tekende belden zijn van dénzelfden leeftijd, terwTjl 20 Juni ook Zijn vijftigste geboortedag "is. 'Zijne Excellentie zal "Woensdagmorgen in de Laatste-Avondmaal-Kerlc om half 8 celebrceren, een toespraak houden en aan alle aanwezigen de II. Communie uitdee- len. Een ieder mag de plechtigheid bijwonen DE HANZEBANKEN. De Hanzebank te Utrecht en de Hanze- bank te 's Bosch hebben „voorloopige sur seance van betaling" aangevraagd. Door de regeering worden steunmaat regelen voorbereid. De directie van eerstgenoemde bank deelt mede: „Tenzij, tengevolge van overijlde stap pen de reorganisatie-plannen tot misluk king gedoemd mochten zijn, kan, naar verwacht mag worden, minstens twee der de der vorderingen als „safe" worden be schouwd. Ten aanzien van het restant be hoeft dan bovendien nog niet van een ab soluut verlies te worden gesproken" De directie van de Bossche Bank zegt o.m. in een circulaire: „Wij vertrouwen, dat bovengenoemde reorganisatie zoodanig zal kunnen wor den doorgevoerd, dat zij zoowel den cre diteuren als den debiteuren bevrediging krengen zal." De Hanze in het Bisdom Haarlem Aan de leden van „De Hanze" in het Bisdom Haarlem en aan de relaties van de Hanzebank is Zaterdag de volgende cir culaire verzonden: Heden zal een wetsontwerp wor den ingediend tot het verleenen van Regeeringsgarantie ten behoeve van het middenstaudscrediet, o.m. uit de overwe ging, dat de Hanzebanken in het Aarts bisdom Utrecht en in het Bisdom Den Bosch ten gevolge der moeilijke omstan digheden niet geheel uit eigen kracht haar bedrijf zullen kunnen blijven voeren. (Dit wetsontwerp is nog niet verschenen, Red.). In de toelichting op dit_ ontwerp wordt door de Regeering medegedeeld, dat de N. V. Hanzebank in het Bisdom 's-Hertogen- bosch eenigen tijd geleden bij de Regee ring de vraag heeft aanhangig gemaakt, of op steun te rekenen viel van Regeerings wege, indien de moeilijkheden ten gevolge van den algemeenen inalaise-toestand voor middenstand- en middenstands-bankbe drijf ernstiger zouden worden. Naar aanleiding van deze vraag heeft de Regeering een uitgebreid onderzoek doen instellen naar het middenstands- bankbedrijf in het algemeen. De Regeering deelt mede, dat het onder zoek, hetwelk zich mede over de andere Hanzebanken uitstrekt, zeer omvangrijk is Daarom kan dit onderzoek nog niet be ëindigd worden. Op dit oogenblik kunnen nog geen defi nitieve voorstellen worden gedaan. Toch is naar het oordeel der Regeering reeds ko men vast te staan, dat de Hanzebank in het Bisdom 's-Hertogenbosch en de Hanze bank in het Bisdom Utrecht haar bedrijf niet zonder ingrijpende reorganisatie zul len kunnen voortzetten. Uit deze toelichting blijkt, en wij stel len er prijs op dit waarschijnlijk ten overvloede nog eens nadrukkelijk te verklaren, dat de N.V. Hanzebank in het Bisdom Haarlem een geheel zelfstandige instelling is zonder eenige belangen-ge- mecnschap met welke andere Hanzebank ook. De N.V. Hanzebank in het bisdom Haarlem strekt haar werkzaamheden uit sluitend uit over de provinciën Zuid- en Noord-Holland (behalve het Gooi) en de Zeeuwsche eilanden. Hei is de unanieme overtuiging van de deskundigen, die de Hanzebank ter zijde staan, zoomede van het hoofdbestuur van De Hanze en het bestuur en de. directie, dat de Hanzebank in het Bisdom Haarlem haar bedrijf rustig zal kunnen voortzetten. Voor de leden en de relaties der Hanze bank in het Bisdom Haarlem bestaat dan ook niet de minste aanleiding om hun betrekkingen met de Bank anders dan op de gebruikelijke wijze te onderhonden. De Bank