centago van Let gcheelc overgenomen be drag? In het laatste geval bestaat "weinig waarborg dat ieder debiteur op zichzelf zal worden beoordeeld. Men gaf de regeering in overweging, evenals bij het tuinders- en kweekerscre- diet is geschied, den eisch to stellen, dat voor een klein percentage enderen, b.v. familie of bekenden van den debiteur, borg moeten stellen, omdat daardoor ze kere waarborgen worden verkregen ten aanzien van de credietwaardigheid. De Commissie van Rapporteurs, ver trouwende dat de regcering bereid zal zijn bovenstaande opmerking alsnog schriftelijk te beantwoorden is van oor deel dat de openbare behandeling van dit wetsontwerp daarmede voldoende zal zijn voorbereid. Vragen vsn Kamerleden. Biljetten van tien gulden. Van den heer BBulten aan den Minister van Financiën: 1. Ts het den Minister bekend, dat door de Ncderlandscbo Bank biljetten van tien gulden in omloop gebracht worden, die uit twee op_elkaar geplakte papieren bestaan, althans'Waarvan het papier zeer gemakke-r lijk in twee bladen te splitsen is? 2. Zoo ja, acht de Minis'er dit niet in et-rijd met bet algemeen belang en is bij bereid, daartegen maatregelen te doen nemen 1 De malversaties te Maasdam. De burgemeester ontslagen. Bij K. B. is met ingang van 16 Junr, op zijn verzoek, ontslag verleend aan I.. E. M. Klaar, als burgemeester der ge meente Maasdam. De Hanzebank fe 's-Kcrtogenbosch. Met bet oproepen van de crediteuren van de credietvereenïging De Hanzebank, zullen, naar men ons uit 's-Herlogcn- bosch seint, wel eenige dagen gemoeid zijn, aangezien do lijst niet minder dan 31,000 namen vermeldt. In het request van de credietvereeni- ging De Hanzebank te 's-Hertogenbosch, waarin om surséanc van betaling wordt verzocht, wordt o.a. medegedeeld, dat re- questrante niet in staat is haar opeiscli- bare schulden te voldoen, doch dat zij ge gronde vooruitzichtn heeft, daartoe in ver loop van eenigen tijd bij machte te zullen zijn, daar de verschillende activa van re- questrante een waarde vertegenwoordigen van f40,103,210, waartegenover schuld vorderingen staan tot een bedrag van f34,620,577; betgeen blijkt uit aan het request toegevoegde stalen van. actief en passief en lijsten van crediteuren. Deze staten vermelden onder activa: kas f631,926, vreemd geld f 19,926, coupons f49,648, effecten f2,137,078, wisselporte feuille f86,341, bankiers f894,965, vorde ringen f35,024,916, gebouwen f 1,015,930, inrichting f 242,477, totaal f 40,103,210 en onder passief: bankiers f 10,021,892, cre diteuren f 6,385,452, spaarbank f 6,972,929 deposito f 10,855,884, te betalen coupons f219,467, te betaalen dividend f30,691, pensioenfonds f 154,259, herdisconta f 160,000, totaal f 34,620,577. Internationale tentoonstelling op het gebied van hcut, enz. Volgens mededeeling van het bestuur van de Ned. Ver. voor Tentoonstellingsbe- langen zal tijdens de na-jaarsbeurs te Lyon van 621 October aa. een internationale tentoonstelling worden gehouden op het gebied van bout, houtbewerking en aan verwante vakken. Het bestuur van ge noemde vereeniging onderzocht thans in hoeverre belangstelling in Nederland, en Ned.