In hel kan-oor van de woningbouwver- eoniging „De Eendracht" aan do Lombok- straat werd door de lieeren architecten H. J. Jesse en J. Splinter Gzn., namens het bestuur van „De Eendracht" aanbe steed: „Het bouwen van 120 woningen aan den Lage-Rijndijk te Leiden, in 2 perceelen en in massa' Ingekomen waren 24 inschrijvingen, t, w. van Gcbrs. Van Lit, Leerdam, voor f495.921; W. van Donselaar, Utrecht, f432.000; "VVed. N. B. G. van Rijnswcu, f415.321; W. Oudshoorn en Zn. f407.460; H. Korswagen Nzn. f 402.000; N.Y. Ad- ministratiebedrijf voorh. Boele en van Ecsteren, Alblasserdam, f418.000; N. Stikvoort f 365.000; G. Bergshoef, Al phen aan den Rijn, f 363.000; C. W. van Emmerik en W. G. van Dissel f336.640; J. Boon f 365.550; M. en P. Timmers, t<; Sitlard, f 360.000; J. Schoonderwoerd f344.800; firma Pauw 't Hart, Delft, perc. 1 f 185.630, porc. 2 f 157.990, massa f 342.190; P. v, Nes, Den Haag, f 360.500; Gcbrs. Vlaardingerbroek, Den Haag, f352.128; A. L. Nicolai, Amsterdam, perc. 1 f175.112, perc. 2 f152.848, mas sa f 327.960; A. Th. Bles, Oegstgeest, f 321.000; G. Corver f355.000; A. P. Vee- nendaal, Maastricht, f 335.430; R. Mas- saar f 333.580; A. J. de Later en P. H. Meijer f334.189; Wed. J. Diotz f334.000; W. Maan en W. Kormaat, Vlaardingen, f340.000; A. J. Vreeburg f297.967. Door den heer A. G. Boekwijt, bouw kundige, werd heden in café Den Burcht aanbesteed: het afbreken van twee per ceelen Zuidsingel Nrs. 3032 te Leiden en het daar ter plaatse bouwen van een winkelhuis met magazijnen en bovenwo ningen. Ingekomen waren 12 inschrij vingen, t.w. van P. Ij. Neuteboom voor f 20.960; J. Groenendijk en J. Sommeling f19.577: H. van Daalen Zcon f18.950; E. van den Bosch en J. Dusoswa f18.300; H. Eorswagen Nzn. f 18.125; J. Boden staf f 18.000; J. Warnaar f 17.280; H. G. Barthen f 17.000; P. Schreuder en W. Slokhuizen f 15.740; J. Verra f 15.700; wed. Joh. Dietz f 15.990; A. J. Vreeburg f 13 977. Aile gegadigden woonachtig te Leiden. De Hartie. Een zeldzaam druk bezochte vergadering van „De Hanze" gisterenavond. De voorzitter, de heer H. Simonis, sprak zijn voldoening uit over de groote opkomst. Voorts zeide spreker, dat deze vergadering vas belegd, om, inzoover noodig, den Han- zeleden duidelijk te maken, dat de Hanze- bank in 's Bosch en Utrecht geheel afge scheiden staan van die in het Haarlemsehes Ei ib ook een grcot verschil tusschen de bsnk-politiek daar en hier. Hier is er een band tusschen organisatie en bond; daar niet of met zoo sterk. Hier wordt geen geld belegd in effecten; daar wel. Ook mag niet worden vergeten, dat in Brabant en Limburg cle malaise het grootst is. Uit de cijfers van den weekstaat op 9 Juni 1933 den leden gedrukt overhandigd blijkt, dat de Hanzebank in het bisdom Faarlem en goed voor staat. Niet één bank zou echter bestand zijn tegen een run, ook niet de Ned. Bank. Dezer dagen is echter gebleken van ver trouwen in bond en bank. Vooral hier in Leiden is dat vertrouwen buitengewoon groot geweest. Als alles zoo blijft de eerstvolgende we ken en spreker gekoft zulks stellig d.in heeft de bank een krachtproef door staan. Spreker uit tevredenheid over de hou- iiner der met-K^th. -p-erg en Brengt dank ■>oor den van J)e Lcidsche Courant" onder bonden steun. Hierna was gelegenheid tot vragen stel len. enz. Vragen werden er niet direct gesteld; wel werd