is ten volle in staat aan de normale terugvragingen en de noodzake lijke crediet-behoeften te blijven voldoen en heeft dus bet recht haar cliënten drin gend te verzoeken geen onnoodige stoor nissen in het bedrijf te brengen. Ten slotte bedenke ieder, wie ook, die een raad zou geven tegenovergesteld aan de onze, dat hij ernstig schade kan toe brengen aan het algemeen belang. Inmiddels heeft onze Hanzebank zich ten opzichte van de Regeering volkomen bereid verklaard mede te werken aan dc vorming van een centrale voor het midden- standscrediet, waardoor het geheel voor de toekomst nog sterker zal worden gegaran deerd. "Wij gaan dus rustig voort, verzekerd van den steun en het vertrouwen van onze Hanzeleden en cliënten. Hoogachtend, w.g. het hoofdbestuur van De Hanze in het Bisdom Haarlem en dó raad van commissarissen der N.V. Hanze bank in het Bisdom Haarlem. Accoord: Rector J. G. Jansen, geestelijk adviseur. Dc Democratische Partij. In de jaarlijksche algemeene vergade ring van de Dem. Partij, die Zaterdag avond werd voortgezet, werd met alge meen o stemmen herbenoemd als voorzit ter prof. mr. J. E. Heeres. Tot secretaris werd gekozen in de plaats van mr. M. Koppius, uit Groningen, die zich niet meer herkiesbaar stelde, mevr. A. Dortland Sillevis, te Den Haag. De gewone audiënties van de minis ters van arbeid, handel en nijverheid en van oorlog zullen Donderdag 21 dezer niet plaats hebben. 8F0BT VOETBAL. Overzicht. Zooals verwacht kon worden. Is de laat- fcïe ontmoeting van de nationale compe titie tusschen Willem II en Be Quick in een 32 overwinning voor de thuisclub geëindigd. De rust ging met gelijken stand in, maar daarna zorgde de gasthceren, die zonder Mommers, Stevens en Mertens waren, voor een nuttigen 31 voorsprong, waarna Rodermond den achterstand ver kleinde. Door 't uitstekende verdedigings werk van Matthijssen bleef Willem van een gelijk spel minstens bevrijd. Voor de extra-competitie won S. V. V. op het Lugdunumterrein van Zand voort, zoodat nu drie clubs, te weten S. V. V., Hilversum en D. H. G. om een plaats als No. 2 moeten kampen. De wedstrijd D. H. G.Hilversum te Haarlem werd inmiddels afgelast. De uitslagen. Kampioenschap van Neder 1 and Tilburg: Willem IIBe Quick 32 Competitie „nieuwe indeeling" Leiden: S. V. V.Zandvoort 4.2 Buiten de Competitie. Om den Lugdunum-bekor. Leiden: Leidsch XIFeijenoord q4 Vriendscli appel ij k. RotterdamFei jen oordExcelsior-com- binatieR.-K. Elftal 42 Kampioenschap van Nederland R. G. H6 4-— 2 16—11 8 Be Quick 6 2 1 3 9—8 5 Go Ahead 6 2 1 3 4—8 5 Willem n 6 3 3 12—14 4* Willem II twee verliespunfen. Buitengewone competitie. „Nieuwe Indeeling". A. S. C. 5 3 1 1 8—8 7 D. H. C5 3 2 9—7 6 S. V. V. 5 2 2 1 108 6 Hilversum 5 2 2 1 78 6 Spartaan 5 2 1 2 76 5 Zandvoort 55 713 Rotterdamsch XIFederatie XI 42. Ruim halfdrie stelden zich de volgende ploegen op: Federatief v. d. Aa, Huveneers, Mooren. Verheijen, Koussen, Vingerhoets, Te Koisté, v. Campen, Grimberg Wassen Temmers. .Scheidsrechter de heer Hazen. Huisman, Bak, Pijl, Koonings, Schram, v. d. Velde, Grobbe, v. d. Eerde Bul v. Rijssel. v. d. Bergen. Rotterdam: Rotterdam wint den toss en verkiest met zon en wind in den rug te spelen. Van Campen trapt af. Direct neemt Rot terdam den bal over en al direct moet van deT Aa handelend optreden. Wanneer hij den bal laat vallen, ontstaat er een hache lijk moment, waaruit een corner ontstaat, die het veld in wordt geretourneerd. Rotterdam is iets sterker en doet eenige aanvallen, die Huveneers breekt. Door buitenspel gaat een