mST BOSKOOP. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 19 Juni. Voorzitter Burgemeester P. A. Golijn. Afwezig met kennisgeving de heeren Leef, van Kleef en Guldemond. De voorzitter opent de vergade ring. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving worden aangeno men: Schrijven v. Ged. Staten houdendo goedkeuring van raadsbesluiten; Idem van den raad v. Smildo betreffende ad- baesïebetuiging aan haar adres, inzake belastingheffing. Mededeeling van den burgemeester, dat hij op bet raadsbesluit tot het verleenen van een toeslag op de loonen der te werkgestelden op feestda gen, art. 70 der Gem.wet zal toepassen. (Van het Dep. v. Binnenl. Z. was juist bericht ontvangen dat den raad spoedig een besluit tot vernietiging van bedoeld raadsbesluit zou bereiken.) 4. Mededeeling van B. en W. naar aan leiding van de door den beer Boekraad gestelde vragen omtrent toepassing van art. 19 der „Voorwaarden en Tarieven" der Waterleiding. De heer Boekraad had eenige vragen gesteld betreffende de prijsberekening voor perceelen, door meer dan. een gezin bewoond. In antwoord hierop deelt de voor zitter mede dat krachtens de thans geldende verordening in zulke gevallen reeds wordt betaald naar den maatstaf van het werkelijk gebruik, zoodat B. en W- wijziging van do verordening niet noodig achten. Besloten wordt de verordening te laten, zooals zij is. 5. Voorstel van B. en W. om aan de Boskoopsche Handelsdrukkerij voor het jaar 1923 een subsidie te verleenen van. f 125.voor het raadsverslag. Aangenomen. 6. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een concept-verordening, be treffende bestrijding van drankmisbruik bij viering van het Tegeerings-jubileum. van H. M. de Koningin in de gemeente Boskoop. Do voorzitter noemt eenige ge meenten uit den omtrek die reeds een tapverbod hebben uitgevaardigd. De heer Brand zou willen weten of men te Gouda dien dag ook niet tapt, omdat het Boskoopsche r nbliek „toch naar Gouda" gaat om feest te vieren. Over 't algemeen acht spr. bet verbod wel gewensebt, maar niet als het alleen in deze gemeente zou moeten worden toe gepast. De beer Boekraad i3 geheel tegen het voorstel. De voorzitter weet niet of Gouda een verbod zal uitvaardigen; wie van de heeren weet het wel? De heer Noest meent dat Gouda het wel zal doen. De voorzitter brengt den achtba ren raad bescheidenlijk onder 't oog welk een eigenaardig figuur - hij bezig is te maken. Toen in de vorige vergadering het verzoek van den Min. v. Arb. om zulk een verbod uit te vaardigen ter tafel kwam, adviseerden B. eö W. om het voor kennisgeving aan te nemen. De raatd ech ter bleek wel iets te gevoelen voor een tapverbod, en nu B. en W. met strafbe palingen komen, doet niemand z'n mond open. Wat het bezwaar van den heer Brand betreft, merkt spr. op, dat het niet in de bedoeling ligt de menscben naar Gouda te laten gaan om feest te vieren, maar juist omgekeerd. De heer v. Gelderen, weth., heeft nog iets te zeggen. In de vorige vergade ring heeft de raad eigenlijk het verzoek van den Min. ingewilligd. Wordt nu dit voorstel verworpen, dan zal de kroegslui- üjtg een feit blijven, doch men zal geen etrafbepalingen bezitten. Wat nn? Een breede discussie volgt. Sommige heeren betwisten 'a heeren v. G.'s stand- Runt, maar over 't algemeen is men toch met z'n figuur verlegen. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en verworpen met 5—3 «temmen idie van de heeren Verkade, Noest en v. d. Broek. 