Land" en Tuirahsa®? Veiling. Gehouden te Hillegom, op 9 Juni, onder Directie van Holland's Bloem bollenhuis: D.T. Graaf v. Leicester f 2.50, D.T. La Candeur f 4.50, D.T. Turban Violet f 6. D.T. Gele Boos f 5.50, D.T. Bex. Bubrorum f 3.50, Dw. Painted Lady f 5.50, E.N. Trom pet Major f 6,—, E.W. Tlnnocence f 25.—, E.P. Lord Balfour f 14.—, E.N. Poeticus Ornatus (2 jaar) f 17—, Spirea America (pl.m. 1500 stuks) f 81—, Crinum Powellv (pl.m. 1300 stuks) 110.—, D.N. Albo Pleno (2 j.) f 26.—, Dubb. Incomparable f 17.—, D.N. Von Sion f 6.—, Narcis Trompet f 11, Galanthus (2 jarig) f 11.50. Alles per bed van 3 R.B., tenzij anders vermeld. Gewas tot en met Painted Lady slecht; tot en met Ornatus middelmatig en de rest goed. Hyacinthen afloopende partijen. Mond- en klauwzeer. In de afgeloopen week zijn te Maasland twee gevallen van mond- en klauwzeer ge constateerd; zoodat die ziekte in genoem de gemeente thans onder het vee van drie veehouders heerscht. De teeif in het Westland. Tengevolge van het barre en koudo weer zijn nu de princesse- en snijboonen op den kouden grond mislukt. Reeds do derde uit- planting is vernietigd. Wat nu nog van het boonengewas te velde overbleef heeft van den storm op 9 Juni sterk geleden. De natuurteelt zal dit jaar buitenge woon laat aan de pluk komen, terwijl de aansluiting bij den glasteelt niet meer be reikbaar is, waardoor de boonen uit het glas zeer duur zullen blijven. Do natuurbloemkool is veel aan schif ting onderhevig De snede der asperges is door de koudo onbeleekenend, terwijl de oogst 13 Juni reeds eindigt. In de warme tomaten- en dxuivenkas- sen moeten de vuren nog steeds gestookt worden* wat een buitengewoon verschijn sel is. Ësmsstgde Berichte». Ongelukken. Te CoPjnspla-at is Zaterdag een1 oude vrouw door een auto overreden en kort daarna overleden. Te Maastricht is gisterenavond een 5- jarig jongentje, Koch geheeten, bij bet spelen in bet kanaal gevallen en verdron ken. Schip gestrand. Ter hoogte van Gaast is Zaterdagmid dag een tjalkschip, afkomstig van Gorkum, door averij aan 't roer op de Wadden ge- loopen. Reddingbooten van Hindeloopen, Gaast en Makkum zijn ter assistentie ver trokken, doch onverrichter zake terugge keerd. Tegen den avond is een sleepboot van Harlingen ter assistentie vertrokken. Het schip is geladen met steen; 't was de eerste reis van dit schip. De 70-jarigo beer Bredius, die naar La ren wandelde, wilde uitwijken voor een auto en een wagen, die elkaar passeerden. De heer B. ging terzijde op de tramrails, juist toen uit Blaricum de Gooische tram aankwam. Tijdig stoppen was niet meer mogelijk. De heer B., die slecht ter been is, kon niet meer weg en werd door de tram gegrepen, Het slachtoffer, was on middellijk dood. De tram moest worden opgevijzeld. Den machinist van de tram treft geen schuld. Ernstige brand. Gisterennacht ia brand ontstaan in de bouten noodwoningen te Hoensbroek, bij staatsmijn Emma. Vier woningen zijn afge brand. De inboedels konden slechts gedeel telijk gered worden. Ernstige gasontploffing. s Gisteravond to kwart over zevenen is te Eindhoven het perceel Catharinastraat 35. bewoond door den beer Snoek, door een gasontploffing bijna geheel vernield. Het gas had zich onder den vloer van een der vertrekken opgestapeld en is door onbekende oorzaak tot ontploffing geko men. De balken van den vloer en het heele ameublement werden met ontzaglijke kracht tegen het plafond geslingerd en kwamen met het plafond zoodanig naar beneden terugvallen, dat er van de meu belen geen stuk meer heel was. Het geheele interieur met de binnen muren zijn vernield, terwijl de