aanvalskan9 voor de Federatieven verloren. Een paar maal zien we Van der Aa keurig redden, door schoten van vlak bij te stoppon. Een prachtschot van Pijl word: door Van der Aa nog juist corner getipt; leze levert niets op. Verschillende mooie kansen voor Rotterdam gaan door den hevig en wind verloren. Als uit een dier aanvallen Pijl weer een keihard schot lost, redt Van der Aa subliem. Kort daarop redt hij weer tweemaal in moeilijken stand. Plotseling een uitval der Federatioven. Tummers brengt den bal op, geeft over naar Grimberg, die voorzet en Van Cam pen schiet den bal in het net 01. Na den aftrap volgt weer een overwe gende Rotterdamsche periode, maar de fe deratieven verdedigen met kracht. Prachtig brengen daarna Schram en Koo nings den bal op, zig-zag over bet veld; Schram, zet den bal voor den doelmond, waar Pijl keihard laags van der Aa schiet 1—3. Nog altijd blijft Rotterdam de meerdere en Van der Aa wordt duchtig beproefd. Een paar formidabele schoten van Pijl worden door hem fraai gekeerd. Even later moet hij bezwijken voor een buiten zijn beTeik gespeelden bal door Pijl 21. Het spel is nog geen minuut ouder of do voorhoede der Federatieven gaat er van door. Uit een voorzet van Grimberg schiet Van Campen tegen de lat, de terugsprin- genden bal wordt door Te Koïsté ingescho ten 22. Dan is het rusten. Na de rust zijn de eerste aanvallen weer voor Rotterdam, maar de federtieve achter hoede is op haar post, en retourneert tel kens den bal. Het succes komt toch aan Rotterdamsche zijde, als Pijl den bal op brengt en Huveneers onvoldoende terug speelt. Pijl heeft daarna geen moeite om den bal langs Van der Aa- te plaatsen 32. Terwijl de Rotterdammers een goed c bineerend spel spelen, sluit het federatie elftal niet voldoende. De halfs bewaken hun partij slecht. Als Pijl den bal daarna vrij maakt, schiet hij hard in de handen van Van der Aa. Geruimen tijd is het spel verdeeld. Als Grimsberg den bal vrij toegespeeld krijgt, lost hij een schot, dat door v. d. Ber gen wordt verwerkt. Snel werken de Rot terdammers den bal weg, want oogenblik- belijk zien we aan den anderen kant den bal naast gaan. Na mooi opbrengen der Rotterdammers, zet Schram voor on Koonings deponeert ten vierden male het leer in het federatie- doel. 42. Daarmee kwam het einde. Leidsch XIFeijenoord 24. Het mag een gelukkige gddachte van 't L. V. B.-bestuur heeten' om dezen wed strijd, die jaarlijks uit propagandistisch oogpunt gespeeld wordt, op Zaterdag avond vast te stellen. Immers, ondanks het regenachtige weer, dat ons aan gure najaarsdagen deed denken, hadden velen zich een tocht naar den Haagweg getroost om een Leid- sche combinatie tegen de club van over de Maas te zien spelen. Jammer was het dan ook, dat dc eerste klassers met een zeer slap elftal in hek veld verschenen, waaronder nog een twee tal Leidsch spelers, die het onvoltallige Feyenoordteam moesten completeeren. De opstelling der elftallen was aldus: Feijenoord: De Zeeuw; Noteboom, Meerburg (U.V.S.); Kardux, v. d. Velde, Perrein; Petterson, Molenaar, Web er, Van Es, v. d. Mark (A.S.G) O Keereweer Welsenes; Veenhuizen, De Ruiter, Brouwer, Stephanus, Roem, Segaar; Josson, Wamsteker; v. d. Berg. Leidsch XI: De gasmen verschenen dus met slechts 5 spelers uit het eerste elftal. Keeper v. d. Berg maakte in de eerste heeft een betrouwbaren indruk. Een min dere dosis nonchalance zou hem wellicht sieren. Evenwel stompte hij een vurige pil van Molenaar voor de rust resoluut nit zijn doel, terwijl hij aan den gelijk maker van v. d. Mark niets kon verhelpen. Josson en Wamsteker hebben voor de rust de situatie behoerscht, maar daarna leek het ons, dat hun verrichtingen niet zonder blaam waren. In dc halflinie deed Segaar aanvanke lijk goed werk en gaf Stephanus niet al tijd behoorlijk aan. De eerste goal ont stond ovenwol na een goed doorzetten van hem, waaraan Do Ruiter de laatste hand legde. In de voorhoede voldeet de A. 9. C.