-Indië bestaat voor deze tentoonstel ling teneinde zoo mogelijk te geraken tot een collectieve deelneming aan deze ten toonstelling. Belanghebbenden en belang stellenden kunnen zich voor verdere in lichtingen tot bet secretariaat der veree niging: Bezuidenhout 97 te Den Haag wen den. De landarbcidersstaking op de Zuid- Hoüandscha Eilanden. In Achthuizen hebben de landbouwers het verzoek der arbeiders om arbitrage toegestaan, waardoor do staking is opgehe ven. Te Oude-Tonge en Ooltgensplaatduuit de staking voort en is van overleg geen sprake. Wegens de steeds scherpere ver houdingen en de steeds toenemende onge regeldheden is Woensdagmiddag te Oolt- gensplaat door voorlezing van het gemeen tehuis en door aanplakking bekend ge maakt, dat bet verboden is in die gemeen te des avonds, na 10 uur, 'buiten te zijn. De politie is thans nogmaals versterkt. Arms rr.enschen! Wij lezen in een der bladen in een be- «chrijving van nieuwe dansen o.m. bet vol gende „Ieder dezer dansen telt een vijftal figuren, en iedere figuur een tiental pat een, hetgeen te zamen bet niet onbelang rijke cijfer van 45 figuren en 450 passen vormt-, dat een beginneling, die „mee wil kunnen" uit het hoofd moet leereu." Men is enthousiast over deze vinding! Wij leven in do verlichte eeuw!en zijn een beschaafd volk! Hottentotten zouden voor zulk een verheven zaak hun geestelijke vermogen niet inspannen! „De Dag." Naar wij vernemen heeft de N.V. het dagblad „De Dag" aangekocht de gebou wen Pieter Aerlsstraat 121129 en Busten- burgerstraat 55 en 55a. Aan den architect Z. Gulden is opgedragen deze gebouwenten behoeve van het nieuwe bedrijf te verbou wen. In het gebouw aan do Pieter Aert- gtraat, toebehoorende aan de Alg. Coöpe ratieve verbruiks- en Productiever. „Sa menwerking", was vroeger het melkbedrijf van de arbciderseoöperatie „De Dageraad" gevestigd. Verder vernemen wij, dat aan de Goss Printing Presscy de levering van de druk persen iB opgedragen en dat bet nieuwe dagblad vermoedelijk voor 1 October a.8. zal verschijnen. STADSMEUWg GEMEENTERAAD. (Vervolg 2do blad.) B. en W. doen een voorstel tot verhoo ging van verschillendo posten der be grooting, dienst 1922, waarvan de ramiDg te laag is gebleken. Vervolgens een drietal voorstellen in zake overname in eigendom en onderhond van grond enz. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een ge deelte yan bet perceel aan den Hooge- Morscbweg, Sectie P No. 085. Voorstel tot overname in eigendom en -onderhoud bij do gemeente van eenige slootgedeelten aan den Rijnsburgcrweg, Sectie P. Nis. 647 god., 588 ged. en 611 ged Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strook grond en water aan de Evertsenstraat, Sectie K. Nis. 617 ged., 616 ged. en ged. De Hn-oge-Rijndijk. De toestand van het gedeelte van den Hooge-Rijndïjk, onmiddellijk voorbij de Utrccblsciie brug is uit een oogpunt van verkeersveiligheid zeer ongunstig. De uit de stad komende voetgangers moeten den rijweg, waarin tal van tramrails liggen, schuin oversteken, om het voetpad langs de Noordelijke huizenrij te bereiken, ter wijl de uit gelijke richting komende voer tuigen door de geringe breedte van den weg en ten gevolge van de aanwezigheid van de dubbele trambaan op de rechter weghelft genoodzaakt zijn, links in plaats van rechts te houden. Heeft de eigenlijke rijweg verderop een breedte van onge veer 19 M., in het begin van den Hooge- Rijndijk bedraagt die breedte slechts 10 M., een afmeting, welke niet aan de eischen van het drukke verkeer ter plaat se voldoet. Het is daarom wenschelijk, dat dit gedeelte van den weg op een behoor lijke breedte wordt gebracht, hetgeen kan geschieden door de 80 M. lange sloot, loo- pende langs de aan den Zuidkant van den weg gelegen perceelen, te dempen. Oprui ming van deze sloot waarvan de dem ping ook om redenen van hygiënisclien aard zeer gewensch ts kan gepaard gaan met verruiming van den uitgang van den Zoeterwondsehe-Singel door mid del van verbreeding van het brugdek der Bleekerslcis. De breedte van dit smalle brugje, thans voor het verkeer eveneens een bron van gevaar, kan van 4 M. op 7 M. worden gebracht. Het