door eenige leden critiek uitge oefend en beweerd, dat de rente voor de j cediefnemers te hoog was: dat deze min- j der kan zijn bij een ander oeconomisch beheer (vooral de pas onlangs ingevoerde extra 1 pet. voor de credietnemers werd nog al heftig bestreden, waarbij de be strijders de verg. aan hun zijde had den). Aangedrongen werd ook op reorgani satie van de geheele inrichting der Bank. Do Voorzitter kon verklaren, dat er reor ganisatie is toegezegd; dio veel-besproken 1 pet. is een maatregel geweest, welke"moet worden bezien in het licht der feitelijke omstandigheden, terwijl wellicht spoedig ir. deze bevrediging zal worden geschonken, j Van verschillende zijden werd hulde ge- I bracht aan de leiding van Bank en Bond. die door de rrencmen maatregelen zich voor do-'rn mneiJiiken tijd. hadden gewapend. De bank is ,.safe" voor de geldbeleggers en daarvoor moet op de eerste plaats wor den gezorgd. .Als er geen mcnschen zijn, die geld belcsrgen, kunnen er ook geen credie- tcn worden verleend. Dit betoogde de voorzitter duidelijk en werd nadien nog 3ens door den heer Spendel uiteengezet. Ten slotte dankte de Voorzitter de geld beleggers, die volle vertrouwen hebben ge bold in de leiding der bank. dankte ook Ie aanwezigen, in het bijzonder den geest. ?n rechtskundigen adviseur (Pater v. d. ponk en Mr. Bo-lsius), on sprak de hoop uit, dat ook de volgende belangrijke vergade ring zoo druk bezocht zal zijn. fn onze tijdingzaal hebben we hangen •en spoorkaart van het bezette gebied, 't is merkwaardig om te zien, hoe slecht de '«•bindingen zijn van de „Reichsbahnv jl^TENoSEHIERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Motie-Marchant. ■Aan de orde is de stemming over de JDotie van orde van den heer Marchant bc- Heffcnde de wijziging van het Bezoldigings besluit ten aanzien van de salarissen van 6 leeraren bij het middelbaar cn gynwa- 'iaal onderwijs. heer DllESSELHUYS (VB.) zegt dat zijn fractie uit bczuinigings oogpunt geen bezwaar heeft tegen de regeling van den Minister. Wel betreurt hij, dat het sy steem van vaste salarieering is losgelaten en oen vast uurloon is ingevoerd. Hij meent dat andere regeling mogelijk was en daarom zal zij, los van de toelichting, voor de motie stemmen. Do heer SCHOKKING (CH.) verklaart zich tegen de motie, Gmdat zij een politiek karakter draagt. De motie wordt verworpen met 49 tegen 34 stemmen. Interpellatie-Duys. Aan de orde is de interpellatie van den heer Duys met betrekking tot de invoe ring der Ziekteverzekering, mede in ver band met de plannen der Regecring tot herziening der geheele sociale verzekering. De lieer DUYS (SD.) wcnscht nu eens klaarheid omtrent de bedoelingen van den Minister ten aanzien van de Ziekteverze kering en de herziening der sociale wetge ving. Minister Aalberse zegt, dat de heer Duijs naar den bekenden weg heeft ge vraagd. Spr. gaat cp de vragen niét in, omdat hij zich niet kan uitlaten over zijn ontwerpen Ook op de historische voorstelling van zaken ging spr. niet in, omdat hij op 16 Nov. j.l. zeer uitvoerig daarop heeft geantwoord. Spr. beperkt zich dus tot dc beide vra gen: Ad 1. Niemand kan in de toekomst zien. Het gaat hier om een moeilijk werk en spr. kan alleen hopen, dat liet gelukt in deze wetgevende periode alles gereed te krijgen. Ad. 2. Op die vraag heeft spr. reeds 2 Mei in de Eerste Kamer