voorgevel ook scheuren vertoont. Uit een onderzoek door den directeur der gasfabriek is gebleken, dat een deci meter onder den grond in een der buizen door slijtage een gat is gekomen, ter groot te van een spijkerkop, zoodat bier aan een ongeluk moet worden gedacht. Toe vallig was des middags door een gasfitter de leiding gezuiverd, maar bij dat werk was nog niets te ontdekken geweest. Ofschoon het gezin in een der belendende vertrekken aan het avondmaal zat is won- dor boven wonder niemand gekwetst. Een en ander was laag verzekerd. Zakkenrollers? Zaterdagavond bemerkte een heer, die *iet eenige dames de voorstelling in het Srand Théatre te Amsterdam wilde be- soeken, bij do cassa» dat een beer tegen feem opdrong. Even later miste hij, aldus het „Hdhl,", zijn portefeuille met drie .bankbiljetten van f 1000 en eenige biljetten jan f 25 en f 10. De bestolene verzocht een inspecteur van politie, die zich in de nabijheid be vond, den man, die zich tegen hem aange drongen bad, te arresteeren. Op dezen man werd evenwel niets gevonden. Men heeft hem echter vastgehouden, omdat zijn hou ding verdacht was. Toen hij werd aange- - houden, beweerde bij, alleen Spaansch te spreken. Aan de cassa en met den suppoost had hij echter Engelsch gesproken. De suppoost had hem gezien in gezelschap yan een kleinen man, ongeveer 30 jaar oud, dien bij beschrijft als „een Japansch i type". Op liet oogenblik van de arrestatie was dezo echter verdwenen. De aangehoudene ontkent pertinent in gezelschap geweest te zijn. Ook anderen dan de suppoost hebben echter het tweetal samen hooren pralen. De man, die opge pakt is, bad voor twee personen kaarten genomen. Hij blijkt een Peruaan te zijn Blijkens zijn papieren vertoeft bij sinds Mei in ons land. De buit is nog steeds zoek. 1 De Haagsche inbrekersbende. De Haagsche politie heeft thans de ze kerheid, dat do bende van Piet in bet ge heel een 20 inbraken heeft gepleegd, van Januari jl. af. Daaronder zijn vele inslui pingen, waarbij goederen uit de gang wer den meegenomen en meteen de muntmeter werd geledigd. Nog is in een ander huis een partij gereedschap, toebehoorende aan Piet, in beslag genomen. De huiszoekingen werden vandaag, voortgezet. Telkens nog worden nieuwe vondsten gedaan. Mej. Z. blijft opgesloten; baar wordt ten laste ge legd het verbergen van goederen, waarvan zij wist, dat ze van diefstal afkomstig wa rn. Naar het Corr. Bureau verneemt van den commissaris van politie te Scheveningen heeft „Piet" thans bekend 24 inbraken tc hebben gepleegd. Velen er van herinnert hij zich eerst, wanneer dc bewijsstukken in den vorm van de inbeslaggenomen goede ren bem getoond worden. Ook beeft hij than3 bekend de dader van de muntmeter- diefstallen te zijn. Deze diefstallen waren echter bijwerk voor hem, hij ging er eerst toe over, als hij in het huis geen grooteren slag kon slaan. Gisterenochtend zijn opnieuw goederen in beslag genomen en wel gouden voorwer pen, kleeden, heerenkleeding en porcelein. De commissaris van politie maakt heb publiek er op attent, dat de diefstallen ge pleegd zijn in het tijdvak van Januari van dit jaar tot begin Juni, zoodat navragen omtrent goederen die eerder zijn gestolen, in verband met deze aanhouding, vruchte loos zijn. Inbraken. Zondagavond omstreeks twaalf uur is in gebroken ten huize van G. de R., te Voor burg. De dief is aan de achterzijde binnen gekomen. Ontvreemd zijn een horloge, een portefeuille, twee portemonnaies en een bedrag van twaalf gulden. De bewoner 'boorde onraad, liep de gang in en zag een bem onbekend persoon hard wegloopen. Een groot breekijzer heeft de dief in der