politiepost huis, dat naast de brug boven de sloot is gebouwd, dient dan te worden verplaatst; een geschikte nieuw standplaats is bier- voor te vinden op een terrein ter zijde van den Hooge-Rijndijk, even vóór de Ro omburgerl aan. De betrokken eigenaren, zijn bereid ge vonden de bun toebehoorende gedeelten sloot en grond ten behoeve van de weg- verbreedïng kosteloos aan de gemeente af te staan, mits overigens geen kosten te hunnen laste komen. Langs de nieuwe erfscheiding zal een 1.50 breed verhoogd voetpad worden aan gelegd. Boor een geringe verlegging van do tramrails in Noordelijke richting, komt er voorts voldoende ruimte vrij tusschen trambaan en voetpad, zoodat in bet ver volg zoowel voetgangers als voertuigen in beide richtingen over afzonderlijke weg gedeelten beschikken, hetgeen uiteraard aan do verkeersveiligheid in belangrijke mate ten goede komt. Ten einde de demping en verbreeding ten volle tot haar recht te doen komen, is het wenschelijk, do verbreeding in Oos telijke richting voort te zetten tot nabij de Cobetslraat. Na aanneming van bet on derhavige voorstel zullen B. en W. der halve do noodigo stappen doen, om daar toe te geraken. De totale kosten van de wegverbetering (met inbegrip van die voor do voortzetting van öe verbreeding tot nabij de Gebet- straat) worden door Gemeentewerken thans nader geraamd op ongev. f 19,500. Intussehen is, zooals nit haar ter visie Eggend schrijven kan blijken, de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappi j bereid, daarin een bedrag van f 2000 bij te dragen, zoodat voor rekening van do gemeente zal komen een uitgave van,7 naar raaming, f 17.500. Straatnamen. B. en W. stellen voor: le. den naam Brandewijnsteeg te ver anderen in: Vrouwenkerkkoorstraat 2e. een drietal straten nabij den Rijns- burgerweg to noemen: Kagerweg, Vroom- weg, Braassemerweg; 3o. om op het voorstel-Groeneveld tot verandering van den naar „Pieter de la Coertstraat" niet in te gaan. De Kcnncwegsteeg. B. cn W. stellen voor om niet in to gaan op het verzoek van P. G. Susan e.a. inzake de afsluiting van de Kenneweg- steeg. B. en W. achten den toestand daar niet zoo slecht als door adressanten wordt voorgesteld; zien er in een wel gewensch te verbinding tusschen Haarlemmerstraat en Apothekersdijk, terwijl ten slotte in de steeg een achteruitgang is van een bewo ner der Haarlemmerstraat, die zich tegen sluiting verzet. Kinderspeelterrein. In hun praeadvies d.d. 19 Augustus 1922 betreffende de motie van mevrouw van Itallie-Van Emden en den heer Sijtsma, waarin B. en W. werden uitge- noodigd naar een kinderspeeltuin uit te zien, deelden zij den Raad mede, dat de Gedeputeerde Staten vooralsnog niet ge negen waren het aan de Provincie toebe hoorende terrein bezuiden den Hooge- Rijndijk nabij het nieuwe Rijn-Schieka- naal, dat voor het beoogde doel bij uit stek geschikt is, ten gebruike af te staan. Intussehen zetten zij de pogingen, om over bet terrein do beschikking te ver krijgen, voort en met voldoening kunnen zij thans vermelden, dat deze pogingen. eindelijk tot het gewcnschte resultaat hebben geleid. Nadat zij zich n.l. ander maal tot de Gedep. Staten hadden gewend cn opnieuw hadden gewezen op de onge- wenschte gevolgen, die waren ontstaan, nu de jeugd niet meer van het veld mocht ge bruik maken, verklaarde dat college zich bereid het terrein voor den tijd van 10 jaren aan de gemeente te verhuren, ech ter onder voorwaarde, dat de gemeente langs den weg van rechtstreeksche onder handeling met den tegenwoordigen huur der, den heer P. P. de Jong, vóóraf tot overeenstemming zou komen ten aanzien van do overname van de met dezea tot 1 