- wing met Do Ruiter het beste, terwijl Veenhuizen hier zich geed hij aansloot. Keereweer hoorde o.i. niet in deze com binatie thuis en gaf blijken van minder onder training te staan dan de A. S. C.'ers De uitslag werd ten slotte 42 in het voordeel der bezoekers, die andermaal op den Lugdunumbeker beslag legden. Scheidsrechter Hierkx leidde uitstekend. De nieuwe compeiitie-indeeling. Een nieuw voorstel. Naar „De Tel." verneemt, zal het vol gende voorstel in zake de competitie-in deeling ingediend worden: Onverschillig of de eerste klasse-afdee- lingen onveranderd gelaten worden of dat dezo volgens het nieuwe competitieplan van den N. V. B., gebracht worden tot 5 afdeelingen, spelen de eerste klasse ver- eenigingen een halve copmctitie, bij loting zoodanig vatst te stellen, dat zoo mogelijk een gelijk aantal thuis- en uit-wedstrijden gespeeld worden. Do nummers 1 (4 of 5 in aantal) worden daarna onmiddellijk aangewezen als vertegenwoordigers van de districten tot het vormen van een hoofdklasse, waar in een dubbele competi tie de kampioen van Nederland te voor schijn treedt. De overige elftallen van de halve competities spelen vervolgens de tegenwedstrijden tegen elkaar. De nummer één speelt ten slotto een beslissingswed strijd tegen de nummer één die in de hoofdklasse gespeeld heeft, om het kam pioenschap van h^t district. Eventueel zou de kampioen van Nederland onmid dellijk ook als kampioen van het district beschouwd kunnen worden. De groote voordeelen, hieraan verbon den zijn, dat de tegenwoordige kampioen» competitie na afloop van liet seizoen, die nu de zomersporten eenigszins belemmert, komt te vervallen. De strijd om het kam pioenschap van Nederland midden in het seizoen krijgt zonder eenig bezwaar het karakter van ec-n hoofdklasse, die voor het publiek en verdere belangstellenden heel wat aantrekkelijker wordt dan na afloop van het seizoen. Door dit systeem wordt de indeeling nimmer ontwricht. Ten slotte kan men aan het eind van het seizoen vaststellen op het terrein van den kampioen van Nederland een wed strijd kampioen NederlandRest van Ne derland ten bate van het Olympisch Fonds. Het resultaat komt dus hierop neer: A. Vijf eerste klasse afdeelingen van 10 clubs. De tien vereenigingen spelen in hun afdeeling 9 wedstrijden in de halve com petitie. De nummer één speelt vervolgens 8 wedstrijden in de hoofdklasse plus even tueel een beslissingswedstrijd tegen de nr. 1 van de dubbele competitie om liet kam pioenschap van het district (totaal 17 of 18 wedstrijden). De nummers 2 let 10 van de halve com petitie spelen verder do tegenwedstrijden, die de dubbele competitie compleet maken (totaal 3 in de halve competitie en 8 in de verdere competitie). B. Wordt de indeeling onveranderd ge laten, dan wordt de hoofdklasse gebracht op een dubbele competitie van vier, maar dan is het aantal wedstrijden in de halve competitie evenredig grootcr. Dientengevolge komt er weer ruim- sclioo'ts gelegenheid voor extra wedstrijden (beker-oefenwedstrijden enz.) Bij het nieuwe competitieplan van den N. V. B moeten de vijf kampioenen der districten spelen in totaal minstens tweemaal 9 plus