{COUPONS I GERZON kub. M.; het jaar 1921 met 292 en een netto inhoud van 709.667 kub M. overtref fende. In het afgeloopen jaar vielen 1241 zeil schepen, dat is 69 meer dan in 1921, onze haven binnen. De soc.-democratische candidaten voor da Eerste Kamer. Zaterdag heeft, naar „Het Volk" meldt, de Partijraad van de S. D. A. P. het ad vies aan de Statenfracties omtrent de can- didatenlijsten voor de Eerste Kamer vast gesteld. Het luidt voor de vier verschillende kieskringen als volgt:. Noord-Holland en Friesland: 1 H. Polak, 2 C. PothuisSmit, 3 F. H. Wibaut, 4 F. L. Ossendorp, *5 J. Kolk, 6 L. J. de Jong, 7 J. F. Ankersmit, 8 M. A. Keinalda. Groningen, Drenthe, Overijsel en Gelder land: 1 Mr. M. Mendels, 2 R. Stenhuis, 3 E. Rugge, 4 L. M. Hermans, 5 H. J. v. d. Vegt, 6 A Langejan, 7 R. Velsink, 8 N. A. de Vries. Zuid-Holland1 H. van Kol, 2 C. Cra mer, 3 A. B. de Zeeuw, 4 F. L. Ossendorp. 5 P. Danz, 6 A. H. Heijkoop, 7 B. J. van Stapele, 8 W. Drees. Noord-Brabant, Limburg, Zeeland cn Utrecht: 1 W. O. de Jonge, 2 P. Moltrna- ker, 3 G. F. Lindeyer, 4 P. G. Gruys, 5 J. R Paris, 6 L. Onderdijk. De gewone autdiëntie van de Minis ters van Onderwijs en Marine zullen Don derdag niet plaats hebben en die van den Minister van Waterstaat Vrijdag niet. Hoogc Raad van Arbeid. De herziening van de sociale verzekering. Zaterdag heeft commissie XI uil den Hoogen Raad van Arbeid onder leiding van den minister van arbeid, handel en nijverheid haar praeadvies vastgesteld om trent de aan den Raad voorgelegde vraag punten betreffende de herziening van de sociale verzekering. Dat praeadvies zal over enkele dagen gepubliceerd worden. Het ligt in het voornemen van den minis ter, den Raad bijeen te roepen tegen 12 en zoo noodig 13 Juli ter behandeling van het praeadvies. De afschaffing van strijkgelden. Een adres aandeEerste Kamer. Het bestuur van den Nederl. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers heeft aan de Eerste Kamer ver zocht, het wetsontwerp tot afschaffing van de hoog- en strijkgelden te verwerpen. Het acht de strijk- of plokgelden zoowel in liet algemeen belang als in het belang van de gegadigden. De halve cent. Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van de Wet op het Statistiekrecht. De strekking van dit ontwerp is, blijkens de memorie van toelichting, om zonder schade voor 's Rijks schatkist de halve cent uit de administratie der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te doen verdwij nen. Art. 4 der Wet op het Statistiekrecht vormt hiertegen het eenige wettelijke be letsel.. Om de beffing en boeking van balve cen ten te doen verdwijnen, en tevens een een voudige, voor alle waardebedragen eenvor mige berekening van het Statistiekrecht te verkrijgen, die bovendien nog een vermeer dering van opbrengst van f 20.000 kan ge ven, zal het recht volgens dit ontwerp voortaan voor waardebedragen van meer dan f 25 of f 50 vijf cent bedragen en daar boven voor elke f 50 waarde of gedeelten daarvan telkens met 5 cent opklimmen. Het statistiekrecht blijft bij voortduring bepaald op één per mille van de, alleen meer naar boven afgeronde, waarde der goederen. Ook de toegekende vrijstelling voor te zamen aangegeven goederen met een waar de van niet meer dan f 25 blijft behouden, terwijl van deze gelegenheid gebruik is ge maakt om de redactie van deze vrijstelling aldus aan te vullen, dat de waarde van in dezelfde aangifte begrepen, reeds uit ande ren hoofde vrijgestelde goederen hier niet medetelt. Bij het totstandkomen van de voorge stelde wetswijziging zal in plaats van de dan niet meer aan te maken statistiekze gels van 1, 2 en 2 cent een veel geringer aantal zegels van 5 cent noodig zijn, het geen mede tot besparing en vereenvoudi ging z^l leiden. Vergelijkende psychologie. Een bijzondere leerstoel aan de A-m s te rdams ch e Universiteit. B. en W. deelen