Januari 1925 loopende buur. Ook deze onderhandelingen hebben ten slotte een gunstig resultaat opgeleverd. Hoewel B. en W. er uiteraard de voor keur aan zouden hebben gegeven het ge- heele terrein dadelijk in gebruik te nemen, bleek dit niet mogelijk. De heer De Jong kan, met het oog op zijn stalhoudersbe- drijf, bezwaarlijk weiland, in den naas ten omtrek van zijn stallen gelegen, mis sen, daar een ander perceel op dit oogen- blik niet te vinden, is. Met de belangen van den heer De Jong moest in dit opzicht daarom voldoende rekening worden ge houden, terwijl ook overigens geen finan cieel© nadeclen uit den afstand van den grond voor hem mochten voortvloeien. Zij namen er derhalve genoegen mede, dat alleen de voorste helft van het land (zijde Hooge-Rijndijk) door de gemeente bij wijze van onderhuur in gebruik zou worden genomen, zoodal de heer De Jong, zoolang -hij huurder is, over het overige gedeelte de beschikking kon houden. B. en W. geven den Raad in overwe ging: A. van de provincie Zuid-Holland voor den tijd van 10 jaren, ingaande 1 Jan. 1925, tegen een jaarlijkschen huurprijs van f200 te huren het terrein, gelegen nahij de "Wilhelminabrug, ten Noorden grenzende aan den Hooge-Rijndijk en ten Oosten aan den Kanaalweg langs het om gelegde Rijn-Schiekanaal, onder bepaalde voorwaarden; B. van den heer P. P. de Jong in onder huur te aanvaarden, gerekend te zijn in gegaan den 14den Mei 1923 en eindigende 31 December 1924, de voorste helft van het sub A genoemd terrein (zijde Hooge- Rijndijk), voor 200 gld. en onder verder aangeduide voorwaarden; G. ten behoeve van een en ander een bedrag van f 3000 ter beschikking te stel len van B. en W., voor aanleg, restitutie bemesting (200 gld.) enz. Autobus ZcetermccrStompwijkLeiden B. en W. adviseeren niet in te gaan op hei verzoek van A. G. Boonekamp, om toekenning van een subsidie van f 500 in de kosten van exploitatie van een auto busdienst ZoetermeerStompwijkLeiden B. en W. zeggen in hun praeadvies: Gf deze exploitatie loonend zal zijn, valt uit den aard der zaak niet vooruit te zeggen. Adressant schijnt in dit opzicht niet optimistisch gestemd, althans bij spreekt nu reeds van op den duur wel wat bezwarende kosfeh. Hbo dit zij, onderne mingen als dezèj Verrijzen in den Iaatsten tijd in grooten getale; zij verbinden Lei den met de meeste omliggende dorpsge- meentcn, wijzigen haar routes al naar ge lang deze meer kans op een voordeelige exploitatie opleveren, met de mogelijkheid tevens, dat zij zullen moeten worden op gegeven, en verdwijnen, wat op gemak kelijke wijze geschiedt, doordien zij niet aan een kostbaren wegaanleg gebonden zijn, zooals tram- en spoorwegen. Leiden zelf is op ruime wijze aan het groote ver- keersnet verbonden en getroost zich daar voor, aals bet noodig is, ruime offers. De subsidieering ran de vaak geïsoleerd lig gende. dorpen rondom Leiden is echter in de allereerste plaats een zaak die deze dorpsgemeenten aangaat. Verleent Leiden financieelen steun aan één der vele auto bus-ondernemingen, dan kan het bezwaar lijk dien steun aan de anderen weigeren. En met evenveel recht zouden dan beurt schippers en vrachtrijders op do omlig- gendo dorpen op financieelen steun aan spraak kunnen maken. Dergelijke klein- verkoers- en vervoermiddelen dienen h. i. te blijven op het terrein van het concur - reerende- particuliere bedrijf. Regeeringsjubileum. De kosten voor de feestviering van het Regeeringsjubileum worden geraamd op 5000 gld. Het Bestuur van het Comité vraagt de gemeente garant te willen zijn voor 2000 gld. Et is gecollecteerd 4000 gld., terwijl het Comité wil gedekt zijn voor „onvoorzien". Voorloop 10 geen demping van 't Lever.daal. Naar aanleiding der motie der heeren Sijtsma en Eerdmans en mevrouw Van Itallie, verklaren B. en W., dat tegen dem ping van het Levendaal o p h e t oogenblik ernstige bezwaren bestaan. Wij zullen in een volgend nummer uit voerig bet betoog van B. en W. weerge ven, evenals enkele andere voorstellen van minder belangrijken aard. Als No. 32 staat op de agenda bet reeds bekende afwijzende voorstel inzake het verzoek van den Leidscben Bestuurders- bond betreffende de werkloozen. Bond van Edcf-Metaalvereenigingen (Vervolg). In het slot van zijn causerie zeide de beer Jo Citroen: Laat uw etalage er Bteeds zindelijk uitzien. Vergeet nooit, dat de etalage het karakter der zaak weer geeft. Zorg steeds voor afwisseling en originaliteit en voor duidelijk aanbrengen der prijzen Spr. drong er verder op aan ook do aan dacht te wijden aan de étalages in het buitenland en aan die der collega's. Ten slotte bracht hij dank aan den heer du Bury, die er had toe meegewerkt, dat spr. de etalages hier op deze wijze heeft kunnen samenstellen. Na een dankwoord van den voorz. aan bestuur, directeur en leeraren van do Rijks Vak- en Kunstschool voor de inrichting dezer tentoonstelling, en na een dank woord aan den heer Citroen, was het woord aan den heer dr. ing. N. A. Bal- bertsma, ingenieur der Philips Gloeilam pen-Fabrieken te Eindhoven, die oen le zing hield over: „De verlichting van het winkelraam". Het winkelraam dient niot alleen om voorwerpen op een gemakkelijke cn tevens veilige wijze aan bet voorbijgaand publiek to toonen, maar ook om uit de verte al do aandacht to trekken. Meer nog dan het uithangbord is bet winkelraam hot ken merk van den winkel geworden. Als derdo eisch komt hierbij dat door het winkel raam gewoonlijk ook een deel van den win kei zelf moet worden verlicht. Om do uitgestalde artikelen goed zicht baar te maken moet èn bij het daglicht èn bij het kunstlicht er op gelet worden, dat de verlichting voldoende zij en dat alles vermeden wordt wat het duidelijk zien hindert. De hoeveelheid licht die voor een winkel raam noodig is hangt behalve van de breedte af van de diepte, de kleur en de groepeering der geëtaleerde vooxwer pen. Donkere stoffen en zeer volle winkel ramen vereiscben het meeste licht. Hinderlijk voor het zien is over dag de spiegeling van de sterk verlichte omgeving in do ruiten zelf. Dit is een noodzakelijk kwaad, waartegen men pas in den Iaatsten tijd middelen heeft gevonden. Evenzeer hinderen verblindende licht bronnen in het raam en schaduwen van greoto geëtaleerde voorwerpen. „Het ligt op de goederen en niet direct in het oog" moet de leiddraad van mo derne winkelraamverlichting zijn. Stille, verblindende lampen in hot. raam kunnen vergeleken worden met de Kennis- trompet-. Het verdient aanbeveling deze taak niet aan de lampen in het winkelraam maar aan afzonderlijke lichtreclames over te laten. De biimenverlichting van den winkel zelf lijdt gewoonlijk onder de groote gesloten etalages, die men in de moderne winkel ramen aantreft. De etalageverlichting is geen binnen- verlichting in den gebruikelijken zin van 't woord, zij kan eerder met de tooneelvcr- lichting worden vergeleken, waarbij bet licht zoowel van boven als van ter zijde en van beneden komt, maar in elk geval steeds naar voren. Do verlichting der geëtaleerde voorwer pen van voren is hot probleem der win kelraamverlichting, die in dit opzicht van de tooneelvcrlichting veel heeft kunnen leeren. Spreker beschreef dan de verschillende lichtbronnen die voor winkelraamverlich ting in aanmerking komen, hunne eigen schappen, en plaatsing, en