7. Aanbieding door B. en W. van het i verslag van den toestand en do exploi tatie van do Gemeente-bedrijven, als mede van de balans en de winst- en ver liesrekening van do Gasfabriek en de Waterleiding over bet jaar 1922. Do v o o r z. stelt voor deze stukken te stellen in handen van de in de vorige vergadering benoemde Commissie. De heer Boekraad wilde er wel iets over vragen. De voorzitter zag dit liever ge daan bij behandeling van 't rapport. En fin, als 't niet te veel is, mag 't. De heer Boekraad vraagt dan, of B. en W. misschien „verlegen zitten" met de winst. Spr. komt tot die veron derstelling doordat steeds belangrijke af schrijvingen plaats hebben. Spr. wilde even zeggen, dat, in geval zijn veronder stelling juist is, de heeren die indertijd voor gasprijsverlaging stemden toch niet mis gezien hebben. De heer Verkade gaat nog verder. Spr. zou willen weten welke maat-; maatregelen B. en W. denken te nemen om verhooging van den gasprijs tegen te gaan, ook al zouden prijsstijging van ko len enz. dit aanvankelijk noodig maken. De voorzitter gelooft dat mijn heer Veikade twee maal van de koek wil eten. Bij vaststelling van den gasprijs toch is reeds gerekend met het winstcijfer en wil men er nu nog eens van profiteeren? Wat de andere opmerkingen betreft, zegt spr., dat eerst sinds enkele weken, bet gevaar voor een tekort is geweken. Overigens acht spr. op dit oogenblik een debat over dit punt vrij voorbarig. B. en W. hebben nog niet beraadslaagd, en kunnen dus geen verdere mededeelingen doen. De heer V e r k a d e zal er ziclï bij neerleggen. Alleen, hij zou gaarne de verordening zoo zien gewijzigd, dat de raad telkenjare over de bestemming van bet winstcijfer had te beschikken. De voorzitter ackt dit nadeelig voor 't bedrijf. Er moet voor een goede exploitatie toch een zekere stabiliteit zijn. Overigens wil spr. dit punt wel in B. en W. ter sprake brengen. De lieer Verkade is dubbel en dwars tevreden. 8. Aanbieding door B. en W. van de rekening en verantwoording 1922 van het Burgerlijk Armbestuur. Wordt eveneens gesteld in handen der Commissie. 9. Voorstel van B. en W. om in de va cature van onderwijzer aan de Openbare School, vacature A. den Haan, voorloo- pig niet te voorzien. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. om hen een crediet te verleenen van f 300.—, voor bekostiging van de officieele ontvangst van afgevaardigden van bet Congres i.z. plantenziekten. De heer Jon ge jar, weth., spreekt zich uit als tegen het voorstel zijnde. Spr. acht het voleeren van zulk «en. be drag voor dit doel ongemotiveerd. Men kan hier wel spreken van gemeentebelang maar dat begrip is rekbaar. Op zoo'n manier kan men alles wel aan elkaar vast redeneeren. Bovendien zou men meer liefhebbers krijgen. De beer Verkade behoeft na dit be toog niet veel meer te zeggen. Vooral waar van verschillende zijden meermalen op bezuiniging wordt aangedrongen, acht spr. deze uitgave niet gewenscht. De voorzitter beantwoordt de spre kers. In hoeverre de uitgave evenredig is aan het gemeentebelang dat er aan verbonden is, is inderdaad moeilijk uit te maken. Aan den anderen kant echter staat het evenzeer vast, dat d.e kwestie van de slui ting der Amerikaansche grenzen voor deze gemeente een kwestie is van te zijn of niet te zijn, en waar de zaak zoo staat, moet de gemeente wel kunnen zeggen, dat zij gedaan heeft wat zij kon. Spr. kan zich wel vereenigen met de uitdrukking dat we met dergel. dingen uiterst spaar zaam moeten omgaan. De heer Brand informeert of het geld eventueel goed besteed zal zijn. Wat is het zoo ongeveer voor 'n soort menschen dat er komt? De beer Spruit is voor het voorstel. De beer Noest is er tegen. Spr. vreest dat de sluiting der Am. grenzen niet zoozeer te danken is aan bet zieke plantje, dan wel aan do protectie. De beer v. Gel deren, weth., verde digt het