geantwoord. Als het niet gelukt tot vereenvoudiging der geheele verzekering te komen, zal spr. do Zeikteverzekeriiig invoeren. Maar hij wil alle pogingen tot ineenschakeling eerst afwachten. De lieer Duys (S. D.) meent, dat de Kamer zich moet uitspreken en dient dus een motie in, waarin vastkoppeling van de Ziekteverzekering aan de herziening der sociale verzekering een gevaar voor de Ziekteverzekering wordt geacht en afzonderlijke invoering daarvan wordt gevraagd. De heer Snoeck Henkemans (C. H.) acht de zaak van belang, maar had ze liever willen uitstellen in verband met het rapport der elfde commissie. Hij be treurt het nu wel, dat de Minister zoo weinig heeft willen zeggen, want het gaat hier om het vertrouwen in het Ka binet. Naar zijn meening schiet de Mi nister niet op. Hij deelde de Eerste Ka mer niets mee cn zegt ook nu weer niets Wat is dan het plan van den Minister? Met het rapport van de elfde commissie zal de Minister zich niet kunnen veree nigen. Als de Minister nu niet kan zeg gen wat de grondslagen van zijn plan zijn, vreest spr., dat het niet mogelijk zal zijn voor 1925 gereed te zijn. De heer Rutgers (A.-R.) acht deze interpellatie importuun, omdat de Minis ter pas dezer dagen het rapport van den Hoogeri Raad heeft ontvangen. Hij kan alleen hopen, dat de Minister niet zal gaan in de richting, die hem vervreemdt van de partijen, die hem het naast staan en dien steun zoekt hij andere partijen, welke steun niet opweegt tegen het verlies aan eigen kant. De heer Oud (V. D.). betwijfelt ook of het gelukken zal voor 1925 gereed te ko men. Hij dient een motie in, waarin do regeering wordt uitgenoodigd om de her ziening der wettelijke regeling van de Ziekteverzekering afzonderlijk in te die nen. De heer S m e e n k (A.-R.) zegt, dat 't loopt over de vraag of de Ziekteverzeke ring nog voor 1925 zal gereed komen. Dat kan, als de Minister aan zijn plan nen vasthoudt. Wanneer hij de leiding niet in handen houdt, zal het echter niet gelukken. De heer Kuiper (R.-K.) gelooft, dat het niet mogelijk is voor 1925 alles ge reed te krijgen en hij wil dus de grond slagen vastleggen en daarop alleen de Ziektewet bouwen. De heer Dresselhuys (V.-B.) acht het tijdstip om een uitspraak in de Ka mer te vragen zeer ongeschikt. Hij hoopt dat een Ziekteverzekering spoedig tot stand komt. De bestaande wet acht hij niet de gelukkigste en een totale herzie ning van onze sociale verzekering acht hij dringend noodig. Spr. is dus tegen de motie-Duys. De heer Tr o e 1 s t r a (S. -D.) consta teert een gebrek aan leiding bij dezen Minister. De Minister zegt niet wat liij wil en dat is een groote fout. De Minister ontkent het debat te ontloopen. Herhaaldelijk heeft hij over dit punt gedebatteerd en nog pas, op 2 Mei, heeft hij in de Eerste Kamer uit voerig zijn standpunt uiteengezet. Spr. acht deze interpellatie onnoodig en ver keerd, omdat het tijdstip ongeschikt is en een bespreking slechts verwarrend kan werken. Laat de Kamer nu nog even wachten hoe het advies van den Hoogen Raad van Arbeid uitvalt, waarna de re geering haar standpunt vaststelt. Hetgeen uit de rechterzijde is gezegd, verwondert spr. Daar kan men precies op de hoogte zijn van spr.'s plannen. Het is de bedoeling geweest de bestaande ver zekering te herzien en daarom gaat het niet aan een nieuwe groote verzekering in te voeren, die onmiddellijk daarna ge reorganiseerd moet worden. De motie-Duys stelt spr. in gebreke cn dus is die niet aannemelijk. Wanneer het de bedoeling is eerst do grondslagen te reorganisecren en daarop dan in de eerste plaats de Ziekteverzekeringswet te baseeren dan is spr. daar niet tegen. De heer Oud (V.