tweemaal 4 is totaal 26 wedstrijden, wat eigenlijk wel wat zwaar is in verband met de noodige internationale- en oefen wedstrijden en wat zeer zeker niet in het belang van de zomersporten is. Wel zijn de afdeelingen volgens hel be staande systeem bij hot aanvaarden van 't nieuwe competitieplan van den N, V. B. minder groot, doch de na-compotitio om het kampioenschap van Nederland zal al tijd in de praelijk een deel van hot zomer seizoen opeischen. ZEILEN. De wedstrijden van Hollandia. De wedstrijden van Hollandia zijn als gewoonlijk besloten met de zeilwedstrijden op de Braassemermeer. De deelneming in de verschillende klas sen was goed doch de belangstelling min der groot dan gewoonlijk. De onderlinge strijd tusschen de vier nieuwe int. zesmeterjachten trok de bij zondere aandacht. Jammer was het dat de „Puzzle" van den heer Fokker onklaar werd, door een ivaring met de „Gollywog". Beide jach ten raakten daardoor uit den strijd. De beide andore, de „Six" en de „Holland's Hope" zeilden de race uit met het resul taat, dat de „Six" eerste werd in 1 uur 17 minuten 18 seconden; de „Hollands Hope" legde do 8 Engelsche zeemijlen lange baan af in 1 uur 20 minuten. Ook de tweede maal werd de „Six" van de heeren Blom en Laan, gezeild door den heer Mr. J. Carp, eerste, doch de prijs werd wegens een onregelmatigheid niet t-oegekend. Officieel werd daardoor win naar No. 2, de „Gollywog", eig. en stuur man Jhr. R, M. C. v. d. Wijck, terwijl het jacht van de Koninklijke, de „Hollands Hope", gezeild door den heer Hibma, de laatste plaats bezette. De uitslagen der overige klassen zijn: Handicap, voor overdekte kiel- en mid- den-zwaardjachten, klasse C, 3 deelnemers baan 8 mijlen: 1. Wilhelmina, eig. en stuur man J. H. M. Lefobvre, Amsterdam; tijd 1 uur 19 min. 15 sec.; 2 en 3 „Mona Lisa" eig. et. J. Moltzer, Amsterdam en „Avontuur', eig. st. J. H. Ooolhaas, Den Haag. 45 M2. Kruiserklasso baan 8 mijlen, 10 deelnemers: 1. „Loes", eig. st. P. Molenaar, Zaandam, tijd 1.15.13; 2. „Walba" eig. st. P. Bon Czn., Amsterdam 1.16.32; 3. „Boe kanier", eig. M. L. v. Es, Rotterdam, st. H. W. Schalkwijk 1.18.22. Regonboogklassebaan 8 mijlen, 6 deel nemers, 1. „Sclirijverke", eig. st. J. C. Smit Alblasserdam 1.29.12; 2. „Piedewiet", eig. st. Dr. W. J. v. Haga, Amsterdam, 1.30.20; 3. „Regenboog" eig. st. H. Gescher, War mond, 1.32.43. Vrij buiter klasse: baan 4 mijlen, 3 deel nemers, 1. „Vrijbuiter" eig. synd. Vrij buiter, st, P. Bon Czn., tijd 45 min. 5 sec.; 2. ,,'t Jonge Hoen", eig. st. W. Beekhuis, Loosdrecht, 42.23; 3. „Kaper", eig. st, Jhr. Bosch van Drakensteijn, Ronde- en platbodemjachton met zij- zwaarden en zonder vaste roef of vast dek; Tjotters klasse O.F.; 2. deelnemers, baan 4 mijlen: 1. „Rwal", eig. st. Mole naar, Capelle a. d. IJssel, 51 m. 59 s.; 2. „Ideaal" eig. A. Kalkman, Capelle, st. J. Stuit, Schcldejollen 5 deelnemers baan 4 mij len: 1. "Wildzang" eig. st, O. N. Hin te Overveen 50 m. 3 s.; 2. „Skiddoe" eig. C. Huisken, Hilversum, st. H. F. Boerselman 50.16; 3. „Rakker", eig. st. dr. J. v. Bree- men, Haarlem 50.58. Twaalfvoetsjollen, baan 4 mijlen, 15 deel nemers: 1. „Snapje", eig. at. A. J. E. Dok- kum, Haarlem, tijd 52 m. 27 s.; 2. „Mariet- je", eig. st, W. de Vries Lentsch, Nieuwen- dam, 58 m. 3 s.; 3. „Windewiek", eig. st, H. C. M. Heslenfeld, Bussum, 1 uur 10 see., 4. „Beatrijs III", eig. et. C. N. Hin, Overveen, 1 uur 31 sec. HONDEN. HondententoGnsteJIing ts 's-Gravenhage. Op de Internationale Hondcntentoon- Btelïing, welke 16 en 17 Juni gehouden is in den Dierentuin te