen van alle rechtsvervolging; evenals A. E. B. wed. P. v a B beklaagd van overtreding dor verordening voor de gemeente Leiden op de tapperijen. Vrijgesproken werden: J. O. beklaagd van overtreding der visscherijwea; A. M. beklaagd van overtreding der Verordening voor de ge meente Leiden op do tapperijen; P. W. A. te Oegstgeest beklaagd van overtreding der ver ordening voor de gemeente Leidon op het hou wen en sloepen; J. van E. beklaagd te Leiden to bobben deelgenomen aan con voetbalspel. Waar geen woonplaats is vermeld zijn d" veroordeelden te Leiden woonachtig.' WetercschapgseBijke Berichte» De genezingen door malaria-bacillen. Gc-durendo dc laatste acht maanden heb ben ook in liet Santhans-gesticht voor krankzinnigen to Roskilde, in de nabijheid van Kopenhagen, proefnemingen plaats ge-had met inspuitingen van malaria-ba cillen bij zielszieken, volgens het systeem van Wagner Jaureggs. In een pers-onderhoud zegt Dr. Axel Bisgaarrl, de leider van het genoemd ge sticht, dat de resultaten dier proefnemin gen goed en in verschillende gevallen zelfs bijna ongelooflijk zijn. Van de dertig ernstige patiënten, die aan de proefneming zijn onderworpen, waaronder er verscheidene waren, wier toestand direct of door overerving was toe te schrijven aan syphilis, constateerde do geneesheer in 70 procent der gevallen con duidelijke verbetering, terwijl in 40 van die 70 pCt. hetzij geheel herstel is ver kregen, of de patiënten in elk geval weder in staat zijn hun werk te verrichten. In gewone omstandigheden wordt tien procent der patiënten, die in het gesticht worden gebracht, beschouwd als hopeloos, omdat alle bekende methoden van behan deling vruchteloos blijven, doch juist on der deze 10 pCt. „hopelooze gevallen" heeft de malaria-inspuitingen do beste re sultaten opgeleverd. Een nieuwe vinding van Marconi. Senator Marconi heeft aan een mede werker van de „Evening News" eenige mededeelingen gedaan over dc resultaten van zijn laatsten onderzoekingstocht. Hij was oorspronkelijk uitgegaan op een onderzoek naar de mogelijkheid van directieve draadlooze, populair genaamd de „geheime golf", die slechts door één bepaald station kan worden opgev?.ngen. Marconi verkreeg aanvankelijk veelbelo vende resultaten, maar ging er niet mee door, omdat hij een vinding in andero richting deed die veel belangwekkender was. Hij ontdekte plotseling de mogelijk heid van toepassing van een beginsel, dat al twintig jaar in zijn geest sluimerend was een beginsel, waardoor de benoo- digdc energie voor seinen over grooten afstand belangrijk zou worden verminderd Marconi kou geen technische bijzon derheden meedeelen, omdat de patent-for maliteiten nog niet voltooid zijn. De nieuwe methodo is zeer goed uitvoerbaar gebleken. Bij de Kaap Verdi-eilanden in den Atlantischen Oceaan werden berich ten opgevangen, voor welker overbrengst bet station Poldhu minder energie gebruik te dan noodig is om met Parijs te ver- keeren. Marconi's blijdschap was nog grooter toen bleek dat de golven in geen enkel opzicht atmosferische storingen on dervonden. Om het beginsel te toetsen waren uit gebreide toestellen noodig. Marconi brak daarom de reis af voor conferenties mot do technici der Marconi-maatschappij in Londen. Volgende week worden de experi menten op Poldhu voortgezet. Door de vermindering der benoodigde energie hoopte Marconi de seinkosten met minstens de helft te verlagen, zoodat draad looze telegrammen goedkooper zouden worden dan gewone. Hij gelooft zolf, dat eigen draadlooze diensten voor de dagbla den rendabel zullen worden. Marconi besloot met te zeggen: Had toevallig iemand anders dan ik de toe passing van het beginsel gevonden, dan zou het een zeer ernstige zaak voor do belangen van mijn eigen maatschappij zijn geweest. Bijzonderheden over hef leven der Eskimo's. Het