-D.) trekt zijn mo tie in. De motie komt heden in stemming. De vergadering wordt verdaagd tot he den één uur. Vergadering van heden. Op voorstel van den Voorzitter is besloten de militaire pensioenwetten, (land- en zeemacht, reserve-personeel en weduwen- cn wcezen) tc behandelen Don derdag a-s., nadat verworpen was met 43 togen 32 stemmen een voorstel van den heer Dresselhuys, om de behandeling dezer pensioenwetten uit te stellen tot na liet reces, en een motie van den heer K. ter Laan om do behandeling, niet voor Dinsdag te beginnen. De gisteren door den heer Duys voor gestelde motie, betreffende losmaking van de invoering der Ziekteverzekering van de algeheele herziening der sociale ver zekering, werd verworpen mei 60 tegen 20 stemmen. Vóór stemden de S.-D., de Vriiz.-Dem. en de heer Ter Hall. De wijziging der artt. 34 en 38 der Wo ning werd goedgekeurd z. h.s. De wijzi gingen in de hegrooting Ned-.Indië 1923 eveneens. Bij de toekenning van een renteloos voorschot aan do Kon. Luchtvaart-Mij. oppert de lieer Van G ij n bezwaar. De luchtvaart speelt geen belangrijke rol in het economische leven. Do subsidie wordt alleen verleend uit verkeerde nationale trots. EERSTE KAMER. Avondvergadering van gisteren Regeling van werkzaamheden. De Voorzitter stelt voor Woensdag morgen te elf uur in de afdeelingen te on derzoeken do bij de Kamer ingekomen ont werpen en Woensdagmiddag in het open baar te behandelen het ontwerp tot ont binding der rechtbank te Zierikzee en die te Heerenveen, benevens de overige alsdan in staat van wijze zijnde wetsontwerpen w. o. dat tot wijziging van de Kieswet, de Provinciale wet en Gemeentewet. Conform besloten. Trekken der Afdeeiingen. De Kamer gaat over tot het trekken der afdeelingen. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdagmiddag twee uur. Laaïste tsericfcten Bond van Edelmeiaalvereenigingen. (Vervolg van do 2de pagina.) Te twee uur hedenmiddag werd het Congres voortgezet in „De Graanheurs". Allereerst namen do congresleden in oogenschouw de tentoonstelling van werkstukken van leerlingen der Rijks- Vak-en Kunstnijverheidsschool te Schoon hoven. Onder de vele tentoongestelde werken was o.m. aanwezi"- de fraaie zilveren ambtsketen, den burgemeester van Am sterdam door den Bond aangeboden. Deze keten is vervaardigd naar een ontwerp van den directeur der school, den heer H. Ellens. Het geheel is zooveel mo gelijk gehouden in de heraldische kleu ren van Amsterdam, zilver, rood en zwart. Omwisselend zijn schakels aangebracht, waarop op geëmailleerde schildjes do emblemen zijn aangebracht van den vischvangst, herinnering aan het ont staan van AmstdrdanT uit een visschers- dorp, de scheepvaart, handel, industrie, wetenschap, kunst en goudsmidskunst. De keten werd door vijf leerlingen on der leiding van den leeraar L. Bosch op de school te Schoonhoven uitgevoerd. Verder waren in de zaal éenige étalages opgesteld, om te demonstreeren de ver schillende mogelijkheden op het gebied der étaleerkunst. Deze étalages, naar een ontwerp van den heer Jo B. Citroen, zijn ingericht door den étui-fabrikant, den heer Du Buy, beiden uit Amsterdam. De heer Jo B. Citroen hield hierna een causerie over het onderwerp: „De kunst van étaleeren". Spr. zegt in zijn inleidin» een en ander over hoe het étaleeren moet geschieden, en wijst er op, hoe men zou étaleeren, als men de kunst als zoodanig niet verstond. Do heer Citroen brengt dan als punten van zijn onderwerp de volgende to behan delen vragen naar voren: lo. "Waarvoor dient een étalage? 