haast achtergelaten. Gistermorgen vroeg is de verdachte reeds gearresteerd en in bewaring gesteld. Het is de 16-jarige Th. K., die al meer met de politie in aanraking is geweest. De inspecteur hield hem al lang in de gaten, en toen hij het breekijzer zag, combineerde hij onmiddellijk dat het broertje van den verdachte in betrekking is bij een metselaar. Met een hoofdagent is hij toen op onderzoek uitgegaan. De met selaar herkende zijn breekijzer en toen had de politie zekerheid. Maar de jongen bleef ontkennen. Eindelijk vanmiddag toen ook de gestolen voorwerpen gevonden wa ren is de jongen door de mand gezakt. „Vad." In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door uitsnijding van een ruit ingebroken bij den heer Langemeyer, ingenieur van den rijkswaterstaat te Terneuzen, zonder dat de bewoners iets bemerkten. Alles werd dooreengehaald, en uit een bureau is ontvreemd een ijzeren kistje, waarin eenige papieren van waarde, benevens eenig Bel gisch kleingeld uit een portemonnaie. Kistje en papieren werden Zaterdagmorgen in den tuin teruggevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door het indrukken van een ruit ge poogd in te breken bij den stationschef të Sas van Gent en later in den nacht in het postkantoor aldaar. In verband hiermede is de oud-Terneu- zenaar A. H. te Biervliet gearresteerd. De ruzie onder de communisten. Onder het opschrift „Een laffe daad" deelt de Tribune mede, dat de heer N. J. Collij in het P. A. S.-gebouw den heer Doornbusch, die daar eiken Vrijdag- en Zaterdagmorgen zitting houdt „in erge mate mishandeld heeft. Hij heeft hem on verhoeds aangevallen en bloedend ver- wond." Nadat het blad over dit feit vrij uitvoe rig zijn meening heeft gezegd, besluit het aldus „Het spreekt vanzelf dat onze partij (d.i. de Communistische Partij) ten opzichte barer eigen leden, die met dit heerschap verdere directe of indirecte verbindingen zouden willen handhaven, ten scherpste zat optreden." Vriendelijk bedankt, heeren! Voor de Rotterdamsche rechtbank werd Zaterdag behandeld de zaak tegen M. B., 59 jaar, huisknecht en zonder vaste woon plaats. Nu woont hij in de buurt van den Noordsingel, in het Huis van Bewaring, omdat hij aangeklaagd is wegens landloo- perij. Bekl. had genoeg van het niets-doen, nam een matje weg uit het portaal en bracht het naar het politiebureau, om zoo doende een onderdak te krijgen. En men voldeed an zijn wenschen. Bekl. bekende zijn landlooperij graag, vertelde, dat hij vroeger lang in Indië was geweest. Getuigen werden niet gehoord. Het O. M. eischte 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van 1 jaar. Heb je nog iets te zeggen? vroeg de president. Je hoort het requisitoir? Vriendelijk bedankt heeren, vriende lijk bedankt! (Rott. Nwbl.) De aartsbisschop, ofschoon 83 jaar oud, was door de Sovjetregecring naar Noord- Rusland verbannen, waar hij streng werd behandeld. Hij wordt thans als stervende het gevangenis-hospitaal te Wologda ver pleegd. Niet trouwen, maar rouwen. Een meisje uit Genève, dat op het punt stond van te trouwen, en haar bruidsjapon al aan had, wilde nog even een cigaret roo- ken. Haar sluier vloog in brand en zij kreeg zulke hevige brandwonden, dat zij overleed, aldus de „N. R. Crt." Haar aan staande echtgenoot, de familie en de gees telijke wachtten in de kevk op haar, toen de dokter hun het bericht kwam mededee- leö. Droevig ongeluk. Kopenhagen is verleden week vervuld ge weest van het lot van den negenjarigen Knud Paludan-Müller, die met zijn broer tjes en zustertjes bij zijn grootmoeder had gespeeld en sinds was verdwenen. Do kin deren speelden in