Den Haag (waar tij dens de keuring Prins Hendrik lelijk van belangstelling gaf) zijn onderstaande hon den, eigendom van Leidsehe inwoners, be kroond De St. Bernard „Mentor' t,jiioé- zaar, eersten prijs open klas en sp. prijs de Duitsche Dog, „Adar", eig. C. Koster 2de prijs jeugd klas en sp. prijs; het Schip- perke „Jrmmij", eig. A. Kouwenberg 2de prijs; open klas en het Schipperke „Rap- wily 1ste prijs; jeugd en eerste prijs nieu weling klas met 2 sp. prijzen; de Barsoi, eig. C. Noest 3de prijs jeugd en 3de prijs nieuwelings klas; do St. Bernard „Herald" eig. L. Boezaar Pijpers 2de prijs open klas; de Franscho Buldog „Dolcamcra", eig. C. Schiinnan 3e pr. open klas en 2de prijs nieuwelings klas; do Colly „Elly", eig. P. Stikvoort 2de prijs nieuwelings en Isten prijs jeugd klasse. WIELRENNEN. Leidsehe Reu- en Toerist-Vereen. „Swifl" LeidenAmersfoort v.v. Hoewel hot weer niet erg gunstig was gistermorgen, is de wedstrijd Leiden Amersfoort en terug, toch verreden. Van de inschrijvers voer deze rit waren aan do start R. v. Weeren; „Math" I. Vink; H. Vogelezang; L. Bekooij; G. Strien en Robbers, welke laatste doordat hij nog geen lid van Swift" was buiten mede dinging meereed. De thuisblijvers waren D. Voorzaat, A. Hens en K. v. d. Meer. Half negen was het, toen de jongens den strijd begonnen, direct gevolgd door den heer Beekman op den motor. Bij Koudekerk begon de narigheid, toen dc jongens met 'n frisch regenbuitje werden opgeknapt, maar ondanks dat werd er I lustig doorgetrapt, zoodat om bijna 9.15 uur Bodegraven werd gepasseerd. Toen gebeurde het eerste incidentje, de as van Robbers fiets brak, zoodat hij den I strijd moest eindigen, de andéren reden steeds in 'n straffe peech door, waarna in Woerden Vink 'n klein slippertje ging maken. Alles liep gelukkig nogal goed af, zoodat de reis ook door hem voortgezet kon worden, maar z'n achterstand had hij niet zoo spoedig ingehaald, niet alvo rens Utrecht gepasseerd was. Do controle werd zeer goed door de U. W. G „De Arend" uitgeoefend, waarvan allen veel gemak hadden. Plotseling werd er 'n claxon-signaal gehoord, toen het bleek dat het de heer Boozelijn was, die door 'n klein defect niet op tijd had. kunnen vertrekken, In dien tijd waren Bekooij en Strien door lekko bandjes tot achterstand gekomen. De controle die boven op den Amersfoort- schen berg was, werd bijna gelijktijdig om 11.35 bereikt door v. Weeren, Voge lezang, „Math" en Vink. Na even wat ge nuttigd of vastgezet te hebben werd do terugreis aanvaard. 11.461 uur meldde Strien zich aan de controle, 11.57 uur Be kooij; deze twee laatsten reden voor 't eerst mede. Hier werd ook eerst eens aan de moto ren gedacht om ze van benzine te voor zien, en daar was nogal wat tijd mee ge moeid, en in dien tijd waren de jongens ScsneenieBijka Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISC-HVERKOOP., Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.21 f 0.32, SCHOL a f0.21, TARBOT a f 0.55 en R00DE POON a fO.37 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-Burgemeester: ONTHEFFING SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders van .Lei den brengen ter openbare kennis, dat door hen, ten aanzien van den dóór de Vereeni- ging „Het Yolksgebouw" te houden bazaar in het Volksgobouw aan de Heerengracht; No. 34, van 17 tot en met 22 Juni a.s. ontheffing is verleend van het sluitingsd uur voor winkels. B. en W. van Leiden brenj-«n tor alge meene kennis, dat door Wed. H. J. Visser, geb. Zwetsloot, te Leiden, een verzoek schrift is ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhou denden drank anderen dan sterken, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haarlemmerweg No. 1. Katholieke LEIDEN. Dinsdag „Hulp in Nood". Boniagahouw, te 8 uur. Vrijdag R.