den Baad mee, dat. zij een schrijven hebben ontvangen van Cura toren der Universiteit, waarbij zij den Baad voorstellen, het koninklijk zoölogisch genootschap „Natura Artis Magistra" toe te laten tot het vestigen van een bijzonde- ren leerstoel voor het onderwijs in de vergelijkende psyckolog:e aan de Univer siteit. B. en W. stellen den Raad voor over eenkomstig het voorstel van Curatoren te besluiten, oprichting van dezen leerstoel en mogelijke onder bepaling, dat het Re glement voor de veranderingen daarin, aan de bekrachtiging van B. en W., Curatoren gehoord, onderworpen zullen zijn. UIT DE OltSQEVK«dG AALSMEER. Onderscheiding. Bij Kon. Besluit is aan K. Vreeken Pzn., arbeider in dienst van de firma C. Spaargaren alhier, toege kend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille in brons. Posterijen. Bij Kon. Besluit is de heer F. Leinweber alhier met ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Loosduinen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Wilhelminavereeniging. Wij ontleenen nog aan het verslag der gehouden veargadc- ssmnnmnTm» 1MS36EH LÜATSTEPflO! I EX IRA LAGE PRIJZEN iiuiMuuiniiMiiimiL'iiiiiiii ring van de Wilhelmina-Vereeniging het navolgende: In zijn openingswoord zei de Voorzitter o.m., dat het bestuur gemeend had goed to doen met de door de W. V. in samenwer king met den bekenden heer M. C. Regt ontworpen historische handeling en daar aan verbonden optocht af te voeren van 't feestprogramma der W. V., en dezen op tocht op haar kosten te doen plaats heb ben op den dag dat de jubileumfeesten, onder leiding van den Burgemeester, ge houden zullen worden. Een en ander om dezo feestviering meer luister bij te zetten. Teneinde echter de zoo boog noodige eensgezindheid op dien nationaïen dag zoo veel mogelijk te bevorderen, stelde de Voorzitter voor, dit nummer voor gezame- lijke rekening uit te voeren met de Chr. Oranje-Vereeniging. Wanneer de vergadering daaraan haar goedkeuring zou kunnen hechten, was de Voorzitter ervan overtuigd, dat dan de Vereeniging zou kunnen rekenen op de er kentelijkheid van velen, ook andersdenkerv den in onze gemeente, zooals den Voorzit ter in een vergadering van het Huldigings- Comitè, waarin hij de W. V. vertegenwoor digt, duidelijk was gebleken. Brandbluschmïddel. Gisterenmiddag werden in tegenwoordigheid van vele be langstellenden op een terrein aan de Aar kade eenige demonstratiën uitgevoerd met een brandbluschapparaat, genaamd „Do vuurdoover". Het apparaat, werd beproefd op een brandende ton met teer en benzine. Ook bij den uitslaanden brand bleek de degelijkheid van dit apparaat. Ten bewijze daarvan werd een houten hut, gevuld met zeer brandbare stoffen, in brand gestoken en na toepassing van dit bluschmiddel on middellijk gebluscht. Het apparaat is ook ter dezer plaatse verkrijgbaar. Personalia. Bij bet to Utrecht gehou den examen boekhouden, vereeniging van leeraren, is geslaagd de heer M. van der Neut alhier. Chr. Oranjevereeniging. Op de Maan dagavond gehouden ledenvergadering der Chr. Oranje-Vereeniging alhier werd be sloten bij de a.s. Koninginnefeesten tot al- geheelo samenwerking met de Wilhelmina- Vereeniging. HAZERSW0UDE. Personalia. Tot bode voor het fonds voor ziekenhuisverpleging is benoemd de heer J. Brugman. Gemeenteraad. Het Hoofdstembureau heeft benoemd tot lid van den Gemeente raad in plaats van den beer A. N. van Ex- ter de heer W. C. Scbrier. LEIDERDORP. Een ontslagkwestie. In de vergadering van Ged. Staten van Zuid-Holland, is gis teren behandeld, het beroep van den heer J. C. Koorn, voorheen onderwijzer aan de openbare lagere school te Leiderdorp tegen het besluit van den Raad dier gemeente, waarbij aan genoemden onderwijzer onge vraagd eervol ontslag werd verleend we gens opheffing zijner betrekking. Het beroep werd toegelicht door den heer Koorn, die er op