rapport van Kuud Rasmussen over zijn onderzoekingen in de Noord-Pool streken, bevat verschillende bijzonder heden over het leven van tot dusverre on bekende Eskimo-stammen. Voor Rasmussen en zijn Aannen was de kennis van de Groenlandsche Eskimo- dialectc-n van groote waarde, daar deze zoo nauw verwant bleken met de taal der Aiviliks en Igluiks, dat men elkaar best begreep. Deze stammen, vooral de Aivi liks, hebben veel geleerd door hun om gang met waïvischvaarders, die omstreeks 1860 't eerst in die Poolstreken kwamen. Ze namen de Aiviliks in hun dienst en leerden hun met booten omgaan. Nadat do waïvischvaarders in 1912 de Repulse- baai hadden verlaten, en het politiesta tion te Tullecton naar Chesterton was ver plaatst, konden de Eskimo's niet veel jacht meer maken op zeedieren, omdat ze er de booten voor misten. In den zomer gaan veel gezinnen van de kust naar het binnenland, waar ze zich ophouden bij de meren en rivieren om fo rellen te vangen. Ook maken ze jacht op rendieren, Dit laatste is echter heel moei lijk, daar de dieren zeer onregelmatig en niet in groote kudden voorttrekken. De jacht op zeehonden wordt op groo ter schaal ondernomen, dan die óp ren dieren, men begint er echter pas mee in Juli. Deze Eskimo's leven het grootste deel van den w'nter in onverwarmde, speeuw- Hïïften. Üe temperatuur is heel laag; ze kunnen dan alleen in het leven blijven door hun goede warme ïdeeren, dekens van dierenvel en slaapzakken. Terwijl de eerste vragen, die Groen- landers aan vreemdelingen stellen, hun vleeschvoorraad betreffen, vragen deze Eskimo's 't eerst naar kleeren. Het meest opvallende van het klimaat zijn de sneeuw stormen. Men kan wel rekenen dat die op 75 van de dagen voorkomen en dat bij een temperatuur van 30 tot 45 gr. onder nul; maar desondanks wagen niet alleen de mannen, maar ook vrouwen en kinderen zich in zulk weer buiten. mBQEULUKE STAftD leiden. 22 Juni. Geboren: Petronclla Johanna d. van C. Gcugjes en T. C. v. d. Water Anny d. van J. J. Uujé en M. Horree Adriana Johanna d. van H. J. v. Barneveld en W. J. Meershoek Henri z. van H. Cornet en J. E. v. d. Pol Anna Wilhelmina d. van J. A. Slewe en A. M. J. Gnoceky Maria d. van F. H. E. Guljé en V. J. M. Berger Theodovus z. van T. v. d. Logt en J. Mieremet. Ondertrouwd: J. v. Soeren jm. 21 j. en H. Laven jd. 23 j. H. P. Olivier jm. 22 j. en J. M. Sieval jd. 22 j. Overleden: M. Walle-den Does v. 55 j. W. Verhoeven d. 1 w. J. Bro- kaar z. 5 j. WASSENAAR. Geboren: Johannes z. van Ph. van Hoven en J. Keijzer Johanna Bendrica d. van J. W. van der Zaal en P. Kesink. Ondertrouwd: J. J. D. Marbus 24 j. en Ch. Ie Clercq 19 j. Overleden: Johanna de Jong 7 mnd. Laatste EEN KUISGEZIN VERGIFTIGD. Twee dooden. Men seint ons draadloos uit Utrecht: Hedenmorgen bleef op het schellen van een familielid een woning in de Adelaar- straat gesloten. Men wist met behulp van ladders door de achterramen binnen to komen en vond den man, de vrouw en de beide kinderen, een meisje van 3 en een jongen van 6 jaar, als levenloos in de slaapkamer liggen. De man lag op den grond, de vrouw bij het bed van hun zoontje, Nadat door de politie, onder lei ding van commissaris Dammers een on derzoek was ingesteld, constateerde dr. Verhoef bij de kinderen den dood. Het ouderpaar, bijgebrabht door toepassing van kunstmatige ademhaling, werd in nog half bewusteloozen toestand naar de kli nieken vervoerd. De voorraden etenswaren en het gevonden braaksel werden ter onderzoek .meegenomen. Men vermoedt, dat het gezin op een of andere tot nu toe onbegrijpelijke wijze is vergiftigd. De toe stand der ouders is redelijk wel. Het treurig nieuws, dat hun beide kinderen reeds zijn overleden, heeft men hun nog niet medegedeeld. Brand. Men meldt ons uit Sliedrecht: Hedennacht ongeveer half twee brak ver moedelijk door de