van 16 jaar of ouder, werkzaam bij liet pél len der gerooide bloembollen, gedurende het tijdvak van 25 Juni tot en met 18 Au gustus a.s., in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, tien uur per dag en 55 uren per week arbeid ver richten, onder voorwaarde, dat: lo. de arbeidstijd van bedoelde arbei ders in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur dee voormiddags en 7 uur des na-mid- dags; 2o. een afschrift der arbeidsregeling, die tijdens den duur dezer vergunning voor de betrokken arbeiders zal gelden, aan het be trokken districtshoofd der Arbeidsinspectie wordt ingezonden, voordat van de vergun ning wordt gebruik gemaakt, en deze ar beidsregeling in de onderneming opgehan gen blijft, zoolang van de vergunning ge bruik wordt gemaakt. Na de Almelosche textielstaking. De f 50.000 voor de uitgestotenen. In de te Almelo gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente was ingeko men een verzoek van Ged. Staten om liet besluit tot wijziging der begrooting voor 1923 strekkende om f 50.000 uit te trekken voor de uitgesloten arbeiders van de fir ma's Hedeman en Ten Bos, in te trekken, omdat de uitsluiting is opgeheven. De Raad besloot aan dat verzoek niet te voldoen, zoodat nu uitgemaakt zal worden, of een gemeenteraad bevoegd is voor het steunen van uitgeslotenen gelden beschikbaar te stellen. Bc Hanzebank te Utrecht. De Arrondiseements-Rechtbank te Utrecht heeft hevolen, dat de in Nederland ■wonende schuldeischers van de N.Y. de Hanzebank zullen worden opgeroepen te gen Dinsdag 3 Juli a.s. tc 10 uur in het gebouw van K. en W. te Utrecht, ten einde op het verzoekschrift tot surséance van be- •taling der bank te worden geboord. De landarbeiderstaking op Qost-Flakkee. Te Achthuizen en Bommel is een com missie door beide partijen benoemd, die een poging zal doen het geschil op te los sen. Intusschen is men voorloopig daar weer aan den arbeid gegaan. De staking te Oude Tonge en Ooltgens- plaat duurt nog steeds voort en zij krijgt" meer en meer een dreigend aanzien. Ook gister zijn weer een 15-tal rijksagenten gearriveerd om de orde te bewaren. Samen scholingen van meer dan 5 personen zijn verboden. Na 10 uur des avonds mag nie mand zich meer op straat hegeven. Des ondanks gebeuren er baldadigheden en worden ruiten ingegooid. Men meldt aan „Het Volk": In het stakingsgehied van Flakkee wordt de politiemacht eiken dag vergroot. Gisteren zijn de eerste maréchaussées aan gekomen. Gisteravond is het te Ooltgenspiaat bij een hoarder ij ._waar onderkruipers vöTvers. De politie beweert, dat ook van de zijde der stakers is geschoten. Gelukkig is niemand getroffen. Te Oude Tonge hebb de rijksveldwachters Donderdagmiddag een troep stakers uit elkaar gejaagd. Een driptal stakers is "ewond. Bij den burg meester te Oude Tonge, die beschuldigd wordt de hand te hebben in de overkomst van de Brabantsche onderkruipers, als mede hij een oud-landbouwer aldaar, zijn den voorgaanden nacht eenige ruiten hun ner villa's ingegooid. Oud-minister Kolkman. In antwoord op het ter jongste Bonds vergadering verzonden telegram aan mr. Kolkman, mocht de heer Van Wijnbergen het navolgende antwoord ontvangen: Hooggeachte Heer Voorzitter, Het telegram, dat ik namens do R.-K. Staatspartij van U mocht ontvangen, heeft mij zeer getroffen. Ik waardeer in boogo mate dit zoo eervolle bewijs van belang stelling en hulde en breng U daarvoor mi in oprech ten dank. Ik mag U zeker wel verzoeken bij gele genheid mijn dank aan de vergadering der R.