voorstel. Onder de congressisten bevinden zich meerdere personen uit den Internationalen Phytopathologischen dienst, van wie er velen zijn die grooten invloed hebben op de sluiting der Ara. grenzen. Spr. vindt het eigenaardig dat leeken hier oordeelen over sluiting der grenzen. De heer V e r k a d e vindt dat de Tuin- bouwvereenigingen ter plaatse dan maar voor een hartelijke ontvangst moeten zorgen. Als 't 'm in die lunch zit, is bet toch verkeken. De heer Jo n g e j a n acht het denk beeld wel overweging waard, om de ont vangst door andere corporaties te doen bekostigen, omdat men anders een ge vaarlijk precedent schept voor de toe komst. De lunch zal er toch niet anders door smaken? De voorzitter verzekert den heer Brand, dat de congressisten van een goed gehalte zijn. 't Is best de moeite waard. Het voorstel wordt aangenomen. 11. Voorstel van B. en YV. om hen een crediet te verleenen van f 585.voor op hooging van de Rozenlaan en van f 125 voor het opruimen van nesten en vjiilnis aan het einde van den Biezendijk. Het voorstel wordt gesplitst. Het eerste gedeelte wordt met algem. st., het twee de met op één na alg. stemmen aangeno men. 12. Voorstel van B. en W. om te he sluiten tot wijziging der Verordening op de heffing van rechten voor het begraven van lijken op de algemeene begraaf plaats. Aangenomen. 13. Aanbieding door B. en W. ter vast stelling van een concept-besluit tot wij ziging der begrooting 1922 en van een concept-besluit tot het doen van betalin gen uit don post voor „onvoorziene uit gaven" dier begrooling. Goedgekeurd. 13a. Wijziging overeenkomst mei Ha- zerswoude inzake levering van drinkwa ter. De wijziging houdt in hoofdzaak in. dat Boskoop een tweede persleiding mag leggen in de wegen van Hazerswoude, mits het daarvoor jaarlijks aan deze ge meente betaalt 12 Yi ct. per strekken den Meter, wat neerkomt op ongeveer f 1000 per jaar. Hazerswoude zal voorts moeten goed vinden, dat Boskoop behalve de reeds aangesloten gemeenten nog meerdere ge meenten van water voorziet. Indien in verband met die aansluiting van andere gemeenten behalve die tweede perslei ding nog over meerdere lengte hoofdbuis gelogd moet worden in het grondgebied van deze gemeente, daji zal ook daar voor jaarlijks aan Hazerswoude 12 ct. per strekkende Meter vergoed wor den. Voorts zal de door Hazerswoude aan Boskoop te betalen waterprijs per M3. nooit ïioofic.- - zljrr~ dati tlle, "WeHrc wordl betaald door do meest begunstigde ge meente. Nadat dit punt „even" in een be sloten vergadering is besproken, wordt tot goedkeuring van de wijziging beslo ten. De voorzitter spreekt hierbij de hoop uit, dat de verhouding tusschen bei de gemeenten van dien aard zal zijn, dat een vruchtbare samenwerking blijft ge waarborgd. Rondvraag. De heer Brand vraagt verbetering van den weg in Reyerskoop. Wordt aan gewerkt. De heer Guldemond vraagt naar de waarheid van een gerucht als zou van de zijdo van B. en W. aan een onderwij zeres bij het plaatselijk L, O. do verzeke ring zijn gegeven, dat zij ondanks haar binnenkort in 't huwelijk treden haar po- sitio zau kunnen blijven waarnemen; te vens op welke gronden die verzekering is gegeven, en of de verordening dan niet moet worden gewijzigd. De voorzitter zegt dat bedoelde onderwijzeres inderdaad bij hem geweest is om inlichtingen te dezer zake. Spr. beeft geantwoord dat er wel degelijk groote bezwaren bestonden, maar dat hij die. tot zijn leedwezen geen kracht kon bijzetten door eenicen maatregel, FEUILLETON Een Baron-Bandiet. (Naar het Duitsch.) 