een gang tusschen keu ken en huiskamer, de grootmoeder riep ze binnen om him wat te drinken te geven, ze kwamen, maar zonder Knud. Het lieele huis werd doorzocht, alle kasten werden nagezien. Geen spoor van Knud. Toen dacht men, dat hij op straat was gekomen. Do politie deed nasporingen, tot Vrijdag de vader op het politiebureau nog maals vertellende, hoe hij bij de grootmoe der alles doorzocht had, een ingeving kreeg In een rommelkamer naast de keuken stond een oude houten servante een kastje om een waschstel in te doen met een porse leinen knop aan het deurtje. Toen hij pro beerde het te openen, brak de knop af. Hij kon het deurtje niet open krijgen, en had gedacht: dan heeft de jongen het. ook niet kunnen open krijgen. Nu dacht hij: als hij er toch in zat! De politie brak het deurtje met een breek ijzer open en daar zat in de enge ruimte Knud. Hij was <food. Blijkbaar had hij zich daar willen verstoppen, had het deur tje dichtgetrokken en kon het van binnen niet weer openen. Niemand heeft hooren roepen, en hij is in het kastje gestikt. initeiil. Sericüaion De opvolger van patriarch Tichon stervend. De aartsbisschop Agafangel, die de or thodoxe patriarch Tichon als zijn opvolger had aangewezen, is stervend. VOETBAL. Seriewedstrijden S. J. C. Men schrijft ons uit Noordwijk: Op nog eenige wedstrijden der 3e Klasse na, zijn Zondagmiddag de Serie- Wedstrijden van S. J. G. beëindigd door he. spelen der finale :n le en 2o kiasse Om 1 uur bracht scheidsrechter Slobbe Concordia IIFt. 13. G. III in het strijd perk voor do finale 2o klasse. Hadden we als winnaar H. B. G. reeds een goed kansje gegeven, de uitslag bracht ons echter een verrassing doordat Concordia II hun sympathieke tegenstanders met 42 klop wisten te geven. Echter het faire spel ontbrak nog wel eens in deze wedstrijd, doordat Concordia over het geheel een forsch spel vertoonde. Voor den hoofdwedstrijd E. M. S. I— S. M. C. I, eveens voor de finale, scheen groote belangsteling te wezen, daar zich steld had langs de lijnen, terwijl de steld hadden langs de lijnen, terwijl de tribune overvol was. zijden wordt menige aanval omderno- Th. Ruigrok, die dezen wedstrijl leidde, doordat scheidsrechter M. v. Hoeken op zich liet wachten, heide partijen op en neemt het spel een aanvang. Het ontwikkelt zich vlug en van beide zijden wordt nienigen aanval onderno men, welke echter steeds op de zeer hechte achterhoeden van heide teams stuitten, terwijl eenige doorbraken het beoogde doel niet kunnen doorboren, en de kee pers hun doelgebied vrij wisten te hou den. Met blanken stand brak niet alleen rust aan doch ook het einde, daar Warmonds doel verdediger, na verscheidene malen zwaar beproefd te zijn, trouw en met succes zijn veste verdedigde, terwijl de voor zijn taak berekende roodkragen-: doelwachter niet al le lastig werd ge vallen, deels doordat E. M. S. veelal het spel wist te beheerschen, doch grooten- deels, doordat de E. M. S. aanwinst „Ben", gewoonweg niet to passecren was. Bij verlenging moet S. M. G. met 10 spelen doordat Schouten even voor het einde uitviel, waaraan zij een reuzen- back verloren, die wel eenige weken huis zal moeten houden. Het fractuur liet zich tenminste nogal ernstig aanzien. In de eerste verlenging wist E. M. S. bij een schermutseling onhoudbaar in te zetten, waarmede zij de leiding namen en tevens behielden, daar de verlenging bier mede eindigde, zoodat E. M. S. den eersten prijs heeft behaald, welke zij in dezen wedstrijd heeft verdiend, door het enthousiast spel. De leiding van scheidsrechter Ruigrok was onberispelijk. Voor de eerste rondo der 3e afd. speelde hierna E. M. S. Ill—S. M. G. III. het welk met een puntloos spel werd be ëindigd en na loting door S. M. G. werd gewonnen. Woerden-comb.