lamp eener broedmachi ne brand uit bij den kapper P. T. te Gies- 8cndam. De eigenaar kon zich redden. Het huis is uitgebrand. TELEGRAMMEN onzen dienst)» De hitte-golf in Amerika. Verschillende personen gedood. NEW-YORK, 23 Juni. (V.D.). Gemeld wordt uit midden-westelijke en oostelijke gedeelten van Amerika, dat door de gewel dige hittegolf, die in het land heerscht een groot aantal personen gedood is en talloo- ze menschen zijn flauw gevallen. De uitbarsting van den Etna. BERLIJN, 23 Juni. (V.D.). Uit Rome wordt gemeld, dat de koning op zijn terug tocht verklaard heeft, dat de uitbarsting niet zoo vrecselijk is geweest als in het be gin vermoed werd. De aangerichte schade wordt door den burgemeester van Lingua- glossa op 70 millioen lire geschat. Nieuwe Duitsche deviezen-verordening. BERLIJN, 23 Juni. (V.D.). De rijkspre sident vaardigde gisteren een nieuwe devie zen-verordening uit, volgens welke nog slechts met officieelê notecringen betalings middelen en niet meer op beursrustdagen in deviezen gehandeld mag worden. De straffen zijn bij overtreding gevangenis straf tot o jaar en geldboeten tot de 10- voudige waarde van de verboden zaken, die verhandeld wsrden. Er worden nog uitge breider maatregelen der regeering ver wacht, waarmee tegelijkertijd een nieuwe steunactie voor' de mark doorgevoerd zal worden. De drankmaatregelcn. NEW YORK, 23 Juni. (V.D.). Uit Mobilo in Alabama wordt geseind, dat de eerste in beslagneming in verband met de pas uit gevaardigde wetten door de Ver.-Staten toe gepast is op 2 Noorscbc stoomschepen waar de douane-beambten de drankvoorraden in beslag namen. Ean reis van Braiiami. BOEKAREST 22 Juni. (V.D.) Over de buitenlandsclie reis van den minister van financiën Bratianu wordt medegedeeld, dat do minister zich naar Parijs, Londen en Rome begeeft om eenige tusschen Roe menië en de geallieerden hangende finan cieel-? kwesties te regelen. In Parijs zal getracht worden een beslissende regeling betreffende, liet herstelprobléem te berei- keii.. In Londen zal Bratianu het schadc- vergoedingsvraagstulc voor de door den Roemeenschen terugtocht "in 1916 ont stane beschadiging van de Petroleum- hronnen ter sprake brengen. In Rome zal getracht worden een over eenkomst te bereiken betrc-ffend.e de con- solideeving der staatsschulden. De minister, die begeleid wordt door Roemeensclie gedelegeerden in de com missie van herstel en door andere liooge financieele deskundigen, zal van zijn reis tevens gebruik maken om een grootere leening voor Roemenië voor to bereiden, die het den Staat mogelijk zal maken, zijn verplichtingen aan de industrie na te komen. Vraag: Welke is de kortste weg van I.eiden naar Nijmegen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Koudekerk, Al- plien, Bodegraven, Woerden, Oudenrijn, Utrecht, De Bildt, Zeist, Driebergen, Doorn Leersum, Amerongen, Rhenen, Opheusden, Zetten, Andelst, Herweld, Slijk Ewijk, Oos terhout, Nijmegen. Afstand 118 K.M. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. Koene, aannemer, te P ij n a c k c r. Cur. mr. A. de Gidts. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Juni. Veiling. Bloemkool 1/13 22, Bloemkool II 611, Salade I 2.2{b— 3.30, Salade II 1.20—1.60, Wortelen 9- 1S.50, Komkommers 713, Rabarber 1 1.60, Selderie 3.204.20, Pieterselie 3.50 4.50 alles per 100; Spinazie 1823; Peu len 3744, Doppers 4849, Postelein. 