-K. Prop.-elub „St. Petrus", Bondsgebouw, te 8.15 uur. Apotheken ere tot en mot Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en de« Zon dags geopend zijn- W Pelle. Kort Rapenburg 12. Tet 594. D. J. van Drïesum, L. Mare 76, Tel. 408. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Meuschheid is steeds eeopend, coch alleen voor leden van dit Fonds. Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 18 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Rib7' Hoogste Barometerst.769.2 Vaienua. Laagste Barometers!.: 752.8 Thorsiiavn. Verwachting tot den avond van 19 Juni. Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt ot be trokken, enkele regenbuien, iets zachter FEUILLETON. Wij slaan heden een keer d- van hot Feuillofcon o<-cr. steeds lustij aar. trappen, waardoor de motoren nogal moesten loopen. Door Bo- degraven heen kwam de eerste acbterblij j ver in 't zicht, n.l. Vink, die maar weer 'n lek bandje had gehad wat wel erg jam mer was, daar hij steeds aan den kop had gereden. Even verder zat Bekooij, bij wien de vermoeidheid zich deed gevoelen. Dat er ondanks den N.W.-wir'' ie gere den, bewees de tijd, die er voor uoodig was om de eersten in te halen. Dat waren Vogelezang en v. Weeren, die nu do laat ste kilometers aan 't verslinden waren, totdat kort bij den eindstreep Vogelezang nog 'n klein spurtje maakte, waarbij hij als le over de streep reed met 5 Meter achter zich R. v.. Weeren. Deze twee re den den rit in 6 uur 35 min. 27 sec. Als 3e kwam aan Strien in 6 u. 56 m. 20 s.; 4e „Mat.h" in 6 u 59 m. 37 s.; Vink was 5e in 7 u. 14 m. 13 s.: als laatste kwam aan Bekooij in 7 u. 17 tg. 33 s. Hiermede was deze rit geëindigd en hebben de leden laten zien, dat ze zich nog wel met anderen kunnen meten. Drni heeren W.'Beekman, V. Groeneveld en W. Boezelijn een woord van dank voor hun medewerking bij dezen rit, waarbij zij heb ben laten zien, dat zij nog wrt wat voor dc sport en Swift" ovt hehl m. iragezeiesiieti St&skken [Builen verontwoordelijkheid --)] Mijnheer de Redacteur. Ik verzoek u beleefd eenige plaatsruim- le af te staan voor het volgende. Marktdag. Het is Zaterdag en zomersclie re gen valt hij stroomen neer, en het markt bezoek is nihil. Di'oomerig staat de marktkoopman te kijken. Daar staat hij met zijn ontzet tend liooge kosten, abnormaal hoog marktgeld moet hij betalen, duur reis geld en verdere hooge kosten, om van be lasting maar niet te spreken. Slecht weer en oen reusachtige malai se, die de marktkoopman het eerst veelt. Wat is toch een mensch, die zijn be staan van de straat moet hebben! En toch gaat men door die mc-nschen tot op het heen uit to zuigen. Voorwaar 1923 is wel voor onzen geachlen Raad een goed leerjaar. Door de hoogo marrt- geldheffing in den Raad aangenomen heeft zij 2 successen bereikt ton 1ste,. een deel der marktkooplieden blijft weg. (zio naar den Nieuwen Rijn); ten 2de jaagt het andore deel naar faillissement. En dit noehit men nu een Gemeentebe lang! (wie lacht daar?) Zoo straks zul len de marktkooplieden gaan agiteeren voor marktgeldverlaging. Laten wij ho- pen dat dan onze Raad gelukkiger- z& zijn in het nemen van een besluit van treft de marktl U mijnheer do Red. mijn oprechten dank. H ZOUTENDIJK, Yoorz. Marktkooplicdcn-Bond i „Ons Belang".

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2