71) Breng hem hier, beval de dotter, ik geloof, dat het raadzaam ware, indien ^ij ons alleen liet; hij is dan met zijne mededeelingen wellicht meer ongedwon gen. Ga in de zijkamer, dan kunt ge alles booren. Zij knikte toestemmend en nauwelijks Êaa zij het kabinet verlaten, toen von Eelsen binnentrad. Eenige ©ogenblikken stonden de man nen zwijgend tegenover elkander; daarna heette de dokter zijn gast welkom, met de verklaring, dat, na haren terugkeer uit Milaan, zijne vrouw hem reeds op dit bezoek had voorbereid. Dan zult gij ook weten, waarom ik thans dit bezoek bij n afleg, antwoordde de baron, die intusschen op den hem aan geboden stoel bad plaats genomen; ik heb met de signora er tamelijk breedvoe rig over gesproken. Gij' wilt aan mijn gesticht een pa tiënt toevertrouwen? vroeg de dokter. 51 Wellicht een dame. M Dat is betzelfde; ik let op geen leef tijd of geslacht, en gij kunt er staat op maken, dat de patiënte hier eene liefde rijke behandeling en zorgvuldige verple ging zal vinden. Do baron draaide aan de punten van zijn knevel en bet den blik door de kale kamer zweven. De hoofdzaak ware voor mij stren ge geheimhouding, zeide hij; de dame heeft vele vrienden En al mochten deze vrienden hon derd oogen bezitten, zij zouden haar niet vinden. Zij is zeer rijk, en het is te vcrwaeh ten, dat zij eene poging zal doen, om de wachters om te koopen. O, wat dat betreft, kunt gij onbe zorgd wezen, antwoordde dokter Ferini met een sarcastischen lach; mijne oppas sers zijn beproefde lieden, en zij weten zeer goed, welke waarde valt te hechten aan de beloften mijner patiënten. Zij we ten ook, dat het geen hunner gelukken zou, een patiënt te bevrijden. 1 Niettemin moet ik er op aandringen, dat de dame geheel afgezonderd blijft. Wanneer ik u zeg, dat ge mij uw ver trouwen moogt schenken Dan geloof ik u, maar ik wil volle zekerheid hebben. Geen tijding mag tot haar doordringen; evenmin mag zij in de gelegenheid gesteld worden, eene tijding van haar in de buitenwereld te zendon. Wanneer mijne voorzorgsmaatrege len niet uitstekend waren, had ik reeds lang mijn inrichting kunnen sluiten. Ik wil hier niet aan twijfelen, maar j'uist in dit geval lean u niet genoeg voor zichtigheid aanraden. Het wgre mogelijk, dat ik gedwongen werd, de verblijfplaats der dame te noemen; kunt ge in dit geval er voor instaan, dat de overheid niets verdachts of strafbaars zal vinden? Gij zult immers begrijpen, dat ik er steeds op bedacht ben. mijn eigen vei ligheid te verzekeren. De commissie van onderzoek is reeds dikwerf hier geweest, maar heeft nimmer iets kunnen ont dekken, wat mij in ongelegenheid zou ge bracht hebben. Ik heb vijanden genoeg, maar ook vrienden, die mij ter juister tijd waarschuwen. Ik kan dus in alle opzichten gerust zijn. Zeker van dien kant hebt gij niet te vreezen. En hoe luiden uwe voorwaarden? Zeer eenvoudig, Voor de verpleging verlang ik eene jaarlijksche tegemoetko ming van 10.000 francs. Hm, eene aanzienlijke som. Geen cent minder. Indien gij dit geld niet hesleden wilt, dan is het ook on noodig er verder over te spreken. En dat is al, wat gij verlangt? Ja, onder voorbehoud dat gij de hulp des doktors niet noodig hebt. Hoe moet ik dat verstaan? Uwe patiënten hebben immers alle behoefte aan geneeskundigen bijstand. De dokter schoof met zijn stoel nader hij; een hatelijke glimlacht zweefde op zijne smalle lippen. Er bestaat een zekere soort van pa tiënten, aan. welke de dokter zijne vol ledige en onverdeelde opmerkzaamheid moet wijden, zeide hij op zachten toon; patiënten, die nog niet geheel krankzinnig zijn, maar het in de inrichting kunnen worden, of wier lichamelijke toestand doet vermoeden, dat zij het niet lang meer zullen maken. Begrijpt ge mij? De baron knikte zwijgend; ook over zijne lippen