—Olympia 0—4. Men schrijft ons uit Woerden: Zondag zou alhier een groote voetbalwedstrijd plaats hebben tusschen Olympia I, Gouda en U.V.V.-comhinatie, Utrecht, om een zilveren beker U.V.V. is niet opgekomen. Om toch den wedstrijd door te doen gaan werd toen gespeeld tegen een combina tie van Woerdc-nscho spelers. Olympia won met 40. V.E.P.-combinatieM.V.V. I: 11. Men schrijft ons uit Woerden: Zondag had alhier een voetbalwedstrijd plaats tusschen V.E.P.-comb. 1—2 en M. V.V. I te Montfoort. Direct na den aanvang onderneemt M. V.V. een ren op V.E.P.'s doel en bestookt dit uit alle macht. Als de backs eenige malen missen denken we ons al een doel punt, doch keeper Ruijs is op zijn post en redt voortreffelijk. V.E.P. pakt nu eens wat flinker aan en is voortdurend in de nabijheid van M.V.V.'s doel. Do achter hoede retourneert er echter de eerste aan vallen doch al spoedig moet ook de kee per handelend optreden, daar V.E.P. on ophoudelijk hun doel bestookt. Doelpun ten blijven nog steeds uit. Verschillende malen probeert do links-buiten van V.E. P., doch geregeld wordt over of naast geschoten. Nadat hierna do gasten nog een enkele maal een vergeefschen door braak hebben geforceerd maakt V.E.P. na eenig geharrewar voor het doel, waarhij de keeper komt te vallen, het eerste doel punt. De rust gaat hierna in met 10 voor V.E.P. Na rust speelt MV.V. met het voordeel van den wind in den rug en is nu in het begin voortdurend op V.E.P.'s helft Dit loopt echter geregeld op niets uit. Zoowel backs als keeper retourneoren alles V.E.P.'s voorhoede onderneemt nu verschillende aanvallen, doch ook nu blij ven doelpunten uit. Pracht voorzetten worden gegeven, doch V.E.P. heeft reu- zenpech. De gasten verwisselen telkens van plaats en spelen nu uiterst zenuwach tig. Do gevolgen van dezo zenuwach- heid blijven niet uit. Bij een good ge plaatsten voorzet komt een van de backs der gasten tusschen beide en werkt met de handen een speler uit den weg. De scheidsrechter kent V.E.P. hiervoor een penalty toe. Deze wordt door hen om z.g. sportieve redenen niet benut. V.E.P. be gint hierna te verslappen; de gasten ma ken hiervan handig gebruik en (maken spoedig den gelijkmaker. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen, welke op niets uitloopen, komt het einde met gelijken stand: 11. De wedstrijd in zijn geheel was niet op hoog peil. Bij V.E.P. was de voorhoede dikwijls veel te langzaam, terwijl hij de middenlmie men niet voldoende op zijn plaats bleef. Het spel der gaston viel ons tegen. Als kampioen der 1ste klasse had men tegenover zulk een zwakke tegen partij, waarhij zeven spelers waren der 3de klasse, toch zeker een 50-overwin- ning voor hen verwacht. Er was hij hen een totaal gemis aan samenspel en goe- age schutters heeft men maar enkelen, ter wijl we een voortdurend verplaatsen der. eerst hack is, daarna in de voorh. en omge keerd, geheel verkeerd vinden, vooral van spelers zooals hier geschiedde, dat men een club die zich voorstelt binnen eenigen tijd in de Federatie te gaan spelen. Af gaande op het spel, dat wo de vorige week hier zagen, gelooven we, dat hun figuur daar dan niet schitterend zal zijn. M.V.V. raden we dan aan om het goede voorbeeld van V.E.P. I te volgen en onder leiding van een goed trainer zich ge ducht te oefenen. Misschien kan zij dan op eigen terrein van V.E.P. revanche ne men voor den nu zoo slecht gospeelden wedstrijd Terwijl het hun ook van groot nut zal zijn voor de volgende