2o. Aan welke eischen moet een étalago vol doen? Als antwoord op de eersto vraag, zegt spr,. dat een étalage dient om het publiek zijn visitekaartje to toonen en zijn naam onder de aandacht van het' publiek te brengen. Als eerste eisch van een étalago moet men zorgen voor afwisseling, niet zoozeer in de artikelen, die uitgestald worden, als wel in den onder- cn achtergrond. Spr. geeft dan aan de hand van de vier ingerichte étalages de verschillende moge lijkheden weer, om daardoor de aandacht van het publiek te trekken. DE BOSSCHE HANZEBANK. Door de directie van de Hanzebank te 's-Hcrtogenbosch word dc volgende mc- dedecling gedaan: Gister (Dinsdagmiddag) hadden wij een bespreking met de hoofddirectie van de Alg. Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand te Amsterdam over de maat regelen, dio genomen zouden kunnen wor den om onzo cliëntèlo zooveel te helpen als do omstandigheden toelaten. Do voor uitzichten, bij deze bespreking geopend, achten wij bevredigend. Do hulp, die ver leend zal worden, is er op gericht do Hanzebank in staat te stellen haar rela ties ook onder dezo omstandigheden den noodigen financieelen steun te verleenen en die relaties te behouden. Over haar geheelen werkkring, welke zich, zooals bekend, uitstrekt over het geheele dio cees Den Bosch, het geheele diocees Bre da en een belangrijk deel van het dio cees Roermond, zullen spoedig nadere meöedeelmgen worden gedaan. TELEGRAMMEN -juist uit Europa teruggekeerd, verklaarde heden, dat een internationale leening voor Duitscbland op gelijke wijze als die voor Oostenrijk onder auspiciën van den Vol kenbond weinig kans op succes zou heb ben. De vaï van de mark. BERLIJN, 20 Juni (V. D.) Do rijks kanselier "besprak Maandag en Dinsdag met do vertegenwoordigers der banken maatregelen tegen den val van de mark te nemen, waarbij alle aanwezigen het eens waren, dat de tegenwoordige mark- koers politiek en economisch naar be neden gedrukt is. De uitbreiding van het Rapallo-verdrag. BERLIJN, 20 Juni. (V. D.) De Duit- scho rijksdag heeft gisteren zonder debat in alle drie lezingen aangenomen 't wets ontwerp tot uitbreiding van het Rapallo- verdrag tot de Sovjet-republieken Oekraïne, Wit-Rusland, Georgië, Azer- beidshan en de 'Republiek van het Verre Oosten. Maarschalk Retain gewond. BERLIJN, 20 Juni. (V. D.) Volgens de bladen werd Vrijdag j.l. bij het spoor wegongeluk met den Parijs-Maïnz ex press-trein maarschalk Petain licht ge wond. Twee hem vergezellende officieren werden gedood. Maarschalk Petain was op weg naar het Ruhrgebied voor een in spectiereis. Een rede van Troizky. MOSKOU, 20 Juni. (V. D.) Troizky heeft gisteren een „bloed- en ijzerrede" gehouden voor het al-Russische Congres van Metaalarbeiders, waarschijnlijk de belangrijkste vakvereeniging in Rusland. De Russische cultuur, verklaarde bij, was in het verleden gebouwd op hout, doch in de toekomst moet zij Tusten op metaal. De minister wees op een mogelijke Russisch- Fransche toenadering door pogingen van Fransche zijde. Radio-verbinding Denemarker.