wees, dat volgens hem het ontslag onwettig was, waar hij was ontsla- gen op een termijn van 14 dagen tegen den len Maart, terwijl hem vroeger voorts reeds een ziekenverlof was verleend tot 26 Maart. Naar sprekers oordeel was het belang rijkste motief voor het ontslag het niet meer toekennen van de Rijksvergoeding voor boventallige leerkrachten, doch op dit punt scheen men verkeerd ingelicht te zijn, want de wijzigingswet stelt dit eerst op 1 Januari 1926. Ten slotte betoogde spreker, dat door de opheffing van zijn betrekking wel degelijk de belangen van het onderwijs worden ge schaad. De beslissing zal later volgen. NIEUW VENNEP. Een schadepost. Twee groote trekhon den van den heer L. Bakker, loodgieter en leidekker alhier, wafen uit hun kooien ge klommen en al spelende op de spoorbaan geraakt. Door een trein werden ze zooda nig aangereden, dat de een direct dood was en de ander moest worden afgemaakt. Brand. Bij den brand welke woedde bij den landbouwer A. Clemens aan den Hil- legommerdijk alhier, waardoor woonhuis en koestallen in de asch werden gelegd, verbrandden mede eenige raskippeu, een groot aantal kuikens, en zeven broedmachi nes, welke in werking waren. Door bet in brand geraken van een der machines is ver mocdelijk de brand ontstaan; alles was (hoewel veel te laag) verzekerd. N00RDWIJK. Ned. Mij. van Tuinb. en Plantenkunde. Vrijdagavond hield de afd. Noordwijk der Mij een goed bezochte ledenvergadering in Hotel „Royal". Het voorzaaltje was als in een bloemenhof herschapen. Onder de in zendingen vierden de Hollandsche Irissen in verschillende kleuren hoogtij. Zoo be wonderden wij vooral de prachtig zuiver witte „White Excelsior" en de diep indigo blauwe Bleu Celeste, welke laatste ons sterk deed denken in kleur aan de welbe kende Reticulata; verder Apoll licht lila. Pochenbeek diep blauw, P. Claes licht blauw, D. Haringh roomkl. wit, wat ons een zeer goede marktbioem lijkt, Leonardi da Vinci wit met gele lip, Golden Glory zwa velgeel, E.B. Gamier diep blauw mot lichte lip, alle soorten welke op hun forschen sten gel en door hun sprekende kleuren terecht onze aandacht vroegen. Verder Baby-rozen op pot, eenige soor ten Begonia's, Spirea's, Zaailing Fuchsia, en Zaailing Geranium, welke laatste met zijn groote zacht *oode bloemen ons zeer bekoorde. Bloemen van de groote Papaver Orientalis, zoowel als van de kleine Papa ver Nauticulus, Superbe, waren prachtig zoo ook Anthirrinums, Azalea Poutica da Vici en nog meerdere soorten, die onze be wondering opeischten. Het geheel getuigde van den goeden geest, welke onder de leden beerscht. De Voorz., de heer H. de Boer, opende met een welkomstwoord deze vergadering en sprak zijn vreugde uit over de prachtige en talrijke inzending. Verder wees spreker op de op het oogenblik in de natuur voor komende plantgn en bloemen, waarbij hij vooral zijn veel geliefde Duinflora niet vergat. De notulen werden hierna onder dank gearresteerd. Voor het Huldeblijk aan den Voorz. der Mij., Jihr. van Téts, hem aan te bieden bij gelegenheid van het 50-jarig be staan der Mij., voor zijn vele verdiensten, wordt een bedrag van f 10.uitgetrokken terwijl ieder lid hieraan nog een vrijwil lige bijdrage kan toevoegen. In de vacature der twee aftredende Hoofdbestuursleden, welke niet herkiesbaar zijn, worden voorgedragen als candidaat de heeren Dr. Cunaeus en C. Spaargaren. Het programma voor de Speciale Lathyrus keuring, welke gehouden zal worden op 6. 