-K. Staatspartij te willen herhalen. Met de meeste hoogachting noem ik mij Uw dw. dr. (get.) M. J. G. M. KOLKMAN. Naar „Voorwaarts" meldt, is een ze kere J. K. Smith, onderwijzer bij het open baar lager onderwijs te Vlaardingen voor 14 dagen uit zijn functie geschorst, omdat hij geen voldoende bereidwilligheid aan den dag legde bij het leeren zingen van oranjeliedjes ten dienste van het a.s. jubi leum van de koningin. sioenwetten in overeenstemming te bren- gen met de gewijzigde burgerlijke pensioen wetten. Het eerst kwam de Militaire Weduwen- wet aan de beurt. De heer K. Ter Laan haakte er een motie aan vast, vragende dat ook dc voor 1909 gepensionneerde militairen en hun wedu wen en weezen zouden vallen onder de werking der Militaire-Weduwenwet. Minister Van Dijk herinnerde er aan, dat de Kamer in 1909 beslist had tegen terug werkende kracht, en de Kamer verwierp de motie met 47 tegen 26 stemmen. En er waren ook amendementen. De heer K. Ter Laan wilde het mogelijk maken, dat de weduwe van een op wacht geld gesteld militair pensioen ontvangt, ook indien het huwelijk na de opwachtgeldstel ling is gesloten. De gedachte, waarvan dit amendement uitging, vond zeer veel instem ming. De materie is evenwel zoo moeilijk, dat de heeren Deckers en Duymaér van Twist den raad ga,ven genoegen te nemen met de toezegging des Ministers, dat een onderzoek zal worden ingesteld; welke raad vooral aanbevelenswaardig was omdat een verwerping van het amendement den ver keerden indruk zou kunnen maken, dat de Kamer de zaak zelf niet wil. De heer Ter- Laan bleef evenwel koppig volhouden. Zelfs weigerde hij het amendement om te zetten in een motie, zooals de heer Van Twist hem aanraadde. Voor die stijfhoofdigheid werd hij evenwel gestraft met de verwerping van zijn amendement met 47 tegen 19 stemmen. Het ontwerp werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Volgden de Pensioenwet voor de land macht en de Pensioenwet voor de macht. Ook hier begon de behandeling met de indiening eener motie, uitsprekende, da binnen den kortst mogelijken tijd hulp moet worden verleend aan de in nood ver- keerende oud-gepensionneerden, en verzoe kende, dat een advies-commissie ter zake door de Regeering zou worden ingesteld. Zij werd ingediend door den heer Ter Hall, die geen moeite had om tal van in derdaad pijnlijke voorbeelden van schrij nenden nood bij de oud-gepensionneerden en van wel heel schreeuwende ongelijkheid tusschen de ouderen de nieuwe pensioenen aan te halen. Men is in de behandeling blijven steken. KOUDEKERK. Burgemeester. Bij Kon. besluit is de. heer J. G. Oeberius Kapteyn met ingang, van 27 Juli a.s. herbenoemd als burge meester. NIEUWKOOP. Militie. De dienstplichtigen van de lichting 1923 J. den Beer, Th. Chr. Nieu- wenhuizen, G. Verlooij en G. A. Vink, zijn bestemd voor het 4e Regt. Inf. en zullen worden ingelijfd op Donderdag 19 Juli a.s NOORD WIJKERM0UT. Broodprijzen. Gisteren vergaderden gezamenlijke, hroodhalckerspatroons. Na verschillende besprekingen kwam men tot het volgende besluit. De gezamenlijke hroodhalckerspatroons van Noordwijker- hout hebben besloten, ten einde hunne broodprijzen lager te stellen, voor hot ver volg slechts tegen contante beta ling te leveren. Zij zijn over tuigd door dezen matregel niet alleen hnn eigen belang te dienen, doch