competitie in de Fcderatio Bodegraven IAlphen II: 22. Men schrijft ons uit Bodegraven: Tengevolge van den vastgestelden wed strijd S.V.V.Hilversum, kon de wed strijd om den zilveren Rijnland Wissel- beker, tusschen A.S.G. I en S.V.V. I Zon dag nog niet doorgaan. In verband hier mede werd een vriendschappelijke wed strijd Bodegraven I—Alphen II vastge steld. Even half drie wordt onder- leiding van scheidsrechter Wout afgetrapt. Bodegra ven speelt met den sterken wind tegen. De eerste aanval ontwikkelt zich van de gasten, welke evenwel door Schilling wordt onderbroken. Alsdan gaat het rood zwarte hinnen-trio er vandoor en zet den keeper aan de overzijde aan het werk. Bij een hernieuwden aanval onzer plaats genooten haalt Sauer het leder scherp van de achterlijn, waarna de midvoor voor het eerste doelpunt zorgt. De arbi ter wijst naar het midden. De grens rechter appelleert voor dit doelpunt als zoude de bal, zeer ten onrechte ach ter de lijn zijn geweest. Zeer tot onze ver wondering heroept Wout zijn beslissing en wordt het leder uitgetrapt. Alsdan or.tstaat een vinnige strijd met afwisse lende kansen. Op een gegeven oogenblik bevindt Boele zich alleen voor den kee per, doch hij schiet onbegrijpelijk naast. Eenige oogenblikken later is het een fraai schot van Sauer, hetwelk legen den bo venlat belandt. Onze plaatsgcnooten blij ven inmiddels een hovigen druk op het doel der bezoekers uitoefenen. De enkele uitvallen van „Alphen" zijn vrij onge vaarlijk en worden steeds door Schuling onderbroken. De keeper werkt in laatste instantie meermalen afdoende weg. Na ongeveer 20 minuten spelen forceert de rood-zwarte voorhoede een doorbraak en slaagt Boelo er in den doelman der gasten onhoudbaar te passecren. Binnen 5 mi nuten ontstaat een nieuwe doorbraak, een enorm hard schot belandt tegen den on derkant der lat en ketst vandaar terug in het doel, alzoo den voorsprong ver- grootend. Nadat vervolgens de keeper on zer plaatsgcnooten nog een gevaarlijken hal voor don doelmond heeft weggeslompt is het draaien. Na do thee gaan de heide partijen aan vankelijk vrijwel gelijk op, afwisselende kansen worden even zoovele malen af doend onderschept. Dan gaan de rood zwarten aan hun oude euvel lijden. De 2 0-voorstand maakt hen overmoedig en schijnt hun de meening le geven, dat do strijd reeds gewonnen is. Het spel ver slapt, behoudens enkele tusschenpoozen, geweldig. De vleugelspelers blijven thans vrijwel werkloos toezien of worden niet in de gelegenheid gesteld goed werk te verrichten. Het midden-trio wordt af- 1 doende bewaakt. Bij een aanval der gas ten begaat Schuling aan do uiterste vleugel een overtreding. Do strafschop wordt fraai genomen en de keeper, dio zich verkeerd in zijn doel heeft opge steld, ziet zich gepasseerd. Nauwelijks°i3 do bal dan wederom uitgetrapt of weder om zweeft deze vervaarlijk voor den doel mond onzer plaatsgenooten. Schuling tracht het gevaar nog te keeren, doch, Schouten slaat met de hand het leder in het net. De scheidsrechter heeft dit niet bemerkt en geeft ondanks de protesten van grensrechter en spelers goal. Dc ge lijke stand is dan een prikkeling voer de Roodzwarten om opnieuw op te zetten. Boele forceert een doorbraak en staat alleen voor den keeper. Hij begaat ech ter de fout het leder naar Bosman door te geven, die het doel in de lucht zoekt. Onveranderd komt hierna het einde. D-> uitslag van 22 geeft niet dc juisto krachtsverhouding weer; een 31-stand zou deze meer nabij zijn gekomen. W1ELRIJDEN. Van Kempen in Amerika. Onze landgenoot Piet van Kempen deed j.l. Vrijdag op de wielerbaan te New- York een ernstigen