7 en 8 Juli te Haarlem, wordt voor kennis geving aangenomen. Tot deelname aan deze keuring kan men zich alsnog tot 27 Juni opgeven. Het voorstel van de vorige vergadering tot aanschaffing van tafeltjes voor de te houden tentoonstellingen wordt nu breed voerig besproken en wordt aangenomen 150 tafeltje aan te schaffen. Voar het gebruik zal do eerste jaren van de leden een kleine vergoeding worden geheven, terwijl tevens de omliggende afdeelingen in de gelegenheid zullen worden gesteld tegen een matigen prijs bij eventueel te houden tentoonstellingen deze tafeltjes te huren. De bespreking over de te houden tentoon stelling van dit ''aar, aanvankelijk vastge steld in het laatst van Augustus, wordt aangehouden om alsnog een bespreking te voeren met de Tentoonstellings-Commissio van B. B. C., daar in beginsel besloten is deze Tentoonstelling met haar medewer king te organiseeren, en naar aanleiding van deze besprekingen verder te handelen. Eveneens als vorig jaar is de Bind-Cursns, voornemens een inzending hieraan toe te voegen. Bij de rondvraag stelt de Voorz. voor een excursie te houden in de duinen wat aller instemming vqnd. Besloten werd deze exursie te houden op Zaterdag 16 Juni on der leiding van de heeren H. de Boer cn Rus en dan tevens een bezoek te brengen aan de aanplantingen van het Staatsbosch beheer. De samenkomst heeft plaats bij den heer H. d© Roer (school met den Bij bel) om 5 uur 's namiddags. Na keuring en verloting sluit de Voorz. onder dank deze zeer leerrijke en animee- rende vergadering. ÖEGSTGEEST. Bestrating. Het gedeelte Rijksstraat weg vanaf den Driesprong tot aan Rhijn- hof wordt thans herbesfraat, wat een zeer gewenschto verbetering is. VOORHOUT. Terugbezorgd. A. C. v. d. Z. verloor dezer dagen een portefeuille inhoudende pl.m. f 400.Door den eerlijken vinder is deze terugbezorgd. VOORSCHOTEN. De collecte. In do courant van gister avond is vermekj, dat do collecte voor het Heilig Hart monument in onze parochie kerk Zondag jl. heeft opgebracht de som van f 640. Hierbij is een klein abuis inge slopen. De opbrengst der collecte beeft be dragen f 670. Een mooi resultaat, maar toch slechts een voorloopig resultaat en het mag niet stemmen tot werkelooze zelfgenoeg zaamheid en zelfvoldoening. Er komt nu nog een vol jaar voor de stille weldoeneis om het benoodigde bedrag te verkrijgen tot stichting van het Heilig Hart-monu- ment. Jubileum. Heden wordt door de hee ren L. H. Meyling Jr. en P. Steeneveld den dag herdacht, waarop zij voor 25 jaar in dienst kwamen bij de firma J. M. van Kempen en Zonen, thans de N.V. Kon. $Ted. Edelmetaalbedrijven Van Kempen, Begeer en Vos. WARMOND. Gymnastiek-demonstratie. Den 24sten Juni zal door de Leidsche Gym. vereeni ging. Jeanne d'Arc", onder leiding van den heer J. Nievaart, een demonstratie gegeven worden op het terrein „Weltevre den" (S.M.G.). Het bestuur van boven genoemde vereeniging stelde ons in de ge legenheid een der laatste repetities bij te wonen. Wij kregen den indruk, dat het hij gunstig weder den 24sten Juni een schitterende sportdag kan worden. STADSNIEUWS Gemeente-ontvanger. B. en W. bevelen voor de vaceerende betrekking van Gemeente-ontvanger aan de heeren: lo. J. A. A. Van de Garde, ontvanger der gemeente Lochem; 2o. H. Filippo W.Fzn., ontvanger der gemeente Harlingen. De Hanze. De centrale raadsvergadering, tevens jaarvergadering van „De Hanze" in het bisdom Haarlem, zal gehouden worden op Woensdag 26 September, 's morgens om halfelf in den foyer van de Stadsgehoor zaal alhier. De jaarlijksche vergadering van Dage- lijksche Besturen zal niet worden gehou den, in verband met het Middenstands- congres te Utrecht. De Zakelijke Belasting op het bedrijf. De Leidsche Vereeniging van Indus- trieelen heeft aan den Raad dezer ge meente volgend adres gezonden, beplei tende afschaffing van de zakelijke belas ting op het bedrijf: Geeft met gepasten eerbied te kennen: De Leidsche Vereeniging van Indus- trieelen, gevestigd te Leiden, te dezer zake domicilie kiezende te Leiden aan de Breestraat No. 19, ten kantore van haar Secretaris, Mr. P. M. Trapman; dat zich reeds eenige malen, zoo wel bij de invoering van de verordening op de heffing eener zakelijke belasting op het bedrijf, als later, tot Uw College