ook het be lang van de verbruikers, die nu tot dek- king van kwade posten een. hoogeren prijs moeten betalen. Zij zijn dan ook besloten, ondanks de boogero graanprijzen, de broodprijzen-te-verlagen. D.e vergadering bad bij het nemen van dit besluit do over tuiging de slem van alle verbruikers te zullen hebben, omdat zij door dezen maat regel er een einde aan hopen te maken dat enkele wanbetalers leven ten kosten van den middenstand en ten kosten ook van de goede betalers. De regeling zal in gaan op Maandag 2 Juli a.s. OUDEWETERING. Gevaarlijk. Dezer dagen kregen een tweetal opgeschoten jongens twist over een meisje. Dat do wraaklust nogal groot was bewees wel het feit, dat de een den ander een zakje peper in de oogen tracht te te werpen. Gelukkig kwam het grootste gedeelte der peper op de kleeren terecht. De zaak is den politie in handen gegeven Lassd» en Tssiüilssêüïf» STaTE^-GEBSEgaMI-_ TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Bezuiniging op militaire uitgaven. De pensioenkwestie. De Kamer begon met de behandeling van het ontwerp, waarbij Minister Van Dijk epn hoogst prijzenswaardigen stap in de richting van bezuiniging op de militaire mtgaven wil zetten, door den duur der cerste-oefening voor de cavallerie te ver minderen van 18 maanden tot 15 maanden. De discussies draaiden om een aïnende- naent-K. Ter Laan, voorstellende een ver mindering tofc een jaar. 't Bleef evenwel bij 15 maanden. De meerderheid der Kamer hield zich aan de ineening van den verantwoordelijken Mi nister. Het amendement werd verworpen met 54 togen 22 stemmen, die van de V.-D. en de 8. D. A. P. De Communisten waren er natuurlijk weer niet. De rest van den dag kon worden besteed aan de wijziging van de militaire pensioen wetten, waarvan we er niet minder dan zes rijk zijn. De wijzigingsvoorstellen der Regeering heb 'ben in hoofdzaak ten doel de militaire pen Veredeling der Bioembolgewassen. Een nieuw werk. Naar wij vernemen zal binnenkort bij de uitgeversfirma, S. L. van Looy te Amster dam een nieuw werk verschijnen over de Nederlandsche bloembollen-cultuur getiteld ,De wetenschappelijke beteekenis van de u-Let, een—grocnr aantal afbeeldingen verlucht en heeft ten deel te toonen wat in Holland door de van ouds bekende cul tuur reeds is bereikt en wat langs weten schappelijke bannen nog verder te berei ken zal zijn. SPORT WIELRENNEN. Leidsche £en- cn Toerist-Ver. „Swifi". Morgen zal or gereden worden voor de „Niese"-medaille, geschonken door den welcd. heer G. Niese, café „Het Haagsche Schouw". De route zal zijn vanaf Haagsche Schouw, Valkenburg, Wassenaar, Haag sche Schouw. Deze moet tweemaal gereden worden. De start en aankomst hebben Plaats aan het café „Het Haagsche Schouw". De samenkomst is haltien aan de Kweek school voor Zeevaart. H6HOEH8E.IS9E1JI&8 LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen rechten: Mej. A. M. E. G. Indemans (Maastricht) en de heer H. J. Biegel, Gorkum. Voorbereidend examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor het geven van Middelbaar Onderwijs in Ned. Indië van de Javaansche taal de heer G. Boswinkel en de Maleische taal de heer W. J. de Wilde. UIT EE OüSËVigË ALKEMADE. GeSdleerting. Naar wij vernemen is 't het gemeentebestuur mogen gelukken de geldleening, groot f39000, tot dekking van do kosten van het vernieuwen van de brug over dc Ringvaart te Nieuwe-Wete- ring onder de ingezetenen te plaatsen. Aankondiging. Bij B. en W. is inge komen een verzoekschrift van P. Zoete melk te Rijpweteringvoor den verkoop van sterken drank in het klein voor het perceel kadastraal bekend, gemeente A,lke made, Sectie D, no. 1778. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de Chr. H. B. S. al- bier is benoemd tot leerares in de Duit- scbe taal mej. Sckrieke te Kampen. p— Aan den brieven- en telegrambestel ler J. G. Kling, ten postkantore alhier, is met ingang van 1 September, eervol ont slag uit den dienst verleend. BOSKOOP. Personalia. Geslaagd te Delft voor bet propaedeutisch examen voor civiel ingenieur de heer C. Frets, alhier. 1 RIJPWETERING. Ongeluk. Gistermiddag had bij het uitgaan der school een jongen de onvoor zichtigheid het' zoontje van den heer H. een duw te geven, juist teen een hooiwa gen passeerde, met het gevolg, dat de jon gen een der wielen van den wagen over het heen kreeg. Het ventje liep een zoo be duidend beenblessuur op, dat de dokter opname in het ziekenhuis noodig achtte. Wanneer zal de jeugd toch eens voorzich tiger wordeni SASSENHEIM. DE BOLLENPELTUD. Een circulaire aan de patroons. Tot de patroons in het bloembollenbe- drijf is de volgende circulair^ gericht: Het is de overtuiging van ondergetee- kenden, dat de tijd, die nu aanstaande is in het tuinbouwbedrijf, n.l. de z.g.n. „schuurtijd" of „bollenpellentijd" voor de in dat bedrijf werkzame jongens en meis jes zeer gevaarlijk voor de zedelijkheid .vinding van jaren, zoodal-een poging tot verbetering der toestanden noodzakelijk mag heeten. Zoo is het meer dan, ergerlijk te verne- mèn, dat er tijdens het werk gesprekken worden gevoerd, er op aangelegd de on schuld der jeugd geheel en al weg te ne men; dat er liederen woiden gezongen, waarvoor menig volwassene zich schaamt ze te moeten hooren, en dit alles vergezeld, ja wij mogen zeggen, doorweven met de meest grove vloekwoorden en verwenschin- gen. Ondergeteekenden dringen er daarom ten zeerste bij u op aan, de meest geschikte middelen ter hand te nemen om dit alles behalve denkbeeldig gevaar te keeren. Het zij aan uw beleid en goeden wil overgela ten, hoe dit doel te hereiken; doch één ding staat vast: Zonder medewerking van de patroons zal iedere actie, uitgaande van de arbeiders, ten doode zijn gedoemd, doch evenzeer is 't waar, dat zonder mede werking van de arbeiders, ieder streven van de patroons in die richting onvrucht baar moet blijven. Waar beiden samen werken, daar moet het succes verzekerd zijn. Wij sporen daarom u in deze aan tot gemeenschappelijke samenwerking, waar van alleen de overwinning in den strijd tegen godsdienstloosheid en zedenbederf te verwachten is. Wij meenen op uw aller krachtigen steun en sympathie voor deze meer dan goede en noodzakelijke actie te mogen rekenen en wij dachten hiermede het ini tiatief eener doelmatige bestrijding te heb ben genomen. Overtuigd van uw aller medewerking, J. II. A. THUS, Pastoor. A. H. BOEIJINGA, «Pred. Ger. Kerk. P. H. VERHOOFSTAD, Kapelaan. W. G. KRIJKAMP, Pred. Herv. Gem. Sassenheim, 21 Juni 1923. Aanbesteding. Door het gemeente bestuur van Sassenheim is gisteren aan besteed het bestraten van het Oosthaven- terrein buiten levering van straatklinkers, waarvan de uitslag is als volgt: 1. P. van Egmond J.Wzn. te Rijnsburg en P. Snoeker te Leiden voor f2840; 2. J. Lindhorst te Bodegraven en J. Versluijs te Oudewater f 2700; 3. L. Kievit te Haarlem f 2680; 