val, waardoor li ij lichte hersenschudding kreeg. Hij word naar het hospitaal vervoerd, doch hij hoefde er gelukkig niet te blijven. De hersenschudding bleek niet van orn stigen aard te zijn, doch is toch zoodanig, dat Van Kempen tocli in elk geval wek rust zal moeten nemen. Weianscliappeiijka Se5»ïcïtsIen fne u .v p Ufovrm en de beide volgende dagen zal te Parijs de zevende veiling van de er Fcrrary-collectie plaats hebben. Elk°n dag zullen ongeveer 200 series postzegels worden verkocht. Bij de zegels, welke in. veiling zullen worden gebracht, zijn tal van zeldzame exemplaren, o.a. van de Hawaï-eilanden, de Vereenigde Staten, de Britsehe koloniën en de vroegere Duiischo koloniën. Van de Amerikaansehe zegels wordt door den bijzonderen medewerker ven de ..Dai ly Telegraph' speciaal genoemd de Post- master"-collcclie, waaronder een Baltimore van 5 ct., een Brattleboro van 5 ct. op oen origineel couvert met een rood poststempel en zes exemplaren van de zeldzame St. Louis-uitgave van 5, 10 en 20 ct. Bijzondere aandacht verdient de Zuid. Australische collectie. Hierbij zijn twee exemplaren van de hoogst-zeldzame uit gave van 1879; het 4 d-zegel in hlaiuvo kleur zonder opdruk. Deze Z.-Australische 4 d-postzegel word oorspronkelijk gedrukt in paars of lila. Op een gegeven oogenblik deed zich editor plotseling een tekort aan postzegels van 3 pence voor. Daar met het doen vervaar digen van een cliché voor postzegels deze waarde te veel tijd verloren gin& drukte men den zegel van 4 d in blauwt* kleur en bracht er vervolgens een overdruk („3 jience op aan. Bij vergissing wer één vel blauwe 4 d-postzegcls zonder op druk in omloop gebracht. Voor zoover be kend, bestaan hiervan nog slechts 6 7 exemplaren. Twee hiervan zijn, zoijfc gezegd, in de Ferrary-colloctie; de eu» zegel is ongebruikt, de andere is geste: peld. Opgravingen van urnen. Onder leiding van dr. J. II. IToiweróiJ directeur van het Rijksmuseum van Oud heden te Leiden, worden gedurende cm tweetal weken, in samenwerking met dj Verceniring „Oudheidkamer Tw jite" Enschedé, opgravingen verricht op een urnenveld, gelegen aan den voet van den Friezenberg bij Rijsseil. Een groot aantal cirkelvormige graf heuvels is reeds blootgesteld en tevens zijn een paar zoogenaamde urnenbedden (lang werpige grafheuvels) ontgraven. Reeds zijn een 15-tal urnen gedolvpn, gedeeltelijk prachtig versierd met allerlei randen en figuren. Enkele netten bevatten asch en beenderen, een z.g. bijgaafjc, kleina poties, die dikwijls de groote urnen verga- zeilen. Eerst als de opgravingen zijn afgeloo pen en de resultaten daarvan verwerkt, zal kunnen worden geconstateerd, uit wolken tijd do vondsten daleeren. Vprmoodeliii zijn zo uit het tijdperk van vóór Christus. De vondsten worden in hoofdtaak p;fcn' dom van de „Oudheidkamer ïwr.t STV. MIJ. NEDERLAfcfJ. BOETON (thuisr.) vertr. 11 Juni Gravesend. JOHAN DE WITT (uitr.) arr. 11 Jumt4| Port Said. SALAWATI arr. 9 Juni to Havre. HQLLANO-AMERIKA LIJN. LOCHKATRINE vertr. 8 Juni van S« Francisco. MOERDIJK arr. 9 Juni te Londen. NIEUW AMSTERDAM arr. 11 Juni Boulogne. HOLL. OC3T-AFRIKA LIJ?-'. MENADO (uitr.) arr. 8 Juni to Lc'.-pi- baai. RIJPERKERK (uitr.) arr. 11 Juni tl Port Natal. ROTTERD. LLOY'D. DJOCJA (uitr.) arr. 10 Juni to Au ter pen. I PATRIA (thuisr.) vertr. 11 -Juni va Marseille. ROTTERD. ZSJIO-APSERIKA- L!Jti. ALHENA (thuisr.) arr. 9 Jun: te Janeiro. POELDIJK (thuisr.) vertr. 7 Jum Rio Janeiro. ST00MV. MIJ. OCEAAN. AUTOMEDON vertr. S Juni van Uanm PERSEUS arr. 10 Juni to Suez. TEIRESIAS vertr. 9 Juni van SaanS»

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4