hefet gewend en op de nadeelen aan deze wijze van belastingheffing verbonden, heeft gewezen; dat al -hare pogingen echter steeds zon der succes zijn geweest, maar dit haar niet heeft kunnen weerhouden thans nog maals de aandacht van Uwen Raad op de verderfelijke gevolgen van deze belasting heffing te vestigen; dat zij nogmaals onder Uwe aandacht brengt, hoe onbillijk deze belasting is, die in geen enkel opzicht rekening houdt met de uitkomsten der verschillende bedrij ven en door haar volkomen onjuisten maatstaf, d.i. de aanslag naar het aan tal in het bedrijf werkzaam zijnde perso nen, geheel ongelijkmatig op de diverse Industrieën drukt; dat zij in vroegere recfüesten er tevens op heeft gewezen, hoe noodlottig, spe ciaal voor de Gemeente Leiden, een der gelijke heffing is en hoe onze Gemeente, die toch aan de Industrie al weinig voor- deelen biedt, bij talrijke andere Ge meenten komt achter te staan; dat Uw Raad deze belasting destijds heeft ingevoerd in de verwachting, dat vrijwel alle Gemeenten van eenige betee ken is deze belasting zouden invoeren; dat echter een onderzoek heeft uitgewe zen, dat deze belasting in een 40-tal Ge meenten, die alle min of moer belangrijke centra van industrie zijn, niet is inge voerd, b.v. niet in Alkmaar, Alhlasser- dam, Alphen a. d. Rijn, Apeldoorn, Breda, Meppel, Oldenzaal, Eindhoven, Ensche dé, Gouda, Helmond, Hengelo, Katwijk, Maastricht, Schiedam, Tilburg, Veenen- daal, Zutphcn; dat bovendien in verschillende andere Gemeenten b.v. in Groningen, besloten is de belasting niet meer to heffen en naar het zich laat aanzien binnenkort verschei dene andere Gemeenten dit voorbeeld zul len volgen; dat het hem, die eenigszins op de hoog te is van do soorten Industrieën in Lei den vertegenwoordigd, moet opvallen, hoe onder, de bovengenoemde plaatsen juist zoodanige zijn, waarin groote concurren ten van Leidsche fabrieken zijn gevestigd; dat het heffen der belasting hier ter stede in met veel personeel werkende be drijven als de Textielfabrieken, een groo te achterstelling beteekent bij gelijksoor tige bedrijven, zooals er zoovele in En schedé, Helmond, Tilburg, Yeenendaal enz. zijn gevestigd: dat verzoekster Uwen Raad er niet ge noeg van kan doordringen, hoe deze ach terstelling der Leidsche Industrie een we zenlijk nadeel voor de geheele Leidsche bevolking beteekent; dat, nu de malaise te Leiden voortdu rend meerdere slachtoffers maakt en de toestand in alle bedrijven steeds slechter wordt, zonder twijfel allo middelen moe ten worden beproefd om de positie van de plaatselijke Industrie te versterken; dat verzoekster Uwen Raad met nadruk wijst op het standpunt van den Gemeente raad van Oldenzaal, toen zij besloot tot intrekking van de zakelijke belasting op het bedrijf, van welk besluit verzoekster hieronder de belangrijkste overwegingen doet volgen: „Overwegende, dat destijds van de ver onderstelling werd uitgegaan, dat deze nieuwe belastingheffing algemeen zou wor den ingevoerd en daarbij geen bcvoordee- ling van ingezetenen eener Gemeente te genover ingezetenen eener andere Ge meente zoude plaats vinden; Overwegende, dat sedert dien tijd ech ter gebleken is, dat o.m. eene nabuur- Gemeente tot deze belastingheffing niet is overgegaan en dientengevolge onze Indus- trieëelen en handel- en neringdrijvenden ten Jeersle bij hunne vakgenooten in be doelde Gemeente ten achter staan en daar door valt aan to nemen ('t zij dan vroeg of laat) dat concurrentie tegenover dezen Gemeentelijke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQp, Aai^ den gemeentelijken visphwinkd Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSD^i verkrijgbaar GROOTE SCHELVISCH f0.30. SCHOL a f0,16—f0.36, KABEL JAUW a f 0.40 en TARBOT a fO.55 pond. J. G. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester Leiden, 12 Juni 1923. KafthoBëeike Mgserasla LEIDEN. Woensdag. R. K. Houtbewerkers. Meubel makers en Behangers, feestvergadi ring met vaandel wijding, Bondig» bouw, te 8 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmake Patroonsver., afd. der Hanze Al phen aan den Rijn, in „Zomerzo^ te 5 uur. Woensdag. D. V. voor R. K. Bijzondere On derwijzers, afd. Leiden en Omstre ken, in „In den Vergulden Turk8 te 5.30 uur. Woensdag, A. R. K. A., Bondsgebouw, bat acht. Donderdag. R. K. Textielarbeiders, Bonk gebouw, te 8 uur. Donderdag. R. K. Bakkers enz., Bondsgt bouw, te 8ur. Donderdag. R. K. V. V. „Leiden". Jaarver gadering St. Pancratius-Patronaat Hooigracht, to 8 uur. ALGEMENE AGENDA LEIDEN. Woensdag, Circus Hagebeck, terrein Zon; zorg, te 8 uur. Apotheken d'e tot en met Zondag Maandagmorgen eiken nacht en de? Zon. cags geopend zijn: H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg Tel. 432. De apotheek van het Ziekenfonds tc{ Hulp der Mecschheid is steeds sreope&l, coch alleen veer leden van dit Fonds Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor. g$n van 12 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.777.1 Scilly. Laagste Barometerst.: 751.2 Saerna. Verwachting tot den avond van llJui Zwakke tot matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke tot Westelijke Wind, toenemende bewolking, waarschijnlijk regen, iets warmer, vooral aanvankelijk. niet slechts ten dëelë katr wbriien vcfgi houden en verder het oprichten van niec we industrieën en bedrijven voor hier i zekeren zin wordt, tegengegaan; Overwegende, dat het ons dien'engcsy fjj ge billijk en rechtvaardig voorkomt,! hierbij bedoelde belastingheffing \«i deze Gemeente in te trekken, waarawr onze Nijverheid en Handel ten zullen worden gebaat, hunne bedrijfsoria ten belangrijk zullen worden vermindert en het oprichten van nieuwe Industrie© en bedrijven daardoor niet zal wordeu be moeilijkt"; dat zij van harte hoopt, dat Uwe Rand, in het volle besef van het belang der Leidsche Industrie en den toestand, waar in deze verkeert, het standpunt va Gemeente Oldenzaal tot het ziine zal mi- ken; Redenen waarom verzoekster l'ira Raad verzoekt tot afschaffing van de ü- kelijke belasting op het bedrijf over <J n 61 Het adres is ge teekend door de bu ren: Ch. van Spall, voorzitter, P. '*l Trapman, secretaris. (Adressante schijnt wel te willen practijk brengen: De aanhouder winti) Geslaagd voor het Diploma voor Boek houden en a. v. v. afgenomen vanwege dl Vereen, van Leeraren in het. Boekhoud do heeren P. J. Bergers, C. Vevra en Zaalberg, leerlingen van het Genootsch' „Kennis is Macht" (1 eeraar de heer H.B M. Knol). Hiermee zijn geslaagd alle te lingen van het Genootschap. Mede voor dit examen geslaagd: Mcj. C. Saste en do heer H. Hegenbarth leerlingen den heer H. D. M. Knol accountant alhfc Geslaagd voor het" examen Boekhoudt! Handelstekenen en Handelsrecht, afgfii" men door de Vereeniging van Leeraren j het Boekhouden te 's-Gravenhage, dc tect H. L. C. Bik, leerling van den heer T Christiaanse, alhier. Bij het te 's-Gravenhage gehouden ra licht examen voor Ontvanger bij dc aJ® nistratic der Directe Belastingen, In*0* rechten en Accijnzen slaagde de heerJ M. Sontrop adjunct commies bij genoeffi administratie ter Inspectie Leiden le ai Gisterenmiddag is op den Morschweg <J 9-jarige G. W. van een in volle vaart vrachtauto, waarop hij geklommen was, ff vallen. Met een ernstige hoofdwonde hij opgenomen cn door den E. H. D. honden in een huis, waar de jongen binnengedragen. Daarop is hij ter o - vatie naar het Acad. Ziekenhuis «vervoö®^ Op den Hoogen Rijndijk is een bonte poes door de tram overreden, vuilnisman heeft het cadaver mede! men. Vandaag liepen iloor do stad oen tal jongemannen, allen voorzien va®3 k reclame-sigaar, waarop de meest ge jj w de merken van do firma Hillcn ui

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2