—Nederland KOPENHAGEN, 20 Juni. (V. D.) Naar wij vernemen, zijn tusschen het Deenscho ministerie voor posterijen en telegrafie en de directie van dc Nedér- landsche posterijen en lelegraphie onder handelingen gaande over de tot stand brenging van een radio-telegraphische ver binding voor particuliere telegrammen tus schen heide landen. De Etna in werking. ROME, 20 Juni. (V. D.) De lava stroom heeft volgens een bericht uit Cata nia Cerro bereikt. Het station is verwoest 2 STEDEN EN 9 DORPEN VERWOEST ROME, 20 Juni. (V. D.) De uit barsting van de Etna is gisteravond nog in hevigheid toegenomen. De steden Giarre en Linguaglossa schijnen tot ondergang gedoemd te zijn, terwijl reeds 9 dorpen onder de lava zijn bedolven. Het vuur der uitbarsting is te Napels zichtbaar, d. i. 200 mijl afstand. In Palermo op 800 mijl afstand, kan men de vlammen omhoog zien schieten. Gevreesd wordt, dat de uit barsting gevolgd zal worden door hevige aardschokken. Gedurende de laatste 24 uur laat de Vesuvius voortdurend lava- stoom uit. Nog meer vulkanen in actie. HONOLULU, 20 Juni. (VJ).). Gemeld wordt, dat de vulkaan Kïlalea teekenen vertoont van een a.s. uitbarsting, eveneens als de berg Maunaloa. Groote hoeveelhe den lava wellen in de kraters op. Het is niet bekend, hoe diep de kratera zijn. De toestand in Bulgarije. SOFIA, 19 Juni. <V. D.) De toestand in Bulgarije begint er twijfelachtig uit te zien. Alle in het buitenland gepubliceerde berichten over ernstige schermutselingen op het platte land zijn uit de lucht ge grepen. Op verzoek van den rector der universiteit te Sofia Militici hebben de studenten van het platteland zich naar hun dorpen hegeven om daar voor het tot rust komen der gemoederen en hand having van de orde te zorgen. Merkwaar dig is de gereserveerde houding die door de communisten tijdens de geheele revo lutie in acht is genomen. Zij hebben hun aanhangers niet tegen de nieuwe regee ring opgezet. De sociaal-democraten han delen in het algemeen in overeenstemming met het nieuwe kabinet, dat zij ondersteu ning toegezegd hebben. Er bestaat niet de minste reden voor mobilisatie van 't Bul- gaarsche leger. Geen interventie van Yougo-Slavic. BELGRADO, 19 Juni. (V. D.) Bij een interpellatie over den toestand op den Balkan deelde de minister van buitenland- sche zaken Ninchitsj in het parlement mede, dat Yougo-Slavië niet met de wape nen in Bulgarije zal intervemeeren. De hongersnood in Rusland. MOSKOU, 20 Juni. (V. D.) De defi nitieve liquidatie van den hongersnood hangt af van de resultaten van den oogst, welks opbrengst over 't algemeen be vredigend is geacht. In sommige gebieden ontvangt de bevolking de laatste steun. De steimactie is voortgezet tot den oogst. "Wisselnotecringen (Amsterdam) Zicht. London Berlijn (Han onzen tiraadD» ticens'S). Een verklaring van Morgan. NEW-YORK, 19 Juni (V.D.) Een lid van de firma J. P. Morgan en Go. zoo Parijs Brussel Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York Marken 0.014 Kronen O.OO0V2 11.781/2 0.0021 15 871/2 13.571/2 45.S0 o 0036 31.58#/, 87.90 45.SO 67.60 2.543/, BEURSOVERZICHT. Met de affaire was het slecht gesteld. Er ging