4. H. Bunschoten, te Hillegersberg, f 2662; 5. S. J. Morel, te 's-Gravenhage, f 2252; 6 D. Schouten, te Schoten, f 2224; 7. B. Leffers, te Zandvoort, f2180; 8. A. van Dijk, te Utrecht, f2163; 9. Joh. Pot man, te Haarlemmermeer, f1965; 10. H. S. de Reus, te Velzen, f 1937; 11. P. Dc- kinga, te Amsterdam, f1748; 12. G. A. van Strien, te Raamsdonk, f 1728; 13. A. Woudenberg, te Ameide, voor f 1575. Eén biljet van onwaarde. VOORSCHOTEN. Ziekenhiiisverpleging. Donderdag avond werd in hotel „Deurloo" eene ver gadering gehouden, bijeengeroepen door een commissie met het doel, om te komen, tot oprichting van eene vereeniging voor ziekenhuisverpleging onder voorzitterschap van den zeereerw. heer Ds. H. P. Fort- gens, predikant der Ned. Herv. Gem. al hier. Na gehouden, bespreking werd beslo ten de vereeniging op te richten. De ver eeniging zal heeten „Onderling hulpbe toon." Het lidmaatschap der vereeniging staat open voor iedereen. De contributie werd bepaald op f 0.15 per gezin. Onder gezin werdt verstaan man, vrouw, eigen of pleegkinderen. Voor allenstaande personen bedraagt do contributie f 0.071. Alles ge rekend per week. Tot bestuursleden zijn gekozen: Voorzitter Ds. H. P. Fortgens; 2e voorzitter Ds. P. N. Kruijswijk; le se cretaris C. Bolle; 2e secretaris D. J. Brinks; lo penningmeester G. Hartveld; 2e penningmeester M. Santbrink. Ongeveer een 100 personen gaven zich op als leden. Deze vereeniging heeft dezelfde contribu tie vastgesteld als de onlangs opgerichte R. K. Ziekenhuisverpleging met dit ver schil dat van alleen staande personen een contributie wordt gelieven van f 0.075. Verbouwing. Het verbouwen van villa „Henriette" alhier is door den heer A. L. Verhoog, architect te Sassenheim, namens den heer Chr. Eggink Jr. opgedragen aan den heer S. Strijk, aannemer te Rijp-We- tering. Sport. Zondagnamiddag zal de voet- balvcreeniging S. L. C. I een wedstrijd spelen met W. V. V. I uit Wassenaar op het sportterrein van S. L. O. alhier. De wedstrijd zal aanvangen te twee uur na middag. WASSENAAR. Inbreker. Terwijl dc bewoners afwe zig waren, hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de villa van den lieer van N. in het Park de Kievit en zich tegoed ge daan aan in den kelder gevonden wijn. Of er iets vermist wordt kon nog niet worden vastgesteld. Ook hebben onbevoegden een bezoek gebracht in het theehuisje van den heer van G. aan den Rijksstraatweg. Aldaar hebben zij zich met wat koekjes tevreden gesteld. Gemeenteraad. Door het centraal stembureau is wegens bedanken van den heer Lazarom tot lid van den Raad be noemd verklaard de heer L. A. F. Prins. Een verloren paard. Door de mare chaussee is in bewaring genomen een ren paard, dat onbeheerd in de Kievit was aangetroffen. ZWAMMERDAM. Burgemeester. Bij Kon. besluit is de heer P. Hoogenboom met ingang van 20 Juli a.s. herbenoemd als burgemeester. SeoneenteSijke SankaiadÊgisag, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP.^ Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is hedenavond verkrijgbaar ZUIDERZEEBOT a f0.40, SCHELVISCH a f 0.20—f 0.30, SCHAR a f 0.12 en SCHOL a f 0.15—f 0.35 per pond. J. G. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 23 Juni 1923. STAPgHIEUWS R.