1619, Aardbeien 8284, Aardappelen 1012, alles per 100 Kg. 23 Juni. Eieren. Totale aanvoer 7831 stuks. De prijzen, waren: Kipeieren 5.40 5.90, en Eendeneieren 5.256.20 per 100 stuks. Handel matig. Boter. De prijzen van boter op dc heden gehouden markt waren als volgt: prima fa- brieksboter controle 1.60, prima boerenboter 1.701.80 en gocdo boerenboter 1-50 1.65 per Kg. Aangevoerd 6/3, 12/6, 104/8 en 17/16 vaten, wegende 2850 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 18 Juni tot en met 23 Juni. Lange en Korte turf geen aanvoer. Prij zen Lange turf 10,5011 en Korte turf 9.5010 per 1000 stuks. TER AAR, 22 Juni. Veiling „St Phocas". Peulen 4,05, Doperwten 4,Capucijners 2.75; Aardbeien 5864 cent per kilo; Bloem kool I 14—20, idem H 7,50—10, "idem III 47 per honderd. Sla 2,5 cent per krop; Postelein 19 cent per kilo; Aanvoer 886 zakken Peulen, 7 zakken Doperwten, 10 zakken Capu cijners, allen a 10 kilo. Veiling „God zij met Ons". Peulen 3.88, idem I 3.40, Tuinbonen 1.90, alles per 10 kilo; Aardbeien van 4456 cent per pond. Aan voer 298 zakken Peulen, idem 38 zakken 1, ï- zak Tuinhoonen. ROELOFAREMDSVEEN, 23 Juni. Veiling. Peen 9 cent per bos; Aard-beien 712 cent per doos; Aardbeien 3550 cent per kilo; Peu len 3—2.80; Poulon I 3.40—3.50; Peulen II 2.50; Doperwten 4,403.70; Capucijners 3.10. Doorsneeprijs van 22 Juaii met aftrek van veilingskoslen: Peulen 3.14, Idem No. 1 3.57, Idem No. II 2.98, Doperwten f 4.38, Capucijners 3.11, Idem dunne 1,93. ALPHEN AAN DEN RIJN, 22 Juni. Veiling. Per 100 Kg.: Peulen 3444, Doperwten 37 Postelein 17—21; Per 100 bos: Rabarber 3.10—4, Peen 12—19, Andijvie 3.10—4; Per 10O stuks: Kropsla I 2.80—4.70, Kom kommers I 1012, Komkommers II 68, Bloemkool I 2428, Bloemkool II 1116, Bloemkool III 27; Per 100 pond: Aardbeien 52—62. Wisselnctccringen (Amsterdam"» ht. Londen 11.75V2 Berlijn 0.0021 Parijs 15 80 Brussel 33.49 Zürich 45.S5 Ween en o OOSóVs Rome Madrid 37.S1 Kopenhagen 45.75 Christiania 42.40 Stockholm 67.65 New-York 2.55 Vs Advertenties* Hartelijk dank aan het Schoolbestuur, aan de leden van het zangkoor en allen, die op 14 Juni hunne belang stelling toonden, bij de her denking van inijn 50-jarig Onderwijzerschap. 12145 II. MEIJER, Hoofd der R.l£. School, Iloogmadc, Juni 1923. DANKBETUIGING. Bij deze brengen wij onzen hartelijke» dank aan allen, die hunne belangstelling toon den bij gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest. C. v. VEEN. A. M. v. VEEN- ZWETSLOOT. Kaag, 23 Juni 1923. 12154 DANKBETUIGING. Bij het ontvangen van het nieuwe rijwiel, verkregen op een bon, gevonden, in de si garen van den handelaar den heer JOH. VERSLUIS, brengt ondergeteekende zijn harte- lijlcen dank. 12115 M. C. VERMEULEN, Langeraar, 20 Juni 1923. BIEDT ZICH AAN een net B. K. Meisje, als Huis houdster of Dienstbode, voor klrn gezin of heer alleen. Rerls ais zoodanig werkzaam geweest, v. ,g. g. v. Brieven ouder no. 12C9'; bureau van dit blad. GEVRAAGD tegen I Juii een net tweede meis je R. K. Leeftijd 17 a 18 jaar, bij Dr. Walenkamp, Warmond. 12129 ER BIEDT ZICH AAN een net meisje bekend met kan- Uorwerkzaamheden. Ook gene gen andere werkzaamheden te verrichten. Van g- g- voorz. Brie ven onder no. 12130 Bureau van dit blad. GEVRAAGD een net. R K. Dagmeisje, oud 14 jaar. Aanmelden 's avonds na 8 uur. Adres Kaiserslraat 5. 12127 Een net R. K. MEISJE vraagt eenige werkhuizen. Ook genegen om te komen koken, of andere werkzaamheden te ver richten v. g. g. v. Brieven onder no. 12098 burcr.u van dit blad Biedt zich aan voor direct een R. K. MEISJE kunnende koken en netjes werken. Brieven onder letters C M, aan den uitgever J. N. GEIJER, Leiden. Botermarkt 26. 1215! te Net ontwikkeld Meisje bekend met fraaie handwerken zoekt eene betrekking als win keljuffrouw in winkel van garen en band, handwerken e. d. v. g. g. v. Brieven bureau van dit blad ouder No. 12177 Gevraagd: een nette JUFFROUW, (Burger- of Boerendochter) R.K. ong. 30 jaar, voor de huishou ding bij heer, op netten stand. Br. met inlichtingen Bur. van dit Blad onder No. S927. Er bieden zich aaneen aankomend Slagersknecht en Bakkersknecht Brieven te richten aanJOH. A. MENS, Corr. Voorstraat 72 74, Voorschoten. 12183

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5