zoo good als niets om en -dit werd ten minste nog ecnigszins gecompenseerd door dc verbeterde algenieene beurstendenz. Wegens het gdbrek aan handel bleven de variaties 011- fcetcekenend. Suiker en CiiHuirtfeankcn iets hoo-.. ger wegens stijging Amcrik. prijzen. Kon. lick-'v lelijk hooger verhandeld, ondanks prijsdaling in Amerika. Gec. onveranderd. Rubbers onbe- wogen. Tabakken weinig veranderd cn tame- lijk prijshoudend. Sclieepv. buiten belangstel- ling, sommige soorten iets lager. Ned. Indus- trieelen verlaten. .jijs Prolongatie 4 pet. CORRESPONDENTES M. te Alphen. Critiek op critiek kunnen wij moeilijk opnemen zonder on- derteekening. De muziekrecensent is u o. ?j a. door de onderleekening wel bekend. FAILLISSEMENTEN Geëindigd: H. C. Heemskerk, bloemist, L i s s e. •J MARKTBERICHTEN WOERDEN, 20 Juni. Kaas. Aangevoerd 481' kaaspartijen. Ie kw. 4215, 2e kw. 3841, met Rijksmerk 3949. Handel matig. AMSTERDAM, 20 Juni. Veemarkt. 30G vette kalveren le kw. 0,860,90, 2e kw. 0.74 0,82, 3e kw. 0.700.74 79 nuchtere kalveren: 1624; 522 varkens Hollandsche lo kw. 0,920,90, 2e en 3e kw. 0,90—0.86; Velto varkens 8482. VOORSCHOTEN, 19 Juni. Veiling. Kipcicren' per 100 stuks 67; Eendeieren idem 6,50; Eenden per stuk 1,101.20; Hanen per styk 0,651.25; Konijnen per stuk 0A0 1.60. TER AAR, 19 Juni. Veiling „St. Phocas". Peulen 3.25, Idem I 3,Aardbeien 1.10 per kilo. Aanvoer 606 zakken jonge Peulen, idem I 31 zakken. Veiling „God zij het Ons". Peulen 3.30 3.60, idem I 3.10, Doperwten 4.70, Aard.- beien 56 cent per pond. Aanvoer 323 zakken Peulen, idem 14 zakken T, 714 Doperwten. ROELOFARENDSVEEN, 20 Juni. Veiling. Bloemkool 10 cent per stuk; Aardbeien 13—17 cent; Peulen 3.10—3.40, Peulen I 2.80— 4.10, Peulen III 2.903,Doperwten 5,10 5,40; Gapucijners 4,303,80. Doorsneeprijs van 19 Juni, met aftrek van veilingskosten: Peulen 2.95; Idem no. 1 ƒ3.47 Idem No. 2 2.64; Doperwten 4,82; Capucij- ners 4, Advertentie»! Heden overleed, ge heel onverwacht, voor zien van de II.LI. Sacra menten der Stervenden, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mevrouw ANNA WILHEiVHNA GLIJMUIS. Wed. van den Heer HENRICUS PIERROT, in den ouderdom van ruim 78 jaar. H. M. PIERROT. M. P. M. PIERROT- BA ATEN. en Kinderen. Dr.J. J.M.PIERROT. F. J. PIERROT— v. DIJK. cn Kin deren. A. PIERROT. H. PIERROT. 5560 Utrecht, 19 Juni '23. Voor direct gevraagd een net R.K. DAGMEISJE, 5568 leeftijd van 14—16 jaar. Aan biedingen Hoogewoerd 177. NeftHe Dienstbode. Gevraagd, tegen 15 Juli, voor dag en nacht, een nette Dienst bode. Mevr. v. DIJK, 7199 Haarlemmerstraat 234. Gevraagd een R.-K. Soereridienstbcfc Br. onder letter N., Agent schap „Leidsche Courant" Alphen aan den Rijn. 2' Biedt zich aan een net Burger meisje als Winkeljuffrouw, ook- genegen huishoudelij werkzaamheden te verrichten, (liefst Banketbakkerij). Br. Dor. van dit Blad onder No. 5530. Biedt zich aan Burgerjuffrouw, voor huiselijke bezigheden, of de huisvrouw behulpzaam te zijn, van 9 tot en met 4 uur. dit Blad Gevraagd een flinke 5574 WERKSTER voor den Zaterdag. Zich aan to melden bij Mevr. VAN DER LAAN, Oude Singel 112. Er biedt zich aan een nette WERKSTER Adres: A. J. ROODAKKER, 5566 Elslaan, Voorschoten. SPORTTERREIN. Voetbalveld te huur te Oegst geest. Brieven No. 5545,bureau van dit blad.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5