demonstreerde deze aan de door den heer J. Citroen inge richte modeletalages. Deze waren verlicht- met Zonlichtlampen, Argentalampen, eta lagelampen en met de nieuwe Wisseltint- verlichting van Philips. Ten slotte behandelde spreker nog de speciale eischen die elk artikel aan de ver lichting stelt en ging hierbij in het bijzon der in op de moeilijkheden, die de verlich ting van ramen met goud- en zilverwerker! en juweelen biedt. Aan bet slot van zijn lezing gewerd dr. Halbertsma een warm applaus voor zijn leerzame en interessante lezing. Te 6.10 vertrok het gezelschow met extra- trams naar Noordwijk, alwaar in Hotel „Rembrandt" gedineerd werd, waarna de avond in Casino werd doorgebracht. Hedenmorgen te even tien uur arriveer den de congresleden weder en werd de vergadering te half elf in Zomerzorg voort gezet. Na heropening van de vergadering deelt de voorz., de heer v. d. Velden, me de, dat in de gistermiddaer gehouden bondsvergadering het volgende bestuur was gekozen: Van de fabikantenver. de heeren Carl Begeer, Wefers Betten, Saueplan, van de Grossiersver. de heeren Trijbitz, Jo Citroen en B. v. GeldeTen; van de "Winkeliersver. de heeren v. d. Velden, Jedeloo en Bloemkopcr. Het dagelijksch bestunr bestaat nit de heeren G. H. v. d. Velden, voorz., S. J. Trijbitz, secr. en Jo Citroen, penningmees ter. De voorz. heette alle nieuwbenoemden welkom in het bestuur, waarna hij me dedeelde, dat tot redacteur van het bonds orgaan „Goud en Zilver" met groote meer derheid was gekozen de heer G. A. Zee man te 's-Gravenhage. Tot secretaris van het bestuur was ge kozen de heer Trijbitz. Deze zal worden bijgestaan door den heer W. van Rossum du Chattel. Na een dankwoord aan de afgetreden bestuursleden zegt do voorz. dat in prin cipe besloten is de volgende jaarvergade ring te houden te Arnhem. Inzake bet verzoek van de Winkeliers- vereeniging om het publiek to waarschu wen tegen het z.g. verzilverd onedel me taal, werd besloten de wijziging der waar- borgwet ai te wachten. Wat betreft het verzoek tot wijziging der statuten werd besloten deze kwestie in banden te stel len van den rechtskundig adviseur en het bestuur. Hierna was het woord aan den heer W. van Rossum du Chattel, die bet onder werp inleidde: „Hoe voeren wij onzen verkoop op?" Spr. vraagt zich af, of alles is beproefd om den omzet te doen stijgen en of het vak genoegzaam naar voren komt. Er zijn er velen, die hun omzet trach ten te vergrooten door dit te vinden in den prijs. Hierdoor ontstaat vaak een con currentie in prijzen, die alleen nadeelig is voor den verkooper en het koopende publiek in de gelegenheid stelt zeer goed koop te koopen. Deze concurrentie is vaak niet erg ver heffend en het stemt het koopend publiek vaak niet prettig, wanneer het tot de ont dekking komt, dat het bij een winkelier, die een reëele winstmarge rekent, te duur heeft gekocht, omdat de andere winkelier met een te lage winstmarge verkoopt. Dit schept wantrouwen bij het publiek. Spr. wijst dan op de étalage, waarin een groote kracht ligt. Allo goederen moe- Sereeceiteiy&e fÏBBaSiozsiisjgSnj GEMEENTELIJKE VISCHVEHKOOP.; Aan den gemeentelijken Vischwinhel Yischmarkt 18 (Tel/f. 12£5) is Vrijdag ver krijgbaar ZUIDERZEEBOT a f o SCHELVSSCH a f 0.25—f 0.40, SCHAR i' f 0.18, SCHOL a f 0.20— f 0.40, KABEL JAUW a f 0.50 en TARBOT a f <Mi2f f 0.GQ per pond. J. C. VAN DER LTP, Wetk., loco-Burgemeestcr Leiden, 21 Juni 1923. B. en W. van Leiden brengen ter n]"(>. meene kennis dat door hen aan M. Segaar en rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot uitbreiding van de koper slagerij in het perceel Bange Scheislraat N. 21, Sectie B No. 2127. B. cn W. van Leiden brengen ter aj£e« meene kennis, dat door J. A. Rcmsen\a Leiden en d© N.V. de llulten's Bierbron, werij „De Zwarte Ruiter' te Rotterdam, ©en verzoekschrift is ingediend ter be- koming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop respectievelijk in perceel Breestraat 157 en de perceelen Stationsweg Nes. 11 ea 13. JAC H T. Do Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van Gedep. Staten d.d. 11 Juni 1923, No. 80; Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 165? (Staatsblad No. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden dat bij voormeld besluit door Gedeputec> de Staten is bepaald dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zuilen worden geopend op Maandag 23 Juli a.s., en dat. mitsdien vanaf dat tijdstip de uit oefening der jachtbedrijven, vermeid in art. 15, litt. d, f en h der Jachtwet, is ge. oorloofd; wordende tevens herinnerd asn de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht in deze provin-. cie, krachtens welke die jachten niet an ders mogen plaats hebben dan op en langs, het water, mitsgaders op moerassige lan den. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederland- ache Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, 12 Juni 1923. De Commissaris der Koningin voornoemd KOLKMAN, lo.-C. katholieke Ageusia LEI DEM. Donderdag Jongensbond (onderafdoding; Leidsch Kruisverbond), Patronaat Hooigracht, te 8 uur. Vrijdag R.-K. Prop.-club „St. Petrus", Bonds gebouw, te 8.15 uur. Vrijdag. R. K. Bond van Transportarbei ders „Sint Bonefacius", Bondsge-' bouw, te 8 uur. Vrijdag. R. K. D. Vrouwenbond, „Zomer-- zorg", t© 8 uur. ALGEMEENE AGENDA Donderdag. Yolkszangavond, Kleinö Stadsgehoorzaal, te 8 uur. Zondag. „Perosi" Concert „Zomerzorg* te 8 uur. Apotheken ere tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon* dags geopend zijn* W Pelle, Kort Rapenburg 42. Tei 594. D. J. van Driesum, L. Mare 7G, Tel. 406 De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. Telega*affïso8i Weerfeerfcbt volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 21 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst,772.8 Yalentia. Laagste Barometerst.: 750.0 Scydisfjord. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Zwakke tot matige Westelijke tot Noord westelijke wind, afwisselende bewolking, weing of geen neerslag, iets warmer. ten zooveel mogelijk geprijsd zijn, wijl. dit animeert tot koopen. Het goudsmedenvak heeft bij den bui tenstaander steeds een buitengewone be koring. Bij paarlen, diamant, edelsteencn goud en zilver werkt de fantaisie der men schen steeds, doch spr. meent te mooter betwijfelen of de belangstelling van hft' publiek genoeg is opgewekt, gezien het geen door zoovele andere bonden en in stellingen, speciaal op bloemen- en plan ten gebied, gedaan wordt. Zoo is er b.^ geen bloemententoonstelling in het bui tenland of Aalsmeer en Boskoop zijn e' present. Ook in andere branches, op bet gcbiet der mode, der sport, der verschillend' vakken kortom, wordt, steeds veel gede monstreerd, zulks alleen om propaganda te maken. Spr. werpt dan het denkbeeld cp een reizende tentoonstelling van len en bewerkt goud en zilver, die „Jugozi" zou willen noemen, die sal ovi- vatten een monstercollectie van mooi® bijoux, gouden en zilveren sieraden, la* felzilver en groot zilverwerk, geëtaleerd, passend© vitrines en op zoodanig* vervaardigd dat deze gemakkelijk ver plaatsbaar zijn. Ai Tot meerdere bekendheid kan men men door bet orsraniseeren b.v. van een' tentoonstelling, dio een historisch o>'&'

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2