-K. DIOC. VROUWENBOND. De afd. Leiden van bovengenoemden bond hield gisterenavond te 8 uur een ledenvergadering in „Zoinerzorg". De presidente, mej. Th. L. Elshof, opende de vergadering met den chr. groet cn heette allo aanwezigen hartelijk wel- rior, iia Kgfpna.vond .van het de presidente den geestelijk adviseur pa ter v. d. Donk en den spreker van den avond, den ZeerEerw. heer L. H. Wanna, rector te Monster. Na het lied „Roomsche Blijdschap" verkreeg de ZeerEerw. heer Wanna het woord, die tot onderwerp gekozen had: „Innerlijk Leven". In zijn inleiding memoreerde de Eerw. spreker hetgeen prof. Aengenent hij de oprichting van den Vrouwenbond als zijn doel voor oogen stelde. Spr. vraagt of sinds die oprichting die woorden gewaardeerd zijn geworden of de vrouwen heilig zijn geworden t.w. Roomsch tot in het diepst der ziel. Kunnen wij ons godsdienstige leven in tenser maken, opdat het tot zegen strekke van het menschdom, is de vraag, die spr. wil behandelen. Het inwendig leven bestaat in een hel der inzicht in den wil van God. De mensch is een redelijk wezen, geschapen naar Gods beeld en gelijkenis. Onbegrijpelijk is het, dat de mensch zijn Schepper zoo weinig dankbaar is voor de vele gaven, hem geschonken. Door de erfzonde verloor de mensch de vriendschap Gods en het recht op den hemel. Hij gaf daardoor te kennen enkel mensch te willen zijn en geen kind Gods De Eerw. spr. schetst dan het groot- sche werk der Verlossing, waarin God de menschelijke natuur aannam, opdat de mensch zou leven door de genade. Op dien levensweg staan overal de fonteinen van genademiddelen open, waardoor men opnieuw kan deelnemen aan het goddelijk leven. Door Zijn lijden en sterven heeft Christus voor ons terugverdiend het god delijk leven, waardoor de vriendschap met God werd hersteld en do hand tus schen den Schöpper en zijn schepsel steeds hechter wordt. Het Goddelijk leven in ons begint bij het D. DÖopsel, wordt gesterkt door het H. Vormsel en wordt telkens weer gevoed in de H. Eucharistie. Spr. haalt dan eenige treffende voor beelden aan, waarin aangetoond wordt, dat God leeft in den mensch, in staat van bovennatuurlijke genade. Spr. uit dan den wensch, dat naar het innerlijke leven door den mensch steeds meer worde gestreefd. Of zulks altjld voldoende geschiedt? Spr. haalt hierbij eenige passages aan van een rede van Pater Borromaeus de Greeve op liet Euch. Congres te Amster dam over „Moderne tijden" en wijst op do vele excessen van de huidige levensop vatting, ook van zoovele Katholieke ouders, die hun kinderen vrij spel laten en hen blootstellen aan de mogelijkheid, om voor altijd hun geloof te verliezen. Wanneer wij eens begonnen ons dage- lijbsch leven meer te realiseeren en in overeenstemming te brengen met de wen sch en der H. Kerk, dan kan het niet an ders, of zulks zal bijdragen tot ver,sterking van het inwendige leven. Wanneer men zijn godsdienstig leven J meer innerlijk maakt, dan krijgt men een degelijk leven, dat verruimend werkt en ALGEMEE^E AGENDA LEIDEN. Zondag. „Perosi" Concert „Zomerzorg", te 8 uur. Apotheken ere tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags geopend zijn: W. Pelle, Kort Rapenburg 12. Tel. 594. D. J. van Driesum, L. Mare 76, Tel. 406, De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Mecschheid is steeds» geopend, doch alleen voor leden van dit Fonds. Van Zaterdagavond 8 u.Hot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: r.r 59. TH -On. Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506. Dr r*"d<-'T R-.ov.t.® «li.