gleed thans een boosaardige lach. In zulke gevallen neemt de dokter niet slechts een vermoeienden arbeid; maar ook een zware verantwoording op omdat de wet gehuwde onderwijzeressen toelaat. Wel zijn er gemeenten geweest die anders beslisten, maar de be treffende raadsbesluiten zijn alle /vernietigd. WOERDEN. R. K. Volksbond. Zondag had alhier in den R. K. Volksbond de plechtige her nieuwing plaats der Intronisatie van het H. Hart. Onder de H. Mis van half acht naderden de leden ter H. Tafel, 's Avonds half acht vcreenigden vele leden met hun ne vrouwen zich in het Bondsgebouw. Door de milde bijdragen der leden was het beeld van het H. Hart met een schat van bloe men en licht versierd. Alvorens tob de Hernieuwing over te gaan hield de Wel- Eerw. Adviseur eene toespraak. Na de intronisatie en het zingen van het bondslied werd overgegaan tot het behan delen van de agenda. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werd dat een lid had bedankt en een lid was geroyeerd. Ingekomen schrijven P. J. Borst houdende dankbetuiging voor de hulp en medewerking verleend voor opna me 9 maanden sanatorium Berg en Bosch. Vervolgens werd medegedeeld dat er Woensdag £0 Juni een groote propaganda- vergadoring zal worden gehouden. Tot dezen propaganda^avond is besloten in een vergadering der besturen van de vakver- eenigingen waarop behandeld werd een schrijven van "het Hoofdbestuur van „Gc- rardus Majella" waarin op een krachtige propaganda werd aangedrongen. Op dezen avond zullen tw.ee sprekers van naam op treden. Het doel is propaganda te maken voor stands- en vakorganisatie. De aan vang dezer vergadering is te half acht precies. De Harmonie „St. Eranciscus So- lanusJ verleende geheel belangloos dozen avond hare medewerking. Heb Patronaatsbestuur heeft gunstig beschikt op het verzoek om ook Zaterdags avonds de zaal geopend te houden. Het vraagt hiervoor een vergoeding van f 25.— per jaar. Na eendge discussie wordt dit goedgekeurd. Dij de rondvraag doet de WelEerw. ad viseur nog eenige mededeelingen betreffen de de It. K. Wijkverpleging. Z.Eerw. spoort allen aan tot krachtige steun voor dit schoonc doel, vooral door aan het aanwer ven van leden. Na nog eenige besprekingen van huislioudelijken aard verdt de verga dering na een dankwoord van den Voor zitter aan den WelEerw. Adviseur voor zijn hartelijke woorden en voor zijne groo te werkzaamheid voor het R. K. Zieken huis, de vergadering gesloten. R. K. Kiesvereeniging. Maandag 2 Juli zal in het Patronaatsgebouw een ^ver gadering platas hebben van de R. K. Kies vereeniging. Er zal verkiezing zijn van vier bestuursleden wegens bedanken van de heeren J. P. v. Breukelen, B. E. Mol en C. Peerdeman. Deze heeren meerxn dat zij gezien den uitslag van de laatst gehouden gemeenteraadsverkiezing in de toen ge voerde actie niet meer het vertrouwen der kiezers bezitten. Mcj. Waltz heeft bedankt wegens vertrek. Naar wij uit vertrouwbare ~t>xort-.vernomen circuleert een lijst onder de R. K. kiezers waarin verzocht wordt dat genoemde heeren op hun besluit zullen terugkomen. Wij gelooven zeker dat dit succes zal hebben. St. Fransiscusstichtir.g. Steeds meer nadei-t ons R. K. Ziekenhuis zijn voltooing. De officiccle opening is zeer spoedig aan staande. Het zal een inrichting worden waarop Woerden trotsch zal kunnen zijn. Het bestuur is er deze weck in geslaagd een contract af te sluiten met twee be kwame chirurgen, die bereid zijn in naar de eischen des tijds ingerichte operatiezaal in het ziekenhuis desverlangd operaties te verrichten. Dit alleen reeds is voor Woer den van zeer groot belang. Tot nu toe moest men voor iets dergelijks steeds naar Utrecht. Wanneer