- Tel SOL Dr. Veldhuijzen, Hooigracht 84, Tel. 617., De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgoest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Varekamp, Warmonderweg 22, tel. 1916. TeSsgr-afisch Weerf3©Pse&* volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 23 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.773.8 Valentia. Laagste Barometerst.: 737.2 Haparanda. Verwachting tot den avond van 24 Juni: Zwakke tot matige Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weing of geen regen, zelfde temperatuur. Zij, die zich per Iu!i a.s. op „De Leidsche Ceurani" wenschen te abonneeren, ontvanger» de voor dien tijd verschijnende nummers gratis. kracht-ontwikkelend, dat een hlijheid uit- -SêtcilfirTiarteï-©SS- a5Ë-k.an.?erllgzl?!1' Spr. eindigt tenslotte met de vrouwen tc wijzen op Maria, de roem van het vrou welijk geslacht, die zooveel heeft hijge dragen tot het werk der Verlossing. De presidente dankte den Eerw. spre ker in hartelijk woorden voor zijn schoo- ne rede. Hierna werd de vergadering voortgezet De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De presidente doet mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. een aanvrage van het R.-K. Huisvestingscomité, om plaatsing van kinderen uit het Ruhrgebicd en van den R.-K. Volksbond, mededee- lend, dat den Isten Juli. een tentoonstel ling gehouden wordt op huishoudelijk gebied. (Hierover zijn reeds mededeëlih- geri gedaan in onze courant). Spr. zegt vervolgens, dat het program ma voor den a.s. winter reeds in groote trekken is vastgesteld, terwijl het '10-jarig bestaan der afd. feestelijk zal worden her dacht. Aan dit feest zal tevens nen ponnen tentoonstelling verbonden worden, waar van de opbrengst ten goede komt aan de ondcrafd. „De Baby". Als slot van de vergadering werd door de onderafd. „Ons Tooneel" op uitsteken- de wijze opgevoerd het twee-bedrijvig tooneelstukje: „Woningdistributie". Mr. A. L. Hermans. Mr. Hermans gaat onze stad verlaten hij heeft zich geassocieerd met de heeren mr. v. d. Heyden en mr. v. Dillen. ,een zeer bekend advocaten-kantoor ""te Rotterdam. Mr. Hermans heeft zich in 1910 hier ter stede geassocieerd met mr. Aalberse na het overlijden van mr. Barge. Sedert 1914 oefent hij op hetzelfde kantoor samen met mr. Bolsius de- advocaten-practijk uit. Wij herinneren ons vrij gcruimon lijd geleden in „Het Centrum" te hebben gele zen een intervieuw tusschen een redac teur en mr. wij meenen toen ook; prof. Aalberse. De redacteur infor meerde, hoe mr. Aalherse hij zijn drukke advocatenpractijk nog zooveel tijd had kunnen vinden voor maatschappelijk, so ciaal werk. En mr. Aalberse wees toen op mr, Hermans, den scherpzinnigen ju rist, die 't hem steeds, voorzoover 't van hem afhing, mogelijk maakte, zijn advo caten-kantoor te verlaten om anderen maatschappelijken arbeid te verrichten. Mr. Hermans is hier ter stede plaats vervangend Kantonrec-b ter. Op menig maatschappelijk terrein heeft hij zich bewogen; o.a. is hij lid van do St. Vincentiusver. Mr. Hermans is ook gedel. Commissa ris van de N.V. De Leidsche Courant. Wij hebben bij zijn werken in deze laatste kwaliteit mogen waardeeren zijn juisten, helderen kijk op de zaken, zijn oprechten, aangenamen omgang 1 waarvoor 't ons zij vergund hem op deze plaats tc brengen liartelijken dank. 't Moge den heer Hermans, geboren en getogen Leidenaar, in zijn nieuwe woon plaats naar wensch gaan!

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2