ons ziekenhuis geopend is, dan is een telefoontje voldoende en binnen een uur zijn de chirurgen hier ter plaatse. Ook de wijkverpleging zal nog- worden uitgebreid. Behalve dat men voor elk ziektegeval een zuster ter verpleging kan krijgen zal er ook gelegenheid zijn om aan het ziekenhuis bij wonden en dergelij ke deze aldaar te doen verbinden. Een ge diplomeerd verpleegster, die jaren werk zaam is geweest in de operatiezaal van het zieJoenhuis te Heerlen is steeds hiervoor disponibel. Direct na do opening zal er gelegenheid zijn het gebouw te bezichtigen Gedurende een week (en hierbij zal ook zich, vervolgde dokter Farini, en daarvoor moet, gelijk ik zooeven opmerkte, een bij zonder honorarium betaald worden. En bestaan er middelen, die zulk een uil werking kunnen teweeg brengen? vroeg de baron. Ja, zulke middelen kent men. En hunne aanwending is niet ge vaarlijk? Zooals men het noemen wil. Hoe hooger de vergoeding, hoe geringer het gevaar. De baron blikte een tijdlang zwijgend voor zich heen; hij scheen niet te bemer ken, dat de loerende blik van den dokter vol verwachting op hem rustte. Daaromtrent kunnen wij het later nog. wel. eens worden, zeide hij na eene pauze; de hoofdzaak is thans, dat wij de patiënte herwaarts brengen. Langs den weg van geweld mogen wij dit niet be proeven, elk rumoer moet vermeden wor den. Betreft het eene dame, dan kunt gij het aau mijne vrouw overlaten, haar hier heen te brengen, antwoordde de arts; zij heeft daarin ervaring. Maar wanneer ik mij niet bedrieg, zeidet gij te Milaan, dat de bewuste patiënt een rijke heer is. Daarvan kan geen sprake zijn ge weest. Dan heeft mijn vrouw zich vergist. En wanneer moet de patiënt9 gehaald worden? Met zekerheid kan ik dat nog niet bepalen; wellicht reeds morgen, misschien eerst na eenige dagen. In elk geval moet gij te voren er met mijn vrouw over spreken. Daartoe blijft ons nog altijd tijd ge- oen Zondag zijn) bestaat hiervoor gelegen heid. Patronaat, Het Patronaat en de jon- gelingsvereen. „St. Antonius" alhier vier de Zondag haar plechtig Patroonsfeest. Onder de H. Mis van half acht naderden de leden ter H. Tafel. De Eerw. Moderator hield onder deze H. Mis een toespraak, waarin Z.Eerw. het groote nut van heb Patronaatswerk uiteen z^tte. Na de H. Mia had in het Patronaate^ebouw een gemeen schappelijk ontbijt plaats, 's Avonds h?-d een feestvergadering plaats waar de leden, zich met diverse prijsspelen konden ver maken. Tot slot sprak de Z.Eerw. Direc teur een opwekkend woord. Concert. Het fluittistencorps „St. Caecilia", Directeur de Eerw. Br. Martinus, hoopt a.s. Donderdag 21 Juni bij gunstig weder in deni tuin van het Patronaat eeni concert te geven voor hare eereleden. Dib corps, welke in den laatsten tijd onder lei ding van haar sympathieken Directeur zulke groote vorderingen maakt, mag zien zeker wel in de belangstelling van geheel R. K. Woerden verheugen. Onmisbaar bij de uitvoeringen der Jongelingsver. biedt zij jaarlijks aan hare cereleden eenige concerten aan, die bij gunstig weder in den tuin van het Patronaat of bij ongun stig weder in de zaal worden gegeven. Heb programma voor a.s. Donderdag biedt ons ook weder veel schoons. Alle eereleden wonen haar dus ook bij en zij die tot op heden nog verzuimden als eerelid toe to treden worden dit nog onverwijld. Een corps als dit is ten volle onzen steun waar dig. Sport. In de vorige week gehouden- jaarvergadering van de R. K. Voetbalver. V. E. P., werden de aftredende bestuurs leden G. Ruijs, P. do Koning en M. v. d- Vring met grooto meerderheid van stem men herkozen. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARLEMSCHE BOND. R, K. V. V. „E. M. S.?' Mem schrijft ons uit Noordwijkerhout: Gisteren heeft de prijsuitrijking van de Serie-wedstrijden plaats gehad. Jammer, dat de vereenigingen, die een prijs gewon nen hebben niet beter waren opgekomen. De Voorzitter, de heer J. v. Dijk, heette de aanwezigen welkom en bracht naar vo ren, wat bij niet veel Seriewedstrijden 't geval is, dat er bij deze serie-wedstrijden geen protest, zelfs geen wanklacht ge hoord is. Hij wensclite het Iste elftal van E. M. S. geluk met den behaalden lslen prijs en hij hoopte, dat de leden steeds de woorden Eendracht maakt sterk" in 't geheugen zouden houden. De Vereen. „Leiden" wenschte hij geluk met dc be haalde prijzen, n.l. 3e prijs 1ste afd. en lste prijs 2e afc. De heer v. Hoorn sprak namen Leiden zijn dank uit en verklaarde, dat de seriewedstrijden, hier gespeeld, van de aangenaamste waren, die Leiden mee gemaakt had Hij sprak den wenscli uit, dat de banden,, met E. M. S. aangeknoopt, steeds hechter en sterker zouden worden. De overige prijzen werden behaald door de volgende vereenigingen: 2e prijs lste afd. S. M. C. I; 2e pr. 2e afd. E. M. S. II; 3e pr. 2e afd. Zilk I; 4e pr. 2e afd. S. P. C. I; lste pr. 3e afd. S J. O. III; £e pr. 3e afd. E. M. S. III. Nadat de prijzen waren uitgereikt werd door dem heer P. Langcndijk het E. M. 8.- lied gezongen hetgeen zeer in den smaak viel, terwijl de heer J. Peters 't verloop der verschillende wedstrijden van E. M. S. de revue liet passeeren in dichtvorm, wat de lachspieren meermalen in beweging bracht. Nadat nog door verschillende le den eenige voordrachten gedaan waren en door een paar belangstellenden een nieu we medaillekast met clubvaandel was toe gezegd gingen allen voldaan huiswaarts. Het Federatie-bestuur. Het Federatiebestuur heeft Zater*" g te Rotterdam een voltallige vergade* mg gehouden onder voorzitterschap van mr. D. A. Sehretlen. Allereerst werden eenige huishoudelijke zaken afgedaan, waaron der besprekingen voor het voorzitterschap van de arbitrage-commissie voor Lim burg; aan den N. V. B. werd daaromtrent een voorstel gedaan. Besloten werd den gestaakten wedstrijd Heerlen-Kimbria als gespeeld te beschouwen en de uitslag werd noeg, zeide de Laron; de aangelegenheid mag onder geenerlei voorwaarde overijld worden, wanneer ik mij niet aan het ge vaar wil bloot stellen, dat alles bedorven wordt. Dokter Farini knikte toestemmend. Ik moet dit natuurlijk aan u over laten, antwoordde hij; ge zult ons altijd bereid vinden zoodra gij het zelf zijt. Ik wil u nog slechts daarop opmerkzaam maken, dat het honorarium voor het eer ste jaar terstond bij opname moet vol daan worden. Voor een geheel jaar? vroeg do baron verrast. Neem de risico in aanmerking, waar aan ik mij blootstel. De mogelijkheid be staat toch altijd dat ik een opgenomen patiënt reeds in de eerste maand weer verlies, wie stelt mij dan schadeloos voor de zorgen en moeite, die ik gehad heb en die de ondervinding leerde het ans -1 in den eersten tijd gewichtiger en om vangrijker zijn dan later? Heeft dit wel eens plaats gehad? Slechts éénmaal, doch zij, die mij den lijder hadden toevertrouwd, droegen er schuld aan. Zij zeiven verlangden-zijn ontslag, en ik moest aan dit verlangen hoor geven. Ik eischte wel eene schade loosstelling, doch mijn eisch werd hoo- nend afgewezen en langs rechterlijken weg kon ik haar niet doen bepleiten. Sederi ben ik meer op mijne hoede. 1 Van mij hebt gij dat niet te vreezen, - Wio weet. Een besluit, dat heden nog vast als een rots staat, kan, als maar d0 omstandigheden het willen, morgen weeï gewijzigd worden. ,V M ("Wordt vervolgd-).

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4